harryanow2.gif (5686 bytes)

courierlogo2.gif (5247 bytes)

clogo4.gif (959 bytes)

Bobtail Harry(R) Vám nese nowiny pro Chotěboř a okolí
nezávislý první český internetový list psaný psem (a někdy i jeho pánem)
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1213-0834

založeno
since
1998

Na hlavní stranu
Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu
domény www.harry.cz

 

4listek2m.GIF (1282 bytes)  Nadační fond Čtyřlístek

 

Doubravan na cestách předvánočních

Dvě putování a tři vystoupení v listopadu a prosinci

Autor:   Pavel Fiala, předseda DoubravanuVydáno: 21.11.2004
Odkazy k článku:
Doubravan, smíšený pěvecký sbor
Doubravan na cestách podzimních
Článek dosud četlo čtenářů: Nejvoňavější a nejklidnější období v roce, doba na kterou se snad každý od svého nejútlejšího dětství do dnů plnosti a zralosti našich životů těšíme, vánoce se blíží. Náš sbor čekají v tomto období dvě putování a tři vystoupení. O nich a některých dalších zajímavostech je tenhle příspěvek.

Den před začátkem adventu v sobotu 27. listopadu vystoupí Doubravan v průběhu tradičního vánočního jarmarku v kulturním domě v České Bělé. Pozvání Mgr. Jany Domkářové, ředitelky tamní ZŠ, jsme velmi rádi přijali a protože od ní víme, jak pěkná odpoledne ta předvánoční v Bělé tradičně jsou, moc se na naše vystoupení, které začne v 16 hodin, těšíme.

Druhé putování, při němž chceme posluchačům mimo Chotěboř přivézt vánoční náladu, nás zavede díky starostce Marii Ostatnické do kostela v Uhelné Příbrami. V pátečním podvečeru 17. prosince v 17 hodin zde uvedeme náš program s názvem České vánoce.

 

Další novější články

Doubravan na cestách předvánočních
O internetu pro začátečníky
Rozhovor s Harrym a jeho pánem v Chotěbořském Echu
Korea je zajímavá země
Krajské volby 2004
Úspěch karatistů na Adria Cup 2004
Jak jsme ve Francii našli nové přátele i jednoho rodáka
Dvěstě v městě, třista z místa
Vypečený pravěk
Na Svaté Anně jako na Ještědu
Návštěva prezidenta republiky v Chotěboři
První Miss Podoubraví je z Chotěboře
Jaká je politická síla Chotěboře?
O rozpočtu města na rok 2004
Jarní prázdniny v Dodge City
Rozhovor s Mistrem republiky Pavlem Halamou
Lyžařský areál potřebuje i morální pomoc
Chotěbořští karatisté v Brně
Obecní živnostenský úřad informuje
Co se děje na svaté Anně

Pro starší články musíte na hlavní stranu do rubriky Mírně starší články

 

 

 

Mezi těmito dvěma daty budeme absolvovat ještě jeden koncert. Ani my, ani vy, naši posluchači a příznivci, k němu nemusíme zajíždět. Většina z nás do chotěbořské sokolovny dojde. Od 16.00 hodin v neděli 12. prosince 2004 se zde s Vámi chceme setkat s našimi vánočními skladbami a koledami. Pozvání ke společnému vystoupení přijali také velmi milí hosté. Komorní orchestr mladých z Chotěboře  (soubor působící při ZUŠ Chotěboř, člen sdružení YMCA Brno) a přední český houslista pan Bohuslav Matoušek (rodák z Havlíčkova Brodu, mimo jiné - mnohaleté umělecké působení u Yomiuri Nippon Symphony Orchestra v Tokiu a v poslení době zisk několika světových prestižních cen za nahrávky houslových děl Bohuslava Martinů). Toto společné pozvání není náhodné. Mistr Matoušek přijal roli kmotra nového CD Komorního orchestru mladých, které bude ve druhé části našeho koncertu pokřtěno, a zároveň vystoupí s mladými hudebníky v 1. a 2. větě Koncertu a moll BMW 1041 Johanna Sebastiana Bacha. Věřím, že mnozí z nás, kteří budou o třetí neděli adventní tomuto koncertu přítomni, si nové pokřtěné cédečko koupí a pustí si pak o Štědrém dnu krásnou vánoční hudbu, která na tomhle disku také bude.

doubrvankonc04.jpg (32728 bytes)

Jaké jsou ony na začátku avizované zajímavosti? KOM se chystá na zcela výjimečnou dalekou cestu, při níž 28. prosince letošního roku od 21. hodiny vystoupí v rámci již 15. ročníku prestižního festivalu duchovní hudby Velká církevní hudba organizovaném společností Riviera delle Nazioni v kostele SS. Biagi e Carlo ai Catinari v Římě. Deska, kterou při doubravanském Vánočním koncertu pokřtí, jim k téhle cestě pomohla. Stejně tak pomohl i jeho Excellence velvyslanec ČR při Svatém stolci ve Vatikánu, Ing. Pavel Jaitner (z Přibyslavi). Pomohlo Audiostudio pana Jana Pavlase, člen opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci pan Pavel Vančura (ze Světlé nad Sázavou) a hlavně pomohli svojí velkou pracovitostí všichni členové tohoto chotěbořského ansámblu.

Doubravan se po dvou vánocích, kdy našel útočiště v bohužel ne úplně vhodných prostorách chotěbořského kina, vrací do sokolovny. Pronajímá si ji s omezeními, ale s tímto ujištěním pro Vás: Vánoční koncert SPS Doubravan z Chotěboře bude nejméně tak pěkný jako všechny předchozí, které se v sokolovně po její rekonstrukci již konaly.

Na setkání s dobrou hudbou, s vánoční atmosférou i se všemi hosty a návštěvníky koncertu se těší DOUBRAVAN a Pavel Fiala

doubravan1004.jpg (69752 bytes)

doubravan050604.jpg (71741 bytes)

Na hlavní stranu Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu domény www.harry.cz

Na stranu CHnet