harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 51

harry.jpg (9789 bytes)

září II   2002
I. polovinu Novinek září najdete zde

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 50 četlo: 2966


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky

Archiv vydání

Chotěboř Net

Kultur.programy

Chotěbořské weby

Předminulé Novinky

Drby z vrby 2001

Chotěboř.info

Kino

Narodili se

Sportovní strana

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Pokud se vám zdá, že vidíte
Novinky poněkud starší,
klepněte na tlačítko
Obnovit (Aktualizovat)
Fotbal
Hokej | Bundesliga
Volejbal Ping-pong

Chotěbořské Jídelní lístky: Pizza až do domu
PD Halama  PD Veselý  Bufet Vysočina Na růžku  Modrá hvězda

Volby 2002
volební rubrika

ODS
Chotěboř
ČSSD
Chotěboř
Atletika
TJ CHS
Atletika
SK
 

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

ikonddnv.gif (4769 bytes)
Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)
Nadační fond pro TMP mládež

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info.

 

Inzerci chotěbořských firem v našem listě najdete zde na adrese: inzerce.harry.cz

Databáze akcí v kraji Vysočina

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Nová tel. čísla: zde nebo zde. Telef. obvod Chotěboř - místo předčíslí 0453 je 569. Mobily - vynecháte nulu na začátku

Volby 2002
v Chotěboři

Přečíslování telefonů v Excelu: Jednoduchý program, při startu na otázku Povolit makra? odpovězte Ano. Po nastartování si jej uložte do počítače a pak teprve používejte. Jiný program Přečíslování si můžete stáhnout do svého počítače zde (je zazipován !) a máte po starostech.

Irácké zbraně hromadného ničení
Oficiální dokument britské vlády

138 uchazečů projevilo zájem o práci na zdejším Městském úřadě, kde vzniknou tři nová místa na odboru životního prostředí, jedno místo na živnostenském úřadě, dvě místa na stavebním odboru, čtyři na organizačním a dvě místa na sociálním odboru. Navíc bude na městský úřad převedeno i 21 pracovníků z Okresního úřadu, takže počet úředníků se zvýší o 33. Výběrové řízení již proběhlo a zástupci města byli překvapeni schopnostmi a znalostmi přihlášených. "Byl jsem skutečně překvapen, jak vzdělaní a schopní lidé nemají práci," uvedl v úterý 1.10. novinám Vysočina starosta Zdeněk Stejskal. Jak dodal, jen málo z nich někdy ve státní správě pracovalo a proto je musí Městský úřad do konce roku zaučit a připravit na tuto práci.

Naše rubrika Volby 2002 přináší nově volební program KDU-ČSL, nazvaný Tým pro Chotěboř. Na hlavní straně rubriky najdete též, co o kandidátkách sportovců píší pondělní noviny Vysočiny. Ke svému v pořadí již šestému jednání se minulý čtvrtek sešli v Chotěboři zástupci Svazku obcí Podoubraví a krajů Pardubického a Vysočiny. Cílem setkání bylo podrobněji diskutovat důsledky případné změny hranic kraje Vysočina a Pardubického kraje. Předložený návrh ankety pro občany byl shledán nevyhovující. Jednání o budoucnosti mikroregionu pokračují za týden, kdy se zástupci setkají ve Ždírci. Podrobnosti v novinách Vysočina zde.

Zimní stadion 28. a 29.9.2002

zs51.JPG (38574 bytes)

Dlouho jsme již nepřinesli fotku, takže zde vidíte, jak montáž střechy poskočila kupředu. Hotov a propojen je nosník č.9 a připravuje se lešení pro montáž předposledního 10. nosníku. Ta začala v neděli 29.9. poránu a odpoledne byl 10. nosník hotov. V popředí vidíte část Svatováclavského dětského dne, pořádaného KDU-ČSL pro děti na Koubku.

Svatováclavský dětský den na Koubku 28.9.2002

vaclavpout.JPG (39639 bytes)

Počasí organizátorům pouti nepřálo, přesto přišlo mnoho dětí. Snímek je však pořízen až v 16 hodin, kdy hlavní program byl již skončen.

Regionální vydání MF Dnes chválí v pátek 27.9. weby městských úřadů v  Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou, Chotěboři, Telči, Polné a Novém Městě na Moravě, protože již uvádějí nová telefonní čísla na své pracovníky. Naopak kritizují weby městských úřadů v Třebíči, Velkém Meziříčí, Pelhřimově, Třešti, Ledči nad Sázavou, Přibyslavi, Světlé nad Sázavou a částečně i v Náměšti nad Oslavou, protože změny v telefonech dosud neuvádějí. Chotěbořský rodák Ondřej Valenda (19), student lesnické fakulty ČZU a syn zdejšího známého lesníka, vystřílel na nedávném 4. kole Českého poháru nový český juniorský rekord ve skeetu, když dosáhl výkonu 122 ze 125. Zkuste si to představit, ve 125 střelách se netrefíte jen třikrát... Ondřej střílel v Brně na střelnici v Soběšicích ve dvou dnech na přelomu srpna a září, první den trefil 74 ze 75 (!), druhý den pak 48 z 50. Tímto výkonem se dostal na 2. místo v Českém poháru a v žebříčku ČR je na místě třetím, což mu dává téměř jistotu na zařazení do české reprezentace v příštím roce. Ondra studoval dříve Střední lesnickou školu v Trutnově, kde byl po čtyři roky členem tamního Sportovně střeleckého klubu. Rekordmanovi gratulujeme a přejeme hodně úspěchů nejen ve střelbě, ale i ve studiu. Podrobnější údaje přineseme v článku na hlavní straně. V pondělí 23.9. zasedla Rada města Chotěboře a schválila usnesení, které si jako obvykle můžete přečíst zde. Též jako obvykle vybíráme, co je pro nás a možná i pro naše čtenáře zajímavé:   Rada města projednala žádost majitelů domů č. p. 1668,169,1670 a 1671, ul. Osevní Chotěboř, o úhradu škod, vzniklých při silném dešti dne 1. 9. 2002. Rada města žádá o sdělení právního titulu žádosti a sdělení výše náhrady požadované žadateli. Rada města vzala na vědomí oznámení p. Bohumila Flachse, Plzeň, o ukončení pořádání městských trhů na náměstí T. G. Masaryka v roce 2002 jeho firmou a projednala žádost p. Čeňka Berouska, zprostředkovatelská činnost, Praha 9, o provozování "Tradičních českých trhů" na náměstí T.G.Masaryka v Chotěboři. Rada města souhlasila s konáním trhů v roce 2002 s tím, že trhy budou konány vždy 4. týden v měsíci, za jednodenní pronájem náměstí provozovatel trhů do 12:00 hodin téhož dne uhradí v pokladně MěÚ částku 5.000,-- Kč a dále zajistí úklid náměstí. Provozovatel trhů zašle tajemníkovi MěÚ konkrétní termíny konání trhů. Rada města ukládá nejprve informovat o možnosti provozování trhů za výše uvedených podmínek p. Jiřího Němce, Chotěboř. Rada města souhlasila s prezentací jednotlivých volebních stran na stránkách říjnového měsíčníku "Chotěbořské Echo" v rozsahu formátu A5 na jednu volební stranu.
Chotěbořský rodák Luboš Němec se stal v letošní sezóně českým králem seriálu cyklomaratonů v terénu a na silnici mu v této železné kolečkářské disciplíně patří třetí republiková příčka. Přečtěte si o tom v pátečním vydání novin Vysočina v tomto článku. V právě vydaných Zlatých stránkách došlo k chybnému uvedení některých telefonních čísel Okresního ředitelství Policie ČR. Správná telefonní čísla jsou pro dopravní inspektorát 569 490 255, dopravní nehody 569 490 251 a oddělení cizinecké policie má telefonní číslo 569 490 251.

Spolek chovatelů koní Havl. Brod pořádá v neděli 29.9. ve Vilémově už 12. Chovatelský den. Současně je tam Svatováclavská pouť. Harmonogram akce: registrace koní do 9.00, předvedení do 11.30, pak průvod městem. Občerstvení zajištěno, prodej "koňských"věcí také. Všichni jsou zváni. Podrobnější informace na tel.602 573 004,  p.Prchalová

K pronájmu je jeden z rybníků Kacíře, který je dosud v majetku města. Jde o rybník, zvaný Kumpánek, parcelní číslo 2817. Zájemce se musí přihlásit na Městském úřadu a zavázat, že provede opravu rybniční hráze a nechá rybník odbahnit do června 2003.

První půle tohoto týdne patřila na Zimním stadionu montáži osmého nosníku. Pracovalo se také na pokrývání střechy prkny, ale špatné počasí neumožnilo větší postup prací. Pracuje se i na zemi, jeřáb položil první překlad na tribunu směrem od východu, kde ještě nepřekáží lešení pro montáž střechy.

KONKURZNÍ ŘÍZENÍ na funkci ředitele (ředitelky) příspěvkové organizace "Mateřské školy Chotěboř" právě vypsalo Město Chotěboř. Podrobnosti jsou na webu města zde.
"Nechtěl jsem, aby si Američané mysleli, že Češi žijí ještě způsobem, jako kdyby slezli právě ze stromu, a tak když měli zájem vidět nějakou českou firmu, vzal jsem je do Chotěbořských strojíren, kde se vyrábějí součástky k automobilům (Harryho pozn.: má na mysli CHS Služby )," vypráví dnes v novinách Vysočina starosta Podmoklan Jiří Zatřepálek. "Když Američan viděl supermoderní provoz, doslova a do písmene valil oči. Samozřejmě se Američané ptali, kolik si ti dělníci u nás vydělají. Když jsem mu řekl že v přepočtu tak 400 dolarů za měsíc, prohlásil, že tolik by si v jeho továrně vydělali za tři dny a takové fachmany by okamžitě zaměstnal." Celé vyprávění si přečtěte zde.
O minulém víkendu byl 38 letý muž chycen v ulici Krále Jana při vloupání do nákladního auta.
Pokus o krádež je řešen ve zkráceném přípravném řízení.
Žádný program na přečíslování, jak jsme zjistili, neumí najít nová čísla, kam se hlásí poruchy elektřiny nebo plynu. Pokud je znáte, dejte nám prosíme vědět zde. Stará čísla byla: elektřina 0451-1236, plyn 0451-1239.
V pondělí 22.9. dopoledne dostáváme řadu zoufalých telefonátů, jak získat nové číslo telefonu ze starého. Výše máme sice odkaz zjistěte si nové číslo, ale server Telecomu je beznadějně zaplaven žádostmi o přístup, takže se na něj neproboxujete. Jó včera, to byl ještě volný, dnes už pozdě bycha honit... Chotěbořské firmy zklamaly, co se týče přečíslování telefonů na jejich webových stránkách. Vlevo píšu, jak nemožné je zjistit nové číslo u Telecomu. Přichází tedy v úvahu zjistit je z webových stránek firmy, kam se chci dovolat. Tak jsme se s mým pánem koukli na stránky zdejších firem. Je jich málo, které přečíslováno mají, a je tedy třeba je pochválit: AUCON, GCE, CHS služby, JCS Computer, Jednota Velkoobchod, UN STAV, V.M.D., Jiří Voldán a několik menších firem. Ostatní, zvláště ty velké firmy, přečíslováno nemají! To nesvědčí o zrovna dobrém přístupu k jejich zákazníkům...
Můj pán také přečíslovával telefony, nejen ve svém mobilu, to byla záležitost půlhodinky, ale přečíslování telefonů na všech webových stránkách, kterým dělá správce, mu trvalo skoro celou sobotu. Nejsložitější to bylo ve stránkách OVD Jednota a města Chotěboř, tam je telefonů nejvíce. Po neobvykle dlouhé době se konečně vzpamatovala Všeobecná zdravotní pojišťovna v Brodě Havlíčkově a uzavřela smlouvu se známým chotěbořským fyzioterapeutem Albertem Jindrou, který ve své ordinaci v budově ČSAD Bus u nádraží léčí i za pomoci složitých přístrojů bolavá záda a končetiny včetně ergoterapie dočasně nepohyblivých. Pojištěnci VZP tak už nemusí za jeho služby platit. Naštěstí my oba v redakci jeho služeb (zatím) nemusíme využívat...

Rada města nedávno věnovala na žádost kronikářky zdejšího gymnázia Marie Menšíkové 2000 Kč na Projekt gymnázia Chotěboř. Jeho cílem je zachytit na kameru život této školy, přičemž záznam, který vznikne, hodlá škola použít pro studijní a informační materiál o gymnáziu a městě.

Své multimediální programy na konec září a říjen zveřejnila na svém webu kavárna Modrá hvězda. Nechybí tam i oblíbená Karaoke show a diskotéky.
Hotel Slunce v Brodě Havlíčkově změnil majitele a naše čtenáře bude jistě zajímat, že mezi nimi jsou dva chotěbořáci, z nichž jeden je spolumajitelem zdejší restaurace a kavárny. Zjistit to může zvědavec, jenž navštíví web hotelu a poté Obchodní rejstřík (odkaz do něj je na www.chnet.cz). Zimní stadion v druhé půlce týdne do 22.9.: Pokračovaly montážní práce střešní konstrukce. Díky práci i o víkendu stihli montážníci zkompletovat nosníky č. 6 a 7 a propojit je s nosníky předchozími (bude jich 11 plus dva na krajích). Další montážní firma (Tesaři Hranice) si vyzkoušela pokládání vrchních prken na střešní konstrukci mezi nosníky a požárně izolačního materiálu na krajní pole střechy u strojovny.
Přečíslování telefonů asi bude stát hodně peněz a někde se musí ušetřit. Podle našich informací propouštějí Telecominíci s koncem letošního roku ze svých služeb posledního mohykána Jardu K., jenž tu v Chotěboři zbyl po předchozích čistkách, kdy z kdysi původních několika desítek zbyl postupně jen on sám. Zřejmě už tu nejsou vůbec žádné poruchy, ke kterým by jezdil... Budova společnosti je k pronájmu, což by nemělo uniknout místním podnikatelům (bezporuchový telefon už tam je). Milovníci brodského piva Rebel to tu budou mít snazší. Pivovar se snaží dostat do Chotěboře, zaplavené jinak plzeňským, více svého piva. Již si pronajal restauraci U kostela a nyní inzeruje pronájem 1. patra v BENE na náměstí, které si předtím též pronajal. Jistě mu to usnadní cena, která je ve srovnání s Prazdrojem přece jen příznivá. A aby místních pohostinství bylo ještě více, chystá se ve zdejší sokolovně otevření speciální vinárny v podzemí...
Přečíslování telefonů se nás v redakci dotkne jen minimálně. Ježto nepoužíváme už dva roky pevný telefon (stejně jako nejezdíme koňskou bryčkou a poštu neposíláme ani Českou poštou, ani poštovními holuby), postačí když si vy, kteří na nás máte číslo mobilu, smažete tu nulu na začátku. Hůř jste na tom vy, kteří máte připojení na internet telefonem. Tam budete též mazat nulu na začátku, ale postup bude složitější. Zdejší firma JCS Computer vám to ulehčuje svým návodem zde. Jak píší ve čtvrtek noviny Vysočina v tomto článku, hlavním důvodem pro nedodržení stanoveného harmonogramu zastřešení Zimního stadionu "o tři až čtyři týdny" jsou "některé nedostatky v projektové dokumentaci spojené se zakládáním stavby v těsném sousedství stávající sportovní haly". Ten, kdo jim tuto informaci poskytl, mluvil jen čtvrt pravdy. Podstatným důvodem je malý počet pracovníků na pozemních i montážních pracích (neúměrně k velikosti akce), špatná organizace práce a chybný harmonogram (na položení překladů na tribuny se nyní musí čekat, až bude dokončena střecha). Kdo chodí denně kolem stadionu, může to potvrdit. Opět nám tu někdo věší bulíky na nos... Připomínám, že na skluz v harmonogramu jsme zde upozorňovali už od jara a sklízeli za to nevlídné reakce některých zúčastněných.

Třemi fotkami se vracíme k zahájení oslav 725 let obce Maleč

725malec1.jpg (23066 bytes)  725malec2.jpg (16005 bytes)
Vlevo má zahajovací proslov starosta Malče Vlastimil Ježek, vpravo zdraví malečské krajský hejtman František Dohnal. Oba pánové mají za sebou členy chotěbořského Doubravanu, kteří zpěvem zpestřovali program.

725malec3.jpg (16319 bytes) 

Oslavence přišel též pozdravit předseda Svazku obcí Podoubraví Jaromír Saidl, starosta sousední Libice n.D., která nedávno oslavovala udělení krajského titulu Vesnice roku.

Další fotografie z oslav budou postupně zveřejněny na webu obce Maleč, www.malec.cz

Glosa Harryho pána: Čeština je jazyk, který při nedodržení přesné formulace vytváří slovní spojení s několika možnými významy a pak to vede ke zmatení čtenáře. Znepokojuje mne, že se s tímto faktem příliš často setkávám v úředních formulacích, určených pro množství čtenářů. Jako příklad použiji formulace usnesení z Rady města Chotěboře (snad mi to její členové odpustí, ale právě oni by to po tom, kdo usnesení formuluje, měli číst, když už si to nepřečte po sobě sám autor. Příklad první: "Rada města se rozhodla, že každý z jejich členů a tajemník MěÚ věnují na povodňový fond ze svých vlastních prostředků celkovou částku 4.000 Kč." Tuto nejasně formulovanou zprávu převzaly noviny Vysočina, které dne 18.9. formulaci ještě trochu pozměnily: "Rada města rozhodla, že každý z členů rady včetně tajemníka městského úřadu, věnují na povodňový fond ze svých vlastních prostředků celkovou částku 4000 korun." A teď čtenáři přemýšlej: Dali každý 4 tisíce nebo 4 tisíce dala celá Rada (včetně tajemníka je jich osm, tak by to bylo 500 na jednoho)? Stačilo vynechat slůvko "každý" a napsat skutečnou celkovou částku za celou Radu. Aby bylo jasno: Nejde mi vůbec o to, kolik kdo dal, jde mi o to, že nejasná formulace připouští dvojí výklad a mate čtenáře! Příklad druhý: "Rada města projednala sdělení OkÚ Havlíčkův Brod o změně poskytnutí pomoci v zaplavených oblastech, připravovaných OkÚ Havlíčkův Brod. Rada města ukládá předložit návrh v zastupitelstvu města na využití fin. prostředků pro obnovu majetku ve městě a v místních částech." Přečtěte si první větu usnesení raději dvakrát. Formulace je poněkud nesrozumitelná, vypadá to jakoby Okresní úřad připravoval zaplavené oblasti. Pokud tam slovo "změně" nahradíte slovem "změnách", už to srozumitelné bude. Druhá věta též mate čtenáře, hovoří o využití finančních prostředků pro obnovu majetku ve městě. Ale jakého majetku? Městského, soukromého, zaplaveného, stačilo by jedno slůvko navíc a bylo by jasno. Dalo by se také přímo formulovat, že půjde o pomoc zatopeným občanům (jak doufám). Takže se obracím na všechny z vás, kdo něco píšete, co po vás budou číst jiní: Po napsání si to po sobě přečtěte a raději třikrát. Já si to čtu čyřikrát (jsem už přece jen starší sklerotik)...

Místní společnost Rybářství Vysočiny se připravuje na úspěšné zvládnutí podzimních výlovů. Jak uvedl jednatel společnosti Josef Nikl, neměla by nastat žádná krizová situace v množství kaprů pro tradiční večeři o Štědrém dnu, i když značnou část násady jim odplavily nedávné záplavy, které se nevyhnuly ani oblasti Vysočiny. Konečný účet tak rybáři stanoví až po dokončení výlovů všech rybníků. O několik let předběhl svou dobu i okolní sousedy Městský úřad ve Ždírci n. D., když začal moderním způsobem využívat kaly z čistírny odpadních vod v kombinaci s likvidací odpadů. Autor nápadu je tamní místostarosta Miloslav Gajdorus, původním povoláním chemik. Podrobnosti, jak ve Ždírci dělají z odpadu kompost, si přečtěte v novinách Vysočina zde. Již deset let se koná celorepubliková akce Den bez aut, letos se tak stane 20. září. K prospěšné akci se jako vždy hlásí okresní město. Dne bez aut se může zúčastnit kdokoliv, komu není lhostejný negativní vliv dopravy na životní prostředí. V Chotěboři, snad proto, že tu není městská hromadná doprava, se k této akci mlčí, ale na kolech by se tu jezdit dalo...
U Chotěboře žije stohlavé stádo koz. V ČR v současnosti hospodaří asi 20 kozích farem, mezi tři největší patří Agrospol Počátky u Chotěboře. Stádo o sto kusech se chová v prostorách adaptovaného kravína v Příjemkách. Ročně se tu z 8100 litrů mléka vyrobí 1,4 tuny čerstvého sýra. Na jaře se prodávají kůzlata na maso. „Za kilogram masa se platí kolem 140 korun, to je poměrně zajímavé,“ řekl společník firmy Jiří Mergl. S chovem koz se v Příjemkách začalo v roce 1992. Na padesát kůzlat se sehnalo od lidí na vesnicích. „V současné době to není na rozšiřování stáda, ale věřím, že doba pro kozí sýry ještě nastane. Zatím tu jsou stravovací návyky z minula i jistá averze vůči kozám,“ řekl Mergl. Podle něj u spotřebitelů hraje roli i vyšší cena kozích výrobků. Stavy koz se u nás za sedm let snížily na polovinu. Zatímco v roce 1995 se v ČR chovalo na 45 tisíc kusů, do letošního roku podle Svazu chovatelů ovcí a koz stavy poklesly zhruba na 20 tisíc kusů. (čtk) Brodská Kotlina se ve středu 18.9. dočká domácí premiéry hokejistů HC Rebel Havlíčkův Brod. Od 18.00 se zde představí mužstvo Benátek nad Jizerou a mělo by se stát předmětem reparátu domácích, kteří v sobotu nečekaně klopýtli v Chrudimi.
"Tomu neznámému odborníku by měli dát medaili a jeho metodu zařadit na server www.vymluvy.cz," pravil ke mně můj pán, když si přečetl článek v posledním Chotěbořském Echu. Posuďte sami, starosta tam píše: "Účastí na zasedání jsem pověřil odborníka, ten však v daný čas byl pracovně vytížen a nemohl se na jednání dostavit." Já se v tom moc nevyznám, ale můj pán se ještě dlouho usmíval... Každopádně má neznámý odborník u nás Cenu Zlatého Bulíka za prvotřídní věšení bulíků na nos. Starostovi pak věnujeme Cenu Útěchy, protože mít takové podřízené, kteří tak plní jeho pokyny, to musí být radost... Pozor na zákon o ochraně osobních dat! Když jsme se probírali novým Chotěbořským Echem, přečetli jsme si článek Chotěbořští kronikáři. Uvádějí se tam životopisy dosavadních tří zdejších kronikářů, dva již nežijí. Špatně však dopadla současná kronikářka, protože autorka článku dost netaktně uvedla její přesné datum narození. To se u žijících osob ženského pohlaví nezveřejňuje, paní autorko článku! Nehledě k tomu, že to nedovoluje zmíněný zákon na ochranu osobních dat, jehož by se postižená mohla dovolávat... A když už se zde probíráme Chotěbořským Echem, posteskl si tam velitel Městské policie, že si někteří občané stěžují na hluk sousedních stavebních prací a píše: "Pokud by ve dne nebyla nezbytná tolerance občanů, obávám se, že si za chvíli nebude možné kvůli lidské nesnášenlivosti ani pustit na zahradě rádio." V tom má nepochybně pravdu. V souvislosti s tím mne však napadlo, že nové chotěbořské Zastupitelstvo by mohlo schválit vyhlášku o zákazu používání travních sekaček v neděli, aby alespoň jeden den v týdnu si člověk (i pes) mohl užít trochu klidu na zahrádce, když už se lidé nedokážou sami domluvit a najdou se i tací, co sekají i o nedělním poledni...
Mezi chotěbořské firmy, které mají svůj web, se nově zařadila stavební firma UN STAV s.r.o. První polovina týdne za Zimním stadionu patřila montáži pátého nosníku. Začala v pondělí odpoledne, v úterý byl nosník dokončen a poté probíhalo jeho propojování s nosníkem předchozím. SVATOVÁCLAVSKÝ DĚTSKÝ DEN pořádá KDU-ČSL Chotěboř. Sobota 28. září, na louce Koubek. Podrobnosti v naší rubrice Volby 2002.

pomoczapl.jpg (26725 bytes)

Níže jsme přinesli zprávu, že 12.9.2002 odvezl starosta města Chotěboře Zdeněk Stejskal částku 100.000 Kč a věci získané materiální sbírkou do vesnice Lužnice v jižních Čechách, kde bylo vše předáno tamnímu místostarostovi panu Jiřímu Hrochovi. V této vesnici, která má asi 290 obyvatel bylo v době povodní 38 domů velice poškozeno a tři domy úplně zničeny. K této zprávě přinášíme foto.
Pro vás, kteří musíte stále někam jezdit, je tu nový chotěbořský web,  cestovní agentura Štefi Tour Zdeňky Štefánkové. My jej samozřejmě zařazujeme do našeho adresáře chotěbořských webů na známé adrese internet.chotebor.info. PROGRAM CHOTĚBOŘSKÉHO DIVADLENÍ aneb 20 dkg Junioru - Středa 18.9.2002
8.30 hodin - sokolovna
Divadýlko Kuba Plzeň NEBOJSA
10.00 hodin - kino Divadýlko z pytlíčku Pardubice JAK NA OBRA
11.30 hodin - sokolovna Gajdoši Brno BALADY V PROMĚNÁCH STALETÍ
15.30 hodin - kino (sokolovna) Richard Adam PÍSNĚ, KTERÉ NESTÁRNOU
Posezení a povídání se zpěvákem, legendou padesátých let, který jako první u nás zpíval písně Franka Sinatry.
19.00 hodin - Junior Společenský večer - tradiční Juniorský Country bál
Příjemný večer s tancem, výukou country tanců, hrami a soutěžemi. Hudební doprovod zajistí chotěbořská bluegrassová kapela DETTO.
Informace registračního úřadu v Chotěboři
Městský úřad v Chotěboři příslušný jako registrační úřad ve smyslu ust. § 21 odst. 3 zákona č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů (dále jen "zákon o volbách") rozhodl ve smyslu § 23 (3) z. o volbách o registraci kandidátních listin, které předložily volební strany kandidující do zastupitelstev obcí patřících do územního obvodu Městského úřadu v Chotěboři. Všechna rozhodnutí jsou k nahlédnutí v budově městského úřadu v I. poschodí na úřední desce. V Chotěboři 16. 9. 2002.
Minulé pondělí, 9.9., zasedla letos potřinácté Rada města Chotěboře. Její usnesení si můžete jako vždy přečíst zde. Vybíráme: Rada města projednala sdělení OkÚ Havlíčkův Brod o změně poskytnutí pomoci v zaplavených oblastech, připravovaných OkÚ a uložila předložit návrh zastupitelstvu města na využití fin. prostředků pro obnovu majetku ve městě a v místních částech. PROGRAM CHOTĚBOŘSKÉHO DIVADLENÍ aneb 20 dkg Junioru - Úterý 17.9.2002
8.30 hodin
- sokolovna Divadlo Matěje Kopeckého Praha SKŘÍTEK SE VRACÍ
10.00 hodin - Junior Malé divadýlko Praha O STATEČNÉ PRINCEZNĚ MÁNĚ
11.30 hodin - kino ELF Praha Johannes doktor Faust - Jan Prokeš
16.00 hodin - sokolovna Divadlo Trakař Praha JAK SE HONZA NAUČIL BÁT - Vlasta Špicnerová
19.00 hodin - Junior Sólisté orchestru BROLN a současně členové skupiny Gajdoši Brno MORAVA KRÁSNÁ ZEM Pořad plný krásných a známých lidových písniček a melodií s úsměvným vyprávěním. Sólisté orchestru BROLN se podělí o vše úsměvné a veselé, co je na pouti za lidovou muzikou potkalo. Od samého začátku až do úplného konce budete mít příležitost si zazpívat i zatancovat.

V neděli 15. září 2002 se v Hodoníně uskutečnilo mezistátní utkání žactva mezi Českou a Slovenskou republikou v atletice. V dresu českého "áčka" bojovala na trati 1500 m i chotěbořská Veronika Benešová a vedla si velmi dobře. Mezi nejlepšími mílařkami z obou republik doběhla druhá za Lucií Křížovou, která běžela také za ČR A. Podrobnosti na stránce Atletika SK Chotěboř.

Zastupitelé města Chotěboř dne 2.9.2002 odhlasovali finační pomoc pro obec postiženou záplavami. Město zároveň 14 dnů organizovalo materiální sbírku. Na doporučení okresního úřadu byla vybrána konkrétní obec, kam dne 12.9.2002 odvezl osobně starosta města Chotěboře Zdeněk Stejskal částku 100.000 Kč a věci získané materiální sbírkou. Ve vesnici Lužnici v jižních Čechách bylo vše předáno místostarostovi panu Jiřímu Hrochovi. V této vesnici, která má asi 290 obyvatel bylo v době povodní 38 domů velice poškozeno a tři domy úplně zničeny a proto tuto pomoc vděčně přijali.
V Malči proběhly o víkendu úspěšně oslavy 725 let obce. Bohatý program přišlo a přijelo sledovat asi 500 malečských občanů, rodáků i těch, kteří tam kdysi žili a pracovali. Mezi hosty byl též hejtman kraje Vysočina. Podrobnosti a fotografie budou uvedeny na webových stránkách obce Maleč.

Dětský domov v Nové Vsi u Chotěboře oslavil svou padesátku   ve velkém stylu. Podrobnosti si přečtěte v novinách Vysočina zde.

Zásahové jednotka chotěbořských hasičů musela o víkendu vyjet zlikvidovat obtížné sršně v  nedalekých Čečkovicích.

PROGRAM CHOTĚBOŘSKÉHO DIVADLENÍ aneb 20 dkg Junioru - PONDĚLÍ 16.9.2002
8.30 hodin - Junior
Divadlo U staré herečky, O LÍNÉ LIDUNĚ A TŘECH PŘADLENÁCH - Jarmila Vlčková.
9.45 hodin - kino Divadýlko Mrak Havlíčkův Brod, TROJLÍSTEK POHÁDEK.
10.45 hodin - sokolovna Divadlo Koňmo Praha, JAK ŠLO VEJCE NA VANDR.
13.00 hodin - sokolovna Divadlo Studna Hosín, ZAKLETÁ PRINCEZNA - Alena Švecová a kolektiv
14.15 hodin - náměstí Divadlo Studna Hosín, Zahájení Chotěbořského divadlení - chůdy. Předání ocenění autorům nějlepších prací výtvarné soutěže Divadlení s Juniorem
14.45 hodin - náměstí Benedikt - skupina historického šermu, KRČMA. Humorný barokní příběh.
16.00 hodin - Junior Divadlo TAMTAM Praha, OSTROV ANEB ZTROSKOTANCI - Jan Prokeš a Václav Zeman.

19.00 hodin - kino Kamarádi Brno, ZPÍVEJTE LIDIČKY. Přátelské setkání s milými písničkami a povídáním, ve kterém se setkávají moudrost i humor, tak jak je život přináší, možná s hostem Ondřejem Vetchým. Cena: 50 Kč
V sobotu ani v neděli se na Zimním stadioně nemontovalo. Montážníci odjeli na víkend. Jsou hotova 4 pole střešní konstrukce z celkových 11. Neškodí si připomenout, že montáž začala v pondělí 19.8., tedy před čtyřmi týdny. Prostý výpočet, jenž se ovšem nelíbí odborníkům, říká, že jedno pole tedy trvá týden. Jedenáct polí tedy 11 týdnů, zaokrouhleme to na dva měsíce (prý to teď půjde rychleji). Vychází mi tak stále dokončení nosníků na polovinu října. Teprve pak bude možno začít s pokládáním překladů na tribuně. A kde jsou další práce...

Všechny tři regionální noviny, tedy Cesta Vysočiny, Vysočina a MF Dnes Vrchovina, přinesly zprávy o oslavách 725 let obce Maleč. Avšak nikde ani zmínka o tom, že oslavující obec má své internetové stránky www.malec.cz. Dokonce ani sama obec Maleč to neuvedla ve svém Almanachu, vydaném na oslavy. Škoda...

V pondělí 16.9. začíná divadelní burza nazvaná Chotěbořské divadlení aneb 20 dkg Junioru. Bude se konat do středy v prostorách sokolovny, kina a DDM Junior. Cílem akce je zmapování úrovně kulturních pořadů různých profesionálních souborů a následné zlepšení výběru programů pro děti a mládež. Malí i velcí diváci se mohou těšit na maraton 15 divadelních představení, například Jak šlo vejce na vandr, Zakletá princezna či O statečné princezně Máně a další. Ve středu bude akce ukončena tradičním Juniorským Country bálem s chotěbořskou kapelou Detto.

I. polovinu Harryho Novinek září 2002 najdete zde

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát

Jméno:

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet