harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 50

harry.jpg (9789 bytes)

srpen II 2002

Harryho Poslední Novinky z I. půle srpna 2002 najdete zde

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 49 četlo: 2312


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky

Archiv vydání

Chotěboř Net

Kultur.programy

Chotěbořské weby

Předminulé Novinky

Drby z vrby 2001

Chotěboř.info

Kino

Sportovní strana

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Pokud se vám zdá, že vidíte
Novinky poněkud starší,
klepněte na tlačítko
Obnovit (Aktualizovat)
Fotbal
Hokej | Bundesliga
Volejbal Ping-pong

Chotěbořské Jídelní lístky: Pizza až do domu
PD Halama  PD Veselý  Na růžku  Modrá hvězda

Volby 2002
volební rubrika

ODS
Chotěboř
Narodili se Atletika
TJ CHS
Atletika
SK
 

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

ikonddnv.gif (4769 bytes)
Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)
Nadační fond pro TMP mládež

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info.

 

Inzerci chotěbořských firem v našem listě najdete zde na adrese: inzerce.harry.cz

Databáze akcí v kraji Vysočina

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Obec Maleč slaví 725 let,
program oslav od 10.8. do 15.9. je zde   

Všem volebním stranám a sdružením v Chotěboři nabízíme místo
pro kandidátky a volební programy v naší příloze Volby 2002

Zimní stadion od čtvrtka 29.8. do neděle 1.9.

zs38.JPG (24768 bytes)  zs39.JPG (18106 bytes)
Ve čtvrtek ráno přijel na louku vedle Zimního stadionu cirkus Humberto. Montážní jeřáb na stadionu schlípl své rameno (na levém snímku vpravo vzadu) a usnul, montážníci odjeli domů, aniž dokončili poslední třetinu zadního nosníku u sportovní haly (první dvě třetiny jsou na snímku vpravo). Možná aby neplašili zvířata v cirkusu, ale možná nebyli spokojeni s betonovou konstrukcí, na níž bude poslední třetina spočívat. V těch místech se totiž pak pracovalo po celý pátek a sobotu. Na pravém snímku vidíte, že krajní nosník není dvojitý jako ty ostatní, ale jednoduchý a je podepřen řadou sloupů vysokých 15 metrů. Ty sloupy jsou v dolní půli ocelové, v horní dřevěné, tam ponesou boční zakrytí stadionu poloprůhledným materiálem.

zs40.JPG (32442 bytes)
Idylický snímek ze soboty 31.8. Docela se ten cirkus ke stadionu šikne, žejo? Vlevo vzadu je dobře vidět nedokončený nosník jakoby podpíraný šedivým sloupem, ale to je jen optický klam, sloup stojí mnohem více vpředu vedle vchodu do cirkusu.

V naší volební rubrice Volby 2002 najdete nově kandidátku ČSSD. Zatím tedy máme 3 kandidátky politických stran (očekává se ještě kandidátka KSČM) a 3 kandidátky sdružení nezávislých. Podle našich informací nebude tentokrát kandidovat žádný jednotlivec. Při komunálních volbách budeme též vyjadřovat názor o připojení ke kraji Pardubice. Ve středu se v Chotěboři sešli představitelé krajů Vysočina a Pardubice se zástupci Svazku obcí Podoubraví a přípravovali text anketního lístku, který odsouhlasí všechny zúčastněné strany na schůzce koncem září. Kromě samotné otázky, zda chtějí občané setrvat v kraji Vysočina či krajskou příslušnost změnit, bude anketa shrnovat i všechny klady a zápory s tím spojené, například v dosažitelnosti úřadů nebo dopravní obslužnosti. „Anketa je jen podpůrný argument, nejdůležitější je, aby se na změně hranic dohodli hejtmani,“ řekl starosta Chotěboře Zdeněk Stejskal. Přičlenění obcí k jinému regionu musí na návrh kraje schválit parlament. „Tento krok bude mít dopad do desítek zákonných norem,“ dodal Stejskal. „Tato případná změna by ale nastala nejdříve po krajských volbách, tedy na konci roku 2004“, řekl první zástupce hejtmana Pardubického kraje Michal Rabas.
Maximální dotaci na obnovu místních částí ve výši 150 tisíc Kč získala Chotěboř od krajského fondu Vysočina. Bylo rozděleno celkem 23,5 milionu korun do nejrůznějších oblastí. Uspěla téměř polovina žadatelů, jejichž projekty představují necelých 40 procent finančních požadavků.
Každých 5 minut se losuje MILION. Od úterý 3.9.2002 si můžete v Pivním baru "U hráze" ve Sladovnické ul. vsadit v nové hře KENO společnosti Sazka. Losování probíhá každých 5 minut a jeho průběh můžete sledovat přímo na monitoru v provozovně. Výtěžek z této nové hry bude poskytován až do vánoc na pomoc obětím nedávných záplav. Dále si zde samozřejmě můžete vsadit i SPORTKU, SAZKU, 5 ze 40, ŠŤASTNÝCH 10 a dobít Váš TWIST mobil a to i v době, kdy ostatní provozy s terminály mají již zavřeno. Těšíme se na Vaši návštěvu!
V neděli 1.9. vydáme zářijové číslo 51 našich novin a tedy i zářijové Poslední Novinky. Chotěbořská gultura se probouzí z letního spánku, takže vám přinesu info o chystaných akcích. Také doufám, že se mi podaří sehnat další kandidátky volebních stran. V pátek před polednem jsme dostali mailem kandidátku již třetího sdružení nezávislých kandidátů, s názvem Nezávislí Chotěbořska. Je to, jak snadno zjistíte, kandidátka HC Chotěboř, jež v minulých volbách kandidovalo pod názvem Hokej veřejnosti.
Novou kandidátku i ty další najdete  v naší volební rubrice Volby 2002.
Multimediální kavárna Modrá hvězda vydala na svém webu program akcí na první půlku září. Nechybí oblíbené chotěbořské karůzo, ale i diskotéka a další programy.
Pozor na dovolenou v cizině! Podle sdělení z INCO s.r.o. došlo k několikadennímu výpadku funkce webu města Chotěboře, jehož je firma technickým správcem, kvůli dovolené odpovědného pracovníka. Stala se totiž "netriviální chyba na discích firewallu zabezpečujících tento web." Bohužel se jednalo o takovou specialitu, že jeho kolegové nebyli schopni tento problém odstranit... Nu, mají poučení pro příště, takže ten nešťastník si asi už na dovolenou neodjede. O nebezpečnosti zahraniční dovolené svědčí také případ zdejšího lékaře, jenž si na tam zakoupené koloběžce přivodil vážné zranění, kvůli němuž musel být po návratu hospitalizován v brodské nemocnici... Tradiční pouť budou mít o tomto víkendu v nedaleké Libici n.D. Pro dětičky je připravena řada atrakcí, pro dospělé mohou být zajímavé opravené kulturní památky. Od září bude v ulici Krále Jana 308 (vedle Mototechny) otevřeno Asijské bistro, nová možnost rychlého občerstvení v Chotěboři. Slibuje jídla plná energie, bez přebytečných tuků a možnost objednání po telefonu. Zajímavá je otevírací doba, ve všední den 8 - 19, v sobotu 8 - 13. Cena jídel je od 15 do 65 Kč.

Zimní stadion ve středu 28.8.

zs36.JPG (10092 bytes)  zs37.JPG (22672 bytes)
Pokračovalo se v montáži nosníku těsně u strojovny (na pravém snímku vlevo) a v jeho propojování s již hotovým nosníkem vpravo. Jde to dost pomalu, když tam pracují jen čtyři montážníci, stejně pomalu jako na stavbě tribuny, kde nepracuje lidí o moc víc. A máme konec srpna...

Harry a jeho pán u novin

harryunovin.gif (8928 bytes)
- Pane, nový volební zákon určuje pětiprocentní hranici, kterou je nutné překročit, aby nějaké seskupení vůbec bylo bráno v potaz při rozdělování mandátů v obecních zastupitelstvech !
- Ano Harry, už i páni komunální politici nelibě nesou, že by jim do toho mohli kecat nějací nýmandi...

Dobrého člověka příslušnost k partaji nedělá, píše ve středečních novinách Vysočina I. Stejskalová v tomto článku. A vyslovuje odvážnou tézi: "Chci si své zastupitele vybrat pro jejich kvality a ne pro stranickost či nestranickost." Zdá se, že řada Chotěbořáků smýšlí stejně, když tu máme tři sdružení nezávislých kandidátů (viz níže vlevo, co zatím víme, může jich být i víc...). O žádném samostatném kandidátu zatím nevíme, ale ještě má čas se registrovat.

Desítky kandidátek pro listopadové komunální volby leží od začátku týdne na stolech registračních úřadů v Havlíčkově Brodě, Chotěboři a Světlé. Přestože je termín odevzdání o týden odložen, většina volebních stran se rozhodla dodržet původně stanovený termín, kterým byl včerejšek. "Jednoznačně převažují kandidátky nezávislých sdružení a navíc se letos rozmohli samostatní kandidáti, kteří jdou do voleb pouze sami za sebe," sdělil Vladislav Rohlík, vedoucí odboru správy a informatiky brodského Městského úřadu.

Na naší volejbalové stránce přinášíme zprávu o průběhu a výsledcích celorepublikového turnaje mládeže v Chotěboři a najdete tam také fotky.
Tři volební strany nám v úterý poskytly svou kandidátku do komunálních voleb, a to Sdružení nezávislých kandidátů Změna pro Chotěboř, Sdružení nezávislých kandidátů Chotěbořská aktivita a ODS Chotěboř. Druhá jmenovaná kandidátka je tvořena sportovci TJ CHS a členy FC Chotěboř (fotbal). Všechny kandidátky najdete v naší volební rubrice Volby 2002. Kandidátka třetího nezávislého sdružení Hokej veřejnosti bude zveřejněna koncem týdne.

K termínu odevzdání kandidátek do komunálních voleb dnes noviny Vysočina píší:

Senát však v neděli odsouhlasil týdenní odklad z důvodu povodní. Tato změna se týká i nezatopených oblastí. Znamená to, že také politická seskupení v okrese mají čas na kompletaci svých kandidátek až do 3. září.
Výběrové řízení na prvních pět míst referentů Městského úřadu právě vypsal MěÚ Chotěboř. Web města i městského úřadu již od pondělního dopoledne funguje (důvodem několikadenního výpadku byla údajně dovolená zodpovědného pracovníka INCO), takže vypsaná výběrová řízení si lze přečíst i tam. K počtu nově obsazovaných míst nám tajemník MěÚ Jiří Fišera sdělil, že v pěti výběrových řízeních se obsadí pradvěpodobně celkem 13 pracovních míst. S největší pravděpodobností se bude přijímat na jednotlivé odbory MěÚ Chotěboř tento počet zaměstanců: odbor organizační 6 míst, odbor sociálních věcí 2 místa, odbor život. prostředí 3 místa, obecní živnostenský úřad 1 místo a stavební úřad 1 místo. Přesný počet zatím nelze stanovit, protože jednání s Okresním úřadem ještě probíhají.

Zimní stadion v neděli, pondělí a úterý 25., 26. a 27.8.

zs32.JPG (53577 bytes)
Neděle 25.8. - Pracuje se uvnitř nosníků a na zemi se přestavuje rameno jeřábu

zs33.JPG (36565 bytes)
Pohled na oblouky nosníků se střešními příčkami je impozantní

zs34.JPG (13812 bytes)
Pondělí 26.8. - pracuje se na zemi a pomáhá přitom nastavené rameno autojeřábu

zs35.JPG (13726 bytes)
Úterý 27.8. odpoledne - začíná montáž krajního nosníku vzadu nad strojovnou, který není nosný

Volební strany, pozor, termín úterý 27.8. 16 h se nemění! V neděli večer se ve sdělovacích prostředcích rozšířila zpráva, že Senát odsunul termín podání kandidátních listin do komunálních listopadových voleb o týden. Ono se to ale týká pouze zaplavených obcí, takže v Chotěboři zůstává původní termín v platnosti! Výběrové řízení na prvních pět míst referentů Městského úřadu právě vypsal MěÚ Chotěboř. Protože webové stránky města již několik dní nefungují (technický správce INCO s.r.o. zatím nepodal zprávu proč), uvádíme výběrová řízení v našich novinách zde.

Přišel mi mail od čtenáře P.P.: "Ahoj Harry. Dočetl jsem se v Tvých zprávách, že Rada města schválila investice do oprav nebo stavby chodníků. Docela by mě zajímalo, jak je přitom pamatováno na matky s kočárky, či postižené občany. Byl bych rád, kdyby zodpovědná osoba za realizaci projektů či zadání sedla do invalidního vozíku nebo vzala kočárek a zkusila se projet a vyhodnotit, co bylo bylo dosud pro postižené občany a matky s malými dětmi uděláno. Bylo by to určitě pro dotyčné poučné a asi i smutné. Já nemusím chodit daleko, mně stačí, když se projedu kočárkem po sídlišti Chmelnice. Mým přáním by bylo, aby zlepšení této situace, byl dar mé dceři, ale i ostatním dětem od města do života. Takže bych to chtěl připomenout, když čtu o nových chodnících."
Pokud vím, všechny nové stavby musí mít bezbariérový přístup. Jak je to u chodníků, to nevím. Doufám, že někdo zodpovědný nám to vysvětlí a jistě je to dobrý námět pro jednání Zastupitelstva. Čtenáři P.P. doporučuji, aby tam v pondělí 2.9. od 15 h zašel (v KD Junior) a žádal po otcích města vysvětlení. Jeho mail předáváme na Odbor investic města.

Upozornění:
Pro značnou délku této stránky jsme ji rozdělili na dvě půle. První půlku Novinek ze srpna 2002 tedy najdete zde.
První volební strana nám zaslala svou kandidátku do listopadových voleb do Zastupitelstva města Chotěboře. Seznam kandidujících za KDU-ČSL si můžete přečíst v naší rubrice Volby 2002. Všem volebním stranám a sdružením nabízíme místo v naší příloze Volby 2002. Můžete nám ke zveřejnění zasílat jak kandidátky tak i volební programy. Žádné vaše materiály nebudeme krátit ani upravovat. Naše služba je pro vás zdarma.

Zimní stadion o víkendu

zs30.JPG (37341 bytes)
V pátek 23.8. ráno dokončili dělníci druhý oblouk. Zbytek dne jej propojovali s prvním.

zs31.JPG (12047 bytes)
Celou sobotu 24.8. zabralo montážníkům pokládání dřevěných příček mezi oběma nosníky, které ponesou prkna střechy.

Napsal mi zastupitel Jiří Uttendorfský: "Už jsem Harry slyšel námitku, že prý kdo to vyprojektoval, že Zimní stadion bude utopený. Já jsem na to hned opáčil, že je to přece dobře, a že je to tak běžné. A uvědomil jsem si přitom, jak stále ještě lidi touží po těch megalomanských stavbách, arogantně zasazených do terénu, nejlépe z betonu a samozřejmě pořádně hnusných." - Ano, s tím souhlasím. Všem volebním stranám a sdružením nabízíme místo v naší příloze Volby 2002. Můžete nám ke zveřejnění zasílat jak kandidátky tak i volební programy. Žádné vaše materiály nebudeme krátit ani upravovat.

Největší školou na okrese byla ZŠ Smetanova v Chotěboři. Nyní prvenství velikosti ztratila, v Ledči n.S. sloučili dvě blízké základní školy v jednu, čímž vznikl kolos se 41 třídami. "Smetanka" měla v minulém školním roce 33 tříd.

Tuto sobotu a neděli čekejte návštěvy s prosbou o podpis na volební petici. V úterý totiž musejí zdejší volební sdružení (nikoli politické strany) předložit podpisy 700 občanů jako přílohu k žádosti o registraci do komunálních voleb. Moje doporučení zní: podepište to všem, kteří vás požádají, ať je kandidátů co největší výběr. V komunálních volbách budeme totiž volit osobnosti ze všech kandidátek. Podle našich informací se do voleb chystají tato sdružení nezávislých kandidátů: Hokej veřejnosti, fotbalisté, sportovci TJ CHS a sdružení Změna pro Chotěboř.

Harry a jeho pán u novin

harryunovin.gif (8928 bytes)
- Pane, podle výkladu pojišťoven povodeň ani záplavy nejsou živelná pohroma !
- Ano Harry, jejich ředitelství asi ještě nikdy nebyla zaplavena. Teď už víš, proč jsem kdysi zrušil všechny své pojistky a pojišťováka přes práh nepustím...

Úřad práce Havl. Brod nebude posílat žádné evidované nezaměstnané uchazeče o pracovní místo na odklizení následků ničivých povodní. Pokud by nezaměstnaní z Havlíčkobrodska měli odjet pracovat do středních nebo jižních Čech, taková akce by musela být především podložena administrativně, navíc ve spolupráci s tamními obecními úřady, které mají nyní zcela jiné starosti. Nezaměstnaní by museli být také někde ubytováni, ale postižené oblasti nemají často volné kapacity ani pro vlastní občany.

Město Chotěboř organizuje v 1. patře MěÚ Chotěboř humanitární sbírku na pomoc oblastem postižených povodní.
Dne 22.8. 12.00 - 14.00. Další pracovní dny: Dopoledne: 8.00 - 10.00. Odpoledne: 12.00- 14.00. Do odvolání. Dle informací z krizového štábu se již změnila potřeba nutných věcí pro postižené oblasti. Vybíráme proto: a) pouze nové a zabalené vitamíny, zdravotnický materiál, rukavice, holinky, deky, b) nové či desinfikované a vyžehlené, ložní prádlo, ručníky, c) nářadí zejména sekery, lopaty.

Krajská soutěž hasičů se koná v sobotu 24.8. od 8 hodin u letního stadionu v Chotěboři. Deset nejlepších mužských a pět nejlepších ženských družstev kraje bude dopoledne soutěžit v požárních sportech, odpoledne v požárním útoku.

První kolo žákovských fotbalových utkání mužstev Chotěboře bylo přeloženo ze soboty na neděli 25.8. Podrobnosti jsou na naší fotbalové stránce.

Ve čtvrtek 22.8. odpoledne - první oblouk nosníku střechy Zimního stadionu dokončen

zs28.JPG (31979 bytes)
22.8. dopoledne dokončovali montážníci propojování částí prvních dvou oblouků. Čtyři montážníci (pátý je jeřábník) mají plné ruce práce se šroubováním spojovacích prvků mezi vazníky i nosníky. Po polední bouřce a přívalovém dešti pak odpoledne položili třetí vazník nosníku č.1, takže v 16 hodin mohli již okolojdoucí vidět první oblouk celý a v plné kráse. Jak vidno, vpravo celý nosník přesahuje přes střechu budovy ZS o 4 metry. Unikátní nosníky, jejichž oblouková délka je 60 metrů a váha bez střechy činí 11,5 tuny, jsou podepřeny pouze na svých okrajích vlevo a vpravo. V České republice jsou již na zimních stadionech takové střechy, ale mají při tomto rozpětí ještě třetí podpěry uvnitř, které překážejí divákům. To v Chotěboři nebude.

Níže je Malá fotoreportáž z prvních 3 dnů montáže zastřešení Zimního stadionu. Fotky jdou zleva doprava po řádcích tabulky. Ve větším provedení je spolu s dalšími najdete v článku na hlavní straně někdy koncem tohoto týdne. Pro upřesnění: celý oblouk konstrukce nazýváme nosník. Je po obvodu dlouhý 60 metrů. Skládá se ze tří částí, nazýváme je vazníky. Každý má téměř 4 tuny. Nyní se montují dva nosníky současně, aby mohly být propojeny. Až budou hotovy, bude se pak montovat vždy jeden celý nosník a propojovat s předchozím. Na obloukové nosníky bude položena dřevěná střecha a na ni vrchní izolační plášť.


zs20.JPG (10153 bytes)

19.8. dopoledne: příprava

zs21.JPG (10045 bytes)
19.8. odpoledne: 1. vazník nosníku 1
zs22.JPG (12137 bytes)
20.8. ráno: 1. vazník nosníku 2
zs23.JPG (14485 bytes)
20.8. dopoledne: propojení vazníků
zs24.JPG (10333 bytes)
20.8. navečer: 2. vazník nosníku 1
zs25.JPG (11595 bytes)
21.8. dopoledne: 2. vazník nosníku 2
zs26.JPG (14643 bytes)
21.8. dopoledne, odpoledne: propojení
zs27.JPG (8575 bytes)
21.8. odpoledne: propojovací prvky

Tak už jsem dostal po čumáku (jen mailem ovšem) za můj prostý výpočet níže: "Nepouštěj se, prosím, do neodborného výpočtu harmonogramu zastřešení zimního stadionu. Ono to bude ve skutečnosti jinak. Mimochodem žádný vnitřní dřevěný strop hala mít nebude a samotná montáž střešního pláště bude probíhat v souběhu s montáží vazníků."
No já jsem jen počítal dny bez ohledu na postup. Bude to tedy jinak a my to zase vyfotíme...

Adresné pomoci obětem povodní přibývá, jak můžete číst i na této mé stránce. Poskytnutí pomoci konkrétní obci, konkrétnímu jednotlivci, je vždycky účinnější a rychlejší, než když svou pomoc svěříte nějakému fondu či spolku, který to teprve bude rozdělovat dále. A navíc máte stoprocentní jistotu, že váš dar došel tomu potřebnému. Kdo rychle dává, dvakrát dává. Přimlouváme se tedy, chcete-li pomoci, dělejte to adresně, jako to udělal například starosta Libice n.D. Jaromír Saidl nebo chotěbořská firma Camona. Další možností je nabídnout svou pomoc na webových stránkách k tomu účelu zřízených, jak uvádíme vpravo. Na Zimním stadionu pokračuje montáž nosníků střechy. Není to jednoduché, takže to nejde až tak rychle. Za 48 hodin jsou namontovány 2/3 dvou nosníků. Prostý výpočet pak říká, že montáž 10 nosníků bude trvat 15 pracovních dní plus dny na demontáž a stavbu lešení vždy pro 2 nosníky, plus montáž dvou bočních nosníků, což tedy dá měsíc práce. Plus další dny na vlastní zastřešení (vnější střecha a vnitřní dřevěný strop) a zakrytí bočních stěn, takže další měsíc a jsme na konci října... Fotky zde přineseme. Na této speciální stránce Povodně zřídil Krajský úřad Vysočina databázi nabídek pomoci, do níž sami můžete svou nabídku vložit. Lze tam vidět i nabídku Dětského domova z Nové Vsi u Chotěboře a Nadačního fondu Čtyřlístek (p. Ondráček). Přidají se další?
Poprvé po prázdninách zasedla 19.8. Rada města Chotěboře a měla tedy řádnou porci věcí k projednání, její obsáhlé usnesení si můžete jako vždy přečíst zde. A jako vždy vybírám pro vás to zajímavé: Rada města prodloužila Policii ČR termín k vystěhování z budovy MěÚ do 15.10.2002. Rada města projednala návrh na zakoupení pozemku v průmyslové zóně od Státních lesů ČR. Rada města ukládá projednat návrh v zastupitelstvu města s tím, že jej navrhuje zapracovat do rozpočtu města na rok 2003. Rada města schválila nákup 1 ks vysoušeče zemní vlhkosti v ceně do 80 tis. Kč z rezerv pro nákup pozemků. Rada města souhlasila s provedením následujících stavebních akcí: - chodník v ul. Hradební náklady 70.000 Kč, - chodník v ul. Krále Jana náklady 74.000 Kč, - chodník za kadeřnictvím náklady 10.000 Kč, - komunikace Hromádky z Jistebnice náklady 60.000 Kč, - křižovatka Havlíčkova – Kosmonautů náklady 50.000 Kč, -nátěr střechy na školní jídelně náklady 70.000 Kč. Rada města neschválila ústní žádost p. Řádka Chotěboř na vytvoření 4 retarderů v ulici Smetanova. Rada města projednala zvýšené náklady na zálohy el energií a plyn v ŠJ Smetanova o 288 280 Kč a v MŠ Svojsíkova, Březová a Bílek o 48 552 Kč. Rada města rovněž zvážila ponížení plánovaných příjmů za prodej domu Havlíčkova 847 Chotěboř o 500.000 Kč, nahodilé příjmy o 800.000 Kč a zrušení příjmu a výdaje poplatku za skládkování TKO ve výši 200.000 Kč. Uložila projednat v zastupitelstvu města přijetí půjčky na krytí nákladů na zastřešení zimního stadionu ve výši 1.640.000 Kč. Rada města projednala návrh ředitele MěBS na úpravu dodávky TUV z kotelny Tyršova pomocí výměníků. Rada města bere na vědomí vyžádané investice ve výši 2,7 mil. Kč a ukládá projednat odsouhlasení půjčky MěBS od banky ve výši 1,5 mil. Kč v zastupitelstvu města. Rada města nevyhověla žádostem ředitelky ZŠ Buttulova Chotěboř o navýšení rozpočtu o 30 000 Kč a ředitelky ZŠ Smetanova o navýšení rozpočtu o 25 000 Kč z důvodu mimořádných výdajů na zabezpečení internetových učeben vstupními dveřmi třetí bezpečnostní třídy v rámci projektu Internet do škol. Rada města, v souvislosti s reformou veřejné správy, projednala a schvaluje navrženou strukturu MěÚ Chotěboř platnou od 1.1.2003. Rada města bere na vědomí počet přidělených funkčních míst a počet delimitovaných zaměstnanců Okresního úřadu Havlíčkův Brod na MěÚ Chotěboř. Rada města uložila vypsat do 31.8.2002 výběrová řízení na neobsazená funkční místa nezbytná pro zajištění činnosti úřadu obcí s rozšířenou působností. Výběrová řízení bude provádět komise ve složení starosta města ( příp. místostarosta ), tajemník a vedoucí příslušného odboru. Tato komise může být rozšířena o členy rady města. O výběrových řízeních bude veřejnost informována na úřední desce MěÚ, webových stránkách města, místním a regionálním tisku.
Rada města se rozhodla, že každý z jejich členů a tajemník MěÚ věnují na povodňový fond ze svých vlastních prostředků celkovou částku 4.000,--Kč. RM ukládá tajemníkovi tuto částku odeslat na Vládní povodňové konto u ČNB. Současně RM vyzývá členy ZM k následování.

Harry a jeho pán u TV

harryatv.JPG (20098 bytes)
- Pane koukej, v TV vykládá ředitel Povodí, že se vltavská kaskáda zachovala správně a ředitel České inspekce, že nemají hlášení o žádné ekologické havárii...
- Ano Harry, poté co se podařilo zabránit panice obyvatelstva vydáváním 200 leté vody za 20 letou, je nyní třeba zabránit hromadnému podávání žalob. Kdo by to soudil, když soudy jsou zaplavené...

Záplavy, které Čechy postihly, vyvolaly obrovskou vlnu solidarity v okolí Chotěboře.
Podmoklany: " Lidé za námi chodili na obec a ptali se, kdy už se bude vybírat na pomoc postiženým. Na jejich přání jsme tedy o víkendu na obecním úřadě uspořádali dobročinnou sbírku," říká starosta Jiří Zatřepálek. Za pouhé dvě hodiny se podařilo shromáždit šestadvacet tisíc korun, což je úctyhodná suma pro obec s necelými 160 obyvateli. " Peníze osobně předáme konkrétní, potopou postižené rodině." Libice n.D.: Včera odjel starosta Jaromír Saidl do jižních Čech zjistit, které z povodněmi postižených míst potřebuje nejvíce pomoc. " Ačkoli směřoval do Veselí nad Lužnicí, pomoc Libických může najít cíl i jinde, pokud se ukáže, že jiné místo má větší problémy," uvedla hospodářka Jana Málková. Odvezl s sebou deky, čerpadla i vysoušeče. Konat se bude i sbírka obyvatel, která se opět doveze do konkrétní postižené obce. Vilémov: Začne se co nevidět organizovat humanitární pomoc. "Již dnes se sejde zastupitelstvo obce a vydá usnesení o občanské sbírce," sdělila starostka Jaroslava Dvořáková. Na zasedání radní rozhodnou i o tom, k jaké konkrétní obci tato finanční pomoc poputuje. Jeřišno: Starosta Pavel Jecha byl překvapen zájmem lidí, neboť přímo k němu domů nosí občané hmotnou pomoc - lopaty, savo, rukavice i kbelíky. Na setkání zastupitelů se dohodne místo, kam se věci odešlou, případně bude vyhlášena i sbírka. Obdobný scénář se v těchto dnech odehrává i v mnoha dalších obcích. Otevřená srdce a dlaně občanům Havlíčkobrodska rozhodně nechybí. Dárci nosí deky, hygienické potřeby, dezinfekční prostředky i peníze. Humanitární pomoc o víkendu do sběrného střediska v okresním městě doručily například Škrdlovice, Krucemburk a Olešenka.
(Převzato z novin Vysočina pro porovnání s Chotěboří)
V chotěbořské firmě CAMONA spol.s.r.o. byla uspořádána sbírka na povodněmi postiženou obec Křešice na Litoměřicku. Úklidové prostředky, nářadí, hygienický a zdravotní materiál byl zakoupen z prostředků podniku a dobrovolné sbírky zaměstnanců uspořádané 20.08.2002.
Montáž střechy Zimního stadionu začala ! V pondělí 19.8. odpoledne byl usazen na své místo a zajištěn první střešní vazník, který je 1/3 celého střešního nosníku. Montáž bude v úterý a v dalších dnech pokračovat, doporučujeme se přijít podívat na zajímavou podívanou. Můj pán při fotografování potkal pana architekta, který střechu projektoval a počátek montáže ukazoval svému synovi. Pan inženýr mu sdělil, že v Chotěboři budeme mít raritu - jako jediní v ČR zde budeme mít střešní nosníky v délce 60 metrů opřené jen na koncích. Jsou proto ze dřeva, kovové by byly nesmírně těžké a náročné na množství materiálu. Pana architekta takto na dálku zdravíme, má být na co pyšný. Pro vás, kteří nemají okolo cestu, máme pravo malé fotky, větší budou ve zvláštním článku na hlavní straně.

Na prvním snímku vidíte pohled na usazený vazník. Je to první nosný, za ním směrem ke sportovní hale bude ještě jeden, nenosný, který bude krýt zadní bok stadionu nad strojovnou. Ten tam bude namontován později.

Druhý snímek je jakoby zakouřený, je totiž pořízen přes špinavé okno sportovní haly, které nejde otevřít. Ukazuje detail přišroubování vazníku na opěrnou patku (takových patek je 10). Snímek je pořízen z opačné strany než ten první.

zs17.JPG (12187 bytes)

zs18.JPG (15652 bytes)

Podle informace, kterou nám poskytl starosta města Chotěboře Zdeněk Stejskal, nebude město Chotěboř organizovat materiální ani finanční sbírku na pomoc postiženým povodněmi ze dvou důvodů: Pro materiální pomoc nemá Městský úřad v současné době, kdy probíhá jeho přestavba, žádné prostory k soustřeďování darů. Pro finanční pomoc formou veřejné sbírky existuje zákon č. 117/2001 Sb., který pro města a obce stanoví příliš dlouhou lhůtu (30 dní po povolení Krajského úřadu), takže by to znemožnilo občanům rychlou pomoc. Proto starosta města doporučuje občanům, kteří chtějí přispět věcným darem, využít sbírky konané Charitou na místní faře. Těm, kteří chtějí přispět finanční částkou, pak doporučuje využít některou z mnoha vytvořených veřejných sbírek, které jsou oznamovány ve sdělovacích prostředcích. Dne 2.9. zasedne Zastupitelstvo města, které bude mj. jednat o formě pomoci ze strany města Chotěboře. Dozvědět se něco nového o technologiích v oblasti počítačů a digitální techniky není jednoduché. V našem regionu není možnost zúčastnit se jakékoli akce, která by se věnovala dané tématice a kde by se účastníci mohli dozvědět novinky. Proto se jediný výrobce značkových počítačů v regionu - firma JCS computer rozhodla uspořádat v pondělí 26. srpna od 12 do 17 hodin v kavárně Modrá hvězda v Chotěboři konferenci s názvem "DIGITÁLNÍ ZÍTŘEK".  Zveme všechny, kteří se chtějí něco zajímavého dozvědět ze světa informačních technologií, internetu a digitální techniky. Na programu jsou zajímavé přednášky, diskuse s odborníky, miniprezentace techniky a doprovodný program. Vstup je zdarma, občerstvení zajištěno. Program přednášek naleznete ZDEJelikož je kapacita omezena, chcete-li se zúčastnit, je nutné se  co nejdříve přihlásit . Stačí vyplnit registrační formulář ZDE nebo napsat na [email protected]. Při příležitosti konání akce pořadatelská firma připravila pro také řadu slevových akcí. Více na www.jcscomp.cz. Těšíme se na setkání s Vámi. Tomáš Jindra, JCS.
Na hlavní straně přinášíme dvě fotoreportáže pořízené 14. a 15.8., z Údolí Doubravy a z rozvodněných rybníků nad Chotěboří. Co se vám líbí a nelíbí v Chotěboři? Tak se jmenuje článek v pondělních Novinách Havlíčkobrodska (Noviny Vysočina). Pět občanů města tam odpovídá na tuto otázku a jejich odpovědi si můžete přečíst zde. A jak byste odpověděli vy? Můžete napsat k nám do redakce (uveďte přitom, zda chcete či nechcete uvést svoje jméno).

Celý minulý povodňový týden odčerpávali zdejší hasiči vodu ze zatopených sklepů v Chotěboři a v Bílku. K větším škodám nedošlo.

I. ročník volejbalového turnaje O štít města Chotěboře přinesl o víkendu dramatické boje na kurtech. V soutěži dorostenců (za účasti šesti družstev) zvítězilo extraligové Velké Meziříčí, v soutěži drorostenek vyhrály volejbalistky KP Brno A, což je loňský mistr republiky. Podrobnosti najdete zde.
Na redakční poradě jsme se s mým pánem dohodli o formě pomoci poškozeným záplavami. Nejprve propátráme, zda mezi zatopenými není nějaká rodina téhož příjmení, jako má můj pán. Té bychom poskytli finanční pomoc podle našich možností. Pokud takovou nenajdeme, vybereme si jinou konkrétní rodinu. Všechny, kdo chtějí pomoci, vyzýváme k následování. Na pondělí 19.8. ohlašují noviny Vysočina článek "Splnila radnice v Chotěboři předvolební sliby?" Nezapomeňte si tedy tyto noviny koupit nebo nahlédnout do jejich internetové mutace (odkazy na zdejší noviny najdete na webu www.chnet.cz). I já vám přinesu o tomto článku zprávu. Již 10. závod Běžeckého poháru pořádá 20.8. od 17 h atletický oddíl TURBO TJ CHS. Podrobnosti najdete na naší stránce Atletika TJ CHS (odkaz výše vpravo).

Harryho Poslední Novinky z I. půle srpna 2002 najdete zde.

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát (formulář již funguje!)

Jméno:

(nebojte se podepsat !)

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet