harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
č. 47 - květen 2002
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)

Počet čtenářů těchto Novinek od začátku měsíce:

Novinky 46 četlo: 2127

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků). Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.
  Radiové datové připojení naší redakce na internet je od firmy aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havl. Brod.
Podrobnosti zde.

Inzerci chotěbořských firem
v našem listě najdete zde na adrese:
inzerce.chotebor.info

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Program proti virům-červům si stáhněte zde (960 KB). Nejprve jej uložte na disk a pak jej spusťte.

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná.
Zkuste si např. kino.chotebor.info . Máte řeznictví? Pak je pro vás maso.chotebor.info. Máte prodejnu textilu? Pak je pro vás textil.chotebor.info. Chcete zvát diváky na fotbal? Pak je pro vás fotbal.chotebor.info. Jmenujete se Novák a chcete mít svou stránku? Pak je pro vás novak.chotebor.info. Píšete básně? Pak je pro vás basnik.chotebor.info. Máte opravnu? Pak je pro vás servis.chotebor.info. Jste lékař? Pak je pro vás doktor.chotebor.info. Půjdete do voleb? Pak je pro vás jménostrany.chotebor.info.   A tak dále... Cokoli si vymyslíte, můžete mít na internetu! Ale neváhejte, ať vám vaši doménu nevyfoukne někdo jiný. 
Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info .

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Volby 2002
volební rubrika

EUROCON 2002 - významná celoevropská akce v Chotěboři, 3. - 7. 7. 2002
Program | Přihláška

Vyšší odborná škola a Obchodní akademie Chotěboř přijme správce počítačové sítě. Nástup možný 1.6.2002! Bližší informace na tel. čísle - 0453/624106 - Kašparová Věra.
O víkendu začíná červen a tak vyjde nové číslo 48 našeho listu. Z čísla 48 poznáte, že za měsíc oslavíme čtyři roky. V novém vydání najdete nové články, předseda TJ CHS Pavel Hejtmánek se v jednom z nich zamýšlí nad praktikami v našem městě, v druhém článku můj pán referuje o tajemstvích dosud neznámého chotěbořského podzemí, o nichž bude na chystaném Euroconu 2002 v Chotěboři přednášet jeho objevitel, zdejší záhadolog. Když jsem to četl, ježily se mi chlupy. Nalistujte si tedy o víkendu či v pondělí naše noviny! Zítra už nehledejte v trafikách Noviny Vysočiny, vyjde poprvé nový regionální deník Vysočina (a jsme definitivně na Moravě).
Průměrně jeden a půl až dva výjezdy denně
absolvuje Rychlá záchranná služba v Chotěboři.
V sousedním Hlinsku se stalo, že správce městské zeleně při sekání křovinořezem nabarvil na zeleno nedaleko parkující bílou Felicii. Když majitel zjistil, že lak má též škody po létajících kamíncích, zašel za viníkem a ten bez váhání škodu zaplatil!
Stejně jako Sandra Bullock ve filmu Síť můžete si i vy objednat v Chotěboři pravou italskou pizzu internetem! Kavárna Modrá hvězda to nabízí na této stránce a pizzu vám dovezou až domů nebo do práce (což je služba v Chotěboři zatím ojedinělá). Dobrou chuť!

Pro rybáře a milovníky ryb a také rybích specialit chystá webové stránky firma Rybářství Vysočiny v.o.s., Chotěboř. Na její doméně můžete zatím vidět dočasnou upoutávku s krásným duhovým pstruhem, jedním z těch, co byli nasazeni do Eckhardtova rybníka.

Zástupci kraje Vysočina dovezou v těchto dnech Svazku obcí Podoubraví ke konzultaci návrhy dopisů, jimiž osloví jednotlivé státní orgány, úřady a instituce v regionu, aby vyjádřily názor na to, jaké praktické důsledky bude mít odtržení Podoubraví od kraje Vysočina pro řadové občany. K rozhodnutí obě strany přistoupily proto, aby občané mohli vědět, kde a na kterém úřadu vyřizovat svoje záležitosti, a do jaké míry jim odtržení Podubraví zkomplikuje život. 9. ročník nohejbalu záchranářů bude v Chotěboři v So 1.6. Na volejbalových kurtech bude bojovat 20 družstev hasišů, policistů, vojáků a zdravotníků z celé ČR. Zahájení a losování je v 7:30, v 8 h začínají kvalifikační utkání a ve 13 h pak utkání finálová. Zvou vás hasiči Chotěboř a hlavní pořadatel Luboš Vacek.
Junior – Dům dětí a mládeže a Sbor dobrovolných hasičů pořádají Dětský den v Ne 2. 6. od 13 h. u hasičské zbrojnice. Zábava pro děti i rodiče: Od 13-15 h. zábavné koutky, kde každý vyhrává. Od 15 h. ukázka práce hasičů. Výstava techniky hasičů, policie a záchranné služby. Od 16 h. Diskotéka pro děti, soutěže o ceny, vystoupení aerobiku. Tombola. K tanci i poslechu hraje DETTO. Občerstvení. Vstup zdarma.
Pozor na hoaxy, podvodné maily, jež vás obvykle straší nezničitelným virem a nabádají ke smazání jistého souboru, který ve vašem počítači vždy najdete, protože je obvykle součástí systému. Včera se obětí hoaxu stala firma z Golčova Jeníkova, která i do Chotěboře nejprve rozesílala varovný hoax z Prahy a o několik hodin později jej zase odvolávala. Takže, nevěřte všemu, co vám po internetu přijde! Okresní týdeník Cesta Vysočiny z úterý 28.5. uvádí v článku Kávoví bratři a ti druzí, že Klub volného času v DDM Junior Chotěboř, poskytující dětem možnost zahrát si ve volném čase kulečník, šipky, počítačové hry, stolní fotbal aj., přestaly navštěvovat zdejší děti, vytlačené svými rómskými vrstevníky, požadujícími po nich tu svačinu, tu peníze. Autor článku pod značkou -mem se ptá: "Je to otázka tvrdého dozoru, který by ovšem smazal původní myšlenku klubu? Nebo by bylo řešením klub zavřít? A není to otázka, kterou se jednou, jak se to komu hodí, pokoušíme halasně a neúspěšně zodpovědět v médiích a podruhé úspěšně zasunout pod koberec? Chotěbořskou kouli o víkendu vybojovala v sedmiboji dvojice Marek, Mička. Druhé místo obsadili Málek, Zvolánek, třetí místo drží Šimon, Hruška. Startovalo 24 dvojic.

Jana Schwarzová, žákyně deváté třídy chotěbořské Základní školy Buttulova, se o víkendu stala druhou nejkrásnější slečnou v celorepublikovém finále soutěže Dívka 2002. Rozhovor s ní si přečtěte zde.
Janiny kolegyně z Klubu aerobiku SK Buttula zase bodovaly na republikovém finále Fitness 2002.
Družstvo kategorie 14-16 let obsadilo skvělé 6. místo. V Mistrovství ČR v soutěžním aerobiku získala Petra Kosinová 2. místo, Aneta Hejkalová 10. místo a Lucie Kolářová 11. místo. Svěřenkyně trenérky Jarky Křivské patří mezi nejlepší kadetky v celé ČR.

Zdejší kreslíř humoru a počítačový grafik Zdeněk Janča předělal svůj web a umístil jej na nové adrese zde. Multimediální kavárna Modrá hvězda připravuje pro své hosty novinky: pravou italskou pizzu, italskou kuchyni a minutkové speciality. V So 1.6. od 20 h pořádá Pizza Párty, při příležitosti zahájení provozu s pizzou bude od 18 h celá pizza za poloviční cenu. Podrobnosti najdete na stránce akcí Modré hvězdy. Chotěbořská hudební skupina The Chocolate Cucumbers vystoupí tuto sobotu 1. 6. v Havlíčkobrodském Vagonu v ramci minifestivalu "This is Funky ?!". Začátek ve 20:30, všichni jste srdecně zváni.
Přes víkend mi na této stránce přibylo množství zpráv, čtěte tedy hodně dolů. I na hlavní straně přibyly dva nové články. Na oslavy 140. výročí pěveckého sboru Doubravan přijeli o víkendu kolegové zpěváci z Belgie, Slovenska, ale také z Mariánských Lázní a nedalekého Havlíčkova Brodu. Program oslav je uveden níže vpravo.
Dětský den na letišti v Dobkově se vydařil, počasí se zázračně změnilo na pěkné (jen na tu sobotu). Podrobnosti čtěte zde.
V sobotu 25.5. se hrálo 1.kolo nohejbalového Satelitu 2002 v Malči za účasti 12 týmů a krásného slunečného počasí. Celkové výsledky: 1. NC Rebel, 2. Medvědi I, 3. NC Chotěboř. Další podrobnosti najdete na  stránce Nohejbal clubu.
Dva ohlasy nám došly do diskuze o stavbě bytového domu v Severní ulici :
První ohlas:
Jako zastupitel města Chotěboře a člen městské rady upřímně děkuji paní Evě Caklové za perfektně výstižný článek "Vyjádření druhé strany" ze dne 25.5.2002, ve kterém se, i když v zájmu své užší skupiny "bydlících lidí", poměrně statečně a jednoznačně postavila proti onomu druhu lidské blbosti pramenící z neinformovanosti a přirozené potřeby českých lidí kritizovat pokud možno vše kolem nás, v tomto případě především již z určité zásady, každý krok radních a zastupitelů. Škoda, že takových článků není víc. Chotěbořský občan Remcalík by určitě zíral, kde je pravda... P.S.: Mimochodem, jmenovaný pan redaktor MF Dnes zde opět, jako již poněkolikáté, prokázal svoji totální profesionální neschopnost podat čtenáři objektivní pohled na věc. Jeho jednostranná hodnocení vyvolávají mezi našimi spoluobčany chaos a zlou krev. Měl by dle mého názoru zanechat psaní v prestižním deníku, protože by se určitě daleko lépe uživil jako redaktor jedné "nejmenované televizní společnosti". Milan Moc.
Druhý ohlas: Od zastupitele Císaře bych určitě čekal při jeho výlevu myšlenek něco jiného, než pitvání mého článku a používání frází typu zloděj volá chyťte zloděje, nebo po bitvě je každý frajtrem. Zřejmě vůbec nepochopil, že můj článek byl okamžitou osobní reakcí na vzniklou situaci a ne zbytečným rozmazáváním problému na velectěné hlavy chotěbořských zastupitelů ! Ono je totiž téměř ideální reagovat až na reakci druhého, protože na to budu mít vždycky dostatek času,( třeba deset dní) a ještě ktomu mohu perlit myšlenkami. Nebudu zatěžovat problémem, kdy vlastně padlo rozhodnutí o výstavbě bytovek v Severní, je to již několik let ! Já prostě odmítám myšlenku, že je to problém posledních měsíců ! Zastupitel Císař měl samozřejmě stejné možnosti jako každý obyvatel našeho města, kdyby se problematikou zabýval a to nedělal, jako ostatní ! Jaká by asi byla reakce, kdyby se stavělo před kotelnou dle územního plánu? To už stačí, snadjen to, že já bych byl při hodnocení rozhodování rady a zastupitelstva ( chybné ?) například vbřeznu tohoto roku velmi opatrný. Tam se totiž odsouhlasilo zahájení přípravných prací na výstavbě kritizovaného domu. Paradoxně pan Císař byl předsedou návrhové komise a nevšiml jsem si, že by protestoval. Už toho necháme, já to beru jako uzavřenou kapitolu něčeho, co se v Chotěboři nepovedlo a další jsem ochoten řešit pouze osobně! Milan Stránský, radní chotěbořský.
Glosa Harryho Pána: V létě to bude pět let, co přišel internet i do Chotěboře, ale stále pro mnoho lidí jakoby nebyl. Není to od nich záměr, prostě si na to nevzpomenou. Příklad: V každém čísle Chotěbořského Echa najdeme rubriku Představuje se (v posledním čísle se představuje Roboterm). V této rubrice vždy ředitel nebo jiný přední manažer velké chotěbořské firmy uvádí o svém podniku nejrůznější data a zajímavosti. Ale ještě se nestalo, že by někdo z nich uvedl v závěru článku adresu na webové stránky své firmy. Prostě si to neuvědomují a ani nevědí, kolik čtenářů by se na takto prezentovanou adresu rádo podívalo. Jejich škoda, ale...
Vyšlo nové, 5. číslo Chotěbořského Echa. Mimo obvyklých rubrik tam najdete Zprávu Policie o bezpečnostní situaci v Chotěboři za rok 2001, informace o nové budově Zvláštní školy a její historii, zajímavé jsou údaje z chotěbořské matriky od r.1961. První místo v soutěži fotografů získal Miloslav Joska a jeho foto s názvem Přehrada je na titulní straně Echa. Ze zprávy Policie ČR, obvodní odd. v Chotěboři, vyjímáme, že prošetřují podvod chotěbořské občanky, která na Městském úřadě předkládala falešné doklady o odběru elektřiny a inkasovala za ně ze sociálních fondů téměř 21 tisíc Kč. Na co lidi nepřijdou...

Málokdo vám dnes dá něco skutečně zadarmo. Chotěbořští občané mohou zadarmo vyvézt odpady na skládku v Lapíkově v době, kdy je tam otevřeno. Městská policie jim též zadarmo zaeviduje jízdní kolo, a to bez omezení úředních hodin, 24 h denně!

Stavba nové budovy Zvláštní školy se blíží svému  finále. Předána škole bude v červnu, v červenci nastane stěhování, a 2.září přijdou děti do nového. Škola pobývala od r. 1952 ve zcela nevyhovujících prostorách zámku.
Sbohem, Východní Čechy! Noviny Vysočiny (Deníky Bohemia) podlehly nátlaku krajů a od 1.6. začnou vycházet jinak, po novém krajském způsobu. Takže končí havlíčkobrodské Noviny Vysočiny a budeme tu mít krajské noviny Vysočina. Denně si tak budeme číst, co se děje v Třebíči, Dukovanech, Pelhřimově, Bystřici pod Pernštejnem, Jihlavě a dalších místech, s nimiž nás váže jen to, že jsme se ocitli spolu v uměle vytvořeném kraji... Sobota: 4. ročník míčového sedmiboje Chotěbořská koule běží dnes od rána na volejbalových kurtech.

Dětský den pořádají dnes v sobotu 25.5. na letišti v Dobkově u Chotěboře. Od 13 h budou probíhat ukázky letecké akrobacie, seskok parašutistů a zábavné dětské koutky. Vystaveny budou závodní škodovky a historická vozidla. Hrát bude živá hudba.

Nové CD Smíšeného pěveckého sboru Doubravan je v prodeji v Městském muzeu v zámku a v prodejně Malované sklo, Jana Kovačková (Herrmannova 802). Cena CD je 195 Kč a dostanete je i při všech vystoupeních Doubravanu.

Dnes 25.5. slaví pěvecký sbor Doubravan své 140. výročí a bude probíhat Den Doubravanu. Začíná v 11 h zasazením dubu před hotelem U zámku, od 11.15 h na témže místě koncertuje Dětský dechový orchestr ZUŠ, ve 12 h začíná slavnostní tabule pro členy a hosty Doubravanu. Od 14 h je prohlídka výstavy o 140 letech sboru v nedalekém zámku, od 16.30 h pak před Sokolovnou bude Malé hudební uvítání. Oslavy vyvrcholí v 17 h koncertním pořadem v Sokolovně, kde krom Doubravanu vystoupí další čtyři místní umělecké soubory, Dětské sbory Kvítek a Motýlek, taneční obor ZUŠ a Chotěbořský komorní orchestr. Večer je pak Májové posezení s hudbou v hotelu U zámku.
Další čtenáří nám píší ke zprávě o třetím poskytovateli bezdrátového internetu v Chotěboři: (mail jednoho je více níže)
Další čtenář nám píše:
Už jsem se o bezdrátový internet trochu zajímal a podle informací od Fortechu linka není sdílená, připojení má začít fungovat příští týden a vysílač bude na špičce komína Chotěbořských strojíren.
Toto tvrzení však nepotvrzuje čtenář, pracující v oboru: Ta jejich 512-ka je tak nesdílená, že jich zřídili několik set po několika městech a všechny sdílejí jeden 4 Mbit/s jako jejich přívod z Pardubic do Litomyšle .
Ahoj Harry, právě jsem četl článek radního Stránského k odmítnutí výstavby bytového domu. Jeho článek se mi jeví trochu obdobný výroku - zloděj volá "chyťte zloděje". Jeho část - cituji - "Prohrála totiž Chotěboř jako taková, prohráli i zastupitelé. Jakékoliv rozhodnutí by totiž bylo špatné. Tomu všemu měla předcházet diskuse !! " - konec citace - podepisuju. Sám jsem se dlouho rozhodoval, jak mám hlasovat a předem mi bylo jasné, že ať budu hlasovat tak či tak, budu z toho mít nedobrý pocit. Pan Stránský se už ovšem taktně nezmiňuje, že on byl mezi prvními u toho prvotního - z dnešního pohledu - chybného rozhodnutí rady i zastupitelstva - stavět na tomto místě mimo rámec územního plánu - a on tedy měl nejlepší možnost tuto diskusi iniciovat a činit opatření tehdy, kdy to ještě šlo. Reakce občanů taková, jaká byla, byla zcela zákonitá a předvídatelná. Překvapuje mě tedy, jak celou nešťastnou záležitost rozmazává na hlavy ostatních zastupitelů. Platí tedy staré známé - po bitvě každý frajtr generálem - v tomto případě i frajtr radní. S pozdravem Jirka Císař, zastupitel chotěbořský.
O víkendu přineseme na hlavní straně nové články, v prvním reaguje Eva Caklová na článek   “Kvůli petici nemají lidé kde bydlet” v příloze Vysočina listu MF Dnes ze dne 16. 5. a její reakci formulovanou jako dopis spoluobčanům doprovází odborný posudek autorizovaného architekta o stavbě bytového domu v Severní ulici. Druhý článek o Pohádkovém lese u Chotěboře nám i s fotkami přišel z DDM Junior. Chotěbořský rodák Lubomír Staněk, ligový volejbalista Liberce, byl zařazen reprezentačním trenérem Velascem do kádru A, který odjel 22.5. do USA na 5 přípravných zápasů. Staněk opouští Duklu Liberec a odchází do francouzského Sete, rozhovor s ním o tom najdete zde. 21. května proběhlo v chotěbořském Junioru okrskové kolo Malé přírodovědné soutěže. Soutěž je určena dětem 3.–5. tříd a jejich úkolem je poznat a pojmenovat rodovými i druhovými názvy rostliny a živočichy. Soutěže se zúčastnilo 41 dětí ze ZŠ Habry, Havl. Borová, Malče, Chotěboře Smetanova ul., Přibyslavi a České Bělé. Právě žáci z posledních dvou jmenovaných škol byli nejúspěšnější a postupují do okresního kola, které bude za týden v Havlíčkově Brodě. Překvapivé letos bylo nejen množství přihlášených chlapců ale i to, že mezi devíti postupujícími byla pouze jedna dívka. Vítězové si s diplomem odnesli drobnou cenu, všichni účastníci dostali občerstvení. Vědomosti dětí byly velmi dobré a jejich znalost přírody by jim mohl závidět nejeden dospělák.
Jaroslava Čermáková, Junior DDM-SVČ.
Můj pán, který již 30 let sleduje uměleckou dráhu britského skladatele a multiinstrumentalisty Mika Oldfielda, mi dal za úkol informovat vás, že v příštích dnech jeho oblíbenec vydá (své 23.) vskutku průkopnické dvojalbum, zvláštní nejen názvem Tr3s Lunas, ale i počítačovým pojetím. Na prvním CD je normální zvukové album, zatímco druhé CD obsahuje Mikovu Hudební Virtuální realitu, což je průkopnický pokus, jak zatáhnout VR do muziky. Posluchač a divák, vybavený ovšem silným PC, zde bude moci cestovat různými virtuálními krajinami za doprovodu Mikovy hudby. Podle prvních zpráv s tím však grafické karty ATI mají trochu potíže... Český web o Miku Oldfieldovi - Web Mika Oldfielda - Web alba Tr3s Lunas - Web Music VR . Dvojalbum již nabízí www.vltava.cz .
Rada města Chotěboře zasedla podeváté na svém řádném sezení v pondělí 20.5. a přijala usnesení, která si jako vždy můžete přečíst zde. Bylo jich tentokrát mnoho, doporučujeme si je pročíst všechna, ale přesto vyjímáme: Ve výběrovém řízení vybrala Rada banku, od které si půjčí všechny půjčky nedávno schválené Zastupitelstvem, totiž Volksbank Czech Republic se sídlem v Brně. Souhlasila s provedením tribuny ZS v Chotěboři dle schématu viditelnosti předloženým zástupci HC Chotěboř. Vybrala jako dodavatele ocelových sloupů na ZS firmu Q -mont Havlíčkův Brod, včetně montáže. Upravila své usnesení ze dne 29. 4. 2002 a povolila akce v době konání EUROCONU, t.j. ve dnech 3. 7. - 7. 7. 2002, do 24 hodin. Projednala a uložila předložit ke schválení v Zastupitelstvu města návrh na vrácení majetku rodiny Viplerových, uloženého v městském muzeu. Chotěbořský rodák MUDr. Jiří Štětina, ředitel Záchranné služby v Hradci Králové, byl ve středu ministrem zdravotnictví odvolán z funkce. Stal se v minulých dvou letech nepohodlným svou tvrdou kritikou privátních leteckých záchranných služeb a státní politiky v této oblasti. Proto byl proti němu použit obvyklý postup, na jeho místo vypsán konkurz, jehož se mohl zúčastnit, ale pochopitelně vybrán nebyl.
Dlouholetý hokejista Dukly Jihlava a chotěbořský rodák Venda Adamec ml. utrpěl minulý týden úraz u Havlíčkova Brodu při tréninkové cyklistické jízdě, když v čele peletonu jezdců narazil do vozidla, vjíždějícího na silnici. Je léčen v brodské nemocnici a my mu přejeme brzké uzdravení. Zástupci Svazku obcí Podoubraví se setkali se senátorem Petrem Pithartem. Předseda svazku Jaromír Saidl požádal senátora, aby byl nápomocen Podoubraví při změně hranic kraje a odtržení, neboť kraj Vysočina nedodržel s Podoubravím předem smluvené dohody.
Známý chotěbořský hodinář a náš dobrý soused Jan Niedermertl otvírá v těchto dnech svou novou provozovnu,
umístěnou v prostorách prodejny  HR Elektro Hlíva v Chotěboři. Bude poskytovat hodinářské služby a prodávat hodinářské potřeby a klenoty. Přejeme mu hodně úspěchů v podnikání a hodně zákazníků.
Níže píšu o důležitém fotbalovém utkání Chotěboř - Stolany B v neděli. Před jeho zahájením vyvolali podnapilí fandové hostí menší incident, když vzali útokem stánek s občerstvením tak, že musela zasáhnout policie. Očití svědkové udávají, že někteří fanoušci Stolan ani nevěděli, že jsou na fotbale...
Tělovýchovná jednota Sokol Maleč pořádá 25.5. první satelitní turnaj v nohejbale trojic. Prezentace na místě od 8 do 8.30 h, poté se bude losovat. Startovné za družstvo činí 150 Kč, prvních šest mužstev obdrží věcné ceny. Další turnaje: 8. 6. v Havlíčkově Brodě, 22. 6. v Klouzovech, 29. 6. v Chotěboři, 3. 8. v Bezděkově. Finále je na programu 31. 8. v Malči.
O zdejším Nohejbalu a Satelitu je tento web, kde budou výsledky.
K mé poznámce o doméně www.chotebor.net, kterou získala firma z Litomyšle, nám píše čtenář: "Firma Fortech má zcela jistě zájem proniknout s bezdrátovým internetem do Chotěboře. Navštívil mě totiž její zástupce s tím, že chce dotáhnout linku do Ždírce a proto chtějí pokrýt i Chotěboř, aby se jim to vyplatilo. Zprvu mi ta nabídka připadala parádní (12 giga dat za deset tisíc a to všechno 512kb/s) ovšem pak jsem zjistil, že ta lajna má být sdílená... Ale pro menší firmy to jistá konkurence pro Inco a Aicom může být, vzhledem k tomu, že přijímač prý poskytují zdarma." Senátor Pithart v pondělí poobědvá se zástupci mikroregionu Podoubraví. Poté bude pokračovat v programu v okresním městě.

Zdejší fotbalové Áčko (FC Chotěboř) učinilo důležitý krok k postupu do I.A třídy,
když v neděli před 650 diváky (toť návštěva přímo hokejová!) porazilo čyři kola před koncem soutěže největšího soupeře, Stolany B, jenž se doposud držel dva body za první Chotěboří. Nyní je tedy náskok našich pět bodů a to je nadějné. Podrobnosti přináší naše fotbalová stránka (odkaz výše vpravo).
Chotěbořské firmy propásly internetovou příležitost! V těchto Novinkách jsem v únoru a březnu psal o tom, že je ještě volná doména www.chotebor.net jako poslední z domén se jménem Chotěboře (www.chotebor.cz, www.chotebor.com, www.chotebor.info, www.chotebor.biz). Myslel jsem, že některá chotěbořská firma z počítačové branže se domény ujme. Nestalo se tak a doménu vyfoukla firma Fortech s.r.o. z Litomyšle. Na jejím webu lze vidět, že se zabývá bezdrátovými sítěmi a má řadu vysilačů pro internet v oblasti trojúhelníku Hlinsko - Svitavy - Litomyšl. Že by měla v úmyslu proniknout i do Chotěboře? K čemu by jí jinak doména byla? Potom by tu byl již třetí provider pro internet... První webová stránka politické strany v Chotěboři (ODS) je již aktivní a najdete ji na snadno pamatovatelné adrese ods.chotebor.info. Web vytvořil chotěbořák Standa Šíp a můžete vidět, že zdařile. Stránky hostují na našem infoserveru www.chotebor.info, jenž vám levně nabízí snadno pamatovatelné adresy a webový prostor. Populární míčový sedmiboj  pořádá TJ Sokol Bezděkov dne 5. 7. 2002. Řada vynikajících sportovců, mezi něž patří hokejista zámořského mužstva Carolina Hurikans a brodský odchovanec Josef Vašíček, reprezentanti ČR ve volejbale Luboš Staněk a Ondřej Boula, již potvrdili svoji letošní účast. Pokud máte zájem změřit svoje síly v míčovém sedmiboji s těmito osobnostmi, zašlete přihlášku spolu s vkladem 200 Kč za dvojici, na adresu: Bohumil Marek, Bezděkov 56, 583 01 Chotěboř (TB: 0453/622313), TMB: 0728/082318).
Trénoval jsem s Rudou Junem se jmenuje článek Pavla Nováka v naší rubrice Atletika SK. Pavel tam vzpomíná na chotěbořského maratonce, o jehož úspěších jsme již několikrát psali. Pracovní místa na MěÚ Chotěboř při chystané reformě veřejné správy, tak se jmenuje oznámení tajemníka MěÚ Jiřího Fišery, které najdete na webu města Chotěboře.

TJ CHS Chotěboř, oddíl volejbalu, pořádá soubor akcí a turnajů Chotěbořská sportovní klání 2002, jejichž seznam najdete na naší stránce volejbalu. První bude 3. ročník Sedmiboje “Chotěbořská koule”, turnaj dvojic v tenise, stolním tenise, volejbalových deblech, nohejbale, házené, košíková-trestné hody, kopaná- penalty. Sedmibojovat se bude  v So 25.5. 2002 od 8 h na kurtech (ulice Na Skřivánku).

Na naší hlavní straně najdete nový článek, v němž se zastupitel Milan Stránský vyslovuje k jednání Zastupitelstva dne 13.5. o stavbě bytového domu v Severní ulici. Garáže Obecního úřadu v Libici navštívil neznámý pachatel v noci ze 14. na 15. 5. a odcizil osobní automobil Š Favorit červené barvy, SPZ HBJ 05 - 00. Město Chotěboř zve občany a návštěvníky města na "MÁJOVÉ TRHY" dnes, v pátek 17.5.2002, na náměstí. Bude zde možno nakoupit tyto výrobky: polštáře, deky, ložní prádlo, textil, dětské a kojenecké zboží, spodní prádlo, kožešinové výrobky, záclony, ubrusy, ponožky a punčochové zboží, obuv, výrobky z plastu, dřevěné výrobky, hračky, knihy, formičky, stahovací dveře, keramika, výrobky z umělého kamene, cukrovinky, kávu a čaj, medovinu... Nebude chybět ani občerstvení, včetně opékaných selat.  
Městská knihovna v Chotěboři pořádá v této době i po celý zbytek roku zajímavé akce, jejichž přehled najdete na jejím webu zde.

Pro zájemce o nemovitosti v Chotěboři a okolí je na internetu web Realitní kanceláře REPOS Chotěboř.

První politická strana v Chotěboři buduje svůj web, na adrese ods.chotebor.info.

Svazek obcí Podoubraví má v úmyslu za přispění dotací z programu Sapard vytvořit jakousi obdobu technických služeb, modernější a dokonalejší, zaměřenou na údržbu krajiny a místních komunikací v Podoubraví. "Cítíme, že zelenou má v současné době výstavba cyklostezek, proto bychom chtěli v první řadě požádat o příspěvek na výstavbu cyklostezky na Krucembursku," upřesnil předseda Svazku Saidl. Kromě výstavby cyklostezky uvedou zástupci Podoubraví do plánu ještě druhou žádost, a to na rozšíření strategického plánu rozvoje Svazku obcí Podoubraví o město Chotěboř a jeho přilehlé osady. Podrobnosti mají Noviny Vysočiny. Výstavní sezónu zahajuje ve čtvrtek Městské muzeum Chotěboř. Vernisáží od 17 h zde budou současně zahájeny tři výstavy. První je o chotěbořském pěveckém sboru Doubravan, který letos slaví sto čtyřicet let své existence (při této příležitosti pokřtí zítra na zámku své CD). Druhá expozice Typo grafika je prezentací knižní a časopisové grafiky, logotypů a autorských plakátů Luboše Drtiny. A do třetice bude vystaven soubor dřevěných hraček. Podrobnosti na stránce Kultura.
V pondělí 13.5. řádně zasedlo Zastupitelstvo města Chotěboře, jeho usnesení si jako vždy přečtěte zde. Zastupitelstvo vyhovělo peticím občanů z čp. 1147 a 1148 v Severní ulici proti stavbě 18 bytového domu u nich přes ulici, takže jestli tomu dobře rozumím, stavět se tam asi nebude (ale raději si to přečtěte v usnesení). Zároveň uložilo zpracování návrhu na umístění vícepodlažních obytných budov v obvodu města. Před rozhodnutím, zda převezme sportovní halu do majetku města Zastupitelstvo zadalo provedení posouzení stavu sportovní haly TJ CHS Chotěboř s výpočtem nutných investičních a provozních nákladů s výhledem na 5 let. V přílohách k usnesení tam najdete Rozpočtovou uzávěrku města za rok 2001, čerpání rozpočtu v roce 2002 (k těmto materiálům potřebujete mít v počítači MS Excel nebo jeho prohlížeč), dary města spolkům a subjektům a dary města na uměleckou činnost. Chystá se nový seriál nohejbalů, Satelit 2002. Začne 25.5. a jeho termínovou listinu najdete na stránkách Nohejbalového clubu zde.

Nový chotěbořský web má Nohejbalový club Chotěboř, http://www.podoubravi.cz/nohejbal
(Stránky o nohejbale v Chotěboři a okolí.)
Adresu přidáváme do našeho seznamu chotěbořských webů na adrese internet.chotěbor.info.

Ledči nad Sázavou, městu kde prožil mládí můj pán, se na rozdíl od Chotěboře nepodařilo stát centrem tzv. malého okresu. "Komunikovali jsme se senátory, snažili se, ale výsledek hlasování nakonec dopadl jinak," neskrýval zklamání místostarosta Jaroslav Poborský. Co to bude pro Ledeč znamenat, je podle něj těžké předjímat, ale to, že v regionu dochází opět k budování střediskových obcí, jak tomu bylo za socialismu, nevěstí nic dobrého. Fotbalový klub Dekora Ždírec: Po deseti inkasovaných gólech ve dvou zápasech už změna byla nevyhnutelná. Místo trenérské dvojice Roman Kučera - Richard Zeman povede Dekoru do konce soutěže nejzkušenější hráč Jiří Kovárník. Podrobnosti na naší fotbalové stránce (odkaz výše vpravo).
Byl jsem vyzván, abych napsal svůj názor k peticím občanů proti stavbě bytového domu v Severní ulici, o nichž píšeme v článku na hlavní straně. Můj názor není rozhodující, to rozhodne dnes Zastupitelstvo města na svém řádném zasedání, z něhož přineseme zprávu. Ale pokud vás to zajímá - vidím argumenty pro i proti stavbě. Pro stavbu mluví fakt, že lidé v Chotěboři potřebují další byty k bydlení a je dobře, že se město snaží je stavět. Proti stavbě mluví některé argumenty v peticích (jiné jsou poněkud přitažené za vlasy), totiž zhuštění výstavby v lokalitě. Takže babo, raď: lidé chtějí bydlet, míst ke stavbě bytových domů (pozemek musí být ve vlastnictví města) je poskrovnu, ať se stavba dislokuje kamkoli, vždy tu budou nespokojení sousedé. A takový veliký dům (fotku jeho dvojníka, který již stojí, přinášíme v článku) nelze přece stavět na okraji města, příklad sídliště Na Chmelnici je dostatečně varující... V pondělí večer můžete na obloze pozorovat další výjimečný úkaz: Měsíc jako nesmírně uzounký srpek pouhých 32 hodin po novu (kdy je Měsíc ze Země neviditelný). Tenoučký srpek Měsíce bude přitom v úterý středu a čtvrtek míjet vzácné seskupení pěti planet, o němž píšu níže. Určitě se podívejte, další možnost bude až v roce 2040...
V pondělí 13.5. navštíví Chotěboř senátor Petr Pithart. Návštěvu zahájí v 9.30 přednáškou v gymnáziu, kde v rámci Dnů Evropy pohovoří na téma Místo Senátu v našem politickém systému. Poté se setká se zástupci Smíšeného pěveckého sboru Doubravan. Na závěr programu plánuje setkání s občany svého volebního obvodu. Chotěbořští fotbalisté jsou před vrcholným utkáním o postup! Příští zápas doma, v neděli 19.5. od 17 hodin, s mužstvem Stolan B/Lázně Bohdaneč bude vyvrcholením jarní sezóny a celého ročníku 2001- 2003. V současné době Chotěboř vede I.B.třídu, skupinu D, s dvoubodovým náskokem. Případné vítězství nad mužstvem Stolan B/Lázní Bohdaneč by zřejmě rozhodlo o celkovém vítězi soutěže. Zveme proto srdečně chotěbořské příznivce fotbalu na tento zápas. Lákadlem by měla být hvězdná sestava hostů. V jejich sestavě se objeví bývalý mnohonásobný reprezentant Luboš Kubík a řada hráčů, kteří jsou sice již za zenitem své nejlepší výkonnosti, avšak s velkými zkušenostmi z jejich působení v ligových mužstvech SK Hradec Králové, Atlantiku Lázně Bohdaneč, Baníku Ostrava a Viktorie Plzeň. Jména Denk, Pavelka, Danihelka, Dobruský, Valta, Svědík, Polák, Macháček určitě příznivcům fotbalu něco říkají. Stolany B/Lázně Bohdaneč představují v soutěži jasnou kvalitu a ekonomickou sílu. Majitelem klubu je vlastník společnosti HOBÉ - Atlantik Miroslav Novák a mužstvo trénuje bývalý ligový trenér, hradecký Milan Šmarda. Všichni hráči FC Chotěboř se na tento zápas moc těší a věří, že budou hrát před vynikající diváckou kulisou. Sponzorem zápasu bude firma CEMBRIT CZ,a.s, která svými reklamními předměty obdaruje každého příchozího diváka a přispěje svými cenami do tradičního slosování kupónů ze všech prodaných zápasových programů. Karel Zdražil, vedoucí mužstva.

zm3m.JPG (6711 bytes)

<<< Snímky z průjezdu 55. ročníku Závodu míru chotěbořským náměstím najdete v naší stálé rubrice Fotonovinky 2002. Na naší titulní stránce najdete nové hlavní články: Petice obyvatel domů čp. 1147 a 1148 proti stavbě bytového domu v Severní ulici, Almanach 50 let ZUŠ - 6. díl a Velká čistka v údolí Doubravky.
Hnedle dvoje nové webové stránky má nedaleká obec Libice nad Doubravou. Tamní rodák Jilda Záruba, působící v Praze jako novinář, přepracoval zcela (a k lepšímu) své dřívější stránky o rodné obci, což najdete nyní na http://libicend.webpark.cz.
Obec Libice n.D. sama pak má nové, oficiální stránky na této dost složité adrese. Stejně stavěné webové stránky obce Jeřišno jsme ale našli na této adrese, obce Podmoklany pak zde, obce Havlíčkova Borová zase zde. Nahlédnutím na web Krucemburku pak snadno odhalíte, odkud je autor těchto prefabrikátů, podepsán tam ale není.
Svazek obcí Podoubraví, zdá se, bude mít unifikované stránky svých obcí. Tato metoda sériové výroby webů se i mému pánovi jeví poněkud - no, nepěkná...

Před nebezpečím, že jim ulétne střecha základní školy, zachránili chotěbořští hasiči občany Malče. Silný vítr, který tu byl až do čtvrtka minulého týdne, začal uvolňovat střešní plechy. Napilno měl malečský starosta Vlasta Ježek, jenž musel kvůli tomu opustit zasedání starostů Svazku obcí Podoubraví, které právě probíhalo ve Vilémově. Jednotka pohotovostního sboru hasičů plechy opět připevnila a nebezpečí již nehrozí.

Výjimečné seskupení planet na obloze, o němž píšu níže, stále trvá a v pátek 10.5. večer můžete vidět níže na západě nepřehlédnutelnou Venuši a pouhou 1/3 úhlového stupně od ní další planetu Mars (načervenalé barvy). Tiskové prohlášení České astronomické společnosti: Mimořádná planetární podívaná na večerní obloze (ve formátu doc).

Oddíl volejbalu TJ CHS Chotěboř pořádá  4. ročník míčového sedmiboje mužských dvojic ”Chotěbořská koule” v sobotu 25. 5. 2002. Prezentace do 8.00, začátek v 8.30 (přijďte včas!) na volejbalových kurtech. Startovné za dvojici: 250 Kč. Sedmiboj zahrnuje: "čtyřhry" – volejbal, tenis, nohejbal, stolní tenis a "penalty" – házená, košíková, fotbal. S sebou přezutí do haly !!! (kde bude odehrán stolní tenis, házená a košíková). Přihlaste se včas! Občerstvení zajištěno! Přihlášky: Ondřej Pravda, tel. zam.: 02/ 2486 1279 (i záznamník), domů (víkend): 0453/ 624 370, mail: o.pravda@post.cz nebo osobně (uveďte VŽDY na sebe kontakt, ať mohu informovat v případě naplnění kapacity).

Město se nám zadlužilo. Mimořádně a rušně zasedlo v pondělí 6.5. Zastupitelstvo města Chotěboře, jeho usnesení si můžete přečíst zde. Rušné bylo především tím, že se jej zúčastnilo množství občanů, signatářů petic. Po docela bouřlivé diskuzi odložilo Zastupitelstvo rozhodnutí o změně územního plánu, směřující k postavení vícepodlažního bytového domu na rohu ulic Dlouhé a Severní kvůli nesouhlasným peticím občanů (zainteresovaní občané byli přítomni v docela hojném počtu a mluvil za ně podnikatel  Jiří Štekl). Rozhodnutí má padnout příští pondělí na dalším zastupitelstvu po projednání těchto peticí (texty petic v našem listě zveřejníme). Dalším programem bylo odsouhlasení nemalých (milionových) částek jako vícenákladů na akce Zastřešení zimního stadionu a Rekonstrukce budovy MěÚ, na které si opět město bude muset půjčit. Po diskuzi plné emocí, tentokrát už bez přítomnosti dalších občanů města (odešli o přestávce), Zastupitelstvo schválilo nejen tyto půjčky, ale i další, čímž zařadilo město Chotěboř mezi zadlužená města (do roku 2001 město žádné významné dluhy nemělo). Muselo si půjčit dokonce i na odměny pro své členy (ty si ovšem nedává z vlastní vůle, ale dle nařízení vlády). Schválilo také změnu územního plánu, která umožní stavbu rodinného domu pod třešňovkou v ulici Pod alejí. Dinosauří cyklistický Závod míru projede ve svém 55. ročníku Chotěboří. Zde se čelo peletonu, jedoucího etapu z Třeboně do Pardubic, popere o rychlostní prémii, což by mělo být na náměstí mezi 15:10 a 15:25 h v sobotu 11.5. Poté pojedou závodníci přes křižovatku u Libice (15:15) do Jeníkovce (15:20) a Rušinova (15:30).
Na stránkách obce Maleč, o nich píšeme níže, je v oddíle Kde nás najdete satelitní snímek Chotěboře a okolí z družice Landsat. K rozeznání jsou tam i další obce krom Malče, jako Nová Ves, Jeřišno, Svinný, Raňkov, Rušinov aj. Vyzýváme politické strany a hnutí v Chotěboři, které mají kandidáty do parlamentních voleb, aby nám do naší Volební rubriky (odkaz výše vlevo) poskytly materiály o svých kandidátech, které rádi uvedeme. Zvláště máme zájem o kandidáty z Chotěboře a našeho okresu.
Webové stránky obce Maleč, která letos bude slavit 725. výročí, se rozrůstají. Můj pán (jenž dlouhá léta kdysi v Malči učil) pracuje, pokud má chvilku volnou, zatím na části Obec a Obecní úřad. Odkaz na část Maleč a okolí bude tvořit později, tak, aby k oslavám bylo vše hotové. Až bude znám program oslav, najdete jej tam a já vás na něj zde upozorním. Fotbalový klub Dekora Ždírec n.D. musí zaplatit nebývalou stotisícovou pokutu za nepřístojnosti po skončení divizního zápasu s Chocní. „Podařilo se nám dát peníze dohromady a posíláme je, ale současně se odvoláváme k disciplinární komisi ČMFS proti stanovené výši pokuty,“ řekl manažer SK Dekora Richard Zeman. Hokej z MS i důležité fotbaly můžete od úterý 7.5. sledovat na velkém plátně v kavárně Modrá Hvězda. Podrobnosti hledejte zde.

planety.jpg (3003 bytes)

<<< Na večerní obloze těchto dnů lze spatřit vzácný úkaz: na jihozápadě a západě po deváté večer září hned pět planet patrných i bez dalekohledu. Snad nejsnadněji lze spatřit Jupiter, je nejvýše na jihozápadě a pod ním trochu vpravo oslnivě zářící Venuši. V její bezprostřední blízkosti pak svítí slabší Saturn a ještě slabší, naoranžovělý Mars. V neděli 5.5. vytvoří tato tři tělesa prakticky rovnostranný trojúhelník. Nízko nad západním obzorem pak možná zahlédnete i Merkur, ale je přezářený zapadlým Sluncem. Vzájemná poloha planet se postupně mění, ale v tomto vzácném seskupení je můžete vidět pouhým okem celý květen. Tak zkuste odejít od televizorů a zvednout pohled výš... Podrobněji i s obrázkem si o tom přečtěte zde.
Již delší dobu nás mrzí jedna věc v novinách: Přinášejí občas zprávy o internetu, ale už neuvedou adresu webu, o němž píšou, takže čtenář mající internet, ostrouhá... Tak se stalo i v případě MF Dnes, která ve svém regionálním vydání píše o úspěšném webu chotěbořské Městské knihovny, ale že by uvedla pro čtenáře i adresu www.chotebor.cz/knihovna, to ne! Že by to spadalo pod zákaz reklamy? Na Chotěbořsku se již před dvěma týdny rozlétla zvěst, že firma GCE Autogen působící v areálu Chotěbořských strojíren propustí až sto zaměstnanců. Není tomu tak, ujišťují nás v pátek 3.5. Noviny Vysočiny ve svém článku zde. Město Chotěboř zve občany a návštěvníky města na "MÁJOVÉ TRHY", které se uskuteční v pátek 17.5.2002 na náměstí. Bude zde možno nakoupit tyto výrobky: polštáře, deky, ložní prádlo, textil, dětské a kojenecké zboží, spodní prádlo, kožešinové výrobky, záclony, ubrusy, ponožky a punčochové zboží, obuv, výrobky z plastu, dřevěné výrobky, hračky, knihy, formičky, stahovací dveře, keramika, výrobky z umělého kamene, cukrovinky, kávu a čaj, medovinu... Nebude chybět ani občerstvení, včetně opékaných selat.  
V pondělí 29.4. zasedla po osmé Rada města Chotěboře a přijala usnesení, která si jako vždy můžete přečíst zde. Vybírám pro vás jako zajímavé: Rada města schválila Ceník pro činnosti na veřejném pohřebišti v Chotěboři a ve Střížově (příloha č. 1 a č. 2 usnesení Rady) platný od 14. 5. 2002.  Rada města projednala žádost agentury X-press promotion zastoupenou panem Vítem Váňou o povolení dalšího ročníku taneční párty s názvem OPEN air Taneček v prostoru u "Nádržky" jednu noc v měsíci červnu, nebo srpnu 2002 od 22 do 5 h ráno. Rada města žádosti vyhověla. (Harryho pozn.: To je ta akce, za jejíž kritiku na rušení nočního klidu vloni sklidil můj pán vlnu útoků a dokonce výhrůžek od příznivců technoparty.) V této souvislosti je zajímavé, že dále Rada města schválila na základě písemné žádosti SF klubu Avalon Chotěboř výjimku z vyhlášky města č. 8/99 a posunula dobu nočního klidu v době konání mezinárodní akce EUROCON, tj. ve dnech 3.7.-7.7.2002, a to z 22 h na 24 h. (Harryho pozn.: V případě Tanečku do 5:00 to není nutno?) Rada města projednala prodej pozemků v lokalitě "U střelnice" na stavbu garáží. Rada města s prodejem souhlasí a ukládá jej projednat v zastupitelstvu města. Rada města se seznámila s výší osobních ( Kč 15.489.900,--) a věcných ( Kč 16.466.930,--) výdajů na činnost městského úřadu a zvláštních orgánů města a navrhuje předložit tyto částky zastupitelstvu města ke schválení. Choteborska kapela The Chocolate Cucumbers vystoupi tuto sobotu 4.5. od 20:00 v Hamrech nad Sazavou u Zdaru nad Sazavou.

Po létech se bude v Chotěboři opět konat rocková tancovačka! V rekonstruované Sokolovně ji jako vůbec první taneční zábavu pořádá v pátek 10. května večer její pronajímatel KD Junior RCV. Hraje chotěbořská kapela SnakeBite (na tom jejich webu jsou 4 skladby v mp3, ovšem o průkopnické tancovačce ani zmínka, zato na webu KD je pozvánka i s mapkou...). Předkapelou bude Fousatej Hat (kdo to je?) a vstupné je lidové (za pade). V této souvislosti si vzpomínám, že před více než rokem, v čísle 33 našeho listu, proběhla okolo Sokolovny poněkud vzrušená diskuze, v níž někteří účastníci vyslovili názory typu "rock v Sokolovně raději ne". Inu, časy se mění...

Konečně jsme otevřeli naši rubriku Fotonovinky 2002, díky Mirku Stehnovi, který nám mailoval digifotky z 1. máje na chotěbořském náměstí (a dokonce již zmenšené pro internet). Můj pán má do této rubriky řadu fotek, ale neuvidíte je do 7.května, dokdy má termínovanou práci... V rubrice Fotonovinek 2002 jsou pochopitelně odkazy na fotonovinky z dřívějších let.
Pozorný čtenář si jistě povšiml naší nové rubriky Volby 2002 (odkaz je vlevo výše). Jsou tam odkazy na několik volebních stránek s celostátní působností. Je tam též seznam kandidátů, které budeme volit v kraji Vysočina, postupně jej doplňujeme. Objevuje se tam řada lidí z našeho okresu a zatím jsme našli 3 Chotěbořáky a jednoho kandidáta z Malče. Na webu ZUŠ Chotěboř (zus.chotebor.info) najdete info o talentových zkouškách 21.5. a pozvánku na zájezd na koncert do Prahy.

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát (formulář již funguje!)

Jméno:

(nebojte se podepsat !)

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet