Autor:   Pavel Halama a Pavel SokolVydáno: 10.10.2004
Rozhovor s vítězem Mistrovství ČR Pavlem Halamou
Chotěbořští karatisté v Brně
O moderním sportovním karate
Článek dosud četlo čtenářů:

Fotografie k článku jsou zcela dole

Chotěbořští karatisté z oddílu MSK se v neděli 3.10. vrátili z mezinárodního turnaje a soustředění MSKAI “ADRIA CUP 2OO4”, které se každoročně v Chorvatsku koná na ostrově Mali Lošinj.

V následujícím článku jste informováni o semináři Moderního sportovního karate v Chorvatsku. Na stránkách MSK Chotěboř  Vám přinášíme několik fotek, v sekci “Nejnovější novinky”. Níže na fotce vidíte mistry MSKAI, kteří se semináře účastnili, mezi nimi možná rozeznáte členy našeho oddílu Pavla Sokola a Radka Nedbala. Foto pořídil Miloslav Motl.

ADRIA CUP 2004

Tohoto týdenního sportovního klání, které probíhá pod vedením mistra bojových umění Prof.Dr. Rudolfa Jakhela VIII.Dan (zakladatele direktní metody), se zúčastnilo na 150 karatistů z Evropských zemí.

Každý den probíhal třífázový trénink, při kterém bylo vyžadováno maximální nasazení. Na řadu přišly vyšší bojové techniky a koordinace těla při jejich průběhu. Speciálním tréninkem bylo použití zbraní (např. nunchak, tyč, nůž) a účinná obrana proti nim.

Slavnostním okamžikem byla čtvrteční “promoce mistrů”. Při této příležitosti obdržel koordinátor MSK pro ČR mistr Miroslav Zezulka IV.Dan a mistr Pavel Stránský II.Dan.

Poslední dva dny tato akce vrcholí velkým mezinárodním turnajem MSKAI “ADRIA CUP 2004”. V pátek 1.10. probíhala soutěž v katě, kde se Miroslav Pilař umístil na pěkném 9. místě.

Pak již přišla dlouho očekávaná sobota, nesoucí se v duchu “kumite”, tedy sportovního boje. Náš borec Pavel Halama se umístil na 1. místě tentokrát v kategorii muži absolutní nad 4Olet, čímž dosáhl dalšího vynikajícího úspěchu. Všichni účastníci Pavlovi přáli tento mezinárodní úspěch a odměnou mu byl udělen druhý zelený pás 5.kyu. Navíc byl nominován do “Czech Team”, kdy za každý stát bojují čtyři muži a jedna žena. Do poslední chvíle bojovník netuší, který rival proti němu nastoupí v této absolutní kategorii bez ohledu na hmotnost závodníků i dosaženého kyu. Pavel se utkal s hnědými pasy (2.kyu). Tým každé země a jeho bojovníci jsou bouřlivě povzbuzováni svými příznivci, takže souboje jsou velmi napjaté. “Czech Team” se nakonec po těžkých bojích umístil na 2.místě.

Po oba dva dny turnaje naši mistři bojových umění Pavel Sokol a Radek Nedbal fungovali jako mezinárodní soudci v nejvyšších kategorií. Oba jsou velice zkušení, proto mohou zastávat v tomto směru jakoukoli funkci.

Zástupci oddílu zanechali na mezinárodním turnaji v Chorvatsku velmi dobrý dojem, což potvrzuje kvalitu připravenosti našich borců.