Harry vyčmuchal (a jeho pán vyfotil)
Drby z vrby 2001
aneb šprochy z chotěbořské společnosti (trocha bulváru neuškodí)
(stálá rubrika internetového listu Chotěbořský Courier Harry)

Nejnovější drby vždy nahoře
Drby z vrby 2000 jsou zde
Nejstarší Drby z vrby najdete zde
a trochu mladší drby tady

Prosíme, nevyčítejte nám, že Drby jsou pouze z chotěbořských hospod. Jednak to není pravda a druhak se v Chotěboři na jiných místech zrovna mnoha drbů nedopídíte.


sv058.jpg (62038 bytes)

Zas o jednoho mládence méně

je v Chotěboři. O předposlední červnové sobotě se oženil ing. Milan Spilka, známý odborník elektronický a spolumajitel elektronické firmy Aucon s.r.o. Vyvolenou a sličnou nevěstou byla Štěpánka (Jindřichová, nyní už Spilková) původem z Plzně a proto svatební obřad se konal na zámku Kozel u Plzně a svatební veselí též v oněch krajinách, ovšem jak se nám doslechlo, za účasti velké a bujaré delegace z Chotěboře, v níž nechyběli rodinní příslušníci, spolupracovníci a přátelé ženicha, ale i členové zdejší kapely Shout.
Harry tvrdí informaci ze svého čenichu, že novomonaželé se před časem poznali díky internetu. Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí!
Za foto děkujeme Jirkovi Uttendorfskému, jenž byl samozřejmě u toho.

Pikantní fotky tentokrát ze sportu
(Nohejbalový turnaj integrovaného záchranného systému pořádali Chotěbořští hasiči v půli června)

a z 211 fotek, co tam pořídil Jirka Uttendorfský, jsme vybrali některé pikantní do této rubriky.
V jednom soutěžním družstvu hrál také chotěbořák Ivan Kadlec, známý jako Arnold. Jak vidno, pravou nohou umí.

has1136.jpg (25781 bytes)    has1291.jpg (27360 bytes)

has1190.jpg (26293 bytes)

Někdy to vypadalo, že hráči si chtějí kopnout
spíše do hlavy než do míče

has1257.jpg (121217 bytes)

Tady se hráči neradují, chtějí kopnout míč
skrytý částečně za levou rukou pravého hráče

has1144.jpg (25212 bytes)

Karla "Kamila" Mrtku, trenéra Béčka chotěbořských fotbalistů, tu je vidět ještě s vlasy. O týden déle je už neměl, musel je dát ostříhat, protože vyhráli Okresní přebor. Ostříhaného jej můžete vidět na naší sportovní straně.

has1221.jpg (100271 bytes)

Velitel chotěbořských hasičů Luboš Vacek tady vypadá, jakoby s kolegou hrál, ale tady je mezi nimi plot a Luboš třímá kabel svinutý před deštěm.

has1270.jpg (29024 bytes)

Na této fotce je už Luboš Vacek na hřišti, ale hraje Arnold

has1280.jpg (24926 bytes)

Po utkání byla žízeň... A spoluhráči ne a ne nabídnout...

Dva květnoví jubilanti
V prvních květnových dnech oslavil životní jubileum, 45 let, dlouholetý spolupracovník a přítel Harryho pána, Jirka Uttendorfský (vlevo) původem z Přibyslavi, městský zastupitel chotěbořský, inženýr mikroelektronický, podnikatel, zpěvák a kytarista legendárních brodských Mercury. Spolu s ním oslavil obrácených 54 let Zdeněk Hoffmann, stavební technik z Chotěboře (vpravo). Na snímku si na to oba pánové připili, ta třetí ruka s hodinkami patří Harryho pánovi, jenž u toho nemohl chybět. Plakát AC Sparty v pozadí je tam čirou náhodou, stejně jako kalendář České pojišťovny...

drb01utty45.jpg (31610 bytes)

drbo1jiri.jpg (55818 bytes)

Jiříkové stále vítězní !
Tradičně na Jiřího se sešlo 9 chotěbořských Jiříků, aby ukázali Josefům, Jardům, Václavům aj., že na ně nemají.
Odleva: Harryho pán, Lesanda, Bača, Mífa, Beny, Uťák, Fraso, Šána a Lapajda.

drb01zuz4.jpg (42562 bytes)

Zuzanka už je doma !
Harryho pán (níže) oslavil s příbuznými a přáteli narození pátého vnoučete, Zuzanky. Zde je maminka Olga, mladší dcera Harryho pána (která u oslavy jaksi nemohla být, ač se nejvíce zasloužila), s oslavencem Zuzankou, která je ještě příliš maličká, aby byla lépe vidět. Ale to se časem spraví...
Vojta vyrazil na Harryho paničku
Zuzančin brácha a třetí vnuk Harryho pána Vojta je už velký kluk, takže letos už na Pomlázku chodil bez otcovského doprovodu. Tady ho vidíme, jak vyplácí Harryho paničku, která už má v ruce velkého čokoládového zajíce jako úplatek.

drb01velik.jpg (41332 bytes)

Vláďa umí furt !
Rocková legenda Vláďa Mrkvička samozřejmě o svých narozeninách zazpíval přítomným. Hlas má stále jako zamlada, i když na rockových pódiích ho už vystřídal syn Lukáš, jenž zdědil po dědovi Mrkvičkovi talent zahrát na cokoli.

drb01mrkv2.jpg (38215 bytes)

drb01mrkv.jpg (43913 bytes)

Jó, to byly časy (v roce 65) !
Druhá rocková legenda a Vláďův brácha Jarda Mrkvička (vpravo) vzpomínají s Harryho pánem na staré zlaté bigbítové časy. Kytara Jirky Uttendorfského jim přitom v rukou Jardy, jenž je stále virtuos, značně pomáhala.

drb01zuz3.jpg (76486 bytes)

Harryho pán oslavoval
páté vnouče !

Z oslavy narození pátého vnoučete Harryho pána, Zuzanky:
Tři dědové si vyměňují zkušenosti. Pánové vpravo od Harryho pána jsou však dědy pouze jedenkrát. Zatím...
Z oslavy narození Zuzanky:
Právě dorazila z Brna starší dcera Harryho pána a matka tří jeho vnoučat, Martina. Vítá ji Pavel Štětina, otec její spolužačky Renaty, který má rovněž hrdý dědovský titul.

drb01zuz2.jpg (23250 bytes)

A tu máme Harryho pána s jeho dcerou Martinou a dvěma zeti. Šťastný otec právě narozené Zuzanky Libor je vlevo, vpravo je manžel Martiny Petr.

drby01zuz1.jpg (51616 bytes)

drb01smejd.jpg (54746 bytes)

Czech šmejd !
Pěkný Czech šmejd jsme objevili na zdi Plzeňské pivnice. Česká pojišťovna asi nebude mít radost, že v jejím kalendáři výrobce jaksi zanedbal, že 29.březen také existuje! Objev byl učiněn v okamžiku, kdy se přítomní dohadovali, kdy se vlastně podává letos daňové přiznání a nějak jim ty dny nevycházely, až si Harryho pán povšimnul, že 29.březen chybí...

drb01solagro.jpg (72966 bytes)

Dva ředitelé v debatě
Hned pod výše zmíněným kalendářem - šmejdem jsme jindy vyfotili paní Olgu Lesákovou, ředitelku firmy Soleta, v debatě s panem Lubošem Krovem, ředitelem firmy Agroekol. Řeč však nebyla o podnikání, ale o rybách...
Mistrovství v kulečníku úspěšně skončilo
Na snímku ze závěrečného vyhlášení výsledků dlouhodobého kulečníkového mistrovství Českomoravské vysočiny v Panském domě najdete kromě vítězných sportovců i organizátora Pavla Halamu, starostu města Zdeňka Stejskala (na levém kraji, též milovník kulečníku) a Jiřího Holcnera (na pravém kraji, vyhrál pohár v bezděrovém billiardu). Vpravo v podřepu je zástupce sponzorské firmy Fernet Božkov.

drb01kuleč.jpg (43014 bytes)

drb01vilmyj.jpg (62009 bytes) Neposlechl radu lékaře
"Prosím tě Viléme, proč kouříš takový svinstvo?" táže se MUDr. Vlado Myjavec (vpravo) podnikatele Viléma Doležálka (V.M.D & Camona). Vilém váhal, ale poté co postřehl, co drží dr. Vlado v levé ruce, váhat přestal a doutníčka vyčadil.
V království Vysočiny
zvolen králem Jiří Poděbradský

Na tomto snímku je Harryho pán v okamžiku, kdy mu zeman a šlechtic Jiří Benák přinesl zprávu ze Zemského sněmu svobodných pánů chotěbořských, že byl většinou hlasů zvolen králem právě ustaveného Království Vysočiny.
"Nechci dopadnout jako Bolek Polívka," pravil nato Harryho pán, "takže vyhlašuji konstituční monarchii, kde vládnout bude místo mne vláda, kterou ovšem budu jmenovat já." První ministři již byli jmenováni a časem vás s nimi seznámíme.

drb01kral.jpg (41753 bytes)

Dobrého piva nám navařili !
Chotěboř je městem Plzeňského Prazdroje, takže není divu, že sem často zavítá vysoký činitel této firmy Miloš Vostrý (vlevo) z Jihlavy, který zásobuje celý náš kraj tímto mokem. Tentokrát přivezl s sebou nové pípy, které již můžete vidět v provozu v Panském domě i v Plzeňské pivnici.

drb01vostry.jpg (46487 bytes)

drb01pipavold.jpg (42046 bytes)

Nová plzeňská pípa
Z nové mosazné pípy točí Plzeň v Plzeňské pivnici Monika Němcová. S novou pípou dostala na pracoviště i celý nový výčepní stůl a nábytek.

drb01nikl.jpg (51772 bytes)

Skinem jen podle vzhledu !
Jaro je tu, takže hostinský Zdeněk Nikl (vpravo) ze známé Hospůdky Niklovna se nechal ostříhat dohola a zařadil se tak mezi skiny. Jen vzhledem ovšem...
Rybářská lahůdka čeká !
Majitel s.r.o. Rybářství Vysočiny Pepa Nikl, rybářský inženýr, znalec a kuchař, pronajal si ke svým rybníkům letos také známý Eckhartťák, kam dovezl dvě velké kádě velkých pstruhů duhových. To se to bude letos rybářům chytat, ovšem musejí mít povolenku...

drb01pstruzi.jpg (84162 bytes)

Nealko nade vše !
Takovýto vzácný snímek nesmíme opomenout. Harryho pán popíjí jablečný mošt (!) s majitelem Plzeňské pivnice Jirkou Voldánem, jenž pro změnu holduje vodě sodové...
Dlužno dodat, že snímek není naaranžovaný, oba pánové to skutečně vypili.
drb01nealko.jpg (54635 bytes)

drb01harry1.jpg (60812 bytes)

Kdo si toufne spát v trávě?
Jaro v březnu ne a ne přijít, ale když slezl sníh, Harry neodolal a odpočíval po záslužné práci nikoli ve svém pelíšku, ale přímo na trávě, která ho příjemně chladila. Zanedlouho však opět zapadla sněhem...

drb01bohous.jpg (12447 bytes)

Sílu má !
Náš sportovní hokejový dopisovatel a znalec Bohouš Baumgartner (vpravo) nám předvedl, že dokáže zápolit i v jiných sportech.
drb01smerh.jpg (11280 bytes) Do civilu !
Do zálohy a tedy vlastně do civilu byl k 1.1.2001 odvelen někdejší velitel vojenské základny Chotěboř - Bílek, plk. ing. Josef Šmerhán (vpravo). Jelikož důchodového věku ještě zdaleka nedosahuje, bude podle našich informací i nadále pracovat pro armádu, tentokrát jako vedoucí psovodů. Pro občany Chotěboře to znamená, že již nebudou proslulé vojenské bály, které každoročně Pepa Šmerhán obětavě organizoval. Přejeme mu úspěšný civil!
Na snímku je zachycen se svým kamarádem a též bývalým vojákem Pepou Průšou (vlevo), který jej jako několikaletý majitel autoservisu zaučuje pilně, co znamená civil, aby do něj neskočil tak náhle, což pro vojáka může být šok...

drb01stet.jpg (10545 bytes)

A už zase další děda Chotěbořský
Tentokrát přivítal Harryho pán do řad dědů v Chotěboři známého pedagoga Pavla Štětinu (vlevo), jemuž den před Štědrým dnem dcera přivedla na svět ten nejkrásnější dárek, vnoučka Maxe.
Vnouček přišel mezi nás s rovným půlmetrem délky a 3017 gramy hmotnosti.
Harryho pán, jenž je dědou čtyřnásobným a též bývalý učitel pro něhož poučování je radostí, poučil i svého dlouholetého kolegu a přítele, že dědek je nadávka, kdežto děda, to je instituce. Harry se připojuje ke gratulacím dědům, babičkám, mamince a tatínkovi Maxe a rovněž přeje, ať roste do zdraví a krásy.

Drby z vrby 2000 jsou zde
Nejstarší Drby z vrby najdete zde
a trochu mladší drby tady

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránku CHnet