harryanow2.gif (5686 bytes)

courierlogo2.gif (5247 bytes)

clogo4.gif (959 bytes)

Bobtail Harry(R) Vám nese nowiny pro Chotěboř a okolí
nezávislý první český internetový list psaný psem (a někdy i jeho pánem)
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1213-0834

založeno
since
1998

Na hlavní stranu
Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu
domény www.harry.cz

 

4listek2m.GIF (1282 bytes)  Nadační fond Čtyřlístek

 

První Miss Podoubraví je z Chotěboře

Tereza Marková také Miss starostů Podoubraví

Autor:   DDM JuniorVydáno: 20.4.2004
Odkazy k článku: 
Miss Podoubraví 2004 - další foto
Miss Sympatie (hlasování čtenářů)
DDM Junior Chotěboř
Svazek obcí Podoubraví
Článek dosud četlo čtenářů: 


PRVNÍ MISS PODOUBRAVÍ JE Z CHOTĚBOŘE

Foto je zcela dole pod článkem

V sobotu 17. dubna byla zvolena Miss České republiky. Proběhla však ještě jedna volba miss, která sice není tak známá, ale pro náš region je neméně důležitá. Byla zvolena první Miss Podoubraví. Tuto soutěž uspořádal Junior DDM – SVČ ve spolupráci s mikroregionem Podoubraví.

Soutěž proběhla ve dvou kolech. Základního kola se zúčastnilo téměř 30 dívek, kterým bylo více než 12 a méně než 15 let a mají trvalé bydliště v mikroregionu Podoubraví, jak stanovily regule soutěže. Do finále jich postoupilo deset a jedna náhradnice.

Ještě před samotným finále čekalo všechny soutěžící soustředění. V pátek 19. března se sešly v Junioru a celý víkend se pilně připravovaly na finálový večer. V pátek se dívky začaly učit společnou skladbu a batikovaly si trička, ve kterých budou vystupovat. Hned v sobotu ráno začaly pilovat volnou disciplínu. Většina dívek si vybrala pohybové vystoupení, nechyběl však ani zpěv, recitace a hra na kytaru a klarinet. Zkušení lektoři jim poradili, co mají ještě zdokonalit, kde dělají chyby a popřípadě doporučili i drobné změny. Pak už bylo jen na “Misskách”, jak si rady vzaly k srdci.

 

Další novější články

První Miss Podoubraví je z Chotěboře
Jaká je politická síla Chotěboře?
O rozpočtu města na rok 2004
Jarní prázdniny v Dodge City
Rozhovor s Mistrem republiky Pavlem Halamou
Lyžařský areál potřebuje i morální pomoc
Chotěbořští karatisté v Brně
Obecní živnostenský úřad informuje
Co se děje na svaté Anně
TJ Sokol - učitel barona Prášila
Kolem dokola okolo Sokola (Sokolovny)
Hudba Praha hrála v Oudoleni
Podruhé o MUDr. Zdeňce Čermákové
Hokejové stránky posledního dvacetiletí
Marcel Kříž hrál v Chotěboři
Fotovzpomínky na Týden knihoven
20 let Hokejového klubu HC Vilémov
Před zahájením školního roku v SOUT
Už jsme zase dál
Jak se nám žije v Basře
Jednání okolo chotěbořské sokolovny
Konečně zase na spojení - náš rodák píše z polní nemocnice v Iráku
Chotěbořská koule 2003

Pro starší články musíte na hlavní stranu do rubriky Mírně starší články

Nedílnou součástí každé volby miss je i ladná chůze. Nácviku bylo potřeba věnovat velké úsilí. Málokdo z nás si uvědomuje, jak vlastně chodí. Miss se nesmí hrbit, hlavu udržovat zvednutou, nechodit příliš zeširoka, nezvedat nohy jako čáp, ale také se nekolébat jako tučňák… a tak dále. Nejlepším pomocníkem se stala kniha. Tentokrát nesloužila jako zdroj moudrých myšlenek, ale jako pomůcka při nošení na hlavě.

Odpoledne se děvčat ujaly kadeřnice Hana Bezoušková a Kateřina Vondráčková a kosmetička Kateřina Novotná. Vyzkoušely soutěžícím slavnostní účesy a nalíčily je. Připravily je pro focení a dívky si pak v malém improvizovaném fotografickém ateliéru vyzkoušely, jaké je to být modelkou.

Po náročném odpoledni dívky čekal ještě nácvik druhé disciplíny, rozhovoru. Přišly na řadu mozkové buňky. Dívky nejdříve popřemýšlely o vybraných citátech a pak vytvářely otázky, které je v souvislosti s daným rčením napadaly. Po té si na otázky samy odpovídaly. V neděli si pak všechno zopakovaly při první zkoušce finálového večera.

Ta však nebyla zdaleka poslední. V pátek 16. dubna se finalistky opět sešly, tentokrát už přímo na místě konání, v kině ve Ždírci nad Doubravou. Nejprve se věnovaly přípravě poslední, do této chvíle tajné disciplíny, výrobě kostýmu třetího tisíciletí. Z barevných lepících pásek, igelitů a jiných pomůcek si soutěžící vyrobily model, který předvedly v rámci finálového večera. Některým se podařilo vytvořit velmi zajímavý a originální oděv. Odpoledne proběhla první generálka celého finálového večera. Měřily se časy, zkoušelo se ozvučení a osvětlení a další věci, které měly napomoci ke zdárnému průběhu finálového večera. V sobotu dopoledne proběhla druhá generálka, po obědě přijely kadeřnice a kosmetička a v pět hodin vypukl finálový večer.

Finále Miss Podoubraví bylo zahájeno znělkou, kterou pro tuto příležitost složil ředitel ZUŠ v Chotěboři Milan Moc. Po té všechny přivítal brněnský herec, člen skupiny Kamarádi, Vojta Polanský, který se ujal nelehkého úkolu moderátora večera. Nutno říci, že velmi úspěšně. Dívky nejdříve přiblížila divákům projekce videonahrávky, kterou natočila firma JCS během základního kola a soustředění. Dívky samotné se porotě poprvé představily společným tanečním vystoupením, jednotlivě je uvedl moderátor. Vše již pak běželo jako po drátkách. Dívky ze sebe vydaly to nejlepší ve všech disciplínách. Předvedly své schopnosti při volné disciplíně, ukázaly svou kreativitu prostřednictvím modelu třetího tisíciletí, který i samy na sobě předvedly. Nakonec v rozhovorech na téma citátů předvedly své komunikační schopnosti a pohotovost. Porotce čekala opravdu nelehká práce, vybrat tu, která se stane Miss Podoubraví 2004. V doprovodných programech vystoupily zpěvačka Dáša Hlaváčková, mažoretky Šarm z Junioru, Junior Aerobic z Junioru a aerobiková skupina Maxíci.

Po velkém boji všech finalistek, které v průběhu večera dokázaly, že jsou nejen krásné, ale i šikovné a talentované, vyvrcholil večer vyhlášením vítězek. Všechny finalistky nastoupily na pódium a plny očekávání naslouchaly verdiktům veřejnosti, starostů a poroty. Atmosféra houstla, všichni vyhlašovatelé prodlužovali dramatičnost momentu. Titul Miss sympatie získala Zuzana Zvolánková z Krucemburku. Prostřednictvím internetu, sms zpráv a hlasovacích lístků hlasovalo 832 respondentů. Speciální cenu Miss starostů Podoubraví, kterou volili přítomní starostové, získala Tereza Marková z Chotěboře. Druhou vicemiss se stala Zuzana Zvolánková z Krucemburku, 1. vicemiss byla zvolena Tereza Klepetková ze Ždírce nad Doubravou. První Miss Podoubraví přišla vyhlásit prezidentka soutěže Mgr. Světlana Široká. Pro rok 2004 se stala Miss Podoubraví dívka číslo 10 Tereza Marková z Chotěboře. Vítězky obdržely krásné a hodnotné ceny. Všechny dívky byly doslova zaskočeny svým umístěním, nejvíce snad samotná Miss. Došlo samozřejmě i na slzičky, některé z radosti, jiné ze zklamání. Nechybělo ni závěrečné fotografování a bouřlivé gratulace rodičů a známých.

1. ročník soutěže Miss Podoubraví je za námi. Podle reakcí přítomných se všem velmi líbil. Touto cestou bychom rádi poděkovali sponzorům, kteří k jeho zdaru přispěli: MANAGER TEAM BRNO s. r.o., Brno; RCV s.r.o., Praha; JCS Computer, Chotěboř; Kadeřnictví Hanka Bezoušková, Chotěboř; Kadeřnictví Kateřina Vondráčková, Chotěboř; kosmetička Kateřina Novotná z Chotěboře; Zahradnictví Polívka, Chotěboř; Langová Věra – Květiny, vazba věnců a květin, Chotěboř; Lékárna Domonkošová s.r.o., Chotěboř; Radek a Jan Malý – autoopravna, Horní Studenec; Ovoce zelenina Marek & Fialka, Chotěboř, Kosmetické studio Dita Halamová, Agrospol Chotěboř, obce mikroregionu Podoubraví, zvláště Ždírec nad Doubravou, který zdarma zapůjčil prostory kina.

Miss Podoubraví 2004 - další foto zde

misspodoubravi04.jpg (50947 bytes)

I. vicemiss Tereza Klepetková, Miss Podoubraví 2004 Tereza Marková, II. vicemiss a Miss Sympatie Zuzana Zvolánková
Foto: Jiří Franc ml.

Na hlavní stranu Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu domény www.harry.cz

Na stranu CHnet