harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
č. 42 - prosinec 2001
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

vanright.gif (2711 bytes)

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)  

Počet čtenářů těchto Novinek od začátku měsíce:

Novinky 41 četlo: 2454

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

  Radiové datové připojení naší redakce na internet je od firmy aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky Archiv vydání Chotěboř Net Kulturní programy Chotěbořské weby
Předminulé Novinky Drby z vrby 2001 Harryho Anketa Program kina Sportovní strana
rucicky2.gif (16139 bytes)
Portál pro všechny, kdo shánějí službu či výrobek a chtějí to co nejblíže
Pokud se vám zdá, že vidíte Novinky poněkud starší, klepněte na tlačítko Obnovit (Aktualizovat), váš prohlížeč vám ukazuje Novinky staršího data, zapsané na disku vašeho počítače, nikoli ty z internetu. Fotbal
Hokej | Bundesliga
Volejbal
Jídel. lístky Panský dům: Halama | Veselý

Jídelní lístek: Na růžku

Atletika

Výhodné telefonní služby pro malé a střední firmy Business Call Smart poskytuje firma AICOM Havlíčkův Brod ve spolupráci se společností Aliatel.  Podrobnosti najdete zde.

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Důležité upozornění: Původní adresa města Chotěboře se 1.1.2002 změní na novou, www.chotebor.com. Nová adresa je již fukční. Město Chotěboř se začlenilo do jednotného systému domén měst a obcí, takže na web města se nyní dostanete také z adresy http://chotebor.obec.cz. E-mailové adresy v Městském úřadu Chotěboř se změnily, např. místo mu@chotebor.cz je správně mu@chotebor.com.

Prosím všechny organizace a jednotlivce, kteří na svých webových stránkách uvedli odkaz na město Chotěboř, aby jej opravili na nový, www.chotebor.com. Děkuji.
Správce webu města Chotěboře Jiří Poděbradský.

Program proti virům-červům si stáhněte z adresy www.harry.cz/pqremove.com (960 KB).
Program si nejprve uložte na disk a pak jej spusťte.

vanleft.gif (2732 bytes)

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Naše Vánoční přání a PF 2002 pro Vás

stromek2.gif (1374 bytes)stromek1.gif (1178 bytes)

Válka proti teroru - naše stálé mimořádné vydání

Veselého Silvestra (bez petard a rachejtlí ve vaší blízkosti) Vám přeje redakce.
Zároveň prosíme: mějte ohled na psí přátele člověka, těm pyrotechnika nedělá dobře!
Do Nového roku vám přejeme vše nejlepší, viz naše PF pro vás zde.
Ohňostroj v 0:30 h na Nový rok na náměstí bude! Zasloužilo se o to několik chotěbořských firem a město Chotěboř, které sdružily potřebné prostředky. Pořadatelé žádají diváky o stejnou kázeň jako v minulých létech.

Novinky v chotěbořském internetu: Našli jsme stránky Aeroklubu Chotěboř, bohužel ještě nedokončené. Stránky sci-fi klubu Avalon a jím organizovaných akcí (Avalcon, Eurocon 2002) mají novou adresu. Vše jsme zanesli do našeho adresáře Chotěbořské weby (odkaz výše vpravo). O internetových stránkách našich sousedů, města Hlinska, píší pochvalně Noviny Vysočiny zde. Stránky jsou to opravdu pěkné (tamní městský úřad zaměstnává na to informatika) a stojí za podívání, avšak list se dopouští u nás časté chyby - neuvádí adresu stránky, o které píše. To my neděláme, takže odkaz do Hlinska máte zde.

V prvním týdnu Nového roku si můžete více zabruslit, hokejisté mají přestávku, takže veřejné bruslení na Zimním stadionu je pětkrát. Přehled najdete zde.

Novou knihu Chotěboř asi mnozí dostali pod stromeček a mnozí měli o Vánocích čas podrobněji do této pěkné publikace nahlédnout. Stejně jako můj pán a já. Kniha zaslouží pochvalu autorům i vydavateli. Škoda, že se v ní nachází přece jen jedna vada na kráse. V kapitole Významní rodáci a osobnosti Chotěbořska, kterou napsal Václav Tuček, se uvádějí mezi historickými osobnostmi i čtyři žijící básníci a spisovatelé, dva žijící malíři a jeden žijící bývalý osvětový pracovník. To se v obdobných publikacích nedělá, nehledě k tomu, že vzniká otázka, proč jsou uváděni především umělci, když už bylo nutno jmenovat žijící. Zaznamenali jsme mezi našimi čtenáři obdobné záporné ohlasy a názory. Významnost osoby by se měla skutečně hodnotit až když své působení dovrší. A naši čtenáři se ptají: Jak to, že to vydavateli (město Chotěboř) uniklo? Co na to Rada města?
Glosa Harryho pána: Půvabným termínem obohacují náš život od Nového roku České Dráhy (jeho účinek již tak půvabný není). Jde o termín "náhodný cestující". To je darebák, jenž si vzpomněl bůhvíproč najednou cestovat zrovna s ČD a je třeba jej za to potrestat jízdným zvýšeným až o 60 %. Jestli se to ujme, potěš nás pánbůh. Přijdete k holiči, on vás ostříhá a poté zvolá: "Milý pane, už jste tu půl roku nebyl, jste náhodný vlasatec a tedy máte přirážku 50%!". Půjdete po náměstí, dostanete žízeň a stavíte se na jedno pivo, načež číšník vás upozorní, že jste náhodný pijan a tedy žádných Kč 17, ale s přirážkou pro náhodného to bude 27,20. Půjdete na úřad přihlásit psa a dozvíte se, že jako náhodný psí pán to nebudete mít za čtyři stovky, ale za šest. Poklepe vám na rameno kolemjdoucí: "Před chvilkou jsem vám náhodou ukradl z kapsy peněženku, byla v ní stovka, tak prosím ještě šedesát doplatit!" Takže Vy čtenáři, co teď náhodou čtete tyto stránky, máte to s přirážkou! Jo kdybyste nebyli náhodní čtenáři, to by byla jiná...
Až nyní o Vánocích se můj pán dostal k tomu, aby převedl do přijatelného formátu zvukový záznam jeho povídání v rádiu Praha v pořadu Dobré jitro z Chotěboře dne 16.11.2001. Záznam má pouze 180 KB ve formátu wma (pro Windows Media Player - tento program je součástí MS Internet Exploreru od verze 5.0) a můžete si jej otevřít zde. Nominace na titul Sportovec Chotěboře roku 2001 přinášíme v článku předsedy sportovní komise Rady města Jaromíra Bělohlávka na naší hlavní straně nebo přímo zde.
Starosta města Chotěboře uvádí v právě vyšlém Chotěbořském Echu záměry města na rok 2002: "Zastupitelstvo města svůj závazek splní a zimní stadion bude zastřešen do podzimních voleb roku 2002. Příští rok se v oblasti investiční výstavby ponese v duchu dokončení stavby zastřešení zimního stadionu, vestavby městského úřadu, dokončení tlakové kanalizace z Bílku. Dále nám půjde především o zachování podpory sportu, spolkové a zájmové činnosti a o rozšíření nabídky kulturních akcí. Předpokládá se, že pro zajištění vyrovnaného rozpočtu bude nutné přijmout půjčku ve výši téměř 10 milionů Kč."

Turnaj podniků v hokeji se koná na ZS Chotěboř ve Čt 27.12. od 8 do 16 hodin.

Chodníky, přiléhající k místním komunikacím, je povinen udržovat majitel sousedící nemovitosti. Údržba musí být provedena do 7 hodin ráno, v případě nutnosti i několikrát denně. Je zakázán posyp škvárou nebo chemickými prostředky včetně soli. To jsou pasáže z vyhlášky města, na které upozorňují Technické služby.

Telecom zdražuje (prý o 3,8%, cha cha). Vy, co jste připojeni na internet telefonem, budete na tom v tarifu Internet 2002 někdy lépe, někdy hůře. Vy co máte ISDN, potěš vás pánbůh. Vy co máte mobil, radši utečte od Telecomu jako my (ovšem musíte vyřešit internet bezdrátem). Podrobnosti si čtěte zde. Vyhlášení nejlepších sportovců Chotěboře za rok 2001 bude podle sdělení referentky MěÚ pro kulturu a sport Jany Tomáškové tentokrát v sobotu, 19.ledna 2002 v hotelu U zámku, začátek v 17 hodin. Jakmile budou známy nominace, přineseme vám je.

Silvestr v Plzeňské pivnici Na Chmelnici má ještě nějaká volná místa. Zájemci volejte tel. 0606 - 757 860. Otevřeno je od 10 hod. dopoledne minimálně do 03 hod. ráno. Takže dobrou zábavu!

4. VEČER FANTAZIE, středa 26.12.2001 v 18 hod. v kavárně Modrá Hvězda, Chotěboř.
Již po čtvrté pořádá SFK Avalon program pro chotěbořské zájemce o Sci-Fi, fantasy atd. Večery Fantazie mají jednak přinést zábavu členům klubu, pracujícím na přípravě Euroconu 2002, jednak přinést do Chotěboře trochu SF kultury a osvěty. Vítáni budou pochopitelně nejen členové klubu a chotěbořští zájemci, ale i další fanoušci. Vst
up je zdarma, kapacita omezena. PROGRAM: 18.00-18.10 - Václav Pravda – Přivítání, 18.10-18.30 - Václav Pravda – Co je scifi? (Krátká přednáška o jednotlivých druzích fantastické literatury, rozdílech mezi nimi. Kdo je ufolog a kdo je scifista?), 18.30-18.50 - Tomáš Bačkovský – SFK Avalon - Vyprávění o historii, současnosti a aktivitách chotěbořského sci-fi klubu Avalon, s projekcí obrázků z kroniky klubu, 19.00-19.30 - Václav Pravda – Eurocon 2002 (Jak Eurocon 2002, mezinárodní setkání fanoušků poprvé v ČR, ovlivní Chotěboř? Přednáška s projekcí.), 19.30-20.00 - Pavel Koten – Novinky v astronomii (Pracovník Astronomického ústavu v Ondřejově pohovoří o novinkách v kosmonautice a astronomii. S obrázky.), 20.00-21.00 - Václav Pravda – ŠOKUJÍCÍ PRAVDA O HAJZLECH NA ENTERPRISE (Úspěšná zábavná přednáška ze seriálu Star Trek. Co myslíte, jde o Pravdu nebo pravdu? O hajzly porcelánové nebo živé?).
Glosa Harryho pána: Úterní Cesta Vysočiny (18.12.) přinesla na titulní straně článek Zimní stadion story, v němž si autor pod značkou -nem troufl jako první popsat všechna tři dějství jednání okolo zastřešení našeho Zimního stadionu. Vzniká sice otázka, zda to již dříve neměl napsat někdo povolanější (z otců města např.), mne tam ale zaujala jiná věc, obecně rozšířený omyl, kdy novináři nazývají chotěbořská hokejová ale i fotbalová mužstva "strojaři". Omyl pochází z dob, kdy se fotbal a hokej hrál pod TJ Chotěbořské strojírny. Jenže strojírny už přes 10 let nejsou, natož aby něco na tyto sporty zaplatily. Spíše z tradičních důvodů zůstal název TJ pod zkratkou TJ CHS, ale hokej (a nyní i fotbal) tam již nepatří! Hokej již delší dobu má pod palcem HC Chotěboř, občanské to sdružení, jež rozhodně nelze nazývat "strojaři". Inu, zvyk je železná košile...
Děkujeme všem, kteří nás zahrnují vánočními přáními a PF 2002. My přejeme všem našim čtenářům a odkaz na naše přání naleznete o kousek výše.... V pondělí 17.12. zasedla letos naposledy Rada města Chotěboře. Jako vždy jsou její usnesení uveřejněna, na nové adrese zde a my pro vás vybíráme, že Rada schválila návrh smlouvy o dílo Zastřešení zimního stadionu, pro velký zájem o novou knihu Chotěboř odprodala dalších 500 ks knihkupci panu Šafránkovi, vzala na vědomí technickou zprávu na rekonstrukci sálu městského kina v Chotěboři na víceúčelový a zabývala se pronájmem letního stadionu novému klubu FC Chotěboř. 50 let své činnosti si připomene malou oslavou Základní umělecká škola v Chotěboři. Stane se tak před abonentním koncertem ve čtvrtek 20.12. v 19.30 h, kdy v sále ZUŠ vystoupí skupina Kantoři s vánočním programem. Slavnostní připomenutí výročí zahájí bývalý žák zdejší ZUŠ, dnes zástupce ředitele Kabinetu ministra školství Luděk Sojka, jenž předá řediteli ZUŠ Milanu Mocovi blahopřejný dopis ministra a oficiálně poděkuje i bývalým ředitelům.
Dostáváme dotazy, proč město Chotěboř mění svou webovou adresu na www.chotebor.com (již je funkční a bude platit od 1. 1. 2002, kdy zanikne stará adresa). V našem lednovém čísle uvede můj pán (jenž je správcem stránek města) článek o důvodech této změny. Zatím vám mohu prozradit, že město bylo přinuceno původní domény se vzdát a jako nejschůdnější se jevila změna pouhé koncovky adresy (cz na com). Seriál kulečníkových turnajů Mistrovství Českomoravské vysočiny 2002 (kulečníkem proti drogám) již běží v Panském domě v Chotěboři, info najdete zde.
Zájemci o hledání bin Ládina v komplexu Tora Bora najdou v našem mimořádném vydání mapy a nákresy tohoto komplexu,
včetně mapy sovětského generálního štábu z r.1985 (1 cm=2 km). Tora Bora se nachází v Bílých Horách (Spin Ghar, rusky Spingar).
Multimediální kavárna Modrá hvězda v tomto týdnu a o Vánocích: hledejte v rubrice Akce na této jejich stránce.
Skautské středisko VIA letos přinese všem chotěbořským občanům Betlémské světlo 22. prosince vlakem na nádraží ČD v 7:17.
Zde si jej bude moci také každý připálit (22. a 23. 12. - vždy až do 23:00). Chotěbořští skauti budou dále pokračovat ve směru Hlinsko, Chrudim a Pardubice, takže toto poselství Vánoc přinesou nejen do Chotěboře, ale i do všech míst ležících na této železniční trati; tím se připojují k dalším skautům, kteří rozváží tento plamínek po celé republice. Jejich Vánoční akce najdete na jejich webu.
II. část Almanachu k 50. výročí ZUŠ v Chotěboři přinášíme na naší hlavní straně. Almanach píše ředitel ZUŠ Mgr. Milan Moc. V sobotu 15.12. uplynulo právě těch 50 let. ZUŠ a veřejnost si to připomenou na kulturním večeru v sále ZUŠ ve čtvrtek 20.12. (viz zprávu níže). Zdejší firma AUCON s.r.o. a naše redakce darovaly ZUŠ Chotěboř k 50. výročí školy hardware a software pro připojení na internet, doménu a prostor pro její webové stránky, které rovněž vzniknou jejich přičiněním. Adresa webu ZUŠ je http://zuschotebor.harry.cz Poděkování. Ředitelství Základní umělecké školy Chotěboř touto cestou upřímně děkuje Statku Doubravka a jeho panu řediteli Vladimíru Nedbalovi za významný sponzorský dar k 50. výročí založení školy. Mgr.Milan Moc, ředitel ZUŠ.
V sobotu mrazy trochu polevily, ráno tu máme "jen" 10,5 pod nulou.
V pátek ráno 14.12. tu máme mínus 18,4 stupně.
Nevadí mi to, jako malý pes jsem zažil už mínus  devatenáct. Po sedmé hodině však teplota začala mírně stoupat.
Vojáci základní služby z Bílku, kteří si tam v létě nakradli za 140 tisíc vojenského materiálu, stanuli před soudem. Jak to dopadlo, si můžete přečíst zde. Smíšený sbor Doubravan a orchestr Základní umělecké školy Chotěboř se sólisty vystoupí v sobotu 15.12. dvakrát ve vánočním koncertu Hej mistře, vstaň bystře, Jakuba Jana Ryby. Nejprve od 15 h v Sokolovně Chotěboř a pak od 18 h v kostele v Sopotech, místní části Sobíňova.
Připomínáme, že dnes v pátek 14.12. se po týdnu opět konají městské trhy na náměstí. V tom mrazu to trhovci nebudou mít snadné...
To je nadělení!
Ve čtvrtek k ránu se vyjasnilo a vítr fučí od SV, teplota jde stále dolů, ráno v 6 hodin bylo mínus 10, v 8 hodin je tu  už mínus 14 |Celsiových stupňů.
Zastupitelstvo města odhlasovalo krom jiného (odkaz na usnesení zde) také 10 tisíc na Novoroční ohňostroj. Podle našich informací na něj přispějí ještě některé restaurace, pořádající Silvestrovskou zábavu. Již z výše příspěvku města je zřejmo, že ohňostroj bude letos skromnější. JCS Computer - Tomáš Jindra přijme pro centrálu v Chotěboři technika pro montáž a servis počítačů. Požadavky: dobrá znalost hardware, všeobecný přehled a zájem v oblasti informačních technologií, schopnost samostatné práce a řešení běžných problémů s PC, dobré vystupování, flexibilitu, řidičský průkaz sk. B. Uvítá: znalost v oblasti správy a údržby sítí, znalosti internetových aplikací (tvorba a údržba www stránek), vlastní automobil. Nabízí: Dobré platové podmínky, cílové odměny, služební mobilní telefon, práci v mladém kolektivu, zaměstnanecké slevy na nákupy. Nabídky se stručným životopisem  zasílejte na e-mail jindra@jcscomp.cz nebo volejte: 0603 - 424 243.
"Zastupitelstvo rozhodlo, že poplatek za odpad, který bych nazval spíš poplatkem ekologickým, bude činit 300 korun na osobu a rok," řekl starosta Zdeněk Stejskal Novinám Vysočiny po zasedání Zastupitelstva (viz níže) a jak vzápětí dodal, nelze zatím říci, zda vybírání poplatků přinese problémy, protože městský úřad využíval dosud zcela jiný systém poplatků. (Podle mého psího názoru jde o jasné zdražení, ještě že nejsem považován za osobu.) Podrobnosti čtěte zde.
50 let své činnosti si připomene malou oslavou Základní umělecká škola v Chotěboři. Stane se tak před abonentním koncertem Kruhu přátel hudby ve čtvrtek 20.12. v 19.30 h,
kdy v sále ZUŠ vystoupí skupina Kantoři s vánočním programem Zvěstujem vám radost. Slavnostní připomenutí výročí zahájí bývalý žák ZUŠ, dnes zástupce ředitele Kabinetu ministra školství Luděk Sojka, jenž předá řediteli ZUŠ Milanu Mocovi blahopřejný dopis ministra a oficiálně poděkuje i bývalým ředitelům. Malé slavnosti se zúčastní též zástupci dvou chotěbořských firem, které se rozhodly ZUŠ k jubileu obdarovat připojením na internet a vlastní internetovou stránkou, což zajístí hardwarově i softwarově. Na akci jsou pozváni různí význační hosté z oblasti školství a z vedení města Chotěboře.
Ukázky šikovnosti lidí z Vysočiny budou k vidění na Pilnově statku v Libici n.D. od pátku až do neděle vždy od 9 do 18 hodin. Návštěvníci výstavy, kterou pořadatel, zdejší obecní úřad, nazval Zlaté české ruce, si mohou prohlédnout předměty zhotovené nejrůznějšími technikami.
11.12. otevřela ve Ždírci n.D. Zemědělská, a. s., Krucemburk v přízemí nového obytného domu na náměstí prodejnu masa a vlastních uzenářských výrobků.
Na webu je další stránka chotěbořské firmy. Jde o Nowel Jana Rychlého, firmu dodávající plasty a výrobky z nich pro průmyslové aplikace. Firma též dodává a montuje mantinely zimních stadionů a ohrazení sportovišť. Stránku najdete zde a samozřejmě v naší rubrice Chotěbořské weby (odkaz do ní je výše vpravo). V pondělí 10.12. zasedlo Zastupitelstvo města a schválilo mnohá usnesení, která si jako vždy přečtěte zde v plném znění i s přílohami.Též schválilo nové vyhlášky města. Usnesení je tolik, že na ně nestačila písmena abecedy. Vybíráme pro vás zajímavosti: Zastupitelstvo nejprve sledovalo, jak jeho nový člen ing. Jiří Císař složil slib a vzápětí při projednávání majetkových záležitostí města mu neschválilo prodej 84 m2 pozemku (přičemž mnoha dalším pozemky prodalo). Zastupitelstvo poskytlo bezúročnou půjčku občanovi města, jemuž nedávno vyhořela část rodinného domku a rozhodlo proplatit první faktury za zastřešení Zimního stadionu. Zastupitelstvo schválilo přijetí půjčky do výše 9,6 mil. Kč na rekonstrukci budovy Městského úřadu (za rok přijde na MěÚ 50 úředníků ze zrušeného Okresního úřadu, naštěstí se právě odstěhuje Policie ČR do své nové budovy, takže se musí upravit prostory po policejní služebně). Nové vyhlášky města jsou: O systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu,
O místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu,
O vybírání příspěvku na úhradu neinvestičních nákladů mateřských škol, školních družin a školních klubů.
Pro jubilejních 80 000 na našem počitadle čtenářů si doklikal v pondělí 10.12. pře 15. hod. Martin Ondráček z České produkční 2000, společnosti, jež připravuje programy pro TV Nova. Martin (31) pochází ze Ždírce n.D. a v Chotěboři studoval Gymnázium. Proto čte naše noviny. Zdravíme ho a děkujeme za mail! Další Nová powjest bude Martine už po Vánocích (těchto!)... Mikulášský mariáš se hrál  v sobotu 8.12.  v Klouzovech. Výsledky: 1. Zdeněk Boháč, 2. Lubomír Kopecký, 3. Jan Zmek. Multimediální kavárna Modrá hvězda v tomto týdnu: hledejte v rubrice Akce na této stránce.
V sobotu jsme konečně uvedli do provozu webovou stránku Amatérské ligy Chotěbořska, zde nazývanou Bundesliga. Jsou tam i fotky. Jděte nejdříve na naši hokejovou stránku a tam nad čerstvými zprávami je odkaz na Bundesligu. Nebo můžete rovnou zde. O víkendu se nám tu vyjasnilo, takže mrzlo ve dne, v noci. V sobotu ráno bylo mínus osm, v neděli ráno -11, v pondělí už jen mínus šest. V předvánočním čase stoupl počet kulturních akcí v Chotěboři. Přehled prosincových plesů, bálů, koncertů a jiných vystoupení najdete jako každý měsíc v rubrice Kulturní programy zde.
Karel Zdražil, vedoucí Áčka FC Chotěboř hodnotí v článku na naší hlavní straně podzimní část sezóny Žejdlíkova fotbalového mužstva. Podle MF Dnes (viz článek zde) starostu Chotěboře Zdeňka Stejskala (ODS) rozhodnutí Poslanecké sněmovny, která smetla ze stolu návrh zákona o změnách hranic krajů, příliš nepřekvapilo. Podle něj se k němu sněmovna ještě před příštími krajskými volbami vrátí a úsilí Podoubraví o změnu hranic se nakonec naplní. „V současnosti nepovažuji zamítnutí návrhu zákona o změně hranic krajů za tragédii,“ řekl Stejskal. Žďárský poslanec Karel Černý, který patřil k odpůrcům vzniku kraje Vysočina, však pokládá rozhodnutí sněmovny o nepřijetí zákona o změně hranic krajů za nešťastné. Město Chotěboř zve širokou veřejnost na "Vánoční trhy", které se konají o dvou pátcích 7. a 14. prosince na Náměstí T.G.M. V doprovodném programu   vystoupí dne 14.12. od 16.30 h v prostoru u kašny pěvecký sbor Doubravan s pořadem "Adventní písně a koledy".
Glosa Harryho pána: Právě poslouchám z rádia, že strážníci v Prachaticích zabavili o Mikulášském večeru nezletilé mládeži 250 rachejtlí a práskaček. Jednomu děcku dal jeho děda 150 kusů... Je mi z toho smutno. I v Chotěboři se poslední dobou rozmáhá móda slavit kdekterý svátek dělbuchy a raketami. Co to má společného třeba s Mikulášem? A tak i po Chotěboři včera nebylo slyšet dříve obvyklé zvonění Mikulášů a blekotání čertů, zato dětiček rozhazujících bouchačky kdekomu pod nohy tu bylo dost a dost. To městští strážníci nespraví, to je vina až příliš tolerantních a možná i nevšímavých rodičů... Projděte někdy po půl druhé, když skončí škola, po náměstí. Dětičky z obou základních škol se tu baví házením práskavých kapslí sobě i lidem pod nohy. Ti starší zase sedí za skleněnými dveřmi vestibulu Panského domu na zemi a kouří...
V naší volejbalové stránce naleznete nově informace o utkáních týmů žákyň. Dopisuje nám trenérka, paní Irena Stará a my jí za to děkujeme. Podle zpráv v rádiu je ve čtvrtek dopoledne na Havlíčkobrodsku neprůjezdná silnice do Ždírce a Čáslavi. Zprávy se bohužel nezmiňují o tom, kde přesně neprůjezdnost je. Dávejte tedy pozor, pokud tam někam jedete...

Poslední dny, kdy padal nejprve mrznoucí déšť a poté i sníh, ukázal, že majitelé chodníků si nejsou vědomi svých povinností... Můj pán i já chodíme po Chotěboři pěšky a tak víme, že jen někde bylo posypáno. Lidé většinou museli sestoupit do vozovky, kde zmrazky nebyly, zatímco po chodnících se dalo bruslit. Nevytáhly se ani Technické služby, když řada městských chodníků nebyla posypána a na náměstí byly posypány jen některé cesty.

V sobotu 8.12. se tu můžete kouknout do Obchodní akademie, kde budou mít Otevřené dveře od 8 do 12 h.
O Sokolu Chotěboř píše v novém článku na naší hlavní straně jeho jednatelka Jana Tomášková. Dozvíte se tam i složení nového vedení Sokola. V odkazech tam uvádíme odkazy na polemiku o sokolovně, která se vedla v našem listě před 20 měsíci. Pozor, přijde nový virus-červ! Poznáte ho snadno: mail bude s hlavičkou: Hi a tělem zprávy: How are you ? When I saw this screen saver, I immediately thought about you I am in a harry, I promise you will love it! Příloha: GONE.SCR. Naštěstí infikuje počítač až spuštěním přílohy - šetřiče obrazovky. Tudíž vřele doporučuji nespouštět žádné spořiče obrazovky zaslané e-mailem, i když jsou od přátel. Podrobnosti o rychle se šířícím červu jsou zde. V So 8.12. od 19 h se koná v ZUŠ beseda o Ekvádoru. Přednáší pan Z. Vrága.
V pondělí ráno jsme tu měli sedm stupňů pod nulou, v úterý je to lepší, čtyři pod nulou, samozřejmě Celsiovy. Stromy jsou krásně ojíněné, přes den však jíní rozmrzá a kape na silnici, která klouže. Tak bacha... V pondělí zasedla komise pro výběr generálního dodavatele zastřešení Zimního stadionu a po ní mimořádně i Rada města Chotěboře. Usnesení Rady si můžete přečíst zde, my vybíráme, že Rada města potvrdila firmu Stavounie s.r.o. z Havlíčkova Brodu jako generálního dodavatele zastřešení, když předtím vyloučila z veřejné soutěže chotěbořskou firmu UN-STAV.
V úterý 4.12. mají v Panském domě v Chotěboři extra jídelní lístek Krajové speciality. Můžete se na něj podívat na jejich webu zde.
Na plese Gymnázia v So 8.12. v hotelu U zámku vystoupí o půlnoční přestávce chotěbořská kapela The Chocolate Cucumbers, jejíž nové CD doporučujeme na naší hlavní stránce.
Viry řádí v chotěbořském internetu. Je to především BadTrans (viz níže), ale stále ještě starý dobrý Magister. Poctivě posíláme maily s upozorněním na virus každému, odkud nám přijde, ale někteří jsou jakoby hluší... Proto bohužel musíme ty, kteří ignorují varování a rozesílají viry dál, veřejně jmenovat:
Střední odborné učilistě Chotěboř má zcela jistě zavirovanou síť, protože neustále od nich dostáváme maily s virem Magister (odesilatel dilna@souch.cz). Dnes jich přišlo již pět spolu z důvěrnými dokumenty, které si můžeme přečíst (nestojíme však o to).
Chotěbořský rodák Václav Adamec ml., hrající hokej v Dukle Jihlava, skóroval v důležitém utkání s Prostějovem a přispěl k vítězství svého mužstva. Podrobnosti si přečtěte zde, další odkazy na Adamce najdete na naší Hokejové stránce.
Po šňůře sedmi vyhraných utkání prohrálo poprvé mužstvo dospělých HC Chotěboř v neděli večer v Hlinsku. Podrobnosti na naší Hokejové stránce.
Multimediální kavárna Modrá hvězda v tomto týdnu: hledejte v rubrice Akce na této stránce.

Připomínáme, že 30.11. vyšla nová kniha Chotěboř. Podrobnosti o ní a kde ji získáte, to vše najdete v článku na hlavní straně našeho listu. Chotěbořský smíšený pěvecký sbor Doubravan oslaví v roce 2002 své 140. výročí založení! Připravuje mnoho akcí, budeme zde informovat. První připomínkou bude Reprezentační ples 19.1. v sokolovně, podrobnosti uvedeme v našem lednovém vydání.
FC Chotěboř, nově založený Fotbalový klub (nástupce fotbalového oddílu TJ CHS, jenž byl zrušen), má již zvolený Výkonný výbor, který nadále řídí chotěbořský fotbal. Ten má ovšem nyní zimní přestávku.
Ing. Jiří Císař z firmy INCO nás upozorňuje: Zjistili jsme, že bez upozornění (při "přejetí" řádku hlavičky mailu v Outlook Expressu myší) napadá vir BadTrans pouze počítače s W95, tam není žádná obrana. Na W98 a 2000 se zeptá v okně, zda může něco spustit nebo uložit na disk a tak lze virus zastavit. Už se tu zase kradlo, tento týden v Břevnické ulici, kde ve sklepě bytovek zmizelo kolo Olpran za 4 tisíce i se zlodějem, samozřejmě. Musím tedy poradit panu starostovi, aby nikde neříkal, že tu není kriminalita... Krade se tu stále! Ples Rebelů je tuto sobotu 1.12. v hotelu U zámku od 20 h. Pivo Rebel se tam prý bude točit zdarma. Ale jak znám mého pána, ani to jej nepřinutí tam jít, Rebel mu nechutná... Jak tak koukám do seznamu plesů, letos se opět furt plesuje U zámku.
Další nová chotěbořská stránka na internetu patří firmě AZ-PARKET. Její adresu přidáváme do naší rubriky Chotěbořské weby (odkaz na ni je výše vpravo).
Na naší hlavní straně přinášíme rozhovor mého pána s Pavlem Hejtmánkem, předsedou TJ CHS,
o tom, co říká na odtržení fotbalu od TJ a o dalších novinkách v této sportovní organizaci.
Přicházejí nám dotazy, jak poznat vira-červa, o němž píšu níže a který se jako lavina šíří i Chotěboří. Krom toho, že jako odesilatele uvádí někoho vám známého, ale v předmětu zprávy je evidentní nesmysl, který od toho známého nečekáte, má přílohu opět se dvěma příponami. My jej poznáme okamžitě, protože po ukázání na mail, v němž vir přišel, se okamžitě zobrazuje dotaz, zda chceme přílohu otevřít nebo uložit na disk, což není normální. Ale tak se chová asi jen mailový program Outlook Express verze 6, který nás tím chrání před nastěhováním červa do počítače, i když přílohu neotevřeme.
No to je pěkný průšvih/průser s tím virem-červem BadTrans, o kterém píšu níže. Naštěstí můj prozíravý pán nainstaloval nejnovější verzi Outlook Expressu 6, která nedovolí, aby se vir do počítače vloudil i když nespustíte přílohu. Takže bacha: Zákeřnost viru je v tom, že vám přijde mailem, ale ještě než se vám ukáže v poštovním programu, prohledá váš počítač a vybere si někoho, kdo vám dříve psal. Toho pak uvede jako odesilatele, takže si myslíte, že ten dotyčný vám píše znovu. Vir má však chybu v tom, že jako předmět mailu si opět vybírá něco z již dříve přijatých mailů, takže jste-li pozorní, odhalíte ho, protože předmět mailu se jaksi k odesilateli nehodí ( u nás např. jistý odesilatel nám jakoby poslal soubor se svým účetnictvím, ačkoli s jeho účetnictvím nic nemáme). Takže pozor! Nemilosrdně likvidujte maily od svých známých, které mají jako předmět mailu uveden evidentní nesmysl. Ale máte-li Outlook Express verze 5 nebo 5.5,  musíte maily ignorovat, protože už jen tím, že se na ně podíváte, máte virus v počítači.  Jak je to u starších verzí, nevíme. Každopádně je to prů...švih, protože vir se šíří dál díky tomu, že běžní uživatelé si s ním nedokáží poradit. Asi budeme muset mailování zrušit... Ale pomůže vám instalace nejnovějšího AVG  antiviru a poštovního programu Outook Express verze 6. Včera jsme dostali dva maily s virem, dnes ve středu už šest...
Jak jsme vás budili z Chotěboře,
tak se jmenuje internetové vyprávění moderátora Českého rozhlasu Jana Burdy, doprovázené fotkami, o vysílání z Chotěboře.
Můžete si tam prohlédnout přímé snímky z natáčení včetně pádu moderátorů do močůvky na Kozích vrškách. Takže Český rozhlas Praha na svém webu předstihl mého pána, který ještě stále nenapsal reportáž, i když má fotky jednoznačně lepší než jsou ty rozhlasácké...
V pondělí 26.11. zasedla Rada města a její usnesení najdete jako obvykle zde. Vyjímáme pro vás: Rada města projednala a schvaluje zadání studie na bytový dům s 18 byty velikosti 1+1 až 3+1 v ul. Severní. Hasiči dostanou 14 mobilních telefonů. Nový atletický oddíl TJ CHS nebude mít zástupce ve sportovní komisi Rady, protože TJ tam má prý už zástupců dost. Interlignum, a.s., dostala od Rady pokutu 10 tisíc za opakované porušování vyhlášky města o veřejném pořádku. Další usnesení si už přečtěte sami.

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Harryho ANKETA

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát (formulář již funguje!)

Jméno:

(nebojte se podepsat !)

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet