harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
č. 49 - červenec 2002

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)

Počet čtenářů těchto Novinek od začátku měsíce:

Novinky 48 četlo: 2398

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků). Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.
  Radiové datové připojení naší redakce na internet je od firmy aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky

Archiv vydání

Chotěboř Net

Kultur.programy

Chotěbořské weby

Předminulé Novinky

Drby z vrby 2001

Chotěboř.info

Kino

Sportovní strana

eizologo.GIF (1605 bytes)

Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit
v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Pokud se vám zdá, že vidíte
Novinky poněkud starší,
klepněte na tlačítko
Obnovit (Aktualizovat)
Fotbal
Hokej | Bundesliga
Volejbal Ping-pong

Chotěbořské Jídelní lístky:
PD Halama  PD Veselý  Na růžku  Modrá hvězda

Volby 2002
volební rubrika

Narodili se

Atletika
TJ CHS
Atletika
SK
 

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

Inzerci chotěbořských firem
v našem listě najdete zde na adrese:
inzerce.harry.cz

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)
Nadační fond pro TMP mládež

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info.

 

ikonddnv.gif (4769 bytes)
Dětský domov Nová Ves
u Chotěboře

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Harry a jeho pán u TV

harryatv.JPG (20098 bytes)
- Hele pane, TV Nova kritizuje Mlynáře, že chce zvýhodnit lidi, co na internetu sledujou erotiku !
- Ano Harry, právě od TV Nova to sedí !

TV Nova straší občany, že vy, internetoví lidi (co beztak na internetu sledují jen erotiku), budete oproti ostatním zvýhodněni na daních! Reaguje tak poněkud svérázně na návrhy ministra Mlynáře, aby občané připojení na internet měli možnost odečíst si poplatky za připojení ze základu daně. Podrobnosti o tom, jak TV Nova věší lidem bulíky na nos, si přečtěte zde. Firma Chovprodej Chotěboř hledá obchodní zástupce pro práci v ČR. Hledá
komunikativní, průbojné lidi, kteří mají chuť se nadále vzdělávat a tvrdě
pracovat. Dále přijme řidiče pro rozvoz zboží v ČR. Podrobnosti na inzertní straně Chotěbořského Couriera.


Multimediální kavárna Modrá hvězda:

Sobota 3.8. od 20,00 hodin: Narozeninová párty. Naše kavárna slaví první narozeniny. Přijďte slavit s námi. Zveme Vás na velkou šou. Bude pánský i dámský striptýz, dárky, překvapení a samozřejmě hudba a tanec. Vstupné není žádné!
Sobota 10.8. od 20,00 hodin: Karaoke + Disko. Taneční večer s hudbou na Vaše přání a navíc Vaše zpěvácká exhibice… Vstupné 20,- Kč

Harry a jeho pán u novin

harryunovin.gif (8928 bytes)
- Pane, rada ČT usoudila, ře ředitel Balvín pracuje na 58% ! Proč zrovna 58 ?
- Ano Harry, matematika je krásná věda, spočítá ti, co právě chceš...

Stav prací na Zimním stadionu dne 28.7.2002
zs09.JPG (20462 bytes)

Fotbalový los I. B třídy, skupiny A, pro podzim 2002 přineseme ještě během dneška (úterý 30.7.) na naší fotbalové stránce. (Los I. A třídy již tam je.)

Letní příprava: s Třemošnicí nerozhodně. So 27.7. v Třemošnici: Třemošnice - FC Chotěboř A 3:3. Branky dali Provazník, Šimon, Andres.

harryauri.JPG (8481 bytes)

Můj pán si udělil dovolenou od úterka do příštího pondělí 5.8., takže všechno zůstalo je na mne. Ale nebojte se, srpnová čísla Couriera i mých Novinek vyjdou včas.

O posledním červencovém víkendu jsme poprvé přivítali vzácnou návštěvu, naši dlouholetou internetovou kamarádku, bobtailí slečnu Aurore, s jejím pánem Milanem Benekem z Velkých Bílovic. Na levém snímku je 3,5 letá Aurinka vpravo ode mne, na snímku pravém zase odpočívá pod stolem vlevo, zatímco její pán mne vpravo drbe na zádech, jak to mám rád. Jak vidíte, oba máme letní sestřih. Do Velkých Bílovic posíláme pozdravy a těšíme se na další setkání. Webové stránky Aurore najdete zde.

harryauri2.JPG (15158 bytes)

K níže uvedenému obrázku mi napsal jeden čtenář: "V dnešním vtipu "Harry a jeho pán u TV" se mýlíš. Zastřelit jsem tě chtěl již já (samozřejmě obrazně), a to za fotografie rozestavěného zimního stadionu, které jsou snímány evidentně záměrně tak, aby bylo vidět co nejméně a z velké dálky. Netvrdím sice, že zhotovitel(é) stavby mají do jejího dokončení časové rezervy, ale vzhledem k tomu, co je již hotovo by se to stihnout mělo. Je třeba si uvědomit, že kromě jiného jsou hotovy nejdůležitější a nejobtížnější části stavby - je dokončena složitá pilotáž (kterou samozřejmě nelze zachytit fotoaparátem) a hlavně je vyrobena celá nosná konstrukce stavby (sloupy a vazníky), která tvoří téměř 50% její ceny. Konstrukci ale rovněž nelze fotografovat neboť je do doby montáže kvalitně uskladněna u výrobce, což je pro ni (a také pro nás) jistě dobré. Finální montáž konstrukce, která již brzy začne, až zase takový časový problém není. Pak přijď fotografovat a pěkně zblízka!"
Protože to fotí můj pán, požádal jsem ho o vyjádření:
To mne překvapuje, že fotky na něj činí dojem záměrného zkreslování skutečnosti. Naopak, vybral jsem úhel pohledu tak, aby byla vidět celá stavba a z toho místa fotím pravidelně týdně, aby bylo možné srovnávat. Jasně že nemohou být vidět detaily, ale i ty mám zdokumentované (a pěkně zblízka!) a objeví se na zvláštní fotostránce věnované zastřešení ZS. Nesdílím optimizmus pisatele (na rozdíl ode mne je to stavební odborník), chodím totiž denně okolo a vidím, kolik tam pracuje lidí (v pátek dopoledne byli dva). Stále mi to připadá na akci za tolik milionů dost pomalé. Budu jen rád, když se coby neodborník budu mýlit...
Okresní ředitel Policie ČR Josef Bačkovský odpovídá dnes na útoky vedené novinami Vysočina proti němu a jeho úřadu. Píše jim: "Vaše články jsou protknuty rčením o ponurých chodbách, atmosféře strachu, která panuje na ředitelství, praktikách jako vystřižených z padesátých let, vykonstruovaném procesu a pod. Toto absolutně odmítám, neboť nelze přehlédnout jednání, které zakládá skutkovou podstatu, byť jen přestupku, jak bylo v průběhu šetření zjištěno. Pokud by Inspekce ministerstva vnitra zadokumentovala trestnou nebo jinou nezákonnou činnost policisty, byl by ze zákona řešen. Z formy a z obsahu článku publikovaných ve Vašich novinách musí mít čtenář dojem zcela opačný K tomu přispěl i redaktor Vokáč svými úvahami, při kterých se zřejmě opíral o odborně nesprávný výklad trestně právních norem (mělo být zahájeno trestní stíhání..., povolení měl vydat soud...). tyto chybné názory pak neoprávněně vyvolávají dojem, že jsme postupovali v rozporu se zákonem, přičemž opak je pravdou." Celé vyjádření pplk. Josefa Bačkovského si přečtěte zde. Multimediální kavárna Modrá hvězda:
Sobota 27.7. od 20,00 hodin:
ROCKOVÁ NOC - vzpomínka na "šmiky"
Večer s rockovou hudbou zaměřenou na hity osmdesátých let, kterými žily tehdejší taneční zábavy.
Vstupné 20,- Kč

Harry a jeho pán u TV

harryatv.JPG (20098 bytes)
- Harry koukej, chtěli zastřelit novinářku !
- Hmm pane, mne ještě nikdo zastřelit nechtěl, ale otrávený občas jsem...

Trenérka mládeže SK Chotěboř a závodnice USK Praha Hana Benešová získala minulý víkend na M-ČR v Ostravě tři zlaté medaile. Podrobnosti čtěte na naší stránce Atletika SK (odkaz výše vpravo).

Čtyři noví investoři mají vážný zájem podnikat ve Ždírci nad Doubravou.
Znamenalo by to výrazné rozšíření průmyslové zóny z nynějších dvanácti zastavěných hektarů o dalších sedm. Ždírec je v budování průmyslových zón nejprogresivnějším městem okresu. Podrobnosti čtěte zde.

Děkuji všem, kteří mi přáli k sedmým narozeninám. Užil jsem si je (i díky špatnému počasí odpoledne a večer) převážně ve spánku.

Multimediální kavárna Modrá hvězda:
Pátek 26.7. od 20,00 hodin:
KARAOKE PÁRTY
Přijďte si zazpívat svou oblíbenou skladbu do mikrofonu

Dnes 24.7. mám sedmé narozeniny.
Nic proto nedělám a nechám se obskakovat od mých pánů. Ráno jsem byl na dlouhé procházce a v poledne mne čeká pečené kuřátko. Odpoledne pak speciální psí mlsky z prodejny U Šípů. Večer budu spát a spát. To je psí život...

Následující snímek zachycuje stav prací na Zimním stadionu dne 23.7.2002.
Jsou vztyčeny ocelové sloupy konstrukce střechy, opřené o budovu ZS. Za bílým jeřábem pracuje několik dělníků na střeše strojovny. Podaří se vám objevit další dělníky? Nepatří mezi ně však dvě osoby, které za chvíli odjely autem stojícím zcela vpravo. Níže je tentýž snímek, ale ze 14.7.
zs08.JPG (30054 bytes)

K našim kresleným obrázkům Harry a jeho pán u TV (viz níže) brzo přibude "Harry a jeho pán u novin". Průmyslové areály v Chotěboři i v řadě měst Vysočiny zejí prázdnotou. Výjimkou je Ždírec nad Doubravou. O tamní nezasíťované pozemky v ceně 80 korun za metr čtvereční se zajímá asi deset drobných podnikatelů. Skoro denně tam registrují novou žádost o výstavbu rodinného domu. Podrobnosti si čtěte zde. Program letních přípravných fotbalových utkání a rozlosování podzimu 2002 pro FC Chotěboř A přinášíme na naší fotbalové stránce (odkaz výše vpravo).

Harry a jeho pán u TV

harryatv.JPG (20098 bytes)
- Koukej pane a nečti furt, prej 2/3 lidí, kteří nešli k volbám, jsou znechuceny chováním politiků !
- Ano Harry a 2/3 těch, co k volbám šli, jsou znechuceny též...

Prudká bouře spojená s vichřicí velikosti orkánu zasáhla v neděli v odpoledních hodinách Vysočinu. Nejvíce zasažené byly okresy Pelhřimov, Jihlava a Havlíčkův Brod. U nás vichřice řádila v okolí okresního města a směrem na Havlíčkovu Borovou. Na postižená místa vyjelo deset skupin hasičů, některé z nich musely zasahovat i na dvou místech.

Už mohu prozradit, co již delší dobu vím: zdejší policie spolupracuje s mladou ženou, jež má schopnost popsat místo, kde se nachází ukradené vozidlo
, způsob krádeže i osoby pachatelů. Jeden takový případ totiž popisují pondělní noviny Vysočina v článku o nalezených traktorech zemědělského družstva ze Slavíkova na Chotěbořsku. Přečtěte si o tom.

Známý servis a prodejce automatických praček a bílého zboží, firma SOMDIS v.o.s. Chotěboř, má své nové webové stránky zde.
Následující týden bude pro mne i mého pána významný: Ve středu mi bude sedm let, co jsem na tomto světě. To určitě od mých pánů něco dobrého dostanu. A v sobotu čekáme důležitou návštěvu našich internetových přátel, fenky bobtaila Aurory a jejího pána Milana Beneka. Zdravíme je na dálku a těšíme se na ně! Po chotěbořské ZUŠ si připomene 50 let od svého založení i zdejší Střední odborné učiliště technické, a to letos na podzim. Vedení školy vydá k této příležitosti almanach. Bohužel na webu SOU se o připravovaných oslavách a almanachu nedozvíte nic (rubrika Aktuální informace je prázdná)... A webmasterovi to napsat nelze, jeho tam uvedená adresa je nesmyslná...
Noviny Vysočina vedou tiskovou kampaň proti havlíčkobrodskému ředitelství Policie a jeho řediteli Josefu Bačkovskému. Sobotní článek na titulní straně uvedl titulkem "Na ředitelství policie vládl psychický teror" redaktor Martin Vokáč, jenž na další straně ještě přičinil poznámku "Lhář si ovace nezaslouží" na adresu policejního ředitele. Na nás činí tato kampaň dojem spíše soukromého psychického teroru ze strany M. Vokáče, jenž se činí co může, aby udělal z komára velblouda...
FC Chotěboř hraje v neděli 21.7. přípravné fotbalové utkání ve Slatiňanech, začíná se tam v 17:30.

Hodnocení Euroconu v Chotěboři najdete zde:
CON: Eurocon, laťka nastavená hodně vysoko

Harry a jeho pán u TV

harryatv.JPG (20098 bytes)
- Koukni Harry, v parlamentu tajně hlasovali a museli přitom ukázat jak vyplnili hlasovací lístky !
- Ano pane, vždyť některý policajti jsou taky tajný a přitom je každej zná...
- Nebo Harry právě odstartovali akci Parlament bez tajností.

Jednatel Okresního mysliveckého spolku v Havlíčkově Brodě padělal vysvědčení o zkoušce z myslivosti. Taková vysvědčení pak získali lidé, kteří řádně nesložili zkoušky. Jednatel je stíhán Policií pro trestný čin pozměňování veřejné listiny, poškozování cizích práv a podvodu.

Přívalové deště ucpávají kanalizaci. Čistící tlakový vůz společnosti VAK musel včera zasahovat i na Chotěbořsku.

"Štěnice tady rozhodně nalezeny žádné nebyly, na rozdíl od toho, co jsem se dočetl v některých regionálních novinách,“ řekl okresní ředitel Policie Josef Bačkovský. Inspekce ministerstva vnitra totiž v minulých týdnech šetřila, zda někteří policisté či civilní zaměstnanci kradou na ředitelství pohonné hmoty a náhradní díly do policejních vozidel. Použita byla i utajovaná technická zařízení na sledování osob a věcí. Nakonec se zjistilo, že kradli jen civilové a škoda není ani pět tisíc...
Klub českých turistů TJ Jiskra H.Brod a obecní úřad Sobíňov pořádají v sobotu 3. srpna 8. ročník dálkového pochodu a cykloturistické jízdy Léto v Železných horách. Pěší túry měří 15, 25, 35 a 50 km, cyklotrasy mají délku 20, 40 a 80 km. Místem startu je hospoda " U Štefanů" v Sobíňově od 6 do 9 hodin. Cíl je na stejném místě cca v 18.00. Startovné činí 10 korun, děti zdarma. Odměnou pro všechny účastníky bude pamětní list a razítko.

Harry a jeho pán u TV

harryatv.JPG (20098 bytes)
- Pane, prý Evropská unie bude pomáhat při transformaci Českých drah...
- Ano Harry, jsou tam jistě vzdělaný lidi, tak musej věděj, že v každém transformátoru vznikají ztráty !

V Brodě Havlíčkově byla po přívalovém dešti dolní část města zaplavena, zvláště Dolní ulice a stavební průmyslovka. Doprava městem na čas ustala, obchody zavřely. Přečtěte si podrobnosti zde. Ještě že je Chotěboř na kopečku...

Rozhovor s chotěbořským rodákem, prvoligovým fotbalistou Hradce Králové Michalem Lesákem, přinášejí dnes Noviny Vysočina zde.
Autor článku Petr Němec (novinář bydlící nedaleko v Bezděkově) píše: "Před nějakými patnácti lety se na chotěbořském fotbalovém „estadio“ Na valech nemluvilo téměř o ničem jiném než o skvělém startu na balón, přehledu a nákopu Lesákovic kluka. Dnes je sedmadvacetiletý Michal Lesák „mazákem“ kádru SK Hradec Králové a jedním z pilířů zadních řad Uličného souboru."

V pondělí 15.7. se začal poměrně masivně šířit zatím nedestruktivní červ Frethem. Pochopitelně nám hned přišel, od dvou čtenářů dokonce. Tak pozor, neotvírejte přílohu mailu, jenž vám přijde s názvem Your Password a s červeným textem. Podrobnosti čtěte zde. Uživatelé antiviru AVG, stáhněte si aktualizaci z 15.7.

Ještě o Euroconu v Chotěboři:
Plno fotek,

CON: Eurocon underground aneb dobře utajené cony,

CON: Eurocon - co jsme si z něj odnesli?

Harry a jeho pán u TV

harryatv.JPG (20098 bytes)
- Pane, prý na nás jdou z Rakouska nový bouřky a přívalový deště...
- Ano Harry, to je nová rakouská akce STOP TEMELIN, volte přírodní energie !

Profesionální hasiči z Chotěboře a jejich kolegové z dobrovolných sborů zasahovali v neděli večer při hašení požáru stromů v aleji vedoucí k zámku. Samovznícení od blesku je vyloučeno a případ je v šetření specialistů. Alej je totiž státem chráněná památka a nelze vyloučit, že dva citelně poškozené stromy byly zapáleny úmyslně.

Jistá firma z Chotěboře dostala nápad na pojízdnou čerpací stanici benzínu a touto dobou již nabízí služby u hostince v obci Kámen. Jiná chotěbořská firma dopadla hůř: jejich herna s automaty v Brodě Havlíčkově byla vykradena a škoda činí 160 tisíc...

Úsek železniční traťě Pardubice - Havlíčkův Brod mezi stanicemi Hlinsko v Čechách - Ždírec nad Doubravou zasáhne v úterý plánovaná výluka v čase od 6.45 do 19.00 hodin. Pro cestující je připravena náhradní autobusová doprava.

2. karaoke párty v Modré hvězdě se zúčastnilo 70 lidí a mikrofon šel z ruky do ruky. Za dva týdny si můžete jít zazpívat jako v Karuzošou také...

Chotěbořák Jan Hübner získal 2.místo v Ceně Posázaví, závodu 350 orientačních běžců v Lipnici n.S.

Další info z Euroconu:
CON: Eurocon = Miss Goa'uld v Chotěboři

Následující snímek zachycuje stav prací na Zimním stadionu dne 14.7.2002:

zs07.JPG (21596 bytes)

Tentokrát jsem měl z bouřky opravdu strach, u mých pánů v bytě mi bylo vedro, tak jsem je požádal, aby mne pustili na chladné dlaždičky do sklepa a tam jsem celou bouřku prospal... Co taky jiného, když venku lilo jak v tropech a internet nešel v celém kraji... Série silných bouřek se přehnala v sobotu 13.7. odpoledne přes Chotěboř. V kraji Vysočina způsobila sedm požárů, v Chotěboři však žádný, ač blesky tu mířily přímo k zemi. Na Chotěbořsku přívaly vody zatopily tři sklepy. Na dvou místech, v obcích Dolní Krupá a Bílek, hasiči likvidovali padlé stromy. Přívalové deště jsou již obvyklým průvodcem bouřek, v jedné chvíli nebylo vůbec vidět tovární komín v areálu bývalých Chotěbořských strojíren. Část města zůstala (jak je též obvyklé) celý večer a noc bez elektřiny (ti chudáci, napojení na Hlinsko), nesvítilo veřejné osvětlení, nešly telefony Telecomu ani internet rádiem... Již od 1.7. se kavárna Modrá hvězda otvírá od 12 hodin a vaří se teplá jidla, a to v sobotu i neděli.
Na Havlíčkobrodsku jsou ke koupání vhodné jen dvě vodní plochy, a to Břevnická přehrada u Chotěboře a rybník Cihlář u Havlíčkova Brodu, avšak obě pouze s omezeným užitím k celodennímu koupání. Nevhodný k celodennímu koupání je jen rybník Řeka u Krucemburku. Ostatní vodní plochy v okrese sledované nejsou. "Kde je omezení celodenního koupání, tam už je kvalita vody horší a u citlivých jedinců to může způsobit třeba podráždění pokožky,“ řekla Ludmila Harantová, lékařka z krajské hygienické stanice. Po koupání v takovém rybníce by se člověk měl brzy osprchovat v čisté vodě.

Jeden z možných důvodů, proč brodská společnost Stavounie nijak nepospíchá se zastřešením Zimního stadionu v Chotěboři:
V Havlíčkově Borové dělají plynofikaci ve dvou školách. Přečíst si o tom můžete zde.
Kavárna Modrá hvězda: Sobota 13.7. od 20,00 hodin - 2. KARAOKE párty. Druhé pokračování úspěšného večera. Nyní ještě více skladeb na výběr.. Přijďte si zazpívat svou oblíbenou skladbu do mikrofonu. Podpořeno hudbou i běžícím textem na monitoru. Prostě jako v karůzu…Vstupné 20,- Kč. Další programy v multimediální kavárně najdete zde.
Další zprávy z Chotěboře:
EUROCON: chotěbořské střípky a střípečky
Autor chválí mj. Láďu Pátka (je tam i vyfocen), jenž jako jediný neviděl z Euroconu vůbec nic...
O striptýzu a VIP párty na Euroconu si přečtěte zde:
CON: Parcon mnoha jmen - Strip-Con na VIP-Conu
Kritický pohled na Eurocon z pera slovenského účastníka (kritizuje vše, i Chotěboř):
ÚVAHA: Trochu väčší Avalcon
Pod tímto článkem si tam pak přečtete ohlasy čtenářů na kritická slova autora.
Podle tlumočníka Euroconu Petra Kotrleho byly zahraniční hvězdy na Euroconu vcelku spokojeny. Píše: "G.R.R. Martin sice jistě zažil akce s podstatně vyšším standardem, ale jemně ironicky se vyjádřil pouze k úrovni chotěbořských restauračních zařízení a havlbrodského hotelu Slunce. A to by také byly moje jediné výtky na stranu organizátorů Euroconu. Chotěboř není město, které může nabídnout ubytovací a stravovací kapacity, které by zahraničním hostům alespoň trochu připomínaly západní standard. Mají dvě možnosti - buď to vzít sportovně, nebo se naštvat. Já osobně před všemi organizátory smekám. Byla to určitě fuška - ale stálo to za to."

Tělo mrtvého cizince bylo nalezeno v úterý v ranních hodinách v levém příkopu u silnice ve směru ze Sobíňova na Bílek. Dosud není jasno, co bylo příčinou jeho smrti a jak se právě na tomto místě ocitl. Lékař však vyloučil cizí zavinění nebo dopravní nehodu. Byla nařízena soudní pitva a celý případ nadále šetří Policie.

Podle rozlosování krajských fotbalových soutěží začíná áčko FC Chotěboř se Speřicemi doma v neděli 11.8. a béčko jede do Přibyslavi též v neděli 11.8. Začátky obou utkání jsou v 16,30 hodin. Rozlosování je pro nás jasné, ale teď vede náš sekretář jednání o případných změnách v důsledku některých časových kolizí. Termín pro ukončení těchto jednání je určen Krajským fotbalovým svazem do 23.7.2002 a platí pro všechny oddíly.

Mladí chotěbořští volejbalisté budou hrát opět I. ligu juniorů. Ačkoli loni sestoupili. Krajský přeborník Vysočiny totiž odstoupil, protože má všechny hráče starší. Naši byli vloni nejmladší a tak mohou hrát i letos a Pelhřimov jim soutěž přepustil. Rozpis i soupeři jsou na oficiálním webu www.volejbalcz.cz v soutěžích mládeže, liga junioři. Mezi soupeři našich hráčů jsou Brno a Ml. Boleslav.

zs06.JPG (15435 bytes)

Dva snímky ke zprávám o Zimním stadionu níže.
Vlevo je ZS 5.7., vzadu za auty účastníků Euroconu.
Dole jsem já 9.7., už zcela klidný: Bruslit se bude !

harryvklidu.JPG (10482 bytes)

Nejsme s mým pánem stavební odborníci, ale nesdílíme optimismus ing. Kadlece (viz vpravo). Gró stavby na Zimním stadioně je skutečně v zemi a není vidět, ale patky, na nichž bude konstrukce stát, nejsou dosud vybetonovány a měly by měsíc zrát, aby se na ně dalo stavět. Takže bije už hodina dvanáctá, když stavět se má v srpnu... Také pan Uchytil je v pohodě a poukazuje na vysoké penále. Na něm si ale po 20.říjnu nezabruslíme, pánové na Odboru investic města... Faktem je, že čtyři měsíce stavby jsou už pryč a motá se tam stále jen pět dělníků. Ale kontrolní den na stavbě za 22 miliónů minulý čtvrtek dopadl dobře, to nás tedy opravdu uklidnilo... Referent odboru výstavby a investic Městského úřadu Chotěboř Milan Uchytil řekl Novinám Vysočina o pracích na Zimním stadionu: "Osobně se zatím skluzu prací neobávám. Dodavatel plní jednotlivé kolonky harmonogramu stanoveného v červnu a dnes nic nenasvědčuje tomu, že by termín předání stavby, jehož nedodržení je mimochodem ošetřeno vysokou sankcí, 20. říjen, byl ohrožen.“ Také jednatel Stavounie ing. Aleš Kadlec je optimista: "Gró stavby je v zemi, není prostě vidět a to je vizuální protipól montáže samotné konstrukce. Při jejím sledování se možná bude hovořit o tom, jak to letí a roste. Směřujeme k tomu, aby montáž vlastní konstrukce byla zahájena v srpnu.“ Celý článek o spokojených pánech (k nimž se tam kupodivu řadí i prezident HC Chotěboř Drahoš), vtipně autorem Petrem Němcem nazvaný Střecha podle Strausse?, si přečtěte zde. Bohuslav Šilhán získal na Mistrovství světa ve stolním tenise veteránů skvělé 5. místo, s nmž však sám není spokojen. Přečtěte si o tom v Novinách Vysočina zde.
Glosa Harryho pána: Česká pošta, instituce to státní, funguje stejně jako České dráhy. To jest špatně. Slouží mizerně a zdražuje (o frontách u přepážek raději pomlčím, zdá se, že zavedení počítačů na poštách úřednice zdržuje). Jako člověku internetovému by mi to nemuselo moc vadit, jak se posílá dopis a nalepuje známka, to už jsem zapomněl (naposledy jsem olizoval známku v dobách kdy stála polovic...). Ale už třicet let mám na poště P.O.Box, tedy poštovní schránku. Má to své výhody, ale i nevýhody, kterých nyní přibývá, takže uvažuji, zda vůbec má ještě pro mne cenu. Kdysi byla zdarma (vlastně tím, že ji máte, šetříte práci listonoši), už deset let je za peníze, ale to vem čert, je to služba. Jenže zatímco dříve jsem si mohl poštu ze schránky vyzvednout kdykoli, nyní už ne: O polední přestávce jsou zamčené druhé dveře poštovní, za nimiž schránky jsou, takže skrz sklo se na ně mohu jen koukat. Přitom první dveře odemčené jsou, asi proto, že Poště je líto čekajících venku, aby nezmokli. Čekali jsme tam tři na odemčení, když minutu před třináctou hodinou vešla dovnitř slečna, odemkla si klíčem, obdařila nás zářivým úsměvem - a zase zamkla. Brady nám spadly jen nakrátko, půl minuty po ní vešla další slečna, odemkla a pohlédnouc na své hodinky, nechala už odemčeno, takže úderem třinácté jsme do vytoužené pošty přece jen vešli... Chotěbořská firma Roboterm úspěšně dodává do Saudské Arábie (viz článek zde), ale není spokojena s růstem kurzu koruny. My v redakci zato s kurzem koruny spokojeni jsme, protože už nutně potřebujeme nový počítač, jehož cena jde tím pádem stále dolů...

Chotěbořští fotbalisté začnou v krajských soutěžích 10. a 11. srpna: Áčko doma se Speřicemi (okres Pelhřimov), Béčko v Přibyslavi. Viz naši fotbalovou stránku.

Problém nebezpečného přechodu pro chodce na okraji náměstí poblíž České spořitelny, kde se stalo již několik střetů chodců s auty, vyřešil neznámý odpovědný činitel jednoduše: přechod byl zrušen. Ale na jeho místě jsou ještě bílé pozůstatky dřívějšího značení, leckterého chodce, navyklého tam přecházet, by to mohlo splést... Přecházet se nyní musí o třicet metrů dál na náměstí, proti uličce. Známá hospůdka Na Zimáku se přestěhovala o patro výš, protože v přízemí probíhají práce související se zastřešením Zimního stadionu. Takže na pivo nyní musíte do prvního patra, ale doleva, vpravo je Úřad práce... Další zprávy z Chotěboře na internetu (od Pagiho):
CON: Eurocon, tedy con evropský
CENY: letošní ceny Fandomu dostali...
Euroconu 2002 bylo v Chotěboři přítomno více než tisíc lidí a stovka ze zahraničí, dokonce z USA a Izraele,“ řekl jeho ředitel Václav Pravda na závěrečném hodnocení v neděli 7.7. dopoledne, kdy úspěšná akce pomalu končila a účastníci začali odjíždět. "Program se stal opravdu zajímavou přehlídkou toho nejlepšího z oblasti sci-fi,fantasy a dalších oborů. Uskutečnila se dlouhá řada kulturních programů včetně koncertů a besed se spisovateli. Nechyběly a ani různé doprovodné akce v podobě výstavy obrazů či divadelních představení. Součástí festivalu byl rovněž futurologický kongres. Zde se hovořilo hlavně o novinkách v oblasti internetu, počítačů a komunikace. Festival obohatila přítomnost například spisovatelů Josefa Nesvadby, Ondřeje Neffa a dalších osobností z oblasti sci-fi. Součástí pětidenního programu byly i výlety do okolí města a volba Miss Avalcon. Byly zde též vyhlášeny ceny Karla Čapka a Euroconu." Přes dvě desítky let je nepominutelnou součástí Parconů také vyhlášení Cen Karla Čapka. Ze třinácti románů porotci ocenili v kategorii román Život je rafinované peklo Kateřiny Francové. V kategorii dlouhých povídek byli z  osmačtyřiceti příspěvků nominováni Edita Dufková, Petr Heteša, Petr Kaufner, Jana Rečková a Konstantin Šindelář. Cenu získal Petr Heteša a jeho povídka Tunel. V kategorii krátkých povídek se sešlo celkem 55 příspěvků. Do finálové pětky se probojovali Martin Koutný, Zuzana Minichová, Jana Rečková, David Šenk a Slávek Švachouček.Vítězství přiřknula porota Slávkovi Švachoučkovi za povídku Maják. Cena Mlok putuje ke Kateřině Francové, Slávek Švachouček a Petr Heteša si domů odnesli ceny Pulce. K nim se přidal Konstantin Šindelář s povídkou Dračí poupě, který se jako nadějný nováček stal držitelem ceny Skokan. "Chotěboř je úhledné město, které leží necelých 20 km severovýchodně od Havlíčkova Brodu," píše Ondřej Neff ve svém internetovém listě Neviditelný pes. Donedávna bylo v naší zemi známé hlavně z povídky Jaroslava Haška Zrádce národa v Chotěboři. V novější době se Chotěboř stala pojmem ve světě české sci-fi, tedy ve fanouškovském světě "fandomu": začaly se tu konat srazy fanoušků, nejdříve to byly Avalcony, pak začaly Parcony (to je hlavní český "con") a letos to byl Eurocon." Celý článek o Euroconu si přečtěte zde.

Další hodnocení Euroconu od Pagiho: CON: Eurocon 2002 je mrtev, ať žije!

Řekl mi můj pán, Harry, dej do novin, že chotěbořští obchodníci a hostinští propásli příležitost, která se jen tak opakovat nebude: Je tu tisícovka lidí navíc a mnozí bloudí městem nebo posedávají u sokolovny. Kdyby se někteří podnikatelé předem dohodli s organizátory EUROCONU a nabídli účastníkům se vstupenkou slevu na zboží či jídlech a pití, mohla o nich ta tisícovka lidí vědět a dost jim (i přes ty slevy) navýšit tržby... Případně mohli o svátcích těm davům aspoň otevřít. 360 stupňové panorama z Chotěboře, z pohledu člověka stojícího na parkovišti před Kinem, je na internetu pro návštěvníky Euroconu zde. Autor tam není podepsán. Pohled na Kino je (naštěstí) dost tmavý, proti slunci... První zprávy z Chotěboře na internetu (od Pagiho):
CON: rychlovka z Euroconu
CON: Eurocon, první dojmy
Mnozí v Chotěboři si myslí, že účastníci Euroconu jsou ti, kteří se producírují v rozličných hábitech a s meči... Není tomu tak, je jich jen několik desítek z více než tisícovky účastníků. Perlička z Euroconu: Tato setkání mají všechna ve svém názvu "con" (Parcon, Avalcon, Pragocon, Istrocon, Tatracon, Eurocon...). Když se sjížděli do Chotěboře první účastníci a hledali KD Junior a sokolovnu, naráželi cestou na chotěbořskou firmu AUCON a mnozí zašli dovnitř se registrovat...   Díky Karlu Zdražilovi vám můžeme na naší fotbalové stránce předložit rozhodnutí aktivu KFS Vysočina ze dne 4.7. Rozlosování soutěží zatím nelze zveřejnit, protože nyní je další postup v rukách sekretářů, kteří mají v termínu do 23.července vzájemnými dohodami mezi soupeři dojednat a doladit případné časové kolize družstev. Náš sekretář ing.Štindl bude taková jednání také vést a do té doby nelze proto vydat oficiálně rozlosování pro FC Chotěboř. Jisté je jen, že takto napsané složení soutěží už se nebude měnit.
Můj pán obdařený jménem Jiří Poděbradský zjistil v seznamu hostí Euroconu, že v Chotěboři je (a měl tu přednášku) pan Oldřich Poděbradský. Takže se dnes vypraví na Eurocon ho hledat, zda náhodou nejsou příbuzní... I když je v pátek státní svátek, v chotěbořských restauracích se vaří, a to i hotová jídla. Hostinští vyšli vstříc účastníkům Euroconu, ale najíst se můžete i vy, v Panském domě a Na Růžku. Odkazy na jídelní lístky jsou výše. Také bufet Vysočina otevřel. Populární míčový sedmiboj  pořádá TJ Sokol Bezděkov v Pá 5. 7. 2002. Řada vynikajících sportovců, mezi něž patří hokejista zámořského mužstva Carolina Hurikans a brodský odchovanec Josef Vašíček, reprezentanti ČR ve volejbale chotěbořák Luboš Staněk a Ondřej Boula, již potvrdili svoji letošní účast.
Historický motorový vláček značky M121.1 zvaný Hurvínek, pojede v Pá 5.7. do Chotěboře. Vyjede z Pardubic v 8 h a bude projíždět přes Hlinsko, Žďírec nad Doubravou a k nám by měl přijet v 10.45 h. Vlak zastaví rovněž na zastávce Bílek, odkud mohou účastníci jízdy dál pokračovat pěšky do přírodní rezervace Údolí Doubravy do Chotěboře. Téhož dne se uskuteční další jízda a to po trase Chotěboř - Havlíčkův Brod a zpět. Z Chotěboře je odjezd v 13.20 h, příjezd do Brodu ve 13.50. Na zpáteční jízdu se vydá ve 14.10. a přijede do Chotěboře ve 14.37. Ve vlacích nebudou platit jízdenky Českých drah, ale vydávat se bude zvláštní vstupné. Za cestu z Pardubic do Chotěboře a zpět vydá dospělý 100 korun, děti 80 korun. Jízda mezi jednotlivými stanicemi přijde na 30 korun. Pro jízdu ve směru Chotěboř - Havlíčkův Brod a zpět se bude vybírat vstupné 50 korun, děti zaplatí 20. Za jednosměrnou jízdu na trati zaplatíte 30 a děti 20 korun. Zlá bouře se ve středu pozdě večer přehnala nad Čechami a ve čtvrtek nevyšly na internetu Deníky Bohemia a Moravia, tedy ani deník Vysočina není přístupný. Asi jim bouřka pocuchala spojení...
Dvojici pachatelů, kteří se před měsícem vloupali do baru v Chotěboři a tam vybrali výherní automat, nyní zadržela zdejší policie. Muži ve věku 21 a 26 let z Chrudimska z automatu ukradli mince za tři tisíce.

Od středy až do neděle je Chotěboř středem evropských příznivců filmu, literatury, her a internetu, zaměřených na sci-fi a nové technologie, fantasy a mytologii, horor, kosmonautiku a astronomii, UFO a záhady, historii a budoucnost. Nenechte si ujít výjimečné akce! Programová nabídka by měla oslovit všechny trochu otevřené lidi, nejen fanoušky scifi a fantasy. „Program bude opravdu pestrou přehlídkou toho nejlepšího z dosavadních festivalů. Kromě toho bude navíc v Chotěboři probíhat řada dalších kulturních programů, koncerty, besedy se spisovateli. Přehlídku budou doprovázet výstavy obrazů a divadlo,“ říká ředitel Euroconu Václav Pravda. Na své si mají přijít například příznivci seriálů Star Trek, Hvězdná brána, Červený trpaslík. Pro příznivce J. R. R. Tolkiena je připraven speciální program na téma Pán prstenů. Kdo však vyznává Zeměplochu Terryho Pratchetta, může navštívit speciální seminář k tomuto dílu. Součástí festivalu fantazie bude rovněž futurologický kongres, na kterém se bude hovořit hlavně o nových trendech v oblasti internetu, počítačů, biotechnologie, nanotechnologie, lékařství, komunikace a chemického průmyslu. Na Euroconu budou vyhlašovány výsledky řady soutěží. Kromě Cen Karla Čapka o nejlepší Fantasy a cen Evropského Fandomu zde budou ohlášeny výsledky literárních soutěží Ježíšku, já chci plamenomet, Můstek je váš, Zlatá zebra, Radiační Maxim a dalších. Na festival se podle pořadatelů chystá například spisovatel Josef Nesvadba, Ondřej Neff, ale i astronom Pavel Koten. Ze zahraničních hostů je to třeba americký spisovatel George R. R. Martin, britský autor Robert Holdstock a Kir Bulyčov, zejména starší generací oblíbený ruský spisovatel a historik. Jako součást pětidenního programu připravili pořadatelé tématické výlety do okolí Chotěboře, ale třeba také Fantasy show a volbu Miss Avalcon. Program začíná každý den v 8 h (ve středu ve 14 h) a potrvá do 2 h po půlnoci.

Už je sice po volbách, ale na naší stránce Volby 2002 (odkaz je výše) si můžete odskočit a zahrát Volební divadlo s našimi předními politiky. Je to taková srandička, ale pobaví a potěší... Skandál vypukl kolem Celnice v Havlíčkově Brodě, kde bylo obviněno 10 pracovníků včetně šéfů. Podrobnosti čtěte zde. Vítězem krajského kola soutěže "Vesnice roku 2002" kraje Vysočina, kde bylo hodnoceno celkem 22 přihlášených obcí, se stala obec Libice nad Doubravou, která zároveň bude zastupovat náš kraj v celorepublikové soutěži. Krajské slavnostní vyhlášení soutěže se uskuteční ve vítězné obci. Termín určí samotná obec. Gratulujeme! Vynikajícího úspěchu dosáhla třináctiletá Veronika Benešová závodící za SK Chotěboř, když na Mistrovství České republiky žactva v atletice, které se konalo v Třinci 29. a 30.6., vydolovala 3. místo na trati 1500 m ve výborném osobním rekordu 4:52,97 min. Viz naši stránku Atletika SK.
Čekal jsem, že se ozve víc čtenářů na můj zde v červnu uvedený dojem, že i do Chotěboře se už dostala protipsí hysterie. Ale napsal jen Petr Musil, člen ekologické komise Rady města: "Ohledně pohybu psů na veřejnosti. Psi jsou kousací potvory a na rozdíl od koček, slepic, býků vás dovedou nejen pěkně prohnat, ale i pokousat, pokud nemají na mordě košík a pohybují se na veřejnosti volně a často i bez pána.O zoufalém vytí na měsíc po nocích (problém místních částí) ani raději nemluvím. Pro členy ekologické komise, kam občas docházím, se stalo zářným příkladem Hlinsko, kde hodlají pokutovat i pána, pokud půjde se psem a nebude mít v kapse pytlík na hov... (exkrementy). Dále je v městě značný počet nepřihlášených psů, co s nimi?"
Co k tomu dodat? Vyhláška mluví psech, kočkách a domácím zvířectvu. Zdůvodňovat soustředění pozornosti jen na psy tím, že jsou kousací potvory... No... Ano, někteří jsou a potulní zvláště, ale tady jde přece o veřejný pořádek, tj. zabránit potulování po městě všemu zvířectvu, jmenovanému vyhláškou a ne jen psům... Přece jen žijeme ve městě a ne na vsi, ač si to mnozí občané Chotěboře stále pletou (koukněte se jim přes plot...).
Tisková zpráva: V rámci humanitární akce "Kapka  2002," při níž skauti na čerpacích stanicích po celé republice v pátek 21. června umývali skla aut a příspěvky, které za to obdrželi do pokladniček, shromažďovali pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně, se v Chotěboři podařilo vybrat Kč 8532,10. Je to o něco méně než v minulém roce, přesto skauti z chotěbořského střediska VIA, jak za Nadaci tak i za všechny nemocné leukémií, kterým tyto prostředky pomůžou, moc děkují. Těm, kteří přispět odmítli (ze všech oslovených to byla asi čtvrtina) chotěbořští skauti vzkazují, aby příště trochu změnili pohled nejen na tuto akci, ale i na celý svět kolem nich a zvážili, zda někdy v budoucnu nebudou potřebovat pomoc Nadace právě oni.
Richard Macků, koordinátor KAPKY 2002 v Chotěboři
.
Tragická havárie osobního vozu se stala poslední červnovou neděli odpoledne za Novou Vsí u Chotěboře. Známý zemědělský podnikatel J.T. z Chotěboře na rovném úseku přejel na druhou stranu silnice a tam narazil do stromu. Na místě zemřela jeho manželka, řidič je se středně těžkým zraněním v nemocnici. Tragedie se udála den po svatbě jejich syna... Nový trenér hokejistů Dukly Jihlava Jiří Režnar se vyslovil o útočníku Václavu Adamcovi, chotěbořském rodáku, jako o klíčové opoře a lituje jeho zranění: „Venca je tahoun mužstva a musím říci, že za svou kariéru jsem takové zranění neviděl. Už však začíná regenerovat a v listopadu by se mohl vrátit. Ale zdůrazňuju, nechceme nic uspěchat.“ Celý rozhovor si přečtěte zde. Článek o zranění a léčení Adamce přinesla MF Dnes zde. V sobotu 29.6.2002 se hrálo 4.kolo nohejbalového SATELITU 2002 v Chotěboři. Turnaje se zúčastnilo 16 týmů. Výsledky najdete na této adrese. Průběžné pořadí je na této adrese.

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát (formulář již funguje!)

Jméno:

(nebojte se podepsat !)

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet