2000/2001:

Výsledky posledního kola a tabulku

Skončila podzimní část, Chotěboř přezimuje na 5. místě.

12.11.: Pardubičky - Chotěboř 0:1 (0:1)
Důležitá výhra venku. Hosté lepší hrou v poločase vyhráli brankou Pfeffera, pak už jen (úspěšně) bránili, o což se hodně zasloužil brankář Fiala.

14. Veselý Žďár 14 2 3 9 16 : 34 9

Oblast: Náchod - Ždírec n.D. 0:1 . Hosté přezimují na 1. místě tabulky s 36 b, před Havl.Brodem (31) a Ústí n.O. (30).

5.11.: Chotěboř - Habry 2:0 (1:0)
Již osm minut po začátku hry vedli domácí 1:0 (Pfeffer) a měli převahu. V druhém poločase byli však zatlačeni do defenzívy, ale hosté neuměli převahu vyjádřit brankou. Takže 3 minuty před koncem stvrdil vítězství Polák.
Chotěboř je stále na 6. místě tabulky s 22 b. (první Prachovice mají 29 b.).

Oblast dorostu: Chotěboř - Rychnov 4:1 mladší, 2:2 starší.

Heřm. Městec - Ždírec n.D. 4:5. Ždírec stále vede Oblast o 3 body před H. Brodem, který prohrál 1:0 ve Stolanech..

Novým trenérem staronový Jarda Žejdlík !!!
Jeho slova: "S vedením chotěbořského fotbalu jsme se shodli, že dobří holubi se vracejí. Tři roky jsem hrál o záchranu a chtěl bych se znovu pokusit bojovat o špici tabulky. Letošní sezónu rozhodně nevypustíme, ale spíše bych rád mužstvo konsolidoval. Musíme začít vyhrávat doma, abychom přivedli diváky zpět na stadion. Změny v sestavě nebudou, na to je málo času."
Žejdlík povede do konce podzimní části současně tým Rváčova, kde byl podle svých slov spokojen.

Trenér Zapalač odstoupil

Minulé prohrané utkání (rozhodčí Čech si proti hostům vymyslel penaltu a ti pak nedokázali srovnat) bylo posledním pro tenéra Jána Zapalače. Odstoupil totiž ze svého postu a před utkáním dalším bude jmenován trenér nový.

Prohra venku znamená opět sestup v tabulce

29.10.: Chroustovice - Chotěboř 1:0 (1:0)
Domácí byli bojovnější, hráli s elánem, branka padla z pokutového kopu v 31. min. Hosté se snažili vyrovnat, ale šance zahazovali.
Porážkou Chotěboř spadla na 6. místo s 19 body má o 7 méně než vedoucí Prachovice, Chroustovice výhra vynesla na 2. místo (25).

Oblast Dorostu: Chotěboř - Choceň mladší 4:0, starší 2:0

Oblast: Ždírec n.D. - Nový Bydžov 2:2. Ždírec stále vede, ale druhý Havl. Brod má stejný počet bodů (30).

Áčkoví chlapci Chotěboře se zase báli domácího publika

22.10.: Chotěboř - Moravany 1:2
Jsme tím pádem zase níž, na 5. místě tabulky. Podrobnosti později.

Vys.Mýto - Ždírec n.D. 3:6 ! Dvořák Mýto vystřílel.

Chlapci, nebojte se !

Trenér Zapalač uvedl po utkání 15.10. pro Noviny Vysočiny: "Doma se mladí hráči bojí před kritickými diváky něco udělat, zatímco na cizích hřištích hrají uvolněně a odvážně."
K tomu pouze dodáváme: A kolik těch kritických diváků asi doma chodí na fotbal, pane trenére a bojácní chlapečkové? Padesát?

Opět výhra venku !

15.10.: Přelouč - Chotěboř 1:3 (1:0)
Domácí vedli již v 1.min. po penaltě. Druhá půle vše změnila, Bílek vyrovnal, Pfeffer zvýšil a Andres zpečetil na 1:3. Hodně zachránil brankář hostí. Sudí se vyznamenal, když nařídil proti hostům 2. penaltu (28.min.), šel se poradit s pomezním a penaltu odvolal.Chotěboř je tak na 3. místě tabulky s 19 body, za prvními Prachovicemi (20) a druhými Chroustovicemi (19). Kdyby před týdnem Chotěboř doma vyhrála, byli bychom první.

Dorostenci: Chotěboř - Lanškroun starší 0:0, mladší 3:2 (vypadá to, že tito mladí chlapci se před domácími diváky nebojí).
Starší jsou na 12. místě (11 b.), mladší na 13. místě (14 b.) tabulky Oblastního přeboru.

Ždírec n.D. - Jičín 5:1. Ždírec stále první v tabulce Oblasti.

Opět prohra doma !

8.10.: Chotěboř - Opatovice 0:3 (0:0)
Propad na 6. místo tabulky. Jasná převaha nebyla domácím v prvním poločase nic platná. V druhém pak pokračovali v útocích, ale zase nic z toho nebylo. Naopak po pokutovém kopu se hosté ujali vedení a nakonec i brankové převahy rozdílu třídy. I tak se dá doma prohrávat...

Dorostenci: Semily - Chotěboř mladší 2:0, starší 1:3.

Ždírec n.D. - Litomyšl 4:1. Naši sousedi se opět ujímají vedení v tabulce Oblasti.

1.10.: Věžnice - Chotěboř 0:2
Chotěboř je rázem na 2. místě tabulky. V tvrdém utkání se spoustou osobních soubojů. Po půlhodině hry skóroval Bílek, o dvě minuty později Pfeffer nastřelil obránce domácích a od něj to šlo do brány. Pak se už jen bránilo a faulů bylo nepočítaně.

Dorost:  starší doma prohráli s FK Pardubice 0:1, mladší rovněž 3:4.

Česká Skalice - Ždírec n.D. 3:1. Ždírec se posunul druhou prohrou na 2. nebo 3. místo tabulky (noviny uvádějí něco jiného než internet).

Chotěbořští fotbalisté překonávají trému před domácím publikem

24.9.: Chotěboř - Veselý Žďár 3:2 (1:0)
Již ve 3.min. skóroval hlavičkou domácí Lesák, druhá branka přibyla od Bílka opět hlavou v 50.min. Pak hosté snížili, ale v 75.min. stvrdil Provazník na 3:1. V závěru hosté z pokutového kopu snížili ještě na 3:2. Trenér Zapalač se po zápase vyjádřil, že je rád, jak hráči překonávají trému před domácím publikem. Co k tomu dodat?
Chotěboř je na 5. místě tabulky se 13 body, vedou Pardubičky (16) před Prachovicemi (14), Opatovicemi (13) a Věžnicí (13), takže příští kolo pořadím zamíchá.

Dorostenci v Cidlině prohráli, starší 3:1 a mladší 4:1.

Ždírec n.D. - Havl.Brod 3:4. První prohra Ždírce jej z čela tabulky neodsunula.

V derby s Přibyslaví vítězně, Ždírec v Oblasti neporazitelný

17.9.: Přibyslav - Chotěboř 1:3 (1:2)
V derby byli důraznější hosté. Domácí šli sice do vedení, ale hosté vzápětí dvakrát udeřili (Provazník a Lesák), což domácí rozložilo. Vítězství hostí stvrdil Doležal.

Dorost v Oblastní soutěži: Chotěboř - Chrudim B starší 3:0, mladší 2:2.
Starší jsou se 7 body na 13. místě (vede Lanškroun 25 b.), mladší jsou s 11 body na 12. místě (vede FK Pardubice B 22 b.).

Holice - Ždírec 0:2 !

Konečně výhra doma

10.9.: Chotěboř - Rosice 3:0 (1:0)
Před koncem poločasu loboval Bílek, v 60. min. v náporu domácích rybičkou Pffefer, v 65. min. hlavičkoval Bílek. Těsně před koncem brankář hostí zabránil debaklu.  Výhra posunula Chotěboř na 6. místo se 7 body, první jsou Pardubičky (13).

Starší dorost Chotěboře prohrál v Jičíně 2:1 (2:0), mladší tam naopak vyhrál 2:3 (2:2).

Ždírec v Oblasti opět vyhrál, s Ustím n.O. 1:0.

Venku hrají líp než doma, dorostu se nevede

3.9.: Tesla - Chotěboř 2:2 (2:1)
Domácí nejprve vedli, poté Pfeffer vyrovnal na 1:1, ale do šatny odcházeli za stavu 2:1. To zlomil 10 minut před koncem svou parádou Lesák, když srovnal na 2:2.
Přesto je Chotěboř se 4 body stále na 10. místě tabulky (podle Cesty Vysočiny), ale možná na 8. místě (podle Východočeský fotbal), takže si asi můžeme vybrat, první stále Věžnice s 12 body.

V Krajském přeboru dorostu se hrálo Hradec - Chotěboř, mladší 3:1, starší 5:1.

Ždírec hrál v Dobříkově 1:1 a je stále v čele Oblasti se 14 body.

Doma opět prohra

27.8.: Chotěboř - Prachovice 1:4 (1:1)
Hosté již vedli 1:0, když Sláma v 37. min. vyrovnal. V druhém poločase snaha domácích vyšla naprázdno, zatímco snaha hostí přinesla úspěch. Cesta Vysočiny uvádí, že Chotěboř hrála s Pardubičkami. Ne ne, to Prachovice nám to natřely a ztracené body doma budou zatraceně chybět. Po třech kolech je Chotěboř již na 10. místě tabulky (!), vede stále Věžnice.

Ani dorostu se nevedlo: Náchod - Chotěboř 1:0 mladší, 2:1 starší.

Ždírec n.D. zase vyhrál, dokonce dvakrát, s Týništěm n.O. 6:0 a s Lokomotivou Pardubice 3:1 a stále vede tabulku Oblasti.

20.8. Hrochův Týnec - Chotěboř 0:2 (0:2)
V Cestě Vysočiny píšou, že Chotěboř složila reparát. Pochybujeme, reparát je přece opravná zkouška a to se ve fotbale nedělá. V 1. poločase skórovali Lesák a Bílek, v druhém domácí bezohledně přitvrdili, což Bílek odnesl červenou. Hosté však výsledek udrželi, na což celou dobu hráli. Po dvou kolech je Chotěboř v tabulce sedmá, vede Věžnice.

Oblastní přebor dorostu: Chotěboř - Lomnice n.P. 3:4 mladší a 3:3 starší.

Ždírec n.D. remizoval v derby s Hlinskem 1:1 a vede tabulku Oblasti.

Úvod soutěže se nevydařil ani dospělým ani dorostu

13.8. : Chotěboř - Pardubičky 0:1 (0:0)
Nebyla nic platná převaha domácích po celé utkání, když nebyli schopni dát gól. V 65. minutě hosté uplatnili defenzívu, když se dočkali chyby v rozehrávce domácích. Pak už jen betonově bránili a dočkali se tří bodů, které budou opět jako loni domácím chybět. Trenér domácích Zapalač pochválil hru svých svěřenců, s koncovkou však spokojen nebyl. Co k tomu dodat?

V oblastním přeboru dorostenců prohrála 12.8. mužstva starších i mladších v Rychnově n.K. 2:1 a 4:1.

Zato Ždírec n.D. vyhrál v Oblastní soutěži nad Náchodem 4:0 a vede tabulku před havlíčkobrodskou Jiskrou!

Fotbaloví dorostenci začali sezónu již v sobotu 5.8., hráli doma s Jiskrou Ústí n.O., mladší vyhráli 3:0, starší prohráli 2:4. Jde o oblastní přebor dorostu.

V oblastním přeboru dospělých vyhrála Dekora Ždírec ve Stolanech 0:2.