harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 62

harry.jpg (9789 bytes)

srpen 2003

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 61 četlo: 3937


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
od firmy AICOM Havl. Brod

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit i v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény jméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info

Cenové akce a soutěže
OVD Jednota

Minulé Novinky  |   Předminulé Novinky
Archiv vydání
  |   inzerce.harry.cz


www.festivalfantazie.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina

Chotěboř - zeměpisná poloha, nadmořské výšky
Chotěbořské weby   |  Město Chotěboř
Portál CH net  |  Chotěboř.info
Kultur.programy  |  Kino | Mapa ulic Chotěboře
Narodili se  |  Volební rubrika
ODS Chotěboř  |  ČSSD Chotěboř

Kam zajít - Chotěboř | Letiště Chotěboř
Chotěbořské Echo v PDF:

č.2
č.3 č.4 č.5 č.6
Sportovní strana
Fotbal   |  Hokej  |   Bundesliga
Volejbal  |   Ping-pong
Atletika TJ CHS  |  Atletika SK

Chotěbořské Jídelní lístky:
PD Halama  PD Veselý  Hotel Harmonie (Borek)
Na růžku  Modrá hvězda 
Pizza až do domu 

4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)

radnice3m.JPG (9671 bytes)

ikonddnv.gif (4769 bytes)

Zpravodajství z Festivalu fantazie v Chotěboři
24. - 26. 10. 2003 bude Avalcon Speciál, výběr z červencového Avalconu, viz www.avalcon.cz

www.festivalfantazie.cz

Celkem se v Chotěboři počátkem července sešlo více jak tisíc fanů, hlavní nápor účastníků byl soustředěn na pátek a sobotu, kdy byl dosažen vrchol návštěvnosti.

Fotky z Avalconu od Tally
Fantastický festival (od: Palantír Pardubice, je tam odkaz na fotky)

GATECON 2003 (StarGate) na Avalconu
ÚVAHA: Avalcon, Geofond a mobil...

ŠAMANOVO DOUPĚ: Chotěboř 2003 - Velice subjektivní zpráva z Parconu
Pagiho fotky z Festivalu fantazie
Krátce z Parconu/Avalconu 2003
ŠAMANOVO DOUPĚ: Chotěboř 2003 - Subjektivní zpráva z literární věže
CON: ohlédnutí za Parconem-Avalconem
Ondřej Neff: Jak jsem vyměkl s motorkou

Chodit v klobouku Harryho Pottera? To je možné jen na Festivalu fantazie
Festival fantazie láká stovky lidí
Průběžná zpráva z Filmového Festivalu Fantazie
Festival Fantazie: O conu při conu

harrynovinky.JPG (5772 bytes)

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí,
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení

Oznámení vydavatelů čtenářům

Protože v posledních dnech již dosáhl počet mailů infikovaných červy a počet nevyžádáných reklamních spamů, přicházejících do našich redakčních mailových schránek, neúměrného počtu (několik desítek denně), je nucen Harryho pán trávit značný čas jejich přímým vymazáváním ze schránek, aby se nám nestahovaly do redakční pošty. Proto jsme nuceni zavést protiopatření. Ta spočívají ve změně našich mailových adres přidáním číslice 1 za první slovo v adrese. Tyto nové adresy nebudou nikde v našich novinách uvedeny, aby se zamezilo jejich automatickému vyhledání subjekty, které spamy a viry rozesílají. Prosíme tedy, pokud nám budete mailovat, připisujte číslici "1" za první slovo "harry" v adrese harry@harry.cz (takže začátek adresy bude "harry1") a za slovo "jpdatsys" v adrese jpdatsys@harry.cz (takže začátek adresy bude "jpdatsys1"). Adresy bez jedniček nebudou od 31.8. fungovat. Děkujeme za pochopení.
(30.08.)

N  (28.8.)V   (30.8.)

 

Sdělení poskytovatele internetového připojení AICOM Havl. Brod

Od 1.září 2003 dochází ke změně naší hlavní konektivty ze sítě EUROWEB na síť Českých Radiokomunikací. Přechod proběhl tento týden a v současné době již jde naše hlavní připojení přes České Radiokomunikace. Pokud jste v Chotěboři zaregistrovali tento týden nějaká omezení či výpadek služeb v důsledku přepojování, tak se Vám za vzniklé potíže omlouváme. Doufáme že naše volba startegického partnera, který patří k nejsilnějším firmám na čekém trhu telekomunikací, bude zárukou kvalitních a stabilních služeb v budoucnosti.
Dr. Aleš Bacík, AICOM H. Brod

(30.08.)

Na náměstí bude oslava zahájení školního roku

Dům dětí a mládeže (DDM) Junior v Chotěboři se na pondělní příliv dětí připravovat nemusí, protože místní školy se ke stávkujícím nepřipojí. "Pro děti je tradičně připravena na dopoledne akce Vítejte z prázdnin. Kolem desáté hodiny děti odchází ze zahájení školního roku a shromáždí se na náměstí, kde vystoupí mažoretky i kroužek aerobiku. Bude také vyhodnocena soutěž Pozdrav z prázdnin a každý, kdo nám zaslal pohlednici, dostane cenu,"uvedla Světlana Široká, zástupkyně ředitelky DDM.  (28.8.)

V chotěbořské síti normální stav

Poté, co bylo dokončeno přepojování společné chotěbořské sítě INCO a AICOM na páteřní síť Českých Radiokomunikací a inovován obsah DNS serverů, je konektivní situace v síti opět normální. Pouze web TENEZU (www.tenez.cz) je pro nás stále nepřístupný.  (30.8.)

Na Řece je zákaz koupání

Krajská hygienická stanice kraje Vysočina vydala na Havlíčkobrodsku zákaz koupání v rybníku Řeka. Za nevhodné k rekreačnímu koupání jsou považovány rybník Cihlář, Kachlička a Ředkovec a Břevnická nádrž (tzv. Chotěbořská přehrada). Nejvhodnější k rekreačnímu koupání zůstává koupaliště Kožlí.  (29.8.)

Nové weby Chotěbořské

Našli jsme na internetu nové weby Chotěbořské: Léčebná rehabilitace Albert Jindra, Hasičský záchranný sbor - stanice Chotěboř, Stránky absolventů Gymnázia 2003. Adresy přidáváme do našeho stálého seznamu Chotěbořské weby.
(28.8.)

Zmatky v Chotěbořské síti ještě v pátek ráno, důvodem je přepojování

Včera večer jsme zjistili, že i námi spravovaný web www.chnet.cz je nedostupný a místo něj se nám zobrazuje něco jiného. V pátek ráno je to již opraveno, rovněž web města Chotěboře funguje, ale zase se sám objevoval místo webů NATE, ALKA Holding, Aurex, ZŠ Smetanova a CHSS (v 9 h poránu již ale vše bylo v pořádku). Web firmy TENEZ není dostupný vůbec. Z toho plyne, že ve firmě INCO, spravující chotěbořskou síť, mají problémy s DNS serverem, který překládá nám srozumitelné adresy (např. www.nate.cz) do řeči počítačů. Podle našich posledních informací jsou všechny problémy způsobeny přepojováním chotěbořské sítě z původní páteřní sítě GTS na novou síť Radiokomunikací, kdy je nutno DNS servery znovu obnovit, což trvá samo o sobě delší dobu (mohli jsme na to ale být předem upozorněni, že). Krom toho v sítích nyní řádí vir Sobig, což také asi komplikuje situaci. Provozovatelé internetu (společná síť INCO a AICOM) v Chotěboři si od přechodu pod Radiokomunikace slibují zlepšení konektivity a zrychlení internetu.  (29.8.)

Nefungoval web města

Ve čtvrtek po poledni přestal fungovat web města Chotěboře na www.chotebor.cz a objevuje se tam obrázek s textem Vítejte na IBM serveru (takže nefungují žádné odkazy na web města i z našich Novinek). Když jsme se tam podívali v 16 hodin, naskočila nám pro změnu stránka firmy ALKA Holding. Tak jsme se mrkli na weby dalších firem, které hostují u firmy INCO a skutečně, nejdou také (včetně webu INCO), takže je zřejmé, že se na serveru v INCO něco děje... Škoda, že firma INCO nedala předem svým uživatelům vědět o chystaných operacích, vysvětlení jsme museli zjistit oklikou, viz zpráva výše.  (28.8.)

Přece jen se ohýbají

Radiové vlny našeho internetového připojení se musejí přece jen trochu ohýbat i přes svoji vysokou frevenci. Zedníci přidali další tvárnice na dům, který nám již zakryl přímý výhled na vysilač na Gymnáziu, a přesto jsme signál dosud neztratili. Proto budu tyto Novinky vydávat, dokud to jen půjde.  (28.8.)

Pošlete nám fotky z Motopárty

Prosíme naše čtenáře, kteří mají digifotky z Motopárty v Chotěboři, hlavně z výstavy na náměstí a hromadného odjezdu, o jejich zaslání na naši adresu. Fotky uveřejníme i se jménem autora. Děkujeme.
(28.8.)

Stávkující školy na Havlíčkobrodsku

V pondělí 1. září budou stávkovat na Havlíčkobrodsku tyto základní a mateřské školy: ZŠ Nuselská, ZŠ V Sadech, ZŠ Wolkerova a ZŠ Štáflova v Havlíčkově Brodě, MŠ Perknov při ZŠ Wolkerova, ZŠ Přibyslav, ZŠ Pohled, ZŠ Vilémov, ZŠ Česká Bělá, ZŠ Krucemburk, ZŠ Havlíčkova Borová a ZŠ Ledeč nad Sázavou. Dále stávkují tyto střední školy: Havlíčkovo Gymnázium H. Brod, Gymnázium Ledeč nad Sázavou, Gymnázium Chotěboř, Speciální škola U Trojice H. Brod a další střední školy z Havl. Brodu: Střední průmyslová škola, Střední zemědělská škola, Integrovaná střední škola Kyjovská a VOŠ a Střední zdravotnická škola. V Havlíčkově Brodě stávkují všechny základní školy kromě ZŠ Konečná (Žižkov). Ke stávce se připojila i Speciální škola U Trojice. Celkem stávkuje na Havlíčkobrodsku jedenáct základních škol (340 pracovníků), sedm středních škol (142), mateřská škola (7) a speciální škola (16). Celkem 505 pracovníků. (28.8.)

Radnice chce vyměnit šéfa Městské policie, strážníci jsou překvapeni

Město Chotěboř vypsalo VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA VELITELE MĚSTSKÉ POLICIE. Důvody uvádí místostarosta v článku Město žádá hlavu šéfa strážníků v Novinách Havlíčkobrodska.  (29.9.)


Modrá hvězda v září - 12 programů

V září pro vás přichystala multimediální kavárna Modrá hvězda celkem 12 kulturních programů, jako pizza párty, karaoke, stripshow, fernetové hody, dámskou jízdu a řadu dalších. Podrobný přehled je zde.  (28.8.)

Zedníci se moc nečiní, dům neroste

Naštěstí pro nás nový dům zatím nepovyrostl, takže internet nám ještě funguje i ve středu 27.8. Uvidíme tedy ve čtvrtek...
(27.8.)

Seznam stávkujících škol je na internetu

Krajský úřad Jihlava na svém webu zveřejnil seznam škol jejichž je zřizovatelem, které budou v našem kraji stávkovat. Seznam má být průběžně aktualizován a postupně doplněn i seznamem stávkujících škol a školských zařízení, jejichž zřizovatelem jsou obce. Úplný má být ve čtvrtek 28.8. Najdete ho zde.  Z Chotěboře je v seznamu zatím jen Gymnázium, kde se podle krajského webu pro stávku vyslovili téměř všichni učitelé. (27.8.)

Výsledky turnaje O cenu Chotěboře ve volejbale juniorů a juniorek

Výsledky volejbalového turnaje pořádaného o minulém víkendu TJ CHS Chotěboř najdete na webu města zde.  (27.8.)

Tak jsme pozorovali Mars

Ne že bychom s mým pánem podlehli kampani ve sdělovacích prostředcích. Prostá zvědavost nás přiměla v úterý před půlnocí kouknout se na Mars, jenž je nám nyní prý za posledních 60 tisíc let nejblíže. Pouhým okem je to impozantní, na jižní obloze, poněkud nízko ovšem, září jasná oranžová perla. Dalekohledem (máme triedr 50x) ovšem nic moc neuvidíte. Musíte na hvězdárnu za dalekohledem dosti lepším. Anebo se radši koukněte na skvělé snímky Marsu z Hubbleova kosmického dalekhledu na tomto webu.
(27.8.)

Rada města zasedala

Po osmitýdenní letní přestávce zasedala toto pondělí 25.8. Rada města Chotěboře, její usnesení si budete brzo moci přečíst zde. My pro vás vybíráme jako vždy ta zajímavá: Rada města bere na vědomí vypsání výběrového řízení na obsazení funkce vedoucího odboru výstavby a investic města MěÚ Chotěboř a stanovená kritéria pro uchazeče – minimálně úplné střední vzdělání stavebního směru, 5 let praxe v oboru, práce s PC ( Word, Excel, Outlook, Internet Explorer ), občanská bezúhonnost, řidičský průkaz skupiny B. Rada města ukládá vybudovat bezbariérový přístup do budovy městského kina do konce roku 2003 a do konce roku 2004 zrekonstruovat toalety tak, aby byly bezbariérové. Rada města bere na vědomí zprávu o situaci v zajištění plicní ordinace a LSPP, ukládá vést další jednání a formou ankety zjistit názor občanů na způsob zajištění LSPP v roce 2004. Rada města ukládá starostovi města vypsat výběrové řízení na obsazení funkce velitele Městské policie Chotěboř. Rada města projednala žádost pana Jiřího Peřiny, bytem Chotěboř, Družstevní 1270, o vzdání se předkupního práva města k pozemku p.č. 3821/32 v k.ú. Chotěboř, určeného pro stavbu garáže v lokalitě “U Střelnice”. Rada města žádosti vyhovuje a ruší předkupní právo pro všechny pozemky určené k výstavbě garáží v lokalitě “U Střelnice”.  (26.8.)

V úterý ráno ještě signál máme

Ačkoli nám zeď nově stavěného domu již zakryla přímý výhled na anténu vysilače našeho připojení na internet, kupodivu v úterý ráno nám internet ještě běží. Čekejte však každým dnem, že se tu přestanou objevovat nové zprávy, až zeď ještě trochu povyroste.   (26.8.)

Kultura a sport v září

V září 2003 jsou v Chotěboři plánovány následující kulturní a sportovní akce: 2. ročník Chotěbořského divadlení (pořadatel DDM-SVČ, třídenní přehlídka divadelní tvorby pro děti a mládež), Mezinárodní turnaj ve stolním tenisu (česko - slovenský) 5.9., pořádá odd. stolního tenisu, The End of Holiday, VI. ročník, 6.9., koncert, Hotel u Zámku, pořadatel Lenka Bártová, Bodovací turnaj ve stolním tenisu veteránů - 6.9., pořádá oddíl stolního tenisu, Vernisáž výstavy keramiky - Světlo Evy Mašínové, městské muzeum - 11.9.2003, Den otevřených dveří památek - muzeum - 13.9.2003, Kondiční běh zámeckým parkem (TJ Sokol).

ZŠ Smetanova stávkovat nebude

Podle Marie Šuntilové, zástupkyně ředitele základní školy Smetanova, se ZŠ Smetanova v Chotěboři ke stávce učitelů 1. září nepřipojí. "Rozhodli jsme se, že budeme v pondělí normálně učit. Před prázdninami každý učitel napsal, zda chce stávku či nikoli. Pro stávku byla však méně než polovina pedagogů. I ti se nyní rozhodli, že stávkovat nebudou."  (26.8.)

Dům povyrostl, ale internet nám ještě jde

O víkendu 23. a 24.8. zedníci na stavbě domu, který nám přeruší rádiové připojení na intenet, nepracují. Takže i když v pátek značně povyrostl, ještě nám připojení nepřerušil, což nám doufáme umožní přinést v sobotu a v neděli fotbalové zpravodajství. 
Na snímku mého pána vpravo je pohled od naší antény směrem na gymnázium, kde je vysilač. Střešní věžička s vysilačem (červená šipka) ještě maličko vykukuje nad právě stavěné druhé podlaží nového domu, takže signál se k nám ještě dostává. Ale je vidět, že už další vrstva tvárnic výhled zakryje, takže asi už v pondělí 25.8. ztratíme signál. Červená střecha domu vpravo patří k jinému domu v pozadí, jenž nám výhled na vysilač nezakrýval. Ze snímku je zřejmé, že jsme udělali chybu, když jsme anténu tenkrát umístili poměrně nízko.  (23.8.)

antena.jpg (26358 bytes)

Tři nové články na hlavní straně

O víkendu jsme ještě stihli umístit na hlavní stranu tři nové články. V prvním popisuje ředitel SOUT Chotěboř modernizaci školy před začátkem školního roku a doprovází popis fotkami nové počítačové učebny. Druhý článek od manažera vilémovského hokeje je vzpomínkový, protože tamní hokej bude slavit 20. výročí. Manažer vzpomíná i na chotěbořské borce. V třetím článku píše náš rodák působící nyní v Iráku, o tom, jak se jim vede v Basře a o své návštěvě hlavního města sousedního Kuvajtu.  (23.8.)

Přestaneme přechodně vydávat noviny

V pátek 22.8. začali zedníci stavět druhé podlaží domu, které nám během následujícího víkendu zakryje rádiové spojení na internet. Poté budeme muset počkat, až dům dostane střechu a pak teprve určíme, jak bude nutno přemístit anténu. Nedokážeme tedy odhadnout, jak dlouho bude přestávka ve vydávání našeho listu trvat. Doufáme, že se nám ještě podaří umístit níže slibované články. Pochopitelně nám nebude fungovat ani mailová pošta, takže prosíme, maily nám neposílejte. Zatím se tedy předem loučíme a za blíže neurčený počet dnů zase nashledanou! 
(22.8.)

Web FC Chotěboř B obnoven

Po domluvě se všemi hráči B-teamu budou oficiální stránky FC Chotěboř B v nezměněné podobě pokračovat. Na čtenáře se těší vydavatel Tomýk.  (23.8.)

Ždírec umístil webovou adresu na cedule u silnic

Město Ždírec n.D. se rozhodlo k modernímu způsobu propagace. Na informačních tabulích podél vozovek je umístěna adresa jeho stránek na internetu. Podle místostarosty Jiřího Pavlíčka k tomu radnici vedla snaha zvýšit propagaci městského webu a vzbudit zájem veřejnosti o město.  (23.8.)

GCE otevře dveře

U přiležitosti 10. výročí založení GCE s.r.o. Chotěboř se v pátek 29.8. od 8 do 12 hodin koná Den otevřených dveří. Všechny srdečně zveme. GCE s.r.o.  (22.8.)

V hotelu Vysočina otevřena restaurace

V pátek 22.8. byla otevřena nová restaurace v hotelu Vysočina na náměstí, který je jeho majitelem Janem Veselým postupně rekonstruován.  (23.8.)

18. Chotěbořský triatlon

V neděli 24. 8. pořádá místní TJ Sokol závod v triatlonu, který je již 18. ročníkem Chotěbořského triatlonu. V plavání, jízdě na kole a běhu se bude závodit ve čtyřech kategoriích. Dětský triatlon startuje v 10 hodin (50 m plavání, 1500 m jízda na kole, 400 m běh), Canis TT v 10.30 hodin má stejně dlouhé discipliny, lidový TT od 11 hodin (200 m plavání, 8 km jízdy na kole, 2 km běhu) a mistrovský TT od 13 hodin (600 m plavání, 16 km na kole, 4 km běhu). První tři v každé kategorii obdrží upomínkové předměty, oceněn bude také nejmladší a nejstarší účastník soutěže. Přihlášky na dopolední soutěže v místě startu na hrázi chotěbořské přehrady. Přihlášky k mistrovským kategoriím přijímá: Tereza Schwarzová, Břevnická 1583, 583 01 Chotěboř nebo telefon: 569 623 441, TMB: 737 114 519.   (22.8.)

Budou tři nové články

Tři nové články se nám sešly v minulých dnech v redakci. V prvním popisuje ředitel SOUT Chotěboř modernizaci školy před začátkem školního roku a doprovází popis fotkami nové počítačové učebny. Druhý článek od manažera vilémovského hokeje je vzpomínkový, protože tamní hokej bude slavit 20. výročí. V třetím článku píše náš rodák působící nyní v Iráku, o své návštěvě hlavního města sousedního Kuvajtu. Články uvedeme na hlavní straně, jakmile se můj pán vrátí z dovolené.
(21.8.)

Zase nový vir!

Ještě neustaly problémy s červem Win32/Blaster (Lovsan) a už tu máme další horkou novinku, virus Win32/Sobig.F ! Šíří se obrovskou rychlostí, kterou by šlo přirovnat k viru BugBear.B !
Tentokrát jde o virus rychle se šířící elektronickou poštou. Další podrobnosti čtěte zde a další zde.
Jednoúčelový antivir pro odstranění viru Win32/Sobig.F najdete zde (odkaz na stažení je tam uprostřed stránky).
(21.8.)

DETTO má web

Chotěbořská bluegrassová skupina DETTO, která slaví 25 let svého působení, má svou webovou stránku zde.   (21.8.)

Za tragedii může mozková příhoda

K nedávné tragedii chotěbořské rodiny ve Slovinsku se vracejí čtvrteční Noviny Havlíčkobrodska. Článek s podrobnostmi si přečtěte zde.   (21.8.)

Harryho miniweblog: Islandské velryby a TV reklama

Tak vás zase lidi zdravím a bez komentáře nechávám pomluvy na mne od mého pána níže. Zato mám jiný komentář: Cestopisné pořady typu Cestománie nám představovaly Island jako idylickou zemi plnou hodných lidí. A najednou se dozvídáme, že Island odloví 500 velryb "pro vědecké účely, protože je nutno zjistit, zda velryby nepožírají menší ryby islandským rybářům". Toto zdůvodnění mi silně připomíná televizní reklamy: Téměř všichni vědí, že jsou klamavé, ale jen málokdo protestuje a jen málokterá je zakázána...   (19.8.)

Další tropický den s bouřkou

jsme tu měli v pondělí 18.8. Odpoledne se u nás teplota vyšplhala na chvíli na 32,0 stupňů Celsia. Jinak byla kolem 31. Večer se dostavily frontální bouře a na vlastní oči jsme pozorovali úder blesku do komína a.s. Chotěbořských strojíren Služeb.  
(19.8.)

Stav sucha odvolán

V úterý 19.8. odvolal krajský hejtman stav sucha vyhlášený 11.8. Nevyloučil, že by mohl být v závislosti na počasí obnoven.  (20.8.)

Radnice hledá plicního lékaře

Protože vedoucí lékařka Městského plicního střediska podala nečekaně výpověď k poslednímu září tohoto roku, musí město narychlo hledat jiného provozovatele plicní ordinace. Radnice totiž počítala, že lékařka plicní středisko povede ještě do konce roku. „Její rozhodnutí musíme respektovat, teď jednáme s jedním privátním lékařem, budeme jednat i s okresní nemocnicí. Chceme samozřejmě, aby plicní ordinace ve městě zůstala,“ řekl k tomu starosta Tomáš Škaryd.   (19.8.)

ZUŠ přijme nové žáky

Zahájení nového školního roku na Základní umělecké škole Chotěboř proběhne v jednotlivých třídách v pondělí 1.září v době od 9:30 do 13 hodin. ZUŠ mimořádně přijímá žáky ke studiu pro rok 2003/2004 ve výtvarném oboru (pouze chotěbořská část školy) a v oboru tanečním (včetně pobočky v Krucemburku). Několik volných míst je i v literárně dramatickém oboru (pobočka Krucemburk). Zájemci nebo jejich zákonní zástupci se mohou informovat o přijímacím řízení na ředitelství školy osobně nebo telefonicky (tel. 569 624 350), popřípadě prostřednictvím e-mailové adresy zuschot@harry.cz nejdéle do 15.9.2003. Vzhledem k omezenému počtu volných míst bude brán zřetel na pořadí přihlášených uchazečů. Ředitelství školy přeje všem žákům ZUŠ Chotěboř v novém školním roce hodně úspěchů.  -mm   (19.8.)

Harry opět pracuje, jeho pán má dovolenou a internet nám zatím běží

Vzhledem k tomu, že se Harry již uzdravil z milostného poblouznění psí slečnou (psům to netrvá tak dlouho jako lidem), předává mu jeho pán opět vedení této stránky Posledních Novinek a sám odchází na týdenní dovolenou do 24.8. Takže mu v naléhavých případech nechte vzkaz v hlasové schránce nebo pište mail. Harry též obslouží každodenní obměnu internetového jídelního lístku Na Růžku. Pokud se týče přerušení vydávání našeho listu zakrytím signálu našeho rádiového připojení na internet stavbou domu, ta pokračuje pomaleji a signál bude zakryt až střechou, takže to očekáváme koncem srpna nebo možná i v září. 
(18.8.)

Dopravní nehoda v Jitkově

Profesionální jednotka požární stanice Chotěboř se v sobotu podílela na likvidaci následků dopravní nehody tří osobních vozidel v Jitkově a poskytla technickou pomoc při otevření bytu v Chotěboři.  (18.8.)

Chovatelé vystavovali

Výsledky svých chovatelských úspěchů hrdě představovalo veřejnosti po celý víkend v chotěbořském zámeckém parku 52 účastníků celookresní výstavy králíků, holubů a drůbeže. Na již 43. výstavu zvala o víkendu drobné chovatele a milovníky zvířat místní ZO Českého svazu chovatelů drobného zvířectva. "Tato výstava má za úkol ukázat na výsledky naší chovatelské práce a upozornit na chov čistokrevných zvířat," vysvětlil na úvod jednatel spolku Jindřich Šíp. Tyto výstavy mají v Chotěboři dlouholetou tradici. Další podrobnosti o výstavě čtěte zde.
(18.8.)

Druhá motopárty v Chotěboři

V pátek, sobotu a neděli 22.-24.8. se bude v areálu U nádržky opět po roce konat II. chotěbořská Motopárty, kterou pořádá MotoParta z Chotěboře. Vedle různých soutěží vystoupí kapely Czech Frogs (chotěbořská dívčí rocková), SnakeBite (napůl chotěbořská mládenecká rocková), Polymetal, Řemen, Stresor, Artery a Country Jardy Bílka. Kromě motorkářů, kteří zde mají sraz, je akce pochopitelně přístupná i divákům, kteří při zakoupení vstupenky dostanou slosovatelný kupón. Vyhrát můžete o pátečním večeru motocykl, na závěr Motopárty pak bude losováno o osobní automobil.
V sobotu 23.8. od 11 hodin bude v rámci Motopárty velká Přehlídka veteránů, motocyklů i automobilů na chotěbořském náměstí, vyjížďka z náměstí na 60 km trasu má být ve 14:30.
Podrobný program Motopárty přineslo Chotěbořské Echo č.6 (soubor ve formátu PDF - Adobe Acrobat Reader, str. 26) i v papírovém vydání na stejné straně.  (18.8.)

Microsoft záplatu na vir Blaster mailem neposílá!

Pokud dostanete mail například s touto hlavičkou: Od: webmaster@microsoft.com (adresa je podvržená), Předmět: updated, se sdělením v angličtině, že v příloze je záplata proti červu Blaster, pak vězte, že v příloze je Trojský kůň (samospustitelný program, který vám do PC zanese vir). Takže přílohu neotvírejte a mail smažte.
Podrobnosti si přečtěte zde.

(18.8.)

Fotbalisté v KP remizovali

V prvním domácím utkání krajského přeboru s Hartvíkovicemi FC Chotěboř A remizoval. Návštěva byla dobrá, 450 diváků. Podrobnosti o utkání všech chotěbořských mužstev najdete na naší stránce Fotbal.   (18.8.)

Zákaz koupání na přehradě

Zákaz koupání vyhlásili hygienici v rybníku Kachlička a v Břevnické nádrži u Chotěboře. Za nevhodné ke koupání jsou rybníky Ředkovec, Řeka, Cihlář a Pelhřimák. Jako vhodné k rekreačnímu koupání pokládají hygienici pouze koupaliště v Kožlí u Ledče nad Sázavou.  (18.8.)

Máte problém s virem Blaster, který vám vypíná počítač?

Návod viz http://www.viry.cz/go.php

Vypíná se vám počítač? Pak v něm máte červa!

V uplynulém týdnu se začal šířit počítačový virus - červ Blaster, který má za úkol usadit se ve vašem PC a v sobotu zaútočit nárazově na servery Microsoftu. Zdá se tedy, že neuškodí svým hostitelům, ale na PC s Windows NT, 2000, XP způsobí občasné samovolné vypínání PC, většinou poté, co se pokusíte něco odeslat po internetu. Podrobnosti čtěte zde, o dalších variantách viru pak zde.   (15.8.)

Chotěbořské kapely hrají

O chotěbořské kapely je zájem. V pátek hráli nestárnoucí rockoví Mikrobi na pouťové zábavě v Malči, v sobotu vystupuje Trik na letním festivalu Stock 2003 v Dobrohostově.  (16.8.)

DDM Junior pro 230 dětí

Více než 230 dětí se vystřídalo na třech prázdninových táborech, které pořádal zdejší Dům dětí a mládeže Junior. Dva byly ve známých Vlastějovicích na Sázavě za Ledčí, třetí byl Jalovec mezi Jihlavou a Třebíčí.  (16.8.)

Nezdanění psi chotěbořští

O Emilce a nezdaněných psech chotěbořských pojednává povídka zdejší spisovatelky a básnířky Marty Urbanové, kterou v pátek 15.8. zveřejnil internetový list Neviditelný pes (vydává Ondřej Neff). Povídku si přečtěte zde: PSÍ VYPRÁVĚNÍ: Babí léto
(15.8.)

První krajský fotbal v Chotěboři

Značná návštěva diváků se čeká v neděli 17.8. od 16:30 na chotěbořském fotbalovém stadioně, kde místní mužstvo A poprvé hraje doma utkání krajského přeboru s neznámými Hartvíkovicemi, o nichž však jde pověst nebezpečnosti.

Vilémov dostane 100 tisíc

Vesnice roku Vilémov dostane od kraje Vysočina věcné dary v celkové hodnotě sto tisíc korun. Starostka Vilémova Jaroslava Dvořáková si přála nové lavice pro základní školu a prolézačky pro děti. „Škola spolkne dost peněz vzhledem k novým hygienickým předpisům,“ řekla uvedla. Má devět tříd, odpovídající lavice a židle pro jednu z nich vyjdou na šedesát tisíc korun. Podle Dvořákové si vilémovské děti větší pozornost zaslouží. Pomáhaly s vysazováním lip, se sběrem pohozených papírků v centru a účastní se i sbírek a společenských akcí.  (15.8.)

Harryho feromonová infekce trvá

Byli jsme zvědavi, zda bude mít Harry zájem o hodinovou ranní procházku, kterou jindy pravidelně absolvuje a dokonce si ji vynucuje. Již delší dobu totiž nejeví zájem o nic jiného, než sousedovic fenku za plotem. Když za ním dnes ráno přišel k plotu Štefan s vodítkem (což znamená, že se jde ven), Harry se jako jindy radostně rozštěkal a hnal se k brance, fenka nefenka. (Po návratu z procházky už ovšem zase sedí u onoho plotu.) Nebude to tedy s tou jeho feromonovou infekcí tak zlé a protože to u psů trvá krátce než u lidí, doufáme, že se to dá brzo do pořádku a Harry bude vykonávat zase své obvyklé povinnosti (tj. hlavně shánět a psát tyto Novinky).  (14.8.)

Dnes nejedou některé vlaky

Mezi železničními stanicemi Chotěboř a Ždírec nad Doubravou 14.8. nepojedou pravidelné vlakové spoje a to v době od 8 do 14.40 hodin. "Mezi uvedenými stanicemi budou v tuto dobu vlaky nahrazeny autobusovou dopravou," uvedl Miroslav Havel, přednosta Železniční stanice v Havlíčkově Brodě. Ze Ždírce odjíždí náhradní autobusy v 8.23, 8.56, 10.33, 12.18 a 13.21. Z Chotěboře pak v 10.50, 12.34 a v 13.53.  (14.8.)

Jak v Chotěboři losovali a pak měnili, až vyměnili

Radim Tůma otevřel nedočkavě obálku. Krátce se zamyslel nad plánkem stavebních parcel. "Tahle je malá," ukázal na žlutě označený kus pozemku, který mu los určil. "Budu měnit." Čtvrteční Právo takto začíná zajímavý článek o tom, jak probíhalo losování 29 stavebních parcel na Městském úřadě. Protože většina losujících nebyla spokojena s tím, co si vylosovala (není divu, los též přikazoval, jaký dům si má zájemce postavit!), následovala výměnná burza parcel. Prý všichni odešli spokojeni a jedna dvojice zájemců se dohodla, že se vezmou a postačí jim pak jen jedna parcela... Celý článek si přečtěte zde, my jej necháváme bez komentáře, protože nám není jasné, jestli to autorka mínila jako legraci nebo skutečnost.  (14.8.)

34. nohejbal v Malči

34. ročníku nohejbalového turnaje trojic o Putovní pohár TJ Sokol Maleč se zúčastnilo deset družstev. Nejúspěšnější byli nohejbalisté Hlinska, kterým se podařilo zopakovat loňské prvenství, druhé a třetí místo putovalo do Slatiňan a těsně pod stupni vítězů skončily Pardubice. Kombinované družstvo domácích a Chotěboře se muselo spokojit se sedmou příčkou. Na nejlepší čekaly čekaly věcné ceny a také nechyběly pečené dobroty: husa, kachna i kuře určitě po vynaloženém sportovním úsilí zachutnaly.  (13.8.)

Tento pátek je městský řemeslný trh

Další pravidelný městský trh řemesel je tento pátek 15.8. na zdejším náměstí.

Škoda: Webová stránka FC Chotěboř B uložena k ledu

V minulé sezóně velmi pěkně vedená a aktualizovaná stránka chotěbořského fotbalového Béčka byla jeho webmasterem Tomýkem uložena k ledu, "jelikož nebyl novým vedením mužstva oficiálně požádán o pokračování". No jo Tomýku, ale pro koho to děláš, pro bafuňáře nebo pro čtenáře lačné informací a fotek? Klidně se vykašli na oficialitu a jestli máš ten fotbal rád, změň oficiální stránky na neoficiální - a bude to vyřešeno! (Navíc budeš mít skutečně nezávislý web.) Fotbaloví čtenáři Ti budou jenom vděční (a naše redakce také). A ještě něco: Výbory zdejších sportovních klubů nikdy nepřekypovaly ochotou samy poskytovat informace pro internet, zůstalo to na ochotných jednotlivcích. (Ono to začíná už u Krajských svazů.) Takže výsledky, soupisky aj. si stejně budeš muset shánět sám...   (14.8.)

Kulečník s Jirkou Kornem

si můžete zahrát po skončení jeho exhibice se zpěvem, která bude v Panském domě (jeho Billiard Centru) tento pátek 15.8. od 20:30 h.  (13.8.)

Krátký déšť, malá bouřka

To přišlo ve středu 13.8. odpoledne do Chotěboře po rekordním vedru (v 15 h bylo 32,5 stupně Celsiova). Harry sice zmokl, ale nestačilo to...

Stav nouze v naší redakci

Stav nouze v redakci Chotěbořského Couriera vyhlásil Harryho pán. Autor této stránky (Harryho Poslední Novinky) bobtail Harry totiž přestal stránku psát, nečmuchá už Novinky, ale feromony a tráví čas u sousedovic plotu, za nímž se hárá fenka City. Dokonce opustil i své oblíbené místo na spaní a přespává pod višní poblíž plotu. Proto Harryho pán dočasně přebírá vydávání této stránky. Až se Harry vzpamatuje ze stařeckého poblouznění (nedávno mu bylo 8 let), vše se doufejme vrátí do obvyklých kolejí...  (13.8.)

Úspěšný loutkový podvečer se bude opakovat

Divadelní společnost Ludmily Frištenské Úsměv zopakuje příští týden úspěšný podvečer se čtyřmi loutkovými pohádkami na chotěbořském náměstí. Budou jiné pohádky a budou hrát jiné skupiny, pohoda však bude stejná. Přesný termín zde oznámíme.   (13.8.)

Učni vyrobili čekárnu

Učni SOUT Chotěboř, odloučeného pracoviště ve Štěpánově, vyrobili a smontovali pod dohledem svých pedagogů novou autobusovou čekárnu. Stavbu financoval Obecní úřad Bezděkov, pod který Štěpánov administrativně spadá. Časem bude čekárna doplněna i turistickou mapou zdejšího regionu.   (13.8.)

V našem kraji vyhlášen Stav sucha

Období déletrvajícího nadměrného sucha vyhlásil v pondělí hejtman kraje Vysočina František Dohnal. V praxi to znamená zákaz spalování hořlavých látek na volném prostranství, zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě a jízdy parních lokomotiv na území kraje Vysočina. "Zatím jsme nepřistoupili k zákazu vstupu do lesů," informoval předseda bezpečnostní komise rady kraje Vysočina Pavel Maslák. Podle krajské mluvčí radky Burketové hrozí za porušení hejtmanova nařízení citelné postihy. Firmy a podnikatelé mohou dostat až půlmilionovou pokutu, jedinec může zaplatit až pětadvacet tisíc korun. "Kromě hasičů jsou ke kontrolám dodržování totoho nařízení oprávněny i obce," uvedla mluvčí.   (12.8.)

Honem honem...

Silniční obchvat náměstí T. G. Masaryka, pro který se vyslovili někteří účastníci Ankety, vyhlášené městským úřadem, se ještě nezačal ani plánovat na papíře a už na městský úřad přicházejí stížnosti prvních oponentů. Podle místostarosty Milana Linharta, se již našli lidé, kteří jakmile zjistili, že si někteří jejich spoluobčané přejí obchvat, se okamžitě postavili do opozice a přicházejí na radnici s protesty. A to ačkoli se o obchvatu ještě ani nezačalo vážně mluvit... (12.8.)

Máme tu Nedělního počišťovače náměstí

Zdejší Technické služby musely zvlášť vyčlenit jednoho zaměstnance a přidělit mu speciální úkol: V neděli brzy ráno uklidit náměstí, které si někteří místní občané pletou se smetištěm. Především v letních nocích jsou prostory parku v centru náměstí T. G. Masaryka v pátek i v sobotu ideálním místem, kde se baví mládež a někteří "sociálně nepřizpůsobiví občané", zmožení alkoholem. Nepořádek, který tu po nich zůstával většinou až do pondělka, už v neděli městu ostudu nedělá.   (12.8.)

lvr-logo.gif (1763 bytes)  Výsledky soutěže družstev
i jednotlivců již najdete na webu
Lacman Vysočina Road 2003
*

Záhada v Outlook Express vyřešena

Včera konečně vyřešil můj pán záhadu, která mu vrtala hlavou delší dobu: Po instalaci MSIE 6 a Outook Expressu 6 se u některých počítačů, kde byl nainstalovaný antivir AVG, stávalo, že některé přílohy došlých mailů nešly otvírat (typicky ZIP). Takže pokud se vám to děje taky a používáte AVG, zrušte ve svém poštovním programu zaškrtnutí čtverečku "Zakázat ukládání nebo otevírání příloh, které by mohly obsahovat virus". K tomu čtverečku se dostanete volbou Nástroje - Možnosti - Zabezpečení. Proti virům v přílohách vás totiž chrání antivir. (12.8.)

Tragedie Chotěbořské rodiny ve Slovinsku

Vlastním autem se do Slovinska vypravila Chotěbořská rodina se dvěma dětmi. Manžel řídící vůz ve Slovinsku dostal zdravotní potíže, díky jimž přestal ovládat vozidlo, vyjel do protisměru a střetl se s nákladním autem. Manželka zemřela, řidič je v tamní nemocnici s těžkými zraněními, děti byly převezeny do nemocnice v Havlíčkově Brodě s lehčími zraněními. Tato tragédie budiž varováním: Nešťastná rodina údajně vyrazila na dalekou cestu ihned poté, co se otec rodiny vrátil z práce, tedy bez odpočinku...    (11.8.)

Ve Ždírci se jezdí po kruháku

Při průjezdu Ždírcem nad Doubravou už mohou řidiči využívat nově zbudovaný kruhový objezd na křižovatce zvané Na Pikulce, kde se kříží silniční tahy Žďár nad Sázavou Chotěboř a Havlíčkův Brod - Pardubice. Kruhový objezd je však zprovozněn zatím jen částečně. Vyjet lze jen ve směru na Chotěboř a Žďár, v ostatních směrech se řidiči musejí proplést objížďkami, protože na komunikaci se ještě pracuje. Kruhový objezd má umravnit řidiče, na dříve nebezpečné křižovatce totiž často bourali. Druhou částí akce je rekonstrukce další křižovatky ve městě, kde se kříží tahy Havlíčkův Brod - Hlinsko a Žďár nad Sázavou - Pardubice.  (12.8.)

Pondělí v redakci

Pondělí v naší redakci začalo neslavně: Celé ráno nebylo možno se dostat do našich novin a umístit tam nové zprávy. Také pošta nám nefungovala. Vše začalo chodit až po 10. hodině, ale to už můj pán nebyl doma. Podle zprávy našeho webhostitele, firmy Czechia, "dodavatel internetove konektivity, firma GTS, zaznamenal problemy se sitovym prvkem na brnenskem uzlu, coz zpusobilo nedostupnost webovych a mailovych serveru hostovanych na serverech CZECHIA.COM. Vypadek byl zaznamenan rano ve 2:51 a resen techniky GTS ve spolupraci s administratory Czechie. Provoz se podarilo obnovit kratce po 10 hodine." (11.8.)

Na Městském úřadě se losovalo

V pondělí 11.8. v 16 hodin si 28 zájemců na městském úřadě losovalo volné parcely ke stavbě rodinných domů na sídlišti Morávkovský. Město je vybavilo kompletními inženýrskými sítěmi nákladem více než tři milióny korun z městského rozpočtu za přispění státní dotace ve výši 80 tisíc korun na jeden rodinný dům. Celkem 29 parcel bude město prodávat zájemcům za částku 200 korun za čtvereční metr. O tom, v jaké části lokality Morávkovský bude který dům stát, si budoucí majitelé rozhodli sami losem. Městský úřad tím chce předejít možným dohadům a svárům mezi zájemci.   (11.8.)

Fotbalisté zahájili sezónu

FC Chotěboř zahájil o víkendu novou sezónu. Skvěle se dařilo mužstvu A, hůře už Béčku i dorostencům. Vyplnily se naše obavy: Po zrušení internetového vydání Novin Vysočiny nenajdeme na webu zpravodajství z krajského přeboru, kde hraje naše Áčko, a musíme čekat na oficiální zprávu KFS v Jihlavských listech. Noviny Havlíčkobrodska přinesly totiž jen zprávy od 1.A třídy níže. Podrobnosti o utkáních našich mužstev přesto čtěte na naší nové stránce Fotbal(10.8.)

Víkend v redakci

Víkend v naší redakci byl pracovní. Můj pán si usmyslel, že nainstaluje nový operační systém do redakčního PC a trvalo mu to od sobotního rána do nedělního večera, protože nic nechtělo fungovat a musel stahovat z internetu nové ovladače a instalovat je. Ale on to dělá rád. Já jsem ovšem na tom byl mnohem lépe, protože jsem celé dny obhlížel přes plot sousedovu fenku, která se právě hárá, až jsem si vysloužil od mého pána pokárání: Harry Harry, už bys mohl mít ve svém věku rozum a vědět že od rozháranejch bab nekouká nic dobrýho. Jenže poručte přírodě...  (10.8.)

Ještě k divoké honičce policistů s opilým řidičem

Policejní mluvčí Jana Mazourová k případu, který popisujeme níže, sdělila, že policista střílel přesně a kromě pneumatik jiné místo na voze nezasáhl. Použití služební zbraně posoudil služební funkcionář jako oprávněné. Ke zranění nedošlo, policejní auto je na boku poškozené nárazem stíhaného vozidla. Případ nebyl kvalifikován jako útok na veřejného činitele. Pachatel je tedy stíhán za dopravní nehodu a škodu, kterou způsobil řidiči z Havlíčkova Brodu. Harryho poznámka: Od Policie je to jistě šlechetné přimhouření oka...  (9.8.)

Fotbalová stránka pro novou sezónu

V naší rubrice Fotbal již najdete novou stránku pro sezónu 2003/2004, která začala v sobotu 9.8. Dozvíte se tam samozřejmě výsledky chotěbořských mužstev a Dekory Ždírec, ale také to, že na začátku nové sezóny je situace ve fotbalových webových stránkách, celostátních i krajských, dost mizerná...  (9.8.)

Sloužíme i jako seznamka

Vždy rádi posloužíme našim čtenářům v nouzi. Dostali jsme mail od mimochotěbořské čtenářky, kterou zaujali mladí volejbalisté z Chotěboře, jež viděla na turnaji v Dřevěnicích, natolik, že naléhavě shání na ně kontakt. Proto jsme jí poslali e-mailovou adresu našeho volejbalového zpravodaje. Pavel Chalupa nám poté sdělil, že večer na kurtech předá hráčům mailovou adresu neznámé obdivovatelky. Kterýpak hráč je asi tím vyvoleným? Volejbalisty si můžete prohlédnout na fotkách na naší stránce  Volejbal a tipnout si, který je nejmužnější. Já bych tipoval číslo 11, ale i ten bez čísla má šanci... (8.8.)

Vandalové ničí chotěbořské náměstí

Místostarosta Milan Linhart oznámil, že si někteří místní občané neváží snahy městského úřadu vytvořit v centru města kulturní prostředí. Dokazují to ještě dřív, než jsou úpravy náměstí skončeny. Neznámí vandalové již stačili zdemolovat na náměstí jeden nový a poměrně drahý odpadkový koš z litiny. Dále i zničit jednu část okrasného řetězového zábradlí kolem autobusových zastávek. Kdosi tak bezohledně a dlouho dupal v parku v nové květinové výsadbě, že ji město muselo nechat ohradit pletivem.  (8.8.)

34. nohejbal v Malči

TJ Sokol Maleč pořádá u příležitosti 34. výročí založení nohejbalového oddílu turnaj tříčlenných družstev o Putovní pohár TJ Sokol Maleč. Hrát se bude tuto sobotu 9. srpna na třech antukových kurtech. Přihlášení do 8.45 hodin, losování v 9.00 a poté se hned začne hrát. Stravování je zajištěno po celý den, startovné činí 150 korun za jedno družstvo. Pro šest nejlepších kolektivů jsou připraveny ceny, vítěz obdrží putovní pohár. Loňský primát přijede obhajovat družstvo Hlinska, předtím se z vítězství dvakrát radovaly Slatiňany. Bližší informace podá: Bohumír Tomášek (563 692 449 nebo TMB 728 634 219).  (8.8.)

Internetové listy o noční honičce v Chotěboři

Lze očekávat, že listy regionální i celostátní budou o noční honičce v Chotěboři informovat. Proto zde budeme postupně přinášet odkazy:

MF iDnes píše o události zde

Novinky.cz zde
MF Dnes v rubrice z Domova
Lidovky mají článek zde
Noviny Havlíčkobrodska zde
Regionální MF Dnes Vysočina
Právo 9.8.

Divoká honička noční Chotěboří

Podle dalšího našeho dobře informovaného zdroje se událost, kterou jsme stručně popsali včera (viz níže vlevo) stala takto: Mladík (25) jménem M. z Bílku u Chotěboře naboural u Štoků auto a nezastavil. Řidič poškozeného vozu jej pronásledoval a informoval Policii. Když projeli skrz Havlíčkův Brod, ohlásil, že pachatel míří na Chotěboř. Chotěbořská Policie mu tedy poslala naproti dvoučlennou hlídku, která postavila svoje auto jako zátaras u benzinové pumpy před Chotěboří. Pachatel však policejní auto objel a pokračoval velkou rychlostí dále do města. Hlídka jej pronásledovala, přičemž pachatel projel náměstím a dole před zámkem odbočil do uliček vedoucích ke starému Interieru. Během divoké honičky pachatel několikrát narazil svým autem do policejního vozu, aby zabránil snaze policistů předjet jej a zahradit mu cestu. V prostoru bývalého Obecního rybníka, kde se říká Na hrázi, pachatel zastavil. Hlídka tedy vystoupila a šla k němu. Vtom pachatel otočil a začal na ně najíždět. Policisté tedy použili služební zbraně a prostříleli mu osmi kulkami pneumatiky. Pachatel stačil ještě na splasklých discích kol sjet zpátky na křižovatku k zámku, kde mu policisté svým autem přehradili další jízdu a musel definitivně zastavit. Poté byl zadržen. Podle očitého svědectví několika Chotěbořáků bylo pachatelovo modré auto nakládáno na vůz odtahové služby v ranních hodinách. V celé kauze hrál podle našeho zdroje roli alkohol v krvi pachatele (1,75 promile). Hlas lidu v Chotěboři zní: Bude to mít drahé...  (8.8.)

Prý se tu střílelo

Podle prvních kusých zpráv, které k nám dorazily poránu, se prý v noci na čtvrtek v Chotěboři střílelo. Náš dobře informovaný zdroj nám později sdělil, že jakýsi mladík, údajně z Bílku, naboural v Brodě Havlíčkově auto a z místa srážky vozů ujel směrem na Chotěboř. Zde už na něj čekala hlídka Policie, do níž však neurvalec začal najíždět. Proto hlídka použila zbraň a prostřílela mu kola. S prázdnými gumami se ještě doplazil k zámku, kde byl lapen.  (7.8.)  (5.8.)

Internet využívají turisté

Internetové služby v kavárnách využívají nyní především rekreanti a turisté, potvrdil Petr Cichra z internetové kavárny INKA v Chotěboři. Přečtěte si jeho další slova v dnešních Novinách Havlíčkobrodska zde. (5.8.)

Ve Ždírci nával cyklistů

lvr-logo.gif (1763 bytes)
K sobotnímu cyklomaratonu Lacman Vysočina Road 2003 ve Ždírci n.D. je přihlášeno 293 závodníků, z toho jen 3 Chotěbořáci. Pořadatelé očekávají, že ještě stovka přibude během pátku a soboty ráno.  (7.8.)

Pozor na message.zip !

Od minulého pátku se světem šíří nový vir-červ, pojmenovaný W32.Mimmail.A. Jeho nebezpečí se skrývá v tom, že se šíří v zazipované příloze message.zip. Dostanete-li mail s touto přílohou, nerozbalujte ji a mail zničte. Podrobnosti čtěte zde.  (5.8.)

Pomsta žáka?

Zatím neznámý pachatel rozbil v době od 1. do 2. srpna několik skleněných výplní oken a dveří u zdejší základní školy a školní jídelny. Škoda byla vyčíslena na více než 16 tisíc korun. (5.8.)

Vedení města navštívilo sportovní areál v Jiřetíně

Takový areál by starosta s místostarostou rádi viděli i v Chotěboři. Jednoduché to však nebude, jak se o tom můžete dočíst v naší rubrice  Radniční okénko.  (5.8.)

Opět tropická vedra

Nastala nám opět tropická vedra. V pondělí odpoledne jsme měli 31,7 stupně, ve 22 hodin bylo 24 stupňů Celsiových. Odpoledne počítač raději vypínáme, stejně se u něj nedá sedět, když je v místnosti 28 stupňů...  (4.8.)

Noviny Havlíčkobrodska na webu jen občas

Známé Noviny Havlíčkobrodska, součást Novin Vysočiny, což je součást Deníků Bohemia / Moravia, mají problémy se svou internetovou mutací. Zatímco Noviny Vysočiny webovou mutaci už před časem vzdaly (kdepak si počteme o krajském fotbale?), Noviny Havlíčkobrodska na internetu ještě vycházejí, ale už jen někdy. Minulý týden nevyšly na webu v úterý, středu a sobotu. Dnes v pondělí to asi nebude lepší, stále tam visí páteční vydání, dokonce ve všech okresech. Že by nás vydavatelé chtěli tímto donutit kupovat Noviny papírové? :o))

Adamec opět hraje a dal branku

Chotěbořský rodák Václav Adamec ml., dlouholetý útočník Dukly Jihlava, po roce odmlky zaviněné těžkou havárií při tréninkové jízdě na kole vstoupil opět na led v pátek 1.8. v Třebíči, kde Dukla sehrála první přípravné utkání s SHC Vajgar Jindřichův Hradec 7:3. Ve 25. minutě dal branku. Přejeme mu hodně dalších úspěchů na ledě a dobré zdraví!   (4.8.)

Nová povídka Marty Urbanové

Novou povídku zdejší autorky Marty Urbanové Anděl smrti uveřejňuje dnešní vydání internetového listu Neviditelný pes.  (4.8.)

Fotbal: Přípravná utkání Áčka

V pátek:  Valy - FC Chotěboř A 1:2 (Tůma, Bílek).
V sobotu dopoledne: Prachovice - Chotěboř 2:1 (Polák).
V sobotu odpoledne: Heřmanův Městec - Chotěboř 1:0 (gól padl z pokutového kopu).
O příštím víkendu začneme provozovat nové provedení naší rubriky Fotbal se zpravodajstvím z nové sezóny 2003/2004.  (4.8.)

U Štefana bylo veselo

Třistačtyřicet chodců se v pořádku vrátilo na základnu 9. dálkového pochodu Léto v Železných horách v sobíňovské hospodě U Štefana. Podrobnosti o akci čtěte zde.  (4.8.)

Další hospoda v Chotěboři ?  >>

Na křižovatce na Havlíčkův Brod se v ulici Krále Jana staví nový dům na místě dřívějšího zchátralého objektu. Podle kolujících zpráv možná v něm bude další pohostinství, přesně naproti stávající restauraci Čertův stolek, od níž byl pořízen snímek vpravo. Nový dům stavěný známým chotěbořským podnikatelem je patrový bílý objekt s červeným přízemím uprostřed snímku.
Foto: Harryho pán.

krizovhb.JPG (70404 bytes)

Nové Radniční okénko

Začal srpen, takže vyšla nově naše rubrika Radniční okénko. Najdete v ní fotografie nových úprav zdejšího náměstí a informaci místostarosty o tom, že v anketě "Co se má v Chotěboři stavět" vede zatím Letní koupaliště.  (3.8.)

Pohádkové úterý 5.8.

Pohádkové úterý bude na chotěbořském náměstí navečer 5.srpna. Divadelní společnost Ludmily Frištenské “Úsměv” se skvělou podporou MěÚ Chotěboř uvede pro děti i dospělé pásmo představení zdarma: Od 16,00 – O VELIKÉ ŘEPĚ (pro děti od 2-6 let), od 17,00 - MUZIKANTSKÁ POHÁDKA (pro děti od 7-12 let), od 18,00 - O DVOU SNĚHULÁCÍCH (vánoční pohádka plná koled, sněhu, sněhuláků, vánočního stromečku, a taky dostanete vánoční perníčky) a od 19,00 - O SLEPIČCE A KOHOUTKOVI (pohádka snad pro dospělé). …A jestli se nebude chtít spát? A jestli se bude chtít hrát a zpívat, jako přídavek na dobrou noc trochu kaše a pohádku HRNEČKU VAŘ! S úsměvem Vás zve tvůrčí skupina Ludmily Frištenské.  (1.8.)

Nekoupejte se na přehradě!

Hygienici vydali zákaz koupání v 31 vodních plochách a mezi nimi je bohužel chotěbořská "přehrada", správně Břevnická nádrž. Na Vysočině je zákaz v rybnících Domanínském, Kachličce, Ředkovci, Řece, Medlově, Sykovci a Velkém Ďářku a ve vodních nádržích Sedlice, Břevnické a Pilské. Závadná voda je i na Seči v Pardubickém kraji.  (3.8.)

V sobotu nám nešel internet

Chotěbořská síť, do které jsme připojeni, měla v sobotu výpadek pro poruchu na vysilači. Proto jsme nemohli vydat žádné Novinky, takže v neděli se to snažíme napravit. Zato nově stavěný dům, který nám v příštích týdnech zakryje výhled na vysilač, zatím nepokračuje výše, takže z jeho strany v nejbližší době nebezpečí nehrozí...   (3.8.)

Bude ve Ždírci supermarket?

V sousedním městě Ždírec n. D. chybí obchodní centrum. Podle místostarosty Jiřího Pavlíčka se město nevzdalo záměru vybudovat plánované obchodní centrum v lokalitě zvané Na Pikulce. Ale je problém najít vhodného investora, protože pro velké nadnárodní obchodní řetězce není Ždírec zatím dostatečně atraktivní. Poté co město před nedávnem ukončilo smlouvu o hledání investora s firmou ze Žďárska, pustilo se do hledání nového. V současné době vede radnice jednání s regionálním zastoupením firmy v Hradci Králové.  (1.8.)

V Soletě rohlík za korunu

Pekařství Pudil, mající prodejnu na náměstí v Soletě Olgy Lesákové, oznamuje ctěným zákazníkům, že nabízí od 1.8. čerstvé rohlíky za korunu pouhou a čerstvé housky za koruny dvě.   (1.8.)

Fotbalisté se připravují

Dvacítka fotbalistů FC Chotěboř A absolvuje o víkendu  soustředění v Břehách u Přelouče. Jak nám sdělil trenér Žejdlík, je zaměřeno na sehrání mužstva. "Čekají nás čtyři zápasy ve třech dnech, v nichž by se mužstvo mělo dostat do herní pohody. Chybět nám budou Pfeffer, který se zotavuje po operaci kolena a Benák, jenž měl zraněné zápěstí. Neodjedou ani Pátek s Turkem, s nimiž však na první mistrovské utkání krajského přeboru v Bystřici počítám."  (1.8.)

Další Novinky z července 2003, najdete v odkaze Minulé Novinky níže.

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet