/ číslo 87 (září 2005)    
   počet čtenářů za tento měsíc: 

Harryho 
Poslední 
Novinky


Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí    
 Stálá rubrika listu
Chotěbořský Courier Harry    


  Hlavní strana 

Chotěboř  

  Radniční okénko | Okénko MP | Další odkazyJídelní lístkySport | CHnet | Inzerce

  Město Chotěboř |Chotěbořské weby | Chotěboř.info | Kultura | Kino | Chotěbořské Echo |Velký Voči | Mapa ulic | Ulice
Mám pro Vás pro všechny smutnou, tu nejsmutnější zprávu. Ve čtvrtek 17.11.2005, v ranních hodinách, zemřel ve věku 62 let velký znalec a fanoušek astronomie, kosmonautiky a letectví, milovník rockové muziky a pejsků, ale hlavně průkopník počítačové techniky, Internetu a internetových novin v Chotěboři, glosátor života kolem nás a vydavatel tohoto internetového Chotěbořského couriera,

pan  Jiří Poděbradský  z Chotěboře.


Odešel nám dobrý člověk a kamarád ...
... některé ztráty jsou nenahraditelné ... nezapomeneme.

Mirek Stehno

Jménem blízkých děkuji  Vám všem, kteří  jste panu Jiřímu vzdali poslední poctu a přišli se s ním rozloučit, děkujeme za kondolence. Děkujeme Vám a mějte Jirku v paměti  tak jak by si to on přál. Jako člověka hlubokých znalostí, širokých zájmů a hlavně člověka veselého, milujícího život ve všech jeho podobách.

 

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí, 
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení

Harryho Aktuální odkazy

Snímky z Marsu od roverů Spirit a Opportunity, uvolněné pro tisk, snímky nezpracované a panoramata a snímky 3D.
SnímkyMarsu pořizované družicí Mars Express, zvláštní tím, že jsou pořízeny nikoli shora, ale "zešikma".
Skvělý web pro milovníky a pamětníky starých rádií a televizorů je zde.
Nejnovější snímky Saturnu a jeho měsíců pořízené sondou Cassini.
Celá Země na fotkách ze satelitů: NASA World Wind, český popis je zde |Google Maps |Google Moon
Nový kanál ČT: zpravodajství ČT 24  |  Která letadla můžete vidět v příštích dnech na letišti Ruzyně: www.planes.cz
Pro fanoušky příjmu satelitního TV vysílání (i digitálního) na PC: http://www.skystar2.info/
Extra fotky letadel ve výjimečných situacích | Databáze leteckých katastrof
Národní středisko hurikánů  |  Satelitní snímky hurikánůMinulé Novinky

Předminulé Novinky

Harryho Archív
(včetně Harryho Novinek)

Chotěbořský
Hokej   I   Fotbal

tapety: Železné hory (bmp 3.5 MB),  Železné hory ze zámecké aleje (jpg, 1.25MB) 

Prosba redakce: Prosíme, maily s velkými fotografiemi či s objemnými přílohami
posílejte na adresu vpravo:
Maily se supervelkými přílohami do 600 MB pak na adresu vpravo níže:


 

Kultura v Chotěboři
SKC Městské muzeum

Chotěbořské blogy


Čtěte též naše redakční Blogy:

       

Harryho blog je zde
Dnes v blogu: Význam internetu pro psa
*
Blog Harryho pána je zde
Dnes v blogu: Jak jsem bydlel s Lamentátorem (zážitky z nemocnice 1)

Václav Pravda: Rekonstrukce kina s otazníky  |  Diskuzní fórum k článku o rekonstrukci kina
  *

Prodejní výstava Fokusu Vysočina

  V pondělí 19. 9. od 9 do 15 hodin se koná v rámci Týdne pro duševní zdraví prodejní výstava  Fokusu Vysočina, a to v zasedacím sále MÚ Chotěboř. Výstavu zahájilo vedení města. Je zde možno zakoupit pěkné výrobky od 30,- Kč do 300,- Kč a podpořit tak klienty  Centra denních služeb.
Jana Tomášková
(19.9.)

  Další program týdne pro duševní zdraví v Chotěboři:
  20.9. 2005 - Recitál Pavla Lutnera s hosty Janem Látkou a Petrem Musílkem Pro studenty SŠ ( Obchodní akademie, Gymnázium ) Kino Družba v Chotěboři,
  21.9.- 30.9. 2005
- Chcete vědět víc?, besedy pro studenty SŠ o činnosti Fokusu Vysočina,
  21.9.2005
- Divadelní představení pro děti Sněhurka a sedm trpaslíků, 18:00 – 19:00 hodin, Kino Družba v Chotěboři,

 

  22.9.2005 - Den otevřených dveří v Psychosociální poradně LOGOS v Chotěboři, 10:00 - 16:00 hodin, Klášterní 92, Chotěboř,
  22.9.2005
- Den otevřených dveří v Centru denních služeb v Chotěboři, 9:00 - 15:00 hodin, Kosmonautů 262,  Chotěboř,

   23.9.2005 - Setkání lidí se zdravotním postižením, paralympiáda - soutěže opékání špekáčků – posezení s kytarou ukázka canisterapie, 10:00 – 14:00 hodin, Areál Geofond Chotěboř (Ve spolupráci s Fokusem Vysočina Havl. Brod a Pelhřimov, ÚSP Zboží a Stacionářem Petrklíč).

Jan Adamec létal akrobacii v Jihlavě   Milovníci záhad se sešli

  Jak jsme psali níže, v sobotu a neděli vystoupil na Horáckém leteckém dnu v Jihlavě také chotěbořský pilot Jan Adamec, člen české akrobatické reprezentace a bronzový medailista z MS. Dnešní regionální MF Dnes píše: "Chvíli nato už většina lidí obrátila oči k nebi, kde mezi těžkými mračny předváděl pilot akrobatické kousky v letadle Zlín 50 LX. Měl prý problémy s příletem, a tak hned, jak se objevil nad Henčovem, začal hned s obraty a výkruty. "Pilotovi se chvílemi valí krev do hlavy a přestává vidět," přiblížil náročnost moderátor sobotní akce prokřehlým divákům. "Nutná je velmi dobrá fyzická kondice pilota," dodal. V neděli měli diváci z akrobacie díky počasí lepší zážitek." Jan Adamec při nedělní zpáteční cestě z Jihlavy do Akrobatického centra v České Třebové přelétl pozdě odpoledne i nad Chotěboří a zamával křídly svého stroje všem, kdo jsou tu zvyklí dívat se i vzhůru.
(19.9.)

  Na Setkání milovníků záhad, tajemna, alternativní medicíny a psychotroniky, které připravil chotěbořský Klub psychotroniky a UFO, přijelo do střediska Geofond pod Chotěboří 50 milovníků záhad ze všech koutů republiky a také více než 20 lidí z Chotěbořska. Podrobnosti přinášejí dnešní Noviny Havlíčkobrodska zde.
(19.9.)

120 let muzea  Začne koncertní sezóna   Noty a Slova v ZUŠ

  Vernisáž výstavy 120 let Městského muzea v Chotěboři se koná tento čtvrtek 22.9. v 16hod. Výstava potrvá do 31.10.2005.
Plakát výstavy najdete zde.
(19.9.)

 

  Cyklus abonentních koncertů 2005/2006 začíná tento čtvrtek 22. září od 19:30 h prvním koncertem - vystoupením KOMORNÍHO DUA V. Drápal a L. Janeček v sále ZUŠ. Plakát koncertu je zde.
(19.9.)

  Literární Vysočina a Občanské sdružení „QUO VADIS?“ Vás srdečně zvou na pořad NOTY a SLOVA. Uvádí Petr Musílek. Host večera Pavel Lutner. Sál chotěbořské ZUŠ, úterý 20 září 2005 v 19.00 h.
(18.9.)

Zbyněk Mrkvička vydává ke svým padesátinám CD Titan best of 1985 - 2002

 

  Chotěbořská rocková legenda Zbyněk Mrkvička st. oslaví počátkem října své padesátiny na uzavřeném večeru, jak jinak než hudbou. Desítky svých přátel, známých, pracovních a muzikantských kolegů sezval na soukromou oslavu v sobotu 8. října ve zdejší sokolovně (pokud na někoho zapomněl, omlouvá se mu a tímto jej zve též).
  K význačnému životnímu jubileu si Zbyněk nadělil dárek: Natočil s přáteli CD.

  Na CD je 17 nejlepších kousků (15 převzatých, 2 vlastní), ke kterým napsal Zbyněk texty a hrála je kapela Titan za jeho působeni v létech 1985 - 2002. Za tu dobu se tam vystřídala spousta muzikantů, vyjmenovávat je tu asi nemá smysl.
  CD se natáčelo v rozmezí července a srpna ve studiu Vládi Budíka v Jámách u Žďáru. Podíleli se na něm:  Ivan Hemiš Hrdina - kytary, Radek Prouda Láznička - bicí, vokály,  Jarda Špagy Provazník -  klávesy, Zbyněk Mrkvička ml.  - basa, vokály, Lukáš Mrkvička - vokály, Radim Ledvinka - klavír, Mirek Budík - vokály + klávesy, Zbyněk Mrkvička - zpěv.
  Ukázku písně "Tak vejdi" si v mp3 můžete stáhnout zde (1,8MB - nejlépe klikněte pravým tl. myši a zvolte Uložit cíl jako). Na CD bude i jeden videoklip se záběry ze studia.

 

  V pondělí snad půjde originál CD do lisovny. Tam slibují, že za 5 - 7 pracovních dní bude lisování CD dokončeno, takže snad poslední týden v září by to mohlo být k mání. Kde se bude CD Titan prodávat a za kolik, jsme se zeptali Zbyňka Mrkvičky st.: "Samozřejmě na tý naší padesátce a doufám, že si to koupí většina hostů, potom u mě v obchodě a ještě zvažuji, že bych to dal na náměstí do Knihkupectví. No a samozřejmě se nejvíc spoléhám na Žďár a Nové Město na Mor., kde to snad bude na krámech. Mimochodem někdy na přelomu října a listopadu proběhne křest v Novém Veselí, to vám ještě upřesním. Vzhledem k velkým nákladům na výrobu a myslím i celkově dobré kvalitě budeme CD prodávat za 180 Kč."
(18.9.)

Kdy vlastně začne 2. liga?  Vepříkovský Minifotbal   Biatlonový klub se letos neztratil

  Nastala kuriózní situace: Weby Nymburka i Havl. Brodu ohlašují utkání na neděli, oficiální web 2. ligy mluví o sobotě. Předpokládáme podle Nymburka, že sobota je správně, ale raději si to ověřte. Regionální vydání MF Dnes též píše o sobotě, Noviny Havlíčkobrodska (v internetové mutaci) raději nepíší nic, obdobný Nymburský deník má oproti Novinám HB rubriku Krajský sport a v ní zve na neděli. Internetový list HB in též uvádí neděli. A nyní, babo, raď...
  Takže jsme novou stránku Hokej pro sezónu 2005/06 raději otevřeli už dnes a budeme čekat, kdy se vlastně utkání NED Hockey Nymburk a HC Rebel Havl. Brod sehraje. (Večerní pozn.: Už je jasné, že neděle je správně...)
  Příznivci chotěbořského hokeje zatím mohou být v klidu, pro HC Chotěboř začne sezóna v neděli 16. 10. ve Starých Jesenčanech.
(17.9.)

 

  ZO SDH Vepříkov pořádá v sobotu 17. září 2005 od 9.00 hodin 4. ročník Posvícenského turnaje v minifotbalu (4 + 1, náhradníci neomezeneni). Prezentace od 8.00 hodin, přihlášky předem nejsou nutné. Startovné 200,- Kč, občerstvení zajištěno. Hraje se o putovní pohár, všichni zúčastnění obdrží cenu. Případné dotazy tel. 721641128, Ing. Stehno Jaroslav.
(16.9.)

  Tři medaile z celostátních soutěží - to je bilance nejúspěšnější závodnice chotěbořského biatlonového klubu, Jany Kronikové. Po dvou prvních místech v závodech Českého poháru v letním biatlonu získala na mistrovství republiky v Letohradu ve své věkové kategorii (ženy B) druhé místo v závodě s hromadným startem a následující den v rychlostním závodě skončila třetí. Završila tím úspěšnou sezónu, neboť v Českém poháru nakonec obsadila konečnou bronzovou pozici. Její úspěchy jsou o to cennější, že jich dosáhla po mateřské pauze, během které se závodů zúčastňovala jen pro radost a ani nyní nemá v porovnání s jinými závodnicemi tolik možností k tréninku. Další dospělí členové KB Chotěboř se Českého poháru také pravidelně zúčastňují; Jan Horák (Dorostenci B) byl celkově devátý (i díky čtvrtému místu z Jáchymova a desátému z mistrovství republiky), Jiřina Obrová skončila v této sezóně na osmém místě v kategorii „Ženy A“ a Petr Palán v elitní mužské kategorii „A“ obsadil třicátou příčku. Po úspěšných letech, kdy chotěbořský klub obsazoval přední místa dokonce i v soutěži družstev, se členská základna podstatně zúžila. I přes nepříznivé ekonomické a organizační podmínky se tito „Mohykáni“ snaží udržet kontinuitu a doufají, že jejich náročný, ale zajímavý sport přiláká další zájemce - tak jak tomu v současnosti je ve sportovně vyspělých zemích. Letošního mistrovství Evropy se zúčastnilo 11 států, objevily se nové varianty jako biatlon na horských kolech, na kolečkových lyžích, biatlon s laserovými zbraněmi a jiné zajímavosti. To vše mluví pro lepší budoucnost biatlonu v Chotěboři a ve světě vůbec. Noví zájemci o členství v klubu nebo o jakoukoli spolupráci jsou velmi vítáni. (mk)
(16.9.)

Nový web: Salaš Hájek

  Nový web chotěbořský je docela zvláštní, pojednává totiž o Salaši Hájek, soukromé farmě, která se věnuje chovu ovcí a beranů (najdete tam dokonce i recepty na pochoutky ze skopového a jehněčího). Web najdete zde.
(16.9.)

Adamec bude létat v Jihlavě  Dnes nová diskotéka !  Noviny se mýlí, Jiří Císař se nám nechlubil

  V sobotu a neděli 17. a 18. 9. se na XVI. Horáckém leteckém dnu  na letišti Aeroklubu Jihlava představí vždy ve 14 h bronzový medailista z letošního MS v letecké akrobacii kategorie Advanced, chotěbořský pilot Jan Adamec. Bude létat akrobatickou sestavu na stroji ZLIN Z-50L, zatímco jeho kolega z bronzového družstva Petr Biskup bude předvádět nový stroj naší akrobatické reprezentace, ruský SU-29. Bohatý program s Gripeny, rekonstrukcí bitev z II. svět. války, seskoky parašutistů a dalšími lahůdkami najdete na stránce leteckého dne zde.
(16.9.)

 

  Dnes se otvírá v Chotěboři v Sokolovně nová diskotéka  s názvem DISCO CENTRAL. Na jejích webových stránkách se dozvíte pouze, že na programu je Open Party a začátek je ve 20 h, což je poněkud chudá informace. Ani v sekci Kontakt nečekejte víc, je tam jen e-mail, telefon xxx xxxxxx a "Diskotéka se nachází v Chotěboři v sokolovně." Takovéto utajování a anonymita se nám poněkud nesrovnávají s otevřenou informovaností na internetu a zůstává nám záhadou, proč se provozovatelé skrývají, není k tomu přece důvod...
(16.9.)

  Níže přinášíme několik nespokojených reakcí na práci regionálních novinářů. Dnes se můžete přesvědčit v Novinách Havlíčkobrodska, které píší (týden po akci) v článku Dobrodružná cesta kvůli rakouským elektrárnám: "Výlet za větrnými elektrárnami do Rakouska, který měl občany Chotěbořska přesvědčit, aby podpořili výstavbu těchto zařízení mezi obcemi Počátky a Příjemky, se zřejmě minul účinkem. Alespoň podle informací chotěbořského zastupitele Jiřího Císaře, který se akce zúčastnil a pochlubil se i místnímu internetovému zpravodaji."
  Nuže, musím prohlásit, že pan Jiří Císař se nám nepochlubil. Nemá to zapotřebí. Můj pán i já čteme NoteBlog Jiřího Císaře denně a jak sami vidíte, často upozorňujeme na jeho zajímavé články, které jsou rozhodně spolehlivější než informace regionálních novin... Také se mi nezdá, že označení "místní internetový zpravodaj" je zrovna to pravé pro náš list. My přinášíme novinky denně, i v sobotu a neděli, což zpravodaje obvykle nedělají...
(16.9.)

Zastupitelstvo nic nezmůže  Památkáři nejsou na vině II   Proč přispívám do Diskuzního fóra

  Usnesení zastupitelstva má v případě křižovatky hodnotu politické proklamace, ale na věci už nemůže nic změnit. Kraj kvůli takovému usnesení nezastaví stavbu a nebude předělávat projekt, který je v souladu se všemi předpisy, jenom proto, že se zastupitelstvu, které o tomto není kompetentní rozhodovat, křižovatka nelíbí. Píše to včera večer v komentáři č. 107 v NoteBlogu Jiřího Císaře místostarosta Linhart.
  Ve veřejné správě má každý orgán jasně stanovené kompetence a není v kompetenci zastupitelstva města rozhodovat o majetku kraje, navíc v době, kdy už dávno proběhlo územní řízení a bylo vydáno stavební povolení.
  Přerušení stavby a předělání projektu by přineslo půl milionu nákladů navíc (na kraji to dnes počítali) a stavba by se do zimy nestihla dodělat, takže bychom tu měli uzavírku celou zimu až do jara. Nezapomeňme, že termín dokončení je až 30. listopadu, kdy už někdy bývá sníh. Momentálně má stavba několik dní skluz a další zpoždění už není možné. Jinak tady budeme mít objížďku ještě na prvního máje, dodává místostarosta.
(16.9.)

 

  Nějak se nám množí dementi a opravy novinových článků. Napřed pan Šíp a potom paní Šidláková. Paní Šidlákové jsem již vysvětlil, jak tyto nepřesnosti v novinách vznikají. Chápu, že její duši pečlivého úředníka se novinové polopravdy příčí. Ke zkreslení dochází jednak od novinářů, aby se článek lépe prodával, ale také z nedostatku informací. Často jsme zataženi do nějaké kauzy, ale úředníci nás už zapomenou informovat, že se věci pohnuly dál. V okamžiku rozhovoru s novinářem už není žádný časový prostor shánět po úřadě nejčerstvější informace. A dopředu nikdo netuší, na co se novinář zeptá, často nám volají třeba na mobil domů nebo do auta, takže ani nemáme po ruce potřebné podklady. Naše odpovědi pak vycházejí z posledního nám známého stavu věcí. Informace z některých rozhovorů také bývají zveřejňovány s velkým časovým zpožděním (i několik týdnů), takže otisknuté informace už někdy nejsou aktuální. Proto tak oceňují diskusní fóra, přes všechny jejich nectnosti. Ale mohu tam nezkresleně a okamžitě reagovat.
Ing. Milan Linhart místostarosta Chotěboře
(16.9.)

  1. Žasnu a nevěřím svým uším, jaké nesmyslné fámy se často šíří po Chotěboři. Pokud je nikdo včas neuvede na pravou míru, stanou se pro mnoho lidí skutečností.
  2. Internetové diskuze čte velmi mnoho lidí a pokud se v nich setkají pouze s názorem jedné strany, nemají šanci, aby si o věci mohli udělat vlastní úsudek.
  3. Jiná média jsou nespolehlivá. Echo je měsíčník s dlouhou uzávěrkou a často leží v obchodech několik týdnů než si ho někdo koupí a pak další dny a týdny doma, než si ho někdo přečte. Články v denním tisku bývají od novinářů hodně zkreslené za účelem vyvolání senzace. Na zastupitelstva a veřejné besedy skoro nikdo nechodí. Diskuzní fóra však čte mnohem více lidí, než do nich přispívá, čte je i mnoho našich úředníků a většina zastupitelů. Je to tedy nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak věci vysvětlit širokému okruhu lidí. Většinu věcí nepíšu pro lidi, kteří jsou se mnou na fóru ve sporu, ale jako informaci pro mlčící většinu, která to pozorně čte.
  4. Naši informatici mají mnoho jiných starostí a přesčasových hodin včetně víkendů, takže na zřízení a údržbu něčeho podobného na stránkách města momentálně nemají čas. A zadarmo nám to asi nikdo neudělá. A asi by ve vedení města ani nebyla shoda, zda vůbec takové fórum zřídit. Já bych sice byl pro, ale ono by se to skutečně mohlo zvrhnout a dost to zdržuje od ostatní práce.
  5. Pan starosta i většina úředníků nejsou tomuto způsobu komunikace příliš nakloněni. Nelíbí se jim, že je to anonymní a často plné lží a urážek. Já jsem tak trochu dobrovolně vzal na sebe úlohu tiskového mluvčího, kteroužto funkci mají na větších úřadech zavedenu a u nás trochu chybí, protože na vysvětlování je toho stále dost a dost.
S pozdravem Ing. Milan Linhart místostarosta
(16.9.)

K článku v Novinách Havlíčkobrodska z 9.9.: Památkáři nejsou na vině !   Nevěřil jsem vlastním očím

  Na stránkách pátečního deníku Noviny Havlíčkobrodska Vysočina vyšel článek „Kvůli střešním oknům vzal za své celý dům“ a váš list na něj zde upozornil. Článek vycházel z nepřesných podkladů místostarosty města Chotěboře ing. Milana Linharta. Škoda, že pan místostarosta si potřebné informace před zveřejněním článku neopatřil na oddělení kultury a regionálního rozvoje, pod které spadá i památková péče a kompetentní pracovník. Tímto pracovníkem jsem já - jmenuji se Alena Šidláková a náplní mé práce je dodržování zákona v oblasti památkové péče. Zkusím proto touto cestou uvést problém na pravou míru. Úkolem památkové péče není to, aby se snaha o zachování historicky cenných domů nebo domů s historicky cennými částmi obrátila proti vlastníkům těchto domů a proti radnici. Nejsou –li tyto domy udržované, pak je jejich krása mnohému oku utajena. Ve své práci zjišťuji - a každý občan to většinou podvědomě také přijímá – že ve městech, kde jsou historicky cenné domy udržované, je milé každému občanu i turistovi se tímto městem procházet a zajímat se o jeho krásy. Rád na něj vzpomíná, v mnoha případech se do něj rád vrací, zvláště, když jsou zde i odpovídající služby. V tomto bodě to myslím v konečném důsledku prospívá všem a nejvíce městu.
  V článku zmíněný soukromý podnikatel, který byl ochoten vynaložit nemalé prostředky na rekonstrukci objektu, s památkáři projednával svůj záměr. Objekt nekoupil proto, že si stávající majitel kladl pro podnikatele nepřijatelné podmínky. Za oddělení památkové péče mohu říci, že jsme si svá stanoviska s panem podnikatelem vyjasnili a dohodli se na opravě jiného domu, který v téže ulici koupil. Další nepřesnost v článku je ta, že tento dům ani dům, který chtěl původně koupit nebyl na náměstí, ale v ulici Palackého a nejednalo se v názorových rozdílech o střešní okna.
  Technicky nejvíce ohrožený dům v Palackého ulici nadále chátrá, ale ne vinou památkářů. Referentka památkové péče nepřipravuje kupní smlouvu. Ale při rozhodování, co s domem, může do jednání vstoupit radnice. Záleží na radnici, jaký má o tuto problematiku zájem a jaké kroky v tomto směru činí. Je to smutné, ale v tomto případě chátrající dům opravdu zůstal problémem chotěbořské radnice, v tom dávám panu místostarostovi za pravdu.
  Chtěla bych touto cestou občanům připomenout, že při Městském úřadu pracuje velmi dobře Komise pro přípravu a realizaci regenerace městské památkové zóny Chotěboř. Pracují v ní občané Chotěboře a další odborníci v oboru památkové péče a to jak z odborné organizace památkového péče, tak lidé z praxe, kteří mají s udržováním památek mnoho zkušeností a mají zájem je zachovat ku kráse našeho města a prospěchu jeho obyvatel. Chtěla bych jim touto cestou poděkovat, neboť jejich mravenčí práce bohužel stále není oceňována.
Alena Šidláková Oddělení kultury a regionálního rozvoje, úřednice památkové péče.
(16.9.)

  Nevěřil jsem vlastním očím, když jsem dnes večer otevřel Note Blog Jiřího Císaře (Novinky z jednání zastupitelstva) a pod spotem si přečetl: Komentáře [106]. To se myslím ještě nikomu v Chotěboři nepodařilo, aby jeho spot měl 106 komentářů! Už jen přečíst si tu spoustu... Ale když jsem to pečlivě pročetl, abych mohl mému pánovi sdělit vejcuc, případně vejcuc z vejcucu, musel jsem konstatovat, že dost velké procento komentářů nemá smysl a jejich autoři se chtějí jen vyžbleptávat... To je ale slabina všech těchto internetových diskuzí. Proto jsme už dříve zrušili Diskuzní fórum o Chotěboři a nynější diskuze máme časově omezeny. Je to skutečně otázka, zda takové diskuze mají smysl, zvláště na našich soukromých stránkách tvrdě placených z našich peněz (náš hosting není zdarma!). Vždyť by je spíše mělo provozovat město na stránkách svých, to by mělo mít zvláště zájem na diskuzích, ovšem k přesně specifikovaným problémům. To by se ale musel pan místostarosta zbavit své (jinak jistě záslužné) snahy odpovídat na každý komentář. Je to házení hrachu na zeď (staří Římané na to měli přísloví o házení perel, raději nebudu psát komu)...
(15.9.)

Jindřich Šíp k článku vpravo  Chovatelé v zámku naposled   Brodská křižovatka: Jsem zklamaný, říká starosta

  Vážený Harry, dovolím si malou reakci na článek v novinách Vysočiny, na který jsi upozornil i ve svých novinách, moje reakce by se klidně mohla jmenovat "Jak pracují novináři". S autorkou článku jsem mluvil na Výstavě konané koncem srpna a mezi množstvím jiných informací jsem uvedl i fakt, že letošní výstava byla v zámeckém parku pro chovatele poslední neboť majitel má se zámeckým parkem jiné plány. Paní redaktorka zřejmě nyní potřebovala vyprodukovat z tohoto rozhovoru článek a tak zpracovala tuto informaci bohužel tak, že navozuje atmosféru špatného přístupu ze strany pana hraběte Dobrzenského k nám chovatelům. Toto však není pravda, pan hrabě se po celou dobu naší spolupráce v zámeckém parku choval k nám, k chovatelům, s tím největším pochopením (mimo jiné bylo naše působení zde vždy bezplatné), pochopení pro nás trvá i nyní, vychází nám vstříc i při našem odchodu ze zámeckého parku, za což mu patří náš dík. To, že má se zámeckým parkem jiné plány, do kterých my nezapadáme, plně chápeme a nemáme důvod si na tento fakt stěžovat, nebo psát o tomto články do médií.
Jindřich Šíp
(15.9.)

 

  Definitivně naposled se konala v místním zámeckém parku výstava drobného zvířectva, kterou pořádala místní organizace Českého svazu chovatelů, oznamují dnes Noviny Havlíčkobrodska zde. "Park patří stejně jako zámek šlechtické rodině Dobřenských. Bohužel s majiteli jsme se nedohodli na povolení pořádat v parku i nadále chovatelské výstavy," vysvětluje jednatel spolku Jindřich Šíp. Chovatelům poskytne náhradní prostory město Chotěboř, ale podle Šípa prostředí parku nic nenahradí. "Nikde není tolik stromů, tolik stínu, a tak příhodné prostředí. Město nám sice vyšlo vstříc, ale ukazuje se, že budeme muset do budoucna změnit termín pořádání chovatelských výstav, aby zvířata v horku nestrádala," dodal Šíp.
(14.9.)

  Zastupitelé v pondělí schválili usnesení, které požaduje změnu v křižovatce na Havl. Brod. Chtějí, aby Havlíčkova ulice ústila do ulice Krále Jana v původní šířce. Zpomalená doprava v užší křižovatce prý uškodí životnímu prostředí. „Jsem z toho rozhodnutí zklamaný, bylo spíš emotivní než racionální. Ta křižovatka je v pořádku, odpovídá všem normám a parametrům. Prokázala to i zkouška s těžkou dopravou. Usnesení považuji za zbytečné,“ poznamenal starosta Tomáš Škaryd v dnešním regionálním vydání MF Dnes. „Teď posílám dopis s usnesením všem zainteresovaným, tedy policii, krajskému úřadu, správě silnic. Měli bychom to projednat co nejdřív, ale nedokážu si představit v této fázi stavby změnu,“ dodává starosta. Podle místostarosty Milana Linharta bude nové křížení bezpečnější. „Tvar křižovatky se změnil podle platných norem a požadavků dopravní policie. Lidem se nelíbí, byli zvyklí na něco jiného. Ale bude bezpečnější. Travnatý pás řidiče do křižovatky správně navede,“ řekl Linhart. Na širší křižovatce býval podle něj provoz chaotičtější, místní řidiči tudy jezdili rychle, a staly se tam i dopravní nehody. Přespolní nevěděli, jak do křižovatky správně najíždět. Nové řešení vyloučí i parkující auta. Provozu směrem od Brodu by asi pomohl odbočovací pruh na Ždírec, ovšem s tímto teď podle Škaryda nepočítá ani projekt, ani rozpočty kraje či města. A navíc by se musela pořizovat i změna územního plánu kvůli záboru zeleně. Celý článek si přečtěte dnes a zítra zde.
(14.9.)

Dopis ing. Císařovi od Lukáše Fialy  I smrad je věda, s jednotkou 1OU...   Dlouholetý ředitel ZZS odvolán

  Vážený pane inženýre, tímto si dovolím reagovat na článek „Novinky z jednání zastupitelstva“ a zvláště na odstavec týkající se Metropolitní sítě Podoubraví (dále jen „MAN“). V tomto Vámi uveřejněném textu je velké množství nepřesných údajů, které musím opravit.
1) Zastupitelstvo města Chotěboř na svém jednání dne 12.9.2005 nerozhodovalo o vybudování „MAN“, ale o „Smlouvě o účasti na realizaci svazkového projektu“. Vstup města do projektu byl odsouhlasen již dříve.
2) Celkové předpokládané náklady projektu včetně úroků, bankovních poplatků a rezervy činí 13,9 mil. Kč. Ne tedy Vámi uváděných 15 či více mil. Kč. Skutečná cena realizace vzejde z výběrového řízení na dodavatele. Ani další dělení nákladů jste neuvedl správně. Dotace ze strukturálních fondů EU je 75 %, 10 % je příspěvek ze státního rozpočtu (ne tedy z kraje Vysočina) a zbytek uhradí zúčastněné obce na základě klíče stanoveného počtem trvale žijících obyvatel v obci.  Podíl Chotěboře na tomto zbytku činí cca 53 % a ne Vámi uvedených 55 %.

 

  Vy lidi to nemáte jednoduchý. Mnohdy se vynoří informace, po níž zvoláte: To je ale pitomost!, avšak později se ukáže, že je to věda. To se stalo včera panu Jiřímu Císařovi, když ve svém NoteBlogu popisoval jednotku zápachu a její měření a měl z toho náramnou švandu (viz Víte, co se měří v ourech?). Když jsem si to přečetl, štěkl jsem: To je ale pitomost! Avšak hned mne zchladil můj pán, řka, že Evropská jednotka zápachu 1 OU (nikoli our) je přesně definována evropskou i naší normou a měří se dynamickou olfaktometrií, což je metoda rovněž normalizovaná. Celou tu pitomost, která však není pitomostí, ale vědou, si přečtěte u pana Císaře zde.
(14.9.)
 


  Spory o podobu zdravotnické záchranné služby na Havlíčkobrodsku už mají svou první oběť. Ředitel krajské záchranky Jan Sedlák odvolal ředitele havlíčkobrodské pobočky Aleše Ošťádala, který ji vedl od jejího založení v roce 1990. V poslední době se Ošťádal také stavěl proti návrhu zredukovat posádky záchranné služby na Ledečsku a Chotěbořsku. Jeho názory zastává i většina lékařů a zdravotníků na Havlíčkobrodsku, píše dnešní regionální vydání MF Dnes. Jak dále uvádí, Aleši Ošťádalovi nabídl Sedlák místo řadového lékaře záchranné služby. Podrobnosti čtěte dnes a zítra v MFD zde.
(13.9.)


3) Přístup občanů k Internetu zdarma nebude umožněn jen Vámi zmíněnými internetovými kiosky (což je jedna z možných variant PIAP - veřejně dostupného místa s vysokorychlostním přístupem k Internetu), ale také pomocí HotSpot řešení (přístupové body, k nimž se může připojit neomezené množství uživatelů), kde však bude časově limitován na dobu několika minut denně.
4) Dále nevím co si pod Vámi zmíněným pojmem „nekalé konkurence“ mám představit. Projekt „MAN“ je v souladu s „Národní politikou pro vysokorychlostní přístup“ (dále jen „Národní politikou“) viz. citace: „…Přímou podporu budování nových přístupových sítí považuje vláda za vhodnou pouze ve zvláštních případech, a to tam, kde standardní mechanismy trhu dosud nevytvářejí vhodné podmínky a neposkytují dostatečné zdroje pro budování nových sítí.

 

Konkrétně jde o podporu sítí metropolitního či místního charakteru, které budou ve vlastnictví města, obcí a budou fungovat na principu „obec vlastní infrastrukturu“ (optiku, hotspoty), zatímco poskytovatelé jejím prostřednictvím poskytují služby. Podmínkou bude otevřený přístup k této infrastruktuře neboli stejné šance pro všechny operátory…“ V našem případě tedy bude vypsáno výběrové řízení na nájemce (1-2 poskytovatele služeb) „MAN“. Tím tedy bude dosaženo cílů a podmínek pro udělení podpory dle „Národní politiky“. Z výše uvedeného musím konstatovat, že informace   Vámi   zde   uvedené  jsou nepřesné,

 

některé zavádějící a jiné úplně mylné. To i přes Vaše ujištění, že jste s projektem seznámen. Každý zastupitel mohl navštívit Oddělení kultury a reg. rozvoje a zde získat potřebné informace. Ve Vašem případě se tak nestalo. Organizaci INCO s.r.o. (jejímž jste spolumajitelem) byla spolupráce na přípravě projektu (technické dokumentace) nabídnuta, přesto na ni nebylo reflektováno. Místo toho jste na Zastupitelstvu města Chotěboře pronesl alibistické prohlášení o střetu zájmů.
Lukáš Fiala, Odd. kultury a regionálního rozvoje MěÚ  (14.9.)

Zastupitelstvo zasedalo: Metropolitní síť bude, strážníci do Ždírce nepůjčeni   Přestavba kina: NE, křižovatka: NE !

  V pondělí 12.9. zasedlo po prázdninách řádně Zastupitelstvo města Chotěboře a schválilo řadu usnesení, která si můžete v kompletu přečíst zde. My pro vás zde vyjímáme: Zastupitelstvo schvaluje smlouvu o účasti na realizaci svazkového projektu „Metropolitní síť Podoubraví“, která se uzavírá mezi Svazkem obcí Podoubraví a 11 obcemi včetně města Chotěboř, v předloženém znění a ukládá ji potvrdit. Schvaluje obecně závaznou vyhlášku č. 9/2005, Požární řád obce. Vyhláška nabývá účinnosti 1.10.2005. Schvaluje zadání „Změny č. 10 ÚPSÚ Chotěboř“ dle projednaného návrhu. Požadavku rozšíření řešeného území o pozemky p.č. 3982 a 3963/2, uplatněnému fyzickou osobou, se nevyhovuje. ZM ukládá pořizovateli zajistit zpracování konceptu spojeného s návrhem změny a jeho následné projednání. Schvaluje „Pravidla pro příjem a projednávání žádostí o změny územně plánovací dokumentace a územně plánovacích podkladů Města Chotěboř a pro způsob financování nákladů pořízení“, dle upraveného návrhu v upraveném znění, s účinností od 12.9.2005. Bere na vědomí žádosti pana Pavla P., Hlinsko, IČ: 459 66 494, s přílohou 34 stránek podpisových archů občanů na podporu této žádosti, dále pana Bohuslava M., Chotěboř a pana Radka F., Chotěboř o přehodnocení sazby vybíraného místního poplatku za užívání veřejného prostranství na městské tržnici a ukládá připravit novelu vyhlášky o místních poplatcích. Souhlasí s poskytnutím další dotace pro HC hokejový klub Chotěboř na úhradu zvýšených nákladů na energie při provozu zimního stadionu v Chotěboři pro rok 2005 v důsledku prodloužení sezóny a nárůstu cen energií a ukládá předložit návrh změny rozpočtu a návrh na rozhodnutí o poskytnutí další dotace na příštím zasedání ZM. Projednalo navýšení ceny díla „Rekonstrukce městského kina Družba“ a nesouhlasí s realizací této investiční akce. Nesouhlasí s uzavřením „Veřejnoprávní smlouvy uzavřené mezi Městem Chotěboř a Městem Ždírec nad Doubravou – výkon agendy městské policie“. Ukládá vypracovat žádost na MŠMT o dotaci na realizaci umělé travnaté plochy fotbalového hřiště. Požaduje upravit vyústění křižovatky ulic Havlíčkova a Krále Jana v Chotěboři do původního tvaru z důvodu negativních vlivů na životní prostředí vlivem zpomalení dopravy. Zastupitelstvo dále rozhodlo o prodeji značného množství pozemků, o prodeji bytů a o změnách rozpočtu povýšení dotačních příjmů a následně výdajů.
(13.9.)

  Ve svém NoteBlogu nás v úterý ráno seznamuje zastupitel Jiří Císař s nejdůležitějšími a překvapivými momenty včerejšího zasedání Zastupitelstva (výběr z usnesení viz zde vlevo): Přestavba kina - první etapa, která měla být realizována do konce letošního roku - byla zastavena (J. C. komentuje: Tímto usnesením vzniká časový prostor připravit či upravit stávající projekt přestavby kina tak, aby v rámci prostředků na tuto přestavbu určených, 5 - 8 mil., vyhovoval alespoň těm základním požadavkům kulturních organizací a spolků a zároveň zajistil vyšší pohodlí a komfort diváků. Předpokládám, že by se tato přestavba měla posunout do prvního pololetí příštího roku.). Zastupitelstvo dále požaduje změnu vyústění ulice Havlíčkova do ulice Krále Jana do původní šířky z důvodu narušení životního prostředí výrazným zpomalením dopravy touto úpravou (J. C. dodává: Město platí na tuto akci nemalé peníze, 7 milionů, takže by mělo mít nárok aby jeho hlas byl vyslyšen).
Tato a další rozhodnutí Zastupitelstva si přečtěte u Jirky Císaře zde a nezapomeňte si tam přečíst i nevídanou spoustu komentářů.
(13.9.)

Fotky z bourání ŠJ  Místopředseda ODS v Chotěboři

  Studentka Markéta Chrbolková (3D Mata) zveřejnila dnes ve svém Blogu zde sérii fotografií o bourání staré žluté školní jídelny ve Smetanově ulici, pořízených od 12. 7. do 28.7. Píše: "Přestože jsem se v této jídelně stravovala více než deset let, její pád ve mě vyvolal pocit radosti. Proto zde uvádím několik fotografií, abyste mohli zavzpomínat, jak šla k zemi."
(12.9.)

  V pátek 9.9.2005 navštívil Chotěboř primátor hlavního města Prahy a místopředseda ODS MUDr. Pavel Bém v doprovodu předsedkyně oblastní rady ODS Martiny Matějkové. V salonku restaurace Panský dům se sešel se členy a příznivci ODS z Chotěboře, Ždírce n. D. a Krucemburku, besedy se zúčastnili také zástupci města Chotěboř. Po krátkém úvodu pohovořil o programu ODS, tzv. Modré šanci, současné politické situaci a o blížících se parlamentních volbách. Poté odpovídal na početné otázky z řad hostů týkající se zejména Modré šance. S přáním úspěchů Chotěbořské ODS poté odcestoval na další z řady besed, které uskutečnil on i celé vedení ODS v kraji Vysočina. Fotografie z návštěvy najdete na webu chotěbořské ODS zde.
(12.9.)

Sejdou se tu záhadologové  Prvně na led  Dobrodružně za větrnými elektrárnami

  Upřesněný program setkání záhadologů Chotěboř 2005 (3. setkání příznivců záhad, psychotroniky, alternativní medicíny aj.)
  Vážení přátelé, navazujeme na obě úspěšná minulá setkání v Libici a zveme vás na letošní setkání, které se uskuteční ve dnech 16. - 18. září 2005. Vzhledem k vzniklým problémům na Pilnově statku v Libici (nový provozovatel a nové ceny) se tentokrát (a snad i v letech příštích) slezeme v rekreačním středisku Geofond v Chotěboři. Cena za ubytování, plnou penzi a pronájem společenských prostor : 700,-Kč, ale

 

  Chotěbořské hokejové Áčko jde dnes poprvé na led, v Havlíčkově Brodě od 18:45 h. Necháme se překvapit v jaké sestavě. Podrobnosti se dozvíte zítra v naší rubrice Hokej, v níž je zatím stránka staré sezóny, stránku nové sezóny otevřeme  tuto neděli večer, kdy začínají hrát Rebelové z Brodu Havlíčkova.
(12.9.)


  Doslova dobrodružný a strastiplný výlet k větrným elektrárnám v Rakousku zažili v pátek tři (!) členové chotěbořského Zastupitelstva a několik obyvatel Počátek a Příjemek, kteří se zúčastnili pozdně odpoledního a večerního (!) zájezdu pořádaného větrnoelektrárenskou společností. Popisuje ho a fotky přináší zastupitel Jiří Císař ve svém NoteBlogu zde. Zájezd byl tak dobrodružný, že místostarosta Linhart v komentáři napsal: "Uděluji účastníkům zájezdu medaili za zásluhy o výstavbu města. :-) Správný člen zastupitelstva nemá jen jednou za dva měsíce přijít hlasovat na schůzi, ale dle svých možností udělat i něco navíc. Hloupé je, že díky diletanství elektrárenské společnosti bude asi brzy rozhodnuto v neprospěch elektrárny. Ten zájezd měl obyvatele Počátek a Příjemek příjemně naladit ve prospěch ekologické energie z větrných elektráren, měl je přesvědčit, že se jedná o zařízení užitečné a hlavně neškodné. A oni pak měli o tomtéž přesvědčit zbytek vesnice. Obávám se, že tohoto cíle dosaženo nebylo"... (11.9.)


je možno platit vstupné jen za jednotlivé přednášky. Stravování: v místě.  V ceně je započtena káva, čaj a opékání buřtíků. Jinak je možné zakoupit si v místním zařízení točené pivo, alko i nealko nápoje. Pokud někdo nemá zájem o stravování, musí tuto skutečnost včas nahlásit a bude mu odečtena příslušná částka z ceny.
Informace: Milan Knob, tel. 608 533 398, E-mail: [email protected]. Přihlášky: Ivana Kozubová, Drtinova 575, 583 01 Chotěboř, tel.: 777 038 055, E-mail: [email protected].  Těšíme se na setkání s vámi.
Ivana Kozubová, Milan Knob, Alena Caklová
Program:
Pátek 16. 9.:
odpoledne příjezd účastníků a ubytování, 19.00 - 20.00 večeře, 20.00 - 21.30 Jan Pavlík: Elektrický vesmír - teorie Hanese Alfvéna, 21.30 - volná zábava podle zájmů
Sobota 17. 9.: 08.00 - 09.00 snídaně, 09.00 - 10.30 Martin Křížek:  Čas,  pouze fyzikální veličina  či tajemný fenomén ?,

 

10.30 - 12.00 Jaroslav Chvátal: Varginha - případ několika chycených mimozemských inteligencí v Argentině v polovině devadesátých let, 12.00 - 13.00 oběd, 13.00 - 14.30 Jaroslav Hrouda: Podzemí historických objektů Hluboká nad Vltavou, Litomyš a klášter Teplá u Toužimi, 14.30 - 16.00 Marcela Nedělníková: Jsou možná i fyzická setkání s bytostmi z jiných světů?, 16.00 - 17.30 Jan Pavlík: Mayský kalendář a magické datum 21.12.2012, 17.30 - 19.00 Svatava Fukalová: mistr Reiki, co je reiki, 19.00 - 20.00 večeře, 20.00 - 21.30 František Libica: Léčba pomocí kompenzačního kyvadla, 21.30 - táborák, opékání buřtíků, volná zábava dle zájmů.
Neděle 18. 9.:
08.00 - 09.00 snídaně, 09.00 - 11.00 František Libica: Výzkum letošních piktogramů, 11.00 - 12.00 diskuze, 12.00 - 13.00 oběd, 13.00 - posezení, volná zábava dle zájmů odjezd domů.
  Poznámka: program lze během setkání měnit po dohodě s pořadateli. Po každé přednášce bude následovat prostor pro diskuzi k tématu a přestávka na občerstvení.
(12.9.)

V pondělí nepůjdou na oběd  Parádní léto?   Jak roste školní jídelna

  Odborová organizace, která sdružuje odboráře firem působících v bývalých Chotěbořských strojírnách (NATE, TENEZ, GCE, CHS Služby, INCO) doporučila na základě stížností zaměstanců všem, kdo chodí na obědy do tamní jídelny provozované soukromou firmou, aby si na pondělí 12. 9. nekupovali oběd a vyjádřili tak souhlas se stížnostmi, že množství jídla (především masa) neodpovídá ceně za oběd. Čili půjde o jakousi výstražnou jednoobědovou stávku. V pondělí si tedy jistě řada zaměstnanců zmíněných firem ponese do práce, co jim doma zbylo od nedělního oběda.
(11.9.)

 

  Mirek Stehno z Chotěboře napsal úvahu Všechno je relativní a dnes mu ji uveřejnili v rubrice Zvířetník Neffova internetového listu Neviditelný pes. Dopouští se v ní odvážného výroku "Tohle léto bylo paráda!". Jak to vlastně myslí, si přečtěte přímo tam, ale nezapomeňte se tam podívat též do komentářů čtenářů, kteří si vesměs Mirkovu úvahu pochvalují...
(10.9.)

  Když už dnes máme Den nových fotografií (viz též níže), tak v naší rubrice Radniční okénko najdete čtyři fotky ze stavby školní jídelny.

(10.9.)

Echo je na netu

  Zde si můžete stáhnout poslední Chotěbořské Echo č.7/8 2005 (4MB) v  PDF formátu.
 
(10.9.)

Brodská křižovatka se zkoušela na průjezd velkých vozidel

  Po celý tento týden jsme i my zaznamenávali překvapenou reakci veřejnosti na úpravu nové křižovatky na Havlíčkův Brod, která se lidem zdála ve srovnání s původním stavem příliš úzká pro průjezd velkých nákladních aut a kamionů. K tomu nám v pátek 9. 9. napsal místostarosta Milan Linhart:
  "
Chotěbořská veřejnost je v těchto dnech zmítána obavami, zda návěsy odbočí bez problémů na novou silnici do Havlíčkova Brodu. Dnes od 8:45 proto byly na žádost města provedeny praktické zkoušky s 24,5 metru dlouhým návěsem a dvěma velkými nákladními auty. Zkoušel se průjezd všech vozidel naráz. Projely úspěšně a s rezervou. Křižovatka je vyprojektována podle platných norem a nejsou k ní připomínky ani ze strany Správy a údržby silnic ohledně prohrnování sněhu. Podrobnější zprávu pro veřejnost připravuje Odbor dopravy."
  Poslal nám také fotografie, které si prohlédněte v naší rubrice
Radniční okénko.
(10.9.)

Pro památkáře jsou předpisy více než rozum...  Dospělákům stačí televize...   Křišťálový kilometr 2005

  Město Chotěboř si nechalo vypracovat plán regenerace městské památkové zóny, na jejímž základě bude možné na opravu historických domů v Palackého a Riegrově ulici žádat peníze z Fondu ministerstva kultury, píší dnešní Noviny Havlíčkobrodska. Ovšem tato snaha se paradoxně obrací proti chotěbořské radnici. "O jeden z domů v historickém centru měl zájem jeden soukromý podnikatel. Byl ochoten vynaložit nemalé finanční prostředky na rekonstrukci objektu," říká tam místostarosta Milan Linhart. Ovšem nedohodl se s památkáři. Měl totiž velký zájem zužitkovat v domě i rozlehlé půdní prostory, a proto potřeboval umístit do konstrukce střechy střešní okna. Podle Linharta ale památkáři tuto úpravu střechy striktně zamítli. "Argumentovali tím, že při pohledu z náměstí by střešní okna v historickém objektu nepůsobila dobře." Podnikatel nakonec koupil v Chotěboři jiný objekt. Ten původní rychle chátrá, střecha je propadlá a dům zřejmě brzy vezme za své. Což, jak podotýká Linhart, ochráncům památek zřejmě nijak nevadí a nepřekáží...
(9.9.)

 

  "Na zájem z místních mateřských a základních škol si stěžovat nemůžeme," říká v dnešních Novinách Havlíčkobrodska organizátorka dnes končícího Chotěbořského divadlení a zástupkyně ředitelky pořádajícího DDM Junior Světlana Široká. "Hůř jsou na tom dospěláci, kteří za kulturou nejsou zvyklí chodit. Stačí jim ta podivná kultura televizní." Pro příští rok zvažuje, zda vůbec bude do programu představení pro dospělé zařazovat.
(9.9.)

  Zveme Vás na další závod Běžeckého poháru v Chotěboři (nemusíte běžet, přijďte se podívat):  v úterý 13. září, 17:00, tradiční KŘIŠŤÁLOVÝ KM, 1 000 m (na dráze), ženy, dorost a žáci též 1 000 m. Místo konání: CHOTĚBOŘ - letní stadion Na Valech. Závod je součástí Chotěbořského běžeckého poháru 2005. Pořadatelem je Atletický oddíl TURBO TJ CHS Chotěboř. Zprávy z jeho činnosti najdete též v Chotěbořském Courierovi v rubrice Atletika v TJ CHS.
(9.9.)

Ladislav Pátek: Omluva a vysvětlení   Václav Pravda: Rekonstrukce kina s otazníky - otvíráme Diskuzi

  Omlouvám se za použití nadsázky v úvodu mého článku v Echu o Třešňovce. Ale... Z formulace ve Stanovisku k Třešňovce vyplývá, že informace o jednání zastupitelů za KSČM se zainteresovanými osobami jsou typu "jedna paní povídala". Proto ta narážka na rádio Jerevan. Máte také pravdu, že jste nikde nepoužil výraz "komplot komunistů". Ale z výše uvedeného, z toho, že KSČM jako jediná ze stran a hnutí zastoupených v zastupitelstvu byla zmíněna v souvislosti s konáním zainteresovaných pánů a z toho, že formulace ve Stanovisku podle mne vyvolává dojem, že toto jednání, když už nebylo přímo nezákonné, tedy alespoň neetické a spiklenecké, jsem použil výrazu "komplot komunistů". Pokud jsem to celé ale špatně pochopil, omlouvám se i za svou sníženou chápavost.
Ladislav Pátek
(8.9.)

  Ing. Václav Pravda, předseda SFK Avalon a ředitel Festivalu Fantazie, zaslal naší redakci článek "Rekonstrukce kina s otazníky", který uveřejňujeme zde. Svůj zájem o rekonstrukci kina vysvětluje hned na začátku: "Dne 30.11.2004 jsem starostovi a místostarostovi napsal e-mail s prosbou o více informací o plánované rekonstrukci kina, protože výsledek samozřejmě výrazně ovlivní námi pořádaný Festival Fantazie. Hned následující den jsem dostal odpověď, která popisovala vznik nové organizace pod vedením pana Stránského a hlavně předpokládaný rozsah rekonstrukce kina."
  Dále uvádí řadu názorů přímo podněcujících k diskuzi, jako např.: "Z informací, které se porůznu o plánované rekonstrukci dozvídám, vyplývá, že značná část prostředků půjde na takové úpravy, které nijak nezvýší užitnost kina a nepomohou kultuře v Chotěboři. Nepůjde o vytvoření zázemí a rozšíření možností kina, ale pouze o úpravy vedoucí ke zvýšení komfortu." V článku kritizuje vedení města za "malý zájem města o seriózní trvalý dialog s kulturními organizacemi, potvrzený mlčením kolem rekonstrukce kina."
 
V článku dále uvádí 20 doporučení pro rekonstrukci a obrací se na členy Zastupitelstva: "Nerozhodujte prosím hned 12.9. o schválení rekonstrukce a svolejte rychlou poradu o možných změnách plánu rekonstrukce, pozměňte plán a schvalte jej na mimořádném zasedání. Ty milióny za to stojí. Kultura v Chotěboři také. A důvěra lidí ze všeho nejvíc."
 
Protože si Václav Pravda stěžuje, že po zrušení Harryho Diskuzního fóra o Chotěboři není kde se vyjádřit, nabídli jsme mu zřízení diskuze k jeho článku, což uvítal, takže
 Diskuzní fórum k článku o rekonstrukci kina najdete zde. Odkazy budou měsíc uvedeny nahoře v Harryho Posledních novinkách. Předpokládáme, že měsíc je dostatečná doba k diskuzi, takže ji potom zrušíme.
(8.9.)

Faraon jede, Zbyněk dokončil CD  Venkovská kapela   Článek od místostarosty k zamyšlení

  Známá chotěbořská  kapela Faraon, v níž hrají a zpívají tři legendární bratři Mrkvičkové, vystupuje i nadále po vlastech českých. Po úspěšném koncertu na zdejším Zimním stadioně mají další vystoupení 9. 9. Staré Splavy u Máchova jezera a 16. 9. Stráž pod Ralskem. V sobotu 1.10. pak doma v Chotěboři, v hotelu U zámku.
  Zbyněk Mrkvička dokončil nahrávání CD s nejúspěšnějšími písněmi jeho působení v kapele Titan. CD se nyní lisuje a autor očekává, že do dvou týdnů bude v prodeji. Naše noviny přinesou v příštích dnech podrobnosti o CD a ukázku z něj.
(8.9.)

 

  Společenské a kulturní centrum Městské muzeum vás zve na kulturní program Karel Hašler: Ta naše písnička česká v provedení Venkovské kapely, ve středu 14. 9. od 19:30 h v místním kině. Předprodej vstupenek je jako obvykle v InfoCentru v Městské knihovně. Plakát akce najdete na webu SKC MM zde. Jak jsme zjistili, Venkovská kapela je z Nového Města na Moravě a nemá webové stránky.
(8.9.)

  Na hlavní straně našeho listu přinášíme článek místostarosty Milana Linharta "Demokracie v ohrožení". K němu nám autor napsal: "Týká se malé chuti občanů Chotěboře pracovat v politických stranách. Bohužel, nejen občanů našeho města, je to jev celostátní. Ba, co víc, je to prý dokonce jev celoevropský, možná i celosvětový. Velké problémy v tomto směru poslední dobou zaznamenávají i tradiční velké politické strany ve Velké Británii! To už je co říci. Asi je něco shnilého v státě globálním... A bohužel, je to také problém dalších, zcela nepolitických spolků. Jako by lidi posedl úplný odpor k jakékoliv organizovanosti. Naposledy jsem na toto téma vyslechl stížnost pana Šípa při příležitosti velmi zdařilé tradiční chovatelské výstavy u zámku. I úspěšní chotěbořští chovatelé mají problémy se získáváním nových členů."
(8.9.)

Hudba Praha opět u nás  Půjčíme strážníky Ždírci?   SnakeBite na Rockový Mazec

  Dobrý den! Rád bych v předstihu upozornil čtenáře Vašich novin, že v Chotěboři opět po roce vystoupí legendární rocková skupina Hudba Praha. Koncert se bude konat 10. prosince v Sokolovně, předkapelu obstará místní kapela Upland. (MJ)
(7.9.)

 

  Radnice Ždírce n. D. jedná s Chotěboří o smlouvě, jež by umožnila působení chotěbořských strážníků ve Ždírci, píše dnešní regionální vydání MF Dnes. „Máme návrh smlouvy, teď se k tomu musejí vyjádřit obě zastupitelstva,“ řekl starosta Jan Martinec. Strážníci by měli Ždíreckým pomoci se zajištěním veřejného pořádku. Další podrobnosti čtěte dnes a zítra v článku zde.
(7.9.)

  Chotěbořská rocková skupina SnakeBite vystoupí v sobotu 10. 9. v Babicích na 2. ročníku festivalu Rockový Mazec, jenž začíná v 18 h. SnakeBite zahrají na závěr festivalu, před nimi bude hrát 7 různých skupin. U vlakových spojů kolem 18 h bude čekat ve Světlé n.S. svoz.
(6.9.)

Rada města zasedala: Škola ve Svinném nabídnuta k pronájmu   Pozvánka na Zastupitelstvo

  V pondělí 5. 9. zasedla řádně Rada města Chotěboře a schválila řadu usnesení, která si můžete v kompletu přečíst zde. My pro vás zde vyjímáme: Rada města ruší svá usnesení číslo 362 a 363 ze dne 27.6.2005, která se týkala dopravy dětí z Bílku do MŠ Chotěboř. Doprava nebude v novém školním roce zajišťována. Rada města ruší své usnesení číslo 330 ze dne 6.6.2005 a ukládá ukončit vaření obědů v Městských jeslích k 31.12.2005. Dále ukládá ukončit praní prádla v Městských jeslích k 31.12.2005 a jednat s Fokusem Vysočina o zřízení chráněné dílny v prostorách prádelny. Rada města projednala  a schvaluje zajištění stravovacích služeb v Mateřské škole Chotěboř, Březová 272, Chotěboř pro organizační složku města s názvem Městské jesle Chotěboř. Rada města se seznámila se žádostí paní Jany Venclové, bytem Střížov 24, která uplatňuje úhradu za rozbitou hřbitovní lucernu. RM souhlasí s proplacením škody vyčíslené paní V. a to v částce Kč 540,--. Rada města se seznámila s cenovou výší akce „Penetrace ul. Za Vlasárnou“, která činí Kč 428 000,-- a je tedy o Kč 128 000,-- vyšší něž je rozpočtovaná částka v rozpisu rozpočtu. RM schvaluje navýšení finančních prostředků krýt z uspořených prostředků již dokončené akce „Chodník ul. Hromádky z Jistebnice“. Rada města schvaluje převod částky Kč 65 000,-- z finanční rezervy plánované na sportovní areál (akce se neuskuteční) do akce „Rekonstrukce kina“ na proplacení nákladů za zpracování veřejné zakázky. Rada města se seznámila s grantovým programem kraje Vysočina „Ochrana obecního majetku“ a výší spoluúčasti města na tomto grantu. RM schvaluje převedení částky Kč 108 249,--. z prostředků plánovaných na kamerový systém na krytí spoluúčasti na jmenovaném grantu, který bude využit na zabezpečení budovy MěÚ Chotěboř. Rada města schvaluje použití rezervních finančních prostředků v částce Kč 120.000,-- na posílení akce „Rekonstrukce ul. Havlíčkova“ na vybudování kabelové chráničky pro optický kabel pro potřeby internetu. Rada města souhlasí s pronájmem všech nebytových prostor v domě čp. 50 v budově bývalé školy ve Svinném a ukládá zveřejnit záměr pronájmu těchto nebytových prostor. Rada města projednala žádost jednatele Michaela Jindry společnosti MY3KS s.r.o., Legií 552, Chotěboř o vybudování přístřešku nad nezastřešenou částí terasy kina Družba. Rada města s vybudováním přístřešku terasy kina souhlasí.
(6.9.)

  MĚSTSKÝ ÚŘAD CHOTĚBOŘ zve všechny občany na ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA, které se bude konat v pondělí 12.9.2005 v 16:00 hodin v kulturním domě "JUNIOR" v Tyršově ul. č.p. 793, Chotěboř. Program: 1. Zahájení 2. Zpráva o činnosti rady města od 20.6.2005 do 12.9.2005 3. Smlouva o účasti na realizaci svazkového projektu 4. Stanovy „Svazku obcí Podoubraví“ 5. Majetkové záležitosti 6. Rozbor hospodaření leden – červen 2005 7. Dodatky zřizovacích listin MŠ Březová, Školní jídelna Chotěboř 8. Přestávka 9. Obecně závazná vyhláška č. 9/2005 10. Rozpočtové záležitosti 11. Změna územního plánu 12. Různé 13. Návrh na usnesení 14. Závěr.
Ing. Tomáš Škaryd v.r., starosta města, Ing. Milan Linhart v.r., místostarosta
(6.9.)

ČSSD: Opatrně při slučování škol  Utajené maily zastupitelů   Ne společným technickým službám

  Dnešní regionální vydání Práva uvádí v článku ČSSD volá kraj k vysvětlení: „Nejsme a priori proti slučování škol. Jen chceme, aby to fungovalo a zároveň přinášelo efekt,“ zdůvodnila požadavek Dagmar Nejedlá (ČSSD). Vloni totiž kraj zredukoval svých 27 středních škol na 12 subjektů, a podle ČSSD nebylo toto spojování vždy úplně šťastné. "Obávám se, že k něčemu podobnému by došlo i v některých dalších případech, které mají zatím podobu návrhu. Je třeba si to uvědomit, dokud je čas,“ uvádí dále Dagmar Nejedlá. Jako příklad zvolila jednu z variant slučování škol v Chotěboři, kde by se pod jedno ředitelství mělo dostat tamní gymnázium spolu s vyšší odbornou školou, obchodní akademií a středním odborným učilištěm technickým. Celý článek čtěte zde.
(6.9.)

 

  Přece jen stárnu a má psí pozornost se oslabuje. Až mail od čtenáře, který chtěl mailovat členu Zastupitelstva města a musel mail na něj shánět až u nás, mne upozornil na fakt, že v seznamu volených členů Zastupitelstva na webu města nejsou uvedeny e-mailové kontakty na ty zastupitele, kteří je mají. Takže žádnému zastupiteli krom těch, kteří pracují na Městském úřadě, napsat nemůžete. Dokud byl webmasterem městských stránek můj pán, tak mailové kontakty v seznamu zastupitelů měl, jak se můžete přesvědčit v našem archívu: zastupitelé 2002, zastupitelé 1998 ...
(6.9.)

  Vytvoření společných technických služeb pro celý region Podoubraví navrhuje starosta Jaromír Saidl z Libice nad Doubravou, ale město Chotěboř návrh nepodporuje.
  Píší o tom dnešní Noviny Havlíčkobrodska v článku "Po společných technických službách město netouží" a citují místostarostu Chotěboře Milana Linharta.
  Jeho zdůvodnění nesouhlasu si přečtěte v Novinách Havlíčkobrodska zde nebo v regionálním vydání Práva zde (tam je více podrobností).
(6.9.)

Myslivecké slavnosti 2005  Turnaj ve Velkých vočích   Chotěbořské divadlení 2005

  Opět po roce se budou v Chotěboři v neděli 11. 9. konat Myslivecké slavnosti Vysočiny, které tu pořádá Řád sv. Huberta Kuks ve spolupráci s dalšími sponzory, mezi něž patří i město Chotěboř. Celodenní program zahájí v 10 h troubená Svatohuberská mše v kostele, hlavní program začne ve 14 h v zámku slavnostním nástupem rytířů Řádu a Hubertovou jízdou a uzavře v 16:30 h vyhlášení vítězů a ukončení slavnosti v zámku. Bohatý program, jehož součástí jsou i soutěže pro děti, najdete na webu města zde, rovněž tam najdete i hlavního partnera akce a sponzory slavnosti.
(6.9.)

 

  Další velkovoční turnaj ve stolním fotbálku FOTBÁLEK VV CUP - LÉTO 2005. Největší turnaj ve stolním fotbálku v Chotěboři v KF VELKÝ VOĆI! CENY PRO NEJLEPŠÍ!!! Více informací a registrace týmů-dvojic u VV baru! Škoda jen, že na webu KinoCafé a FilmClubu Velký voči se o takovýchto menších akcích VV nic nedozvíme...
(5.9.)

  Od středy 7. 9. do pátku 9. 9. pořádá DDM Junior Chotěboř již tradiční Chotěbořské divadlení 2005, což je setkání divadelních souborů, scén a agentur z celé republiky. Nejen setkání, protože divadlení je vlastně řada za sebou jdoucích jejich veřejných představení. Denně se jich koná celá řada, vybrat si můžete z programu, který najdete na webu DDM Junior zde. Krom divadla však najdete i jiné zajímavé programy, ve středu večer je tam scénické muzikálové představení a ve čtvrtek večer beseda s MUDr. Radimem Uzlem.
(5.9.)

Kalendář Panoramata Chotěbořska 2006

  Byl vydán stolní týdenní fotokalendář PANORAMATA CHOTĚBOŘSKA. Kalendář vznikl po tříletém sbírání materiálu a odlišuje se především od ostatních podobných svými snímky - jejich panoramatickým formátem, díky jemuž lze zachytit krajinu úplně jinak než klasicky. Tento formát mne natolik okouzlil, že vzniklo 54 snímků i pro vydání kalendáře, kterým se mohu o svou radost z nového pohledu na známou krajinu podělit s ostatními lidmi z Chotěbořska. Některé snímky mají ryze popisný charakter (budovy, části města,..) jiné jsou laděny náladově (hry stínů, barev,..). Snímky vznikly díky legendárnímu digiťáku Olympus 2100UZ, jehož jsem šťastným majitelem a nedám na něho dopustit ani po 3 letech používání.
  Podrobnosti o kalendáři, ukázky, cenu a možnost objednání se dozvíte na webové stránce kalendáře zde.
Miloslav Vaněk, Obchodní akademie a VOŠ, Chotěboř  
(5.9.)

Foto: Miloslav Vaněk

Milan Linhart:  Pro obce by bylo nejlepší oddělit státní správu od samosprávy   Bude tu Petr Pithart

  Místostarosta Milan Linhart odhaluje v komentáři ke spotu v NoteBlogu Jiřího Císaře zajímavé údaje. Píše tam: "Oj, Jiříku, dnes jsou tvé odhady silně podhodnoceny. 600 úředníků na 13 krajských úřadech dohromady? To jsi mne upřímně pobavil. Jenom náš krajský úřad v Jihlavě má 384 úředníků + 9 uvolněných radních (viz telefonní seznam)! Jaký je ale na kraji podíl samosprávy a státní správy si netroufám odhadnout." A dále uvádí: "Slibovalo se ovšem, že zároveň se vznikem krajů budou zrušena takzvaná detašovaná pracoviště ministerstev v regionech, která po dobu deseti let kraje suplovala. Omyl! Fungují vedle sebe vesele dál. A tak přijme-li zastupitelstvo města Chotěboře ve své samostatné působnosti nějakou vyhlášku, vyhláška musí být schválena krajským úřadem a ještě detašovaným pracovištěm ministerstva vnitra v Havlíčkově Brodě. Jednou nám polovinu odstavců zrušil kraj a úplně jinou polovinu ministerská pobočka v Havlíčkově Brodě, takže z celé vyhlášky zbylo pár řádků. Tomu říkám samostatná působnost obce!" V závěru píše: "My, jako obec III. stupně ty úkoly dostáváme dokonce z obou stran. Jako samospráva musíme přijmout úředníka, který za město splní povinnost ze zákona. A zároveň musíme přijmout úředníka na státní správu, který to v našem obvodu bude kontrolovat. Teprve odpadne-li změnou zákona určitá povinnost, je možné začít šetřit, dřív ne. Jako součást veřejné správy si nemůžeme dovolit nedodržovat zákony jenom proto, že máme málo zaměstnanců. Na to se nás kontrolní orgány ptát nebudou! PRO OBCE BY BYLO NEJLEPŠÍ ODDĚLENÍ STÁTNÍ SPRÁVY OD SAMOSPRÁVY. Odpadly by pak boje v radách a v zastupitelstvech, kdo co dělá a kdo na koho doplácí."
Spot Jiřího Císaře "Dnešní televizní debata Standy s Tlustým" a celý komentář Milana Linharta si přečtěte zde.
(5.9.)

  V pondělí 5. 9. odpoledne navštíví Městské muzeum v zámku v Chotěboři senátor Petr Pithart. Setká se s novým vedoucím oddělení muzea SKC Městské muzeum Milanem Čumplem. Dopoledne stráví jednáním s občany ve své kanceláři v Dolní ulici v Havlíčkově Brodě.
  V souvislosti s touto zprávou jsem si povšiml, že nikde na webu města ani na webu SKC Městské muzeum není uvedeno, kdo je ředitelem SKC a kdo je vedoucím oddělení Muzea...
(4.9.)

Helikoptéra Letecké záchranné služby tu přistála po delší době

  Po delší době tu v pátek 2. 9. v podvečer přistál vrtulník Letecké záchranné služby, jenž tu před léty byl takřka denním hostem (jiný stroj samozřejmě). Nyní je to však výjimečná událost pro Chotěboř, takže Mirek Stehno obětavě vylezl za komín a pořídil pro vás fotky z odletu směrem na Brno.
  Podle našich informací helikoptéra přiletěla kvůli popáleninám, které utrpěli dva muži v Krucemburku při stavbě rodinného domu (údajně jim vybuchl kotel s asfaltem). Původně přistála na fotbalovém stadioně, ale tam se k ní nemohla dostat již čekající sanitka, takže pak přelétla na malé parkoviště u Železnohorské ulice poblíž Zimního stadionu. Dnes už by tam přistát nemohla, staví se tam na přilehlém trávníku totiž cirkus (to se nám tu, jako vždy po příjezdu cirkusu nebo kolotočů či jiných atrakcí, zase zhorší počasí...).  
(3.9.)

*

Hlavy státníků vydržely  Chotěboří projel nadměrný náklad pro školní jídelnu   Studenti, jinde je hůř

  V souvislosti se zahájením školního roku vzpomíná dnes ve svém Blogu Jilda Záruba, že "...už jako novinář, zažil jsem čistě náhodou, jak svědomitý školník při výměně státníka otevřel zezadu obraz, aby vložil fotografii Havla, a tam se tísnily snímky Beneše, Gottwalda, Zápotockého, Novotného, Svobody a Husáka..."
  Můj pán si přitom vzpomněl, že se mu to přihodilo v roce 1968, když ve své učebně fyziky měnil Novotného za Svobodu. Pod Novotným byli nejen první tři Jildou jmenovaní, ale navíc tam byl i protektorátní Hácha. Jo, školníci byli tenkrát pečliví... Zdalipak tam jsou ty hlavy dodnes, s Klausem navrchu?
(2.9.)

 

  Dnes po 9 hodině ráno přijel do Chotěboře nadměrný náklad z Úpice, který vezl komponenty na stavbu školní jídelny do Smetanovy ulice. Po předchozí domluvě s Městskou policií si vedoucí přepravy nejprve prošel předpokládanou trasu. Po té strážníci, ve spolupráci s Policií ČR, přispívali k hladkému průběhu přepravy nákladu po komunikacích Chotěboře. Obě vozidla bezpečně dorazila na místo určení ke školní jídelně.
Alena Pospíšilová, MP Chotěboř
Další fotografie, pořízené při přepravě nadměrného nákladu Městskou policií, najdete v rubrice
Okénko Městské policie.
(2.9.)

  Všem, kdo nyní naříkají, že už je zase škola: René Kopčem z Chotěboře začal školu v Montaně, USA, mnohem hůř: už ve středu 31. 8. a žádný slavnostní zahájení a za hodinku domů, ale rovnou naostro výuka do 15:30, hodiny jsou tam 90 minutové, přestávky jen 5 minut, na oběd 30 minut, nesmějí s sebou nosit tašky, atd., no přečtěte si ty hrůzy v jeho Webu na intelektuální níži zde.
(2.9.)

Pokutované čerpací stanice  J. Císař vyvolává novou diskuzi o Třešňovce   Městská policie hlídala děti

  Pokud jste slyšeli dnes ve sdělovacích médiích, že Česká obchodní ispekce zveřejnila seznam pokutovaných čerpacích stanic, tak ho najdete na webových stránkách ČOI, ale není to tak jednoduché. Nejprve tam zvolte Tiskové zprávy, v nich pak zvolte Aktuality ČOI a v nich najdete už ze dne 27. 6. dvě tabulky Přehled pokutovaných ČS. Není mezi nimi žádná ČS z našeho regionu.
(2.9.)

 

  Ve svém NoteBlogu píše Jirka Císař st.:"Tak se mi dostalo do rukou nové číslo Chotěbořského ECHA. A nestačil jsem zírat. "Velké politické téma chotěbořského léta" - kauza "Třešňovka" vstala z mrtvých a stala se takřka hlavním politickým tématem čísla. Budiž. Proč ne. Proč by se místní sdružení nemohlo vyjádřit k čemukoliv, to mu, myslím, nikdo neupírá ani neupíral. V tomto případě ale ani já nemohu mlčet a s chutí navážu na toto téma - v této mé NoteBlog-formě." A pokračuje stylem útočným proti zdejší ODS. A doufá v diskuzi, stejně jako pan místostarosta. Tak jim udělejte radost, přečtěte si to zde a něco jim tam napište...
(1.9.)

  Dnes, v první školní den, jsme opět začali přispívat k bezpečnosti chodců na přechodech pro chodce. Hlavně v ulici Krále Jana u Parku Václava Fialy, kde po přechodu chodí děti do Základní školy Smetanova, Gymnázium a na Obchodní akademii. Zdvojnásobili jsme počet strážníků ve službě a spolu s Policií ČR dbali na hladký a bezpečný průběh přecházení dětí.
Městská policie
(1.9.)

Prázdnin bude hafo...   Zpívání za kostelem

  Žákům a studentům:
  Nebuďte smutní, že vám začíná škola. Však prázdniny zase budou a nebude jich málo: podzimní, vánoční, pololetní, jarní a velikonoční. A pak už zase budou za bukem hlavní letní prázdniny. 
  Všem rodičům a žákům doporučujeme nahlédnout na přesné termíny prázdnin např. na web skolaonline.cz zde.
  Krom prázdnin budou ve školním roce také státní svátky připadající na všední dny: St 28. 9., Pá 28. 10., Čt 17. 11., Po 17. 4., Po 1. 5. a Po 8. 5.
(1.9.)

 

  Za kostelem sv. Jakuba v Chotěboři bude v pátek 2. 9. od 19:30 h zpívat skupina Pokus Chorus od sv. Jakuba. Jde o 3. tradiční koncert skupiny, která je zároveň pořadatelem akce. Návštěvníkům doporučuje na webu Kultura v Chotěboři teplé oblečení, ale vzhledem k současnému návratu léta to zvažte. Vstupné je dobrovolné.

Foto: Jana Tomášková
(1.9.)
Další novinky, ze srpna 2005,  jsou zde


Harryho Redakční Systém HARES
© 2004,2005 JP Data Systems Chotěboř

Minulé Novinky |Předminulé Novinky| Harryho Archív (včetně starších Novinek)

Minulé Harryho Novinky 86 četlo: 13 501

NAVRCHOLU.cz