harryanow2.gif (5686 bytes)

courierlogo2.gif (5247 bytes)

Bobtail Harry(R) Vám nese nowiny pro Chotěboř a okolí
nezávislý první český internetový list psaný psem (a někdy i jeho pánem)
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1213-0834

Na hlavní stranu
Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu
domény www.harry.cz

clogo4.gif (959 bytes)

založeno
since
1998
 

4listek2m.GIF (1282 bytes)  Nadační fond Čtyřlístek

 

4. Chotěbořská koule 2002

Níže je úplná Výsledková listina

Autor:  Ondřej Pravda Vydáno: 5.6.2002
Odkazy k článku:
Chotěbořská koule 2001
Článek dosud četlo čtenářů: 

Jelikož se astrologové nemohli dohodnout na tom, zda je rok 2002 vhodný nebo ne (záleží také pro co), a také proto, že takovým blbostem nevěřím :), i letos jsem pokračoval v budování tradice a s pomocí dalších uspořádal už 4.ročník míčového sedmiboje mužů Chotěbořská koule.

Pro zopakování nejprve trocha informací o míčový sedmiboji (7boj). 7boj je oficiálním “sportem” Asociace malých sportů (AMS), zahrnuje st.tenis, tenis, nohejbal, volejbal (“čtyřhry”) a košíkovou, fotbal, házenou ("penalty"). Každá disciplína má pravidla téměř shodná s "normálně hranou" disciplínou, odlišnosti jsou v délce hry (např. tenis jen na jeden set, ostatní sporty na dva hrané sety, v případě remízy rozhoduje počet bodů) a některých dalších maličkostech, aby se vše stihlo. V 7boji se koná několik turnajů, z nichž se výsledky započítávají do mistrovství ČR, je i jeden oficiální turnaj pro mixy. Samozřejmě existují i neoficiální turnaje jako je právě “Chotěbořská koule” nebo za měsíc 7boj v Bezděkově v rámci Bezděkovského léta. Každá disciplína se hraje vyřazovacím systémem (tzv. pavouk), losuje se bez nasazování každá zvlášť. Za vítězství (při standardu 32 dvojic) je 9 b., za 2.místo 7 b., za 3.místo 5 b., za 4.místo 4 b., za postup do 3.kola, tedy mezi osmičku, 3 b. a za postup do 2.kola, tedy mezi šestnáct, 2 b. Body se pak sečtou, při rovnosti bodů rozhoduje větší počet lepších umístění.

 

Pro starší články musíte na hlavní stranu do rubriky Mírně starší články

V nabitém sportovním kalendáři Chotěboře je těžké nalézt "volný" termín, nakonec se akce konala v sobotu 25.5. Pozvánka na akci proběhla regionálním tiskem i na stránkách Chotěbořského Couriera v předstihu, po předchozích zkušenostech jsem očekával problémy s uspokojením všech 7-boje milovných, ale nakonec to bylo trochu jinak. Ještě v pátek to vypadalo, že počasí tentokrát bude stávkovat úplně a že se v sobotu o pořadí tak maximálně losovat.

Jenže ráno byla obloha jak vymetená, typické "azzurro" a tak jediná obava byla skoro zažehnána. Problém z případným neumístěním všech dvojic byl také po ránu vyřešen, protože se letos dostavil překvapivě malý počet "koulařů", pouze 23 dvojic.

Oproti loňsku jsem letos využil vylepšeného losovacího programu udělaného pro Ondru Marka do Bezděkova, pro občerstvení jsme měli k dispozici bývalou stavební buňku a nikoliv je provizorní stánek, zkusil jsem také vyhlašovat rozhlasem, ale jinak zůstalo vše při starém. Vzhledem k nižšímu počtu dvojic než standardních 32 měli některé dvojice v prvním kole volno, postup do druhého kola se jim tak bodově nepočítal. Tím ubylo dvoubodových zisků a oproti loňsku jsou výsledky "zkreslené".

Začali jsem jako obvykle na volejbalových a tenisových kurtech a sice nohejbalem, volejbalem a tenisem. Počasí drželo perfektně, takže sportovním výkonům nic nebránilo a diváci si mohli užívat. Po "venkovních" disciplínách se do čela jasně vyhoupli předloňští vítězové, loni třetí, domácí dvojice Málek/Zvolánek (21 b.), ale pak bylo mnoho dvojic v závěsu - Marek/Mička (14 b.), Bláha/Fanta (11 b.), Blažkovi (11 b.), Bříza/Poříz (10 b.), Šimon/Hruška (10 b.).

Ale jak už zkušení sedmibojoví borci vědí, "halové" disciplíny pořadím hodně zamíchají. Na stále vedoucí dvojici Málek/Zvolánek (27 b.) se mnohem blíže dotáhli další dvojice - Marek/Mička (26 b.), Šimon/Hruška (26 b.), nově se objevili Souček/Kubát (21 b.), zůstali Bláha/Fanta (19 b.) nebo Bříza/Poříz (17 b.). Ostatní dvojice měly už větší odstup (max. 10 b.), takže bylo jasné, že tahle šestka bude bojovat o přední umístění, a že opět rozhodnou penalty.

Ve třetím kole na sebe narazili Málek/Zvolánek a Marek/Mička, takže jeden musel z kola ven. A tím byla dosud vedoucí dvojice, takže nakonec druhým místem v penaltách na sebe vítězství v celém sedmiboje strhli dvojice Marek/Mička (33 b.). Málek/Zvolánek jen čekali, zda je někdo předběhne, ale nestalo se tak, takže skončili druzí (30 b.). Šimon/Hruška si třetím kole v penaltách pojistila celkově třetí místo (29 b.). Na záda jim ovšem vítězstvím v penaltách dýchla jinak spíš po menších bodech sbírající dvojka Bláha/Fanta (28 b.). Na páté místo se dostala dvojice Souček/Kubát (24 b.), v penaltách nebodující Bříza/Poříz nakonec skončili šestí se 17 body. Další dvojice bodově zaostávaly ještě víc, nakonec pouze jedna dvojice nebodovala vůbec, ale to bylo tím, že po třech disciplínách odjela domů (čekala totiž, že sedmiboj je na dopoledne). Bližší výsledky viz podrobná tabulka na konci článku.

Počasí nakonec vydrželo celý den, těch doslova pár kapek při penaltách bylo opravdu legračních, při nedělním skoro celodenním dešti jsem byl opravdu vysmátý. Časově skončili jsme nakonec skoro stejně jako loni, i když zápasů bylo méně, nehonil jsem to tak. Malá účast byla jedinou kaňkou na jinak povedeném dni, účastníci si mohli víc zahrát, takhle se nekonalo devět z 16 zápasů prvního kola

Chtěl bych poděkovat za pomoc dorostencům pod vedením Pavla Hejtmánka za zajištění a provozování občerstvení, za technickou pomoc Ondrovi Markovi, za dodávku občerstvení jeho mamince, za poskytnutí kurtů tenistům, TJ za halu. No, a příští rok se snad zase uvidíme.

Pro Chotěbořského Couriera Ondřej Pravda.

Výsledková listina Chotěbořské koule 2002

Dvojice

Body

Rozpis umístění

1.

Marek, Mička

33

2x 1.místo (volejbal, koše), 1x 2.místo (penalty), 1x 3.místo (tenis), 1x postup mezi 8 (házená)

2.

Málek, Zvolánek

30

2x 1.místo (nohejbal, tenis), 4x postup mezi 8 (st.tenis, koše, volejbal, penalty)

3.

Jakeš, Šimon

29

1x 1.místo (st.tenis), 2x 2.místo (tenis, koše), 2x postup mezi 8 (nohejbal, penalty)

4.

Bláha, Fanta

28

1x 1.místo (penalty), 2x 3.místo (házená, volejbal), 3x postup mezi 8 (nohejbal, tenis, koše)

5.

Souček, Kubát

24

1x 2.místo (házená), 1x 4.místo (koše), 3x postup mezi 8 (nohejbal, st.tenis, penalty), 1x postup mezi 16 (volejbal)

6.

Bříza, Poříz

17

1x 2.místo (volejbal), 1x 4.místo (st.tenis), 2x postup mezi 8 (tenis, koše)

7.

Jakešovi

13

1x 2.místo (st.tenis), 1x 4.místo (penalty), 1x postup mezi 16 (volejbal)

8.

Blažkovi

13

2x 4.místo (tenis, nohejbal), 1x postup mezi 8 (volejbal), 1x postup mezi 16 (koše)

9.

Bělohlávek, Zvolánek

13

3x postup mezi 8 (tenis, st.tenis), 2x postup mezi 16 (koše, penalty)

10.

Nepokoj, Plutnar

12

1x 3.místo (nohejbal), 1x postup mezi 8 (penalty), 2x postup mezi 16 (volejbal, házená)

11.

Velíšek, Tischler

11

1x 1.místo (házená), 1x postup mezi 16 (penalty)

12.

Veselý, Pártl

10

1x 2.místo (nohejbal), 1x postup mezi 8 (koše)

13.

Hiblbauer, Chvojka

10

1x 3.místo (st.tenis), 1x postup mezi 8 (házená), 1x postup mezi 16 (nohejbal)

14.

Röhrichovi

9

1x 3.místo (penalty), 2x postup mezi 16 (tenis, házená)

15.

Doležal, Schlaichert

9

3x postup mezi 8 (tenis, st.tenis, nohejbal)

16.

Muzikář, Smetánka

8

2x postup mezi 8 (házená, volejbal), 1x postup mezi 16 (st.tenis)

17.

Novotný, Heřmánek

7

1x 3.místo (koše), 1x postup mezi 16 (házená)

18.

Hejtmánek, Danielka

7

1x postup mezi 8 (volejbal), 2x postup mezi 16 (tenis, házená)

19.

Haubert, Horák

6

1x 4.místo (volejbal), 1x postup mezi 16 (koše)

20.

Bohuslav, Píbil

4

1x 4.místo (házená)

21.

Culka, Marek

4

2x postup mezi 16 (nohejbal, st.tenis)

22.

Rejhon, Švec

2

1x postup mezi 16 (koše)

23.

Janovský, Hochman

0

Na hlavní stranu Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu domény www.harry.cz

Na stranu CHnet