harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 53

harry.jpg (9789 bytes)

listopad 2002 - I.

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 52 četlo: 3673


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky

Archiv vydání

Chotěboř Net

Kultur.programy

Chotěbořské weby

Předminulé Novinky

Drby z vrby 2001

Chotěboř.info

Kino

Narodili se

Sportovní strana

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Pokud se vám zdá, že vidíte
Novinky poněkud starší,
klepněte na tlačítko
Obnovit (Aktualizovat)
Fotbal
Hokej | Bundesliga
Volejbal Ping-pong

Chotěbořské Jídelní lístky: Pizza až do domu
PD Halama  PD Veselý  Bufet Vysočina Na růžku  Modrá hvězda

Volby 2002
volební rubrika

ODS
Chotěboř
ČSSD
Chotěboř
Atletika
TJ CHS
Atletika
SK
 

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

ikonddnv.gif (4769 bytes)
Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)
Nadační fond pro TMP mládež

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info.

 

Inzerci chotěbořských firem v našem listě najdete zde na adrese: inzerce.harry.cz

Databáze akcí v kraji Vysočina

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Volební výsledky jsme přestěhovali do rubriky Volby 2002

Nová tel. čísla: zde nebo zde

Jak přislíbil můj pán, oznamuji vám, že 10 fotek z prvního zasedání nového Zastupitelstva umístil již na konci svého článku Chotěboř povede Rada inženýrů. "První věcí, které věnuji mimořádnou pozornost, bude změna chodu radnice, ve smyslu více ji otevřít všem občanům města," řekl hned po zvolení starosta Chotěboře Tomáš Škaryd novinám Vysočina. Celý článek si přečtěte zde. Do článku se vloudila chybička, autor píše, že " v pětičlenné radě mají nezávislí převahu tří hlasů", evidentně zapomněl, že do Rady patří také starosta a místostarosta, má tedy sedm lidí... Příští středu 20.11. otvírá Střední odborné učiliště technické Chotěboř své dveře veřejnosti. Od 13.30 hodin mají možnost zájemci o studium prohlédnout si nejen areál chotěbořského učiliště, ale i všech jeho poboček, které se nachází v Havlíčkově Brodě v ulicích U sv. Jána a Kyjovská, v Hlinsku v Čechách a ve Štěpánově. Toto učiliště slaví navíc i kulaté jubileum, neboť si připomíná 50 let od svého oficiálního vzniku, ačkoli historicky sahá až 90 let daleko, neboť už tenkrát se zde učili první řemeslníci.

Město Chotěboř má zcela nové vedení: 13.11. odpoledne byl ing. Tomáš Škaryd (ČSSD) zvolen starostou, ing. Milan Linhart (KDU-ČSL) místostarostou a dalšími členy Rady města pak zvoleni ing. Karel Polívka (Nezávislí Chotěbořska), ing. Vladimír Jonáš (Změna pro Chotěboř), Vít Heřmanský (Změna pro Chotěboř), ing. František Tůma (ČSSD) a ing. Petr Gregor (KDU-ČSL).
O průběhu ustavujícího zasedání Zastupitelstva města přinášíme na hlavní straně reportáž mého pána,
Chotěboř povede Rada inženýrů (Vedení města je úplně nové).

Tomáš Škaryd (34) je zástupcem ředitele Okresní správy sociálního zabezpečení v Havl. Brodě. Milan Linhart (41) je informatikem a.s. ETA Hlinsko. Karel Polívka (51) je majitelem zahradnictví v Chotěboři. Vladimír Jonáš (48) je manažerem pro plánování výroby GCE s.r.o. Chotěboř, Vít Heřmanský (48) je obchodníkem ovocem a zeleninou v Chotěboři, František Tůma (44) je ředitelem ZZN a.s. Havl. Brod, Petr Gregor (35) je obchodním ředitelem a jednatelem s.r.o. ALKA - Holding Chotěboř.

Jaroslav Kruntorád (SNK Broďáci) byl včera opět zvolen do funkce starosty Brodu Havlíčkova. Komunisté tam mají jedno místo v Radě. Podrobněji čtěte v novinách Vysočina zde a také v tomto článku.
Okresní noviny Cesta Vysočiny přinesly v úterý 12.11. zprávu, že Zimní stadion v Chotěboři bude otevřen již v neděli 24.11. Píše se tam: "Když vše dobře dopadne, půjdou na první mistrovské utkání s Kutnou Horou až v neděli 24. listopadu." Informace pro vás : na webu chotěbořské polikliniky http://poliklinika.chotebor.info jsou v odkazu AKTUALITY uváděna operativní hlášení o aktuálních změnách v ordinačních dobách lékařů na poliklinice i v pracovních dobách ostatních, zde poskytovaných, služeb. Mirek Stehno, webmaster.  Město Chotěboř pořádá v pátek 15.11.2002 "Podzimní trhy" na Náměstí T. G. Masaryka. Přihlášený sortiment: ponožky, textilní zboží, cukrovinky, uzeniny, prádlo, kožená bižuterie, formičky, průmyslové zboží, svíčky, keramika, obuv, košíkářské zboží, knihy, kožešnictví, kapesníky, čepice, čelenky, bižuterie, dřevěné hračky. Zve vás Frant. Šimon, Živnostenský úřad.
Nedá mi to (i když mému pánovi se to moc nelíbí), abych vám napsal, co mi můj čenich vyčetl  nového v povolebních jednáních, ve větru od města. Ta probíhají i v neděli večer, ale už předtím bylo účastníkům navrženo, že nový starosta Tomáš Škaryd (za ČSSD, ale nečlen) bude mít k sobě v Radě ze své strany oporu ve Františku Tůmovi (též nečlen za ČSSD). Stejně tak nový místostarosta Milan Linhart (KDU-ČSL) bude mít v Radě podporu v Petru Gregorovi (též nečlen za KDU-ČSL). To jsou čtyři radní, takže zbývají tři volná místa. Již se neuvažuje o komunistovi v Radě, takže za podporu seskupení KDU-ČSL (4 mandáty) +ČSSD (3 mandáty) mohou získat místa v Radě zástupci Změny pro Chotěboř (3 mandáty, jeden nebo dva radní, v úvaze jsou Jonáš a Myjavec) a zástupce Nezávislých Chotěbořska (hokejisté, 2 mandáty) Karel Polívka, případně, bude li ze Změny jen jeden radní, ještě zástupce druhé sportovní strany Chotěbořská aktivita (Richter nebo Jakeš, 2 mandáty). V Radě by tak (krom Myjavce) byli všichni nováčkové a krom Linharta všichni bezpartijní. Tato nová radniční koalice bez KSČM a ODS by měla v Zastupitelstvu až 14 mandátů z 21. Volby proběhnou na veřejném zasedání nového Zastupitelstva ve středu 13.11. od 15 h ve Školní jídelně ve Smetanově ulici. Dodávám, že tyto informace nemám od nikoho z účastníků jednání. O ho hó, zasmál jsem se po psím způsobu, když jsem v pondělí ráno četl v novinách Vysočina (Havlíčkobrodsko) článek Pověřená města budou zápasit o starosty, kde značka -tas píše doslova: "V Chotěboři vypukne zasedání o půl hodiny později v jídelně Základní školy Smetanova, kde se rozhodne mezi Zdeňkem Stejskalem (ODS) a Milanem Linhartem (KDU- ČSL)." Už dlouho je totiž známo, že ani jeden ani druhý zápasit o starostu nebudou...

Mužstvo HC Chotěboř A smetlo v Litomyšli domácí 10:2. Podrobnosti jsou na naší hokejové stránce.

Fotbalové soutěže již skončily, ale tento víkend se hrály dohrávky, takže konečné přezimovací tabulky najdete na naší fotbalové stránce.

Na bílém koni letos nepřijel Martin, ale už Bohdan. V sobotu 9.11. poránu nám tu hustě sněží, mokrého sněhu je asi 5 cm, takže konečně mohu přestat pít vodu a místo ní se živit sněhem, který mi velice chutná.. O trpělivosti chotěbořského fanouška, tak se jmenuje článek Petra Němce v sobotních novinách Vysočina. V papírovém vydání je bez fotky Zimního stadionu, na internetu je doprovázen fotkou, převzatou z našeho listu. Autor uvádí na rozdíl od dementi HC Chotěboř (viz níže), že se vedení HC schůzky ve středu zúčastnilo. Chotěbořská mužstva smějí trénovat s vyloučením veřejnosti. Stavební povolení prý bylo prodlouženo do 30.12., takže žádné penále za opoždění stavby nehrozí. Celý článek čtěte zde. Můj pán vzkazuje všem čtenářům jeho článku Chotěbořská povolební matematika, že nejmladším novým chotěbořským zastupitelem je Michal Jakeš (33), kterému se zároveň omlouvá, že na něj zapomněl při výčtu nejmladších zastupitelů. Opravil to i ve zmíněném článku. Michalu Jakešovi, známému profesoru zdejšího gymnázia a stejně známému reprezentantu Chotěboře ve stolním tenise, přejeme v nové funkci hodně kuráže a úspěchů ve prospěch města.

Náš čtenář, bývalý zastupitel, mi poslal mail k mé níže uvedené zprávě: Ahoj Harry, taky se zájmem sleduju povolební rojení, i když jen z kusých informací, jelikož se jednání neúčastním. Z těchto informací jsou zajímavé ty, které signalizují skutečnost, že zvolení nezávislí i někteří zvolení za strany budou hlasovat zcela nezávisle a tak se "koalice", která zvolí příští vedení města zřejmě dá dohromady z jednotlivých zastupitelů. ČSSD na pozici starosty a s podporou komunistů (Lebruška má prý slíbeno místo v Radě) je ale dosti silná káva s ohledem na volební výsledky těchto dvou stran. A toto prý podpoří i nejmenovaný zastupitel zvolený za ODS...  Tato dohoda zřejmě vyšla momentálně jako jediná možná a průchodná pro lidovce, neboť údajně většina zvolených zastupitelů odmítá Stejskala do jakékoliv funkce, i do rady. Linhart se zřejmě zalekl odpovědnosti na místě starosty a tak by to vzal Škaryd, protože Stránský opět asi mnoha zastupitelům leží v žaludku. Nesouhlasím právě s názorem tvého pána, že povolební jednání by měli vést (a tím pádem rozhodovat "kdo s kým" a "kdo na hrad") už jenom pouze zvolení. To právě vede k výše uvedeným praktikám. Zvolení si snad uvědomují, že byli zvoleni nejen díky svému image, ale také díky hlasům, které získali i ostatní nezvolení kandidáti na příslušné kandidátce, a - jak doufám - také díky předloženému programu. Je to prostě matematický fakt. Mám totiž obavy, aby strany (a zastupitelé) trochu nepozapoměly na své volební programy právě při jednáních o koalici a v zápalu jednání o posty nespojili programově nespojitelné, jak se stalo v naší slavné vládě. Vyslovované názory na některé osoby, jako "naprosto nepřijatelný", by měly být v takovýchto jednáních používány velmi opatrně, neboť nakonec by ta "jediná průchodná" varianta nemusela být zdaleka ta nejlepší, naopak, může znamenat i velký krok zpět (nebo ještě do něčeho jiného). Přeju zastupitelům, aby se jim povedlo sestavit fungující Radu a aby do čela města postavili osobnosti se schopnostmi i vůlí k prosazení svých volebních programů. Nesouhlasím ovšem s tvrzením, že v Chotěboři vyhrála levice a že tím pádem máme mít levicového starostu případně růžovo - červenou radu. Vyhrály pravicové strany a ty by měly vytvořit koalici a obsadit vedoucí místa úřadu. Harryho pozn.: Autor se podepsal, ale já využívám našeho práva nezveřejnit jeho jméno.

Zimní stadion 7.11.2002

zs81.JPG (20288 bytes)  zs82.JPG (21104 bytes)
Právě začala montáž dřevěné části východní boční stěny (levý snímek). Na snímku vpravo je vidět, že ještě zbývá pokrýt lepenkou více než třetinu střechy.

Možná jako reakci na zprávy o probíhajících povolebních dohadovačkách v Chotěboři (neptal jsem se ho) napsal ing. Jiří Uttendorfský pro náš list článek Vrátí se nám komunismus? Článek uvádíme na hlavní straně. "Politické rošády a dohadování, kdo bude starostovat a která strana se ujme vesla, jsou nechutná. A "obyč" volič jen valí oči a říká si, proč jsem volil, když volební výsledek, nevolební výsledek, boj o "korýtka" nyní probíhá za zavřenými dveřmi a já "obyč" volič, už jsem tomu na hony vzdálen...," píše dnes v novinách Vysočina Jaroslav Švanda. Že vám to něco připomíná? Přečtěte si celý článek. K Harryho zprávě o jednání na ZS dne 6.11.2002: HC s dodavatelem o smlouvě jednat nemůže, to investor, kterým je město! Dne 6.11.2002 bylo druhé řízení o předčasném užívání stavby, o které žádá investor na Stavebním úřadě. HC pak z toho jako uživatel stavby MUSÍ PLNIT PODMÍNKY PROVOZU a naopak požaduje dodržení termínu smlouvy dokončení pro kolaudaci 20.11.2002. HC na tomto jednání ani nebyl účasten. Nemohl tedy jednat s dodavatelem (Stavounie ,a.s.) o nějakém termínu! HC a veřejnost by naopak dalšími skluzy o využití v sezóně přišly. Děláme vše pro to (i brigádnicky), co patří k provozu stadionu, nemáme kde trenovat a přehazujeme utkání, aby pak Chotěboř viděla série utkání. Skluz díla znamená hlubokou díru do našeho rozpočtu. Žádáme kategoricky DEMENTI této zprávy vůči HC. Za HC Chotěboř ing. Josef Boháč.
Harryho pozn.: V mé původní zprávě se omylem uvádělo jednání "mezi HC a dodavatelem", správně mělo být mezi "investorem a dodavatelem". HC je v tom tedy nevinně a já se mu omlouvám.
Poněkud překvapující noviny přinesl do mého čenichu vítr od města. Zatím se konala povolební jednání KDU-ČSL se sociálními demokraty a snad i komunisty. Pak ovšem můj pán ve svém článku Chotěbořská povolební matematika zapomněl na další možnost, totiž KDU + ČSSD + KSČM + Sportovní strany, bez účasti ODS a Změny pro Chotěboř (KDU a ČSSD prý nemohou však počítat se všemi svými mandáty pro toto řešení). Uvažuje se o Tomáši Škarydovi (ČSSD) jako o starostovi, Milanu Linhartovi (KDU-ČSL) jako místostarostovi. Jednání však nejsou uzavřena a budou pokračovat i o víkendu... Na Zimním stadionu už je led, ale akce zastřešení jaksi není dokončena a hned tak nebude... Ve středu 6.11. se konala jednání mezi investorem a hlavním dodavatelem stavby. Termín dokončení, prý daný i smlouvou, je 30.12. (proč nás balamutili dřívějšími termíny?), takže zatím dodavatel stavby dovolil do konce roku za přísných podmínek tréninky mužstev na ledové ploše, bez účasti veřejnosti. Čili do konce roku se v Chotěboři nebudou hrát žádná soutěžní utkání. Ustavující zasedání nového Zastupitelstva města Chotěboře je svoláno na středu 13.11. Z tohoto zasedání, kde budou zvoleni starosta, místostarosta a členové Rady města, vám přineseme naše zpravodajství. Zasedání bude veřejné, můžete přjít (od 15 h ve Školní jídelně Smetanova ul., neboť se čeká velká účast veřejnosti).
Na našem teploměru bylo ve středu 6.11. pozdě večer -5,5 stupně, ve čtvrtek brzo ráno už jen -2,5, po osmé ráno je "pouze" -1,5 stupně Celsiova. Neprší, nesněží, mráz na holo. Radost mají na Zimním stadionu, kde se stále vyrábí ledová plocha. Litomyšl - Vzhledem k tomu, že zimní stadión v Chotěboři dosud nemá dokončenou výstavbu zastřešení, odehraje se mistrovské utkání třetího kola 1. krajské ligy mužů v ledním hokeji HC Litomyšl - HC Chotěboř v neděli 10. listopadu v 17 hodin na litomyšlském stadiónu. Domácí oddíl HC Litomyšl srdečně zve všechny fanoušky.

Netradiční pohled na Chotěboř přináší foto Mirka Stehna:

zs80.JPG (45960 bytes)
Uprostřed žlutě svítí část dřevěné střechy Zimního stadionu, vzadu za ní je mimořádně vidět kaple Svaté Anny (jinak ji zakrývá listí stromů), zcela vzadu jsou Železné hory. Vpravo je část nové střechy gymnázia, vlevo střecha kina.

Novou tabulku Výsledky stran ve všech 14 okrscích pro vás připravil Harryho pán. Jsou tam vyznačeny i nejlepší absolutní a nejlepší procentní výsledky jednotlivých volebních stran. Na otázku Co by mělo být prioritou pro nově zvolené radní odpovídá dnes v Novinách Vysočina Marie Voňková z Chotěboře: "Město má několik vad na kráse. Moji maličkost ze všeho nejvíce tíží zdejší nezaměstnanost a s tím související minimum pracovních příležitostí." Další odpovědi si přečtěte zde. O internetových stránkách chotěbořské polikliniky (Sdružení ambulantních lékařů) píše dnes MF Dnes v regionálním vydání. Je tam i fotka webové stránky se situačními plánky rozmístění jednotlivých ordinací. Připomínáme adresu: poliklinika.chotebor.info
Chotěbořská povolební matematika, tak se jmenuje článek mého pána na hlavní straně našeho listu. Nejprve porovnává výsledky voleb s těmi před čtyřmi a osmi léty, pak analyzuje nové Zastupitelstvo a nakonec uvádí teoretické možnosti, jak mohou dopadnout povolební jednání o obsazení radnice. Nejvíce nových starostů bude na Chotěbořsku, kde ze tří desítek starostů letos nekandidovala na svůj původní post plná třetina. Píší o tom dnes noviny Vysočina : "Mám za sebou tři volební období a protože jsem v důchodovém věku, myslím, že je čas přenechat místo mladším," říká Pavel Březina, bývalý starosta Vísky, který si chce minimálně čtyři roky od komunální politiky odpočinout. Celý článek si přečtěte zde. Dvojice orientačních běžců Milan Venhoda (Jihlava) - Jan Hübner (Chotěboř) získala na Mistrovství České republiky v horském orientačním běhu v mužské kategorii stříbro. Honzovi Hübnerovi i jeho kolegovi gratulujeme!
Můj pán sedí u počítače a klafe pro náš list článek (koukám mu přes rameno) s názvem Chotěbořská povolební matematika. Jak mi prozradil, analyzuje výsledky voleb a probírá možné povolební koalice v Chotěboři. Spolumajitel jedné chotěbořské firmy zahynul v neděli při autonehodě na obchvatu Čáslavi. Kutnohorský deník o tom píše: "Dopravní nehoda se smrtelným zraněním se odehrála v neděli před polednem na obchvatu Čáslavi ve směru od Kutné Hory na Havlíčkův Brod. Šestatřicetiletý řidič vozidla Peugeot zřejmě za volantem usnul, protože automobil pozvolně sjel mimo komunikaci. Dále z náspu mostu k železniční vlečce, kde čelně narazil do betonových pražců a převrátil se na střechu, uvedla okresní policejní mluvčí Martina Doležalová. Vedle smrtelného zranění řidiče došlo k těžkému poranění jeho osmileté dcery. Škoda je odhadnuta na čtyři sta tisíc korun."
Zimní stadion v Chotěboři již mrazí led! Začalo se s tím v neděli večer v 18 h, protože pokrývači v těžkých podmínkách deště dokončili pokrytí střechy lepenkou nad celou plochou hřiště. V pondělí pokračují v mrazu pokrýváním střechy nad tribunou. Podle dobře informovaného zdroje se ale 10.11. hrát ještě nebude, protože stadion nebude zkolaudován, mj. i pro nedokončené záchody, na kterých nikdo nepracuje. Zdroj míní, že kolaudace bude možná do 25.11.
"Zatím nás nikdo neoslovil, a tak je předčasné hovořit o koalici. O funkce na radnici neusilujeme, ale rádi bychom dvě místa v Radě," řekl Vladimír Myjavec (Změna pro Chotěboř) pro úterní vydání novin Vysočina. Celý článek si přečtete zde. Pro sestavení koalice na zdejší radnici bude totiž rozhodující, ke komu se přikloní další nezávislí a ČSSD.
V noci na úterý 5.11. tu napadl lehký sněhový poprašek, který vydržel na střechách a trávnících. Teplota 2,5 stupně pod nulou. Pod nulu se dostala již v noci na neděli (-0,8 stupně). Ve Ždírci n.D. se pro kraj kraj Vysočina vyslovilo celkem 528 tedy 43,8% oprávněných voličů, pro kraj Pardubický 668, tedy 55,4 procent. Ankety se zúčastnilo celkem 1207 voličů, tj. 54% všech zapsaných voličů a 90% voličů, kteří se zúčastnili komunálních voleb. V Krucemburku dalo 485 občanů hlas v anketě pro Vysočinu a 374 občanů pro Pardubice. Nejtěsnější výsledek anketního hlasování byl v Malči, kde se 183 občanů vyslovilo pro Vysočinu a 182 pro Pardubice. V Libici nad Doubravou těsná nadpoloviční většina z necelé pětistovky hlasujících žádala odtržení obce od stávajícího kraje. „Vzhledem k výsledkům v Chotěboři výsledky neznamenají nic a celá věc je nyní pasé,“ prozradil libický starosta Jaromír Saidl. „O dalších krocích bude už rozhodovat nové zastupitelstvo. Hlavně jsme chtěli mít v ruce jasné vyjádření vůle obyvatel a to se podařilo,“ uvedl chotěbořský starosta Zdeněk Stejskal. Oba starostové to uvedli pro pondělní regionální vydání MF Dnes.
Já už jsem dávno spal, když ve dvě v noci přijel můj pán a hned umisťoval výsledky voleb v Chotěboři do našich stránek. Přidávání nových informací dělal pak ještě celé dopoledne a po obědě, ani s tím jsem mu nepomáhal, protože dopoledne chodím se Štefanem na procházku a po obědě musím spát. Za informace k volbám děkujeme také ing. Jiřímu Fišerovi a Blance Hyršové z Městského úřadu. V Brodě Havlíčkově vyhráli komunální volby komunisté, jak se můžete přesvědčit zde. Volby v sousedním Ždírci n.D. vyhrálo Sdružení nezávislých kandidátů Ždírec, podrobnosti jsou zde. Usnesení poslední předvolební Rady města si můžete přečíst zde.
Usnesení mimořádného Zastupitelstva města ze dne 30.10. si můžete přečíst zde.
Naší snahou bude, abyste si již v neděli ráno mohli přečíst výsledky voleb v Chotěboři na našich stránkách. Svérázným způsobem projevila svou náklonnost číšníkovi známé restaurace na neméně známé chotěbořské křižovatce jedna návštěvnice, která jej po krátkém rozhovoru bacila skleněným popelníkem po hlavě. Musel být ošetřen s tržnou ránou na hlavě a protože rozvášněná žena navíc napadla hosty, kteří přispěchali oběti na pomoc, byla vyšetřována pro výtržnost na nové úřadovně zdejší Policie. Druhý číšník podniku to komentoval lakonicky: "Budu teď chodit do práce s helmou." Zastupitelstvo města se ještě sešlo naposledy na mimořádném zasedání ve středu 30.10. Poté zasedla i Rada města na svém posledním řádném zasedání. Z obou zasedání budou usnesení uveřejněna ještě o víkendu na webu města a my vás na to zde upozorníme.
Nový web přibyl mezi Chotěbořské weby. Stránky zdejší organizace Českého svazu ochránců přírody najdete na adrese  www.csop-chotebor.euweb.cz. Připomínáme adresu seznamu Chotěbořských webů: internet.chotebor.info. Zdalipak víte, co je to "obnovení pokojného stavu"? Když jsme dnes četli s mým pánem v novinách Vysočina článek Může se krást i pitná voda, zdálo se nám, že to jsou Hrabalovi Pábitelé. Ale ono ne, ono je to v Chotěboři...

Internetová mutace novin Vysočina, Noviny Havlíčkobrodska, doznala změn ve svém vzhledu. Je třeba říci, že změn k lepšímu, už tam nejsou jen nic neříkající názvy článků, ale u každého je uvedeno, o čem pojednává. Také jsou tam dnes (snad poprvé) články pouze o našem okrese. Bohužel však tam stále najdeme kuriozitu - texty k fotografiím, leč bez fotek...

Webové stránky obce Maleč, které jsou ještě ve stadiu výstavby, získaly ocenění Tip roku 2002 časopisu Veřejná správa. Časopis je týdeníkem vlády ČR. Před rokem stejné ocenění získal web města Chotěboře. O letošních Tipech si přečtěte zde.

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát

Jméno:

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet