harryanow2.gif (5686 bytes)

courierlogo2.gif (5247 bytes)

clogo4.gif (959 bytes)

Bobtail Harry(R) Vám nese nowiny pro Chotěboř a okolí
nezávislý první český internetový list psaný psem (a někdy i jeho pánem)
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1213-0834

založeno
since
1998

Na hlavní stranu
Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu
domény www.harry.cz

 

4listek2m.GIF (1282 bytes)  Nadační fond Čtyřlístek

 

Dvěstě v městě, třista z místa

Chotěbořáci na Rallye Světlá 2004

Autor:   Karel Petržílek ml.Vydáno: 2.10.2004
Odkazy k článku:
Rallye Světlá, 3. ročník, 2004
Fotky z Rallye Světlá 2004
Tragická nehoda na Rallye Světlá 2003
Rallye Journal
Článek dosud četlo čtenářů: 

Vážení spoluosadníci !

Tentokrát bych se s Vámi rád podělil o nevšední sportovní zážitky, které svým charakterem tak trochu vybočují z běžných sportovních aktivit blízkých našemu městu a přilehlému okolí. Dle mého názoru však stojí bezesporu alespoň za letmé “info”. Mám dnes na mysli odvětví, kde člověk “nehuntuje” pouze tělesnou schránku svou, případně svých soupeřů, ale kde je na cestě za vítězstvím nutné vybičovat a optimálně spojit své schopnosti s nadlidskou silou burácejícího koňského stáda. Tito bujní hřebci však nezačínají ržát při vidině zběsilého cvalu nekonečnou prérií, ani je k tomu, aby vyrazili vpřed rychlostí blesku nemusíte bodnout ostruhami do slabin.

Úplně stačí nepatrné pootočení zubatým kouskem kovu a následné sešlápnutí pravé nohy “nadoraz”. V tu chvíli začne někde za Vámi jícen černé roury chrlit “oheň a dým” a především nepřeslechnutelný pekelný řev. Pokud jste v tuto chvíli původcem tohoto děje, odstíní částečně tyto apokalyptické jevy karoserie Vašeho plnokrevníka, helma a sluchátka. Ale to je počítám asi ta jediná pomyslná výhoda.

 

Další novější články

Dvěstě v městě, třista z místa
Vypečený pravěk
Na Svaté Anně jako na Ještědu
Návštěva prezidenta republiky v Chotěboři
První Miss Podoubraví je z Chotěboře
Jaká je politická síla Chotěboře?
O rozpočtu města na rok 2004
Jarní prázdniny v Dodge City
Rozhovor s Mistrem republiky Pavlem Halamou
Lyžařský areál potřebuje i morální pomoc
Chotěbořští karatisté v Brně
Obecní živnostenský úřad informuje
Co se děje na svaté Anně
TJ Sokol - učitel barona Prášila
Kolem dokola okolo Sokola (Sokolovny)
Hudba Praha hrála v Oudoleni
Podruhé o MUDr. Zdeňce Čermákové
Hokejové stránky posledního dvacetiletí
Marcel Kříž hrál v Chotěboři
Fotovzpomínky na Týden knihoven

Pro starší články musíte na hlavní stranu do rubriky Mírně starší články

 

Protože na rozdíl od diváků kolem se Vám najednou začínají nějak moc potit dlaně, s ubývajícími vteřinami na časomíře narůstá frekvence úderů Vašeho motoru pod hrudním košem a ve chvíli, kdy startovnímu komisaři zmizí před Vašima očima “poslední prst” a červené světlo přeskočí na zelené, by hromadící se adrenalin rozerval Vaše tělo na kusy. Ale co se týká těchto vnitřních pocitů a prožitků těsně před startem, během závodu, i po prosvištění cílem, znám přímo v Chotěboři dva nenápadné “borce”, kteří by nám je mohli popsat naprosto přesně a nemuseli by pracně a zdlouhavě hledat ta správná slova a už vůbec by si je nemuseli “sakum prásk” vymýšlet, jako tomu bylo v mém případě.

Tak, a teď jsem se konečně prokousal tam, kam jsem se potřeboval dostat. Popisované události se odehrávaly naposledy ve dnech 17. - 18.9.2004 při dalším bodovaném závodu zařazeného do VOLNÉHO POHÁRU ČR 2004 na Rallye Světlá nad Sázavou. Součástí tohoto seriálu je i závod Rallye Posázaví, který má již letitou tradici a odehrává se na tratích kolem Havlíčkova Brodu. Tento rok bylo možné fandit naší posádce i v úvodním závodu na Labské Rallye se startem v Hradci Králové a následně při pardubické AKUMA Rallye. Ptáte se, kdo že jsou tito odvážní muži na místy “létajících strojích” ???

KHRacingTeam.jpg (386347 bytes)

K & H Pneuteam (Miloslav Křivohlavý a Pavel Halama) na Rallye Světlá
Foto: autor článku

*

 

Není to nikdo jiný než místním motoristům dozajista důvěrně známý Pneuteam K&H, ve složení Miloslav Křivohlavý as DRIVER & Pavel Halama as NAVIGATOR.

Tato naše želízka v ohni prohání cestou necestou vůz Škoda 120 LS s motorem o objemu 1340 cm3. Nevěřící Tomáše mohu hned uklidnit, protože ho pojí s původní sériovou verzí pouze firemní znak a tvar karoserie. Jinak nezůstal na autě kámen na kameni a provedené úpravy pod dohledem bratrů Müllerových dělají z tohoto stroje řádně nadupané žihadlo. I přesto, že se kluci v této soutěži tento rok spíše rozkoukávají, dosahují ve své konkurencí našlapané kategorii A1 velice slušných výsledků a závod od závodu zlepšují své celkové pořadí. Jedna věc je zkrátka jistá : “V budoucnu o nich ještě uslyšíme !”

Závěrem bych jim chtěl z celého srdce popřát, aby pro ně toto “amatérské” závodění bylo vždycky spojeno s pocitem vnitřní radosti a zároveň šťastný průjezd cílem všech rychlostních zkoušek, a to jak v soutěžním, tak i osobním životě. Vám ostatním děkuji za pozornost a případnou divácko - morální podporu našeho teamu na některém z dalších závodů tohoto mistrovství, neboť se tato dramatická klání na rozdíl od např. Rallye Monte Carlo odehrávají v podstatě za “humny”.

Na hlavní stranu Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu domény www.harry.cz

Na stranu CHnet