harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 60

harry.jpg (9789 bytes)

červen 2003

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 59 četlo: 4174


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
od firmy AICOM Havl. Brod

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit i v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény jméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info

Cenové akce a soutěže
OVD Jednota

Minulé Novinky  |   Předminulé Novinky
Archiv vydání
  |   inzerce.harry.cz


www.festivalfantazie.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina
Mimořádná rubrika:
Operace Irácká svoboda
Chotěbořské weby   |  Město Chotěboř
Portál CH net  |  Chotěboř.info
Kultur.programy  |  Kino
Narodili se  |  Volební rubrika
ODS Chotěboř  |  ČSSD Chotěboř
Chotěbořské Echo v PDF:

č.2
č.3 č.4 č.5
Sportovní strana
Fotbal   |  Hokej  |   Bundesliga
Volejbal  |   Ping-pong
Atletika TJ CHS  |  Atletika SK

Chotěbořské Jídelní lístky:
PD Halama  PD Veselý  Hotel Harmonie (Borek)
Na růžku  Modrá hvězda 
Pizza až do domu 

4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)

radnice3m.JPG (9671 bytes)

ikonddnv.gif (4769 bytes)

Novinky
v redakci

Harry Vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro oznámení

Máme 5 let a 200 tisíc čtenářských přístupů

Bez velkých oslav si dnes připomínáme pět let od vydání nultého čísla našeho listu (ráno jsem dostal od mého pána extra mlsek). Počátkem července 1998 pak vyšlo číslo první. Odkazy na naše první neumělé pokusy o chotěbořské internetové noviny lze nalézt v Archívu starších čísel. Za oněch pět let zaznamenalo počitadlo čtenářských přístupů přes 150 000 čtenářů, ve skutečnosti je toto číslo daleko vyšší, neboť ne každý čtenář vyčká na naší hlavní stránce, až se mu počitadlo objeví. Celkový počet skutečných přístupů přesáhl včera 200 tisíc (podle sledovacího serveru Navrcholu.cz, který nás sleduje od 21.srpna 1998, údaje ze sledování můžete vidět zde). Všem čtenářům děkujeme za přízeň.  (30.6.)

Město hledá právníka

Výběrové řízení na místo právníka Městského úřadu je vypsáno na webu města zde(30.6.)

Motocyklista těžce havaroval

V noci ze soboty na neděli cestou do Havlíčkova Brodu těžce havaroval 22 letý motocyklista z Chotěboře a přivodil si zranění, jemuž po převozu do nemocnice podlehl. Ironií osudu nejel na svém silném stroji, ale na vypůjčeném, mnohem slabšího výkonu...  (30.6.)

Dívka přerušila šňůru kluků

V pátek 27.6. se narodili Nikola Doležalová a Jakub Doležal (nejsou to sourozenci). Nikola přerušila šňůru samých kluků, kteří se zde během června narodili. Podrobnosti jsou v naší rubrice Narodili se  (30.6.)

Valná hromada HC Chotěboř

Dne 20.6.2003 se v klubovně HC Chotěboř konala řádná Valná hromada členů klubu. Zúčastnění členové a hosté byli seznámeni mimo jiné s hospodařením klubu, se zprávou revizní komise a s harmonogramem stavebních prací v souvislosti se zastřešením ZS , které by se měly uskutečnit do začátku hokejové sezóny. Hlavním bodem programu byla volba výkonného výboru klubu, při které byl zvolen 15-ti členný výbor. Na první schůzi nového výkonného výboru 23.6.2003 proběhla volba presidenta klubu, jednohlasně byl zvolen staronový president HC Chotěboř pan Zdeněk Drahoš a jeho zástupcem a jednatelem klubu pan Josef Doležal. Dále byly ustaveny komise při HC Chotěboř: revizní, finanční, sportovní, pro mládež, kulturní, stadionová (dostavba ZS). Byla určena činnost jednotlivých komisí a jmenováni členové výkonného výboru, kteří budou v komisích pracovat a řídit je. Novému výboru HC Chotěboř přeji hodně zdaru a sportovních úspěchů. (Bau.) 
(30.6.)

Ve Svinném naposledy

Včera naposledy rozdávala Eva Ždímalová vysvědčení v Základní škole ve Svinném. Jedenáct žáků rozloučilo i se školou. Od září bude totiž pro nedostatek dětí zrušena a žáci budou dojíždět do Základní školy Buttulova v Chotěboři.  (28.6.)

Napište nám, jak na to

K problémku s platbou za odpady, popsanému v Harryho miniweblogu níže, se nám již sešlo několik mailů, některé uvádějí, jak to dělají jinde. Máte-li též co říci, máte-li nápad, jak za rok vybírat za odvoz odpadů i bezhotovostně, napište nám též.

Speciální škola připadne městu?

V rubrice  Radniční okénko se dočtete, že zdejší Speciální školu možná kraj předá městu Chotěboři.

Ždírec chce být také malým okresem

"Máme v úmyslu požádat o stanovení města Ždírec nad Doubravou obcí s pověřeným obecním úřadem,"sdělil starosta Jan Martinec Novinám Havlíčkobrodska. "Hlavním důvodem této žádosti je zachování stavebního úřadu v našem městě i po 1. lednu 2004, kdy má vstoupit v platnost novela stavebního zákona, která by měla zrušit stavební úřady v obcích prvního stupně." Aby se Ždírec stal obcí s pověřeným obecním úřadem, je nutné novelizovat zákon číslo 314/ 2002 Sb., jehož příloha tyto obce vyjmenovává. Celý článek čtěte zde.  (27.6.)

Fotbal hledá talenty

FC Chotěboř hledá nové talenty pro žákovská a dorostenecká mužstva - žáky ročníků 1991 a 1992, dorostence do roku narození 1987. Přihlášky lze podat přímo na stadionu Na Valech nebo na TMB 777/ 602265 (Jaroslav Žejdlík).  (28.6.)

V Sobíňově fotbal, v Chotěboři masíčko

Tuto sobotu od 13 hodin se bude hrát na sobíňovském hřišti fotbalový zápas, v němž se střetnou zaměstnanci havlíčkobrodského Pleasu a za soupeře budou mít své kolegy z Nové Mosilany, a. s. Brno. Po skončení fotbalového utkání bude následovat lehké občerstvení a poté přesun do Chotěboře, kde asi od 17 h v zahradní restauraci Niklovna proběhne ochutnávka jídel z vepřového a hovězího masa v různých podobách a k tomu bude hrát skupina Variace. (27.6.)

Zaplaťte za odvoz odpadu !  (Harryho miniweblog)

Do konce června je nutno zaplatit na Městském úřadě (osobně a hotově) za odvoz odpadu. Naše banky bez výjimky zdražují poplatky tak, aby donutily klienty obsluhovat své účty samoobslužně, mobilem nebo po internetu, pro řadu lidí tedy není problém platit bezhotovostně. Ale za odvoz odpadu ze svého účtu nezaplatíte. Nelze to. Městský úřad by měl problémy s identifikací plátce, neboť poplatek se platí za dospělé osoby žijící v domácnosti. Je tedy třeba nahlásit stanovené úřednici, za koho platíte. Podle názoru vedení města by při bezhotovostním placení nastal zmatek. Takže babo, raď! Nemohu se ubránit pocitu, že vše by šlo vyřešit variabilním symbolem, rodným číslem plátce, ale to by se muselo platit za každého člena rodiny zvlášť. Informatici, lámejte si hlavu! Můj pán si hlavu nelámal, na úřad poslal zaplatit mou paničku a zatím čekal v zahradní restauraci Niklovna, u výtečného Plzeňského...  (27.6.)

Soutěž o logo ZUŠ uzavřena

Dne 20.6. se v Základní umělecké škole Chotěboř sešla v 16 h porota zmíněné výtvarné soutěže, aby určila vítěze jednotlivých kategorií. Porota se sešla v plném složení: předseda ing. Milan LINHART – zástupce starosty města, Mgr. Milan MOC – ředitel ZUŠ Chotěboř, Ladislav SVOBODA – předseda SRPŠ ZUŠ Chotěboř, ak. malíř Miloslav PEČINKA – bývalý pedagog této školy a Luboš DRTINA – renomovaný grafik působící v Praze. Soutěž byla řádně v termínu obeslána 42 výtvarnými pracemi. Někteří soutěžící využili možnosti dané pravidly a odevzdali až tři návrhy. Počet účastníků dosáhl čísla 35. (Uvedená čísla neobsahují nesoutěžní návrhy !) Výsledky soutěže najdete na webu ZUŠ.  (26.6.)

Muzeum otvírá nové výstavy

Ve čtvrtek 26.6. od 18 hodin se na nádvoří chotěbořského zámku uskuteční vernisáž, která zahájí zároveň čtyři výstavy. První z nich představí  soubor fotografií Heleny Dvorné, druhá expozice prezentuje keramickou tvorbu Jany Kabelkové, další prostory jsou určeny pro sbírku minerálů Jana Hoffmanna a čtvrtá výstava nese název Plastiky Nika Ivaniny. Úvodní slovo pronese Dušan Sedláček a o hudební program se postará Originální pražský synkopický orchestr pod taktovkou Pavla Klikara. Prodejní výstavy Městského Muzea Chotěboř potrvají celé léto. Návštěvníci si je mohou prohlédnout až do 7. září.  (25.6.)

Filmový Festival Fantazie začíná v sobotu (Chotěboř 28.6. - 2.7.)

Zahrnuje 5 programových linií: přehlídka současné i klasické filmové dlouhometrážní i krátkometrážní tvorby, besedy s herci a povídání lidí kolem filmu. Projekce se konají v kině a v KD Junior. Je to první část Festivalu fantazie 2003. Podrobný program Filmového Festivalu Fantazie (soubor.zip, 65 kB). Ve středu 2.7. pak začne druhá část Festivalu, Festival fantazie Parcon/Avalcon 2003, která potrvá až do pondělí 7.7., podrobnosti na www.festivalfantazie.cz. Filmový festival fantazie přinese: nejnovější filmy a předpremiéry, starší a klasické filmy, Matrix, Pán Prstenů - projekce, přednášky a besedy, 2 x seriály (Star Trek, StarGate-1, Babylon 5, Xena, Twin Peaks, ...). Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu programu i na místě. Pokud ke změnám programu přesto z technických důvodů nebo důvodu neúčasti pozvaného hosta dojde, budou s předstihem oznamovány na hlavních nástěnkách FFF.

Náš rodák v televizi

V neděli 22.6. večer měla ČTV2 program o Iráku a jeho součástí byl film o naší polní nemocnici v Basře. Mohli jste tam vidět i našeho rodáka P.D., jenž tam pracuje jako arabista. V záběru, kde velitel nemocnice ukázal na heslo, namalované na zdi, požádal našeho rodáka, aby ho přeložil. V minulých dnech jsme od P.D. dostali další mail a fotky, vbrzku je přineseme v článku na hlavní straně.  (23.6.)

Skauti vyhodnotili akci Kapka 2003

V pátek 20. 6. 2003 se uskutečnil již pátý ročník celostátní humanitární akce KAPKA, kterou pořádá společně Nadace pro transplantace kostní dřeně a Junák - svaz skautů a skautek ČR. Cílem akce je nejen získat finanční prostředky pro Nadaci, ale také informovat o její činnosti. V neposlední řadě pomáhá tato akce zviditelnit i skauty. Na více než šedesáti místech po celé republice umývali skauti a skautky v tričkách s logem Nadace přední skla aut přijíždějících k čerpacím stanicím. Každého řidiče skauti oslovili, vysvětlili mu význam akce a nakonec - za drobný příspěvek do zapečetěné pokladničky - nabídli umytí skla. V Chotěboři takto skauti oslovili asi 270 řidičů, z nichž pouze necelých dvacet odmítlo přispět. Ostatní věnovali nadaci od dvaceti až do dvouset korun. Hodně z nich pochopilo, že umytí skla je v tomto případě jen malou protislužbou, a proto přispívali i bez umytí skla. Našli se však i takoví lidé, kteří se vymlouvali na to, že Nadaci nepřispějí, protože prší, protože si sklo umyli zrovna včera, nebo protože je to služební auto... V pondělí 23.června sečetli chotěbořští skauti spolu se zástupcem městského úřadu obsah zapečetěných pokladniček, který činil Kč 7550,50. To je asi o 2 tisíce méně než v loňském a předloňském roce - od prvního ročníku akce se vybraná částka neustále zvyšovala, ke snížení došlo až letos. Nebylo to však způsobeno menší vstřícností oslovených řidičů, ale spíše jejich celkově menším počtem. I tak tato částka všechny chotěbořské skauty velmi potěšila. Za pět uskutečněných ročníků už totiž dohromady vybrali přes 40 tisíc korun a v příštím roce by rádi "sestřelili padesátku". Richard Macků, tajemník sk. střediska VIA Chotěboř, richard.macku@junak.cz, tel. 608 820 527.  (24.6.)

Vyšlo Chotěbořské Echo č. 6

Ve čtvrtek 19.6. vyšlo č. 6 Chotěbořského Echa, opět s rekordním počtem stran - 40. K dostání v trafikách a na obvyklých místech. Pro ty, kdo od podzimu trochu pozapomněli, jak to v Chotěboři ve volbách dopadlo, přináší snímek Rady města při práci. A také zajímavou anketu Co stavět v Chotěboři, s komentářem. Vyplněný anketní lístek je možné zasílat i elektronicky na echo@chotebor.cz.

Radniční okénko přináší anketu i fotku Rady

Aby naši čtenáři o to nepřišli, Radu města v barevném provedení, anketu i anketní lístek přináší též naše Radniční okénko. Echo č. 6 bude na internetu dva týdny po vydání papírové verze. (20.6.)


Pavel Ryšánek předával diplomy

Včera dostali v sále ZUŠ své diplomy o absolvování studia studenti VOŠ při OA. 14 absolventů oboru pojišťovnictví a 9 absolventů oboru řízení a zabezpečování jakosti získalo titul DiS (diplomovaný specialista. Čtyři studenti druhého oboru využili možnost složit zkoušky pro získání certifikátu Manažer jakosti - Junior, jehož držitel je schopen pracovat v oblasti práce s normami ISO. Získání certifikátu umožnilo škole předsednictvo České společnosti pro jakost a studenti museli kromě absolutoria složit další písemnou a ústní zkoušku a znovu obhajovat závěrečnou práci. Certifikát jim předal Pavel Ryšánek, ředitel úseku certifikace a podpory jakosti České společnosti pro jakost, který před časem pracoval v Chotěbořských strojírnách. (Další foto je zde.) Mezi úspěšnými absolventy byl i nejmladší z muzikantského rodu Mrkvičků, Lukáš, kterému tímto gratulujeme.  (20.6.)

Místostarosta upozorňuje na přemístění zastávek autobusů

Od pondělí 23.6. po 8. hodině ranní se ruší obě autobusové zastávky u Panského domu, kde tradičně zastavovaly dálkové autobusy.
> Linka 600290 Chotěboř - Česká Bělá - Přibyslav se přemisťuje na zastávku č.2.
> Linka 600310 Chotěboř - Maleč - Libice nad Doubravou se přemisťuje na zastávku č.3
> Dálkové linky se přesouvají na zastávku č.5 (hlavní vchod do hotelu Vysočina)
> Linka 840310 Bystřice nad Pernštejnem - Praha se přemisťuje na zastávku č.6  (19.6.)

Klouzovský nohejbal

O tomto víkendu ožijí kurty v Klouzovech opět nohejbalem. V sobotu se zde koná turnaj dvojic, v neděli se utkají tříčlenná žákovská mužstva (do 16 let). Oba turnaje začínají v 8:30 hodin, občerstvení je zajištěno po celý den. Za pořádající pionýrskou skupinu srdečně zve Pavel Krupička, tel. 608 560 610.

Hrozí Bílku úpadek?

"Vesnice budou za chvíli obývány pouze důchodci. V Bílku nejen že zavřeli základní školu, ale i jediný obchod, takže tady nic nekoupíme. Rodiny a mladé lidi bydlení tady neláká. Když mohou, raději si koupí byt v Chotěboři," tak si stěžuje obyvatelka místní části Bílek u Chotěboře v dnešním vydání Novin Havlíčkobrodska. Celý článek si přečtěte zde.  (17.6.)

Chotěbořský ředitel o vstupu do EU

"Obstát v okamžiku, kdy se staneme součástí velké ekonomiky, bude tvrdé," říká v článku dnešního regionálního Práva ředitel a.s. Interlignum Chotěboř a s.r.o Intermont Krucemburk ing. Vladimír Kubeš. "Můžeme přežít jen díky pružné a produktivní výrobě tím, že budeme investovat do nejmodernějších strojů, že zvýšíme investice do reklamy a budeme se pohybovat na větším počtu trhů." Výrobky firem Intermont a Interlignum se prodávají v řetězci Hornbach, Sconto a Asko a jedna z jejich nábytkářských značek Montero má nejrozsáhlejší internetovou stránku v této komoditě u nás. Celý článek si přečtěte zde.  (17.6.)

Sportovní odpoledne na závěr sezóny fotbalu

FC Chotěboř pořádá u příležitosti 85. výročí založení fotbalového klubu v sobotu 21. června 2003 od 14 h sportovní odpoledne, jehož součástí bude závěrečný zápas I.A třídy mezi vítězem soutěže FC Chotěboř A  a Sapeli Janovice. Program bude zahájen ve 14 h zápasem benjamínků s Hlinskem, od 15 h budou probíhat sportovní soutěže o ceny pro děti do 12 let, následovat bude slavnostní nástup hráčů a mistrovské utkání. Průběh odpoledne bude provázet vystoupení mažoretek a cvičenek aerobiku, v přestávce utkání soutěž pro diváky, slosování programů o 5 cen.
Výtěžek vstupného, které bude dobrovolné, bude využit pro rozvoj mládežnické kopané. Výbor FC Chotěboř zve srdečně děti s rodiči a všechny příznivce fotbalu.  (17.6.)

Nové weby Chotěbořské

Nový web a novou (leteckou) adresu má také Aeroklub Chotěboř, jehož webmasterem je zde již několikrát zmiňovaný letecký nadšenec Jirka Brožek. Na webu Aeroklubu jsme se dozvěděli, že zdejší letiště se oficiálně jmenuje Chotěboř a v adrese má Počátky, Dobkov tedy ostrouhal. (Letiště Chotěboř najdete dnes i ve známém MS Flight Simulatoru 2002 a Jirka B. je autorem jeho podrobného ztvárnění.) Autor webu slibuje jeho brzké rozšíření, což slibuje i u webu svého osobního(16.6.)

Na našem chotěbořském informačním serveru www.chotebor.info najdete web další zdejší firmy, nowelcz.chotebor.info, který patří firmě Jan Rychlý, NOWEL cz. Firma vyrábí a dodává plasty pro náročné operace a výrobky z nich a také hrazení pro zimní a letní stadiony. Zájemcům o webovou adresu chotebor.info s jejich jménem doporučujeme na informační server nahlédnout, najdou tam informace a ceník.  (16.6.)

Zasedla Rada města

V pondělí 16.6. zasedla Rada města Chotěboře a přijala množství usnesení, která si v plném znění můžete přečíst na webu města zde (pokud tam ještě nejsou, zkuste později). My přinášíme jako vždy ta zajímavá: Rada prohlašuje pana Václava Hochmana za člena Zastupitelstva města Chotěboře. Pan Hochman je první náhradník z kandidátní listiny téže volební strany za odstupujícího ing. Jana Tůmu. Rada rozhodla o výběru nejvýhodnějších nabídek na stavební akce města takto: Rekonstrukce chodeb na MěÚ Chotěboř – Stavospol s.r.o. Chotěboř, Opěrná zeď v ul. Ningrova, Chotěboř – UNSTAV s.r.o. Chotěboř, Rekonstrukce chodníku v ul. Svojsíkova a Smetanova, Chotěboř – Silnice Hradec Králové a.s., závod Havl. Brod, Realizace omítek a chodníku na zimním stadionu v Chotěboři – Stavospol s.r.o. Chotěboř. Rada města projednala a schvaluje zadání projektu na diagnostiku místních komunikací ve městě Chotěboř. Rada města projednala žádost firmy MY3KS, s.r.o. zastoupené p. Davidem Koubou o povolení provozovat v prostorách městského kina Družba nekuřácký bufet do doby rekonstrukce těchto prostor na kuřáckou kavárnu, zejména po dobu konání festivalu Fantazie ve dne 28. 6. – 6. 7. 2003. Zároveň firma žádá o snížení nájemného na měsíc červen na částku Kč 1 000,--. Rada města žádostem vyhovuje. Rada města projednala a schvaluje návrh Dohody o narovnání uzavřenou mezi Městem Chotěboř a Stavounií stavební a obchodní společností, s.r.o. Chotěboř, kterou dochází k vypořádání všech práv a povinností souvisejících s vypořádáním ceny za dílo “Zastřešení zimního stadionu v Chotěboři” ze dne 2. 1. 2002. Rada schvaluje dotace na sportovní akce: Kč 5 000,-- oddílu stolního tenisu TJ CHS na uspořádání mezistátního utkání veteránů mezi Českou a Slovenskou republikou ve stolním tenisu a Kč 5 000,-- pro zajištění akce k 85. výročí založení fotbalového klubu FC Chotěboř.  (17.6.)

eu_icon.gif (964 bytes)   REFERENDUM O PŘISTOUPENÍ K EVROPSKÉ UNII
V Chotěboři:
ANO - 75,5%, NE - 24,5%, účast 56,7%
Nejvyšší účast měly Počátky, nejvyšší procento ANO bylo ve Svinném
Pro srovnání výsledky v celé ČR: Ano - 77,33%, účast 55,21%

Okrsek

Zapsaní voličiÚčastÚčast%Počet platných hlasůANO%NE%
1. Základní škola Buttulova ul.111557551,656539870,416729,6
2. MěÚ113263756,362649278,613421,4
3. Základní škola Smetanova ul.110264358,362546574,416025,6
4. Gymnázium116966556,965349575,815824,2
5. Střední odborné učiliště tech.105360657,559445877,113622,9
6. Jesle102257956,756445180,011320,0
7. Bílek27616660,116210665,45634,6
8. Dobkov965355,2523669,21630,8
9. Klouzovy663248,5312374,2825,8
10. Počátky1389367,4916571,42628,6
11. Příjemky1559259,4886371,62528,4
12. Rankov1167060,3664669,72030,3
13. Střížov1145850,9584679,31220,7
14. Svinný16610965,71078882,21917,8
CELKEM7720437856,74282323275,5105024,5
*

eu_icon.gif (964 bytes)   Referendum v okrsku Gymnázia

Jak probíhaly první hodiny hlasování v budově Gymnázia v Chotěboři popisuje zpravodajka Práva v tomto článku(14.6.)Konečně zase na spojení!

Na hlavní straně uvádíme článek našeho rodáka pracujícího jako arabista ve vojenské polní nemocnici Armády ČR, Basra, Irák. Konečně získal internetové spojení. Vyprávění doprovodil několika fotkami speciálně pro náš list. Na článek se dostanete přímo zde(14.6.)

Skauti pomáhají nemocným

Zanedlouho proběhne již pátý ročník celostátní humanitární akce KAPKA, do něhož se v letošním roce zapojují skauti z více než 50 měst po celé ČR. KAPKU společně pořádají Nadace pro transplantace kostní dřeně a Junák – svaz skautů a skautek České republiky. Cílem akce je upozornit veřejnost na problémy lidí postižených nemocemi krvetvorby, možnost přihlásit se do Českého národního registru dárců kostní dřeně a v neposlední řadě i získat finanční prostředky na uskutečňování programu Nadace pro transplantace kostní dřeně. Během pátku 20. června obsadí skauti ve všech krajích ČR více než 170 čerpacích stanic, kde budou oblečeni do triček KAPKY oslovovat přijíždějící řidiče. Těm nabídnou informace o možnostech pomoci nemocným leukémií a podobnými chorobami, v případě zájmu řidiče umyjí okno automobilu a na oplátku umožní každému za tuto službu přispět na konto Nadace do připravených zapečetěných kasiček. I chotěbořští skauti se letos zapojí do akce “Kapka”, již po páté. V předchozích letech se částka, kterou se podařilo na čerpacích stanicích v Chotěboři vybrat, neustále zvyšovala a poslední dva roky se pohybuje okolo 10 tisíc korun. Do akce se pravidelně zapojuje asi 10 skautů a skautek ve věku 15 – 20 let, každý rok se však někdo další přidá. S umýváním skel, vybíráním příspěvků i poskytováním informací o Nadaci mají chotěbořští skauti nejrůznější zkušenosti. Většina řidičů je alespoň vyslechne, mnozí z nich si nechají umýt sklo a někteří přispějí i bez této služby. Vyskytnou se však i tací, kteří podobným akcím nevěří a nehodlají přispět. Několikrát se dokonce stalo, že si někdo nechal umýt sklo zadarmo. Takovým nezbývá vzkázat nic jiného, než to, že i oni někdy můžou pomoc Nadace potřebovat – a Nadace je neodmítne. Částka, kterou se v Chotěboři až doposud dařilo vybrat, byla v poměru k počtu obyvatel jedna z nejvyšších v celé republice. 20. června budou chotěbořští skauti v tričkách Nadace pro transplantace kostní dřeně všem k dispozici u čerpacích stanic EuroOil a Adamová.    Richard Macků, DiS, tajemník skautského střediska VIA Chotěboř, richard.macku@junak.cz., mobil: 608 820 527.

eu_icon.gif (964 bytes)   Referendum o vstupu do EU začalo 

Náporem voličů začalo ve 14 hodin v pátek 13.6. referendum o našem vstupu do EU. Ve volebním okrsku ZŠ Buttulova odvolilo za první dvě hodiny asi 20% zapsaných voličů. Pak nápor ustal a větší počet lidí přišel večer. Referendum skončí v sobotu ve 14 hodin (nikoli ve 12 h, jak oznamovaly letáky Krajského úřadu).  (14.6.)

eu_icon.gif (964 bytes)  Oznámení o místě a době konání referenda najdete na webu města zde(13.6.)

Akce ZUŠ před závěrem školního roku

Základní umělecká škola Chotěboř si Vás dovoluje pozvat na nejdůležitější akce, které pořádá nebo spolupořádá v našem městě před ukončením letošního školního roku. První z nich jsou dva tradiční koncerty absolventů hudebního oboru ZUŠ Chotěboř. Uskuteční se v úterý 24.června od 17 a od 18,30 hodin. Druhá akce proběhne ve spolupráci s Komorním orchestrem mladých při ZUŠ Chotěboř, který se stal hostitelem vynikajícího 30 členného pěveckého sboru z Austrálie AUSTRALIAN VOICES, v jehož podání si můžete vyslechnout široký výběr repertoáru počínaje skladbami barokními a konče černošskými spirituály a sbory z 20.století. Jedná se o skutečně špičkový sbor, jehož vystoupení bude uvedeno Komorním orchestrem mladých pod vedením Věry Fialové několika úspěšnými skladbami ze svého nedávného zájezdu do Anglie. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 26.června od 19 hodin v chotěbořském kostele sv. Jakuba Většího. A do třetice přijměte, prosím, pozvání na tradiční letní koncert Pražského dechového kvinteta. Toto skvělé české komorní těleso hrající ve složení Jan Riedlbauch – flétna, Jurij Likin – hoboj, Vlastimil Mareš – klarinet, Jan Vobořil – lesní roh a Miloš Wichterle – fagot, vystoupí na nádvoří chotěbořského zámku, s laskavým svolením majitelů, v sobotu 28.června od 15 hodin.
Těšíme se na shledanou při uvedených koncertech a přejeme všem hudbymilovným posluchačům hezké prázdniny a příjemnou dovolenou.  (14.6.)

sout0306.jpg (62406 bytes)

<< SOUT pořádalo fotbalové turnaje

Ve středu 11.6.2003 proběhl na stadionu FC Chotěboř tradiční turnaj žáků ZŠ, pořádaný SOU technickým v Chotěboři. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev - ZŠ Krucemburk, Ždírec nad Doubravou, Havlíčkova Borová, Vilémov, Maleč, Habry, Česká Bělá, Smetanova Chotěboř. Finálové zápasy se hrály podle umístění ve skupinách.
Výsledky: 1. místo ZŠ Smetanova Chotěboř, 2. místo ZŠ Vilémov, 3. místo ZŠ Česká Bělá.
Turnaj proběhl za krásného počasí na travnaté ploše stadionu FC Chotěboř a k hladkému průběhu přispěla všechna družstva výbornými sportovními výkony.
Souběžně probíhal tradiční 28. ročník memoriálu Karla Ptáčka. Jako čestný host se zúčastnila rodina Ptáčkova - jeho žena, dcery Hanka a Světlana a syn Karel Ptáček. Turnaje se zúčastnila 4 družstva středních škol v dorostenecké kategorii: SOU technické Chotěboř, SOU strojírenské Třemošnice, ISŠ podnikání a služeb
Havlíčkův Brod a Gymnázium Havlíčkův Brod. Vítězem memoriálu se stalo družstvo Gymnázia Havl. Brod, 2. místo patří ISŠ Havlíčkův Brod, 3. místo obsadilo SOU technické Chotěboř. Turnaj měl výbornou sportovní úroveň, protože v jednotlivých družstvech hráli hráči krajských dorosteneckých soutěží.

Ing. František Hruška, ředitel SOU.    (13.6.)

janaschw.jpg (99572 bytes)

<< Miss Aerobik Junior 2003 je z klubu Buttula Chotěboř

Stala se jí Jana Schwarzová (16 let, na snímku vpravo), která se propracovala do finále ze základního kola (96 cvičenek), kategorie 14-16 let, dne 18.5.2003 v Praze Na Brumlovce. Společně s Janou se mezi 30 finalistek probojovala i Aneta Hejkalová.
Jana splnila všechny tři disciplíny na výbornou. Cvičení aerobiku podle lektora, odpověd na vylosovanou otázku a předvedení společenských šatů a poslední úkol, který pro Janu nebyl příliš lehký - promenáda v plavkách. Ale i s tímto úkolem si poradila.
I v další kategorii, kadet ( 11-13 let), měl klub Buttula skvělé umístění: druhou vícemiss Kadet Aerobik ČR 2003 se stala Gabriela Kratochvílová (na snímku vlevo), která se probojovala ze 145 cvičenek. Mezi 30 finalistkami byla i Lucie Kolářová, též z klubu SK Buttula Chotěboř pod vedením trenérky Jaroslavy Křivské.
Děvčatům patří veliký dík a přejeme jim  mnoho úspěchů do dalších sportovních akcí.

Jana Tomášková  (13.6.)

Na snímku: Vlevo druhá vicemiss Gabriela Kratochvílová, vpravo Miss Jana Schwarzová, po slavnostním vyhodnocení oddílu SK Buttula dne 11.6., jehož se zúčastnil též místostarosta Milan Linhart.
Foto Jana Tomášková.

Další podrobnosti si přečtěte zde.


Tak nevím, co bude s našimi novinami...

Jakoby nestačilo, že v cestě našeho rádiového připojení na internet se staví dům, přidává se již delší dobu další komplikace, která se navíc zhoršuje. Pokud jste v pondělí dopoledne nemohli natrefit tyto Harryho Novinky, nedivte se. Prostě jsme je nemohli umístit. Stav v síti GTS, do níž jsme připojeni, se stále zhoršuje a dnes dopoledne jsme marně umisťovali novou stránku na internet, přes dvě hodiny to trvalo, než se podařilo protlačit mizerných 50 kB sítí... Můj pán už rezignoval, já jsem trpělivě znovustartoval program pro přenos snad třicetkrát. Vypadá to, jako by síť dávala přednost přenosům hotových webových stránek před FTP přenosem souborů na web. Přenese nám pár kB a pak to zamrzne. Navíc i pošta chodí mizerně, no hrůza... Uvidíme zítra poránu.  (9.6.)

Zastupitelstvo zasedalo

V pondělí 9.6. zasedlo Zastupitelstvo Chotěboře a přijalo množství usnesení, která si komplet můžete přečíst na webu města zde. My přinášíme jako vždy ta zajímavá: Zastupitelstvo navrhlo pana Milana Stránského, Ningerova 122, Chotěboř, zastupitele města, jako kandidáta na člena dozorčí rady firmy Vodovody a kanalizace a.s. Havlíčkův Brod. Schválilo darování motorového žacího rotačního stroje, kterým disponovaly Technické služby města Chotěboře, fotbalovému klubu FC Chotěboř. Dále schválilo darovací smlouvu mezi městem a TJ CHS o převodu sportovní haly do majetku města v upraveném znění a vstup města Chotěboře do Sdružení obcí Vysočiny. Povolilo Městskému muzeu vyvíjet následující doplňkovou činnost: zprostředkování maloobchodu a   specializovaný maloobchod. Stanovilo prodejní cenu stavebních parcel, max. délku výstavby rodinných domů a pořadí zájemců o stavební pozemky v lokalitě Morávkovský, Chotěboř takto: prodejní cena stavebních parcel za 200,- Kč/m2, kolaudace rodinných domků max. do 4 let od podpisu kupní smlouvy parcely, prodej parcel v pořadí žádostí jak byly předkládány na odbor financí MěÚ, přidělení konkrétních parcel bude provedeno losováním. Schválilo v souvislosti se vznikem obchodních společností od 1. 1. 2004, názvy a složení jednotlivých orgánů těchto nových právních subjektů: z původních Technických služeb města Chotěboře název: „Technická a lesní správa Chotěboř s.r.o.“ a z původní Městské bytové správy v Chotěboři název: „Tepelné a realitní služby Chotěboř s.r.o.“.   (11.6.)

Chotěbořák hledán policií

Jaroslava Kárníka (36), trvalým bydlištěm v Chotěboři (nezdržuje se na něm), hledala dnes ráno v pátrací relaci na TV Nova Policie ČR. Je po něm sháňka kvůli krádežím v hypermarketech, čímž se náš nezdárný rodák patrně živí.  (10.6.)

Dohoda obyvatel Severní ulice s městem

"Protestující občané argumentovali tím, že v blízkosti domu žije početná komunita problémových osob," řekl o čtvrtečním jednání zástupců města s obyvateli Severní ulice starosta Tomáš Škaryd. "Slíbili jsme jim však, že problém budeme řešit. Stejně tak vyjdeme obyvatelům této lokality vstříc v hledání dalších volných míst pro parkování automobilů. Navíc i snížíme výšku bytového domu o  jedno patro, přičemž počet bytů zůstane zachován," dodal starosta.

Staněk pojede do Japonska

Chotěbořský rodák, prvoligový hráč francouzského Sete a reprezentant ČR ve Světové lize volejbalu Lubomír Staněk hrál o víkendu dva vítězné zápasy s Japonskem a na odvetu pojede se svými spolubojovníky právě tam. Mohli jsme jej vidět v přímém přenosu na ČT2.   (9.6.)

Soutěž o nejlepší zahrádku

Vyhlásil starosta města, podrobnosti zde(9.6.)

Zájezd na koncert

Základní umělecká škola Chotěboř pořádá zájezd na KONCERT LAUREÁTů mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga konaný v sobotu 21.června 2003 ve 20 hodin ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Podrobnosti budou tento týden na webu ZUŠ(9.6.)

Schůzka skončila smírem a pokud své ano řeknou i zastupitelé na zasedání 9.6., dům by se měl začít stavět.   (9.6.)

Další web našeho rodáka

Našli jsme webové stránky dalšího chotěbořského rodáka, historika a malíře Oldy Tomka. Najdete tam také galerii jeho obrazů. V létě bude Olda vystavovat v nedaleké Pusté Rybné, kde též pobývá na své chalupě. PhDr. Oldřich Tomek byl členem Rady pro rozhlasové a TV vysílání v létech 1993 - 2000, od června 1993 do července 1994 byl jejím předsedou. Pamětníci si vzpomenou na léta 1966-69, kdy zde Olda hrál v bigbítových kapelách Gemini a Crossing Over na bicí.   (7.6.)

Náš Rodák v Basře má už internet

Ing. P.D., arabista naší vojenské polní nemocnice v Iráku a chotěbořský rodák, je už v Basře připojen na internet a poslal nám dvě delší zprávy a fotky. Uděláme z nich článek a zde vás na něj upozorníme. Z mailů vyjímáme: "Naštěstí mám počítač s internetem jen tři metry od svých dveří, takže mi stačí podívat se a případně přiskočit si zamejlovat. Jsou tu dvě stanice připojeny pro zhruba 300 lidí, což je dost málo. Původní vysokorychlostní satelit se z těžkopochopitelných důvodů nerealizoval, takže jedeme "jen" po speciální satelitní telefonní vojenské lince. Sen o bezdrátovém napojení všech počítačů je stále jen snem. Údajně ani nejde o peníze..."   (8.6.)

Pátá Chotěbořská koule

Výsledky 5. Chotěbořské koule a reportáž Ondřeje Pravdy přinášíme na hlavní straně zde.   (7.6.)

Po šesté o Růžový pohár

Šestý ročník Volejbalového turnaje o putovní Růžový pohár pořádá zdejší ČSSD příští sobotu 14.6. od 8 h na zdejších volejbalových kurtech. Rozlosování z klobouku bude ve čtvrtek 12.6. v 18 h, tradičně v Panském domě. Turnaj bude jako každý rok zahájen pochodem mažoretek. Podrobnosti čtěte na webu chotěbořské ČSSD.   (7.6.)


Harryho miniweblog

Když se před několika lety objevilo v Chotěboři rádiové připojení na internet, opustili jsme ihned služby Českého Telecomu a začali používat výhradně mobilní telefon. Můj pán se tenkrát rozhodl pro Paegas, nyní T-Mobile, a měl štěstí: Kdyby se rozhodl pro Eurotel, spadl by dnes zpět do náruče Českého Telecomu, jenž právě celý Eurotel koupil. "Ne že by T-Mobile byl proti Eurotelu oslnivě výhodný, všichni operátoři jsou jedna banda, ale aspoň ani dnes nemám s Telecomem nic společného," pravil mi spokojeně ráno při pravidelné redakční poradě

Už jsem viděl u mnohých přátel mého pána krásné lesklé koule petanque. Možná je bude zajímat webová stránka http://petanque.cstv.cz.   (7.6.)

Obchodní akademie bude přestavovat

Ředitelka Obchodní akademie v Chotěboři Blažena Petrlíková popisuje dnes v Novinách Havlíčkobrodska prázdninovou rekonstrukci ve škole: "Chtěla jsem domov mládeže hotelového typu, kdy by dva pokoje měly společnou sprchu a sociální zařízení, protože jsou zde ubytováni i dospělí lidé, kteří studují na vyšší odborné škole. Dokonce byla škola ochotná přidat půl miliónu korun, abychom měli moderní internát. Vypadá to však, že na kraji není politická vůle k tomu, aby měla Chotěboř internát tohoto typu. Nelíbí se mi to, ale nezbývá mi, než rozhodnutí respektovat. Peníze dává kraj a tudíž o všem rozhoduje." Celý článek si přečtěte zde.  (7.6.)

Internetová zdravotní knížka

Celkem jedenáct praktických lékařů z okresu projevilo zatím zájem o nový způsob registrace pacientů v podobě internetové zdravotní knížky. S tímto projektem přišla před nedávnem společnost IZIP (Internetový přístup ke zdravotním informacím pacienta) za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny. Hodně zájemců lékařů je z Chotěbořska. Více než polovina z nich se již rozhodla u společnosti IZIP zaregistrovat.  (7.6.)

Chcete řešit přestupky?

Město Chotěboř vyhlašuje v souladu se zákonem 312/2002 Sb. výběrové řízení na obsazení místa referenta pro řešení přestupků v dopravě na odboru dopravy města Městského úřadu Chotěboř zařazeného do 8. platové třídy. Podrobnosti a termín najdete na webu města zde.  (7.6.)

Typické případy virů, které nám chodí do redakce

Níže vpravo uvádíme varování před novým virem-červem Bugbear B. Od včerejška jsme dostali řadu mailů s ním, takže vám jako pomůcku můžeme uvést dva typické maily:
Od: TJ Spartak Nové Město n.Met. Předmět: Just a reminder. Příloha: tabulka.html.scr (72,3kB).
Od: Blanka.Chalupova@chnet.cz. (to neznamená, že to poslala paní B.Ch., to si virus sestavil sám!). Předmět: Myslivec. Příloha: P12-037.zip.exe (72,3 kB).  (6.6.)

Mladá žena tu skočila pod vlak

Ve čtvrtek 5.6. večer před 20. hodinou skočila náhle z hustých stromů rostoucích podél železniční trati poblíž areálu chotěbořských strojíren do cesty přijíždějícímu vlaku 29 letá žena z Havlíčkova Brodu. Vlak právě odjel z chotěbořské stanice směrem na Havlíčkův Brod a strojvůdce neměl šanci vlak zastavit. Podle Policie těžce zraněná žena zemřela při převozu do nemocnice.  (6.6.)

Echo č.5 je na webu

Na webu již najdete Chotěbořské Echo č.5 ve formátu PDF.  (6.6.)

Mimořádné zasedání Rady města

Rada města projednala 5.6. prodejní cenu stavebních parcel, max. délku výstavby rodinných domů a pořadí zájemců o stavební pozemky v lokalitě Morávkovský, Chotěboř. Rada města doporučuje ke schválení Zastupitelstvu: a) prodejní cenu stavebních parcel za 200,- Kč/m2, b) kolaudaci rodinných domků max. do 4 let od podpisu kupní smlouvy parcely, c) prodej parcel v pořadí žádostí jak byli předkládány na odbor financí, d) přidělení konkrétních parcel provést losem. Krom toho Rada v dalších dvou usneseních  doporučila Zastupitelstvu schválit půjčky z Fondu rozvoje bydlení a transformaci Technických služeb a Městské bytové správy na s.r.o.  (6.6.)

150 000 čtenářských přístupů padlo 5.6. v 15:25

Schválně jsme na to předem neupozorňovali a čekali za bukem, kdo na našem počitadle sestřelí 150000. Žádná honička dychtivých čtenářů se nekonala. V poklidu někdo od Hewlett Packardů (tedy z jejich evropské sítě) trefil na 999, všiml si toho, tak okamžitě, ještě v téže sekundě kliknul a měl jubilejní číslo. Gratulujeme mu a doufáme, že se ozve mailem.  (5.6.)

Dnes jednání s obyvateli, jichž se týká stavba domu v Severní

Podle sdělení místostarosty Milana Linharta se koná právě dnes 5.6. odpoledne jednání s obyvateli, jichž se dotkne zamýšlená stavba, ke které po roce opět otevírá diskuzi článek Zdeňky Střasákové. Proto místostarosta považuje otevření diskuze za předčasné, je třeba vyčkat na výsledek jednání. Celé vyjádření místostarosty přinášíme na konci zmíněného článku.   (5.6.)

Bacha na červa !  Neotvírejte přílohy mailů, vypadajících důvěryhodně !!!

Ve čtvrtek se začala mohutně šířit nová varianta červa Bugbear. Šíří se e-mailem i LAN sítí, obsahuje zadní vrátka a špiona zaznamenávajícího práci s klávesnicí. Ukončuje procesy mnoha různých produktů antivirového software a firewallů (od AVP až po ZoneAlarm). Stejně jako jeho staršího bratr, který se mohutně šířil v říjnu loňského roku, jej nelze lehce rozpoznat. Snad jen podle velikosti přílohy. Pokaždé přijde originál; mění názvy souboru přílohy, odesílatele, předmět i obsah zpráv. Adresa odesilatele je podvržená a vzniká kombinací textu před zavináčem a domény ze dvou různých e-mailových adres. Názvy předmětů si vybírá z dlouhého interního seznamu a navíc používá předměty zpráv z napadeného systému před které někdy přidá Re: nebo Fw: . Soubor přílohy o velikosti 73,2 kB má koncovku .SCR, .PIF nebo .EXE. Většinou je zdvojená. Při pojmenování souboru přílohy se červ „inspiruje“ názvy existujících souborů na disku napadeného systému. Zákeřnost viru spočívá v tom, že jak předmět, tak text zprávy jsou psány česky. Bugbear dokáže budoucí oběť obelstít také tím, že se připojí k již existujícím e-mailům, tudíž není na první pohled poznat, že se jedná o vir. Po spuštění se zkopíruje do složky pro automatické spuštění aplikací po startu Windows. Červ se v některých exemplářích pokouší použít „triku“ pro automatické spuštění přílohy pouhým otevřením zprávy nebo jen jejího náhledu. Na nezáplatovaných systémech se mu to daří. Záplata je už stará více než 2 roky. Aplikujte raději kumulativní záplatu na IE, červen 2003 - Q818529. Podrobnosti o viru jsou zde. Firma BitDefender již stihla vypustit také jednorázovou utilitku, která se postará o zničení viru a všech jeho důsledků na počítači. (6.6.)

Máme tu tropická vedra

Ač ještě léto není, udeřila nám tu od včerejška tropická vedra. Krátce po poledni dnes náš teploměr ukazuje 28,6 stupně Celsiova a bude hůř... Ve 13:20 dosáhla teplota 30,0 stupně. Poté se postupně zatáhla obloha a teploty poklesly.  (5.6.)

Znovu o chystané 18 bytovce v Severní ulici

Na hlavní straně našeho listu přinášíme článek Zdeňky Střasákové, kterým po roce opět otevírá diskuzi k chystané stavbě. Uvádíme též odkazy na loňské články v našem listě a nový článek doplňujeme dvěma fotkami z archívu redakce. Očekáváme, že se k problému vyjádří členové Zastupitelstva i radnice.  (5.6.)

Ždírec chce Stavební úřad

Zastupitelstvo Ždírce n.D. rozhodlo, aby město podalo žádost kraji Vysočina o ustavení města Ždírec pověřenou obcí druhého stupně. Město patří doposud mezi pověřené obce prvního stupně. Jako takovému mu hrozí, že by se muselo vzdát některé pro město velmi důležité agendy. Především stavebního úřadu, který je nyní pro ždírecké občany v Chotěboři.  (5.6.)

Změny v Novinách Vysočiny

Noviny Vysočiny definitivně ukončily vydávání své krajské mutace na internetu, když v tomto týdnu pevně přesměrovaly svoji dosavadní adresu vysocina.mojenoviny.cz na adresu Novin Jihlavska. Též ostatní krajská vydání Deníků Bohemia a Moravia byla zrušena a na internetu jsou jen vydání okresní, pro nás Noviny Havlíčkobrodska. I v nich došlo ke změnám (k lepšímu ovšem), když bylo konečně odděleno Zpravodajství od Sportu. Zrušení krajských novin přináší nevýhody pro čtenáře sportovních rubrik, protože okresní noviny se věnují především sportu v okrese.    (4.6.)

Šéf zpravodajství je ze Ždírce

Novým šéfem zpravodajství v TV Nova se po Pavlu Zunovi stal třiatřicetiletý Martin Ondráček, rodák ze Ždírce nad Doubravou. V nové funkci mu přejeme hodně úspěchů a držíme mu palce.   (3.6.)

Dagmar Novotná ml. krajskou přebornicí

Mladší žákyně atletického oddílu TJ CHS TURBO Chotěboř Dagmar Novotná ml. zvolila náročnou kombinaci disciplín na tak důležitých závodech, jako jsou krajské přebory jednotlivců. Přesto se jí v běhu na 800 m podařilo v Třebíči zvítězit časem 2:40,26 a stát se krajskou přebornicí. Další podrobnosti na naší stránce Atletika TJ CHS. (2.6.)

Nohejbalový Satelit 2003 začal

V sobotu 31.5.2003 odstartoval v Klouzovech nohejbalový SATELIT 2003. Vítězem prvního turnaje seriálu se stali Voříšci (Vysoké Mýto). Výsledky 1.kola SATELITU 2003 najdete zde. (1.6.)

Za měsíc budeme slavit 5 let našeho listu, ale s komplikací

Na přelomu června a července to bude 5 let, co jsme vydali nulté a vzápětí první číslo Chotěbořského Couriera. Možná se ale stane, že červencové číslo nevyjde. Objevila se nepříjemná komplikace: Na spojnici mezi naší anténou a vysilačem radiového připojení k internetu na Gymnáziu, asi 60 metrů od nás, začíná stavba rodinného domu, jehož severní část zakryje pro nás výhled na vysilač. My musíme počkat, jak vysoká ta stavba bude a potom teprve rozhodnout, kam přemístíme anténu, nyní pevně přišroubovanou na zdi u okna do kanceláře, a kam dáme router, který nyní máme přímo u počítače. Neobejde se to také bez prodloužení kabeláže. Takže je možné, že za nějaký čas budeme bez připojení na internet a vy bez Harryho novin...  (1.6.)

Harryho miniweblog

Před měsícem jsem tu psal o klamavé reklamě. Dnes v TV novinách na ČT1 si též na ni stěžovali, ale že prý je těžko postižitelná (co kdyby ji tedy odmítli vysílat?). Korunu tomu nasadil jakýsi právník, který tam o klamavé reklamě prohlásil, že mu připadá "spíše zavádějící". Takže zase to mají podvodníci o něco lehčí: Můžou volat, já vás neklamu, já vám nelžu, já jenom zavádím... (1.6.)

O moderním sportovním karate

Na hlavní straně dnes přinášíme článek Pavla Halamy O moderním sportovním karate, který přináší informace o nedávno konaném semináři v Chotěboři a rozhovor s mistrem bojového umění Miroslavem Zezulkou III.Dan, který seminář vedl. Článek je doprovázen fotkami Pavla Sokola, mezi nimiž vás jistě zaujme úctyhodný bojový výskok autora článku Pavla Halamy...  (1.6.)

FC Chotěboř bude hrát krajský přebor ve fotbale

V sobotu porazilo Áčko Chotěboře Svratku u nich 3:4, čímž je 3 kola před koncem soutěže definitivně první v tabulce 1.A třídy a má jistý postup do vyšší soutěže. Blahopřejeme! Podrobnosti jsou na naší stránce Fotbal . (1.6.)

ZUŠ v první polovině měsíce

V úterý 3.6. se vystoupení jubilujících souborů Základní umělecké školy Chotěboř uskuteční v sokolovně pro žáky chotěbořských škol od 10 hodin, ve středu 4.6. předvedou svá závěrečná vystoupení letošní absolventky tanečního oboru ZUŠ Chotěboř v sokolovně od 18 hodin, v neděli 15.6. proběhne společný koncert chotěbořského smíšeného pěveckého sboru Doubravan a Dechového orchestru mladých při ZUŠ Chotěboř, koncert se koná v sokolovně od 15 hodin.   (1.6.)

Další Novinky, z května 2003, najdete v odkaze Minulé Novinky níže.

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet