harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
listopad 2001
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)  

Počet čtenářů těchto Novinek od začátku měsíce:

Minulé novinky četlo: 2312

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

  Radiové datové připojení naší redakce na internet je od firmy aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky Archiv vydání Chotěboř Net Kulturní programy Chotěbořské weby
Předminulé Novinky Drby z vrby 2001 Harryho Anketa Program kina Sportovní strana
rucicky2.gif (16139 bytes)
Portál pro všechny, kdo shánějí službu či výrobek a chtějí to co nejblíže
Pokud se vám zdá, že vidíte Novinky poněkud starší, klepněte na tlačítko Obnovit (Aktualizovat), váš prohlížeč vám ukazuje Novinky staršího data, zapsané na disku vašeho počítače, nikoli ty z internetu. Fotbal
Hokej
Volejbal
Jídel. lístky Panský dům: Halama | Veselý

Jídelní lístek: Na růžku

Atletika

Výhodné telefonní služby pro malé a střední firmy Business Call Smart poskytuje firma AICOM Havlíčkův Brod ve spolupráci se společností Aliatel.  Podrobnosti najdete zde.

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Válka proti teroru - stálé mimořádné vydání Chotěbořského Couriera
Zde stále přinášíme zajímavé odkazy

Důležité upozornění: Město Chotěboř se začlenilo do jednotného systému domén měst a obcí, takže na web města se nyní dostanete také z adresy http://chotebor.obec.cz . Rovněž původní adresa města Chotěboře se zanedlouho změní na novou, www.chotebor.com . Platnost této změny včas oznámíme.
Na adrese www.chotebor.com se znenadání objevil web Autoklubu Škoda. Nápravu zajišťujeme.

Ing. Jiří Císař z firmy INCO nás upozorňuje: Zjistili jsme, že bez upozornění (při "přejetí" řádku hlavičky mailu v Outlook Expressu myší) napadá vir BadTrans pouze počítače s W95, tam není žádná obrana. Na W98 a 2000 se zeptá v okně, zda může něco spustit nebo uložit na disk a tak lze virus zastavit. Už se tu zase kradlo, tento týden v Břevnické ulici, kde ve sklepě bytovek zmizelo kolo Olpran za 4 tisíce i se zlodějem, samozřejmě. Musím tedy poradit panu starostovi, aby nikde neříkal, že tu není kriminalita... Krade se tu stále! Ples Rebelů je tuto sobotu 1.12. v hotelu U zámku od 20 h. Pivo Rebel se tam prý bude točit zdarma. Ale jak znám mého pána, ani to jej nepřinutí tam jít, Rebel mu nechutná... Jak tak koukám do seznamu plesů, letos se opět furt plesuje U zámku.

Zbyněk Mrkvička ml. nám poslal prográmek na likvidaci viru BadTrans. Vir si totiž u vás vytvoří v systémovém adresáři soubor kernel32.exe, který se spouští při každém startu/restartu. Ten stačí smazat. Prográmek si spusťte zde. Doporučujeme nahrát si jej na disk a spustit jej v režimu MS-DOS. Obsluha je snadná, po spuštění prográmku stiskněte libovolnou klávesu.

Další nová chotěbořská stránka na internetu patří firmě AZ-PARKET. Její adresu přidáváme do naší rubriky Chotěbořské weby (odkaz na ni je výše vpravo).
Na naší hlavní straně přinášíme rozhovor mého pána s Pavlem Hejtmánkem, předsedou TJ CHS,
o tom, co říká na odtržení fotbalu od TJ a o dalších novinkách v této sportovní organizaci.
Přicházejí nám dotazy, jak poznat vira-červa, o němž píšu níže a který se jako lavina šíří i Chotěboří. Krom toho, že jako odesilatele uvádí někoho vám známého, ale v předmětu zprávy je evidentní nesmysl, který od toho známého nečekáte, má přílohu opět se dvěma příponami. My jej poznáme okamžitě, protože po ukázání na mail, v němž vir přišel, se okamžitě zobrazuje dotaz, zda chceme přílohu otevřít nebo uložit na disk, což není normální. Ale tak se chová asi jen mailový program Outlook Express verze 6, který nás tím chrání před nastěhováním červa do počítače, i když přílohu neotevřeme.
No to je pěkný průšvih/průser s tím virem-červem BadTrans, o kterém píšu níže. Naštěstí můj prozíravý pán nainstaloval nejnovější verzi Outlook Expressu 6, která nedovolí, aby se vir do počítače vloudil i když nespustíte přílohu. Takže bacha: Zákeřnost viru je v tom, že vám přijde mailem, ale ještě než se vám ukáže v poštovním programu, prohledá váš počítač a vybere si někoho, kdo vám dříve psal. Toho pak uvede jako odesilatele, takže si myslíte, že ten dotyčný vám píše znovu. Vir má však chybu v tom, že jako předmět mailu si opět vybírá něco z již dříve přijatých mailů, takže jste-li pozorní, odhalíte ho, protože předmět mailu se jaksi k odesilateli nehodí ( u nás např. jistý odesilatel nám jakoby poslal soubor se svým účetnictvím, ačkoli s jeho účetnictvím nic nemáme). Takže pozor! Nemilosrdně likvidujte maily od svých známých, které mají jako předmět mailu uveden evidentní nesmysl. Ale máte-li Outlook Express verze 5 nebo 5.5,  musíte maily ignorovat, protože už jen tím, že se na ně podíváte, máte virus v počítači.  Jak je to u starších verzí, nevíme. Každopádně je to prů...švih, protože vir se šíří dál díky tomu, že běžní uživatelé si s ním nedokáží poradit. Asi budeme muset mailování zrušit... Ale pomůže vám instalace nejnovějšího AVG  antiviru a poštovního programu Outook Express verze 6. Včera jsme dostali dva maily s virem, dnes ve středu už šest... Ve čtvrtek v 17 h bude v Městském muzeu zahájena výstava s názvem Vánoce v městském muzeu. Vystoupí dětský folklórní soubor Škubánek ze Světlé nad Sázavou. Výstava potrvá až do 6. ledna 2002.
Jak jsme vás budili z Chotěboře,
tak se jmenuje internetové vyprávění moderátora Českého rozhlasu Jana Burdy, doprovázené fotkami, o vysílání z Chotěboře.
Můžete si tam prohlédnout přímé snímky z natáčení včetně pádu moderátorů do močůvky na Kozích vrškách. Takže Český rozhlas Praha na svém webu předstihl mého pána, který ještě stále nenapsal reportáž, i když má fotky jednoznačně lepší než jsou ty rozhlasácké...
V pondělí 26.11. zasedla Rada města a její usnesení najdete jako obvykle zde. Vyjímáme pro vás: Rada města projednala a schvaluje zadání studie na bytový dům s 18 byty velikosti 1+1 až 3+1 v ul. Severní. Hasiči dostanou 14 mobilních telefonů. Nový atletický oddíl TJ CHS nebude mít zástupce ve sportovní komisi Rady, protože TJ tam má prý už zástupců dost. Interlignum, a.s., dostala od Rady pokutu 10 tisíc za opakované porušování vyhlášky města o veřejném pořádku. Další usnesení si už přečtěte sami. VOŠ při OA Vás srdečně zvou na ples, který se koná v Pá 30.11.hotelu U zámku od 19h. Hrají Variace a SnakeBite. V programu vystoupí mimo jiné: Peter Nagy, 1.vícemiss aerobik 2001 Soňa Vávrová z Chotěboře, miss Vysočina 2001, hudební skupina Eunika a další. Volné vstupenky jsou v předprodeji u Mgr. Pourové a v kanceláři Obchodní akademie, ulice Na valech.  
To bylo překvápko, když nám mailoval čtenář, jenž v neděli sestřelil 77777 na našem počitadle čtenářů! Byl to 13letý (ka)Brňák Petr Silvestr Dušátko.

petrsilv.JPG (13430 bytes)

A jak to, že máme jeho fotku? On je to totiž nejstarší vnuk mého pána! Tak Tě Péťo oba zdravíme a ať Ti to štěstí vydrží! A máš u nás v redakci sladkou odměnu (a kousek mi dáš)...
Opravdu nebezpečný vir-červ BadTrans, šířící se z Británie se již dostal i do Chotěboře. Jeho úskočnost je v tom, že vám přijde jako mail s přílohou (opět má dvě přípony, typicky fun.mp3.pif) a do vašeho PC se nainstaluje, i když přílohu neotevřete. Ironií osudu jsem já pes dostal tento vir od jistého zvěrolékaře (on za to ale nemůže, vir se šíří bez vašeho vědomí) a můj pán strávil půhodinku jeho likvidací. Jenže ne každý to umí. Co bude dál?... Podrobnosti o viru si přečtěte zde. Město Chotěboř zve širokou veřejnost na "Vánoční trhy", které se konají  v pátek 7. a 14. prosince na Náměstí T.G.M. V doprovodném programu   vystoupí dne 14.12. od 16.30 h v prostoru u kašny pěvecký sbor Doubravan s pořadem "Adventní písně a koledy".

S laskavým svolením časopisu Pes - přítel člověka, přinášíme na hlavní straně přepis článku Josefa Růžičky Migy v psinci, se zajímavými fotkami a vyprávěním očitých svědků pádu dvou Migů do vojenské muniční základny v Bílku před rokem.
Volejbalová stránka našich nowin již funguje, odkaz máte výše vpravo.

O víkendu změnily internetové Deníky Bohemia (a tedy i jejich okresní vydání Havlíčkobrodsko) redakční systém. Chodí sice trochu rychleji, ale hlavní nectnost zůstala. Po přečtení článku se totiž musíte vracet zpět na stránku s přehledem článků. Přitom by ten přehled mohl být pod každým článkem, jako to má internetová MF Dnes.
Občané Golčova Jeníkova odmítli ve víkendovém anketním hlasování zřízení uprchlického tábota v tamním zámku. Podrobnosti čtěte zde.
První půle základní soutěže skupiny Jih I. Východočeské ligy hokeje skončila v neděli 25.11. a naši hokejisté zaujímají suverénně první místo,
když získali plný počet bodů, všechna utkání dosud vyhráli. Druhá půle začne příští neděli, tuto středu je přestávka. Podrobnosti v naší hokejové stránce.
25.11. se tu hrála hokejová "Bundesliga". Medvědi - Jeřišno 5:1 (2:1), branky: Ressl 2,   Žemlička M. 2, Bílek.

V neděli ve 20:27 sestřelil někdo na našem počitadle čtenářů číslo 77777. Gratulujeme mu a prosíme, aby se nám ozval. Náš sledovací server ukazuje, že se tou dobou honili tři čtenáři, kdo to sestřelí dřív. Jeden z nich byl z USA, dva domácí.

Chotěbořská kapela The Chocolate Cucumbers, hrající SKA Music, vydala právě své první CD, nazvané Live from The End Of Holiday. Upoutávku najdete na naší hlavní stránce. Odkaz vede na nabídku CD, v níž si můžete poslechnout minutové ukázky všech devíti skladeb (v mp3) a CD si hned on-line objednat. Umíte-li anglicky, přečtěte si o SKA na stránce World Of SKA zde. Multimediální kavárna Modrá hvězda má tento týden programy: v Po 26.11. od 20 h film Led Zeppelin, ve St 28.11. ve 20 h film Johanka z Arcu, v Pá 30.11. od 20 h Taneční večer s duem Pinkava & Šťovík. V sobotu je Diskotéka, v neděli pak film 28 dní.  Podrobnosti na jejich webu.

Ke zprávě vpravo: Takže jsem nakoukl do jedné městské vyhlášky, kde se praví: Volný pohyb psů, koček, drůbeže (slepic, kachen, husí apod.), případně dalších zvířat po veřejných prostranstvích je zakázán. Psi v doprovodu na vodítku se po veřejných prostranstvích pohybovat mohou. Za dodržování tohoto nařízení plně zodpovídají majitelé uvedených zvířat.

V noci na čtvrtek 22.11.  se do budovy ČSAD BUS Chrudim v Chotěboři vloupal neznámý pachatel do kantýny a kanceláří dalších firem a ukradl 30 tisíc. Krom toho poškodil zařízení za více než devět tisíc. A pak, že se tu nekrade...
V pátek ráno o půl šesté se ve spodní části ulice Na Valech v Chotěboři procházel býk!
Nejprve vystrašil jednu ženu, která výkřikem přivolala na pomoc muže jdoucího poblíž. Společně se pak útěkem do přilehlé uličky zbavili funícího zvířete, jdoucího stále za nimi. Nu, Městská policie má o čem přemýšlet... Musím nakouknout do vyhlášek města, zda se tam něco praví o chovu býků v centru města. Můj pán píše v Nových powjestech Chotěbořských, že Chotěboř, to je rezervace!
Pivní bar "U hráze" pořádá v So 1.12.2001 od 14 hod. turnaj dvojic ve stolním fotbale. Prvních sedm dvojic bude odměněno cenami v celkové hodnotě 4000,-Kč. Přihlásit se můžete u obsluhy Pivního baru nebo přímo před turnajem.

Ze Seattlu v USA se nám mailem ozval zdejší rodák Libor "Círa" Bouda. Vítáme Tě Círo na internetu a doufáme, že si budeme občas psát. Kamarádům Círy můžeme na požádání jeho e-mail poskytnout.

K výše uvedenému oznámení o vstupu města Chotěboře do jednotného systému domén obcí ještě uvádíme, že tento systém pracuje s doménami typu jmenoobce.obec.cz, takže v něm najdete jakoukoli obec či město, které ovšem musí být v systému zařazeno (nyní je to 1200 obcí). Celou akci zastřešuje server Města a obce on-line. Co se týče nové domény www.chotebor.com, ještě nefunguje, ale již je zaregistrována. Můj pán pro vás připravuje článek, kde se dozvíte důvody, proč město opouští svou původní doménu www.chotebor.cz . V So 24.11. od 20 h pořádá v hotelu U zámku zdejší Železniční stanice tradiční Nádražácký bál.
Vernisáž Vánoční výstavy v Městském muzeu v zámku se koná ve Čt 29.11. v 17 hodin.
Výstava bude otevřena do 6.1.2002.

Naše volejbalové zpravodajství bude rozšířeno o stránku žákyň. Jakmile se tak stane, upozorníme.
Můj pán byl rozmlouvat s předsedou TJ CHS Mgr. Pavlem Hejtmánkem o změnách v této sportovní organizaci. Rozhovor přineseme jako článek na hlavní straně.

Pokud i vás probudilo v noci na středu (přesněji v 01:16) houkání sirény, tak to hořel v Chotěboři rodinný domek. Majitelé hasili do příjezdu hasičů sami, dvacet hasičů z Chotěboře a Libice pak zlikvidovalo požár během půl hodiny. Škoda proto činí jen 200 tisíc Kč. HC Chotěboř uspořádá zájezdy na hokejové MS juniorů v Pardubicích na utkání: ČR - USA, ČR - Švédsko, ČR - Slovensko, čtvrtfinále, finále. Bližší informace na Zimním stadionu.
PS Klouzovy připravuje pro všechny gurmány Vepřové hody. Kulturní dům v Klouzovech, v pátek 30.11. od 9 hod. Přijeďte na svačinku či oběd!

Značně nepřesně referuje značka -nem o vysílání rozhlasu Praha z Chotěboře v úterním vydání okresního týdeníku Cesta Vysočiny. Autor živé vysílání asi neslyšel, protože o něm píše, že bylo předtočeno ve čtvrtek a vysílalo se v pátek. Chybně uvedl jméno organizátora Euroconu (správně Václav Pravda, ne Pleskač) i název našich novin. Též uvedl, že se vysílalo z internetové kavárny (a ono to bylo z cukrárny), o přeházeném pořadí jednotlivých účastníků nemluvě...

Ve středu 21.11. po ránu projel přes Chotěboř opět tajný vlak s jaderným palivem pro Temelín. Pro okolí nepředstavuje žádné nebezpečí, takže jeho utajení je pouze pro vlastní bezpečnost nákladu.
Poslední dva rybníky vyloví v tomto týdnu společnost Rybářství Vysočiny v Chotěboři.
Její jednatel ing. Josef Nikl: "Obchodní ceny stanovíme, až budou známy konečné výsledky produkce. Předpokládáme, že na našich sádkách, kde při prodeji zájemcům nerozlišujeme jakostní třídu ryb, bude kilogram kapra stát kolem 68 korun. Máme letos velice silnou první kvalitativní třídu. S našimi dlouhodobými obchodními partnery jsme se dohodli, že by maloobchodní cena prvotřídního kapra měla být mezi 65 až 70 korunami, u výběru pak vyšší o pět až deset korun. Tyto ceny by měly vydržet až do Vánoc."
Rozpočet města na rok 2002 mají již hotový ve Ždírci nad Doubravou. Zastupitelstvo jej projedná 13.12.
O problémech s cizinci hovoří Chotěbořák Olin Tichý, ředitel brodské Cizinecké policie v tomto článku.

V So 8.12. je Den otevřených dveří v Dětském domově v Nové Vsi u Chotěboře. Zároveň budou mít děti Vánoční besídku.
V So 24.11. pořádá TURBO Chotěboř, atletický oddíl TJ CHS, Běh zámeckým parkem, 10 km a kratší, po cestách v parku, start v 10h u zámku.

77 000. čtenáře jsme zaznamenali v pondělí 19.11. ve 13:31. Podle našeho sledovacího serveru to byl někdo z Technické Univerzity v Brně. A my už víme, že to byl Chotěbořák a tamní student fakulty elektrotechnické Jirka Císař ml., hudebník zdejší kapely The Chocolate Cucumbers. Zdravíme jej! Teď jsme zvědavi, kdo sestřelí to skvělé číslo 77 777.

Leoš Pelouch je maratonská špička, píší v úterý 20.11. Noviny Vysočiny o chotěbořském běžci a jeho úspěchu ve Frankfurtu. Článek si můžete přečíst zde.
Jana Schwarzová z Chotěboře vyhrála ve své kategorii Aerobik Masterclass 2001 v Hradci Králové.
I další svěřenkyně trenérky Jarky Křivské tam zaznamenaly úspěchy. Podrobnosti se dočtete zde.
MF Dnes ve své regionální příloze
dnes upozorňuje, že náš list přináší Almanach k 50 letům ZUŠ v Chotěboři. Můžete si to tam přečíst zde. Almanach najdete na naší hlavní straně.
SK Buttula pořádá v Ne 25.11. 2.ročník aerobik soutěže ve 4 kategoriích od 10, 11, 14 a 18 let. Prezence podle kategorií od 7.30, 8.30,9.30 a 10.30 h, začátky podle kategorií od 8.30, 9.45, 11.00 a 12.15 h. Volba Miss Sympatie. Představí se 1. vicemiss Aerobik, Miss Vysočiny, Miss Sport, Dívka roku a další. Moderátor ČT Petr Palovčík. Možná přijde i .... ČERT! Po skončení ve 13.30 h následuje pro zájemce lekce aerobiku s Mistrem světa Vladimírem Valouchem. Vstupné 25 Kč.
Glosa Harryho pána: Až pořízení nové verze 6 MS Internet Exploreru mne lajdáka přimělo podívat se do adresáře C:/Windows/Cookies. A málem mne omejvali. Bylo tam 739 sušenek, které nám tam propašovaly v minulých měsících navštívené různé internetové stránky. Takže nyní chválím MSIE 6, protože mi pokaždé ukáže, kdo se mi pokouší sušenku protlačit do počítače a co tím sleduje. Všechny cookies jsem vymazal a teď si dám pozor, komu je povolím. Doporučuji vám to také. Sušenky nejsou sice nebezpečné a někdy jsou i užitečné, ale přece jen - důvěřuj, ale prověřuj! Publikace s názvem "Chotěboř" vyjde 30. listopadu 2001. Bude stát 240 Kč a bude ji možné zakoupit v knihkupectví Šafránek na náměstí T.G.M. v Chotěboři, na Městském úřadě v Chotěboři (a to u referentky pí Jany Tomáškové - 1. poschodí, č. dv. 217, tel. 0453/601 118) a v Městském muzeu v Chotěboři (zde mimo jiné v době trvání vánoční výstavy). Knihu si můžete již nyní dopředu zamluvit v knihkupectví Šafránek (osobně nebo na tel. č. 0453/62 40 20). Mimochotěbořští zájemci si mohou tuto publikaci objednat na dobírku na adrese Městský úřad, P. O. Box 28, 583 01 Chotěboř, mu@chotebor.cz, za cenu 240 Kč + poštovné a balné.
Knihu napsal kolektiv autorů ve složení Ing. Karel Anderle, Josef Dostál, Mgr. Stanislav Pavlíček a Mgr. Václav Tuček, současné snímky města a okolí pro ni vyhotovila firma FOTO MYŠKA, dobové snímky ze svého archivu poskytl Josef Dostál z Chotěboře. Graficky knihu zpracovalo studio ELMAR Havlíčkův Brod a vytiskly Tiskárny Havlíčkův Brod, a. s.
V naší hokejové stránce (odkaz výše vpravo) najdete odkazy na fotky chotěbořských mužstev, juniory a dorost. Časem přibudou další. A snad zvládneme i elévy a přípravky, aby to byl komplet.
Chystáme také zvláštní stránku tzv. Bundesligy, jak je tu nazývána soutěž osmi mužstev z Chotěboře a okolí, složených z neregistrovaných hráčů. Jsou to Klouzovští medvědi, Nepokojovi Panteři, Mrkvičkova Kometa, Plameny Chotěboř, Smaltovna Chotěboř, Jeřišno, Libice n.D. a Vilémov.  V sobotu večer tu Medvědi podlehli Panterům těsně 9:10. Na stránce věnované Bundeslize budou i fotky. Odkaz na tuto stránku bude umístěn v hokejové stránce.
V neděli při veřejném bruslení bylo podle informace pokladníka na ZS v Chotěboři 350 lidí na ledě! To už je o úraz a rozhodně by neškodilo zřídit pořadatelskou bruslící službu pro udržování pořádku. Ovšem zase počet bruslících je pádnou odpovědí těm, co nechtějí zastřešovat ZS.
Tento týden se sejdou starostové Podoubraví.
Jedním z bodů jednání bude i vstup Chotěboře do svazku obcí.
Asi třicet obyvatel Chrudimi využilo 17. listopad k protestu proti chování městských radních. Podrobnosti zde.
V okrese Havlíčkův Brod nedojde ke zvýšení ceny vodného a stočného.
Vodné včetně DPH je tu 21,09 Kč, stočné 13,29 Kč za metr krychlový. "A i kdyby nám nevyšlo hospodaření, tak by se cena upravovala až k 1.4.," řekl Novinám Vysočiny Josef Maleček, předseda představenstva společnosti VAK Havlíčkův Brod. Harryho pozn.: No já vypiju vody rozhodně víc než můj pán, takže mne to zajímá. Ale zase se koupu jen třikrát do roka (nám bobtailům koupání nesvědčí, máme samočistící srst)...
Páteční náledí dalo zabrat i chotěbořským hasičům. Tahali auta z příkopu a pomáhali při dopravních nehodách.
Multimediální kavárna Modrá hvězda má tento týden programy: Ve středu hudební fil Elán - Rabaka, v pátek Videopárty, v sobotu Taneční večer. Podrobnosti na jejich webu.

Veřejné bruslení na ZS Chotěboř v tomto týdnu

V pátek 16.11. ráno vysílala stanice Český rozhlas 2 Praha tříhodinový pořad Dobré jitro z Chotěboře. Program zahájil po páté hodině rozhovor moderátorů Zuzany Vojtíškové a Jana Burdy se starostou města ing. Zdeňkem Stejskalem. Pak již následovaly za sebou návštěvy a rozhovory na zajímavých místech se zajímavými lidmi. O pěveckém souboru Doubravan mluvila dirigentka Renáta Piklová a Doubravan zazpíval, po Kozích vršcích s kozí farmou a kozími sýry je v Příjemkách provedl Václav II.(jinak Venda Pleskač), poté navštívili Rehabilitační ústav, kde mluvili s dr. Hanou Jarošovou a ing. Kaupou. Jan Poříz st., výrobce ozdob ze pšeničné slámy, jim ozdůbku vyrobil. Ing. Vašek Pravda, dnes již evropsky známý organizátor festivalů sci-fi a fantazie, jim vyprávěl o chystaném celoevropském setkání Eurocon, které bude v roce 2002 právě v Chotěboři. Údolím Doubravy pak provedl oba moderátory ing. Karel Anderle. O střeleckém sportu v Chotěboři a jeho úspěších se po půl sedmé dozvěděli na zdejší střelnici od ing. Jiřího Fišery, Jana Cakla a Jana Pátka. Zdeněk Mach je pak seznámil s prací zahrádkářů v tomto podnebí. Vicemiss Aerobik Soňa Vávrová a cvičitelka Jarka Křivská pak hovořily samozřejmě o aerobiku. Po sedmé ráno přišla řada na mého pána, jenž pábil o tom, jak mne naučil číst a psát a jak spolu děláme internetový list. Rozhovor o počasí s meteorologem z Prahy se potom protáhl, takže bohužel nezbyl čas na Olgu Lesákovou, majitelku internetové cukrárny a vinotéky, oba moderátoři již museli odjet za Janou Kovačkovou, majitelkou dílny na malované sklo. O statku Doubravka pak byla řeč s Vladimírem Nedbalem. Mgr. Miloslav Janků seznámil posluchače se zajímavostmi zdejšího Muzea a oznámil správnou odpověď na soutěžní otázku o Chotěboři. Z odpovědí vylosoval vítěze starosta města, jenž pak před osmou ráno pronesl závěrečnou řeč celého pořadu. Zmínil se v ní o spokojenosti občanů se svým městem a o dvou největších městských akcích, tlakové kanalizaci z Bílku a zastřešení a rekonstrukci Zimního stadionu. Z celého tříhodinového pásma máme nějaké fotky, takže snad můj pán, jenž byl u toho, dá dohromady nějaký článek. Já jsem to prospal, protože by mne tam stejně nikam s mým pánem nepustili...
Příznivci fotbalu mohou ještě v sobotu 17.11. jet do Ždírce n.D., kde se hraje poslední kolo podzimní části Divize C. Podrobnosti najdete na naší fotbalové stránce, výsledek potom rovněž. Chotěbořští fotbalisté již mají zimní prázdniny. Večerní desítku v Chotěboři vyhrál ve středu 15.11. domácí běžec Leoš Pelouch, který před třemi týdny zaběhl na maratónu ve Frankfurtu nad Mohanem výborný čas 2:25 hodiny. V Chotěboři vyhrál časem 33:37 minuty. Čtvrtou příčku obsadil Zdeněk Slanař z AFK Chrudim, jenž na vítěze ztratil více než tři minuty. Podrobnosti v naší stránce Atletika.
Můj pán mluvil v pátek ráno v rádiu Praha o čtvrthodinu později, než jsem vám níže oznámil, tedy před čtvrt na osm, kdy já jsem si ještě libě spal, takže jsem ho neslyšel. Ke zdržení došlo z technických důvodů (zajištění přenosové linky), takže před sedmou zařadili cvičení Soni Vávrové a můj pán musel počkat. Horší je, že magnetofonová kazeta doma v kazeťáku skončila v sedm hodin, takže výlevy mého pána nemám natočené... Jinak tu byla děsná klouzačka, na našem chodníku k brance se mi rozjížděly tlapky, takže jsem raději šel spát a pán se šoural po ledu do města. Základní umělecká škola v Chotěboři bude zanedlouho slavit své 50. výročí. Je obvyklé vydat k takové příležitosti almanach. Ovšem náklady by činily 40 tisíc Kč. Proto Almanach sepsaný nynějším ředitelem Milanem Mocem uveřejníme jako seriál článků v našem listě. První část si již můžete přečíst na hlavní straně našeho listu nebo rovnou skočte sem. Po dokončení seriálu jej upravíme do podoby tisknutelné knížky a trvale umístíme do našich stránek. Seriál Almanachu též uvede Chotěbořské Echo.

Můj pán bude povídat o našich novinách v rádiu Praha (104.7 MHz FM) v pátek ráno mezi 6:45 a 7:00 v přímém přenosu z internetové cukrárny. Nejprve uvítá posluchače majitelka cukrárny paní Lesáková. Pak bude promlouvat můj pán. To jsem zvědav, co tam o mně zase nakecá a zda mi něco dobrého přinese.

V září 2001 dojde k přečíslování všech telefonů v ČR. Podívat se na své nové telefonní číslo můžete zde. Koukli jsme se tam a zjistili, že v Chotěboři se přidá před dosavadní šestimístné číslo trojčíslí 569. A to je vše...

Nemile jsou v těchto dnech překvapeni mnozí, kteří si jdou vyzvednout nové vydání telefonních seznamů. Na rozdíl od minulosti, kdy jsme byli součástí seznamu Pardubicka, je náš okres nyní součástí seznamu kraje Vysočina. K čemu nám ovšem bude seznam Třebíčska či Pelhřimovska, to je otázka... "V životě jsem tamtím směrem nevolal," prozradil nám včera jeden chotěbořský podnikatel.

Internetová stránka pořadu Dobré jitro z Chotěboře je na adrese http://www.cro.cz/praha/program/011113a.htm, adresa Českého rozhlasu, rádia Praha je www.cro.cz.

Třída Septima gymnázia Chotěboř bude v Pá 16.11. od 17h  hrát v místním kině ku příležitosti Dne studenstva muzikální hru THE OBRAZY. Téma této hry je maturita. Jedná se o původní hru se zpěvy, kterou napsala Septima společným úsilím, hudbu nahrála skupina CZECH FROGS.

Nadační fond Čtyřlístek zveřejnil na svých stránkách (odkaz výše vpravo) říjnové dárce.

Okresní týdeník Cesta Vysočiny uveřejnil oznámení Českého rozhlasu Praha (viz na této mé stránce níže), ale v jeho textu o Dobrém jitru z Chotěboře, jež se bude vysílat tento pátek, něco vynechal. Hádejte co, můžete třikrát...

Řidiči, jezděte opatrně! V současném počasí vznikají ledovatky na silnicích a můžete na to doplatit, jako jeden chotěbořský řidič, kamarád mého pána, jenž v pondělí za Golčovým Jeníkovem po smyku otočil auto na střechu. Ze čtyř osob ve voze jsou dvě v nemocnici v Havl. Brodě, řidič je mezi nimi. Přejeme jim brzké uzdravení!

V pondělí 12.11. zasedla Rada města a její usnesení najdete jako obvykle zde. Tentokrát jich je mnoho, doporučujeme přečíst všechna, ale zvláště vybíráme, že Zastupitelstvo má nového člena ing. Jiřího Císaře, byla vypsána nová soutěž na generálního dodavatele zastřešení Zimního stadionu a vítěz bude určen 3.12., město kupuje hasičům nové auto, Chotěbořské Echo bude mít barevnou obálku, Aeroklub požádal o 50 tisíc, nová kniha Chotěboř se bude prodávat za 240 Kč v knihkupectví Šafránek, na Městském úřadě a v Městském muzeu a město požádá Ministerstvo vnitra o dotaci na posílení internetizace Městského úřadu.

Atletický oddíl TJ CHS Turbo pořádá 14.11. od 17 hodin běžecký závod pod názvem Večerní desítka. Na čtyřech okruzích vedených po vedlejších asfaltových silnicích se mohou utkat běžci bez rozdílu věku, kvalit i pohlaví. Trať je přehledná a většinou dobře osvětlená. Prezentace do 16.50 v prostoru parkoviště u zimního stadionu v Chotěboři.

Prosíme všechny, kdož jste uvedeni v naší rubrice Chotěbořské weby a nyní měníte adresu v souvislosti s přechodem od ASYS Kolín na INCO Chotěboř, dejte nám vědět svou novou adresu, abychom ji tam mohli opravit.

Omlouváme se za informaci níže, že již skončily fotbalové soutěže. Platilo to jen o Vč oblasti, nikoli o okresních soutěžích, takže Chotěboř B ještě v sobotu 10.11. sehrála vítězný zápas, stejně jako v neděli Ždírec v divizi C. Podrobnosti na fotbalové stránce.

Veřejné bruslení na ZS Chotěboř v tomto týdnu

Multimediální kavárna Modrá hvězda má tento týden programy: Ve středu fotbal s Belgií, ve čtvrtek film, v sobotu Taneční večer. Podrobnosti na jejich webu.

Obchodní akademie a VOŠ Chotěboř oznamují změnu své adresy: www.oachot.cz.
Rovněž kapela SnakeBite má novou adresu: www.oachot.cz/snakebite

V neděli 11.11. okolo sedmé ráno jsme tu zaznamenali mínus 7,3 stupně Celsiova a jasnou oblohu. Je to radost číst si o víkendu v internetových regionálních novinách. Noviny Vysočiny mají ve vydání Havlíčkobrodsko polovinu zpráv odjinud. MF Dnes má ještě v neděli na stránkách Jihlavska i Pardubicka pověšené zprávy z minulé středy (jindy tam aspoň byla omluva, že "články nebyly ještě zpracovány"). Později jsme zjistili, že regionální vydání změnila adresu, což ale není na původních stránkách uvedeno...
Hokejoví junioři Chotěboře nedohráli v pátek utkání v Chocni pro malý počet hráčů, čtyři byli zraněni.
Dorost v Poličce vyhrál.
Podrobnosti najdete na naší hokejové stránce.
Známá restaurace Na růžku v Chotěboři byla v noci na sobotu 10.11. vyloupena. Pachatelé rozbili stejně jako už před časem okno vedoucí směrem k Zelené lékárně, vnikli dovnitř a ukradli 20 tisíc na hotovosti. To nejcennější ukrást nemohli, protože to tam nebylo (totiž majitele Ládina a číšníka Šánu). Další škody činí asi 5 tisíc. Téže noci se patrně stejní pachatelé pokusili vloupat do kavárny Bene na náměstí, tam však nestačili na dobrou konstrukci oken a nepodařilo se jim dostat dovnitř. Oznámení Českého rozhlasu 2 - Praha (104,7 MHz FM, 639 kHz AM): Dobré jitro z Chotěboře vysíláme v přímém přenosu v pátek 16. listopadu 2001 od 5.00 do 8.00 hod. Na začátku tříhodinového vysílání Dobrého jitra Českého rozhlasu 2 – Praha vás pozdraví starosta Zdeněk Stejskal. Za zajímavostmi tohoto kraje se vydají moderátoři Zuzana Vojtíšková a Jan Burda. Budou zvědaví, jaká tajemství skrývá Městské muzeum, co se děje ve střeleckém klubu, jak se vyrábí sýr na kozí farmě a jak se pes Harry podílí na přípravě internetových listů s názvem Nowiny pro Chotěboř a okolí. Pro posluchače pátečního Dobrého jitra budou připraveny také reportáže z dílen, ve kterých vzniká malované sklo a výrobky ze dřeva a slámy, budou pozváni na statek Doubravka a po 7. hodině aktivně rozhýbají své tělo společně s Vicemiss Aerobik Soňou Vávrovou. Vysílání zakončíme vyhodnocením soutěže o pěkné ceny. Těšíme se, že i vy budete mezi posluchači našeho rádia.

A máme tu první sníh a chumelenici, v pátek 9.11. po půl deváté ráno přijel Martin o něco dříve na bílém koni. Konečně si zase budu moci pochutnávat na bílém snížku, který se tak krásně rozpouští v tlamě!

Na střechu čekají jak na smilování (rozumějte v Chotěboři) píší Noviny Vysočiny 9.11. zde. Veřejnost se tam konečně z oficiálních zdrojů dovídá, že za zdržením zastřešení chotěbořského Zimního stadionu je ždírecká firma DaS, která se odvolala proti výsledku výběrového řízení, jež nevyhrála, čímž zdržela možnost začít stavbu o 90 dní a o čas na nové výběrové řízení. V rozhovoru s Vlastou Břízou, vedoucím odboru investic města na MěÚ a Zdeňkem Drahošem, prezidentem HC Chotěboř, se tam dozvíte další podrobnosti.
Chotěbořští hasiči v minulých dnech poskytli pomoc při likvidaci stromů ohoržujících okolí na zdejší Břevnické nádrži.

Pivní bar "U hráze" Vás zve na Jim Beam párty, které se konají každý listopadový víkend (pá - ne). Velký panák oblíbeného bourbonu dostanete za bezkonkurenční cenu 25,-Kč a navíc ke každému dostanete výherní los. Ty budou slosovány v sobotu 1.12. 2001. Těšit se můžete na reklamní a propagační materiály s logem Jim Beam.

Fotbal pro letošek skončil! Sdělení VV ČMFS Vč oblasti: Na základě rozhodnutí VV ČMFS Vč. oblasti Hradec Králové se předehrávané fotbalové kolo ze dne 10.-11. 11. 2001 odkládá na jarní část sezony 2001 - 2002. Z tohoto důvodu bude upravena termínová listina Vč. oblasti. Čeněk Celler - sekretář ČMFS Vč. oblasti. To znamená, že 14. kolo 10. a 11.11. se již hrát nebude! Loučíme se tedy s fotbalovou veřejností i my a sejdeme se opět na jaře. Naše fotbalová stránka však samozřejmě zůstává zachována a můžete se tam kdykoli vrátit.
V důležitém druhém utkání sezóny, v okresním derby se Světlou (Béčko HC Rebel Havl. Brod), Chotěboř vyhrála!
Podrobnosti na naší hokejové stránce (odkaz výše vpravo).
Podle vyjádření dobře informovaných zdrojů nemá majitel pozemků u Eckhartova rybníku právo uzavřít závorami veřejnou silnici tam procházející, neb je zakreslena na mapách a evidována Katastrálním úřadem. Může požadovat výměnu pozemků silnice za jiné. Město Chotěboř ho může za to popotahovat. Uvidíme...

Nevíte ještě, kde oslavíte Silvestrovskou noc 2001? Zveme Vás do Pivního baru "U hráze". Lístky v ceně 250,- Kč můžete zakoupit přímo v baru, nebo objednat na tel. 0453/621 734, 0602/459 170. Za tuto cenu Vám nabízíme aperitiv, večeři, kávu, půlnoční přípitek, slané pečivo, hudbu a tanec. Těšíme se na Vaši návštěvu. Právě s Vámi je to super!!!

Letošní Silvestr v Chotěboři je za pět stovek. Tolik vás bude stát v hotelu U zámku i v Panském domě. Tam jako obvykle budou hrát v přízemí duo Pinkava a Šťovík, v patře DJ Martin Stehno od 19.30 až do 07.00 Nového roku. Za vstupné bude bohaté menu, slosování místenek o barevnou TV, tombola a soutěže. Objednávky u p. Halamy na tel. 624229 nebo 0602-427004.

Opět mi došlel mail k uzavřené silnici okolo Eckhartova rybníka: "Milý Harry, jak Ti už někdo napsal, u Eckhartáku jsou závory, že tam nemohou jezdit auta, to by se dalo snést, ale nesmí tam chodit člověk ani pes.Je to škoda, protože po zdejší cestě chodí dost lidí na procházky, samozřejmě i se svými psy. Čtenářka M.P."
Milá paní, soukromý majetek versus jeho veřejné užívání, to je choulostivá věc. Vzpomeňte na uzavření desetiletí používané cesty ze Severní ulice ke Svaté Anně. Ohradili to a šmytec, lidi choďte si okolo, tohle je naše! Vždy bude záležet na velkomyslnosti majitele, podívejte se na další silně užívanou cestu od Sila do chatové kolonie Kacíře. Majitel, firma Camona, to mohla taky oplotit a uzavřít. Neudělala to, místo toho posunuli svůj plot tak, aby cesta zůstala (myslím si, že firma takto pečující o veřejné blaho by za to měla být nějak oceněna od města, např. formou nějaké úlevy apod.). To ale asi nebude případ silnice okolo Eckharťáku. Tam je rezolutní závora. Takže nezbývá než to vzít na vědomí a až bude majitel zase pořádat pro veřejnost Den koní, tak mu tam prostě nejít. Je tam přece závora, ne?...
Podle našich informací se firma INCO s.r.o., která tu doposud zprostředkovávala internetové připojení pro firmu ASYS Kolín, stala samostatným připojovatelem k internetu v rámci sítě GTS, která byla nedávno prodána  telekomunikačnímu gigantu KPNQuest. Takže připojení již nepůjde přes Kolín, ale přímo na Prahu. Na jejich webových stránkách www.inco.cz však informaci o tom nenalézáme, je tam stále odkaz na ceník ASYSu. Nadále tu tedy máme dva poskytovatele připojení na internet, INCO (nahradí dřívější ASYS) a druhým poskytovatelem je brodská firma AICOM - Aleš Bacík.
K níže uvedené Glose Harryho pána nám došel mail od čtenáře Zbyňka M.: Ahojky Harry, kopat do značky zvládne každej "trouba"! Lepší je, jít se někdy projít druhým směrem. Vzít to kolem Buttulovy školy, kochat se žlutooranžovou omítkou a žáky nižších ročníků vychutnávajících retka svých oblíbených značek. A pak, když ti "caparti" dokouří, se zaposlouchat do geniálních (asi bych měl napsat genitálních) rozhovorů, v nichž se to anatomií a biologií jenom hemží. Ať přemejšlim jak můžu, nemůžu najít paralelu s mým raným mládím. Ostrá slova a výrazivo jsem ovládal, ale nepoužíval. Výchova u mě a mých vrstevníků asi probíhala trochu jinak, poetičtěji, neovlivněná televizní komercí, stupidními telenovelami a pornočasopisy na stáncích...Asi už stárnu :) (Harryho pozn.: autorovi je málo přes dvacet...)
Kouření prepubescentních jedinců mi připadá opravdu zvláštní. Kde na to berou? Jak to, že to z nich "doma" necítí? Dál se v tom asi nemá cenu vrtat, zvlášť když vím, že se Chotěboř stává skladem alkoholiků, perníkářů a trávy roste nepřeberně...Jen doufám, že se tohle vyhne mým dvěma (9 a 13) sourozencům. Haff a nice day, Zbyněk.
Glosa Harryho pána: Chodím po Chotěboři pěšky, takže ledacos uvidím. Šel jsem tuhle ulicí ČSA a pod vyústěním ulice U Čížkovy studánky jsem spatřil Manedu (maneda = malý nezvedný dareba), hošíka asi sedmiletého, jenž se bavil tím, že si zkoušel kopy asijského bojového umění odpozorované v TV na zde dočasně umístěné značce zákazu vjezdu do ulice Na zavážce (kde se bagrovala a opravovala kanalizace). Značka byla vysoká asi jako Maneda a zatím odolávala, takže musel vyvíjet značné úsilí, aby na její vršek s cedulí dokopl. O padesát metrů níže pracující kanalizačníci si toho nevšímali a Maneda si zase nevšímal mne. Vzpomínaje na ledasjaká darebáctví, která jsme v tomto věku také vyváděli i na otravné zážitky s dospělými, kteří nás za to kárali, zastavil jsem se kousek od něj a zíral a mlčel. Manedu oblečeného do slušivé červené soupravy to nijak nerušilo a cvičil dál. Na nervy jsem prohrál a promluvil vlídně: "Je to tvoje, že do toho tak kopeš?" Maneda toho nechal a zíral též. Tak jsme na sebe chvíli zírali, až jsem znovu prohrál souboj nervů a promluvil: "Hele, nech toho a mazej domů!" Nechtělo se mu a znovu jsme na sebe zírali. Tentokrát prohrál na nervy on a loudal se pryč. Šel jsem dál směrem ke Gymnáziu a občas se ohlédl. Maneda se loudal dál a občas se taky ohlédl po tom starém protivném dědkovi, který ho připravil o docela dobrou zábavu...
Jak jste poznali výše, povolil jsem mému pánovi, aby své občasné Glosy nejprve uvedl na této mé nejčtenější stránce. Po skončení měsíce, kdy končí i mé Novinky a začínají nové, přesune glosy zde uvedené do jeho zastrčené rubriky Glosy Harryho pána, na kterou najdete odkaz ve stálých rubrikách na hlavní straně. Dnes v 18 hodin nastoupí místní hokejoví borci proti druhému zástupci okresu v I.Východočeské lize - Světlé, čili Béčku Rebela HB. Utkání to bude zajímavé, protože oba týmy posílily své řady o rebelanty odpadlé z A mužstva HC Rebel HB. Světlá posílila o čtveřici Meloun, Pokorný, Tecl a Jiří Kubát a Chotěboři se přece jen podařilo získat také čtveřici, R. Domkáře, Adama, Řehoře a Jaromíra Kubáta, kteří zde budou hostovat do konce sezóny. Oba rivalové v minulém prvním kole I.VčL vyhráli.
Když je řeč o hokeji, Úřad pro hospodářskou soutěž nevyhověl stížnosti ždírecké firmy na výsledek výběrového řízení na generálního dodavatele zastřešení Zimního stadionu. Kvůli této stížnosti se nezačalo stavět, protože Úřad má 60 dní na vyřízení a zastřešení muselo být odloženo na příští rok, aby se mohla odehrát sezóna. Úřad však nařídil nové výběrové řízení. Doufám, že se po jeho skončení už nikdo neodvolá....
Zavírací doby o víkendu využil neznámý zloděj a vloupal se do prodejny v Nové Vsi u Chotěboře. Z obchodu odnesl alkohol, různé druhy cigaret, cukrovinky a uzeniny téměř za padesát tisíc a ještě způsobil škody na zařízení.
Veřejné bruslení na ZS v Chotěboři:
St 7.11. od 15 do 17 h, So 10.11. od 14 do 16 h, Ne 11.11. od 14 do 16 h.
Novému krajskému uspořádání se po MF Dnes přizpůsobily i Deníky Bohemia, v nichž vycházejí také havlíčkobrodské Noviny Vysočiny, takže vkládají do vydání nový list Vysočina. V jejich internetovém vydání Havlíčkobrodsko (kterému vyčítám, že z každého článku se tam musíte vracet zpět na hlavní stranu a pak teprve můžete jít na článek další - tuto nectnost ovšem má celý web www.mojenoviny.cz) se to však projevilo tím, že zde nyní nacházíme zprávy z našeho okresu zcela pomíchané se zprávami např. z Pelhřimova, Bystřice nad Pernštejnem, Velkého Meziříčí, Dukovan apod. Přitom vydání Východní Čechy zůstalo zachováno. K hrůznému redakčnímu systému, vynikajícímu pomalostí, kde jsou např. popisky k fotkám uváděny jako samostatné články, bez fotek ovšem (!), přibyl tak nyní zmatek, ještě více ztěžující čtenářům orientaci v internetovém vydání, z názvů článků totiž nepoznáte, odkud vlastně jsou. Deníky Bohemia se tak přidaly k těm, co nám vnucují, že patříme na Moravu. Škoda...
Začalo tu mrznout. Už v pondělí 5.11. večer bylo pod nulou, v úterý ráno máme -2,4 stupně (samozřejmě Celsiova). V pondělí zasedlo mimořádně Zastupitelstvo města a schválilo zahájení projekčních a realizačních prací na rekonstrukci ledové plochy a technologie chlazení na zimním stadionu v Chotěboři a rozhodlo zažádat o státní dotaci. Celé usnesení si můžete přečíst zde. Zdá se, že nedávné menší potíže při zahájení výroby ledu přiměly HC Chotěboř i otce města k zamyšlení, zda by současně se zastřešením, plánovaným na příští rok, nebylo vhodné rekonstruovat již chátrající plochu a chladící systém, staré 18 let (ZS otevřen 1983). Opravdu se jeví rozumné vzít to jedním vrzem...
Chotěbořští hasiči měli pracovní neděli. Poránu pomáhali na žádost rychlé zdravotnické pomoci při snesení a naložení pacienta. Před jedenáctou večerní vyjeli k havarovanému trabantu na výpadovce směrem na Novou Ves u Chotěboře. Pomohli záchrance se zraněným a vyprostili auto zpět na silnici.
Okresní předseda myslivců Karel Růžička uvedl, že se při podzimních honech uskuteční kontroly loveckých lístků včetně dalších dokladů a nebude chybět za účasti pracovníků okresního úřadu a policistů také kontrola, zda myslivec před honem nepožil alkohol. Přesto radím, raději se myslivcům nemotejte před hlavněmi jejich nedočkavých flint!
Tradiční Rybářské tření pořádá ČRS Chotěboř v So 10.11. od 20 h v hotelu U zámku. Rybářská kuchyně a občerstvení.
V naší hokejové stránce (odkaz výše vpravo) najdete již první fotky, mužstvo dorostu a fotky z prvního utkání Áčka s Hlinskem.

Došel mi mail od čtenáře:

"Ahoj Harry, nevím jestli jsi to už nevyčuchal, od 1.11. je uzavřena silnice kolem Eckhardtova rybníka. Soukromý majitel pozemku pod silnicí (DOLA jezdecký klub) uzavřel průjezd závorami. Budou ho následovat i další soukromí majitelé pozemků pod silnicemi. S pozdravem  Váš čtenář."
Nu, vím o tom a můj pán má v plánu to vyfotit. Doufám, že se tu móda závor nebude dále šířit...
O běžci Jirkovi Novotném z Chotěboře píše MF Dnes zde.

Hubertova jízda Zemědělské školy v Havl. Brodě měla o víkendu také hon na lišku (liščí ocas). V závěrečném sprintu se právě tuto trofej podařilo ukořistit Jiřímu Lesákovi z Chotěboře již potřetí za sebou. Podrobnosti o fíglu, který Jirka používá aby vyhrál, najdete zde.

U šestatřicetileté řidičky, která v sobotu po jedenadvacáté hodině v Sobíňově na rovném úseku silnice nezvládla řízení, přejela do protisměru, kde narazila do oplocení domu, bylo zjištěno předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou.

Multimediální kavárna Modrá hvězda v tomto týdnu: St 7.11. od 18 h: Přednášková akce, So 10.11. od 20 h Diskotéka.
Hokejový víkend zakončilo chotěbořské Áčko jasným vítězstvím v derby s Hlinskem a zahájilo tak úspěšně svou novou sezónu. Podrobnosti na naší hokejové stránce (odkaz výše).
Historicky první utkání hokejového dorostu v Chotěboři se hrálo při zahájení sezóny 3.11.
Mužstvo dovedli trenéři prakticky ve stejné sestavě od přípravky až po dorost. V prvním utkání zaplatili nováčkovskou daň, podrobnosti jsou na naší hokejové stránce (odkaz výše vpravo).
Pěknou neděli 4.11. zažijí sportovní fanoušci v Chotěboři. Nejprve ve 14 hodin tu hraje fotbalové Áčko derby s Habry. Po jeho skončení mohou přejít vedle na Zimní stadion, kde od 17 hodin hraje Áčko HC Chotěboř zahajovací derby s Hlinskem. Dorost hraje již v sobotu od 17 hodin se Světlou. Výsledky budete nacházet na naší fotbalové a hokejové stránce.
Můj pán se rozhodl pro Internet Banku v GE Capital Bank v Chotěboři. Mechanismy ovládání běžného úču po internetu mu zde připadají nejlepší z toho, co banky nabízejí. Podrobnosti o Internet Bance najdete na webu GECB. Kvalitu prodávaného ovoce a zeleniny kontrolovala i v Chotěboři Česká zemědělská a potravinářská inspekce. Výsledek si přečtěte zde.
Knihkupectví Šafránek již přijímá objednávky na knihu Chotěboř.
Kniha, o níž se dočtete v článku na hlavní straně, vyjde 30.11. a bude stát 240 Kč.
Ve středu 31.10. jsme tu měli teplotní rekord. Zatímco v Praze zaznamenali přes 22 stupňů, zde na Vysočině nám teploměr ukázal rovněž rekordních 18,4 stupně Celsiova.
V noci z pondělí na úterý tu poškodil dosud neznámý pachatel v městském parku Václava Fialy pomník židovským obětem II. světové války. Vandal na pomníku způsobil škodu za patnáct tisíc Kč.
75000.čtenáře jsme zaznamenali ve středu v 8 h ráno. O jubilejní číslo se přetahoval čtenář z USA se zaměstnanci jednoho chotěbořského podniku. Podle našich záznamů to vypadá, že je Američan vyšplouchl, i když to měl hodně daleko... Stálou expozici 10 výtvarných děl Miroslava Paráka najdete na webu Internetové kavárny INKA v ul. Krále Jana pod Herrmannem. Výstava je prodejní.

Z jednoho usnesení Rady města (viz níže) soudíme, že ve výběrovém řízení na místo referenta pro kulturu a sport Městského úřadu vyšla vítězně Jana Tomášková, členka Zastupitelstva města za ODS a bývalá zaměstnankyně KD Junior. Nový referent nastupuje 1.11. a nezbývá než doufat, že pohne s pokulhávající kulturou (viz poloprázdná nástěnka Kultura na náměstí a nepříliš plná rubrika Kulturní akce na webu CHnet) a s problémy ve sportech v Chotěboři, k čemuž přejeme hodně úspěchů.

V pondělí 29.10. zasedla Rada města a její usnesení najdete jako obvykle zde. Z usnesení vybírám pro vás informaci, že 1500 ks nové knihy Chotěboř (o níž píše Stanislav Pavlíček na hlavní straně našeho listu) bude prodáno knihkupci panu Šafránkovi, kde si ji tedy budete moci koupit.

Na chotěbořském Zimním stadionu už mají hotový led a pilně se trénuje. O víkendu začnou první utkání, v pátek tu hrají dorostenci, v neděli A-mužstvo. Podrobnosti budete nacházet na naší hokejové stránce (odkaz je výše vpravo).

Hudební skupina Pokus Chorus od svatého Jakuba vás zve na Koncert, v So 10.11. od 18 h v kostele sv. Jakuba v Chotěboři. Koncert hudebníků doprovázený mluveným slovem trvá asi hodinu a čtvrt. Všechny příznivce dobré muziky srdečně zveme, program je vhodný pro všechny generace. Malým překvapením bude premiéra nového zvukaře. Podrobnosti o této skupině najdete v článku na hlavní straně našeho listu

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Harryho ANKETA

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát (formulář již funguje!)

Jméno:

(nebojte se podepsat !)

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet