harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
říjen 2001
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)  

Počet čtenářů těchto Novinek od začátku měsíce:

Minulé novinky četlo: 1522

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

  Radiové datové připojení naší redakce na internet je od firmy aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky Archiv vydání Chotěboř Net Kulturní programy Chotěbořské weby
Předminulé Novinky Drby z vrby 2001 Harryho Anketa Program kina Sportovní strana
rucicky2.gif (16139 bytes)
Portál pro všechny, kdo shánějí službu či výrobek a chtějí to co nejblíže
Pokud se vám zdá, že vidíte Novinky poněkud starší, klepněte na tlačítko Obnovit (Aktualizovat), váš prohlížeč vám totiž ukazuje Novinky staršího data, zapsané na harddisku vašeho počítače, nikoli ty z internetu. Fotbalová stránka
Hokejová stránka
Dnešní jídelní lístek Na růžku Dnešní jídelní lístek Panský dům-Halama | Panský dům-Veselý

Výhodné telefonní služby pro malé a střední firmy Business Call Smart poskytuje firma AICOM Havlíčkův Brod ve spolupráci se společností Aliatel.  Podrobnosti najdete zde.

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Válka proti teroru - stálé mimořádné vydání Chotěbořského Couriera
Zde stále přinášíme zajímavé odkazy

75000.čtenáře jsme zaznamenali ve středu v 8 h ráno. O jubilejní číslo se přetahoval čtenář z USA se zaměstnanci jednoho chotěbořského podniku. Podle našich záznamů to vypadá, že je Američan vyšplouchl, i když to měl hodně daleko... Stálou expozici 10 výtvarných děl Miroslava Paráka najdete na webu Internetové kavárny INKA v ul. Krále Jana pod Herrmannem. Výstava je prodejní.

Z jednoho usnesení Rady města (viz níže) soudíme, že ve výběrovém řízení na místo referenta pro kulturu a sport Městského úřadu vyšla vítězně Jana Tomášková, členka Zastupitelstva města za ODS a bývalá zaměstnankyně KD Junior. Nový referent nastupuje 1.11. a nezbývá než doufat, že pohne s pokulhávající kulturou (viz poloprázdná nástěnka Kultura na náměstí a nepříliš plná rubrika Kulturní akce na webu CHnet) a s problémy ve sportech v Chotěboři, k čemuž přejeme hodně úspěchů.

V pondělí 29.10. zasedla Rada města a její usnesení najdete jako obvykle zde. Z usnesení vybírám pro vás informaci, že 1500 ks nové knihy Chotěboř (o níž píše Stanislav Pavlíček na hlavní straně našeho listu) bude prodáno knihkupci panu Šafránkovi, kde si ji tedy budete moci koupit.

Na chotěbořském Zimním stadionu už mají hotový led a pilně se trénuje. O víkendu začnou první utkání, v pátek tu hrají dorostenci, v neděli A-mužstvo. Podrobnosti budete nacházet na naší hokejové stránce (odkaz je výše vpravo).

Abonentní koncert Kruhu přátel hudby - Houslový recitál, Hana Kotková, housle, Jitka Čechová, klavír. Čt 1.11. od 19.30 h, sál ZUŠ.

Tradiční Rybářské tření pořádá ČRS Chotěboř v So 10.11. od 20 h v hotelu U zámku. Rybářská kuchyně a občerstvení. Předprodej vstupenek v So 3.11. od 9 do 11 h v rybářském domě na náměstí.

DDM Junior hledá vedoucího kroužku Mladý reportér, zájemce o kroužek mají, ale slečna, která slíbila vést, z časových důvodů a dojíždění nemůže. Obsahem by byla příprava vlastního internetového časopisu, spolupodílení se na tvorbě webových stránek, kontakt s ostatními periodiky a sdělovacími prostředky. (Harryho pozn.: Hle, budeme mít konkurenci! Už se těšíme, je potřebná...)

Nová prodejna pekárenských výrobků v Chotěboři již prodává ostošest!
Najdete ji v průjezdu vedle Mototechny. (Harryho pozn.: Jako známý milovník rohlíků si tu nejvíc cením maxirohlíku za 7 korun...)

Městská policie při kontrole dodržování vyhlášky města o místních poplatcích, především u poplatků ze psů, zjistila vážné nedostatky.
Například nesplnění oznamovací povinnosti při nabytí psa, nehrazení poplatků, či placení se zpožděním. Strážníci budou kontrolovat i nadále a případné prohřešky nesvědomitých "páníčků", jejichž počet se neustále zvyšuje, předají správci poplatků ze psů na Městském úřadě. Pokud nedojde k nápravě, budou dlužné částky vymáhány soudní cestou. (Harryho pozn.: za mne panička platí!)
Hudební skupina Pokus Chorus od svatého Jakuba vás zve na Koncert, v So 10.11. od 18 h v kostele sv. Jakuba v Chotěboři. Koncert hudebníků doprovázený mluveným slovem trvá asi hodinu a čtvrt. Všechny příznivce dobré muziky srdečně zveme, program je vhodný pro všechny generace. Malým překvapením bude premiéra nového zvukaře. Podrobnosti o této skupině najdete v článku na hlavní straně našeho listu
4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)
Rádi oznamujeme, že zdejší Nadační fond Čtyřlístek na podporu TMP dětí a mládeže má svůj web ve vlastní doméně ctyrlistek.harry.cz.
Postupně na něm budou přibývat další informace z jeho činnosti.
Astronaut John Blaha navštívil o víkendu Herálec u Havl. Brodu, rodiště svých předků. Podrobnosti zde.

425 milionů Kč stál nový dřevařský závod německé firmy Holzwerke Wimmer GmbH ve Ždírci nad Doubravou, kde již mají největší pilu v tuzemsku, která bude i nové továrně dodávat dřevo k výrobě konstrukčního řeziva a lamelových nosníků využívaných pro konstrukci dřevěných domků. Práci tam najde 82 lidí. Podrobnosti zde.

Pokud vám bylo divné, že se tu v letošním roce najednou často objevovala poslankyně Jana Volfová (ČSSD), už je jasné proč. Sobotní konference okresní ČSSD ji zvolila na 2. místo kandidátky do parlamentních voleb, když ovšem dala přednost brodskému kandidátu Petru Zgarbovi, čímž rozčílila dosavadního místopředsedu okresu tak, že už do nových voleb nekandidoval. Podrobnosti zde.

Multimediální kavárna Modrá hvězda v tomto týdnu:
Po 29.10. od 20 h: Astronautova žena – film USA, Čt 1.11. od 20 h:  Koncert Elánu v Lucerně, So 3.11. od 20 h: Diskotéka.
Na hlavní straně přinášíme článek Stańislava Pavlíčka o brzkém vydání nové knihy o Chotěboři. Chotěbořský pěvecký sbor Doubravan zpíval v Ne 28.10. v děkanském kostele v Brodě Havlíčkově.

Český rozhlas 2 - stanice Praha bude v Pá 16. 11. vysílat od 5 do 8 h přímý přenos Dobrého jitra z Chotěboře. Jedná se o blok příspěvků a písniček, v němž budou hovořit zdejší občané. Podrobnosti ještě přineseme.Vysílání běží i na internetu zde, jinak se tu chytá na VKV 104,7FM.

Divadelní soubor SCHOD Chotěboř hledá další členy pro všechny divadelní profese. Pro závěr roku připravuje premiéru hry Jiřího Šotoly Možná je na střeše kůň. Přihlášky nebo kontakt u paní Rudolfové v Ateliéru Elefant pod náměstím.
Zastupitelstvo Golčova Jeníkova zrušilo svůj souhlas se zřízením uprchlického střediska v tamním zámku a vypsalo referendum. Podrobnosti zde a také zde.

I ve čtvrtek 25.10. odváželi chotěbořští hasiči jednu ohlášenou podezřelou listovní zásilku k vyšetření.

Podezřelou zásilku opět převzali zdejší hasiči tuto středu 24.10. k odvozu na vyšetření. Předtím ještě stihli vyprostit zraněného řidiče z převráceného auta ve městě, auto zabezpečit proti požáru, postavit jej zpátky na kola a na odtahový vůz.

Panský dům Chotěboř pro vás připravil na čtvrtek 1.11. oblíbené Švejkovské hody. Jídelní lístek, z něhož si můžete rezervovat jídla telefonem, najdete zde.

Pozvání Komorního orchestru mladých při ZUŠ Chotěboř přijal anglický sbor THE SEFTON SINGERS. V Chotěboři bude pobývat v týdnu od 28. 10. do 2.11.2001. Kromě přivítání na Městském úřadě v Chotěboři je čekají i poznávací zájezdy a výlety krajem Vysočiny. Spolu s Komorním orchestrem mladých vystoupí na koncertech v Proseči (28.10.), v Brně (31.10.) a v Chotěboři, kde se  představí dne 30.10. v 19.00 hod v sále ZUŠ. Všichni přátelé hudby jsou srdečně zváni. Podrobnější informace najdete na   www.komorch.fbi.cz.

Devětadvacetiletý chotěbořák patřil do trojlístku chmatáků, kteří 5. října vyloupili auto stojící na lesní cestě u Štoků (odnesli si věci za 40 tisíc) a nyní byli dopadeni.
Americký astronaut John Blaha, jehož předkové pocházejí z Herálce u Havlíčkova Brodu, byl jmenován čestným občanem této obce. Tento víkend přijede do Herálce občanství slavnostně převzít v doprovodu svého kolegy Egena Cernana, jehož předkové byli Slováci. Oficiální info NASA o Johnu Blahovi je zde, web Úřadu astronautů zde, podrobné info NASA o astronautech najdete v sekci Astronaut Fact Book na této stránce.

V úterý 23.10. byli zdejší hasiči opět přivoláni k odvozu jedné podezřelé poštovní zásilky.

Zastupitelstvo města zasedlo v pondělí 22.10.
Jeho usnesení si jako obvykle můžete přečíst zde.
Na zámku v Golčově Jeníkově by mohlo vzniknout středisko pro 150 žadatelů o azyl. Místní občané však proti tomu protestují. Správě uprchlických zařízení ministerstva vnitra zámek nabídli majitelé ze společnosti Jagrospol a také zastupitelé koncem září s případným provozováním střediska vyslovili souhlas. Podrobnosti v MF idnes zde.

Po určité přestávce se nám tu zase rozrodily maminky a tak noví občánkové v Chotěboři přibývají. Nejde to ale zas tak rychle, takže Chotěboř ne a ne se dostat na bájnou hranici 10 tisíc obyvatel, k níž jeden čas stačilo přidat už jen trošku miminek... Nyní máme 9860 obyvatel, před dvěma roky to bylo o stovku víc! Stálý přehled dětí, narozených rodičům z Chotěboře, přinášíme zde.

Aleš O. z Chotěboře, jenž 22.9.1999 vjel autem na železniční přejezd pod Chotěboří zrovna když projížděl vlak, byl odsouzen za jedno těžké a dvě lehká zranění a hmotnou škodu k trestu odnětí svobody v délce trvání patnáct měsíců s podmínečným odkladem na čtyři roky a pětiletému zákazu řízení motorového vozidla. My jsme o tom tenkrát psali v čísle 15, v tomto článku s fotkami zde, o soudu se můžete dočíst zde.

Zastřešení zimního stadionu ve Světlé n.S. vstupuje do finiše. Kovová konstrukce je hotova, stavební dělníci začínají pobíjet prkna a zavěšovat osvětlení. Celá stavba by měla být podle předběžného termínu zkolaudována za dva týdny. Krátce na to se začne mrazit a v polovině listopadu by na nově zastřešenou ledovou plochu měli poprvé vyjet bruslaři a hokejisté.

Policie odhalila 40 letého muže z Chotěbořska, který se v noci z 18. na 19. října vloupal do prodejny potravin v Nové Vsi u Chotěboře a způsobil škodu za 46 tisíc.

O posvícení jsem se měl výtečně, moji páníčci mi tu a tam strčili posvícenský koláč (o maso totiž moc nestojím). Také jsem byl na procházce v lese, takže ke spokojenosti mi nic nechybělo. I kožich mi valem narůstá, asi bude tuhá zima... Akciová společnost ČSAD Autobusy CZ Chrudim změnila název firmy na Connex Východní Čechy. Firma zajišťuje regionální autobusovou dopravu také na území našeho okresu.

V sobotu 20.10. slavnostně otevřeli zastřešený Zimní stadion také v Chrudimi, za účasti Václava Klause.
V jejich okrese je již zakrytý zimní stadión v Hlinsku. Dalším městem bude Skuteč, která odkoupila střechu od Českých Budějovic a slavnostně hodlá areál otevřít v prosinci. Podrobnosti z otevření v Chrudimi jsou zde, Noviny Chrudimska popisují otevření zde, fotka zastřešeného stadionu je zde. V prvním utkání pod střechou však Chrudim utrpěla debakl.
Multimediální kavárna Modrá hvězda v tomto týdnu: Út 23.10. od 20 h.: U2 - Elevation, St 24.10. od 20 h.: Film na přání - Pulp Fuction, So 27.10. od 20 h.: Diskotéka.
Pátek byl pro zdejší hasiče ve znamení "podezřelých" zásilek a balíčků. Podrobnosti se dočtete v Novinách Vysočiny zde.
Výhrůžky bombou také v sobotu 20.10. ve Ždírci n.D.
Podrobnosti v MF Dnes zde a v Novinách Vysočiny zde.
Bleskem 19.10. v 15:00 h: Opět výhrůžky bombou v Chotěboři !
Neznámý pachatel řádí dále. Právě nyní prověřují policisté a hasiči výhrůžku bombou v Obchodním domě Doubravka. Bleskem 19.10. v 11:30 h: Dvě telefonické bombové výhrůžky v Chotěboři řeší právě místní Policie a Hasiči.
Nejprve šlo o novou provozovnu firmy Camona s.r.o. a nyní o Městský úřad. Hasičský záchranný sbor má zase nahlášeno 8 podezřelých zásilek, dvě již odvezli k vyšetření.    Noviny Vysočiny o tom všem píší zde.
Policie ČR a Hasičský záchranný sbor ČR oznamují: Denně od 8 do 18 h je v provozu linka pro konzultace o podezřelých zásilkách:   0841 - 111 120   Jak se pozná skutečně podezřelá zásilka?
Z naší hokejové stránky se dostanete i na všechny důležité weby o hokeji v ČR.

Hokej nám začne až 4.11., ale první zprávu již najdete na naší nové hokejové stránce
(odkaz je výše vpravo pod fotbalovou stránkou). Prosíme čtenáře, kteří mají další informace z hokeje (rozlosování apod.), o jejich zaslání.
Zajímavý web provozují brodské firmy Geonova a Sinek - Zlatý český ručičky - portál Vysočiny pro vás, co sháníte tady v okrese nějakou službu či něco potřebujete. Doporučujeme nahlédnout a zapsat si adresu do vašich bookmarků.

Víte že v 1. hokejové lize hraje chotěbořský rodák Vašek Adamec ml.? Od r. 1997 je útočníkem HC Dukla Jihlava (první dva roky tam hrál v extralize). V letošním kanadském bodování je mezi útočníky HC zatím na 6. místě. V 2. hokejové lize pak hraje další chotěbořák, Milan Velíšek ml., jenž je od r. 1999 obráncem HC Strakonice.

Výjimečný případ podezřelé zásilky řešili hasiči ve Vilémově. Byli pozváni jednou z místních obyvatelek na podezřelou PET láhev s neznámým obsahem, která jí byla doručena s dodávkou uhlí. To mi připadá už skutečně přehnané. Můj pán si pamatuje z dob, kdy ještě skládal uhlí, že mu v uhlí vozili ledacos...

19.10. v Chotěboři na náměstí: Posvícenské řemeslné trhy (viz níže).

Přednáška Jiřího Casky, 130 let železniční tratě Německý Brod - Rosice nad Labem,
se koná 25.10. od 19 h v Základní umělecké škole v Chotěboři.
V soutěži webů obcí Objev roku, do jejíhož finále se probojoval i web Chotěboře (viz zprávy níže), vyhrál web Bystřice pod Hostýnem. Při jeho prohlídce zjistíte, že na tamním Městském úřadě mají vlastního informatika... Pak ovšem není divu. Vítěze jednotlivých kategorií najdete v MF idnes zde.

Technické služby Chotěboř dostanou z rozpočtu města 1,5 milionu Kč navíc. Píše o tom MF Dnes zde, s odvoláním na "chotěbořské internetové stránky" (patrně tím myslí stránky Městského úřadu s usneseními Rady města).

17.10. Podezřelý dopis, který došel včera také jedné ženě z Chotěboře, putuje dnes prostřednictvím hasičů k odbornému vyšetření, zda neobsahuje antrax. Dopis z USA, kde žena nikoho nezná, zajistili včera brodští hasiči. Pavel Krejčí, vedoucí operačního střediska hasičů kraje Vysočina: "Velký nárůst počtu oznámení přičítáme hlavně tomu, že se celá problematika široce popisuje v médiích. Všem občanům proto vzkazujeme, aby si to, jestli nakonec zavolají policii nebo hasiče, předem dobře rozmysleli. Už se stalo, že jsme u některé korespondence na zavolání zasahovali bezdůvodně. Její majitel si totiž po chvíli vzpomněl, že s odesílatelem už dříve komunikoval a tudíž mu není neznámý. Pokud ale lidé budou na svém podezření trvat, ať nás určitě zavolají."

Výsledky sobotního závodu Ligy Vysočiny orientačních běžců v Chotěboři (13.10.) najdete zde. Mezi desítkami závodníků je i několik z Chotěboře. Zde je mapa závodu na Svaté Anně (zip 460 KB, po rozbalení přes 4MB).
Odkazy na snímky z ministerstva obrany USA v naší mimořádné stránce Válka proti teroru obsahují také videozáběry útoků na cíle v Afghánistánu ve formátu mpeg (asi 2MB). Nejnovější fotky před a po útoku (jpg, 400 KB) tam již mají rozlišení pouhých 0,5 m. Jak vyplývá z oznámení vpravo, máme následující víkend v Chotěboři posvícení...

Ke čtvrteční rezignaci trenéra hokej týmu havlíčkobrodských Rebelů Milana Schlaicherta se o víkendu přidalo deset hráčů základní sestavy, kteří odevzdali výstroj a nenastoupili k druholigovému utkání s Táborem. Rozhodli se tak po sobotním konfliktu s klubovým představenstvem. Podrobnosti v MF idnes zde, v Novinách Vysočiny zase zde.

Posvícenské řemeslné trhy pořádá město Chotěboř v Pá 19.10. od 8 do 17 h na náměstí. Doprovodný program v 16 h - Chotěbořská kapela.
Řemesla na trzích: Dřevěné výrobky, hračky, svíčky, sklo, keramika, šperky, medovina, výrobky z kůže a kožešiny, pletené zboží, textil, dráteník, kovář, košíkář, občerstvení. Bude omezeno parkování na náměstí T.G.Masaryka! Není-li to nezbytně nutné, prosíme, nevjíždějte na okruh kolem náměstí.
Nestává se často, abych si jako pes tady postěžoval. Takže dnes výjimečně: Mám naražená žebra a při skákaní to bolí a skučím. Moji páni mne dovedli k panu doktoru Kreuzovi a ten řekl, že se to do týdne spraví samo. Ale neskákejte týden, když jste pes! Ach jo... Rybník Řeka u Krucemburku už v sobotu vydal více než 100 metráků kapra, 15 marény, dva metráky candáta a dva štiky. "Je to slušný výsledek," komentoval to ing. Josef Nikl, jednatel chotěbořské společnosti Rybářství Vysočiny, jíž Řeka patří. Podrobnosti o výlovu, jenž pokračoval pro příliš teplé počasí i v neděli, si přečtěte zde. Multimediální kavárna Modrá hvězda v tomto týdnu: St 17.10. od 20 hod. - Deep Purple, Pá 19.10. od 20 hod. - Country večer, So 20.10. od 20 h - Rocková noc, Ne 21.10. od 21,30 do 23,20 hod. - Útok z hlubin, film. Podrobnosti na webu kavárny.
Naše mimořádné vydání (odkaz je výše) přináší denně nové odkazy na zajímavé mapy, satelitní snímky a další materiály o válce proti teroristům. Zaujalo nás, jak podrobně mají USA zachyceny výcvikové základny bin Ládina. Naše fotbalová mužstva A i B tentokrát hrála již v sobotu, takže výsledky již najdete na naší fotbalové stránce (odkaz je vpravo výše).

Weby z Vysočiny jsou ve finále, píše MF idnes v tomto článku o tom, že weby Chotěboře, Ždírce n.D. a Podoubraví (www.chotebor.cz, www.zdirec.cz a www.podoubravi.cz) jsou ve finále soutěže Objev roku (viz naše zpráva níže). Já i můj pán (autor webu Chotěboře), nevycházíme z údivu, protože stránky Chotěboře jsou z roku 1997 a tedy svým provedením (nikoli však  obsahem) již zastaralé a můj pán je chce za dlouhých zimních večerů komplet předělávat do modernějšího hávu, který bude výhodnější pro jejich uživatele.

Recitál chotěbořské kapely DETTO uslyšíte tuto neděli 14.10. ve 14.00 - 14.30  na Českém rozhlasu 2 Praha (107,1 FM) v pořadu Toulavé boty.
Na tento víkend přislíbil můj pán dva nové články na hlavní stranu našeho listu: První o právě vyšlé knize Pavla Sondy Z historie východočeského rocku, kde se píše také o dvou chotěbořských bigbítových kapelách. V druhém reaguje po 28 měsících bývalý redaktor ČTV Ondřej Šuch na naše články o hávárii dvou Migů u České Bělé a na to, proč si tenkrát vybral Jirku Němce z Chotěboře jako "očitého svědka". V pondělí 8.10. zasedala Rada města Chotěboře a její usnesení si můžete jako obvykle přečíst zde. My jako zajímavé vybíráme: Rada města projednala a schvaluje zřízení referentského místa pro záležitosti kultury a sportu ve městě na organizačním odboru MěÚ Chotěboř, a to s účinností od 1.11.2001. Rada města dále ukládá tajemníkovi MěÚ neprodleně vypsat výběrové řízení na tuto funkci a zajistit pro nového zaměstnance v budově MěÚ vhodné prostory a vybavení kanceláře. Rada města souhlasí s konáním Městských trhů 2002 ve dnech 17.5., 14.6., 16.8., 15.11. a 13.12.2002 na náměstí T.G.Masaryka. Dále souhlasí s konáním Posvícenských řemeslných trhů dne 18.10.2002, které osvobozuje od poplatku z místa.

Ve středu 10.10. dopoledne byl ve spolupráci s chotěbořskými občany zadržen 38letý muž z Prahy 4, který se ve stejný den vloupal do tří bytů v ulici Krále Jana, kde odcizil šperky, finanční hotovost a další věci v celkové ceně 33 800 Kč. Podrobnosti zde.

Přijďte se pobavit v sobotu 13.10. od 20 h do Panského domu, kde to bude do rána roztáčet taneční kapela E.M.I.L.
Poznačte si novou adresu webu brodského K-centra, poradny při problémech s drogami:
http://www.kcentrumhb.cz

(autorem stránek je Chotěbořák Zbyněk Mrkvička ml.). Nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit, jedovatá hydra drog se již delší dobu po Chotěboři rozlézá v místech, kde se scházejí děti a mládež. Nejohroženější skupinou jsou dnes děti školního věku, máte.li je, hlídejte si jejich volný čas...
Web města Chotěboře a chotěbořského Městského úřadu, v němž jsou mj. zveřejňována usnesení Rady a Zastupitelstva města, byl vybrán mezi 20 finalistů soutěže Objev roku, vyhlášené týdeníkem vlády ČR Veřejná správa. Ve finále je také web Ždírce n.D. a v kategorii mikroregionů web Podoubraví. Objev roku bude vyhlášen na INVEXu 17.10. (Když jsem tu novinu sděloval mému pánovi, řekl: S webem města nejsem spokojený, je už zastaralý a v zimě ho komplet předělám. Kolegovi Jirkovi Pavlíčkovi ze Žďírce gratuluji.) V sobotu 13.10. loví v.o.s. Rybářství Vysočiny Chotěboř největší rybník v okrese, Řeku u Krucemburku (68 ha). Tradiční prodej kaprů, línů, marén, amurů, candátů, štik i jiných druhů ryb bude zahájen asi v 8 h na hrázi rybníka. Zároveň je zajištěno i tolik potřebné občerstvení pro znavené příznivce Petrova cechu.

vpravdasvtb.JPG (8082 bytes)

V sobotu 6.10. se v Chotěboři oženil zdejší rodák Vašek Pravda, žijící nyní v Praze. Je jeden z mála Chotěbořáků, jenž proslul v měřítku republikovém i evropském již v mladém věku, jako činitel hnutí příznivců sci-fi a organizátor festivalů fantazie Avalcon a evropského Euroconu 2002.Řadu let tak dělá Chotěboři reklamu, za což mu patří dík (a měli by si toho povšimnout i radní města!). Novomanželům přejeme samé štěstí! (Snímek je pořízen na chotěbořském náměstí.)
Další nové internetové stránky zařazujeme do naší rubriky Chotěbořské weby. Prodejna DIANA, kde prodávají zbraně, střelivo a kočárky (obdivuhodná to kombinace!) a stránky Klubu chovatelů zakrslých králíků ČR, jejichž autorem je Chotěbořák Standa Šíp.

Ministerstvo obrany USA uvolnilo první snímky bombardovaných základen v Afghanistánu. Odkaz na ně najdete v našem mimořádném vydání. Rovněž tam najdete satelitní snímky cílů v Afghanistánu
a řadu dalších zajímavých odkazů.
Po dlouhé době opět prodejna pečiva v Chotěboři! Bude otevřena koncem tohoto týdne v ulici Krále Jana. Denně si budeme moci koupit čerstvé pečivo a všechny druhy pekárenských výrobků. Otevřeno bude od ponělí do pátku již od 5.30 h do 19.30 h, v sobotu a neděli od 9 do 11 hodin.

Naši hokejisté se připravují na sezónu. V Chocni hráli 5:5, v Hlinsku vyhráli 5:3. S mým pánem už připravujeme novou hokejovou rubriku pro sportovní stránku...

V chotěbořské Městské knihovně právě probíhají akce v rámci Týdne knihoven. Jejich seznam najdete na stránce akcí knihovny.

camona.JPG (21256 bytes)

Naplno již běží provoz v nové výrobní hale chotěbořské firmy Camona s.r.o., v níž desítky zaměstnanců, zvláště žen, provádějí výrobu a montáž kabelových svazků a elektrických přístrojů pro domácí i zahraniční odběratele. Výrobní hala byla postavena na zelené louce, na začátku chotěbořské průmyslové zóny za železničním přejezdem ve směru na Ždírec n.D. Firma tam zařídila zaměstnancům autobusovou zastávku.
Na snímku Jiřího Uttendorfského z letošního jara je začátek průmyslové zóny. Camona je dole, nahoře vzadu je firma Alka Holding. Vlevo silnice na Ždírec, vpravo vlečka do Bílku.
V So 13.10. hraje v KD Česká Bělá Veselá sedma s Honzou Sedlaříkem. Od 18 h bude vzpomínka na skladatele Ádu Doška, od 20 h taneční zábava.
V železniční stanici Chotěboř právě probíhá výměna kolejového svršku na všech nejužívanějších kolejích a také na výjezdu směrem na Havlíčkův Brod.

Na 200 milionů korun by se mohly do tří let zvednout roční tržby a. s. Tenez Chotěboř z investičních projektů v Rusku. Uvedl to generální ředitel Antonín Urban. Podrobněji čtěte zde.

Naše mimořádné vydání (viz odkaz výše) pokračuje i v těchto dnech, kdy začaly vojenské operace proti Talibánu a teroristům. Přinášíme tam pro vás odkazy na internetové stránky, které jsou mnohdy interaktivní (mapy např.) a můžete se na nich dozvědět to, co v běžných novinách není. Městská bytová správa v Chotěboři spustila centrální velín tepelného hospodářství.

Střelec Josef Kučera z Chotěboře, jenž vyhrál loňskou Zimní střeleckou ligu Českomoravské vrchoviny o pohár starosty Havlíčkova Brodu, suverénně kraloval i prvním kole ligy letošní. Podrobnosti najdete zde.

Hokej: HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Chrudim 3:3. Podrobnosti zde.

Multimediální kavárna Modrá hvězda v tomto týdnu: Po 8.10 od 20h - Šaman   film USA, St 10.10. od 20h - Žoldák, film USA, Pá 12.10. od 20 h - Diskotéka & strip show, So 13.10. celý večer videoklipy se sníženou hlasitostí.
V minulém týdnu se v prostoru vjezdu na náměstí staly dvě nehody, kdy auto srazilo chodce, v jednom případě přímo na přechodu. Můj pán, který chodí po městě pěšky, mi říkal, že směrem od Ždírce projíždí přes město mnoho řidičů (i těžkých aut) nepřiměřenou rychlostí (je to z kopečka). V úseku od Herrmanna na Brodskou křižovatku je to někdy hrůza, ač je tam přechodů několik. To se to potom dá těžko zabrzdit. Ale proč takové řidiče nikdo nepostihuje?

1vicemiss.jpg (10179 bytes)
foto: CARE ALFA

Níže jsme přinesli zprávu o velkém úspěchu Soni Vávrové z Chotěboře, první vicemiss v soutěži Miss Aerobik ČR 2001.  Zde vám přinášíme dva odkazy:
Web soutěže (na té stránce je níže fotka všech finalistek, Soňa je ve spodní řadě druhá zleva, když si na ni klepnete, objeví se stránka o ní) a druhý odkaz vede na reportáž o finalistkách na zájezdě v Turecku (tam je hromadná fotka, na níž je Soňa čtvrtá zprava, klepnutím na fotku si ji zvětšíte). Záznam finále dává TV Nova v 7.10. od 20 h.
Děkujeme všem čtenářům, kteří nám mailují povzbudivá slova v souvislosti s kritickým názorem čtenáře A.T., který je uveden níže vlevo. Vážíme si vašich slov a nenecháme se odradit v další práci pro internet v Chotěboři. Dívky z chotěbořského aerobik klubu Buttula excelovaly v celorepublikové soutěži Miss sport v Táboře. Ze sto sedmdesáti účastnic se svěřenkyně Jaroslavy Křivské umístily v první desítce. Čtvrtá skončila Romana Musilová, těsně za ní Jana Kratochvílová a sedmá Lucie Kolářová, která získala i titul Miss sympatie.

V kandidátce KDU-ČSL kraje Vysočina do parlamentních voleb je také náš čtenář ing. Milan Linhart z Chotěboře. Zdravíme ho a přejeme ve volbách úspěch. Celou kandidátku můžete vidět zde. V kandidátce najdete také Jiřího Havlíčka z Krucemburku.

MF Dnes uvádí ve svém vydání z 3.10.:
Chotěboř: Zastřešení bude za rok. Z letošního na příští rok se odložilo zastřešení zimního stadionu v Chotěboři. "V tuto chvíli máme smlouvu na zhotovení vazníků, které budou vyrobeny ještě letos," uvedl starosta města Zdeněk Stejskal pro internetový list Chotěbořský Courier Harry. Podle plánů městského zastupitelstva má být stavba hotová zhruba za rok. Práce mají začít v březnu příštího roku. Originál článečku můžete přečíst zde.

13.10. pořádá SK Orientační Běh Chotěboř 11. závod Reinpo Ligy Vysočiny. Centrum závodu je na zimním stadionu, start a cíl jsou na fotbalovém stadionu. Start závodu je v 10:00 a poslední závodníci doběhnou před 13 h. Část bude probíhat ve městě (hlavně v ulicích Na Valech, Smetanova, Severní) a přes sjezdovku a motokrosovou trať Na Koukalkách se závodníci dostanou i do okolí Geofondu. Přihlášena je například Ada Kuchařová, několikanásobná medailistka z MS a letošní MS veteránů. Poběží nejlepší běžci z Vysočiny, v čele s Markem Prášilem, který byl nedávno třetí v závodě Kozel cupu, v němž běželi téměř všichni nejlepší čeští orientační běžci. Pro příchozí budou připraveny 3 tratě různé náročnosti. Startovné je 15 Kč, je nutné přihlásit se na prezentaci v centru do 9 h. Možné je také přihlásit se na misa.kral@centrum.cz. Oddíl Orientačního běhu Chotěboř má svůj web zde.
Novinka! Jako pozornost pro naše čtenáře jsme spolu s restaurací Na růžku připravili novou rubriku, v níž vždy od večera předešlého dne uvedeme jídelní lístek hotových jídel v této restauraci. Brzy tam zařadíme i jídelní lístek jídel na objednávku. Redakce i restaurace Na růžku Vám přejí dobrou chuť. Jídelní lístek najdete zde. Odkaz je trvale umístěn výše spolu s odkazy na jídelní lístky Panského domu. Dvacetiletá Soňa Vávrová se o víkendu stala první vicemiss ve finále soutěže Miss aerobik ČR 2001. Svým úspěchem potvrdila, že Chotěboř je skutečnou mekkou aerobiku. V neděli večer ji uvidíme v TV záznamu finále. Podrobnosti zde. Gratulujeme Soně i všem, kteří mají zásluhy o aerobik v Chotěboři!

Družstvo mužů Sportovně střeleckého klubu Chotěboř se opět dostalo do celostátního finále 2001. Tato nominace se stanovuje na základě dosažených výsledků ze tří závodů tříčlenných družstev, kde maximální nástřel je 1800 bodů (všichni tři střelci střelí 60x desítku). Finále se střílí tuto sobotu 6.10.2001 v Brně. Družstvo Chotěboře budou zastupovat Stanislav Chmelař, Zdeněk Vojáček (10. místo letošního Mistrovství ČR v LM 60) a Jiří Fišera. Nominační listinu najdete zde.

Upozornění a žádost pro řidiče. V den Posvícenských řemeslných trhů (viz níže vpravo)  bude omezeno parkování na náměstí T.G.Masaryka. Pokud to nebude nezbytně nutné, prosíme nevjíždějte na okruh kolem náměstí. Trhů se tentokrát zúčastní pouze výrobci a tento řemeslný trh, který se pořádá pouze jednou za rok, bude jistě zajímavější oproti jiným městským trhům a bude zastoupen větším počtem stánků.

Ivan Baborák: Blůzofka
Ivan Baborák: Blůzofka

Pozvánka
na autogramiádu a křest knihy Marty Urbanové
POEZIE MĚST


spojené s výstavou obrazů, grafiky a kreseb malíře a grafika

Ivana Baboráka
ilustrátora knihy.

8. října 2001 v 17.15 hod.
v Galerii Městského muzea v Čáslavi.

Zahraje žesťový kvintet
O Ivanovi Baborákovi promluví fotograf Petr Moško.
Recitace a interview s Martou Urbanovou.
Křest knihy.

Zajímavý názor nám přišel od čtenáře A.T. Souhlasíte s ním? My ne.
"Vite, je zajimave ze uvadite nebojte se podepsat a pritom sve nazory prezentujete jakoby z pohledu psa (coz je dejme tomu originalni u toho prvniho psiho serveru ale nikoliv u vas) a tedy se mi jevi jako byste nebyl ochoten Vy sam se za sve nazory postavit. Prijde mi to ponekud schizofrenni i kdyz mozna z hlediska odpovednosti prakticke."
Také vám vadí, že naše noviny píše pes? Míní-li A.T. prvním psím serverem Neviditelného psa, pak se mýlí, protože tam Bart noviny nepíše...
Jednání o převedení školy ve Svinném pod ZŠ Buttulova, což navrhoval Referát školství Okresního úřadu, skončilo v minulém týdnu podle našich informací tím, že škola ve Svinném zůstane i nadále samostatná.

Náš loňský hokejový soupeř Chrudim, jenž postoupil výše, si tam vede stále špatně. Podrobnosti zde.

Posvícenské řemeslné trhy pořádá město Chotěboř v Pá 19.10. od 8 do 17 h na náměstí. Doprovodný program v 16 h - Chotěbořská kapela.
Je tu nový měsíc a počitadlo čtenářů na této stránce nahoře tedy znovu začíná od nuly.

Věc mnou dlouho nevídaná:
Můj pán si dnes udělil dovolenou. Takže jsem tu na všechno sám. Ale novinky pro vás stále sleduji! (Jak už to v pondělí bývá, nejvíc je jich ve sportu.)
Končí klidné dny a večery v Chotěboři. Dnes 1.10. se začínají vracet vojenské stíhačky na letiště v Čáslavi z Náměště n.O., kam byly před časem přestěhovány kvůli úpravám ranveje. Zdalipak jste si toho klidu povšimli a považovali si ho? Už nebude, pravidelný výcvik začne v půli října...

Celý den 27.9. bojovali naši profi hasiči spolu s dobrovolnými s požárem na skládce Chotěboř - Lapíkov. Ohnisko bylo uvnitř skládky, takže museli použít techniku k rozhrnutí.

Multimediální kavárna Modrá hvězda v tomto týdnu: St 3.10. od 20 h - videoklub - Americká krása, film s 5 Oscary.

Městská knihovna v Chotěboři chystá v Týdnu knihoven 8. - 14.10.  řadu zvláštních akcí, mj. 9.10. den otevřených dveří a 12.10. amnestii pro ty, kteří donesou knihy, jež jaksi zapomněli vrátit. Další pak naleznete na stránce akcí jejich webu, jenž je nyní ve výstavbě a bude v plném provozu právě v uvedeném Týdnu knihoven. Knihovna má veřejné připojení k internetu od r. 1998.

Naše mimořádná stránka o nové válce Ameriky má novou rubriku: Czech mini War a najdete tam odkaz na webkameru, která monitoruje situaci u budovy Rádia Svobodná Evropa v Praze, střeženém obrněnými transportéry, jimž se podařilo za jeden den dojet z Hodonína do Prahy! Ani ve 4. utkání sezóny nedokázali druholigoví hokejisté HC Chrudim bodovat. Opět prohráli, ve Žďáru nad Sázavou 2:5,  třetiny 0:3, 0:0 a 2:2. V tabulce je Chrudim nadále poslední. Další utkání se hraje 29.9. v Milevsku, jenž je se 7 body na 5. místě.

Snímky z letošního i loňského ročníku bluesrockového festivalu The End of Holiday
(letos 15.9.) jsou na adrese http://TheEndOfHoliday.radio1.cz. Autorem festivalového webu je chotěbořský rodák Michael Jindra, zvaný E-majkl, fotil Jirka Uttendorfský. Jak je Emajklovým zvykem, web je psán v Macromedia Flash, čili je dynamický, a pokud váš prohlížeč Flash neumí, můžete si na úvodní stránce stáhnout plug-in-berličku pro váš počítač.
Chovatelský den ve Vilémově u příležitosti tradiční Václavské pouti pořádá v neděli 30.9. od rána Okresní spolek chovatelů koní. V poledne začne průvod koňských spřežení obcí s vyhodnocením všech předvedených koní. Bude i zábavný program.

120. výročí hasičů slaví tento víkend v České Bělé. V pátek tam byla soutěž v požárním útoku. V sobotu ve 14 h vyjde hasičský průvod s chotěbořskou dechovkou. Na náměstí pak bude další program. Večer je tancovačka s Variací. V neděli v 9 h bude v tamním kostele vysvěcen hasičský prapor.

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Harryho ANKETA

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát (formulář již funguje!)

Jméno:

(nebojte se podepsat !)

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet