harryanow2.gif (5686 bytes) courierlogo2.gif (5247 bytes)

Bobtail Harry(R) Vám nese nowiny pro Chotěboř a okolí
nezávislý první český internetový list psaný psem (a někdy i jeho pánem)
Listu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1213-0834

Na hlavní stranu
Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu
domény www.harry.cz

clogo4.gif (959 bytes)

založeno
since
1998
 

4listek2m.GIF (1282 bytes)  Nadační fond Čtyřlístek

 

Fotbalový podzim Áčka Chotěboř

Karel Zdražil hodnotí podzimní část sezóny Žejdlíkova mužstva

Autor:  Karel Zdražil Vydáno: 7.12.2001
Odkazy k článku:
S Karlem Zdražilem o chotěbořském fotbale 2002
Výsledky fotbalových utkání mužstev Chotěboře na podzim 2001
Oficiální hodnocení fotbalového A mužstva - sezóna 2000/2001
Výsledky fotbalových mužstev Chotěboře na jaře 2001
Výsledky fotbalu dospělých na podzim 2000
Článek dosud četlo čtenářů: 


V I.B třídě skupině D je odehrána polovina sezóny 2001-2002. V tomto článku se vracím k výsledkům chotěbořského A mužstva a hodnotím je pohledem vedení mužstva.

1) Letní příprava :

Na podzimní část sezóny 2001-2002 se fotbalisté Chotěboře připravili v létě kvalitně. V rámci přípravy porazili mužstva z I.A.třídy Hlinsko 5:2, Ledeč nad Sázavou 2:0 a Poličku 3:1.

Z Poháru ČMFS se podařilo vyřadit účastníka oblastního přeboru Heřmanův Městec

2) Podzimní část soutěže :

V I.B. třídě sk. D Chotěboř zatím kraluje.
Po odehraných 13 kolech je na prvním místě tabulky se 32 body a nejlepším skórem ze všech mužstev 34 : 11.

 

Pro starší články musíte na hlavní stranu do rubriky Mírně starší články

3) Výsledky mistrovských utkání:

1. kolo Hrochův Týnec výhra doma 1:0 (branka: Sláma)
2. kolo Pardubičky výhra venku 3:0 (branky : Tůma, Doležal, Novotný)
3. kolo Valy výhra doma 5:0 (branky : Bílek 2, Tůma, Benák, Sláma)
4. kolo Tesla Pardubice výhra venku 1:0 (branka : Sláma)
5. kolo Načešice remíza doma 2:2 (branky : Novotný, Šimon)
6. kolo Rosice nad Labem výhra venku 2:1 (branky : Doležal, Tůma)
7. kolo Věžnice výhra doma 5:0 (branky : Doležal 2, Tůma 2, Benák)
8. kolo Herálec výhra venku 4:2 (branky : Bílek 2, Pfeffer, Tůma)
9. kolo Lípa výhra doma 3:1 (branky : Doležal 2, Bílek)
10. kolo Stolany B remíza venku 1:1 (branka : Šimon)
11. kolo Moravany výhra doma 3:0 (branky : Bílek 2, Polák)
12. kolo Chroustovice prohra venku 1:3 ( branka : Doležal)
13. kolo Habry výhra doma 3:1 (branky : Bílek, Pfeffer, Novotný)

4) Mužstvo:

Velkým kladem přípravy bylo, že se nám dobře podařilo vyhledat optimální sestavu. Mužstvo bylo ze starších zkušených a mladých perspektivních hráčů ve vyváženém poměru a prakticky odehrálo soutěž ve stejné, stabilizované sestavě. Na hostování byl získán předstopér Josef Novotný z Hlinska, zpět do oddílu se vrátil brankář David Hospodka st.(24), momentálně startující za B-mužstvo. Hostování prodloužil stopér Jiří Polák(Přibyslav). Z B-mužstva přešel obránce Josef Javorka. Zvláště jemu patří dík za obětavý přístup a dobré výkony, přestože nemá pro sportovní činnost ideální podmínky. Na vojnu odešel obránce Jaromír Pátek. Do B-mužstva odešli obránce Rostislav Mudruňka a útočník Ivo Andres.

5) Sestava:

Fiala (35 let) nebo Štefánek (29) - Javorka (30), Novotný (29), Polák (29), Turek (30) nebo Hospodka ml. (21) - Doležal (21), Benák (28), Tůma (23), Provazník (20) nebo Pfeffer (34) - Bílek (29), Šimon Jan (23) nebo Pešek (30) nebo Šimon Milan (18).


6) Hodnocení:

Vedení pokládá za velmi důležité, že se podařilo získat dostatečný počet bodů již od začátku soutěže. Mužstvo dosáhlo dobrého umístění, které bude rozhodující pro nasazení do soutěží příštího soutěžního ročníku 2002 –2003 v rámci kraje Vysočina.

Pozice Chotěboře je dnes podzimními výsledky hodně posílena a postup do I.A třídy by snad neměl již uniknout, ale mužstvo si dalo za cíl soutěž vyhrát. Trenér označil za nejdůležitější vítězství nad velmi dobrou Teslou Pardubice na jejím hřišti. Cenná byla i vítězství ve dvou okresních derby-zápasech, doma s nebezpečnou Lípou a venku s přespříliš motivovaným Herálcem. Remíza v bitvě o čelo soutěže proti Stolanům B jen potvrdila dobrou podzimní kvalitu a formu mužstva. Určitě je naším přáním takto pokračovat i na jaře.

Brankář Rostislav Fiala byl naprosto spolehlivý. V 7 zápasech udržel výsledek s nulou.

Obrana, složená ze zkušenějších hráčů odehrála celý podzim prakticky ve stejném složení a velmi dobře, o čemž svědčí nejmenší počet obdržených branek v soutěži. Větší výpadek nastal jen v jediném prohraném zápase podzimu, s Chroustovicemi venku. Zápas se však mužstvu nevydařil jako celku. Dodnes nevíme, jak překonat zakletí chroustovického hřiště. Za celou dobu působení v této soutěži, jsme tam ještě nikdy nevyhráli. V obraně hráli prim Josef Novotný a Josef Javorka. Dobré výkony podával i Jiří Polák. Na kraji obrany hrál důrazný Jiří Turek, na jeho místě zaskakoval David Hospodka ml.

Záloha se někdy nevyvarovala slabších chvilek, ale většinu podzimních zápasů měla vysoký standard. Úroveň hry stála a padala s výkonem Tomáše Tůmy a Luďka Benáka. Jako vůdčí typy uměli strhnout mužstvo k dobrým výkonům. Krajní záložníci Martin Doležal a Roman Provazník střídali vynikající zápasy s průměrnými, Doležalovi se vydařil podzim střelecky. Na tomto postu hrál i zkušený Ladislav Pfeffer, který se polovinu sezóny potýkal se zraněním. Všechny nás mrzí, že aktivní činnost ukončil záložník Petr Sláma.

Útok hrál většinou ve složení Jan Šimon a Martin Bílek. Střídali se s nimi Jaromír Pešek a dorostenec Milan Šimon. Jedenkrát vypomohl hráč B-mužstva Miroslav Ledvinka. Útočníci hráli zřejmě na vrcholu momentálních možností. Tyto by však měly být větší, s ohledem na jejich minulé výsledky. Jan Šimon se oproti loňsku střelecky neprosadil, naštěstí jeho roli převzal Martin Bílek. I jemu se mu však někdy nedařilo úplně podle jeho představ. Oba útočníci však dokázali dobře zahrát v zápasech se silnějšími soupeři.

Statistika:

Odehrané zápasy: Fiala, Polák, Javorka, Novotný a Provazník 13, dále následují Turek, Pešek, Bílek a Benák 12, Jan Šimon a Tůma 11, Sláma 8, Pfeffer 7, Hospodka ml.6, Milan Šimon 5, Pátek 4, Ledvinka 1.

Střelci branek: Bílek 8, Doležal 7, Tůma 6, Sláma 3, Novotný 3, Šimon Jan 2, Benák 2, Pfeffer 2, Polák 1.

Realizační tým:

Trenér Jaroslav Žejdlík (45 let), (s mužstvem neprohrál v I.B. třídě od 1.5. do 27.10.2001 !!)
Vedoucí Karel Zdražil (46)
Asistent vedoucího Antonín Hospodka (48)
Zdravotník Zdeněk Zvolánek (50)

Nová organizace klubu FC Chotěboř

Chotěbořský fotbalový oddíl se rozhodnutím valné hromady oddělil od Tělovýchovné jednoty CHS Chotěboř. Valná hromada rozhodla o statutárním vedení a názvu. Od ledna 2002 bude fotbalový oddíl vystupovat již samostatně pod hlavičkou FC Chotěboř. Klub řídí pětičlenný výkonný výbor na čele s panem Vladimírem Houfkem.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem hráčům za jejich podzimní výkony, divákům a sponzorům za jejich přízeň. Do roku 2002 přejeme všem mnoho úspěchů.

Zpracoval : © Karel Zdražil 6.12.2001

Na hlavní stranu Chotěbořského Couriera

Na hlavní stranu domény www.harry.cz

Na stranu CHnet