Všechna mužstva Chotěboře:
I. krajská liga Pardubického a Královéhradeckého kraje
říjen - prosinec 2002: základní skupina Jih
leden - únor 2003: finálové skupiny

Weby našich soupeřů: HC ETA Hlinsko, HC Jičín, HC Vrchlabí, SC Sršni Kutná Hora, TJ Spartak Nové Město n. Met.

Mužstvo A vedou trenéři Vl. Halamka, F. Křehlík a P. Brzek, vedoucí mužstva K. Kasal. Juniory vedou trenéři V. Hospodka, J. Souček, vedoucí Kadlec. Starší Žáky vedou trenéři L. Souček, M. Ressl, vedoucí Burýšek a Kadlec. Mladší Žáky vedou trenéři Nepokoj a Koubek, vedoucí Bukáček. Elévy trénují Plutnar a Eis, Přípravku trénují pánové Chudoba a J. Coufal.

Příští utkání:

Dospělí: Pro Chotěboř skončila kvalifikace 1.3.

Podrobnosti o kvalifikaci pro II. ligu jsou níže.

Výsledky víkendových utkání přinášíme v úterý poránu. Výsledky středečních utkání přinášíme v pátek poránu.  Tabulky juniorů a žáků přinášíme až po jejich zveřejnění, což nebývá hned. Děkujeme Honzovi Rychlému za spolupráci při shánění výsledků.

Tuto stránku četlo od 26.10.2002 čtenářů:

Zde přinášíme vždy výsledky nejnovějšího týdne, starší referáty jsou zde, podzimní část je zde

Končíme zpravodajství ze sezóny 2002/2003
Na shledanou koncem října v nové rubrice Chotěbořský hokej

30.3.: Do II. ligy postupují Uničov, Rokycany a Jičín

Velké Meziříčí - Jičín  3:3 (0:1, 2:0, 1:2)
Český Krumlov - Uničov  7:5 (2:2, 3:0, 2:3)
Rokycany - Bílina  15:0 po druhé třetině ukončeno.

Rozhodčí zápas předčasně ukončili pro malý počet hráčů Bíliny schopných nastoupit do třetí třetiny zápasu.

6. Bílina        10  0 0 10 18:80   0

V tabulce je započítán nedohraný zápas Rokycany - Bíliny s výsledkem 15:0.

Účast ve druhé lize 2003-04 si zajistily Uničov, Rokycany a Jičín. Ostatní kluby budou hrát regionální přebory.

Předposlední kolo baráže 28.3.:
Uničov prohrál, ale vítězem zůstává

Bílina - Velké Meziříčí 3:6 (2:4, 1:1, 0:1)
Uničov - Rokycany 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)
Jičín - Český Krumlov 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)

1. Uničov        9  6 2 1   46:20 14
2. Rokycany      9  5 1 3  33:28 11
3. Jičín         9  4 3 2   35:32 11
4. Č. Krumlov    9  4 1 4  36:28  9

5. Vel. Meziříčí 9  3 3 3  29:24   9
6. Bílina        9  0 0 9  18:65  0

Osmé kolo 26.3.: Uničov zvýšil náskok a má to v kapse!

Velké Meziříčí - Český Krumlov 3:3 (0:1, 2:1, 1:1)

Sedmé kolo 24.3.: Uničov ztratil bod

Uničov - Velké Meziříčí 3:3 (2:1, 1:1, 0:1)
Jičín - Bílina 7:2 (0:1, 3:1, 4:0)
Český Krumov - Rokycany 10:0 (2:0, 3:0, 5:0)

6. kolo:
Velké Meziříčí - Rokycany 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Páté kolo baráže 20.3.: Uničov upevňuje vedení

Jičín - Velké Meziříčí 3:3 (1:0, 1:1, 1:2)
Uničov - Český Krumlov 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)

Čtvrté kolo baráže 18.3.: Uničov poráží Rokycany a je v čele

Velké Meziříčí - Bílina 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Rokycany - Uničov 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Český Krumlov - Jičín 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Třetí kolo baráže 16.3.: Remíza Rokycan s Jičínem

Český Krumlov - Velké Meziříčí 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Druhé kolo baráže 14.3.: Rokycany podruhé vyhrály

Velké Meziříčí - Uničov 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Bílina - Jičín 3:8 (2:0, 0:4, 1:4)
Rokycany - Český Krumlov 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Pořadí po 2. kole: 1. Rokycany 4, 2. Jičín 3, 3. Uničov 3, 4. Č. Krumlov 2, 5. V. Meziříčí 0, 6. Bílina 0

Baráž začala 12.3.: Rokycany a Český Krumlov mají výhru

HC Rokycany - HHK Velké Meziříčí 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branka: 31. Slavíček.
Po vyrovnaných dvou třetinách se v závěru projevila fyzický deficit Velmezu, který nastoupil bez pěti hráčů základní sestavy.
V pátek se hraje Velké Meziříčí - Uničov

HC Jičín - HC Uničov 2:2 (2:1, 0:1, 0:0)
Branky: Haken, Novák - Künstler a Frümel. Rozhodčí Chlaň - Kindl, Kiss, vyloučení 6:5, využití 2:0, diváků 500.
Zkušenější hosté nastupovali do utkání sebevědomě, ale Jičínští svoji bojovností byli moravskému celku nepříjemným soupeřem. Úvodního gólu se diváci dočkali až v polovině 14. minuty, kdy Künstler poprvé překonal vynikajícího jičínského brankáře Poláčka. Asistence byla připsána Lakomému a Kolaříkovi. "Domácí" vyrovnali z přesilovky o tři minuty později Hakenem, přihrávali Hanzlík a Slabý. Hned za dvě minuty využili Jičínští přesilovku a ujali se vedení gólem Nováka ze skrumáže. S tímto stavem se šlo poprvé do šaten. Do druhé třetiny nastoupili hosté s vůlí po vyrovnání. To se jim zdařilo až v začínající 35. minutě, kdy skóroval Frümel z přihrávky Lakomého, který si tak připsal druhou asistenci v utkání. Ve třetí části se už příznivci gólu nedočkali, ale zato viděli vynikající zásahy obou brankářů. Ono vlastně celé utkání patřilo gólmanům.

Český Krumlov - Bílina 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
Branky: 36. a 41. Gennert, 8. Trummer, 15. Mikš, 21. Ulman, 54. Bruner, 57. Lukeš - 9. Viedeman, 59. Berchin. Rozhodčí Blecha - Havlín, Kubeš. Vyloučení: 5 - 6. Využití: 2 -1. Přihlíželo 400 diváků.
Krumlov zahájil velkým tlakem a záhy využil přesilovku po vyloučení Machuldy. V 9. minutě zatáhl kotouč za branku hostující Fanta, přihrál Viedemanovi a bylo vyrovnáno. Vyloučení Berchina Severočeši přežili, potrestání Hoška už ne. Sprchou byl úvod druhé třetiny. Jihočeši zvýšili. Potom si hosté vytvořili několik střeleckých příležitostí, ale s nulovou koncovkou. Za další vyloučení platili Draci ve 36. minutě, pak nevyužil šanci Panoch. Druhá třetina byla rozhodující. Přestože hosté srovnávali krok a častěji zakončovali, opět inkasovali. Úvod třetí třetiny kopíroval úvod druhé. Domácí Gennert zvýšil na 5:1. Draci stříleli do brankáře Anderleho. Na druhé straně Veverka chytil tutovky Uhlířovi a Poitlovi. Bílinští využili až závěrečnou přesilovku, kdy po Krátkého přihrávce skóroval Berchin.
V pátek hraje Bílina s Jičínem, Český Krumlov v Rokycanech.

Další program baráže najdete zde. Hraje se každý sudý den, v případě nerozhodného výsledku se utkání neprodlužují.

A kdopak postoupil do baráže o II. ligu?
(HHK Velké Meziříčí, Draci Bílina, HC Jičín A)

Přehled všech výsledků druhého dvojkolanajdete také zde.
Tři vítězná mužstva se utkají s těmi, kdo budou hrát o udržení v II. lize: Rokycany, Uničov a Český Krumlov.

Všechny postupující budeme znát koncem března.

8.3.: HHK Velké Meziříčí - HC Mattoni Karlovy Vary 8:3 (3:0, 4:1, 1:2)
Fakta - branky domácích: Janda 2, Dostál, F. Roháčik, M. Roháčik, Kopeček, Černý, L. Kerbler. Diváků: 1058.
V polovině sobotního utkání už hokejová Mattoni nebyla. „Začátek byl oboustranně opatrný, ale s přibývajícími minutami jsme soupeře ve všech směrech přehráli. V polovině utkání jsme vedli 7:1. Pak už se mužstvo podvědomě šetřilo na středeční zápas v Rokycanech. Těší, že se nikdo nezranil,“ neskrývá spokojenost předseda HHK Jaroslav Juda.
Hokejisté Velmezu si tak s přehledem zajistili postup mezi šestici klubů usilujících o druholigovou soutěž. V barážové skupině je čekají dvojzápasy s Rokycany, Uničovem, Českým Krumlovem (dosud II. liga), Bílinou a vítězem z poslední dvojice mezikrajské kvalifikace Velké Popovice - Jičín. Začíná se ve středu 12. března.
Více také zde...

8.3.: Valašské Meziříčí - Draci Bílina 7:5 (3:0, 2:1, 2:4).
Branky hostů: 21., 47. a 55. Pergl, 45. Viedeman, 54. Smolík. Rozhodčí: Šafařík. Vyloučení: 11:16, navíc Machulda a Farda 10 min., Kratochvíl do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1500.
Domácí hnáni zaplněným stadiónem měli drtivý nástup a po dvou třetinách již nikdo nepochyboval o postupu. Ohromná vůle a hokejové srdce hostů však dokázalo zázrak. Draci již jen v deseti dokázali v posledním dějství snížit a uhájit postup do druholigové baráže (protože v prvním utkání vyhráli 4:0).

9.3.: Slavoj Velké Popovice - HC Jičín A4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Přes nedělní jednobrankovou prohru postoupil východočeský zástupce do baráže o druhou národní ligu.
Branky: Krátký 2, Křivohlavý, Šťastný - Dušička, Slabý, Loskot. Rozhodčí Holub - Špergl, Vavruška, vyloučení 5+3x5+OK a 1xOT:7+2x5+OK, využití 0:2, diváků 100.
V tvrdém zápase začali lépe domácí, prostřední část utkání však patřila hostům, kteří dokázali otočit výsledek. V posledním dějství Velké Popovice vyrovnaly, nakonec měly i více štěstí, vsítily čtvrtý a vítězný gól, ale sedmibrankový náskok soupeře z prvního střetnutí (11:4) se jim smazat nepodařilo.
Baráž o druhou národní ligu začíná už ve středu 12.3. a Jičínští jako domácí v ní přivítají v Mladé Boleslavi poslední mužstvo východní skupiny 2. ligy HC Uničov. Dalšími soupeři Východočechů budou ještě Bílina, Rokycany, Český Krumlov a Velké Meziříčí. Hraje se každý druhý den střídavě v Mladé Boleslavi a u soupeřů. Jičínští jako jediní nemají krytý zimní stadion a led už museli rozpustit.

Druhá dvojkola kvalifikace začala 5.3.:
Jičín nadělil Popovicím jedenáctku!

Mattoni Karlovy Vary - HHK Velké Meziříčí 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Hromádka 24. Antoš, 45. Nováček, 57. Roháčik. Vyloučení: 6:6, využití 1:1. 110 diváků.
V první třetině měli domácí ještě dost sil a vytvářeli si šance, žel ty největší Mudra a Robert Černý neproměnili. Až přišla v 11. minutě první přesilovka a Hromádkova branka po 24 vteřinách výhody. Bohužel další šance nebyly proměněny, a tak po první přestávce hosté vycítili šanci. Ve 24. zůstal sám před Guregou trestuhodně zapomenutý Antoš a měl spoustu času si s karlovarským gólmanem pohrát a pohodlně vyrovnat. Hned za minutu nabídl hostím šanci Florián, který byl prvním vyloučeným domácím hráčem, ale ti ji ještě nevyužili. Hned po svém návratu na led byl na konci závaru, ale sám před gólmanem to měl na bekhend a to mu nesedlo. Posledním zábleskem Mattonky byla v polovině zápasu přesilovka pět proti třem v trvání osmnácti vteřin. V ní ovšem ani nevystřelili na branku a ve stejném duchu pokračovala následná přesilovka, navíc si dovolili zakázané uvolnění. To už se začínal projevovat úbytek sil a v závěru třetiny musel nerozhodný stav držet Gurega. Na začátku třetí třetiny v pokračující přesilovce našel Robert Černý najíždějícího obránce Mudru a ten trefil jen brankáře. To už bylo vše, zbytek zápasu byl v režii borců z Vysočiny. Nejprve za dvacet vteřin využili další přesilovku a výsledek jistili přesně tři minuty před koncem po naprostém vyšachování obrany. Mohlo se tak začít ozývat Hoši děkujem, od desetičlenné skupinky fandů hostí z Velmezu, kteří byli vyzbrojeni bubnem a velkou vlajkou. Ti také byli slyšet po celý zápas, ač v hledišti byla další stovka lidí. Odveta je v sobotu 8.3.

Draci Bílina - TJ Valašské Meziříčí 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 7. a 16. Viedeman, 29. Vozár, 38. Feix. Vyloučení: 14:13 (domácí Viedeman a hosté Zbořil, Fojtů do konce, 10 minut Krátký (B), Duba (V.M.). Využití: 2 - 0. Rozhodčí Hodek - Frühauf, Chochola, 400 diváků.

Ve vyrovnaném klání ztroskotal HC Valašské Meziříčí na brankáři Veverkovi. Hrálo se o hodně. Ani Valaši netají cíl postoupit do II. ligy za podpory svého města. Mají nový stadion za 70 milionů korun. Na jejich zápasy v krajském přeboru chodila tisícovka diváků. Nadšením vybuchl bílinský stadion v 7. minutě. Fantovu přihrávku z křídla Viedeman proměnil a otevřel skóre. Potom byl dvakrát za sebou vyloučen Machulda a brankář Veverka předváděl své umění. Hra se začala přiostřovat. Panochovu branku ve 13. minutě sudí neuznal pro ofsajd. Po druhém gólu (z přesilové hry) začali Bílinští získávat mírnou převahu. Brejky hostů likvidoval Veverka. Ve druhé třetině pokračovalo vylučování na obou stranách a v úvodu hráli domácí ve třech. Hokej měl spád, ke střelbě se však Draci dostávali méně často. Ve 29. minutě hráli přesilovku čtyři na tři a po přihrávce Imramovského překonal Vozár brankáře Bureše potřetí. Bitva pokračovala. Ve 38. zaúřadoval třetí útok. Po spolupráci Laurich - Fanta měl Feix před sebou prázdnou branku. Těsně před přestávkou byl vyloučen Pergl, na začátku poslední třetiny i Fanta. Bílinský Veverka měl svůj den. Ve 49. trefil tyčku jeho klece hostující Hába. Zklamaní hosté se nedočkali ani čestného úspěchu. Odveta v sobotu.

HC Jičín A - Slavoj Velké Popovice 11:4 (5:2, 5:1, 1:1)

Branky: Hradec a J. Pažout 3, Loskot, Slabý, Valentin, Pletka a Dušička, který také třikrát asistoval, dvakrát Pěnkava a R. Pažout, jednou Pletka, Novák a Valentin - Krátký, Šťastný, Kastner a Netopilík. Rozhodčí Dvořák - Klouda, Křivohlavý, vyloučení 3:6, využití 2:0, v oslabení 0:1, diváků 440.
Hosté začali velice důrazně a už v 31. sekundě poprvé překonali domácího brankáře. Jejich vedení ale trvalo pouze 36 sekund, neboť v začínající 2. minutě vyrovnal Loskot (Pletka). V polovině 7. minuty využil jičínský Slabý (Valentin) první přesilovku ke vstřelení druhého gólu. Když se úvodní třetina přehoupla do své druhé půle, přidal další úspěch Hradec (R. Pažout a Dušička). Přesně po třech minutách hosté při vlastním oslabení zaznamenali druhou branku. Za půl minuty Jičín vedl 4:2 zásluhou Valentina (Novák). Pátý gól přidal v končící 18. minutě Pletka (Pěnkava). Již ve 13. sekundě druhé třetiny skóroval Dušička. Po tomto gólu vyměnili hosté brankáře. Jenomže už v končící 22. minutě i on lovil puk ze své sítě po střele Hradce (Dušička). V začínající 26. minutě byl vyloučen hráč soupeře a 17 sekund před jeho návratem zaznamenal opět Hradec (Dušička) další gól. Neuplynulo ani tři čtvrtě minuty a Jičínští skórovali podeváté, tentokrát J. Pažout. V polovině 30. minuty, po chybě domácí obrany při rozehrávce, daly Velké Popovice svůj třetí gól. Desátý úspěch Jičína přišel v končící 35. minutě opět z hole J. Pažouta (Pěnkava). Poslední dějství přineslo pouze dva góly. V začínající 45. minutě zužitkoval přihrávku svého bratra Radka J. Pažout a dosáhl tak čistého hattricku. Hosté z Velkých Popovic stačili už jen snížit v polovině 53. minuty na konečných 11:4. Utkání bylo zakončeno ohňostrojem a opět velkým vzájemným děkováním. Příznivci jičínských hokejistů dokázali hráče udržet dlouho na ledě. Podle vyjádření hostů jejich mužstvo ještě takovou atmosféru nezažilo. Odveta v neděli v 17 h.

a vítěz I. krajské ligy Královéhradecka a Pardubicka 2003

Vzhledem k vyřazení Chotěboře z dalších bojů naše zpravodajství o kvalifikaci skončí výsledky z 1. a 2.3., které se ještě pokusíme sehnat a níže v Přehledu kvalifikací zveřejníme. Další průběh kvalifikací již sledovat nebudeme, doporučujeme odkaz na 2. ligu vpravo nahoře této stránky, kde informace budou. Všem postupujícím přejeme hodně úspěchů!

Čtenářům zajímajícím se o chotěbořský hokej se ještě pokusíme sehnat koncové tabulky juniorů a mládeže, které bychom zde uvedli. Jinak tedy končíme hlavní zpravodajskou sezónu, děkujeme všem čtenářům za přízeň

Baráže o II. ligu se zúčastní:
Poslední z jednotlivých skupin II. ligy: HC Stadion Teplice, HC Uničov a HC Slavoj Český Krumlov. O další 3 místa se utkají v druhých dvojkolech: Jičín A - Velké Popovice, Bílina - Valašské Meziříčí, HHK Velké Meziříčí - Mattoni Karlovy Vary.
Podrobnosti níže v Přehledu kvalifikací.

Kvalifikační utkání 26.2.:
Máme už všechny výsledky, Jičín A vyhrál, mimo Chotěboř všude branek jako máku

Slavoj Velké Popovice - HC Chotěboř A  3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky Chotěboře: Řehoř a A. Vomela .
Ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězili domácí lepším výkonem v poslední třetině (bylo to 3:1 a tři minuty před koncem Chotěboř stáhla na 3:2). V průběhu 2. třetiny vypadl na 10 minut na stadioně proud a nehrálo se. V sobotu lze tedy v Chotěboři čekat tuhý boj... Pokud v sobotním zápase naši hokejisté vyhrají o dvě a více branek, postupují do dalšího kola. V případě jejich jednogólového vítězství se utkání prodlužuje, nerozhodný výsledek nebo porážka Chotěboře zajišťuje postup Velkým Popovicím.

Další známé výsledky: Viz níže (Přehled kvalifikací v 1. kole)

Kvalifikační utkání 1.3.:
Dokonáno jest, Chotěboř vypadla z kvalifikace !

HC Chotěboř A - Slavoj Velké Popovice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Vývoj utkání jsme přinášeli on-line:
v 5. min. 2. třetiny stav 0:1
po 2 třetinách stav 1:2 (1. branka Chotěboře padla v závěru 2. třetiny)
ve 2. min. 3. třetiny stav stejný, Chotěboř hraje v oslabení
v 10. min. 3. třetiny stav nezměněn 1:2
v 15. min. 3. třetiny stav 1:3
v 19. min. 3. třetiny stále 1:3 a pomalu se loučíme s postupem...
Stav už se do konce utkání nezměnil. Branku domácích dal Řehoř.

Podrobnosti jsou níže.
Prosíme čtenáře z jiných krajů o zaslání výsledků na harry@harry.cz.
Známé výsledky budou níže (v Přehledu kvalifikací).

Podrobnosti o vítězích krajských přeborů a výsledky 1. kola kvalifikace najdete také zde.

Přehled kvalifikací v 1. kole

Jak vidno z výsledků níže, v šesti dvojkolech jen ve dvou narazili na sebe soupeři vyrovnaní, v ostatních to bylo jednoznačné. Chotěboř měla bohužel smůlu, že patřila k těm prvním...
Následující Přeborníci hráli spolu v prvním vyřazovacím kole ve třech skupinách po dvou utkáních:

Skupina A:

Kraj Pardubický: Přeborník HC Chotěboř A
Kraj Středočeský: Přeborník Slavoj Velké Popovice
Kraj Hradec Králové: Přeborník HC Jičín A
Kraj Moravskoslezský: Přeborník TJ Jelínek Vítkovice-Svinov
26.2.: Velké Popovice - HC Chotěboř 3:2 (0:1, 1:0, 2:1).
Branky: 11. Řehoř, 58. A. Vomela. Rozhodčí: Ondřej (Soběslav). Vyloučení: 9: 9, využití: 1: 1. Diváci: 260. Chotěboř: Radek Novotný - A. Vomela, Heřmánek, Fibikar, Mečiar - Kraučuk, D. Kubát, O. Marek - M. Kubát, Vlasák, Řehoř - P. Marek, Koubek, Prchal - Slavík, Souček.
Hosté se museli obejít bez čtveřice marodů (Suchý, Mrtka, Heřmanský, Švec) a také někteří další hráči bojovali nejen se soupeřem, ale také s  chřipkou. Po úvodním náporu domácích Chotěboř hru vyrovnala a po přečíslení a přihrávce Vlasáka rozvlnil síťku Řehoř - 0: 1. Ve druhé třetině mohli pojistit náskok hostí Vlasák s M. Kubátem, ale přání zůstalo otcem myšlenky. Dvě minuty před koncem odchodem do kabin se naopak podařilo domácím vyrovnat a začínalo se znovu. V poslední třetině využily Popovice přesilovku, jejich soupeř ze stejné výhody pouze M. Kubátem rozezvučel horní tyčku. Čtyři minuty před koncem přidali domácí třetí gól, ale poslední slovo měl v přesilovce bombou od modré A. Vomela.
1.3.: HC Chotěboř - Velké Popovice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Hosté drželi vývoj utkání pevně v rukou a postupně nás udolali.
Branky: 40. Řehoř - 9. Šenkl, 37. Zelenka, 55. Kulhánek. Rozhodčí: Stach - Fiala, Urban. Vyloučení: 10: 13, bez využití. Diváci: 1000. Chotěboř: Radek Novotný - A. Vomela, Heřmanský, Fibikar, Mečiar, Heřmánek, Mrtka - Suchý, D. Kubát, Kraučuk - Řehoř, Vlasák, M. Kubát - Śvec, Koubek, O. Marek. V první třetině si domácí hokejisté vytvořili obrovský tlak, ale ani ty nejvyloženější šance proměnit nedokázali. Co bylo platné, že soupeře přestříleli, když v 9. minutě se dostal ke kotouči Šenkl a otevřel skóre. Obraz hry se nezměnil ani v prostřední třetině, na domácí hokejky se však postupně začala vkrádat nervozita a čas pro Chotěboř rychle plynul. Velké Popovice se dočkaly druhého úspěchu zásluhou Zelenky, v posledních sekundách stačil Řehoř snížit. Marné dobývání popovické branky pokračovalo i v závěrečné třetině, domácí nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku a poslední střelecké slovo patřilo Kulhánkovi, který třetím gólem podepsal konečný účet zápasu. " Co je platné, že jsme soupeře přestříleli 46: 24, když v konečném efektu jsme vlastně nevytěžili nic. Sezóna pro nás končí, soupeři můžeme jenom poblahopřát k postupu do dalšího kola," řekl po zápas kouč domácích Vladimír Halamka. Postupují Velké Popovice.
26.2.: TJ Jelínek Vítkovice Svinov - HC Jičín A 2:7 (1:2, 0:2, 1:3).
Branky: Šenkýř, Hanák - Pěnkava 2, Haken, France, Dušička, Hanzlík, Hradec. Rozhodčí Dobeš - Škach, Hradil. Vyloučení: 3:5, navíc Šenkýř (V) 10 min.+5 min. OK. Využití: 0:2. Jičín vyhrál na Moravě s přehledem. Utkání bylo vcelku vyrovnané, ale v závěru se už domácí smířili s porážkou. Odveta se hraje v neděli od 17.00.

2.3.: HC Jičín A - TJ Jelínek Vítkovice Svinov 6:2 (0:0, 3:2, 3:0).
Branky: Hradec, Hanzlík, R. Pažout, Dušička, Loskot, Slabý - Sikora, Džupi. Rozhodčí: Veselý - Neťuka, Podrazil. Vyloučení: 3:4, navíc Kotava (Vítkovice) 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváků: 510. První utkání: 7:2. Stav série: 2:0. Postupuje Jičín.

Kraj Karlovarský: Přeborník HC Mattoni Karlovy Vary
26.2.: TJ Apollo Kaznějov - HHK Velké Meziříčí 1:8 (0:4, 1:2, 0:2). Podrobnosti jsou zde. Odveta v sobotu v 18:00.

1.3.: HHK Velké Meziříčí - TJ Apollo Kaznějov 14:2 (4:0, 6:2, 4:0).

Podrobnosti jsou zde.

Velké Meziříčí mělo v prvním dvojkole štěstí na los - připadl jim soupeř výkonostně o dvě třídy nižší... Postupuje Velké Meziříčí.

26.2.: HC Šumavan Vimperk - HC Mattoni Karlovy Vary 4:6 (2:4, 2:0, 0:2). Branky hostí: Hromádka 2, Florian 2, Vrána, Hylas. Proti Mattonkářům, kteří jsou v podstatě výběrem bývalých hráčů karlovarské Slavie a hokej dnes hrají jako hobby, nastoupila parta mladých a dravých kluků, kteří se netajili svými ambicemi s těmi ´dědky´ rychle zatočit. Po šedesáti minutách čistého času bylo ale všechno jinak. "Myslím si, že jsme jim pěkně zkazili náladu," radoval se trenér karlovarských hokejistů Karel Procházka. Jeho svěřenci si v první třetině vytvořili dvoubrankový náskok, ve druhé dovolili soupeři vyrovnat, ale v závěrečné části hry si dvěma góly pojistili zasloužené vítězství. Odveta v sobotu od 19.00.
1.3.: Mattoni K. Vary - Vimperk 4:5 (2:2, 1:3, 0:0 - 1:0)
Branky hostí: 7., 25., 27. Janda, 9., 30. Schwamberger. Vimperští nastoupili do zápasu naprosto soustředěně a za deset minut si vytvořili osm příležitostí, z nichž v 7. minutě Janda a v 9. minutě Schwamberger získali pro hosty dvoubrankové vedení. Vimperk určoval vývoj utkání do 15. minuty. Závěr třetiny se lépe povedl domácím, kteří srovnali dvěma šťastnými góly na 2:2. Hned v úvodu druhé třetiny šli domácí do vedení. To je uspokojilo a navrch měl najednou opět Vimperk. Ve 25. a 27. minutě Janda dvěma brankami opět otočil skóre a součet obou zápasů v polovině zápasu zarovnal brankou Schwamberger. Ve vyrovnané třetí třetině již branka nepadla, ač se o ni obě mužstva hodně snažila. Za zmínku stojí, že ve 42. a 59. minutě chytil Formánek tutové branky, a že Vimperk spálil několik příležitostí.
Na řadu přišlo prodloužení a čekání na "zlatý gól". Vimperští byli jasně lepší, ale Štěstěna se k nim obrátila zády. V 61. minutě po spolupráci s Bouškou nastřelil Janda tyč. O dvě minuty později jela stejná dvojice ve dvou na jednoho a Bouška střílel do brankáře. Na druhé straně chytil v téže minutě jistou branku Formánek. V 65. minutě ujížděl Pešl sám na brankáře, bekendový blafák gólman na poslední chvíli vyrazil pomocí hokejky, ale sudí trest neudělil. O minutu později pálil z jasné příležitosti Bouška mimo branku. Na konci 66. minuty ztratil Hnětkovský puk za vlastní brankou, ten putoval před branku na domácího volného hráče a i přes zoufalý zákrok Formánka skončil kotouč v síti - 4:5 a zlatý gól posunul dále Karlovy Vary.  Kvalifikaci rozhodla zbytečná šestá branka v domácím prostředí, neproměněné šance v prodloužení odvety a nemožnost účasti některých hráčů ve stejném duelu. Postupují Mattoni Karlovy Vary.

HHK Velké Meziříčí - HC Mattoni Karlovy Vary

Skupina C:

Kraj Liberecký: Přeborník HC Jičín B (Krocani)
Kraj Zlínský a kraj Olomoucký: Přeborník TJ Valašské Meziříčí
Kraj Ústecký: Přeborník HC Draci Bílina
Praha: Přeborník HC Spei Výfuky Praha
26.2.: HC (Krocani) Jičín B - TJ Valašské Meziříčí 1:11 (0:2, 0:7, 1:2).
Branka Jičína B: 60. Sobotka. „Je to silné mužstvo s několika hráči Vsetína a Žiliny, které chce do druhé ligy postoupit,“ uvedl Václav Vraštil, trenér jičínského B týmu, který vyhrál liberecký krajský přebor. Odveta v sobotu.

1.3.: TJ Valašské Meziříčí - HC (Krocani) Jičín B 19:2 (5:1, 7:0, 7:1).
Branky: Fojtů 3, Mimochodek 3, Žák 2, Kysela 2, Šetrý 2, P. Hutyra, M. Hutyra, Dědek, Jandík, Tabara, Trčka, Kozel - Rejmont, Drusan. Rozhodčí: Krenželok - Tuizal, Kuznicius. Vyloučení: 2:1. Diváků: 1000. První zápas 11:1. Stav série 2:0.
I zde svedl los mužstva o dvě třídy vzdálená... Postupuje Valašské Meziříčí.

26.2.: HC Draci Bílina - HC Spei výfuky Praha 9:2 (2:1, 2:0, 5:1).