harryanow2.gif (5686 bytes)

courierlogo2.gif (5247 bytes)

clogo4.gif (959 bytes)

Bobtail Harry(R) Vám nese nowiny pro Chotěboř a okolí
nezávislý první český internetový list psaný psem (a někdy i jeho pánem)
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1213-0834

založeno
since
1998

Na hlavní stranu
Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu
domény www.harry.cz

 

4listek2m.GIF (1282 bytes)  Nadační fond Čtyřlístek

 

Chotěbořská koule 2003

Ředitel turnaje píše speciálně pro náš list

Autor: Ondřej PravdaVydáno: 7.6.2003
Odkazy k článku:
Chotěbořská koule 1999
Chotěbořská koule 2000
Chotěbořská koule 2001
Chotěbořská koule 2002
Článek dosud četlo čtenářů: 

Výsledková listina je zcela dole

Letos v sobotu 31.5. jsem s pomocí dalších lidí uspořádal kulatý 5. ročník míčového sedmiboje mužů "Chotěbořská koule", na který jste byli zváni jak Chotěbořským Courierem, tak deníky Noviny Vysočiny a Cesta Vysočiny. Některé situace se podařilo spoluorganizátorům vyfotit, takže po zpracování fotek je k textu doplním.

Pro zopakování nejprve trocha informací o míčový sedmiboji (7boj). 7boj je oficiálním "sportem" Asociace malých sportů (AMS), zahrnuje st. tenis, tenis, nohejbal, volejbal ("čtyřhry") a košíkovou, fotbal, házenou ("penalty"). Každá disciplína má pravidla téměř shodná s "normálně hranou" disciplínou, odlišnosti jsou v délce hry (např. tenis jen na jeden set, ostatní sporty na dva hrané sety, v případě remízy rozhoduje počet bodů) a některých dalších maličkostech, aby se vše stihlo. V 7boji se koná několik turnajů, z nichž se výsledky započítávají do mistrovství ČR, je i jeden oficiální turnaj pro mixy. Samozřejmě existují i neoficiální turnaje jako je právě "Chotěbořská koule" nebo za měsíc 7boj v Bezděkově v rámci Bezděkovského léta. Každá disciplína se hraje vyřazovacím systémem (tzv. pavouk), losuje se bez nasazování každá zvlášť. Za vítězství (při standardu 32 dvojic) je 9 b., za 2. místo 7 b., za 3. místo 5 b., za 4. místo 4 b., za postup do 3. kola, tedy mezi osmičku, 3 b. a za postup do 2. kola, tedy mezi šestnáct, 2 b. Body se pak sečtou, při rovnosti bodů rozhoduje větší počet lepších umístění.

 

Další novější články

Chotěbořská koule 2003
Ještě jednou k domu v Severní ul.
O moderním sportovním karate
Mašinka jela až do pohádky
Komorní orchestr mladých byl v Liverpoolu
Velký voči před otevřením
Čarodějnice a veřejný úklid ve Svinném
Chotěbořské prvenství: Čelní reklama
Zachraňte Festival fantazie, II. a III.
Reakce na otevřený dopis Václava Pravdy
Zachraňte prosím Festival fantazie
Jan Kasal a Cyril Svoboda v Chotěboři
Reforma veřejné správy: Zvýšení kompetencí? Spíše likvidace peněz města!
Bekky varuje lyžaře a pejskaře
Hokejový turnaj SOU za účasti J. Augusty
Nejlepší sportovci Chotěboře 2002
Setkání starosty s řediteli velkých firem
Na stopě strávníkovi školní jídelny
MUDr. Zdeňka Čermáková - Zapomenutá lékařka
Chotěboř povede Rada inženýrů
Vrátí se nám komunismus?
Chotěbořská povolební matematika

Pro starší články musíte na hlavní stranu do rubriky Mírně starší články

Po loňské slabší účasti 24 dvojic jsem byl zvědav, jestli v konkurenci ostatních sportovních aktivit bude letos účast lepší. Někteří přihlášení bez omluvy nepřijeli (příští rok budou mít asi smůlu), ale naštěstí přišli jiní "navíc", takže nakonec se turnaj rozehrával s 28 dvojicemi. Co opět vyšlo, bylo počasí, hlavně dopoledne byl pěkný pařák, sice si někteří stěžovali, že až moc, ale pořád lepší než déšť. Pořadí disciplín jsem zvolil stejné, tzn. začínalo se tenisem, volejbalem a nohejbalem, do haly se šlo na stolní tenis, koše a házenou a končilo se penaltami. Účastnili se většinou již ostřílení borci z Chotěboře, H. Brodu a okolí, kvůli nohejbalovému turnaji v Klouzovech, "nemožnosti" přeložení volejbalových zápasů nepřijel nikdo ze Světlé, Přibyslavi (s jednou výjimkou), ale zase přijeli netradiční "přespolní", které jsem nalákal, takže účast a úroveň byla nakonec slušná.

Po rozlosování (díky prográmku od Tomáše Endahla) v 32-členném pavoukovi se mohli účastníci pustit do zápolení, vždy čtyři dvojice měly v prvním kole volno a body se jim za vítězství "zadarmo" nepočítaly. Jako vždy si někteří stěžovali na nespravedlivý los, jako vždy jsem mohl tak akorát říci, to je holt 7boj a losování počítačem. Stejně většinou na sebe favorité hned v úvodních kolech nenarazili, kromě pinčesu, kde bratři Jakešové měli blízko ke zdolání Hrušky se Šimonem, a také Hübner s Nádvorníkem by ve volejbale dopadli lépe nenarazit na Marka s Kerbrem.

Po "venkovních" disciplínách se od ostatních odpoutali očekávaní favorité, bezděkovský Ondra Marek s přibyslavským Zdendou Kerbrem, dvě vítězství v disciplínách a jedno 4. místo znamenalo bezkonkurenčních 22 bodů. Ale domácí Málek - Zvolánek, kteří už okusili v předchozích letech vítězství v celém 7boji, se drželi na dohled (15 b.), a další dvojice na tom nebyli také špatně - domácí Souček - Kubát a bratří Veselí z H. Brodu (po 12 b.), nebo mí kamarádi volejbalisti "z Prahy" Chytil - Bernát, vítězové první Koule, brodští Malinský - Císař a další broďáci Prodělal - Kotlas (po 11 b.). Ostatní už měli odstup, nejlépe na tom byli Hruška - Šimon, Adam - Röhrich a Slavík - Novotný, všichni s 5 body.

Jiní však mají silnější "halové" disciplíny, takže pořadí se po nich dost měnilo. Co bylo jasné, bylo vítězství dvojice Marek - Kerbr, která si připsala dalších 10 bodů (tedy 32 b.) a ostatní už je nemohli poslední disciplínou dohonit. Ale o další místa se bojovalo dost. Šanci na druhé místo si pojistili Málek - Zvolánek (22 b.), ostatní však byli na dohled - nově se objevili Hiblbauer - Blažek, zůstali Veselý - Veselý (oboje 17 b.), Malinský - Císař a nově Chvojka - Říha (oboje 16 b.). Tři dvojice se neztratily se 14 b. - Hruška - Šimon, dále Chytil - Bernát, Prodělal - Kotlas. Ti, spolu se dvěma dvojicemi se 13 body (nově Koubek - Nepraš a Bláha - Fanta) a dvěma dvojicím s 12 body (Souček - Kubát a Adam - Röhrich), mohli v závěrečných penaltách uspět nebo se propadnout níže.

Nakonec to dopadlo tak napůl. Marek - Kerbr si zvýšili náskok (celkem 35 b.), druhé místo nakonec nikdo nesebral dvojici Málek - Zvolánek, ačkoliv vyhráli jen jedno kolo (22 b.). Druhým místem v penaltách se ale dostali "na bednu" Chytil - Bernát (21 b.), dvěma postupy bramborovou získali Hiblbauer - Blažek. Další dvojice zmiňované výše už tolik bodů nezískaly, dosáhly 18 bodů, ale různé nejvyšší umístění v jiných disciplínách umožnilo rozhodnout o jednotlivých pozicích. Výjimkou se stala pouze dvojice Stránský - Veselý, která se penaltovým vítězstvím vyhoupla mezi nejlepších osm. A někteří výše zmínění v penaltách nezískali nic, nebo skoro nic, a tak se už mezi balíčky oceněné nedostali. Další pořadí viz níže výsledková listina.

Myslím, že celkově se Koule letos povedla. Po odpoledních signálech, že se žene bouřka, jsem váhal, zda penalty nehrát hned po venkovních disciplínách, ale nakonec jsem to nechal stejně. Po návratu z haly opravdu trošku pršelo, a na finále a boj o třetí místo ještě víc, ale celkově jsem byl s počasím spokojen. Pěkně si zahráli všichni, nikdo se nezranil. Zamrzelo na poslední chvíli rozbité chlazení, takže pivo nebylo extra osvěžující, ale nakonec jsme vedro zvládli. Jasné vítězství Marka s Kerbrem odpovídá jejich všestrannosti, i když v jedné disciplíně nebodovali. Obdobně vyrovnaní byli ještě Málek - Zvolánek, Malinský - Císař a Prodělal - Kotlas, ale ti už získali méně bodů. Jen ve dvou disciplínách nebodovalo 5 dvojic a pouze 1 dvojice nebodovala ani jednou.

Jako vždy bych chtěl poděkovat za pomoc ostatním - Pavlovi Hejtmánkovi a "jeho" dorostencům" u občerstvení, za dodávku občerstvení a balíčky pro úspěšné paní Markové, za technickou pomoc Ondrovi Markovi a spoluhráčům, za poskytnutí kurtů tenistům, TJ za halu a fotbalistům za branky. Takže příští rok snad zase.

Pro Chotěbořského Couriera Ondřej Pravda

Výsledková listina 5. Chotěbořské koule 31.5.2001

 

Dvojice

Body

Rozpis umístění

1.

Marek, Kerbr

35

2x 1.místo (nohejbal, volejbal), 1x 2.místo (házená), 1x 4.místo (tenis), 2x postup mezi 8 (st.tenis, fotbal)

2.

Málek, Zvolánek

24

1x 1.místo (tenis), 1x 3.místo (st.tenis), 2x postup mezi 8 (nohejbal, volejbal), 2x postup mezi 16 (házená, fotbal)

3.

Chytil, Bernát

21

2x 2.místo (volejbal, fotbal), 1x postup mezi 8 (st.tenis), 2x postup mezi 16 (tenis, nohejbal)

4.

Hiblbauer, Blažek

20

1x 2.místo (st.tenis), 1x 4.místo (házená), 2x postup mezi 8 (koše, fotbal), 1x postup mezi 16 (nohejbal)

5.

Stránský, Veselý

18

1x 1.místo (fotbal), 1x 3.místo (koše), 2x postup mezi 16 (tenis, volejbal)

6.

Chvojka, Říha

18

1x 1.místo (házená), 1x postup mezi 8 (st.tenis), 3x postup mezi 16 (nohejbal,koše, fotbal)

7.

Prodělal, Kotlas

18

1x 3.místo (volejbal), 1x 4.místo (nohejbal), 1x postup mezi 8 (házená), 3 postup mezi 16 (tenis, st.tenis, fotbal)

8.

Malinský, Císař

18

1x 3.místo (nohejbal), 3x postup mezi 8 (tenis, volejbal, házená), 2 postup mezi 16 (koše, fotbal)

9.

Veselý, Veselý

17

1x 2.místo (nohejbal), 2x postup mezi 8 (tenis, házená), 2x postup mezi 16 (volejbal, koše)

10.

Adam, Röhrich

17

2x 3.místo (házená, penalty), 1x postup mezi 8 (volejbal), 2x postup mezi 16 (nohejbal, st.tenis)

11.

Koubek, Nepraš

15

1x 1.místo (koše), 1x 4.místo (st.tenis), 1x postup mezi 16 (fotbal)

12.

Souček, Kubát

15

1x 2.místo (tenis), 2x postup mezi 8 (nohejbal, fotbal), 1x postup mezi 16 (volejbal)

13.

Hruška, Šimon

14

1x 1.místo (st.tenis), 1x 3.místo (tenis)

14.

Bláha, Fanta

13

1x 2.místo (koše), 1x 4.místo (volejbal), 1x postup mezi 16 (fotbal)

15-16.

Muzikář, Smetánka
Bělohlávek, Zvolánek

10

2x postup mezi 8 (volejbal, koše), 2x postup mezi 16 (st.tenis, házená)
2x postup mezi 8 (nohejbal, koše), 2x postup mezi 16 (st.tenis, fotbal)

17.

Slavík, Novotný

9

1x 4.místo (koše), 1x postup mezi 8 (tenis), 1x postup mezi 16 (nohejbal)

18.

Ruč, Moravec

8

2x postup mezi 8 (koše, fotbal), 1x postup mezi 16 (volejbal)

19.

Hübner, Nádvorník
(Hejtmánek)

8

4x postup mezi 16 (tenis, st.tenis, koše, házená)

20.

Sobotka, Tunheber

7

1x 4.místo (fotbal), 1x postup mezi 8 (tenis)

21.

Culek, Culek

7

1x postup mezi 8 (st.tenis), 2x postup mezi 16 (volejbal, házená)

22.

Brabec, Dolní

5

1x postup mezi 8 (házená), 1x postup mezi 16 (nohejbal)

23.-25.

Jakeš, Jakeš
Brzek, Brzek
Kárník, Janovský

4

2x postup mezi 16 (tenis, st.tenis)
2x postup mezi 16 (tenis, nohejbal)
2x postup mezi 16 (volejbal, st.tenis)

26.-27.

Horáček, Horáček
Fišer, Fišer

2

1x postup mezi 16 (koše)
1x postup mezi 16 (házená)

28.

Rejhon, Červín

0

 

Na hlavní stranu Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu domény www.harry.cz

Na stranu CHnet