/ číslo 86 (srpen 2005)    
   počet čtenářů za tento měsíc: 

Harryho 
Poslední 
Novinky

 Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí    
 Stálá rubrika listu
Chotěbořský Courier Harry    


  Hlavní strana 

Chotěboř  

  Radniční okénko | Okénko MP | Další odkazyJídelní lístkySport | CHnet | Inzerce

  Město Chotěboř |Chotěbořské weby | Chotěboř.info | Kultura | Kino | Chotěbořské Echo |Velký Voči | Mapa ulic | Ulice

 

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí, 
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení

Harryho Aktuální odkazy

Snímky z Marsu od roverů Spirit a Opportunity, uvolněné pro tisk, snímky nezpracované a panoramata a snímky 3D.
SnímkyMarsu pořizované družicí Mars Express, zvláštní tím, že jsou pořízeny nikoli shora, ale "zešikma".
Skvělý web pro milovníky a pamětníky starých rádií a televizorů je zde.
Nejnovější snímky Saturnu a jeho měsíců pořízené sondou Cassini.
Celá Země na fotkách ze satelitů: NASA World Wind, český popis je zde |Google Maps |Google Moon
Airbus A380: oficiální web  /
 Nový kanál ČT: zpravodajství ČT 24
Která letadla můžete vidět v příštích dnech na letišti Ruzyně: www.planes.cz
Pro fanoušky příjmu satelitního TV vysílání (i digitálního) na PC: http://www.skystar2.info/
Extra fotky letadel ve výjimečných situacích | Databáze leteckých katastrofMinulé Novinky

Předminulé Novinky

Harryho Archív
(včetně Harryho Novinek)

Chotěbořský
Hokej   I   Fotbal

tapety: Železné hory (bmp 3.5 MB),  Železné hory ze zámecké aleje (jpg, 1.25MB) 

Prosba redakce: Prosíme, maily s velkými fotografiemi či s objemnými přílohami
posílejte na adresu vpravo:
Maily se supervelkými přílohami do 600 MB pak na adresu vpravo níže:


 

Kultura v Chotěboři
SKC Městské muzeum

Chotěbořské blogy

Čtěte též naše redakční Blogy:

       

Harryho blog je zde
Dnes v blogu: Význam internetu pro psa
*
Blog Harryho pána je zde
Dnes v blogu:
Přeceňujeme význam internetu anebo ho podceňujeme?

*
Prosba ke čtenářům: Podpořte web historie zdejšího motokrosu

Dostali jsme informaci, že v Chotěboři vznikla skupinka lidí se zájmem obnovit bývalou motokrosovou slávu závodiště na Koukalkách a shromáždit informace o historii motokrosu v Chotěboři. Za tímto účelem se chystají internetové stránky (až budou, upozorníme zde). Zájmová skupina prosí čtenáře, kteří mají k dispozici materiály z historie motokrosu na Koukalkách, či znají osoby, které takové materály mají nebo osoby, které se na bývalých motokrosech v Chotěboři podílely, aby podali informace na mail redakce Chotěbořského Couriera (je uveden zde zcela dole), která je předá.  Děkujeme předem.
*

Novinky na stránkách sportu   Poděkování Harryho pána

  Čtenáře, kteří čtou naše rubriky věnované fotbalu či hokeji, upozorňujeme na novinky v nich.
  Na stránce Fotbal jsme na četná přání čtenářů a také z praktického důvodu (možnost zaslání nové informace do stránky Fóra z kapesního počítače) zavedli Diskuzní fórum.
  Na stránce Hokej je sice ještě stará sezóna (stránku nové sezóny spustíme 18. 9., kdy začne Rebel Havlíčkův Brod hrát 2. ligu), ale najdete tam nejčerstvější informace o změnách v týmu HC Chotěboř a nynější sestavu, která již trénuje pod vedením trenérů Halamky a Hospodky.
(31.8.)

  V pondělí minulého týdne na mne přišly nezvyklé potíže, které vedly k přivolání Rychlé záchranné pomoci. Tříčlenná osádka RZP, z níž znám bohužel jen pana Libora Kabíčka, přijela okamžitě, skutečně rychle mne v podvečer dopravila na neurologii Nemocnice v Havl. Brodě a poskytla mi přitom účinnou první pomoc, takže po příjezdu tam moje potíže téměř vymizely. Za to jim patří moje vřelé poděkování. V nemocnici se mne ujal tým MUDr. Pavla Málka. Ještě večer jsem absolvoval CT vyšetření, které naštěstí potvrdilo, že moje potíže byly přechodného rázu. V několika dalších dnech jsem absolvoval ještě další vyšetření a v pátek dopoledne byl z nemocnice propuštěn. Po celou dobu mi tým Dr. Málka včetně vrchní sestry a dalších zdravotních sester poskytoval vzorné a obětavé služby a pečlivě se o mne staral, ač už mi nic nebylo. Za to vše jim všem velmi upřímně děkuji a lituji, že zde nemohu vyjmenovat všechny. V situaci, kdy je člověk v nemocnici, vždy velmi potěší, když uvidí známou tvář. Tou byla zdravotní sestra paní Milada Pořízová z Chotěboře, jíž jediné tedy mohu v týmu sestřiček poděkovat jmenovitě a poprosit ji o vyřízení mého poděkování všem ostatním, panu Dr. Málkovi obzvláště.
  Při pobytu v nemocnici zažije člověk i ledacos veselého. Skutečně mne velmi rozesmálo, když mladá sestřička poté, co mi digitálně změřila krevní tlak a tep, pravila při pohledu na displej: "Vy jste pane P. byl aktivní sportovec, že?"... (Kdo mne zná, ví že k aktivním sportovcům mám stejně daleko jako k pilotům tryskových letadel.)
  O některé zážitky se spolubydlícími, které už tak veselé nebyly, se s čtenáři podělím v Blogu Harryho pána.
Jiří Poděbradský, Harryho pán
(31.8.)

Květnatec Archerův na Chotěbořsku   Mail od čtenáře: padla lampa těsně vedle auta a lidí

  Nedávno jsme tu s bratrem prezentovali, co vše lze v těchto dnech v okolí Chotěboře najít za houby. Moje známá objevila lokalitu, kde se rozhodla uhnízdit další rarita mezi houbami a toKvětnatec Archerův. Je to velmi vzácná houba, která se k nám do Evropy dostala z Austrálie a Tasmánie, při dovozu bavlny a pomalu si razila cestu v evropských zemích, aby tady tak nějak zdomácněla. Podle jednoho katalogu hub, byl první výskyt této houby na našem území zaznamenán někdy v první polovině osmnáctého okolí a to kdesi v Jižních Čechách. Tato houba je zvláštní a podobá se mořské hvězdici. Neuvádím záměrně místo tohoto nálezu, aby nebyly tyto výtvory přírody vystaveny zkáze.
Milan Knob
Foto níže: autor.
(30.8.)

  Stalo se to v úterý nebo v pondělí, už ani nevím…. jdu si takhle ve 23 h s kamarádem z města a najednou rána jak prase! Zhasla světla v ulici Družstevní a ozvaly se balkonové dveře několika zvědavců z okolních bytů. U vchodu čp. 1273 stála trojice celkem vyděšených lidí a nechápavě si prohlížela lampu, která ležela vedle auta jednoho z obyvatelů vchodu. Zřejmě větříček se lehounce opřel do lampy, která se houpala již několik let, a poslal jí k zemi přímo mezi nic netušící lidi. Při pádu lampa stihla nejen polekat přítomné, ale především poškodit auto zaparkované na parkovišti před vchodem. Policie si sice přijela, udělala pár foteček, ale ať koukám jak koukám, nikde je nevidím, pročpak?! Není se čím chlubit, asi proto! Raději si ani nechci představit, že by se toto stalo za bílého dne a stál by pod okny před domem třeba kočárek s dítětem nebo pár hrajících si dětí! Zamyslí se někdo z šéfů TELES nebo města nad tím? Vyjádří se někdo k tomu, nebo se takové věci u nás tutlají, protože jsou běžné?!    (pm)
Harryho pozn.: Policie prý pořídila pro TELES fotky pro pojišťovnu. Podle místostarosty Milana Linharta by nejlepší bylo svěřit veřejné osvětlení soukromé firmě jako to ke své spokojenosti udělali ve Ždírci n.D.  
(29.8.)


* *

Karatisté měli seminář v Malči   V Nové Vsi vykradena motosbírka

  O víkendu 27. - 28. 8. v blízké obci Maleč jsme měli interní seminář karate, nejde zde jen o tento sport, ale především o sblížení a kamarádství. Této akce se zúčastnil především chotěbořský oddíl MSK a naše pozvání přijalo i pár bojovníků z pražského klubu. Sobotní ráno po příjezdu všech účastníků se začalo secvičením, kde se dbalo na pilování vybraných technik a jejich účinnosti v praxi. Namáhavé, ale velice zajímavé cvičení jsme střídali s kolektivní míčovou hrou, takže o zábavné i napínavé situace nebyla nouze. Nedělní den měl na programu turnaj všech bojovníků. Začalo se cvičením forem a dbalo se i na správné hodnocení soudců. Vrcholem nedělního dopoledne byl sportovní boj, který ukončil již X. ročník tohoto velice zajímavého semináře. Na fotkách výše vidíte zleva Víta Novotného s pohárem pro nejaktivnějšího účastníka, účastníky semináře a ty pak ještě jednou při společné míčové hře. Více fotek najdete zde. Také se těšíme na Vaši návštěvu při našem náboru karate, více najdete na www.MSKA.cz/chotebor.
Za oddíl MSK Chotěboř, Luboš Chlubný.   (29.8.)

  V době od 13. do 28. srpna se dosud neznámý pachatel vloupal do rodinného domu v obci Nová Ves u Chotěboře. Z domu odcizil přesně nezjištěné množství malých a velkých kompletních motocyklů různých značek a dále náhradní díly a příslušenství k motocyklům. Následně vyboural dveře i se zárubní, vnikl do vedlejšího objektu kůlny, odkud odcizil přesně neustanovené díly na motocykly. Poškozeným vznikla škoda v celkové výši nejméně 100 000 Kč.
(29.8.)

 

Harryho Radio Jerevan se omlouvá Ladislavu Pátkovi (zastupiteli za KSČM)

  Asi budete pamatovat ten dobrý fór o Rádiu Jerevan, ukazující, jak fungovala sdělovací média za komunistů. Hraje to roli v tom, co budu psát dále, takže ho zopakuji:
  Radio Jerevan se omlouvá, že uvedlo zprávu, že "Jiří Hanzelka dal v Kremnici facku Gustávu Husákovi." Nebylo to v Kremnici, ale v Kostnici, nebyla to facka, ale upálení, nebyl to Husák, ale Hus a neupálil ho Hanzelka, ale Zikmund...

 

  Proč ten vtip? Na Radio Jerevan totiž naráží ve svém článku "Tak nám zabili Třešňovku" v posledním dvojčísle Chotěbořského Echa na str. 37 člen Zastupitelstva města za KSČM Ladislav Pátek a píše doslova: "Je to komplot komunistů, napsal Harry, neb se mu cosi doneslo o schůzce zastupitelů za KSČM se zainteresovanými osobami v Panském domě. Setkání nebylo v Panském domě, ale ve Vysočině. Zúčastnili se ho dva zastupitelé za KSČM a pan K., který nás seznámil se svým problémem." Ladislav Pátek pak v závěru článku uvádí: "Prohlášení na Harrym o aktivitách zastupitelů za KSČM v této kauze hraničí s pomluvou."

  Naše redakce však zveřejnila nikoli Prohlášení, ale Stanovisko k Třešňovce a nikde se v něm  nevyskytuje termín "komplot komunistů", jak se soudný čtenář může snadno přesvědčit zde. Tento termín si vymyslel L.P. sám.  Jelikož   se   však    velmi   obáváme   úderné  pěsti  Ladislava Pátka, nastavujeme po levé tváři i pravou a raději uvádíme tuto Omluvu redakce:
  Omluva redakce Ladislavu Pátkovi:
  Není pravda, co jsme napsali, totiž že "před časem se k nám dostala informace o jednání zainteresovaných pánů se zastupiteli z KSČM v Panském domě." Oni sice spolu jednali, ale nebylo to v Panském domě, nýbrž v hotelu Vysočina. A nebylo to se zainteresovanými pány, nýbrž s jakýmsi panem Ká. A nebyl to čtvrtek, ale Pátek. Redakce se za tyto omyly a pomluvu hluboce omlouvá.
Teď je to teprve to pravé ořechové Rádio Jerevan, že?... Kdo koho tu vlastně pomlouvá, pane L.P.?
(29.8.)

Vítejte z prázdnin !  René je v USA   Uhelná Příbram nebude čekat na metropolitní síť

  Tradiční akci na zahájení nového školního roku, nazvanou Vítejte z prázdnin, pořádá 1. 9. od 10 h na náměstí T.G.M. DDM - SVČ Junior Chotěboř. Uvidíte a uslyšíte aerobik, mažoretky, soutěž ve zpěvu karaoke a vyhodnocení soutěže Pozdrav z prázdnin.
(28.8.)
 

 

  Vůdčí osobnost chotěbořských bloggerů René Kopčem (18) se v minulých dnech přestěhoval na určitý čas do Montany v USA, kde bude chodit do školy. Zůstává s chotěbořskými čtenáři internetu ve spojení na svém blogu zvaném Web na intelektuální níži.
  Renému (Romanovi) přejeme příjemný pobyt a hladká studia.
(27.8.)

  Můj pán uvedl ve svém Blogu Harryho pána historický příklad, kdy radní obce Uhelná Příbram žádali ve 20. létech minulého století okolní obce, aby se nepřipojovaly na elektrickou síť jako se připojila Chotěboř, že by to poškodilo prodejce petroleje. Zabedněnost z Uhelné Příbrami už dávno vymizela, jak se můžete přesvědčit v dnešním článku Chtějí umožnit občanům surfovat po internetu v Novinách Vysočiny. Zajistit obyvatelům obce přístup na internet 24 h denně slibuje nedávno založené neziskové občanské sdružení Coolink.net, jež vzniklo z iniciativy starostky Marie Ostatnické. V  Uhelné Příbrami tedy přistoupili k problému vysokorychlostního připojení na síť z opačné strany než v některých obcíchSvazku obcí Podoubraví a rozhodli se na metropolitní síť nečekat.
(27.8.)

Krade se tu nafta  MP testovala radar u Camony   Jak se připojit v Chotěboři II

  Ke krádeži nafty z vozidel došlo v noci z 24. na 25. 8. v areálu firmy v Sokolohradské ulici v Chotěboři. Neznámý pachatel z nádrží nákladního vozidla, nakladače a bagru odcizil celkem 160 litrů motorové nafty. Poškozenému majiteli vznikla škoda nejméně 4500 Kč. Ve stejnou dobu byla nafta ukradena i v Habrech Správě a údržbě silnic.
(27.8.)

 

  Ve čtvrtek 25.8. si strážníci MP Chotěboř vyzkoušeli moderní měřící zařízení rychlosti jedoucích vozidel. Test proběhl v blízkosti s. r. o. Camona a odhalil řadu překročení předepsané 50km rychlosti v obci. Tento radar by byl jistě přínosem na poli odhalování dopravních přestupků a vůbec výborným preventivním prvkem v činnosti městských policistů. Foto najdete během dneška jako obvykle v rubrice Okénko Městské policie.
MP Chotěboř
(27.8.)

  Pokusil jsem se sepsat informace o poskytovatelích internetu v Chotěboři. Druhý díl, doplněný o tarify INCO a AICOM, najdete na této adrese.
S pozdravem Jakub Danielka.
  Všem, kdo se chystají připojit se na internet, Jakubovo pojednání doporučujeme, nabádáme však k opatrnosti v případě ADSL, kterýžto způsob připojení se Jakubovi jeví jako nejvýhodnější.

(27.8.)

Debata s mladými novináři   Nové dvojčíslo Chotěbořského Echa

  22. srpna jsem byl přizván do Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Brodě, abych v jakési obdobě televizní „Sedmičky“ debatoval s poslancem Evropského parlamentu Ivo Strejčkem (ODS) o Evropské unii. Velmi živá debata zakončená četnými otázkami mladých žurnalistů trvala hodinu a půl a ještě po jejím konci mne obklopil hlouček mladých novinářů, takže jsem musel dalším dotazům čelit ještě další tři čtvrtě hodiny. Zasílám ilustrační fotografii.
Ing. Milan Linhart, místostarosta Chotěboře  
(27.8.)

  Ve čtvrtek 25. 8. poprvé vyšlo prázdninové číslo Echa, které je číslováno jako 7/8, tedy červenec/srpen. Poznáte ho snadno podle krásného leteckého snímku Chotěboře na obálce, autorem je Petr Němec. Letadlům a létání je věnován i rozhovor s Milošem Karáskem a celá stránka barevných fotografií Jiřího Brožka. Nechybí ani blahopřání Janu Adamcovi. Ti, kdo nemají Internet a přišli o diskusi k Třešňovce, si mohou v Echu přečíst třístránkovou polemiku k tomuto tématu. Echo se také ještě vrací k červnové návštěvě maďarských sborů. Pan starosta informuje o hlavních stavebních akcích. Na otázky odpovídá zastupitel Adolf Müller (KSČM), byť poněkud stručněji než jeho kolegové. Důležité je upozornění na novou vyhlášku města o místním poplatku za užívání veřejného prostranství, v čísle najdete i potřebný formulář pro ohlášení. Oficiálně je vyhlášena nová fotosoutěž Téma na obálku. V září se bude konat spousta kulturních akcí, například Chotěbořské divadlení, Myslivecké slavnosti, Svatováclavské slavnosti, koncert Ivy Bittové a další, podrobnější informace rovněž v Echu. V čísle je i pestrá nabídka jazykových kurzů a kroužků pro děti pro nový školní rok. Z okolních obcí se tentokrát představuje Víska, která slaví 490 let od založení. Přestože byly prázdniny a dovolené, nechybí ani žádná z pravidelných rubrik.
Ing. Milan Linhart místostarosta Chotěboře

(27.8.)

Co bylo v Chotěboři v uplynulém týdnu: vloupání, přepadení, problém s Bílkem

  V uplynulém týdnu Harryho Novinky nevycházely, takže přináším stručný přehled dění v Chotěboři.
  Šetřením policistů z Havlíčkova Brodu byli zjištěni pachatelé vloupání do osobního vozidla VAZ 2101, ke kterému došlo v odpoledních hodinách dne 19. srpna před městským hřbitovem v Chotěboři. Z vozidla byla odcizena dámská kabelka s osobními věcmi, mobilním telefonem a doklady. Jedná se o dva muže ve věku 29 a 32 let ze Zlína.
(27.8.)

 

  Z trestného činu loupež a neoprávněné držení platební karty je podezřelý sedmnáctiletý mladík z Havlíčkobrodska. Mladík fyzicky napadl v nočních hodinách ve středu 24. 8. v ulici Lazební v Chotěboři zezadu napadl sedmačtyřicetiletého muže, který se v podnapilém stavu vracel domů z restauračního zařízení. Muž upadl na zem a ztratil vědomí. Mladík mu z kapsy kalhot odcizil penženku, se kterou z místa utíkal do ulice Mezibranské, kde ji začal prohledávat. Při tomto byl přistižen hlídkou Městské policie Chotěboř. Následně se dal před strážníky na útěk, ale po několika minutách byl dostižen. Poškozený muž utrpěl zranění s předpokládanou dobou léčení nejméně jeden týden.
(27.8.)

  Armáda prostory v Bílku u Chotěboře opustí na konci roku a majetek prohlásí za nepotřebný. Všechny budovy jsou ovšem postaveny na pozemcích Lesů České republiky a město Chotěboř zřejmě získá pouze budovy. "Vojenské zákony totiž umožňují stavět budovy na libovolných pozemcích, civilní nikoli," vysvětluje místostarosta Milan Linhart. Pokud se ministerstvo obrany majetku vzdá a nabídne ho městu, to se v tu chvíli dostane do sporu se stavebním úřadem a bude muset budovy odstranit a nebo sehnat potřebné dokumentace. Chotěbořská radnice věří, že k tomu nedojde, signály s resortu obrany tomu ale nenasvědčují.
  Náročný program prvního dne Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského absolvovaly v pondělí v Brodě tři desítky mladých novinářů. Fotky, na nichž uvidíte i chotěbořské účastníky, má list HB in zde.

(27.8.)

Obnovujeme vydávání Harryho Novinek

    Po několikadenní náhlé nepřítomnosti Harryho pána v Chotěboři obnovíme v sobotu 27.8.
    vydávání těchto Harryho Posledních Novinek a dalších pravidelných rubrik (Fotbal, Okénko MP, atd.)
    Podrobnosti zítra.
    Děkujeme za pochopení náhlého přerušení, Harryho pán mohl upozornit čtenáře jen prostřednictvím
    Blogu Harryho pána, do těchto Novinek neměl přístup.
    (26.8.)

Hlasujte pro Markétu   Můj pán píchnul do vosího hnízda a ze mne je kapitalista

   Chotěbořská studentka Markéta Chrbolková, známá bloggerům na internetu jako 3D Mata, se účastní soutěže Lady Mobil 2005. V této soutěží je jí dobrý každý váš hlas. Zatím jich má 28 a může to být lepší díky vám. Podrobnosti jak hlasovat mobilem se dozvíte na této stránce, taky se vám tam Markéta představí.
(22.8.)

  Můj pán zase jednou píchnul do vosího hnízda, podezírám ho, že schválně, aby rozvlnil stojaté vody chotěbořského internetu, naštval mnohé lidi a donutil je reagovat (sám se pak směje za bukem). Napsal totiž do Blogu Harryho pána glosu Přeceňujeme význam internetu?, v níž polemizuje s Jildou Zárubou a jeho obhajobou libických, kteří odmítají vysokorychlostní internet do obce. V komentářích pod glosou se už ozvali první dotčení a napsal jsem tam i já. Ve svém NoteBlogu se ozval Jiří Císař (libický rodák) a vzal řeči mého pána vážně. Takže i tam se někteří čtenáři již vyjádřili. Ve svém vzpomínkovém blogu se pak ozval sám napadený Jiljí Záruba, též rodák libický, ale ten to vzal humorně, jak jest jeho zvykem. Nemá tam však možnost komentářů. Jinak mne pobavilo, že pan Jiljí mne tam nazval kapitalistou. Dobrá představa - pes kapitalista... ;o))
(22.8.)

V Počátkách zahájili  Dvě užitečné stránky: pohlednice, poskytovatelé   Koncert na zámku s vínkem

  Koncert houslisty Milana Nevoleho na parkovišti před kulturním domem v Počátkách u Chotěboře zahájil v sobotu odpoledne výstavu obrazů, koláží a monotypů Malířské Počátky. "Tak na návsi jsem ještě nehrál," poznamenal houslista, uvádějí dnešní Noviny Havlíčkobrodska. Už tento netradiční začátek vernisáže měl návštěvníky varovat, že uvidí něco, na co běžně nejsou zvyklí. Celý článek, se slovy Milana Linharta a Markéty van Benešové,  čtěte zde.
(22.8.)

 

  Dovoluji si oznámit ctěnému publiku, že na vebových stránkách firmy AZ PARKET byla v sekci Zábava zprovozněna galerie historických pohlednic města Chotěboře a okolí. Na doplňování galerie se průběžně pracuje. V současnosti obsahuje okolo 50 kusů pohlednic.
Roman Juránek

  Dobrý večer, pokusil jsem sepsat informace o poskytovatelích internetu v Chotěboři, najdete je zdea můžete mi poslat své připomínky.
Jakub Danielka
Harryho pozn.: K našemu překvapení tam došel Jakub k názoru, že nyní je ADSL tím nejlepším připojením k internetu v Chotěboři!
(21.8.)

  K příjemné atmosféře konce léta přispěje i ochutnávka a prodej moravského vína. Tímto úvodem vás zve plakát SKC Městské muzeum na koncert Ventovy dechové harmonie (soubor sic nemá web, ale info je zde) a dodává, že volně přístupné budou nově upravené prostory majitele zámku, pana J. J. Dobrzenského. Koncert se bude konat v pondělí 29. srpna od 18:30 h v zámku.
(21.8.)

Nehledáte, sbíráte, fotíte... PC v oleji  (k Blogu Harryho pána)   Rostou, fotografujte...

  Výborný nápad měli nezávisle na sobě bratři Petr a Milan Knobovi, když si vyrazili na houby s digitálním foťákem. Můžete se přesvědčit na naší speciální houbové stránce, že fotky hub na zemi v lese vypadají mnohem lépe než když jsou doma na stole.
  Na stránku jsme přidali i fotku od Josefa Krále, který však houby vyfotil až doma. To nic, jistě bude mít dost příležitostí to napravit. Pokud nám ještě chcete fotky hub poslat, tak prosíme, pouze z lesa! Pomůžou mi přesvědčit mého pána, že v lese je krásně...
(21.8.)

 

  K vašemu blogu - PC mánie - Na co lidi nepřijdou..., mám již delší dobu v počítači přiloženou fotografii, nemám k ní žádné informace, ale zřejmě půjde o něco podobného. S přáním hezkého dne Standa Šíp. (20.8.)

  Takovej digiťák v lese je věc. A houby opravdu rostou. Zdravím Vás. Petr Knob.
Harryho pozn.: Petr Knob a později i jeho bratr Milan mi poslali řadu krásných fotek z lesa. Chystáme z nich zvláštní stránku.

(20.8.)

Téma na obálku Echa  Extra úplněk 19.8.   Nová internetová prodejna

  Chcete mít fotografii na titulní straně Chotěbořského ECHA? Pro každé číslo ECHA bude počínaje měsícem září vyhlašována fotosoutěž s názvem "Téma na obálku". Podmínky soutěže (většinou jsou dány požadavkem tiskárny): *Soutěže se mohou zúčastnit všichni, kdo fotografují, tj. amatéři i profesionálové. Soutěž není omezena věkem, ani místem trvalého pobytu fotografa. *Každý soutěžící smí k danému tématu zaslat pouze jeden snímek. *Všechny snímky musejí být koncipovány jako snímky na výšku. *Snímky se přijímají buď v podobě elektronické, nebo na fotografickém papíře. Vytištěné digitální fotografie na obyčejném papíře budou ze soutěže vyřazeny. *Digitální snímky se přijímají buď zaslané elektronickou poštou nebo na CD,    v    obou    případech     v

 

  Milí čtenáři, včerejší úplněk byl něco extra ! Nelenil jsem, vylezl za komín a zaexperimentoval jsem se svým Olympusem na plný optický zoom a manuální nastavení. Jo a je to vzatý z ruky, jen jsem se opřel o vikýř. Takhle už jsem měsíc dloooouho neviděl. Takže jestli nebudete dnes či zítra v noci leniví, vyjděte před dům nebo vylezte na střechu a zvedněte oči k obloze ...
Ahoj, Mirek Stehno


  Pan Jaroslav Janáček, majitel firmy Marmont s.r.o., je odmalička náruživý modelář. Proto před časem zřídil na náměstí v prodejně Marmontu další prodejnu, s modelovými hračkami, kde najdete neuvěřitelný sortiment modelů aut, motocyklů, lokomotiv a železnic, lodí a letadel (a i nějaká raketa či raketoplán se tam najde) a dalšího modelářského příslušenství. Protože můj pán je občasným návštěvníkem této prodejny (chodí tam se svým vnukem), rádi oznamujeme, že majitel prodejny zřídil webovou stránku a otvírá na ní internetový obchod s modelovými hračkami. Webové stránky ještě voní novotou, takže omluvte, že ještě nefunguje vše jak je v plánu.
(19.8.)


 


nezmenšené velikosti a neupravované. Musejí být pořízeny fotoaparátem s rozlišením minimálně 4 Mpx. *U klasických snímků je minimálním povoleným rozměrem rozměr 9 x 13 cm. *Snímky se stanou součástí „fotoarchivu“ města. Svou účastí v soutěži dává autor zároveň souhlas k případnému použití své fotografie i na jiných místech   ECHA   než    je    titulní

 

strana  (a to včetně černobílého provedení), ve všech budoucích číslech ECHA i propagačních materiálech města (plakáty, letáky, brožury, knihy). Při jakémkoli použití snímku bude u otištěné fotografie uvedeno jméno autora.  Soutěžní fotografie zasílejte na adresu ECHO, Městský úřad, Trčků z Lípy 69, P. O. Box 28, 583 01 Chotěboř, mailujte na adresu [email protected], noste na podatelnu městského úřadu (s určením pro ECHO) nebo osobně předávejte pí Janě Tomáškové, vedoucí   oddělení     kultury    a     regionálního 

 

rozvoje městského úřadu, č. dv. 314, tel. 569 641 140.
Téma pro měsíc září zní: CHOTĚBOŘSKÉ GYMNÁZIUM
Soutěžní snímky na toto téma se přijímají do: 9. 9. 2005.
Téma pro měsíc říjen zní: Podzimní motiv z Chotěboře a okolí.

Na Vaše fotografie se těší redakce Chotěbořského ECHA.
(20.8.)

Jak u blbejch...  Rizikový přejezd v Rozsochatci   Králíci a drůbež v zámku

  Sněmovna dnes v pátek 19.8. na návrh Senátu zrušila povinnost obchodníků vydávat od 1. 7. účtenky k nákupům nad 50 Kč. Opatření zavedla již podruhé vláda v touze snížit daňové úniky. Pokud změnu zákona podepíše i prezident, mohla by tato povinnost skončit hned po prázdninách. Zavedení povinnosti vydávat účtenky bylo chybou, přiznal včera před poslanci premiér Jiří Paroubek, jehož strana i s jeho osobním přispěním účtenky před nedávnem prosadila. Pro zrušení sporné povinnosti dnes hlasovali poslanci opozice i koalice.
  Opravdu žijeme v Kocourkově. V roce 2002 byl obdobný zákon (ale s hranicí pouhých 20 Kč) též schválen, avšak již po týdnu zrušen jako nesmysl. Letos byl zákon s hranicí 50 Kč schválen znovu a dnes (kvůli prázdninám poslanců až dnes) opět zrušen. Nepřipadá vám to jako u blbejch?
(19.8.)

 

  V celém kraji Vysočina je 21 rizikových železničních přejezdů. Zjistila to česká drážní inspekce, která krajům rozeslala seznam s nejnebezpečnějšími místy. Jedná se o místa, kde je nejbližší železniční křižovatka příliš blízko přejezdu, takže může nastat situace, kdy řidič dávající přednost vozidlům jedoucím po hlavní silnici nemůže neprodleně opustit se svým vozidlem železniční přejezd. Inspekce upozorňuje, že takové řešení křižovatek může vézt k tragickým dopravním nehodám, aniž by některý z řidičů či strojvedoucí vlaku porušil pravidla.
  V blízkosti Chotěboře se jedná o přejezd v Rozsochatci. Tam si musí řidič delšího nákladního vozidla správně najet, jinak zůstane stát na přejezdu. Přes Rozsochatec vede silnice z Brodu do Chotěboře. Souběžně s ní i železniční trať. Těsně u jednoho z přejezdů je křižovatka, kdy přes koleje vede vedlejší silnice třetí třídy směrem na Rankov. „Přejezd osadíme novým značením s upozorněním pro nákladní vozy, že ihned za ním je křižovatka s hlavní silnicí,“ říká vedoucí dopravního inspektorátu policie v Havlíčkově Brodě Pejcha. Lépe podle něj přejezd upravit nelze.
(19.8.)

  Již tradičně se o tomto víkendu koná výroční výstava králíků, holubů a drůbeže. Do zámeckého parku na ni můžete přijít v sobotu od 8 do 17 h, v neděli 21.8. od 8 do 15 h. Výstavu pořádá Český svaz chovatelů Chotěboř za finanční pomoci kraje Vysočina.
  Mne tam nepustí, já bych jim tam udělal pořádek, chlupy by se vznášely a peří by lítalo... Můj pán tam zase nepůjde neb nemá rád kohouty, holuby a kačeny od té doby, co kdysi jeden jeho tehdejší soused měl kohoutů devět (první začínal kokrhat ve 3:30 a poslední končil v 9:00) a pod jeho ložnicí měl za plotem bazén pro třicet kačen (ten zas neuvěřitelně smrděl). Navíc měl ten soused ještě asi dvacítku holubů, volně puštěných, takže svým sousedům sedali do otevřených oken a srali (pardon, ale to je trefný termín) na okna i dovnitř. To prosím ve městě Chotěboři, nikoli na vsi...
  To vše vám však na výstavě v zámeckém parku nehrozí, takže se tam běžte klidně podívat.

(19.8.)

Chybí tu servis pro začínající  Výzva: Rostou a porostou !   Klouzovy: nohejbal a taneček

  „V Chotěboři není žádný právní servis pro začínající živnostníky, kde by se dozvěděli vše, co je čeká, než se vrhnou do podnikání,“ říká v dnešním Právu starosta Tomáš Škaryd. Jak uvádí, stává se, že mladí začínající podnikatelé nejdříve nakoupí stroje, vybaví provozovnu, pak jdou žádat o povolení a zjistí, že na tom místě, kde provozovnu zřídili, vůbec nemohou podnikat. Celý článek čtěte zde.
(18.8.)

 

  Ano, čtenáři hlásí, že rostou. Oteplilo se, takže asi porostou čímdál více. Proto vyzývám čtenáře s digi foťákem: posílejte mi na adresu v šedém oválu výše fotky svých podařených houbových úlovků, ať už jde o množství nebo o velikost kusu. Ty pěkné uveřejním, takže připište, zda si přejete zveřejnit jméno šťastného nálezce nebo zůstat v anonymitě. A pokud je autorem fotky někdo jiný než vy, tak taky jeho jméno.
(18.8.)

  Hledáte odpověď na otázku, jak daleko padá jablko od stromu v případě nohejbalu? Přijeďte se přesvědčit v sobotu 27. srpna do Klouzov, kde od půl deváté ráno začíná 2. ročník nohejbalového turnaje dvojic otec + syn. Pokud dáváte před sportem přednost spíše tanci, zavítejte do Klouzov už o den dříve. V pátek 26. srpna od 20:00 hodin hraje na zdejším parketu k tanci i poslechu skupina Styl.
(18.8.)

Rostou !   Případ k pobavení: Jak snadno udělat novou webovou stránku - okopírujete ji

  A prý v míře nevídané. Píše o tom ve svém NoteBlogu Jirka Císař zde a i můj pán povrzuje, že včera viděl na náměstí známé s velkými košíky naditými houbami. On ovšem na houby nechodí (prý v lese jsou nebezpečná klíšťata a ozbrojení myslivci), ani je nejí (prý musí zůstat někdo, kdo za rodinou bude chodit do nemocnice), takže každoroční šílenství jeho kamarádů a známých ho nechává chladným. Zato Jirka Císař v NoteBlogu ohlašuje, že na houby vyrazí a dokládá to fotkami, tak si to tam přečtěte. Já jako pes houby nežeru, ale při ranních procházkách v lese je vidím, takže potvrzuji: Rostou, a v míře nevídané! Vstaňte od počítačů a hrrr na ně!
(18.8.)

 

  Žili byli dva kamarádi, kteří si kdysi založili společnou firmu a můj pán jim udělal internetové stránky. Jak už to bývá, později se pohádali a rozešli, každý si založil svou firmu, ovšem ve společně vlastněném domě, který se ale rozpůlit nedá, že. Vyřešili to tak, že se v tom domě střídají. Můj pán to zase vyřešil tak, že každému z nich vytvořil nové webové stránky, které se ale lišily jen titulkem, jménem podnikatele a jinak byly stejné. A umístil je do různých domén a různého hostingu. Prakticky stejné webové stránky tak existovaly vedle sebe několik let. Až letos v létě, ať už úmyslně či neúmyslně, druhý z těch dvou bývalých kamarádů nezaplatil za svou doménu a byla mu zrušena. Tím zmizely z internetu i jeho webové stránky s jeho jménem. Vyřešil to po svém, sehnal si jiného webmastera a objednal doménu znovu a v jiném hostingu. Leč tím měl doménu, ale původní webové stránky mu zmizely. Jak je tedy do nové domény sehnat a umístit? Jeho nový webmaster to vyřešil jednoduše: okopíroval z internetu titulní webovou stránku toho prvního bývalého kamaráda a změnil tam jeho jméno na jméno druhé a umístil takový plagiát do nové domény. Je to ale asi nepříliš šikovný webmaster, protože už nedokázal předělat odkazy na té hlavní stránce, dokonce ani odkaz na mail majitele, takže všechny odkazy z jeho nové webové stránky (je nyní jen jedna) vedou do stránek toho prvního, bývalého kamaráda a nyní konkurenta. Dobrý, že? Takže napíšete-li mail tomu druhému z bývalých kamarádů, přijde tomu prvnímu. Též odkaz na důležitá data druhého vede na důležitá data prvního. Pikantní, že? To mého pána, který má autorská práva na webové stránky obou zúčastněných, velmi pobavilo. Ačkoli se ten nový webmaster vlastně dopustil krádeže webových stránek a porušil autorská práva mého pána (toho navíc uvádí jako webmastera té zmršené stránky, domnívá se asi, že tím jsou autorská práva vyřešena), můj pán se tím tak baví, že dosud, ač uplynulo několik týdnů, neprotestoval. Čeká, jak se ty okopírované stránky vyvrbí dále. A pokud to bude vhodné, zveřejní vám tady příslušné odkazy, abyste si ty stránky mohli prohlédnout i vy a též se pobavit. Skutečně to stojí za prohlédnutí. Počkáme týden, dva...
Šikovní čtenáři si však zmiňované stránky dokáží najít již nyní, v odkazech Chotěbořské weby nebo v odkazech na www.chnet.cz nebo v odkazech zde nahoře...
Dodatek: Pokud se vám podařilo zmíněnou okopírovanou stránku najít, všimněte si počitadla čtenářů. Ukazuje trvale stav 24625, protože to není počitadlo (to autor kopie neumí udělat), ale obrázek stavu počtu čtenářů na webu prvního z obou kamarádů, zde dne, kdy byla stránka okopírována (ten tam v tomto okamžiku už má 24726, tedy o stovku víc...)

(17.8.)

2. Chotěbořská zahrada  Ještě k semaforům...   Místostarosta k semaforům

  Koncert skupiny Svítání připravilo SKC Městské muzeum pro 2. Chotěbořskou zahradu v pátek 26. 8. od 20:00 h v areálu u školy ve Svinném. Předprodej vstupenek je jako obvykle v Info Centru v knihovně (vstupné 100 Kč). Plakát koncertu najdete zde.
(17.8.)

 

  Nechci aby se Harryho novinky zvrhly v nějaký diskusní klub, ale mám dvě poznámky k odinstalaci semaforů. Termín zkoumání provozu se mi jeví jako nešťastný, protože teď jsou prázdniny. Obyvatelé oblasti kde bydlím - Drážky atd. už teď měli okolo 7:30 ráno velký problém hlavní silnici přejet (místy jsem čekal až 10 minut) - to ještě v době před rekonstrukcí. Instalace semaforů tento problém poměrně dobře, alespoň z mého pohledu, řešila. Jak jsem pochopil, odinstalací semaforů město neušetří, ušetří pouze firma M-Silnice. Kdyby tam zůstaly, mohly se kdykoliv v případě potřeby zapnout.
Roman Juránek
(17.8.)

  Aby nevznikaly zbytečné fámy: částku za semafory neplatil investor (kraj Vysočina), ale stavební firma (M-silnice). Cena díla se tím nemění, ta je dána výsledkem soutěže a podepsanou smlouvou. Město se na investiční akci podílí pouze financováním chodníků a veřejného osvětlení. S placením provozu semaforů tedy nemělo nic společného. Celý minulý týden byl sledován a zapisován provoz při vypnutých semaforech a bylo zjištěno, že semafory pouze brzdí provoz na hlavní silnici, zatímco na průjezdnost objížďky nemají žádný větší vliv.
Milan Linhart, místostarosta Chotěboře

(17.8.)

Adamec jde jinam  EU a město na Vysočině   Zdroj nebyl dobře informován

  Níže 8.8. jsem přinesl zprávu Adamec zkouší v Benátkách. Dnes píší Noviny Havlíčkobrodska zde, že hokejista a chotěbořský rodák Václav Adamec se s HC Benátky n. Jiz. nedohodl na smlouvě. V nejbližších dnech by měl podepsat smlouvu s jiným klubem. Jeho jméno však prozradit nechtěl.
(17.8.)

 

  Týden Karla Havlíčka Borovského se koná od pondělí 22. 8. do pátku 26. 8. jako součást Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě. Každý den od 18.00 a od 20.00 čekají na zájemce zajímavé debaty a přednášky, které budou mít společné téma: média a politika. V pondělí od 18.00 bude ve velkém sále Staré radnice debatovat poslanec Evropského parlamentu Ivo Strejček a místostarosta Chotěboře Milan Linhart na téma Evropská unie a město na Vysočině. Další program týdne najdete v HB in zde.
(17.8.)

  Podle informace, kterou jsem zcela mimořádně nevyčmuchal já, ale přinesl ji můj pán, prý od dobře informovaného zdroje, bylo důvodem odvezení semaforů z křižovatky Na Růžku to, že město již nemá peníze na to, aby nadále platilo 2500 Kč denně za jejich pronájem.
  Ukázalo se však (viz výše), že město za semafory vůbec neplatilo! Dobře tedy informován ten zdroj nebyl a to je přitom prakticky u zdroje! Příště už tedy na "dobře informované zdroje" mého pána nedám a budu se nadále řídit jen svým čenichem ;o))

(17.8.)

Starosta: Zachovat RZP tak jak je   Výstava obrazů paní učitelky   Semafory odvezeny !

  „Snížení počtu členů posádek se mi zdá riskantní, jde přeci o záchranu lidského života. Je třeba mít tuto službu v dosahu. V regionu jsou velké dojezdové vzdálenosti. Chceme, aby zde služba zůstala taková, jaká je,“ říká v dnešním Právu starosta Chotěboře Tomáš Škaryd ke snahám Krajského úřadu snížit počet členů posádek Rychlé Záchranné Pomoci (RZP) v Ledči a Chotěboři ze tří členů na dva.
(16.8.)

 

  V základní škole Horní Bradlo dnes začíná výstava obrazů Květiny Ludmily Šimonové, bývalé chotěbořské učitelky. Bude otevřena do 23.8. denně od 13 do 16:30 h.
Harryho pozn.: Podrobnosti o výstavě a fotografie z její instalace najdete v NoteBlogu Jirky Císaře zde. Je tam i fotka autorky obrazů a fotka její vnučky, samozřejmě s obrazy.

(16.8.)

  Upozorňujeme všechny účastníky silničního provozu, že na základě konzultací různých zainteresovaných subjektů bylo rozhodnuto, že se odinstaluje světelná signalizace v křižovatce Na Růžku. Omezení zde však platí dále a to hlavně pro chodce. Zábrany ohraničujíci zmíněnou křižovatku musí zůstat tak, jak jsou. Chodci a řidiči, chovejte se jako účastníci silničního provozu a buďte pozorní!
Městská policie Chotěboř

(16.8.)

Vrak auta v lese   20. Chotěbořský triatlon   ZUŠ začne 1. září

  Někteří lidé jsou opravdu špatní. Na základě oznámení, že u lesní cesty pod Geofondem někdo něco vyvezl, dostavili se na místo strážníci MP Chotěboř. Zde zjistili, že sem někdo vyhodil části starého auta, snad fiatu. Místní šetření bude pokračovat.
  Pokud by měl někdo nějaké informace, nechť se laskavě obrátí na Městskou policii Chotěboř (724 136 064, 569 624 743) nebo na obvodní oddělení Policie ČR Chotěboř (569 624 333).
Foto najdete jako obvykle v rubrice Okénko Městské policie.
MP Chotěboř

(16.8.)

 

  SOKOL Chotěboř zve na 20. Chotěbořský triatlon. Chotěboř, SOBOTA 27.8. od 10:00 hodin. Přihlášky: v místě startu na hrázi Břevnické přehrady do 40 minut před startem příslušné kategorie. Podmínkou účasti je absolvování cyklistické části v plné cyklistické přilbě. Závodí se ve 4 kategoriích:
Dětský od 10:00, plavání 50 m, kolo 1500 m/terén, běh 400 m, kategorie děti do 10-ti let / horské kolo.
Canis od 10:30, plavání 50 m, kolo 1500 m/terén, běh 400 m, kategorie závodník + pes / horské kolo.
Lidový od 11:00, plavání 200 m, kolo 8 km/silnice, běh 2 000 m, kategorie junioři(rky), žáci(yně), ženy, muži, tandemy dvojic. (Tandemy: první závodník plave, oba jedou současně na kole, druhý běží.)
Mistrovský od 13:00, plavání 600 m, kolo 16 km/silnice, běh 4 000 m, kategorie muži, ženy, vetráni = okresní přebor.
Ceny: první tři v každé kategorii upomínkové předměty + tombola. Informace: 569 623 441 nebo 602 742 353 Josef Schwarz.

(15.8.)

  Zahájení nového školního roku 2005/2006 na ZUŠ Chotěboř proběhne ve čtvrtek 1. září v době od 9,30 do 14 hodin podle informací vyvěšených ve výloze školy nebo pokynů zveřejněných na internetových stránkách ZUŠ Chotěboř. Škola rovněž přijímá nové žáky do nehudebních oborů – výtvarného, tanečního a literárně dramatického. Zájemci o studium těchto oborů se mohou přihlásit nejdéle do 16. 9. 2004 na ředitelství školy nebo si mohou domluvit osobní návštěvu školy telefonicky na č. 569 624 350, případně prostřednictvím emailové adresy.
  ZUŠ Chotěboř přeje svým žákům hezký zbytek prázdnin a úspěšný nový školní rok.
Mgr. Milan Moc, ředitel školy.

(15.8.)

15 obcí nemá zájem o síť !   Kruhy v obilí u Žďáru n.S.

  Překvapivou zprávu přináší dnes list HB in: patnáct z dvaceti šesti obcí Podoubraví nemá zájem o vysokorychlostní připojení k internetu. Svazek obcí  přitom na metropolitní síť získal dotaci z Evropských fondů. Z důvodu malého počtu zájemců prý záměr odmítla i větší obec Libice nad Doubravou. Přitom odborníci slibují, že metropolitní síť přivede internet i do míst, kde komerční poskytovatelé své aktivity nevyvíjejí. Další výhodou je nízká cena pro samotného uživatele.
  Můj pán však k této zprávě poznamenal, že spíše než zájem asi nemají ony obce peníze, aby se k projektu připojily...

(15.8.)

 

  Ahoj, posilam fotku uplne novych kruhu v obili kousek u Zdaru nad Sazavou.
Eduard Dymáček, 
http://www.edyland.net/

Harryho pozn.: Věrní čtenáři si možná vzpomenou na kruhy, které kdysi v roce 1999 objevil náš spolupracovník, pilot Honza Adamec, kousek za letištěm v Havl. Brodě. S Jirkou Uttendorfským je z letadla vyfotili a my tam uspořádali průzkumnou výpravu. Vše jsme popsali zde.
Nové odkazy:Nejnovější kruhy | Databáze českých kruhů  |  Postup při průzkumu kruhů v obilí   (15.8.)

Modelshow Chotěboř 2005

  Dne 13.8.2005 proběhla na letišti místního Aeroklubu v Chotěboři - Dobkově modelářská show, kterou pro veřejnost uspořádal Modelářský klub z Chotěboře. Program této show začal krátce po 14 té hodině. Původně se mělo začít přesně ve čtrnáct hodin, ale počasí bylo proti. Nakonec vše dobře dopadlo a na tři desítky modelářů z Chotěboře, blízkého okolí a Modelklubu Lipence Praha mohlo předvést návštěvníků své umění, při ovládání svých modelů letadel všech velikostí. Nejvíce návštěvníky, kterých se na místním letišti sešlo na dvě stovky, uchvátilo předvedení akrobatických modelů Extra 330 a Zlin Z 50 LS pana Zdeňka Hůlky z Modelklubu Lipence z Prahy (viz foto níže). Oba modely budily zaslouženou pozornost návštěvníků. Prvně jmenovaný byl krásně barevně vyvedený a druhý byl vyloženě obří. Samotné měřítko modelu tomu napovídalo 1:2. To znamená dvakrát zmenšený skutečný letoun. Tento model byl v provedení, jak jej pilotoval svého času náš mistr světa v akrobatickém létání Petr Jirmus.

 

  Návštěvníky také velmi zaujala akrobacie RC vrtulníku a nebo souboje upoutaných modelů. Všechny ukázky diváci ocenili bouřlivým potleskem.
  Závěrem bych chtěl touto cestou poděkovat všem přítomným modelářům za účast na této show, hlavně modelářům z pražského Modelklubu Lipence a v neposlední řadně členům Místního aeroklubu Chotěboř, bez jejichž podpory by nebylo možno takovouto akci uspořádat. V příštím roce budeme opět tuto akci opakovat pod názvem Chotěbořská modelshow 2006 a pořadatelé slibují, že diváci se mají opět na co těšit.
Za Modelklub Chotěboř Milan Knob.
(14.8.)

*

*

Oslava přistání raketoplánu, žel utajená   Lacman peleton se prohnal městem

  Na přání mého pána, jenž odjakživa fandí kosmickým letům, zveřejňuji, že filmový klub Velký Voči pořádal 12.8. oslavu přistání raketoplánu Discovery. Od 16 h se podával DRINK AKCE= Vodka + Redbull za ceny NEbezpečně nízko nad zemí!!! ... (a možná přiletí i Collinsová!, inzerovaly Velký Voči na webu Kultura v Chotěboři, bohužel však nikoli na svých webových stránkách, takže mému pánu, jenž vyznává zásadu, že každá oslava musí být řádně zdůvodněná, to uniklo a slavit tam nešel neb nevěděl...) Ale jako počátek nové tradice to není špatné, jen je o tom třeba dát trochu víc vědět, VelkoVoční pánové!
(13.8.)

  V sobotu se kolem půl deváté ráno prohnal Chotěboří peleton cyklistického závodu LACMAN VYSOČINA ROAD. Byla to opravdu pestrá podívaná. K hladkému průjezdu závodníků křižovatkou Na Růžku přispěli i strážníci MP Chotěboř. Fotografie přináší rubrika Okénko Městské policie.
(13.8.)

Z Blogu Jildy Záruby: Slovo k občanům Libice n. D.   Máme tu vandaly

  Ač už mě k Libici nad Doubravou nepoutá nic víc než kořeny, vždycky mě potěší, když o ní najdu někde nějakou zmínku. Většinou na internetu a zpravidla v Chotěbořském Courieru.
Poslední dobou se tato hezká vesnice s bohatou minulostí (viz zde) stává střediskem pro hudební produkce. Kulturní stodola, přírodní amfiteátr Pilnova statku, Club U Mloka... Podobným způsobem by se ještě měl využít rozpadající se zámek. Libičtí jdou s dobou. I malá obec se totiž může stát centrem, protože dnes není problém, aby se na akci sjeli zájemci z celého širého okolí, ba i z daleka. Každý má auto. Takhle to funguje ve vyspělém zahraničí. Chce to jen připravit dostatečné parkovací plochy, ale hlavně zajistit propagaci. Oficiální libické webové stránky jsou sice tristní a neaktuální (viz zde), ale sami o sobě by nestačily, ani kdyby byly perfektní. A Harry všechno nevytrhne. Chce to pozvánkami bombardovat regionální a celostátní deníky, rádia i televize, v dostatečném předstihu a pak znova, o akcích se musí psát a mluvit, jen tak přilákají pozornost. Deníky, rádia a televize nebudou mluvit ani psát, když o tom nebudou vědět. Spoléhat na to, že si redaktor najde informaci sám, je naivní. Zjistit e-maily médií a napsat a odeslat pozvánky je tou nejjednodušší a nejlevnější činností, která s pořádáním souvisí... A pak je tu ovšem placená inzerce, což je jiná kapitola.
Tohle mě napadlo při čtení o vydařeném letním Country Saloonu (viz i zde). Ruch by obci přinesl peníze. Ovšem - jestli chce Libice nad Doubravou zůstat malebnou vískou, kde je klid a pohoda, pak proti gustu žádný dišputát. Nebo tak nějak.
Jiljí Záruba ve svém Vzpomínkovém Blogu

(13.8.)

  Vandalové poškozují kdeco. Jejich terčem se také staly dopravní značky u nynějšího staveniště školní jídelny. Jakoby nestačilo, že chotěbořští strážníci denně opravují dopravní značení v křižovatce Na Růžku. Bohužel nemohou být na více místech současně. Fotografie vandalských činů najdete v rubrice Okénko Městské policie.
(12.8.)

Faraon vystoupí na Zimáku  Country Libice n. D.   36. nohejbal v Malči

  Oblíbená chotěbořská revival rocková skupina Faraon zahraje na zdejším Zimním stadionu v sobotu 27.8. od 20 h. Koncert pořádá HC Chotěboř. Jak jsme se dozvěděli, člen skupiny Faraon Zbyněk Mrkvička st. nyní nahrává CD se 17 písněmi, jež otextoval a zpíval v dobách největší slávy skupiny Titan. Album bude v prodeji počátkem října, kdy hudebník oslaví padesátiny velkolepým koncertem pro své přátele a známé.
(12.8.)

 

  K obci už country hudba patří, píše dnes o Libici n.D. Hana Nevolová v Novinách Havlíčkobrodska zde. Uvádí též výrok pořadatele Country Saloonu Jiřího Weissera, že příští ročník se bude konat v sobotu 5. 8. 2006 a že v příštích letech by sem rádi pozvali Pavla Bobka i s jeho kapelou, Greenhorns, Schovanky i Zelenáče. Nedaleko Libice má chatu také Olinka Blechová s Waldemarem Matuškou, a i ty by chtěl pořadatel oslovit. "Chceme, aby to byli lidi, se kterými půjde dobře komunikovat a jsou normální. Žádné rychlokvašky," říká Jiří Weisser a chválí spolupráci s místním obecním úřadem a hasiči.
(12.8.)

  TJ Sokol Maleč pořádá v sobotu 13. 8. při příležitosti 36. výročí založení nohejbalového oddílu 36. turnaj tříčlenných družstev O putovní pohár. Hrát se bude na třech antukových kurtech, přihlášky na místě do 8.45 hodin, v 9 hodin proběhne losování a potom se začne hrát. Startovné činí 200 korun za družstvo, občerstvení bude zajištěno po celý den. První šest týmů se může těšit na věcné ceny, vítěz navíc obdrží putovní pohár.
Tradice nohejbalu v Malči je obdivuhodná. Musím zde podotknout, že můj pán se zúčastnil prvních ročníků od roku 1969 jako rozhodčí a jeden z pořadatelů...

(11.8.)

O víkendu začíná fotbal Pozvánka na Malířské Počátky   Hořelo v Jitkově

  O tomto víkendu začne pro FC Chotěboř A i B nová fotbalová sezóna. Áčko vyjíždí do Hartvíkovic v sobotu 13. 8., kde od 16:30 hraje s tamním Sokolem Hartvíkovice. Béčko pak začne v neděli 14. 8. na domácím hřišti rovněž od 16:30 s mužstvem Kožlí. Dorost začíná až 28.8., žáci 20.8. a přípravky dokonce až 3.9. Pro novou sezónu jsme otevřeli novou rubriku Fotbal, kde najdete podrobnosti.
(11.8.)

 

  Výstava Malířské Počátky bude zahájena vernisáží v sobotu 20. srpna v 17.00 hodin v KD Počátky u Chotěboře.  Vystavují: Markéta Van Benešová (obrazy a jiné nezbednosti), Ivana Pleskačová (obrazy, textilní tvorba), Lucie Pešková (obrazy, koláže), Ivana Štorková (obrazy), Alena Šmahelová (obrazy, monotyp), R. A. de Xallacz (fotogramy). Část výstavy bude věnována filmu „Prázdniny v oblacích“ (natočen podle knihy Bohumila Říhy O letadélku Káněti mj. též na letišti v Dobkově). Svá „ Káňata“ vystaví i děti ze ZŠ Smetanova. Při vernisáži bude hudební vystoupení, občerstvení, možnost zakoupit básnické sbírky Luboše Radila, pohlednice malířek apod. Výstava bude otevřena až do 3. 9. takto: 21. 8 Ne: 14 - 16 hodin, 24. 8, 26. 8, 31. 8, 2. 9 : 19 - 21 hodin, Ne 28. 8 16 - 18 hodin, So  3. 9: 18 - 20 hodin.
(11.8.)

  Chotěbořští hasiči zasahovali ve středu 10. 8. při požáru v Jitkově, kde se v tamní dřevovýrobně vznítila filtrace menšího sila na piliny. Hasili rovněž hasiči z České Bělé a Ždírce n.D. a požár byl zakrátko uhašen. Škoda na filtraci byla vyčíslena na 100 tisíc Kč. Příčina byla stanovena jako zahoření od žhavé částice vzniklé při výrobě.
(11.8.)

Ohlédnutí za koncertem Jakuba Smolíka   Motopárty opět po roce

 

  V pátek 5. srpna 2005 přišlo na koncert Jakuba Smolíka téměř 400 lidí a byli nadšeni. Spolupráce při využívání zimního stadionu k pořádání kulturních akcí  mezi SKC Městské muzeum a HC Hokejovým klubem Chotěboř se ukázala jako velmi perspektivní. Další fotografie z  koncertu můžete shlédnout na našich webových stránkách zde.
SKC Městské muzeum

(10.8.)

   
  IV. Motopárty Chotěboř se bude konat v pátek 19. a sobotu 20.8.
  Bohatý program veselého motorkářského srazu, přístupný ovšem všem, najdete zde (podrobný program je tam až níže), zde pak je web pořadatelské Motoparty Chotěboř.

(10.8.)

Jan Adamec přijat starostou  Ždírec má prapor a vysvěcený   1. Mlokův festival

  Chotěbořský pilot a brodský rodák Jan Adamec, člen Aeroklubu Havl. Brod, jenž s kolegy získal bronz v soutěži družstev na MS v letecké akrobacii, byl včera přijat starostou Havlíčkova Brodu Jaroslavem Kruntorádem, spolu s brodským rodákem Pavlem Loužeckým, mistrem Evropy v bezmotorovém létání a členem Aeroklubu Přibyslav. Oba úspěšní sportovci se při té příležitosti zapsali do pamětní knihy města. Podrobně popisuje přijetí a krátce s oběma hovoří regionální Právo zde.
(9.8.)

 

  O víkendu se ve Ždírci n.D. slavilo výročí povýšení na město, psal jsem o tom níže 4.8. Součástí oslav bylo i vysvěcení praporu města a jeho první veřejné nesení v průvodu. Hlavními barvami praporu jsou zelená (znamená lesnatou krajinu Železných Hor) a bílá (klín je symbol hlavní křižovatky městských silnic). Prapor města lze vidět na webu Ždírce zde.
(9.8.)

  V sobotu 13. 8. vystoupí na 1. Festivalu Clubu U mloka v Libici n.D. od 17.30 h chotěbořská skupina Upland, následovat ji bude od 18.45 h Debustrol, dále Streetmachine (20.15), Rage Against The Machine Revival (21.30), Imodium (22.45) a Masterpiece - styl Oasis (0.00). Jde o první velkou akci tohoto druhu v klubu pro mládež, jenž se zakrátko stal velmi známým.
(9.8.)

Přibývá nás připojených  Recenze na Country Saloon   11. Lacman Vysočina Road

  Tedy nás, co jsme připojeni na internet. Dnešní HB in v článku Jak jsme na tom s internetem? uvádí, že "téměř každá třetí domácnost na Vysočině je již vybavena domácím počítačem a 17% našich domácností má připojení k internetu, což je meziroční nárůst o 1%". Že nás přibývá, mohu potvrdit na příkladu pana J.K., rodáka mého pána, jenž si na důchod pořídil počítač (také proto, aby mohl číst Harryho noviny) a nechal se (zatím) připojit na internet telefonem. Tímto ho zdravíme a vítáme mezi námi!
(9.8.)

 

  Pochvalnou recenzi na 3. Country Saloon Libice n.D. napsal do svého NoteBlogu Jirka Císař a samozřejmě ji doprovází fotkami. Jirkovi se Saloon líbil jak svou organizací (v Pilnově statku přibylo kryté podium), tak svým programem. Pochvaluje si i účast (potkal řadu známých tváří léta neviděných) a péči pořadatelů nejen o duši, ale i o žaludky posluchačů. Všiml si též toho, že všichni účinkující chválili pivo Rebel. Kdo neznáte Pilnův statek, je tam pěkná fotka z jeho "novější" strany.
(9.8.)

  11. ročník silničního cyklomaratonu LACMAN VYSOČINA ROAD se jede ve Ždírci n.D. tuto sobotu 13. 8. Hromadný start pro všechny 3 trasy (mapa tras zde) je v 8:00 h. Závodníci pojedou ve 4 kategoriích mužů a 2 kategoriích žen. Po startu závodu jedou všichni do Chotěboře a dále přes Libici do Železných hor. Přihlášeno je 321 závodníků, mezi nimi z Chotěboře Dušan Vrána, Luboš Souček a Luboš Němec (vítěz loňského ročníku ve 2. kateg.). Závod pořádá město Ždírec n. D. s hlavním sponzorem závodu chotěbořskou firmou Lacman s.r.o.
(8.8.)

Hořel kontejner  Adamec zkouší v Benátkách   Schůzka a Setkání záhadologů

  Dnes 8. 8. krátce před 15. hodinou obdržela hlídka Městské policie oznámení o doutnajícím kontejneru v Buttulově ulici. Hlídka přivolala hasiče, kteří se neprodleně dostavili na místo určení a vznikající požár uhasili. Dále se o kontejner na odpad postarají Technické služby. Foto je zde.
(8.8.)

 

  Chotěbořský rodák, bývalý hráč Dukly Jihlava, Havlíčkova Brodu a Třebíče Václav Adamec, nastoupil na zkoušku do týmu HC Benátky nad Jizerou, jenž od 17.9. bude hrát 2. ligu, skupinu střed. Benátky již trénují na ledě a připravují se na prověrky s Jindřichovým Hradcem a Pískem.
(8.8.)

  Vážení přátelé, v pátek 12. 8. 2005 v 17.30 hodin se uskuteční další schůzka Klubu psychotroniky a UFO Chotěboř/Havl. Brod a to na stejném místě, tedy v Biocentru Elefant paní Ireny Rudolfové v Chotěboři pod náměstím. Všichni zájemci o tajemno jsou srdečně zváni. Příští schůzka v září pak odpadá z důvodu Setkání příznivců záhad, psychotroniky, alternativní léčby aj, které se uskuteční ve dnech 16. - 18. 9. 2005 v rekreačním středisku Geofond.
Za KPU Milan Knob.

(8.8.)

Nový Blog ve větvích  Volná místa na školách   Malé věci a velké problémy

  Pokud sledujete dění na chotěbořské bloggerské scéně, víte, že někteří bloggeři už na blogování rezignovali, jiní si přibrali pomocníka neb ve dvou se to lépe táhne. Včera se objevil na scéně blogger nový, jenž si říká Kozlík Šikula a provozuje Blog ve větvích. I když kozlíkové jinak ve větvích moc nepobývají, předpokládám, že Šikula si s nimi šikovně poradí...
(7.8.)

 

  Od poloviny do konce srpna budou na řadě škol probíhat poslední kola přijímacích pohovorů. Do 30. srpna mají čas uchazeči o studium na Obchodní akademii a ISŠ obchodu a služeb v Havlíčkově Brodu. Tam se ještě uchytí budoucí cukráři, kuchaři a prodavači smíšeného zboží. Do 31. 8. na SOU technickém v Chotěboři  nabízejí místa budoucím operátorům dřevařské a nábytkářské výroby, mechanikům strojů a zařízení, zámečníkům, pracovníkům v oboru strojírenská výroba, truhlářům či elektrikářům silno i slaboproudé specializace.
(7.8.)

  "Bohužel, malé věci způsobují velké problémy," píše dnes ve svém filosoficky zaměřeném blogu chotěbořský básník a literát Petr Musílek. "Není ale těch malých věcí až přespříliš? Až se naobědvám a vyjdu do ulic, budu potkávat své spoluobčany. Někteří budou přemýšlet co s deštivým víkendem, někteří budou mít plnou hlavu starostí jak si vylepšit vlastní karieru, jak ještě víc přišlápnout své protivníky a řečeno sportovní terminologií, jak zabodovat. Mezitím hodiny budou dále tikat a přibližovat věci a události skryté za obzorem." (Celý spot čtěte zde.)
Nezaškodí občas se podívat na život okolo nás z nadhledu, jen málokdo to umí. Petr Musílek to umí svým filosofickým myšlením zcela určitě, proto vám doporučujeme jeho blog číst.

(6.8.)

Příští pátek koukejte nahoru  Nový Fotbal otevřen   Raketoplán přistane

  V noci z 12. na 13. srpna nastane maximum meteorického roje Perseidy. Mezi 23. hodinou a ranním svítáním bude možné vidět až 40 meteorů za hodinu. Více na Astro.cz, mapa oblohy je zde.
  Shodou okolností bude v té době nad naší republikou prolétávat i mezinárodní kosmická stanice ISS. Přesné časy a další data (vztažená k Praze) najdete na Heavens-above.com.
(6.8.)

 

  Za týden začíná fotbalová sezóna krajských soutěží, jichž se účastní FC Chotěboř, takže jsme dnes otevřeli novou stránku Fotbal pro sezónu 2005/06. Zítra se totiž hraje první kolo Krajského poháru, Chotěboř jede bojovat do Přibyslavi. Novinkou na stránce Fotbal jsou soupisky mužstev A a B.
(6.8.)

  Američtí kosmonauti, kteří strávili na palubě ISS osm dní, by se na Zemi měli vrátit v pondělí 8. 8. Přistání Discovery je plánováno na mysu Canaveral v 10:37 našeho SELČ. Přímý přenos z přistání můžete sledovat o hodinu dříve na NASA TV zde, trasy přistání jsou zde, popis přistávacích operací je zde, poslední novinky jsou průběžně zde.
(6.8.)

Vernisáž v muzeu   Citát týdne: Ondřej Neff v Neviditelném psu 5.8.

  Ve čtvrtek proběhla v městském muzeu vernisáž dvou výstav: "Malíř Miroslav Parák" s úvodním slovem Petra Musílka a "Setkání chotěbořských fotoamatérů".
   Myšlenkou uspořádat fotovýstavu jsem se zabývala již delší dobu, ale teprve letos se to díky pochopení nového vedení muzea podařilo.
  Vystavuje zde 29 autorů (motivy z okolí Doubravky zde prezentuje i rodák z Chotěboře Jaroslav Němec, který žije již delší dobu v zahraničí).
  Výstava probíhá od 5. 8. - do 18. 9.
Jana Tomášková
 
Jedna z fotografii Jaroslava Němce:

Foto: Jana Tomášková

O vernisáži informuje a fotku obrazu Miloslava Paráka přináší Jirka Císař ve svém NoteBlogu zde.
(5.8.)

 

  K bitvě u Tachova: zde nešlo o konflikt vlastnická práva versus život, jak pateticky nabízí Jan Bartoň dojemně se dovolávaje svého táty a své mámy. Tam šlo o konflikt vlastnická práva versus taneční zábava. Na tuto taneční zábavu dostavily se "tančící děti" vybaveny plynovými maskami. Kdyby se vybavily prezervativy, bylo by to v pořádku. Plynová maska nepatří k běžné výbavě tančícího dítěte. Její přítomnost v inventáři cosi svědčí o úmyslech tančícího dítěte. Konflikt s policií vznikl okamžitě, už v přípravné fázi této taneční zábavy.
  Vede se tu nesmyslná debata o příčinách a průběhu a následcích té bitvy u Tachova. Ano, policie se často chová hloupě a nepochopitelně. Ale kdybych měl já, občan, reagovat vždycky tak, jak reagovaly "tančící děti", symbolizované na titulní straně čtvrtečních Lidových novin fotografií copaté blonďaté holčičky, kdybych se měl rvát, házet kameny a láhve, zastal by se mě Jan Bartoň?
   Asi ano. Kdybych ovšem nebyl sám, ale kdyby nás bylo aspoň pět tisíc. To, co se tu děje, je totiž postupující tyranie menšin. Občan přestává mít smysl. Je mediálně nezajímavý. Úřady jen zdržuje od práce. Politiky zajímá jen v období šesti měsíců před volbami. Zato menšina, natož pak aktivistická menšina, to je něco jiného! To už není ubohý ušlápnutý občan, ale součást občanské společnosti. Tančící děti uznal za součást občanské společnosti i její apoštol Václav Havel, který ocenil jejich přínos. Byl ochoten jim snad i cídit boty, jak se jim lísal do přízně, bohužel, na jednání se nedostavily, jako se nedostavily poté, kdy jim loni tehdejší premiér Gross nabízel k jejich taneční zábavě vyklizený vojenský prostor.
  Proč se nedostavily? Protože konflikt se "systémem" je to, co je baví nejvíc. Bez policajtů a rvaček by jejich podnik byl opravdu jen taneční zábavou, a těch se pořádá každý víkend tisíce po celé zemi, takže, koho by zajímalo něco takového?
Celý článek Ondřeje Neffa je zde: NÁZOR: Odpověď Janovi Bartoňovi.

(5.8.)

Libický Jilda už zase bloguje  Karatisté trénují a chystají nábor členů   Trojnásobná oslava ve Ždírci

  Jilda Záruba (na snímku uprostřed), pražský novinář hrdý na svůj původ z Libice n.D. a školní docházku v Malči, v odkazech opomíjený zdejšími bloggery, autor komiksů pro mládež a dobrých rad pro zahrádkáře, vydržel bez internetu hodný kus července, ale už se zase dal do psaní svého Blogu, který vám doporučujeme ke čtení. Stále však dává přednost vlastnímu programu, který je dobrý, ale neumožňuje připomínky a komentáře. Takže musím touto cestou vyřídit od mého pána, že nákladní vejtřaska nebyla Tatra, ale Praga V3S. To nijak neubírá na kvalitě Jildových vzpomínek, tentokrát na libické hasiče, kteří mimochodem mají své (trochu neumělé) nové webové stránky zde.
(4.8.)

 

  Nábory nových členů do MSKA Chotěboř probíhají dvakrát ročně v září a únoru a to v tělocvičně Obchodní akademie Chotěboř. Nejbližší nábor proběhne: vždy od  16:00 do  17:00, v pondělí 12. 9., čtvrtek 15. 9. a v pondělí 19. 9. Po celý rok jsou vítáni všichni, kdo mají chuť a elán sportovat!
  Náš oddíl nezahálí ani o letních prázdninách! V těchto horkých prázdninových dnech naši členové využívají boxovací pytel, který je důležitý nejen k rozvoji síly, ale i přesnosti a rychlosti. Tyto tréninky jsou skvělá letní příprava pomáhající k zlepšení našich schopností a využití bojových situací v praxi, slouží též jako příprava na další turnaje z nichž nejbližší mezinárodní turnaj je Adria Cup v Chorvatsku a mistrovství MSK-CZ, ani na jednom z těchto prestižních turnajích nebudou chybět ani zástupci z našeho oddílu!
Fotky z tréninků najdete zde.

(4.8.)

  Tři oslavy se o víkendu 6. a 7. srpna uskuteční ve Ždírci nad Doubravou. Sbor dobrovolných hasičů si připomene 100. výročí svého založení, radnice oslaví 10. výročí udělení znaku a praporu města a po šesté se sejdou ždírečtí rodáci. V sobotu odpoledne se uskuteční slavnostní pochod městem do sportovního areálu. Tam se utkají staré fotbalové gardy. Po večerní zábavě ukončí sobotní slavnosti ohňostroj. V neděli odpoledne se ve sportovním areálu setkají občané a rodáci. Podrobný program oslav najdete zde.
(4.8.)

Rozhovor s finalistkou  Potulovali se tu mufloni   Problémy s kanalizací v Havlíčkově ul.

  Janě Schwarzové, člence oddílu aerobiku SK Buttula, je čerstvých 18 let a už se může pyšnit množstvím titulů v aerobiku a účastí v letošním finále Miss aerobik. Finále Miss aerobik, kterého se účastní 10 finalistek, bude natáčet TV Nova 24. září. Záznam pak odvysílá 1. října od 20 hodin. Rozhovor Lucie Holcnerové s Janou si přečtěte v Novinách Havlíčkobrodska zde.
(4.8.)

 

  Včerejší noční služba začala pro strážníky Městské policie dost neobvykle. Přijali totiž oznámení o volně se pohybujících muflonech v ulici Sokolohradská u areálu ZZN.  Vydali se proto na místo určení a skutečně tři krásné muflony spatřili. Bohužel byli tak plaší, že při sebemenším přiblížení hlídky prchali. Protože mohli ohrozit bezpečnost provozu na pozemní komunikaci, strážníci je nasměrovali do nedalekého lesa.
Fotografie jsou v Harryho rubrice Okénko Městské policie.

(4.8.)

  Souběžně s opravou vozovky v Ulici Havlíčkova je tam rekonstruován i kanalizační systém. Rekonstrukce odhalila nemalé problémy. "Největší komplikace nastaly zástupcům brodské společnosti Vodovody a kanalizace při kontrole domovních přípojek," říká místostarosta Milan Linhart v dnešních Novinách Havlíčkobrodska. Dále tam uvádí, že někteří majitelé domů si kanalizační přípojky v minulosti stavěli svépomocí, bez potřebných znalostí a pomoci odborníka. Tomu často odpovídá i jejich kvalita.
(3.8.)

11. ročník dálkového pochodu a cykloturistické jízdy Léto v Železných horách

  Obecní úřad SOBÍŇOV a KČT TJ Jiskra Havlíčkův Brod pořádají v sobotu 6. srpna 2005 11. ročník dálkového pochodu a cykloturistické jízdy LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH
Trasy pěší: 50 km - Sobíňov, Zubří, Veselý kopec, rybník Řeka, Synkův kopec, Sobíňov, 35 km - Sobíňov, Horní Studenec, rybník Řeka, Synkův kopec, Sobíňov, 25 km - Sobíňov, rybník Řeka, Synkův kopec, Sobíňov, 15 km – Sobíňov, Horní Studenec, Pobočenský rybník, Sobíňov.
Cyklotrasy: 80 km - Sobíňov, Chotěboř, Trh. Kamenice, Srní, Herálec, Račín, Sobíňov, 42 km - Sobíňov, Chotěboř, Štěpánov, Hluboká, Synkův Kopec, Sobíňov, 20 km - Sobíňov, Chotěboř, Štěpánov, Krucemburk, Sobíňov.
Start:  Hospoda "U Štefana" Sobíňov od 6,00 - 9,00 hodin (Od zastávky ČD tratě 238 Havl.Brod - Pardubice 0,5 km po modré turistické značce směr Chotěboř.)  Cíl:  Hospoda „U Štefana“ Sobíňov do 18,00 hodin.
Startovné: 20,- Kč, děti do 15 let zdarma. Odměna: Pamětní list a razítko. Občerstvení: Z vlastních zásob a v restauračních zařízeních po cestě, v cíli " V hospodě u Štefana", na letním parketě. Ubytování: Od pátku 5. srpna do neděle 7. srpna, na zemi ve vlastním spacáku Cena 20 Kč za jednu noc.
Další informace: Na startu obdrží účastníci mapku s vyznačenými trasami. Doporučujeme i vlastní turistické mapy 1 : 100 000 Žďárské vrchy, nebo 1 : 50 000 Železné hory a Havlíčkobrodsko. Trasy jsou vedeny převážně po značených turistických cestách cyklotrasách v CHKO Železné hory. Proto dodržujte pravidla slušného chování v přírodě. Při chůzi a jízdě po silnici dodržujte pravidla silničního provozu. Akce se koná za každého počasí a každý účastník jde a jede na vlastní nebezpečí. Děti do patnácti let se mohou zúčastnit jen v doprovodu osoby starší osmnácti let.
V cíli pochodu bude od 14,00 hodin na letním parketě koncert trampských písní. Od 20,00 hodin bude na parketě taneční zábava.
Doprava účastníků zajištěna zvláštním historickým motorovým vlakem s odjezdem z Havlíčkova Brodu v 6,50 hod. s možností přepravy kol.
Informace: Písemné: Jaroslav Jonák, Sopoty 206, 582 62 Sobíňov. Telefonické: Obecní úřad Sobíňov, 569 694 534 do 15,00 hodin. Internet: www.sobinov.cz.
Zdrávi došli a dojeli !

(3.8.)

Projeďte se historickým motoráčkem  Vyhrajte vstupenky na Smolíka   Poničena škola v H.B.

  Sdružení přátel železnice v Chotěboři srdečně zve všechny milovníky starých vláčků na jízdy více než půl století starého  historického motorového vozu M 262.045 (ve vlastnictví sdružení  Posázavský pacifik), které se uskuteční v sobotu dne 6. srpna 2005 na trati Havlíčkův Brod - Chotěboř - Ždírec nad Doubravou a zpět. 
Plakát akce je zde.
Motoráček vyjede z Havlíčkova Brodu v 6.50 hod.  V 7.15 hod. zastaví v Chotěboři a v 7.30 hod. dojede do Ždírce n. D.

 

  Připomínám čtenářům, že v pátek 5.8.05 se koná v ARÉNĚ koncert Jakuba Smolíka. Začátek ve 20.00 hod. Na tomto koncertu mediálně spolupracujeme s Českým rozhlasem REGION Jihlava (87,9 FM). Ode dneška do pátku v rámci soutěže "Šťastná dvojka" mohou soutěžící na tento koncert vyhrát zdarma lístky.
Milan Stránský,
SKC Městské Muzeum

(3.8.)

  Jak známo, v Havl. Brodě nejvíce poškodila víkendová noční bouřka Základní školu Konečná. Fotografie budovy které odlétla střecha přináší dnes internetový list HB in zde. Při jejich prohlídce jsme si položili otázku, jak jsou navrhovány a stavěny panelové budovy. Nechce se ani pomyslet, že by vichřice přišla ve školním roce... Podle zpráv však statika budovy narušena nebyla a půjde to opravit.
(3.8.)


  Tento spoj je určen mimo jiné pro účastníky 11. ročníku turistického pochodu a cyklojízdy  Léto v Železných horách se startem v Sobíňově (zde vlak zastaví v 7.25 hod.). Poté bude motoráček vozit všechny zájemce o starou železniční techniku takto: v 9.30 ze Ždírce do Chotěboře, v 10.00 z Chotěboře do Ždírce a v 10.50 znovu ze Ždírce do Chotěboře.

 

  V případě zájmu se pak v Chotěboři uskuteční ještě jedna kratší projížďka tímto motoráčkem. V 11.40 hod. se motoráček vydá na zpáteční cestu do Havlíčkova Brodu. Všechny zvláštní vlaky přepravují jízdní kola a zastavují na všech zastávkách na trase. Ve vlaku bude řazen vůz s prodejem občerstvení a upomínkových předmětů.

 

  Jízdenky na historický motoráček zakoupíte výhradně ve vlaku, jízdenky ČD platit nebudou. Akce se koná s podporou Klubu českých turistů Jiskra Havlíčkův Brod, Městského muzea Chotěboř a Města Chotěboře. Na shledanou v sobotu 6. srpna v historickém motoráčku!
Sdružení přátel železnice v Chotěboři
(3.8.)

Našel se psík  Blesk udělal díru do vozovky  Pohled na Železné hory

  V úterý 2.8. odchytla hlídka Městské policie volně pobíhajícího psíka. Je umístěn v kotci a smutně čeká na páníčka. Volejte 724 136 064. Fotografie je v rubrice Okénko Městské policie.
(2.8.)

 

  V pondělí dopoledne strážníci Městské policie přispívali k bezpečnosti rekreantů na Břevnické přehradě. Hasiči zde odklízeli polámané větve ze dvou 20 metrových topolů, které při sobotní bouřce zasáhl blesk. Jak se však záhy ukázalo, blesk byl natolik silný (viz díra ve vozovce, kterou po sobě zanechal), že oba vzrostlé topoly nenávratně poškodil. Protože byly ohroženy chatky nacházející se v dosahu stromů, museli hasiči oba topoly nakonec skácet. Fotografie jsou v rubrice Okénko Městské policie.
Alena Pospíšilová, Městská policie

(2.8.)

  Několik čtenářů nám sdělilo, že si fotku Železných hor pořízenou mým pánem a uvedenou v jeho Blogu, dalo jako tapetu do svého PC. V Blogu Harryho pána (odkaz viz výše) je ale fotka jen 800x600, takže jsme pro vás připravili fotku dvakrát větší, 1600x1200, kterou najdete pod odkazem Železné hory ze zámecké aleje výše vlevo. Pozor, je formátu jpg a má 1,25 MB.
(2.8.)

Budeme mít moderní kino  Nejepín pod Chotěboř?   Na Přehradě zlomen strom

  Píšou to dnešní Noviny Havlíčkobrodska a uvádějí slova místostarosty Milana Linharta: "Kino bude mít jednak takzvaný dolby systém, který divákům umocní zážitek z filmového představení, ale také zvláštní ozvučovací techniku pro divadlo a moderní vzduchotechniku." Celý článek o kině čtěte zde.
(2.8.)

 

  Je otázkou času, kdy Nejepín ztratí nedávno nabytou samostatnost a stane se zřejmě devátou místní částí pod správou města Chotěboř, nebo se administrativně sloučí s některou větší obcí v okolí. Uvádějí to dnešní Noviny Havlíčkobrodska v rozhovoru s tamní starostkou. Není zde téměř žádná infrastruktura a především obec velmi rychle stárne. Celý článek čtěte zde.
(2.8.)

  Jeden důsledek přece jen bouřky v noci ze soboty na neděli v Chotěboři měly. U Břevnické nádrže, zvané tu Přehrada, se větrem a bleskem rozlomily dva stromy. Ty pak chotěbořští hasiči odstraňovali v pondělí.
(2.8.)

Ukraden žací traktor  Nová kapela má web   Country Saloon Libice 2005

  V noci z 28. na 29. července byl v Nové Vsi u Chotěboře odcizen zaparkovaný žací traktor. Neznámý pachatel ho odvezl z pozemku u domu poškozeného a způsobil mu škodu ve výši 99 900 Kč. Oznámila to policejní mluvčí PČR z Havl. Brodu.
(1.8.)

 

  Dobrý den, dovoluji si vám oznámit, že nová chotěbořská skupina Moses Urine, hrající Grunge, má konečně své internetové stránky:
www.moses-urine.wz.cz
smejky
Harryho pozn.: Co je styl grunge najdete zde, pusťte si zvukovou kartu.

(1.8.)

  Již tradiční Country Saloon pořádá tuto sobotu 6. 8. od 18 h obec Libice n.D. Vystoupí František Nedvěd, Lokálka, Mirek Černý, Jiří Veisser, Šance, Dostavník. Děti do výšky 150 cm mají vstup zdarma. Předprodej vstupenek je v Soletě na chotěbořském náměstí. Plakát akce je na webu Libice zde.
(1.8.)

Dvě současné největší stavby města Chotěboře - 2

  Po několika dnech přinášíme další snímky ze dvou největších současných stavebních akcí města, vlevo rekonstrukce ulice Havlíčkova (pohled směrem do centra města), vpravo školní jídelna, kde zbyl jen suterén, na němž se začíná stavět nové podlaží z cihelných bloků. Snímky byly pořízeny 28. a 29. 7. Foto: Harryho pán.
(1.8.)

*
Další novinky, z července 2005,  jsou zde


Harryho Redakční Systém HARES
© 2004,2005 JP Data Systems Chotěboř

Minulé Novinky |Předminulé Novinky | Harryho Archív (včetně starších Novinek)

Minulé Harryho Novinky 85 četlo: 10130

NAVRCHOLU.cz