harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
č. 45 - březen 2002
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)

Počet čtenářů těchto Novinek od začátku měsíce:

Novinky 44 četlo: 2084

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

  Radiové datové připojení naší redakce na internet je od firmy aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky Archiv vydání Chotěboř Net Kulturní programy Chotěbořské weby
Předminulé Novinky Drby z vrby 2001 Harryho Anketa Program kina Sportovní strana
rucicky2.gif (16139 bytes)
Portál pro všechny, kdo shánějí službu či výrobek a chtějí to co nejblíže
Pokud se vám zdá, že vidíte Novinky poněkud starší, klepněte na tlačítko Obnovit (Aktualizovat), váš prohlížeč vám ukazuje Novinky staršího data, zapsané na disku vašeho počítače, nikoli ty z internetu. Fotbal
Hokej | Bundesliga
Volejbal Ping-pong
Jídel. lístky Panský dům: Halama | Veselý

Jídelní lístek: Na růžku

Atletika
TJ CHS
Atletika
SK

Výhodné telefonní služby
pro malé a střední firmy
Business Call Smart

od firmy AICOM Havlíčkův Brod.
Podrobnosti najdete zde.

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Program proti virům-červům si stáhněte zde (960 KB). Nejprve jej uložte na disk a pak jej spusťte.

Chcete být na internetu? Připravujeme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace nebo webové stránky do vámi zvolené domény vašejméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Zkuste si např. kino.chotebor.info . Máte řeznictví? Pak je pro vás maso.chotebor.info. Máte prodejnu textilu? Pak je pro vás textil.chotebor.info. Chcete zvát diváky na fotbal? Pak je pro vás fotbal.chotebor.info. Jmenujete se Novák a chcete mít svou stránku? Pak je pro vás novak.chotebor.info. Píšete básně? Pak je pro vás basnik.chotebor.info. Máte opravnu? Pak je pro vás servis.chotebor.info. Jste lékař? Pak je pro vás doktor.chotebor.info. Půjdete do voleb? Pak je pro vás jménostrany.chotebor.info.
A tak dále... Cokoli si vymyslíte, můžete mít na internetu!
Ale neváhejte, ať vám vaši doménu nevyfoukne někdo jiný.  Podrobnosti najdete na www.chotebor.info .

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Dobrá zpráva: Po dvou týdnech nemoci mého pána opět vydáváme náš list. Začínáme fotbalovou rubrikou.
V tomto týdnu (od 8. do 12.4.) obnovíme pravidelné vydávání i této rubriky. Můj pán se pozvolna uzdravuje.

Oznámení městského úřadu o zřízení elektronické podatelny si můžete přečíst zde. Odkaz na něj je také na webových stránkách města a Městského úřadu. V oznámení se mj. dozvíte adresu e-podatelny a formáty, v nichž se elektronická podání přijímají. Na webových stránkách MěÚ bude v nejbližší době umístěna Elektronická podatelna, z níž přímo budete moci svá podání odesílat.
V úterý 19.3. schválil parlament seznam tzv. malých okresů, tj. obcí na které přejdou některé pravomoci zrušených okresních úřadů. V kraji Vysočina to bude 14 obcí: Havlíčkobrodsko: Havlíčkův Brod, Světlá nad Sázavou, Chotěboř, Žďársko: Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Nové Město na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem, Třebíčsko: Třebíč, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Jihlavsko: Jihlava, Telč, Pelhřimovsko: Pelhřimov, Humpolec. Kompetence, které by měly přejít na pověřené obce: vydávání občanských průkazů, pasů, řidičských průkazů, dávky státní sociální podpory, rozhodování o poskytování pečovatelské služby, rozhodování o povinnostech vlastníků kulturních památek, stavební povolení na vodohospodářské stavby, rozhodování o přestupcích, ověřování listin, vyřizování stížností obyvatel, atd. "Od počátku jsme byli navrženi a jsme rádi, že to tak dopadlo," pochvaluje si podle MF Dnes starosta Chotěboře Zdeněk Stejskal, že se město mezi pověřené obce dostalo. To se nepovedlo např. Ledči nad Sázavou.
Jak známo, do Chotěboře přijde 50 úředníků z Okresního úřadu. Město si muselo půjčit 6,5 milionu Kč na rekonstrukci kanceláří Městského úřadu, které opustí Policie ČR, a do nichž se noví úředníci nastěhují. Počet úředníků na MěÚ se tak zvýší na stovku.
Mateřská škola ve Svojsíkově ulici pořádá v těchto dnech výstavu s velikonoční tematikou, na jejíž přípravě se podílely učitelky i děti. K vidění bude až do středy každý všední den od 10 do 16 hodin.
Všem, kteří nás upomínají, že rubriky Drby z vrby a Fotonovinky jsou již zastaralé, sdělujeme, že fotek máme spousty, ale dostaneme se k jejich zpracování až po 24. dubnu. Mějte tedy trpělivost... Rada města Chotěboře zasedla letos již popáté a její usnesení si jako vždy přečtěte zde. Nás zaujalo, že TJ CHS nabídla městu darem Sportovní halu, což Rada jen vzala na vědomí a rozhodnout musí Zastupitelstvo. Dále nás zaujal souhlas Rady se zvýšením vodného a stočného a rozhodnutí o prodeji pozemků obálkovou metodou. Rada též schválila opravu ploché střechy Školní jídelny, která jest v havarijním stavu. Rada též věnovala 5 tisíc Kč na mezinárodní soutěž v Chotěboři, o níž píšeme vpravo. Klub chovatelů německých krátkosrstých ohařů pořádá XX. ročník velké mezinárodní soutěže loveckých psů ve dnech 9. – 11. srpna 2002 v Chotěboři.
Připravujeme zřízení inzerce pro oznámení a inzeráty na adrese inzerce.chotebor.info. Tam budeme uvádět i všechna oznámení, dosud zveřejňovaná zde a také inzeráty chotěbořských firem. Podrobnosti brzo zveřejníme. Rybářství Vysočiny, v.o.s. Chotěboř oznamuje prodej povolenek k lovu na Eckhardtově rybníku. Info na tel. 0602 - 293694.
Nadační fond Čtyřlístek, OA a VOŠ Chotěboř pořádají tuto neděli 24.3. již IV. dětský karneval s bohatou tombolou od 14 hodin v hotelu U zámku.
Výbor HC Chotěboř sděluje: Na čtvrteční utkání Chotěboř - Klatovy v Havlíčkově Brodě  bude pro fanoušky připraven zvláštní autobus. Odjezd je v 17.00 od stadionu, cena zájezdu je 30 Kč.
90 000. čtenář se nám ozval. Bylo nám divné, že podle sledovacího serveru to měl být někdo z TV JOJ na Slovensku. Ale on to byl Martin Ondráček z TV NOVA, jenž byl v Košicích na návštěvě. Martin již sestřelil u nás před časem 80 tisíc. Gratulujeme i tentokrát a zdravíme ho! Za týden začne jarní část fotbalové sezóny, takže jsme vám nachystali novou fotbalovou stránku, na níž zatím pochopitelně najdete pouze rozlosování pro Áčko a Béčko, ale je tam i odkaz na rozlosování pro všechna mužstva FC Chotěboř. Odkaz na fotbalovou stránku je výše vpravo. Doména www.chotebor.cz, která byla městu vrácena 6.2., byla právě přesměrována na web města, takže nyní se na stránky Chotěboře dostanete ze tří adres:
www.chotebor.cz,
www.chotebor.com,
chotebor.obec.cz

BĚH MĚSTEM JARMILY KRATOCHVÍLOVÉ. Závod s bohatou tradicí, zařazovaný obvykle do různých celostátních a regionálních soutěží (od roku 2001 je i součástí Českého běžeckého poháru, jehož tradičním spoluorganizátorem je též Základna taktického letectva Čáslav), se uskuteční dne 31. března 2002 v 10.00 hod. na náměstí v Golčově Jeníkově.
Silničního běhu na 15 km se pravidelně účastní 200 až 300 závodníků. Současně s tímto závodem se koná i lidový běh Běháme pro zdraví s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR, letos jako Odkaz Emila Zátopka. V roce 2001 zde soutěžilo více jak 300 běžců všech věkových skupin.
Hlavního závodu na 15 km se účastní pravidelně republikové špičky a mezi vítězi minulých ročníků je například Jarmila Urbanová, Alena Peterková, Jana Klimešová, Ivan Uvizl, Jan Pešava a Vladimír Vašek. Zejména v posledních letech má závod i mezinárodní zastoupení a mezi vítězi posledních čtyřech ročníků je ukrajinec Nikolaj Antoněnko a přední slovenští závodníci Robert Štefko a Miroslav Vanko. Kategorii žen vyhrála v ro
ce 2000 polská závodnice Izabela Zatorska.
Od roku 2001 je start a cíl situován na náměstí v Golčově Jeníkově, což umožňuje větší účast diváků i doprovodné společenské i kulturní akce. Koncertuje zde dechová hudba a dobu před startem a doběhnutím prvních závodníků zpestřuje vystoupení mažoretek.
Závod se pravidelně pořádá na počest nejslavnější české atletky, dvojnásobné mistrně světa a dosud držitelky světového rekordu v běhu na 800 metrů, Jarmily Kratochvílové. Ta se též aktivně spolupodílí na organizaci závodu a spolu se svojí svěřenkyní, taktéž mistrní světa v běhu na 800 metrů Ludmilou Formanovou dohlížejí na průběh závodu a předávání cen.
M.P.

Ve čtvrtek 14.3. asi v 8:15 h jsme zaznamenali 90000. čtenáře. Ozve se nám? A nyní vzhůru ke 100 000! Usnesení Zastupitelstva města z 11.3., o němž píšeme níže, je již na internetu na obvyklé adrese zde. V Baráži o II. hokejovou ligu, které se účastní HC Chotěboř, je všechno jinač: hraje se jen ve čtyřech a v dřívějších termínech, začínáme už tento pátek v Bílině. Podrobnosti přinášíme na hokejové stránce.
Všechny naše dopisovatele, kteří nám posílají něco ke zveřejnění, ujišťujeme, že nejdéle o víkendu, až se můj pán uzdraví, jejich příspěvky uvedeme. Zastupitelstvo Chotěboře zasedlo v pondělí 11.3. Schválilo rozpočet města ve výši přes 124 milionů v upraveném znění, řadu majetkových záležitostí, nové znění vyhlášky o poplatcích za odpady a zahájení přípravných prací na stavbu 18 bytovek v Severní ulici. Neschválilo stavbu supermarketu Na Koubku. Zvolilo Václava Hejkala a Zdeňka Mišičku přísedícími Okresního soudu v Brodě Havlíčkově. To vše a ještě více si budete moci jako obvykle přečíst na webu města, jakmile budou usnesení a tentokrát hodně příloh zpracovány, což zde oznámíme. Sedmnáctiletá Irena Šteklová z Chotěboře je mezi 12 finalistkami soutěže Miss Vysočina 2002, která proběhne ve Žďáru n.S. v Pá 5.4. večer. Soutěží pod č.5. Finalistky si můžete prohlédnout zde, web soutěže je zde, hlasovat můžete v tipování čtenářů zde. Irena je dcerou Jirky Štekla, kytaristy proslulé skupiny Atlantik ze 70. let, nyní podnikatele ve firmě Design s.r.o.
Nemoc donutila minulou sobotu mého pána ulehnout, takže tyto mé Novinky nyní budou dost prořídlé, stačil mne jen naučit, jak se dávají na internet zprávy z hokeje, ty budou stejně nyní nejdůležitější. Tento týden se tu tedy setkáte s novinkou jen pokud zde spadne stíhačka nebo se objeví UFO... Chotěbořská kapela The Chocolate Cucumbers vystoupí tuto sobotu ve Filmovém klubu Přibyslav (http://web.telecom.cz/fk/program.htm) od 20:30.
Ve čtvrtek 7.3. od 18 do 20:04 h jsme poprvé v Chotěboři přinášeli on-line zpravodajství, a to z hokejového utkání Neratovice - Chotěboř (1:8), které se hrálo v Mělníce. Šlo o postup do baráže o II. ligu. Překvapil nás zájem čtenářů, na naší hokejové stránce jsme zaznamenali přes stovku přístupů, celé dvě hodiny jsme přidávali nové a nové zprávy. Děkujeme Honzovi Rychlému a Richardu Macků za přímé zprávy z mělnického stadionu. Ověřili jsme si, že on-line zprávy fungují, tak to zase někdy zkusíme. Mužstvu HC Chotěboř patří gratulace! Jednotka požární stanice ve čtvrtek odpoledne zasahovala s výsuvnou plošinou v Novém Studenci při odstranění plechové krytiny z domu, kterou začal rolovat prudký vítr.
Teprve nyní bylo oznámeno, že neznámý pachatel okolo poledne 28.2. vstoupil do neuzamčené kanceláře místní firmy Tenez a odcizil zde peněženku s finanční hotovostí a platební kartu, s níž poté neoprávněně vybral hotovost z bankomatů v Chotěboři a ve Ždírci nad Doubravou. Poškozenému majiteli vznikla škoda kolem 18 tisíc Kč.
Úvodní zápas v Baráži o II. ligu sehraje HC Chotěboř ve středu 20. března od 18 h v brodské Kotlině, kdy se utká s vítězem duelu Pelhřimov - Bílina. Dalšími jistými účastníky jsou Klatovy a Chrudim (sestupující z druholigových skupin "západ" a "střed"), poslední soupeř chotěbořských vzejde z dvojice Bohemians Praha - Kaznějov. V průběhu devatenácti dnů čeká na Chotěboř vydatná porce osmi zápasů. Rozpis všech utkání přinášíme na naší hokejové stránce, kde přineseme též zpravodajství.
Naše stálá rubrika Válka proti teroru přináší po delší době nové videozáběry, z operace Anaconda proti bojovníkům Al-Kajdy v Afghanistánu. Všem příznivcům hokeje sdělujeme, že budeme ve čtvrtek od 18 hodin přinášet na naší hokejové stránce on-line zpravodajství z Mělníka, takže jakmile padne branka, už tam bude aktuální stav utkání. Umožní nám to přítomnost dvou našich zpravodajů s mobily na ZS v Mělníce, kteří nám budou ihned hlásit vývoj utkání. Vy se tedy pravidelně připojujte na tuto naši stránku a pro jistotu vždy stiskněte nahoře tlačítko Aktualizovat (Obnovit), aby se vám zobrazil aktuální stav a ne kopie staršího stavu, uložená ve vašem počítači. Chotěbořská bluegrassová kapela DETTO vystoupí živě na brněnském radiu Proglas v pořadu "Jak se vám líbí" v Po 11.3.2002 od 20.00 do 20.45 h. Vysílání lze zachytit na frekvenci 107,5FM nebo 97,9FM.
Marně čekám, že se mi ozve čtenář, jenž v úterý odpoledne sestřelil na našem počitadle čtenářů číslo 88888. Zato 89000 trefil ve středu poránu náš věrný čtenář Mirek Stehno, jemuž gratulujeme i k dnešnímu svátku. Chotěbořský divadelní soubor SCHOD finišuje v přípravách první velké divadelní premiéry. Dočtete se o tom v rozhovoru s Ivanou Kozubovou zde. Premiéra bude ve St 10.4. v místním kině.
Jarní fotbalové soutěže jsou na obzoru.
Začíná se v Ne 24.3., kdy naše Áčko začíná doma v 15 h s Pardubičkami a dorost hraje v Brodě Havlíčkově. Žáci začnou o týden déle v Ústí n.O. a poté vstoupí do soutěží mužstvo B v Ne 7.4. v Golčově Jeníkově. Benjamínci se v So 13.4. zúčastní turnaje v Třemošnici. Podrobné rozlosování najdete v příštích dnech na naší fotbalové stránce.
Vzkaz pro sportovní redakci Novin Vysočiny: Zanedlouho začnou jarní fotbaly. Naše mužstva se jmenují FC Chotěboř, nikoli CHS Chotěboř a nejsou to strojaři, jak s oblibou píšete. Strojírny už dávno na fotbal nepřispívají...

abikministr.jpg (9456 bytes)

<<<Výřezem ze snímku Jarmily Jindrové se vracíme k nedělnímu Miss Aerobik Tour v chotěbořské Sportovní hale. Máme před volbami, takže není divu, že se to tu začne hemžit politiky. Jak vidíte, na akci krom stovek diváků a soutěžících přišel také ministr obrany Jaroslav Tvrdík (na snímku vpravo), jehož právě zpovídá moderátor Petr Salava. Škoda, že tu pan ministr nebyl o pár hodin dříve a nenavštívil začátek kvalifikačního hokeje s Neratovicemi, v sobotu v 17.30 h. Byl by spolu se stovkami diváků svědkem, jak právě na začátek hokeje přiletěl fanoušek-pilot stíhačky z Čáslavi a v husté a nízké oblačnosti vyvolával prudkým stoupáním nad městem bouření vzdušných mas (že by chtěl postrašit soupeře?), takže nebylo slyšet slova. Škoda pro ministra i pro pilota...
Mnoho čtenářů nás žádalo o zjištění, zda do Mělníka na hokej s Neratovicemi jede autobus pro diváky. Dotázali jsme se a tady je odpověď: Nejede, na utkání ve čtvrtek 7.3. od 18 h v Mělníce jedou jen hráči a jejich doprovod. Miss aerobic Tour 2002 v Chotěboři - výsledky: Dne 3.3.2002 se od 10 hodin ve Sportovní hale v Chotěboři uskutečnila ve čtyřech kategoriích soutěž Miss aerobic Tour 2002.
Výsledky kategorie Miss aerobic sympatie 2002 ( od 18 let) - ženy, 20 závodnic:

1. místo : Petra Stránská - Pardubice
2.
místo: Martina Kopecká – Chotěboř
3. místo: Hana Doležálková – Chotěboř

Výsledky kategorie Miss aerobic sympatie Junior 2002 ( 14-17 let) - 39 závodnic:
1. místo : Barbora Pešoutová – Havl. Brod
2. místo: Eva Aulíková – Třebíč
3. místo : Jana Schwarzová – Chotěboř

Výsledky kategorie Miss aerobic sympatie Kadet 2002 ( 11-13 let) - 60 závodnic:

1. místo: Lucie Kolářová - Chotěboř
2. místo : Tereza Dolinová – České Budějovice
3.místo : Petra Kosinová – Chotěboř

Výsledky kategorie Miss aerobic sympatie Mini Miss ( do 10 let) – 67 závodnic:

1.místo: Monika Picková – Hlinsko
2. místo: Andrea Královská – Jihlava
3.místo: Aneta Kejvalová – Jihlava

Akci organizovala agentura Care Alfa s.r.o, početné obecenstvo provázel pořadem Petr Salava a zpívala Zorka Jandová. Dík za pěknou akci patří i členkám klubu SK aerobik Buttula. V porotě zasedal starosta města ing. Zdeněk Stejskal, podnikatelé z města a zástupci sponzorů akce. Na akci se přijel podívat i ministr obrany pan Tvrdík.
Jana Tomášková,odd. kultury a sportu MěÚ Chotěboř
Na hlavní straně našeho listu píše Pavel Halama o II. Mistrovství Českomoravské vysočiny v kulečníku (pool 8), které probíhá od listopadu v Panském domě. Podle našeho informátora měl být již dopaden pachatel loupežného ozbrojeného přepadení benzinové pumpy v Chotěboři minulé úterý, ale policie to zatím neoznámila. Restaurace Na Růžku oznamuje, že po odstranění problémů s připojením na internet opět uvádí denně na stránkách Chotěbořského Couriera svůj kompletní jídelní lístek. Odkaz na něj najdete na této straně výše nebo na www.chnet.cz.
Jako pes (bobtail) velmi rád oznamuji, že na internetu je web již třetího chotěbořského psa, tibetské dogy Dragona. Jsou mu teprve 4 měsíce a jako každé štěně je k pokoukání. Zkuste to na http://tdoga.hyperlinx.cz. Majitel zůstává na webu v anonymitě, takže jej neudáváme, i když víme, o koho jde. Opět Miss Aerobik Tour bude v neděli v chotěbořské Sportovní hale, moderovat bude Petr Salava, v doprovodném programu vystoupí řada známých osobností a skupin (Yo Yo Band, Semelka, Nováková, Jandová, mezi lektory budou miss a vicemiss, nebude chybět I. vicemiss Soňa Vávrová z Chotěboře. Program poběží od 10 hodin. V pátek 1.3. otvírají chotěbořští podnikatelé Zdena a Ladislav Smutných hotel Harmonie u silnice mezi Chotěboří a Vilémovem, dříve známý jako Hotel Hart na Borku. Otevřeno denně od 9 do 21 hod. Rezervace míst na tel. 0453-644016. Těší se na vás majitelé a personál podniku.
Jak se můžete přesvědčit např. na serveru www.czechia.com , jsou již čtyři domény se jménem Chotěboře zadány. Takže www.chotebor.com patří městu, www.chotebor.cz byla po jistých tahanicích městu vrácena (viz článek na naší hlavní straně), zatím však nefunguje. Novou doménu www.chotebor.biz koupil počátkem února chotěbořský rodák žijící v Praze a jsme zvědavi, co se tam objeví. Domníváme se, že mimo jiné to bude web soukromé firmy jeho otce, působící zde. Konečně další novou doménu, www.chotebor.info, koupila nyní naše redakce a hodlá ji využít k chystanému projektu levných chotěbořských domén typu jménofirmy.chotebor.info, přičemž doménu mesto.chotebor.info věnujeme zdarma městu k volnému použití. Jsou tedy ještě volné domény www.chotebor.net a www.chotebor.org. Domény org však patrně zakoupí stát pro jednotný státní informační systém (je tomu tak např. v USA). V úterý 26.2. navečer byla přepadena benzínová pumpa v Chotěboři u zámku, patřící společnosti MP spol. Asi pětadvacetiletý maskovaný pořízek menší postavy vytáhl na čerpadlářku pistoli a přinutil ji vydat peníze, jichž prý bylo 11 tisíc. Loupežník nebyl patrně místní, jinak by věděl, že tato pumpa prodává na karty a na faktury a hotových peněz tam mnoho není. Podrobnosti si můžete přečíst zde, ale nedočtete se tam, že údajně nefungovalo poplašné zařízení spojené s policií, takže policii bylo nutno volat telefonem... Tak praví fámy jdoucí městem.
Přes Chotěboř pojede v sobotu 11. května Závod míru. Zprávu přináší právě vyšlé 2. číslo Chotěbořského Echa. Cyklisté pojedou od Brodu Havlíčkova a pak je zaženou přes Jeníkovec a Rušínov do Opičích hor a dále do Pardubic. Když jsem to říkal mému pánovi, začal vzpomínat na Závod míru někdy před 45 lety, když byl v sedmé třídě a celá škola (tedy ti šťastní, co měli doma kolo) povinně jela na kolech z Ledče do Golčova Jeníkova zamávat závodníkům a zajásat ať žije mír. On jel na maminčině 20 kg těžkém dámském kole, tam to bylo do kopce, zpátky z kopce a celý den školy se tím zabil... Jó, časy se mění, ale Závod míru zůstává. Jak tak koukám na mého pána, měl by jezdit na kole do G.J. denně...
 
 

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát (formulář již funguje!)

Jméno:

(nebojte se podepsat !)

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet