harryanow2.gif (5686 bytes)

courierlogo2.gif (5247 bytes)

clogo4.gif (959 bytes)

Bobtail Harry(R) Vám nese nowiny pro Chotěboř a okolí
nezávislý první český internetový list psaný psem (a někdy i jeho pánem)
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1213-0834

založeno
since
1998

Na hlavní stranu
Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu
domény www.harry.cz

 

4listek2m.GIF (1282 bytes)  Nadační fond Čtyřlístek

 

Velký voči před otevřením

Filmový Klub a KinoCafé začnou v létě

Autor: David Kouba & Michael JindraVydáno: 11.5.2003
Odkazy k článku:
Filmový klub
Filmový klub Přibyslav

Filmový klub Žďár nad Sázavou
Článek dosud četlo čtenářů: 

Lidi, pojďte do kina!

Kdo v poslední době zavítal do chotěbořského kina a nešel zrovna na některý z domácích či zahraničních kasovních trháků, jistě bude souhlasit s tím, že návštěvnost není právě to, čím by se naše kino mohlo chlubit. Důvodů je bezesporu celá řada, ale mezi nejhlavnější patří kvalita uváděných filmů a v neposlední řadě kultura a možnosti prostředí, do něhož návštěvník kina přichází. Vzhledem k tomu, že kino a film neodmyslitelně patří k našemu životu, rozhodli jsme se zahájit projekt, který by podle nás měl pomoci našemu kinu vrátit pozici, kterou si v rámci chotěbořského kulturního života rozhodně zaslouží. Se svým nápadem jsme oslovili majitele kina, chotěbořskou radnici, a setkali jsme se s velmi vstřícným přístupem všech zainteresovaných.

Filmový klub

Jednou z cest, jak přitáhnout lidi do kina, je nabídnout jim trochu jiné filmy, než jaké se běžně objevují v dnešní filmové distribuci. Ne že bychom chtěli zakládat nějaký “Klub uměleckého filmu”, to rozhodně ne, mnoho oněch jiných filmů je umělecky značně diskutabilních, ale co na tom, když se divák baví? To je to, o co jde především – aby měl divák pocit, že viděl něco, co se trochu vymyká tomu, co dnes jako na běžícím páse chrlí hollywoodské filmové společnosti. Něco, co ho pobavilo tak jako již dlouho ne, něco, co ho zasáhlo i dojalo, něco, nad čím si rád popřemýšlí. Ono bavit se totiž není jenom smát se na celé kolo, i když tak to máme nejraději. Řekněte po pravdě – kdo z vás viděl v posledních letech nějaký nový ruský film? Nebo maďarský, polský či německý? No vidíte – my taky ne. A už se těšíme, že uvidíme – v Chotěboři ve filmovém klubu.

 

Další novější články

Velký voči před otevřením
Čarodějnice a veřejný úklid ve Svinném
Chotěbořské prvenství: Čelní reklama
Zachraňte Festival fantazie, II. a III.
Reakce na otevřený dopis Václava Pravdy
Zachraňte prosím Festival fantazie
Jan Kasal a Cyril Svoboda v Chotěboři
Reforma veřejné správy: Zvýšení kompetencí? Spíše likvidace peněz města!
Bekky varuje lyžaře a pejskaře
Hokejový turnaj SOU za účasti J. Augusty
Nejlepší sportovci Chotěboře 2002
Setkání starosty s řediteli velkých firem
Na stopě strávníkovi školní jídelny
MUDr. Zdeňka Čermáková - Zapomenutá lékařka
Chotěboř povede Rada inženýrů
Vrátí se nám komunismus?
Chotěbořská povolební matematika
Reakce P. Širokého na Stanovisko výboru TJ Sokol Chotěboř
Anketa: Polopravdy a nepřesnosti aneb košile nebo kabát
ZS v Chotěboři - mimořádně zdařilé dílo
Stanovisko výboru TJ Sokol Chotěboř k článku ing. Širokého
Sarajevo, politika a podobné případy, I.část
Bylo - nebylo (pohádka z města královského)
Nevysvětlitelné záhady v chotěbořské sokolovně?
TJ Sokol - hrobník kultury v Chotěboři?

Pro starší články musíte na hlavní stranu do rubriky Mírně starší články

Jak se již možná někteří ze čtenářů doslechli, v Chotěboři by měl po letech začít fungovat nový filmový klub. Pozor, řekne si někdo, klub, to zní jako nějaká uzavřená instituce pro úzkou skupinu lidí. Ale kdepak! Filmový klub je sice organizace, která má své členy (v ČR je nyní asi 130 filmových klubů s 35 000 registrovaných členů), ale ten pouze zaštiťuje filmová představení organizačně – na promítání pak může přijít každý, ať už je, či není členem filmového klubu. Ten náš, chotěbořský, se bude jmenovat Velký Voči a jeho jediným úkolem bude pobavit chotěbořáky tak, že se jim na to nebude chtít zapomenout. Aby toho opravdu dosáhl, bude ve své činnosti úzce spolupracovat s Asociací českých filmových klubů, která disponuje širokou filmotékou, v níž najdete snad jakýkoli film, na který si vzpomenete. A že si tedy vzpomínat budete muset! Filmový klub totiž nechce promítat jen to, co si vymyslí jeho vedení. Promítat se bude hlavně to, co chcete vy, diváci, vidět. Vaše názory nám budete moci předat v rámci různých anket, pořádaných při filmových představeních i na internetu. Tak co, už se na ten Filmový klub těšíte, jako my? Ale to ještě není všechno – čtěte dál!

KinoCafé

Těšit se můžete také na to, že si o filmu, který jste právě shlédli, můžete popřemýšlet nad šálkem kávy nebo popovídat s přáteli nad sklenicí něčeho dobrého. Že se po představení před kinem hned všichni rozutečou? Ale tak z toho kina vůbec nechoďte – posaďte se hezky do KinoCafé Velký Voči a všechno to tam pořádně prodebatujte. Ano, návštěvu chotěbořského kina si budete moci zpříjemnit a prodloužit tím, že před nebo po představení posedíte v neotřele zařízené kavárně, která se stejně jako filmový klub jmenuje Velký Voči. A ze sálu do ní opravdu nemusíte chodit daleko – bude totiž přímo v části vstupního vestibulu kina. Pokud byste si chtěli po nějakém náročnějším snímku provětrat hlavu – taky z kina neodcházejte. Posedět totiž budete moci i na venkovní terase, hned vedle vestibulu. A kdybyste neměli chuť na žádný film – nevadí. Přátelé ať si ho shlédnou, vy na ně klidně počkáte v kavárně, že?

Kdy?

Už se těšíte tak, že se nemůžete dočkat? Žádný div. Ale chvíli to ještě potrvá – Filmový klub Velký Voči bude připravovat své premiérové promítání, prostor kavárny se nyní bude lehce upravovat, bude se instalovat nábytek. Provoz by měl být zahájen na začátku letošního léta.

Informace

Jak už bylo zmíněno, Filmový klub & KinoCafé Velký Voči s vámi chce komunikovat i prostřednictvím internetu.

Na adrese http://kino.chotebor.biz postupně najdete všechny potřebné informace.

Těšíme se na setkání s vámi ve Filmovém klubu & KinoCafé Velký Voči.

David Kouba a Michael Jindra

 

Na hlavní stranu Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu domény www.harry.cz

Na stranu CHnet