Volby 2002 volební rubrika listu
Chotěbořský Courier Harry

Volby do Zastupitelstva města Chotěboře

Paměť lidská zapomíná.
Proto tu najdete všechny staré sliby jednotlivých volebních stran, kandidátky a další materiály, na které se můžete kdykoli podívat a porovnat je se skutečností... (to je jedna z výhod internetu)
Volební archív 1994, 1998, 2000

Zavzpomínejte si...
Chotěbořský Courier, listopad 1998
s údaji o minulých komunálních volbách a předvolebních aktivitách

Na stranu parlamentních voleb 2002

Weby zdejších stran:
ODS Chotěboř    ČSSD Chotěboř

Pokud jste si dříve vytiskli tabulku Nové Zastupitelstvo města Chotěboře, upravte si ji: místo zvoleného ale odstoupivšího MUDr. Vladimíra Myjavce získal jeho mandát ing. Jiří Císař (43), Změna pro Chotěboř, bez polit. příslušnosti, 738 hlasů.
V seznamu Nezvolení kandidáti podle počtu hlasů si vyškrtněte ing. Jiřího Císaře a Mgr. Renátu Piklovou si označte jako prvního náhradníka Změny pro Chotěboř. Naše tabulky uvedené níže jsme již opravili.

Město Chotěboř má zcela nové vedení: 13.11. odpoledne byl ing. Tomáš Škaryd (ČSSD) zvolen starostou, ing. Milan Linhart (KDU-ČSL) místostarostou a dalšími členy Rady města pak zvoleni ing. Karel Polívka (Nezávislí Chotěbořska), ing. Vladimír Jonáš (Změna pro Chotěboř), Vít Heřmanský (Změna pro Chotěboř), ing. František Tůma (ČSSD) a ing. Petr Gregor (KDU-ČSL).
O průběhu ustavujícího zasedání Zastupitelstva města přinášíme na hlavní straně reportáž mého pána,
Chotěboř povede Rada inženýrů (Vedení města je úplně nové).

Tomáš Škaryd (34) je zástupcem ředitele Okresní správy sociálního zabezpečení v Havl. Brodě. Milan Linhart (41)je informatikem a.s. ETA Hlinsko.Karel Polívka (51) je majitelem zahradnictví v Chotěboři. Vladimír Jonáš (48) je manažerem pro plánování výroby GCE s.r.o. Chotěboř, Vít Heřmanský (48) je obchodníkem ovocem a zeleninou v Chotěboři, František Tůma (44) je ředitelem ZZN a.s. Havl. Brod, Petr Gregor (35) je obchodním ředitelem a jednatelem s.r.o. ALKA - Holding Chotěboř.

Chotěbořská povolební matematika, článek Harryho pána.
Nejprve porovnává výsledky voleb s těmi před čtyřmi a osmi léty, pak analyzuje nové Zastupitelstvo a nakonec uvádí teoretické možnosti, jak mohou dopadnout povolební jednání o obsazení radnice.
Novou tabulku Výsledky stran ve všech 14 okrscích připravil Harryho pán. Je upravena pro tisk naležato.

Těsné výsledky komunálních voleb 2002
Anketa o krajské příslušnosti: vyhrál kraj Vysočina

volby02vysl.jpg (13686 bytes)

Účast ve volbách v Chotěboři: 52,3 %

Nové Zastupitelstvo města Chotěboře

Zastupitelé podle počtu získaných hlasů

Nezvolení kandidáti podle počtu hlasů

 

Kandidátní listina
číslo a název
Hlasy Přepočtené %
plat. hlasů
Počet
mandátů
abs. v %

7 KDU-ČSL

14 036 18.12 18.11 4

5 ODS

13 435 17.34 17.34 4

4 KSČM

12 991 16.77 16.76 3

2 SNK Změna pro Chotěboř

12 859 16.60 16.59 3

6 ČSSD

10 103 13.04 13.04 3

1 SNK Nezávislí Chotěbořska

7 198 9.29 9.29 2

3 SNK Chotěbořská aktivita

6 854 8.85 8.84 2
Náhradníci Zastupitelstva (nezvolení kandidáti)

Výsledky jednotlivých volebních stran

Výsledky v jednotlivých okrscích

Výsledky voleb v obcích našeho okresu

ANKETA o krajské příslušnosti Chotěboře

Ve stanovisku výboru TJ Sokol Chotěboř k článku ing. Širokého v našem listě, které uvádíme v článku na hlavní straně, nás oba velice zaujal úvod, v němž výbor viní nejmenovanou zdejší volební stranu z toho, že si článek u pana Širokého objednala a snad mu za to i něco slíbila. Bohužel výbor neuvedl žádná fakta, takže prosíme lídry volebních stran či jejich zástupce o odpověď na tyto otázky pro náš list: 1. Objednali jste si článek u pana Širokého? 2. Máte zájem na diskreditaci kandidujících členů TJ Sokol? 3. Slíbili jste něco pánům Širokým?
Odpovědi prosíme zasílejte na [email protected]. Děkujeme i za naše zvědavé čtenáře.

Odpověď lídra kandidátky Sdružení nezávislých kandidátů Změna pro Chotěboř na naše tři otázky:
1. Ne. Články obou zúčastněných stran jsem si přečetla na internetu a myslím, že by bylo dobré znát fakta. Osobně bych se oprostila od medializování celé věci a snažila se záležitost opravdu řešit.
2. Ne. Nevstupujeme do voleb s úmyslem diskreditovat jiné kandidáty. Každý nechť přesvědčí svou prací.
3. Ne. Osobně oba pány neznám. Pokud někdo slibuje před volbami, měl by si uvědomit, že své sliby bude muset také splnit.
Za Sdružení nezávislých Změna pro Chotěboř Renáta Piklová
Odpověď lídra kandidátky KDU-ČSL na naše tři otázky:
1. NE. Ale moc by mne zajímalo, která strana je v podezření. Podle indicií, které jsou v článku uvedeny mne nikdo nenapadá.
2. NE. V obcích do 10 tisíc obyvatel si všichni vidí do talíře a každý se zdiskredituje nebo nezdiskredituje sám.
3. NE. Pana Širokého st. jsem viděl jednou v životě v roce 1989 a pana Širokého ml. neznám vůbec. Po volbách se ale nové vedení radnice musí do kauzy "sokolovna" vložit a přivést válčící strany urychleně k rozumu, protože nelze strpět, aby tato budova nebyla řádně využívána! Každý jeden den prodlení je špatně a na nějaké soudní průtahy či právní spory nemáme trpělivost! Když má něco fungovat, musí to fungovat hned, což neplatí jen o sokolovně!!!
Za KDU-ČSL ing. Milan Linhart
Odpověď lídra kandidátky ČSSD na naše tři otázky:
Vážení čtenáři, ano … tak jste se konečně dočkali mediální přestřelky, ale ne ledajaké. Je skutečně na vysoké politické úrovni a pánové Klausové, Špidlové, Svobodové, Grebeníčkové a já nevím kdo ještě, mohou jen závidět. Ještě se nám neozvali samozvanci, demagogové, přisluhovači (hrobaři už tady byli) a další borci! Na Chotěboř je to ale skutečně perfektní výkon a člověk se nestačí divit… Taktika vlastního sebezničení je sice velmi jednoduchá a snadná, jak tvrdí Jára Cimrman, ale tady jsme přece v reálu! Tak já mohu jen za sociální demokracii oběma stranám přát, aby se vzpamatovaly a vzaly rozum do hrsti, jsme před volbami! Tak tedy pejsku, tady je má odpověď:
1. Nikdy jsme si neobjednali článek u pana Širokého (snad kdyby byl redaktorem).
2. Nemáme zájem o diskreditaci kandidujících členů TJ Sokol, není to potřeba. (s většinou jsem dokonce v mládí cvičil pod vedením pana Šafaříka).
3. Panu Širokému jsme nic neslíbili, protože on nám neslíbil také nic.
Milan Stránský, ČSSD Chotěboř

Kandidátky
v pořadí, jak nám byly doručeny:

Kandidátka KDU-ČSL Chotěboř  

Kandidátka Sdružení nezávislých kandidátů Změna pro Chotěboř

Kandidátka Sdružení nezávislých kandidátů Chotěbořská aktivita

Kandidátka ODS Chotěboř

Kandidátka Sdružení nezávislých kandidátů Nezávislí Chotěbořska

Kandidátka ČSSD Chotěboř

Kandidátka KSČM Chotěboř

FOTO Kandidátky
v pořadí, jak nám byly doručeny:

Změna pro Chotěboř

KDU-ČSL Chotěboř

Nezávislí Chotěbořska

ODS Chotěboř

ČSSD Chotěboř

Chotěbořská aktivita

Volební programy
v pořadí, jak nám byly doručeny:

Volební program Sdružení nezávislých kandidátů Nezávislí Chotěbořska

Volební program KDU-ČSL Chotěboř

Volební program Sdružení nezávislých kandidátů Změna pro Chotěboř

Volební program ČSSD  Chotěboř

Volební program ODS  Chotěboř

Volební program Sdružení nezávislých kandidátů Chotěbořská aktivita

Pozvánky na předvolební akce
nejnovější akce vždy nahoře:

KDU-ČSL pořádá:
SETKÁNÍ S VOLIČI ve čtvrtek 24.10.

ČSSD pořádá:
OSLAVA VÝROČÍ VZNIKU ČSR
ve středu 30.10.,
CYKLISTICKÁ PŘEDVOLEBNÍ PROJÍŽĎKA
v neděli 20.10.

KDU-ČSL pořádá:
SVATOVÁCLAVSKÝ DĚTSKÝ DEN
. Sobota 28. září, na louce Koubek.

Další předvolební materiály
v pořadí, jak nám byly doručeny:

Rozhovor s kandidátem na starostu za KDU-ČSL

 

Napsali o volbách v Chotěboři:

24.10.2002 MF Dnes, Vysočina - strana 1
Některé zastupitele docházka příliš netrápí
Kvůli zastupitelským křeslům před volbami mezi kandidáty zuří boj. Když vytoužené posty získají, někteří najednou jako by ztratí zájem a na jednání se objevují sporadicky.
Chotěboř - Velmi různě se v končícím volebním období někteří zastupitelé postavili ke své práci na radnici. Z pohledu docházky na jednání se v každém městě na Vysočině našli lidé, kteří měli stoprocentní účast. Na druhé straně byli ovšem jednici, již měli
v docházce velké mezery. Přesto se někteří „absentéři“ pokoušejí v blížících se volbách znovu získat důvěru voličů. To je případ chotěbořského zastupitele Jana Tůmy, který přestože v posledních čtyřech letech zhruba na polovině zastupitelstvech nebyl, kandiduje nyní jako nezávislý na druhém místě kandidátky KSČM. Na otázku, proč měl nejhorší docházku, odpověděl: „Chcete vědět pravdu? Některé věci se nedaly v zastupitelstvu vůbec řešit, tak jsem tam chodil ob jedno, abych se nemusel rozčilovat. Samozřejmě, že za to také mohlo mé pracovní vytížení.“. Ani negativní zkušenost ale zastupitele neodradila, aby se o získání důvěry lidí pokusil znovu. Díky svému postavení na kandidátce komunistů má velkou šanci na zvolení. Přesto ale Tůma pár dní před volbami potvrdil, že možná nakonec své místo v zastupitelstvu odmítne. „Kdyby bylo po volbách vedení radnice staronové, přenechal bych pořadí dalšímu, protože to by byla ztráta času,“ zvažuje Tůma. Zpravodaj městského úřadu v Chotěboři změřil účast členů na jednání místního zastupitelstva v procentech. Nejlepší - stoprocentní docházku za uplynulé volební období má starosta Zdeněk Stejskal (ODS) a zastupitel Jiří Císař (nezávislý). Druhý jmenovaný ale získal mandát jako náhradník až na konci loňského roku. Na opačném konci statistiky se s 47 procenty ocitl právě zastupitel Jan Tůma (nezávislý) a s padesáti procenty Marie Nováková (DŽJ). Zastupitelé se v Chotěboři sešli za poslední čtyři roky celkem na 34 zasedáních.

10.9.2002 Chotěbořský Courier, Harryho Poslední Novinky
Má ODS Chotěboř takové finty zapotřebí?
Při pohledu do nového Chotěbořského Echa, které přináší půlstrany sedmi volebních stran v Chotěboři, vás ihned praští do očí, že ODS má (ač strana č. 5) svou půlstranu až za stranou č. 7. Protože tato půlstrana vyšla na poslední stránku Echa, kde je použita modrá barva a poslední strana s křížovkou je jistě dost čtená... Psa (a člověka jistě též) napadne otázka: má ODS Chotěboř takovéto finty zapotřebí?
Je na tom tak špatně? Na zmíněný podraz již zareagovala ČSSD Chotěboř na svém webu cssd.chotebor.info, kde se naznačuje, že to přehození pořadí redakci Echa kdosi nařídil. Ať to udělal kdokoli jakkoli, vykonal tím ODS medvědí službu, protože soudnému čtenáři je hned jasný úmysl...

Jak se bude volit v nadcházejících komunálních volbách v Chotěboři, tak se jmenuje praktický návod městského radního Jiřího Pavláska, uveřejněný na webu zdejší ODS.

Noviny Havlíčkobrodska - Vysočina - 30.9.2002
Sportovci a hokejisté se utkají ve volbách

Chotěboř - O celkem 21 míst v zastupitelstvu města se bude v komunálních volbách ucházet celkem osm politických stran a sdružení. Složení některých z nich je skutečně zajímavé, například sdružení nezávislých kandidátů Chotěbořská aktivita je naprosto celé sestaveno z místních sportovců, jejichž lídrem je Pavel Hejtmánek z Tělovýchovné Jednoty. Soupeřem jim budou Nezávislí Chotěbořska, jejichž kandidátka je zase složená z příznivců místního ledního hokeje a vede ji Zdeněk Drahoš z HC Chotěboř.

10.9.2002 Chotěbořský Courier, Harryho Poslední Novinky
Co pamatuji, tak můj pán nadává na aritmetické průměry. Takže když si nyní na webu jedné chotěbořské politické strany přečetl, že spočítali průměrný věk kandidátů chotěbořských volebních stran a jsou první výsledkem 36 let, povyskočil. Když si tam přečetl, že "došlo tedy celkově k omládnutí všech kandidátek", ale zatím nejvíce na omlazení vsadila ona strana - "spojila tak zkušenost starších s elánem mládí", povyskočil podruhé. Pepku vyskoč, štěkl jsem na něj v naději, že vyskočí potřetí. Jenže není Pepek, tak nevyskočil, jen kroutil hlavou, že manipulace s voliči holt už začíná...

2.9.2002 MF Dnes, Vysočina - strana 2
Další strany a sdružení oznámily své kandidáty
Chotěboř - S blížícím se termínem komunálních voleb jsou známa jména dalších kandidátů na křesla zastupitelů v Chotěboři. ODS povede ve městě do voleb současný starosta Zdeněk Stejskal následovaný stavitelem a současným radním Jiřím Pavláskem. Na třetím místě bude za občanské demokraty usilovat o voličskou přízeň kulturní referentka Jana Tomášková. Sdružení nezávislých kandidátů Změna pro Chotěboř má na čelných místech kandidátní listiny učitelku Renátu Piklovou, technika Vladimíra Jonáše a podnikatelku Janu Kopeckou. Všichni tři jmenovaní jsou bez politické příslušnosti. Další nezávislí kandidáti budou bojovat o přízeň voličů pod názvem Chotěbořská aktivita. Jejich lídrem je inspektor ČIŽP Pavel Hejtmánek doprovázený dvojicí středoškolských učitelů Luďkem Benákem a Michalem Jakešem. Ten je navíc zástupcem ředitele gymnázia. Celá kandidátka aktivity je složená z lidí spojených s místním sportem bez politické příslušnosti. Už dříve v Chotěboři zveřejnili kandidátku lidovci. V jejím čele stojí ekonom a informatik Milan Linhart. Kompletní seznam jmen zmíněných stran a sdružení má na svých stránkách ve volební příloze internetový list Chotěbořský Courier Harry (www.harry.cz).

28.8.2002 MF Dnes, Vysočina - strana 1
Chotěboř: Lidovce povede do voleb Linhart

Lídrem kandidátky KDU-ČSL pro volby do chotěbořského zastupitelstva je jednačtyřicetiletý ekonom a informatik Milan Linhart. Na druhém místě je Stanislav Motyčka, současný místostarosta Chotěboře, kterému je třiašedesát let. Celou kandidátku, na níž je 21 jmen, zveřejnil na svých stránkách internetový list Chotěbořský Courier Harry (www.harry.cz).

Na stranu parlamentních voleb 2002

Hlavní strana Chotěbořského Couriera * Harryho Poslední Novinky