harryanow2.gif (5686 bytes)

courierlogo2.gif (5247 bytes)

clogo4.gif (959 bytes)

Bobtail Harry(R) Vám nese nowiny pro Chotěboř a okolí
nezávislý první český internetový list psaný psem (a někdy i jeho pánem)
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1213-0834

založeno
since
1998

Na hlavní stranu
Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu
domény www.harry.cz

 

4listek2m.GIF (1282 bytes)  Nadační fond Čtyřlístek

 

Jarní prázdniny v Dodge City

Bělásci a Žluťásci soutěžili o písmena

Autor:   Radka BielčikováVydáno: 17.2.2004
Odkazy k článku: 
Dodge City je pro děti
Článek dosud četlo čtenářů: 

Fotky k článku jsou dole.

Jarní prázdniny začaly dětem hned po odjezdu v 7:54 z chotěbořského nádraží. Ještě ve vlaku se děti rozdělily na 2 družinky a vypukla celotýdenní honba za písmeny, která měla na konci prázdnin vyzradit tajenku. Kdo získá dřív všechna písmena? Žluťásci nebo Bělásci? A kdo dřív vyluští z těchto písmen tajenku? O písmena šlo v některých soutěžích, v jiných šlo o okamžitou odměnu (např. bonbón).

Hned v pondělí se děti zorientovaly ve vesnici Přívrat, přinesly si roštíčko na oheň, naučily se pracovat s buzolou a hrály BINGO pomocí pexesa a po večeři ještě hru “Pálí vám to?” Písmena získávaly družiny i za utření nádobí po obědě a po večeři. Každé zasloužené písmenko si poslepu tahaly ze svého pytlíku a bylo vždy napínavé, co se objeví a zda už dají dohromady slovo.

V úterý dopoledne měly družiny za úkol rozdělat oheň a rozpustit v kotlíku sníh tak, aby jej postupně převařily. Zdařilo se oběma družinám! A že to na sněhu a s mokrým dřevem není žádná legrace. Po obědě šly obě družiny azimutový závod a ani jedna nezabloudila. Po návratu jsme uzlovali a hádali písničky z pohádek. Ve volných chvilkách se hrálo PRŠÍ, RULETA, ŠACHY a taky ČLOVĚČE, NEZLOB SE. Troufnu si však tvrdit, že největší úspěch sklidila hra večerní. Převlékla jsem se za Zuzanu Slavíkovou a dávala dětem zabrat otázkami a prupovídkami ve stylu hry “Nejslabší! Máte padáka!”. Nasmáli jsme se všichni.

 

Další novější články

Jarní prázdniny v Dodge City
Rozhovor s Mistrem republiky Pavlem Halamou
Lyžařský areál potřebuje i morální pomoc
Chotěbořští karatisté v Brně
Obecní živnostenský úřad informuje
Co se děje na svaté Anně
TJ Sokol - učitel barona Prášila
Kolem dokola okolo Sokola (Sokolovny)
Hudba Praha hrála v Oudoleni
Podruhé o MUDr. Zdeňce Čermákové
Hokejové stránky posledního dvacetiletí
Marcel Kříž hrál v Chotěboři
Fotovzpomínky na Týden knihoven
20 let Hokejového klubu HC Vilémov
Před zahájením školního roku v SOUT
Už jsme zase dál
Jak se nám žije v Basře
Jednání okolo chotěbořské sokolovny
Konečně zase na spojení - náš rodák píše z polní nemocnice v Iráku
Chotěbořská koule 2003
Ještě jednou k domu v Severní ul.
O moderním sportovním karate
Mašinka jela až do pohádky
Komorní orchestr mladých byl v Liverpoolu
Velký voči před otevřením

Pro starší články musíte na hlavní stranu do rubriky Mírně starší články

Ve středu si družiny vyrobily vzpomínkové tablo, vyplnily 4 tajné úkoly, ale nejvíc si děti užily odpolední návštěvu bazénu v České Třebové. Ve večerním KUFRU už bylo znát, že jsou děti unavené.

Ve čtvrtek byl konečně pořádně čas na bobování, a tak jsme byli na nedaleké sjezdovce dopoledne i odpoledne. Také jsme rozehráli šachový turnaj. A večer byla oslava 10. narozenin jedné holčičky. Nechyběly chlebíčky, šampaňské (samozřejmě dětské) a diskotéka.

Pátek už byl ve znamení úklidu a balení a také loučení se sněhulačkou Ančou, kterou postavili před chalupou Žluťásci, a králíkem Duracellem, jehož vytvořili Bělásci.

Zprávu z písmen také vyluštily obě družiny a odnesly si poklad ukrytý pod schody.

Při odjezdu se mě děti ptaly, jestli pojedeme za rok zase. A já myslím, že pojedeme.

Radka Bielčiková

V Chotěboři 16.2.2004

dodgecity01.jpg (22681 bytes)

dodgecity02.jpg (23544 bytes)

Z Harryho Posledních Novinek 20.1.2004:

Dodge City je pro děti

V roce 1994 vzniklo v Chotěboři občanské sdružení Dodge City, d.t.o. Připravuje akce pro děti na vyplnění volného času. Ovšem hlavní akce, ke které směřuje půlroční příprava, je letní dětský tábor. V letošním roce proběhne již 10. jubilejní tábor.Každoročně jezdíme do různých táborových základen, zapůjčených jinými neziskovými organizacemi, jako jsou Domy dětí a mládeže. Takto jsme navštívili Vosí údolí u Lanškrouna, Potštejn, Peklo u Vamberka a Mlýnek u Velin. Na táborech vždy probíhá celotáborová etapová hra na dané téma,děti přespávají při dobrých podmínkách pod širákem, učí se vařit na ohni, chránit přírodu a postarat se o sebe bez rodičů. A jelikož dětí rok od roku přibývá a mají různé zájmy, rozšířili jsme naše aktivity a v roce 1998 založili Šachový klub Kámen, Chotěboř. Základem je opět práce s dětmi. Tři skupiny dětí se učí hrát šachy.Jedna skupina dětí působí v Habrech, druhá v Chotěboři (obě pod vedením p. uč. Bielčika) a třetí, což jsou začátečníci a děti kolem 5 let , trénuje též v Chotěboři (vedení R. Bielčiková). Všechny tyto děti dohromady se zúčastňují krajské soutěže, krajských přeborů a mistrovství. A to jak v kategorii družstev, tak v jednotlivcích. V loň ském roce jsme již zaznamenali jisté úspěchy. V družstvech to bylo 3. místo v kraj. přeboru mladších žáků a 9. místo na Mistrovství ČR přeboru škol. V jednotlivcích jsme získali 2. místo v kraj. přeboru do 10 let(Šimon Bielčik),5. místo do 10 let a 4. místo do 8 let na Mistrovství Čech (Nikol Golubeva, Sára Bielčiková). Ovšem největší naší chloubou je náš odchovanec Filip Vala, který přešel do JISKRY Havlíčkův Brod a hraje již extraligu starších žáků. V roce 2003 vybojoval 1. místo na Mistrovství Moravy do 12 let. To, že děti přicházejí a ne naopak, svědčí o tom, že svou práci děláme dobře. A proto chceme ještě dále rozšiřovat své aktivity. Nápadů, jak dětem zpestřit volný čas a rodičům tak ulehčit starosti, co s dětmi o prázdninách, máme dost.E nergie na jejich realizaci také. Tímto zvu děti, které ještě nevědí, jak stráví blížící se jarní prázdniny, na pobyt s DODGE CITY. Od 9. –13. 2.2004 pojedeme na chalupu, kde budeme bobovat, vařit na sněhu, chodit na výlety, navštívíme krytý bazén a zahrajeme si spoustu her. Pokud se chcete přidat, volejte co nejdříve: R. Bielčiková mobil – 721837930. Těšíme se na společně strávený čas.
(20.1.)

Na hlavní stranu Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu domény www.harry.cz

Na stranu CHnet