harryanow2.gif (5686 bytes)

5 let listu

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 61

harry.jpg (9789 bytes)

červenec 2003

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 60 četlo: 4660


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
od firmy AICOM Havl. Brod

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit i v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény jméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info

Cenové akce a soutěže
OVD Jednota

Minulé Novinky  |   Předminulé Novinky
Archiv vydání
  |   inzerce.harry.cz


www.festivalfantazie.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina
Mimořádná rubrika:
Operace Irácká svoboda
Chotěbořské weby   |  Město Chotěboř
Portál CH net  |  Chotěboř.info
Kultur.programy  |  Kino
Narodili se  |  Volební rubrika
ODS Chotěboř  |  ČSSD Chotěboř
Chotěbořské Echo v PDF:

č.2
č.3 č.4 č.5 č.6
Sportovní strana
Fotbal   |  Hokej  |   Bundesliga
Volejbal  |   Ping-pong
Atletika TJ CHS  |  Atletika SK

Chotěbořské Jídelní lístky:
PD Halama  PD Veselý  Hotel Harmonie (Borek)
Na růžku  Modrá hvězda 
Pizza až do domu 

4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)

radnice3m.JPG (9671 bytes)

ikonddnv.gif (4769 bytes)

Zpravodajství z Festivalu fantazie v Chotěboři

www.festivalfantazie.cz

Celkem se v Chotěboři sešlo více jak tisíc fanů, hlavní nápor účastníků byl soustředěn na pátek a sobotu, kdy byl dosažen vrchol návštěvnosti.

GATECON 2003 (StarGate) na Avalconu
ÚVAHA: Avalcon, Geofond a mobil...

ŠAMANOVO DOUPĚ: Chotěboř 2003 - Velice subjektivní zpráva z Parconu
Pagiho fotky z Festivalu fantazie
Krátce z Parconu/Avalconu 2003
ŠAMANOVO DOUPĚ: Chotěboř 2003 - Subjektivní zpráva z literární věže
CON: ohlédnutí za Parconem-Avalconem
Ondřej Neff: Jak jsem vyměkl s motorkou

Chodit v klobouku Harryho Pottera? To je možné jen na Festivalu fantazie
Festival fantazie láká stovky lidí
Průběžná zpráva z Filmového Festivalu Fantazie
Festival Fantazie: O conu při conu

Novinky
v redakci

Harry Vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro oznámení

Děkujeme za pozdravy z dovolené

Všem, kdo si na nás na dovolené vzpomněli a poslali mail, SMS, MMS aj., děkujeme. Zatím nejvzdálenější pozdrav poslal Utty z Bulharska. 

Tři osamocení?

lvr-logo.gif (1763 bytes)Jen tři Chotěbořáci jsou zatím přihlášeni na cyklistický maraton Lacman Vysočina Road 2003 ve Ždírci n.D. (seznam přihlášených zde). Ještě máte možnost se přihlásit a prohlédněte si finanční ceny pro vítěze!  (31.7.)
Lichnice: Starověké slavnosti se světelnou show

Tuto sobotu a neděli se na nedalekém hradě Lichnice nad Třemošnicí konají tradiční Starověké slavnosti. Návštěvníci uvidí hraná i loutková divadla, šermířské skupiny, trubadůry, žongléra, tanečnice, katy, pohádky a humoresky pro děti i dospělé. Chybět nebudou ani ukázky řemesel, staročeský jarmark, lukostřelba a sokolník. Začátek je vždy od 13 hodin. V sobotu po setmění je navíc naplánována velkolepá ohňová a světelná show, kterou bude možno pozorovat i z mnohých míst v Chotěboři.  (31.7.)

Bezděkov: léto pokračuje

V nedalekém Bezděkově pořádá TJ Sokol v rámci Bezděkovského léta 2003 v sobotu 2. srpna od 8.30 hodin už sedmý ročník turnaje trojic, jenž je součástí nohejbalového Satelitu. Startovné za trojici činí 150 korun, pro šest nejlepších družstev připravili pořadatelé hodnotné ceny. Loňské prvenství obhajuje tým Senegalců, před nimi v turnaji třikrát za sebou zvítězilo Hlinsko.  (31.7.)

Turbo se věnuje dětem

Ve druhé polovině měsíce července se patnáct dětí atletického oddílu TJ CHS TURBO zúčastnilo pod vedením trenéra Jiřího Novotného soustředění v prostoru letního tábora Březina u Vlastějovic. Další podrobnosti si přečtěte v Novinách Havlíčkobrodska zde.  (31.7.)

Pod Herrmannem zastavěno  >>

Návštěvník, který po delší době zavítá do horní části ulice Krále Jana, bude udiven. Celý úsek od křižovatky u pomníku Ignáta Herrmanna až dolů ke starému hřbitovu je již zastavěn. Jak vidno ze snímku, na některých stavbách se ještě pracuje. Pro orientaci: Dům s tmavým štítem v levé části fotky je bývalá Modrá Hvězda, kde byla stejnojmenná hospůdka. Foto: Harryho pán.

podherrm.JPG (18818 bytes)

Ještě žijeme:

Ukázalo se, že signál našeho připojení na internet bude přerušen nikoli zdí, ale až střechou nově stavěného domu. Takže musíme ještě nějaký čas počkat, než budou krovy...

Pražák přečkal zimu v chatce v Chotěboři

Policie ČR dopadla pachatele (39) z Prahy, který se zabydlel v rekreační chatce v Chotěboři, bez vědomí majitele ovšem, od 1.11.2002 do 3.2.2003. A když už se zabydlel, postupně tam ukradl vařič, mikrovlnku, kufřík s nářadím a jiné prodejné věci. Nezaškodí se tedy juknout do chatky i v zimě, zda vám tam někdo nebydlí...  (30.7.)

Libický Country Saloon

Pilnův statek v Libici n.D. bude hostit tuto sobotu 2.8. od 18 h koncert Country Saloon, pořádáný obcí Libice s agenturami Rangers a ADG. Koncert bude věnován vzpomínce na člena skupiny Rangers (Plavci) Antonína Hájka.   (30.7.)

Přípravný fotbal

Polná - Chotěboř 5:1 (Bílek).

Staví se dům, dočasně nebudeme vydávat noviny

V cestě našeho rádiového signálu pro internet již roste dům a protože se staví z tvárnic Ytong, brzo doroste do výšky, kdy nám signál přeruší. Proto čekejte, že v brzkých dnech, někdy na přelomu července a srpna, přestaneme dočasně vydávat noviny, poznáte to podle toho, že v těchto Novinkách se nebudou objevovat žádné nové zprávy. Jakmile bude dům dostavěn (včetně střechy) budeme moci určit, jak přemístit anténu a vydávání novin obnovíme. Přerušení se bude pochopitelně týkat i dalších webů, které obhospodařujeme, např. Jídelního lístku Na růžku, www.chnet.cz, ZUŠ, Čtyřlístku a dalších. Přejeme čtenářům pěkné léto.   (25.7.)

Nové weby

Do našeho seznamu Chotěbořské weby jsme zařadili dva nově objevené: Chotěbořská firma Design a obec Bezděkov. Znáte-li nějaký web, který ještě v seznamu nemáme, napište nám prosím.  (29.7.)

Hasiči měli pilno

V sobotu zdejší profi hasiči zasahovali nejprve po sedmé ráno při odstranění následků dopravní nehody kamionu v Chotěboři, poté pak odstraňovali obtížný hmyz v Rušinově a v Chotěboři. (28.7.)

Lacman Vysočina Road ve Ždírci podeváté

Podeváté vyrazí cyklisté na trať závodu s názvem Lacman Vysočina Road 2003, v sobotu 9. 8. od 8 h. Start závodu je na náměstí. Pořadatelem je město Ždírec nad Doubravou ve spolupráci s Lacman s.r.o., Sborem dobrovolných hasičů, DZS Meditrans a Policií ČR. Závodníci si mohou vybrat ze tří tras. První má délku 88 km s převýšením 1130 m, druhá měří 142 km / 1820 m a třetí potom 235 km / 3077 m. Podrobnosti a aktuality o závodu přináší speciální web http://www.lvr.cz(28.7.)

Ještě ke krupobití  >>

Snímek vpravo opět ukazuje napadané kroupy na jiném místě než byl snímek předchozí. Z obou snímků mého pána je zřejmé, že i v Chotěboři padaly kroupy dost hustě, ale proti hlavnímu proudu, který zničil Rozsochatec, byly výrazně menší a jen tu a tam se našla pořádně velká.
Foto: Harryho pán

kroupyb.JPG (15864 bytes)

Pochybnosti na Rušinově

Dnešní Noviny Havlíčkobrodska přinášejí článek "Starosta opět nemluví pravdu" od nejmenovaného člena zastupitelstva Rušinova, kde se nedávno konaly nové volby. Autor viní starostu z chybných kroků a neinformování veřejnosti. Článek si přečtěte zde.  (25.7.)

Chotěbořský SCHOD pilně nacvičuje

Zdejší amatérský divadelní soubor SCHOD, který v minulé sezóně úspěšně uvedl hru Casanova na Duchcovském zámku, ji předvede v září v Praze. Krom toho již pilně nacvičuje hru novou, Generálka od Jiřího Hubače. K tomu si přibrali ještě jednu pohádku, takže není divu, že se scházejí k nácvikům týdně i o divadelních prázdninách.   (25.7.)

Mimořádně o Iráku: Brífing o zabití Saddámových synů

Přepis brífingu generála Sanchéze v Pentagonu najdete zde, snímky na brífingu promítané jsou zde. Fota zabitých přináší např. MF idnes zde.   (24.7.)


Měli jsme tu krupobití  >>

Snímek vpravo věrně zachycuje nejen kroupy, ale i šero, jaké panovalo. Proto není nijak elektronicky upraven.
Foto: Harryho pán

kroupy.JPG (15948 bytes)

kroupy 1.jpg (15402 bytes)
Kroupy v Chotěboři. Foto Roman Juránek.

Krupobití řádilo vedle Chotěboře

Hlavní pruh mocného krupobití táhl v úterý navečer přes Čachotín, Rozsochatec, Dobkov a Příjemky. Tyto obce byly nejvíce poškozeny. Zůstaly poničené střechy, rozbité skleníky, okna a zahradní nábytek, potlučená auta, domácí zvířata i úroda na polích okolo obcí. V Rozsochatci, kde kroupy dosahovaly velikosti mandarinky, zabila kroupa husu domácí. Ze 130 tamních domů bylo poškozeno na střeše plných devadesát, ale nějak poškozeny jsou všechny! V Dobkově nadělaly kroupy díry i do thermoclearu, jímž byl pokryt přístřešek. Jeho zdejší prodejce však tvrdí, že musel být položen obráceně, jinak se to nemohlo stát. O škodách v Horní Krupé píší Noviny Havlíčkobrodska zde, o škodách v Rozsochatci pak zde. Právo přináší informace z Rozsochatce zde. (24.7.)

kroupy 2.jpg (10932 bytes)
Kroupy z Chotěboře. Foto Roman Juránek.

Měli jsme tu krupobití

Tropická vedra nad 30 stupňů Celsia nám tu přerušila v úterý v podvečer bouře s krupobitím. Padaly kroupy o velikosti 1 až 5 cm, pěkně to tlouklo do oken i do střech aut a na trávě bylo krup bílo (jejej, to by byla pěkná větička do diktátu!). Jeden čtenář a také můj pán to vyfotili, takže fotky během dneška uvedu.   (23.7.)

Bezděkovské sportovní léto

V nedalekém Bezděkově pokračovalo o víkendu tamní Sportovní léto 24. ročníkem turnaje družstev mužů ve volejbale. Podrobnosti a výsledky čtěte v Novinách Havlíčkobrodska zde(23.7.)

Harryho narozeniny

Ve čtvrtek 24.7. oslaví v kruhu rodinném své osmé narozeniny bobtail Harry, pisatel těchto novin a novinek. Všechno nejlepší a dobré zdraví do dalších let mu přejí jeho páni a panička.  (22.7.)

PRODEJ NEMOVITOSTI

MĚSTO CHOTĚBOŘ prodává OBJEKT BÝVALÉ MATEŘSKÉ ŠKOLY V BÍLKU VČETNĚ POZEMKU O VÝMĚŘE 1335 m2. Objekt je po drobných úpravách vhodný k rekreaci i k trvalému bydlení. Odhadní cena 989 910,- Kč. Způsob prodeje: obálkovou metodou nejvyšší nabídce minimálně však za cenu odhadní. Uzávěrka přijímání obálek je 22.8.2003. Informace: MÚ Chotěboř, tel: 569 641 124, Ing. Sommerová, p. Kuberová.  (22.7.)

Kde se koupat

Podle poslední zprávy hygieniků není na Havlíčkobrodsku žádná vodní plocha vhodná k celodennímu koupání, pouze rybník Cihlář s mírně znečištěnou vodou je vhodný pro koupání, ale s omezeným užitím k celodennímu rekreačnímu koupání, má průhlednost vody do 100 cm a vykazuje mírné znečištění vody. Vyloženě nevhodný je však pouze rybník Pelhřimák.  (22.7.)

Fotbal začne 9. a 10. srpna

V neděli 10.8. začne krajský přebor ve fotbale, v němž letos startují Havlíčkův Brod, Ledeč, Světlá a Chotěboř. Naše mužstvo FC Chotěboř A začíná v 17 h v Bystřici n.P., doma jej uvidíme 17.8. od 16,30 v utkání s Hartvíkovicemi. Los krajského přeboru najdete zde. Béčko FC Chotěboř, které bude hrát opět I.B třídu, začíná o den dříve doma s SFK Vrchovina B. Rozlosování Béčka najdete zde. Divizní Ždírec začíná rovněž v sobotu 9.8. doma s FC Vysočina Jihlava B, los najdete zde(22.7.)

Pozvánka na projížďku historickým motoráčkem

V sobotu 2. srpna 2003  pořádá   Sdružení přátel železnice v Chotěboři jízdy historického motoráčku v trase Havlíčkův Brod - Chotěboř - Ždírec nad Doubravou a zpět. Vlaky budou vedeny kompletně renovovaným historickým motorovým vozem M240.0113 Klubu přátel kolejových vozidel Brno, který se při této příležitosti poprvé představí široké veřejnosti. Jízdy se konají u příležitosti tradičního dálkového pochodu Léto v Železných horách se startem v Sobíňově a zmíněný 40 let starý motorový vůz odveze celkem dva páry vlaků mezi Havlíčkovým Brodem a Ždírcem nad Doubravou. Z Havlíčkova Brodu pojede poprvé v  6.49 (Rozsochatec - 7.03, Chotěboř - 7.13. Ždírec n. D. 7.28), podruhé ve 14.20 (Rozsochatec - 14.34, Chotěboř - 14.44, Ždírec n. D.  - 14.58). Zpět se bude ze Ždírce vracet poprvé ve 13.21 (Chotěboř 13.36, Rozsochatec 13.43, H. Brod 13.57) a podruhé v 18.32 (Chotěboř 18.47, Rozsochatec 18.56, H. Brod 19.10). Všechny vlaky zastaví též na zastávkách Břevnice, Bílek a Sobíňov. Jízdenky se budou prodávat výhradně ve vlaku. Na účast všech zájemců o historickou železniční techniku či prázdninovou projížďku vláčkem se těší pořadatelé.  (22.7.)

Atletiku drží Chotěboř

V současné době fungují v bývalém okrese tři atletické oddíly. Kromě havlíčkobrodské Jiskry jsou to chotěbořské oddíly Turbo a SK. Ze 188 členů je jich nejvíce v SK (93), v Jiskře 67, a zbytek v Turbu. SK Chotěboř startuje v krajském přeboru mužů a je těsně za Jihlavou na druhém místě s nadějí tuto soutěž vyhrát a postoupit do kvalifikace o druhou ligu. V mládežnických kategoriích si vedou dobře Turbo i Jiskra, když řada jejich závodníků hostuje v krajských i vyšších soutěžích. Stránku Turba Chotěboř najdete i na naší sportovní straně, webová stránka SK v našich novinách již zastarala, protože nikdo nedopisuje. Turbo má svou vlastní webovou stránku, v SK mají svůj web cvičenky aerobiku.   (22.7.)

Hnízdo čápů v Chotěboři

čáp.JPG (9260 bytes)

Shout hraje v Brodě

V sobotu se od 18 hodin koná na náměstí v Havlíčkově Brodě Folkový festival v rámci kulturního léta - 62 dní zábavy pro každého. Hrát budou Folk Leda Omylem, Marcel Kříž, Ivo Cicvářek a Oko, Jiří Brychta, Duo a chotěbořská kapela Shout The Blues Band. Hojnost piva a jídla je samozřejmostí.   (19.7.)

Koupejte se na přehradě

Podle hygieniků na většině sledovaných vodních ploch v posledních 14 dnech došlo ke značným změnám v kvalitě vody. Nevhodný k rekreačnímu koupání je rybník Ředkovec a rybník Řeka. Naopak vhodná ke koupání je Břevnická nádrž. K celodennímu pobytu u vody si vyberte takové vodní plochy, které mají průhlednost alespoň jeden metr, hladinu bez sinic, řas a plovoucích nečistot.  (19.7.)

Fortuna chystá po 15 létech sraz >>

Přípravný výbor pro uspořádání srazu členů bývalé slavné rockové kapely Fortuna (1975-88) se sešel nedávno v Panském domě. Členové legendární kapely se setkali poprvé po dlouhých létech, aby domluvili podrobnosti. Zatím to vypadá, že sraz bude někdy v září. Na snímku mého pána jsou zleva kapelník Franta Němec, Milan Moc, Luboš Vaněk, Luboš "Zeze" Zezulák a jeho manželka Jarmila.  (16.7.)

fortuna1.JPG (15867 bytes)
kudrna.JPG (21514 bytes)<< Jede Kudrna, jede do Brna...

Jak trávit dovolenou dobrodružně napadlo před 10 lety dnes devětatřicetiletého Mílu Janču z Adamova u Brna. Tehdy si umanul, že postupně projde celou republikou, tak aby nevynechal žádný okres, a navíc to absolvuje s trakařem. Každý rok si vezme 14 dnů dovolené, na speciální trakař Kudrna naloží nejnutnější věci pro život venku a podle předem připraveného plánu vyrazí na cestu. Letošní etapa začínala ve Svitavách a vedla dále přes Litomyšl, Luži, Chrast, přehradu Seč, Chotěboř, Světlou n.S., podél Sázavy až do Jílového u Prahy, kde byl cíl jeho letošního putování. Na snímku mého pána vlevo vyjíždí ze zahradní hospůdky Niklovna do Světlé.    (16.7)

Zaplatili jste? Jinde platí bezhotovostně...

Do konce června bylo nutno osobně na MěÚ zaplatit poplatky za komunální odpad. Kdo tak neučinil, může se mu to prodražit až o 50%. V červnu jsem zde vyzval čtenáře, aby nám napsali, jak vyřešit údajný problém s bezhotovostní platbou. Sešla se nám řádka mailů, z nichž nejvíce se nám zalíbilo řešení, které používají v Brně. Starší dcera mého pána nám totiž napsala: "Ahoj, nestačím se divit. Já jsem totiž všechny záležitosti s platbou vyřešila, aniž bych vstala od počítače. V Brně stačí vyplnit formulář, kdo je za domácnost "plátce"  a za které všechny členy domácnosti platí, a to můžeš udělat přímo na webu města. Platbu pak pošleš s variabilním symbolem rodného čísla plátce a je to."
Brněnské řešení se nám zdá ze všech došlých nejjednodušší a doufáme, že si z něj naše radnice vezme ponaučení. 
(16.7.)

Starosta kontroluje

Starosta Chotěboře Tomáš Škaryd s vedoucím odboru investic města Miroslavem Uchytilem osobně kontrolují průběh prací na zdejším náměstí. Můžete to vidět na fotce v naší rubrice Radniční okénko  (16.7.)

Bezděkov i v neděli patřil míčům

Do Bezděkova se v neděli sjely míčůmilovné páry na třetí ročník sedmiboje. Z 27 smíšených dvojic si vítězství odnesl pár Poříz, Vacková. Podrobnosti zde.  (16.7)

Kolaps v Brodě

Totálně ucpané páteřní komunikace v Havlíčkově Brodě - tak začala včera rekonstrukce mostu přes Sázavu, po kterém vede doprava z Kolína na Jihlavu a Humpolec. Podrobnosti přináší Právo ve svém regionálním vydání zde(15.7.)

Muzeum se zatím nestěhuje

V rubrice Radniční okénko jsme uvedli zprávu "Muzeum se bude stěhovat do centra".
Ředitel Městského muzea Mgr. Janků na to reagoval 15.7. v Novinách Havlíčkobrodska: "Městské muzeum se ze zámku do centra Chotěboře zatím stěhovat nebude. Vím jen, že vedení města jednalo s majitelem zámku o snížení nájemného, se kterým on nesouhlasil. Majitel zámku zástupcům města sdělil, že pokud chtějí muzeum vystěhovat, tuto možnost mají. O pronájmu prostor v zámku pro potřeby muzea byla sepsána smlouva s půlroční výpovědní lhůtou, kterou zatím nikdo nepodal. Pokud se muzeum někdy stěhovat bude, nestane se tak rozhodně letos."
Celý článek si přečtěte zde.    (15.7.)

 

Ondřejové vyhráli míčový Bezděkov

Již tradiční (devátý) turnaj v míčovém sedmiboji v Bezděkově vyhráli v sobotu loňští vítězové Ondřejové Marek (místní) a Pravda (Chotěbořák z Prahy). Soutěžilo 35 dvojic. Podrobnosti zde, výsledková listina je zde. (15.7.)

Pavel Halama vyhrál boj na mezinárodním soustředění

halama0703.jpg (102145 bytes)

Pavel Halama, 8.kyu, (člen Zastupitelstva města, známý chotěbořský podnikatel, na snímku vpravo) přijímá gratulaci od Mistrů bojových umění Prof.Dr.Rudolfa Jakhela, VIII.Dan, (uprostřed) a Miroslava Zezulky, III.Dan, koordinátora MSK pro ČR (vlevo), za první místo na mezinárodním soustředění Moderního sportovního karate (MSK) v Letovicích, v boji kategorie muži oranžoví. Chotěbořský oddíl MSK se ve velké konkurenci rozhodně neztratil, což dokazují i další dosažené úspěchy: T.Venc (5.kyu) sportovní boj muži zelení 3.místo, R.Pešek (9.kyu) sparing muži žlutí 2.místo a V.Novotný (9.kyu) 4.místo. Forma Prima (kata) 1.místo J.Klement (9.kyu), 2. místo Š.Jančová (9.kyu), 3.místo D.Hons (9.kyu). Další informace najdete na www.MSKA.cz(15.7.)

Most v Brodě uzavřen

Pro veškerou dopravu i chodce je ode dneška zcela uzavřen most na Masarykově ulici v Havlíčkově Brodě. Důvodem je plánovaná rozsáhlá oprava mostu. Jezdit se bude směrem na Jihlavu či Humpolec po provizorním mostě, směrem na Prahu či Ždírec po starém mostě a novém obchvatu.  (14.7.)

Volby v Rušinově a Jilmu

O víkendu se konaly nové volby do zastupitelstev v Rušinově a Jilmu, kde předtím odstoupila většina zastupitelů. Výsledky voleb v Rušinově najdete zde, v Jilmu zase zde, v Novinách Havlíčkobrodska jsou zde. Rozhovor s bývalým (a asi i novým) starostou Rušinova přinášejí dnešní Noviny Havlíčkobrodska zde.   (14.7.)

Dva Chotěbořáci v okresním výboru fotbalového svazu

V sobotu se konala valná hromada okresního FS. Do výkonného výboru OFS byli zvoleni Jan Bělovský a Karel Zdražil z Chotěboře. Byly tam stanoveny datumy zahájení okresních soutěží, podrobnosti najdete zde(14.7.)

Chotěboř - město psích spisovatelů

Jan Kovanic píše ve známém internetovém listě Neviditelný pes o svém pobytu v Chotěboři na Parconu: "Zakoupil jsem knížku povídek Souhvězdí lásky od místní rodačky (z blízké Malče) paní Marty Urbanové. Dlouhá léta pracovala na "vejboru", takže má místní lidi přečtené. A popsané. I tu svou kolegyni, která byla expertem na nezdaněné psy. Chotěboř má asi 10.000 obyvatel, čili i dost psů. Ale Emilka, když nějakého psa viděla, hned věděla, že je nezdaněný. Hádala se s plátci/neplátci poplatků: "Vy máte psa. Já ho slyším!" Odpověď zněla: "Psa nemám, štěkám sám." Dokonce ji ti psi i psali! Jeden mopslík: "Když jsem s novou daní seznámil pána, trefil ho šlak." Už se ani na televizi dívat nemohla. Vidí Mackie Messera - a vedle něho je nezdaněný pes! Víc knížek paní spisovatelka a básnířka sepsala, ale prohlédnout a koupit si je můžete asi jen v Chotěboři. (Btw: Chotěbořské internetové noviny jsou též psí noviny. Roznáší je - a prý taky píše - bobtail Harry. Chotěboř - město psích spisovatelů!)."
Celý článek si můžete přečíst zde. Panu Kovanicovi jsem mailoval, že Chotěboř není jen město psích spisovatelů, ale také rezervace, o čemž se může přesvědčit v naší rubrice Nové powjesti Chotěbořské(12.7.)

S koupáním je to nic moc...

Jen rybník Cihlář je na území bývalého okresu Havlíčkův Brod vhodný ke koupání "s omezeným užitím". K celodennímu koupání neuvádějí hygienici žádnou vhodnou vodní plochu.  (12.7.)

Adamec se vrací na led

Již 1. srpna se po roční přestávce zaviněné těžkou nehodou při jízdě na kole v rámci tréninku vrátí na soutěžní led chotěbořský rodák, hokejista Dukly Jihlava Václav Adamec ml. Celé jaro tvrdě trénoval a jak to všechno absolvoval se můžete dočíst zde.   (11.7.)

Všem příznivcům Velkých Vočí


Toužebně očekávané KinoCafé Velký Voči v chotěbořském kině je otevřeno!
Svou činnost zahájilo velkolepou premiérou v rámci Festivalu Fantazie, který se v Chotěboři konal počátkem července tohoto roku. Ani chotěbořáci, kteří se tam nedostali, však nebudou o slavnostní otevření ochuzeni.
V současnosti je provoz v kavárně částečně omezen, nebyla dosud vybudována příčka, která bude oddělovat prostor kavárny od zbytku vestibulu, a obsluha je pouze u barového pultu. Po odstranění těchto nedostatků, souvisejících se stavebním řízením, bude kavárna připravena plně uspokojit přání a tužby svých návštěvníků. A na tuto chvíli připadne právě ono slavnostní otevření KinoCafé Velký Voči. O tom, kdy se uskuteční, budete opět včas informováni.


Již nyní však máte možnost vychutnat si nejlepší slovenské pivo a nejchutnější kávu široko daleko ve stylovém, příjemně barevně laděném prostředí. Vyberete si z široké nabídky alkoholických i nealkoholických nápojů, na hlad si dáte vynikající obložené bagety a svému dítku koupíte nanuka či zmrzlinový kornout. Obslouží vás příjemná obsluha, posadíte se na velmi pohodlné židličky od známého italského designéra a uvidíte, že se vám odtamtud ani nebude chtít odejít.

KinoCafé Velký Voči má o prázdninách otevřeno každý den kromě pondělí:
Úterý až Čtvrtek 16.00-23.00 hodin
Pátek, Sobota 16.00-01.00 hodin
Neděle 16.00-23.00 hodin


Filmový klub Velký Voči
je v plném proudu příprav na své premiérové představení. Vzhledem k tomu, že sezóna pro filmové fanoušky začíná až po prázdninách, i filmový klub se rozhodl počkat se zahájením své činnosti právě na tuto dobu. Již nyní je však jisté, že se rozhodně máte na co těšit. I o novinkách ve filmovém klubu budete včas informováni. Pokud byste se chtěli dozvědet víc, sledujte průběžně naše internetové stránky kino.chotebor.biz, kde se vždy dozvíte nejčerstvější informace.

Nejlépe však uděláte, když se přijdete do Velkých Voči podívat - těšíme se na vaši návštěvu. Vaše Velký Voči.     (11.7.)

Nikdo nechce platit

Noviny Havlíčkobrodska píší dnes o nekonečném úředním jednání o tom, kdo má vlastně opravit havarovanou silnici na neméně havarované hrázi v Dolní Krupé na důležité silnici z Chotěboře do Havlíčkova Brodu. Prý to opravené nebude ani do zimy, takže uzavírka pro nákladní auta a autobusy se protáhne... Podrobnosti si přečtěte zde, jízlivý komentář Ivety Stejskalové zde.   (11.7.)

V Bezděkově bude koupaliště

O postupu výstavby veřejného koupaliště jednali zastupitelé obce. Zatím bylo uskutečněno pouze vyměření vhodné parcely pro stavbu. První návrh jak by mělo koupaliště vypadat je zájemcům k nahlédnutí v kanceláři obecního úřadu. U veřejného koupaliště by nemělo chybět samozřejmě sociální zařízení (WC a sprchy), osvětlení, parkoviště a hřiště pro plážový volejbal.   (11.7.)

Vilémov je vesnicí roku

Vesnicí roku se v kraji Vysočina stal Vilémov na Chotěbořsku. Obec s 1050 obyvateli zvítězila v konkurenci 30 malých sídel a bude kraj reprezentovat v celostátním finále. "Je to zhodnocení našeho úsilí za poslední čtyři roky, kdy jsme se pokoušeli uspět," řekla starostka Jaroslava Dvořáková.  (11.7.)

Léto budiž pochváleno, dovolené však nikoli

Už to zase začalo, hromadné dovolené. Nikam se nedovoláte, nikde nikdo není, to co dřív běžně fungovalo, nefunguje. Ovšemže je to nadsázka, ale... Líbí se mi, jak se s nedostatkem lidí vypořádaly např. Noviny Vysočiny: V pondělí a středu tento týden jednoduše na internetu nevyšly, čtenáři trhněte si nohou, jsou přece dovolené. Ještě lépe to dělají naše televize, včetně té placené veřejnoprávní. O dovolených tam patrně nechají sloužit jednoho maníka, kterého zásobili starými škváry tisickrát okoukanými, aby je pouštěl do éteru, vždyť se na TV nikdo nekouká, když jsou všichni na dovolené, tak vo co de...   (10.7.)

Harryho miniweblog: Někomu cukr, někomu bič...

Moc jsme se s mým pánem pobavili tento čtvrtek večer, když ČT dávala rozhovor moderátorky se zástupcem jakéhosi ministerstva a zástupkyní spolku Rozkoš bez rizika o připravovaném zákoně o prostituci. Oba hosté se mohli přetrhnout, dáma starostí, aby jejich klientky neutrpěly újmu, pán ujišťováním, že nový zákon nepostihne lehké děvy finančně, správní poplatky budou spíše mírné. To vše v době, kdy Špidlova vláda chystá úder proti živnostníkům v podobě vyšších daní a podstatného zvýšení sociálního a zdravotního pojištění. "Co bys chtěl Harry více, v této banánové republice?," zaveršoval si můj pán.  (10.7.)

Bude Sportovní areál města?

Jak nám napsala Jana Tomášková, na městském úřadě v Chotěboři se ve středu 9.7.2003 uskutečnila zajímavá schůzka představitelů města a zástupců sportovních organizací ve městě, která se zabývala podněty k vypracování projektu pod pracovním názvem Sportovní areál města s cílem získání prostředků ze strukturálních fondů EU. Ing. Olga Ondráčková z firmy EKOMONITOR přítomným velice přehledně přednesla podmínky pro zadání a vypracování projektu. V první etapě by se jednalo o možnost získat 6,75 milionu Kč. Výsledkem věcné diskuse byl harmonogram úkolů pro jednotlivé účastníky. Termín další schůzky byl stanoven na 13.8.2003, kdy se již budou probírat konkrétní návrhy. Během podzimu je zapotřebí zpracovat projekt a také strategii rozvoje města. Při zpracování strategie budou využity i názory občanů z ankety “Co by se v Chotěboři mělo stavět”. Anketu uvedlo Chotěbořské Echo č. 6 a najdete ji i v naší rubrice Radniční okénko(10.7.)

Echo č. 6 je na internetu

Chotěbořské Echo č.6 (červnové vydání) bylo již umístěno na webové stránky města. Je ve formátu PDF (nutno mít v PC Acrobat Reader, starší a kratší 3,9 MB verzi Acrobatu lze stáhnout  např. ze stránky MFCR) a stahovat budete 1,4 MB.  (7.7.)

Nové volby budou v sobotu ve dvou obcích

Nové volby budou v sobotu 12. července v obcích Jilem a Rušinov na Chotěbořsku. V obou obcích se několik zastupitelů vzdalo mandátu a jejich počet klesl pod minimální hranici pěti členů. Podle Blanky Hyršové z Registračního úřadu v Chotěboři bude do pětičlenného zastupitelstva v Rušinově samostatně kandidovat 14 nezávislých kandidátů. V Jilmu figuruje devět jmen na jediné listině Sdružení nezávislých kandidátů. Občané zvolí sedmičlenné zastupitelstvo. Podrobnosti čtěte zde.   (8.7.)

Kulturní léto v Havlíčkově Brodě

Divadelní představení, dokumentární filmy, zábavné i sportovní hry a koncerty klasické hudby mohou lidé o prázdninách navštívit v Havlíčkově Brodě. Kulturní léto s finanční podporou radnice poprvé pořádá obecně prospěšná společnost Pavučina. Ve městě, kde se dříve v létě téměř nic nedělo, se od začátku července koná jedna akce každý den. Podrobný program akcí uvádějí webové stránky www.pavucinavysociny.cz(8.7.)

zs0603.JPG (61324 bytes)

<< Zimní stadion v novém hávu

Zima se zeptá, cos dělal v létě, takže generální dodavatel zastřešení ZS spolu se subdodavateli budou dokončovat, co loni před sezónou nestihli. Od jara je již hotova vnější úprava budovy, na níž přibylo dřevěné obložení včetně ozdobných lišt na průhledném macrolonu. Na snímku vlevo je to dobře vidět. Zvenku zbývá ještě vnější úprava podezdívky, uvnitř pak různé dodělávky.  (7.7.)

Almanach chotěbořského bigbítu a rocku

Zdalipak vůbec víte, že na hlavní straně našeho listu, dole, je uveden Almanach chotěbořských beatových a rockových skupin. Nyní o prázdninách bude více času na prohlížení domácích archívů, vyzýváme tedy majitele fotek dávných skupin, dejte nám je k oskenování a uvedení do Almanachu. Skupina Fortuna nám již první pamětnickou fotku poskytla a můžete ji v Almanachu vidět. Můj pán tvrdí, že to stojí po těch 28 letech za to!  (7.7.)

Pošta v Dolní Krupé přepadena

Několik desítek tisíc korun uloupil v pátek 4.7. dopoledne neznámý pachatel na poště v Dolní Krupé, obci na silnici mezi Chotěboří a Havlíčkovým Brodem. Zhruba třicetiletý muž vstoupil do budovy po osmé hodině. Pod pohrůžkou použití zbraně požadoval peníze. S lupem pak uprchl. Podrobnosti přináší iDnes zde(5.7.)

Sokolovna v Chotěboři, Basra v Iráku

To jsou dvě témata, kterým se věnují dva nové články na hlavní straně našeho listu. V prvním článku popisuje výbor TJ Sokol Chotěboř nejnovější (neúspěšná) jednání okolo sokolovny, v druhém článku píše podruhé náš rodák ing. P.D., arabista vojenské polní nemocnice v Basře, o svém životě tam a doprovází popis mnoha fotkami a také grafem tamních denních a nočních teplot.   (5.7.)

Zatím noviny vydáváme

Na četné dotazy, kdy přestaneme vydávat naše noviny, sděluji že dům, který nám zastíní rádiové připojení na internet, se sice staví, ale ještě je ve fázi budování základů. Odhadujeme, že asi za měsíc dosáhne výšky, kdy budeme muset posouvat anténu. To si vyžádá několikadenní přerušení vydávání listu, které včas oznámíme.   (4.7.)

Muž z Chotěboře se zapálil

Šestatřicetiletý muž z Chotěboře se na kraji lesa nedaleko rybníka Cihlář v Havlíčkově Brodě polil benzinem a zapálil. Poté uběhl asi sto metrů k rybníku, do kterého údajně skočil. Přestože náhodný svědek okamžitě přivolal pomoc, utrpěl muž popáleniny druhého a třetího stupně na devadesáti procentech povrchu těla. " Upálený je pacientem havlíčkobrodské psychiatrické léčebny. Motiv jeho činu zatím není znám," sdělil Pavel Freudenreich, zástupce velitele policie v Havlíčkově Brodě. Ředitel havlíčkobrodské léčebny Jiří Kořán uvedl, že jde o pacienta, který se zde léčil jeden měsíc. Podrobnosti v MF Dnes zde, v iDnes zde, v Právu zde.   (4.7.)

Babský věneček ve Vilémově

Novou tradici uvedou v život ženy ve Vilémově. Ty na sobotní odpoledne připravují průvod obcí, který vyjde i s kapelou ve 14 hodin od radnice. Dvě nejstarší občanky obce se povezou kočárem taženým koňmi. Všechny ženy půjdou v dlouhých sukních, v kloboucích a s kytičkou. Touto akcí se chtějí ženy vrátit k tradiční úctě našich předků k ženám a maminkám. Událost autorky pojmenovaly Babský věneček.  (4.7.)

Máme potíže

Ani o prázdninách jsme nezaznamenali zlepšení funkce internetové sítě GTS. Máme stálé potíže dostat na internet nové zprávy. FTP přenos dat se často zasekává a je nutno i několikrát opakovat pokus o jejich odeslání. Ovšem při každém pokusu se předchozí verze souboru smaže. Takže pokud se nemůžete dostat do mých Novinek, je to tím, že se právě pokoušíme dostat tam ty nové a ty staré už tam nejsou...  (3.7.)

Stěhování ve městě

Naše rubrika Radniční okénko má již červencové vydání. Dozvíte se tam mj. o chystaném stěhování muzea a knihovny. Dále rubrika píše o sportovní hale, kterou TJ CHS darovala městu.   (3.7.)

Nezapomeňte hlasovat

Až do 5. září máte možnost hlasovat o tom, co by mělo město Chotěboř postavit. Anketu a anketní lístek najdete v rubrice Radniční okénko(3.7.)

Satelit pokračuje v Malči

TJ Sokol Maleč pořádá v sobotu 5. 7. 2003 na místních antukových kurtech nohejbalový turnaj tříčlenných družstev. Soutěž je zařazena do satelitu okresu Havlíčkův Brod. Startovné činí 150 Kč za jedno družstvo, ceny jsou připraveny pro prvních šest nejlepších kolektivů. Stravování je pro všechny účastníky zajištěno po celý den. Přihlášky přijímají pořadatelé přímo na místě. Informace podá: Bohumír Tomášek, TMB 728 634 219. (2.7.)

Kino Chotěboř je plné sci-fi

Út 1. 7.: 9.00 hodin MUMIE SE VRACÍ, 11.00 hodin A. I. UMĚLÁ INTELIGENCE, 14.00 hodin PLUTO NASH, 16.00 hodin ČERNOČERNÁ TMA, 19.00 hodin BLADE 2, 22.00 hodin MATRIX 2
St 2. 7.: 9.00 hodin  MONSTRUM Z GALAXIE ARKANA, 11.00 hodin  STAR WARS II: KLONY ÚTOČÍ, 19.00 hodin  MINORITY REPORT, 22.00 hodin PÁN PRSTENŮ 1
Čt 3. 7.: 22.00 hodin PÁN PRSTENŮ 2
Ne 6. 7.: 13.00 hodin AKTA X - FILM
V kině je otevřena kavárna Velký voči.
  (1.7.)

Logos má web

Web Psychosociální poradny LOGOS Chotěboř najdete na http://web.quick.cz/logos(1.7.)

Zasedla Rada města

V pondělí 30.6. zasedla Rada města Chotěboře a přijala množství usnesení, která si v plném znění můžete přečíst na webu města zde (pokud tam ještě nejsou, zkuste později). My přinášíme jako vždy ta zajímavá: Rada města schvaluje použití části rezervních finančních prostředků v částce Kč 10 000,-- jako příspěvku pro pana Luboše Mašku, Bílek 111, který bude reprezentovat město Chotěboř na veletrhu uměleckých řemesel v New Yorku. Rada města ukládá zpracovat projektovou dokumentaci až do úrovně stavebního povolení na vybudování víceúčelového sportovního areálu v Chotěboři a připravit žádost o dotaci ze strukturálních fondů EU. Rada města, v souladu s vyjádřením Dopravního inspektorátu Policie ČR, souhlasí s úplnou uzavírkou místní komunikace ul. Tyršova v Chotěboři po dobu konání akce Festival fantazie v době od 2. 7. 2003 ( od 8:00 hodin ) do 6. 7. 2003 ( do 15:00 hodin ). RM schvaluje použití části rezervních fin. prostředků v částce Kč 8,000,-- jako příspěvku pro atletický oddíl SK Chotěboř na uspořádání mistrovské soutěže kraje a na dresy a povoluje na dresech použití znaku města. Rada města ukládá provést poptávku leasingových společností na financování rolby pro zimní stadion. RM souhlasí s uzavřením leasingové smlouvy dle nejvýhodnější nabídky. Rada města ukládá zpracovat návrh personálních a organizačních opatření pro zajištění možnosti čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů EU městem a pro metodickou pomoc obcím spádové oblasti s rozšířenou působností i neziskovým organizacím ve městě. RM schválila záměr prodeje objektu, ve kterém sídlila MŠ na Bílku včetně pozemku. Prodej se uskuteční obálkovou metodou nejvyšší nabídce, minimálně však za odhadní cenu. RM ukládá zveřejnit záměr prodeje na 15 dnů, zajistit celostátní inzerci a projednat prodej v ZM dne 1.9.2003.  (1.7.)

Oslava s Američanem

Byl jsem zvědav, jak oslaví 5 let našeho listu můj pán. Vypravil se dopoledne do města, vyřídil pracovní záležitosti a nechal na náhodě, kterého našeho čtenáře potká. Nečekal dlouho, narazil na věrného čtenáře (jednoho z nejvzdálenějších) Círu Boudu ze Seattlu v USA, jenž nedávno přijel domů na dovolenou. Tak si dali nejprve Plzeň před Niklovnou, kde sledovali jak pokračuje rekonstrukce chodníků na náměstí. Potom se můj pán připojil na internet a prohlédli si zdejší jídelní lístky. Vybrali si vepřo bramborovo knedlo zelo Na Růžku. Po obědě se chvíli vyhřívali na sluníčku před Růžkem a pak se přesunuli do zahradní restaurace Niklovna, kde se můj pán přesvědčil, že Círa je pravidelným čtenářem našeho listu, protože znal vše, co jsme v posledním roce napsali. Přitom zavzpomínali na všechny blízké i vzdálené čtenáře (přičemž někteří seděli s nimi u jednoho stolu). K večeru pak zašli pozdravit i mne domů. Takže Círo, Láďo, Bohouši, Zdendo, atd., díky za hezké jubilejní odpoledne!  (1.7.)

namesti0603.JPG (90011 bytes)

Na náměstí dlaždiči pracují před hotelem Vysočina, takže mají hotovou polovinu západní strany. Zábradlí u autobusových zastávek již není. Celá jižní strana má chodníky rozkopané a připravené na položení dlažby. Na fotce z 30.6. lze rozeznat dlaždiče dva, ale později jich tam bylo pět. Zcela vzadu je vidět renovovaný Městský úřad. Foto: Harryho pán.

  Další Novinky, z června 2003, najdete v odkaze Minulé Novinky níže.

  Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

  Minulé Novinky

  Předminulé Novinky

  Archiv vydání

  Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

  Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet