harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
č. 43 - leden 2002
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)

Počet čtenářů těchto Novinek od začátku měsíce:

Novinky 42 četlo: 1963

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

  Radiové datové připojení naší redakce na internet je od firmy aiclogo.gif (3308 bytes)

Minulé Novinky Archiv vydání Chotěboř Net Kulturní programy Chotěbořské weby
Předminulé Novinky Drby z vrby 2001 Harryho Anketa Program kina Sportovní strana
rucicky2.gif (16139 bytes)
Portál pro všechny, kdo shánějí službu či výrobek a chtějí to co nejblíže
Pokud se vám zdá, že vidíte Novinky poněkud starší, klepněte na tlačítko Obnovit (Aktualizovat), váš prohlížeč vám ukazuje Novinky staršího data, zapsané na disku vašeho počítače, nikoli ty z internetu. Fotbal
Hokej | Bundesliga
Volejbal
Jídel. lístky Panský dům: Halama | Veselý

Jídelní lístek: Na růžku

Atletika

Výhodné telefonní služby pro malé a střední firmy Business Call Smart od firmy AICOM Havlíčkův Brod.  Podrobnosti najdete zde.

ikonddnv.gif (4769 bytes)Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

4listek2m.GIF (1282 bytes)  4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Prosím všechny organizace a jednotlivce, kteří na svých webových stránkách uvedli odkaz na město Chotěboř, aby jej opravili na nový, www.chotebor.com. Děkuji. Správce webu města Chotěboře Jiří Poděbradský. Program proti virům-červům si stáhněte zde (960 KB). Nejprve jej uložte na disk a pak jej spusťte.

Dva muže, skladníky, řidiče VZV, přijme ihned Jednota OVD Havl. Brod pro svůj velkoobchod v Chotěboři. Nástup možný ihned. Nabízíme odpovídající platové ohodnocení, zázemí silné tuzemské firmy a možnost profesního růstu. Požadujeme morální bezúhonnost, vysoké pracovní nasazení a loajalitu.
Písemné nabídky na adresu Jednota OVD, Partyzánská 33, 583 01 Chotěboř, k rukám p. Adamce.
Informace u p. Adamce na č. tel.
0453 - 621 845 nebo 0602 - 545288.

Novinky
v redakci

Harry vám nese Novinky
v Chotěboři a okolí

Vývěska pro
plakáty a oznámení

Válka proti teroru - naše stálé mimořádné vydání

Milovníci atletiky, těšte se. Vypadá to, že budeme mít druhou atletickou stránku, protože krom AO TJ CHS je tu také AO SK. Známý běžec Pavel Novák, nyní žijící s Hanou Benešovou v Chotěboři, založil s ní dětský oddíl a přislíbil nám dopisování. Hokejová lahůdka bude v pátek 1.2. od 18 h na ZS v Chotěboři. Přijede druholigová Chrudim sehrát pohárové utkání. Ta vloni postoupila do II. ligy z naší I.Vč ligy a má tam dost problémy. Naši tam chtějí za nimi, takže vzájemné změření sil bude více než zajímavé... Blíží se olympijské hry a spousta sportovních a hlavně hokejových fanoušků se těší na vystoupení našich reprezentantů. Letos je poprvé v Chotěboři možnost sledovat toto dění i na velkoplošné projekci. 
Multimediální kavárna Modrá hvězda připravuje přenos hokejových zápasů našich reprezentantů a dokonce je připravena, v případě zájmu, promítat i utkání, která začínají pozdě v noci.

Patříte-li mezi ty fandy, kteří chtějí zažít atmosféru bojů o obhajobu zlata a jste ochotni přijít na zápas i v pozdní čas, vyplňte anketu na www.modrahvezda.com. Při dostatečném zájmu se bude promítat i mimo otevírací dobu.
85 000. čtenářem byl v úterý 29.1. odpoledne Jirka Horník ml. z Bárovic u Libice n.D. Zdravíme ho! Ve středu 30.1. v 15 h zaznamenal náš teploměr v lednu nejvyšší teplotu +10,2 stupně Celsia.

V pondělí 28.1. zasedla Rada města Chotěboře, její usnesení jako vždy jsou zde.
Mimo jiné rozhodla zvýšit skládkování na městské skládce Lapíkov o 2500 tun ročně, o čemž si podrobnosti můžete přečíst v Novinách Vysočiny zde.
Pokud jste se ve středu 30.1. dopoledne marně dobývali odkazem vlevo na usnesení Rady města či jiné městské stránky, nebyly v tu dobu přístupné, protože nepracoval hostitelský server webu města. Podle sdělení, které jsme dostali z INCO s.r.o., vznikla závada v napájení serveru. Firma nyní právě zavádí monitoring, který by měl podobným případům předejít.
Novinky v Chotěbořském Courierovi: Pro stoupající zájem o inzerci v našem listě chystáme zvláštní inzertní stránku. Na ní budeme uvádět jednak běžnou inzerci (jako koupě, prodej, zaměstnání) a reklamní poutače firem, které nyní zabírají místo v této stránce a na hlavní straně, kde poté uvedeme jen odkaz na inzertní stranu. Zájemci o inzerci nám již mohou psát do redakce.
Jak vidíte na počitadle čtenářů, do léta dosáhneme 100 tisíc. K tomuto jubileu chystáme významnou nabídku pro všechny (především živnostníky a malé firmy, ale i soukromé osoby), kdo dosud nejsou na internetu (tedy jakoby nebyli). Za velmi nízké ceny (od 1 Kč/den pro studenty do 5 Kč/den pro právnické osoby) zřídíme a pronajmeme zájemcům internetovou adresu jméno.harry.cz (např. novak.harry.cz nebo textil.harry.cz) a umístíme tam Vaši jednostránkovou prezentaci (zájemcům ji zdarma vyrobíme). Příkladem může být již funkční doména http://ctyrlistek.harry.cz. Též na přání zajistíme mailovou schránku s adresou jméno@harry.cz. Obě adresy tak budou snadno zapamatovatelné, což je pro internet nejdůležitější. Chceme tak umožnit každému být prezentován na internetu, aniž by s tím měl starosti či nepřiměřené finanční náklady. Podrobnosti a ceník brzo zveřejníme. Zájemci o adresy (domény) typu jméno.harry.cz se mohou hlásit do redakce (kdo dřív přijde, ten dříve registruje!).
Pozdě, ale přece, jsme našli na internetu web Lyžařského areálu Svatá Anna v Chotěboři. Je tam i aktuální foto.

Dům dětí a mládeže, středisko volného času Junior Chotěboř, má své nové webové stránky.
Přidáváme obě adresy do našeho seznamu Chotěbořské weby (odkaz viz výše vpravo).
Velká obleva (v pondělí ráno tu máme 8,5 nad nulou) nám tu sice nehrozí zátopami, ale roztávající sníh zatápí sklepy, takže chotěbořští hasiči měli o víkendu napilno s pomocí při čerpání vody z nich.

K 1.1.2002 měla Chotěboř včetně devíti místních částí celkem 9884 obyvatel, což je o 26 více než před rokem. V roce 2001 se tu narodilo 92 dětí a 76 občanů zemřelo. Podrobněji na webu města Chotěboře na stránce Současnost.
Rockový, bluesový a jiný minifestival se chystá v Tequila baru Na Chmelnici  v Pá 1.2. od 19 h. Vystoupí kapely Shout The Blues Band, Czech Frogs, The Chocolate Cucumbers   (ta hraje SKA music) a Old Children.Vstup dobrovolný.
Po první půli finálové skupiny I.Vč ligy hokeje je HC Chotěboř stále bez ztráty bodu první, když vyhráli nad druhým Jičínem vysoko 8:3. Jičín zůstal druhý, ale má o 4 body méně. Podrobnosti na naší hokejové stránce (odkaz vpravo výše). Fotbalisté jsou otužilí a nechtějí přes zimu zahálet. Takže i u nás se začal hrát dlouhodobý Zimní turnaj. Výsledky 1. kola najdete na naší fotbalové stránce (odkaz vpravo výše).
Za havárií Migů v Bílku je nekázeň pilotů!!! Podle sdělení ministra obrany Tvrdíka k případu leteckého neštěstí v říjnu 2000, kdy dva MIGy 21 dopadly do vojenské muniční základny v Bílku u Chotěboře, vyšetřování dospělo k závěru, že šlo o nekázeň, není pravděpodobné, že na vině jsou špatné výškoměry. V našem listě jsme již tenkrát tvrdili, že nekázeň je více než pravděpodobná. Pro osvěžení paměti najdete naše říjnové číslo z roku 2000 zde.
O doménové kauze město Chotěboř versus ASYS IJD Kolín píše ve čtvrtek 24.1. také Lupa, server o českém internetu, v článku ASYS IJD obírá své zákazníky o domény, který si můžete přečíst zde. Autor Martin Kopta v rubrice Šťoura neopakuje, co zveřejnil můj pán, ale vyšťoural další zajímavé skutečnosti, o kterých jsme nevěděli. Především, že Chotěboř není jediná, kdo byl obrán o doménu, uvádí seznam dalších, mezi nimi také dvě města, Velký Osek a Týnec nad Labem. Článek autor uzavírá: "Majitel firmy Jan Dufek nechá Asys IJD vláčet novinami a nepřiměje ho to k rozumnému činu. Co ještě od takové firmy můžete očekávat?" Nu, jsme zvědavi, kdo se nás ještě zastane, ale jak jsem psal níže, můj pán je toho názoru, že ASYS si může ukradenou doménu www.chotebor.cz strčit za klobouk. Lupě i Martinu Koptovi díky. Srdečné blahopřání k Abrahámovinám!
V pátek 25.1. oslaví své významné jubileum náš bývalý hráč a dnes výborný kamarád a největší tahoun Bezděkovského sportu pan
Bohumil Marek.
Hodně štěstí, zdraví a stále vzorného sportovního ducha a nadšení přejí bývalí i současní volejbalisté z Chotěboře.
(Další gratulace najdete zde.)
Víte, že ve Střední zemědělské škole Havl. Brod studuje devět studentů obor kynologie? Nedávno skládali se svými psy první zkoušky. V příštím školním roce si vyberou specializaci, buď záchranářství nebo canisterapii (léčbu psem). Podrobnosti si přečtěte zde. V pondělí zasedlo letos poprvé Zastupitelstvo města. Jako vždy si můžete všechna usnesení přečíst zde. Zastupitelstvo schválilo, že si město vezme půjčku 10 milionů na vyrovnání letošního rozpočtu. Neschválilo návrh nové vyhlášky o poplatcích za popelnice a odvoz odpadů, takže zůstává v platnosti ta původní z prosince 2001. Jinak se jednalo hlavně o prodejích či směnách nemovitostí. Z kuloárů máme info, že zastupitelka za KSČM tam vytýkala, že se vydávají milióny na Zimní stadion a nejsou přitom posypány chodníky, čímž prokázala, že se příliš nevyzná v konstrukci městského rozpočtu i v tom, kdo má chodníky sypat...
Nejlepší sportovci Chotěboře v roce 2001, vyhlášení 19.ledna:
Jednotlivci dospělí: 1. Rostislav Fiala (fotbal FC Chotěboř),
2. Dagmar Novotná (atletika TJ CHS), 3. Ondřej Pravda (stolní tenis TJ CHS).
Jednotlivci mládež: 1. Daniel Každan (Biatlon Chotěboř), 2. Jana Schwarzová (SK Buttula), 3. Klára Čermáková (volejbal TJ CHS).
Družstva dospělých: 1. A tým fotbal (FC Chotěboř), 2. A družstvo stolní tenis (TJ CHS).
Družstva mládež: 1. starší žáci hokej (HC Chotěboř), 2. junioři volejbal (TJ CHS), 3. starší žáci I. ASPV (TJ CHS).
Trenér: 1. Jaroslava Křivská (SK Buttula), 2. Jaroslava Bělohlávková (ASPV TJ CHS), 3. Václav Hospodka (hokej HC Chotěboř).
Sportovní osobnost: 1. Bohuslav Šilhán (stolní tenis TJ CHS), 2. František Talacko (volejbal TJ CHS), 3. Eva Hlavičková (ASPV TJ CHS).
Fotografie oceněných přineseme ve zvláštním článku.
MF Dnes v příloze Střední Čechy přinesla článek Kolínská firma ve sporu s Chotěboří. Je to vhodné doplnění našeho dvoudílného článku Jak město Chotěboř o doménu přišlo, v článku hovoří starosta Chotěboře Zdeněk Stejskal i ředitel kolínské firmy ASYS IJD Jan Dufek, jenž se ovšem vymlouvá a jaksi pozapomíná na hlavní fakt, že celá věc vznikla chybou jejich zaměstnance. Dufek tam nabízí převod domény na město Chotěboř takto: "Na cenu mezi třemi až deseti tisíci bych dnes přistoupil. Chci zaplatit aspoň naše prokazatelné náklady." Ty ovšem město platilo v pravidelném měsíčním pronájmu... Úsudek si udělejte sami. Podle názoru mého pána si firma ASYS může doménu strčit za klobouk, město Chotěboř ji už dnes nepotřebuje. Článek přineslo také sobotní vydání MF Dnes Českomoravská Vysočina, to však na internetu bohužel v sobotu nevychází.
Dnes v pondělí 21.1. zasedne letos poprvé Zastupitelstvo města. Jak se můžete dočíst v usnesení poslední Rady města, bude se projednávat nová vyhláška o poplatcích za odpady a popelnice, jiná než ta, co jste dostali domů na letácích. Jak to dopadne, přineseme v úterý nebo ve středu. Předseda Senátu Petr Pithart v pondělí opět navštíví naše město. Po návštěvě firmy Camona je v plánu prohlídka  automobilu pro chotěbořský stacionář Čtyřlístek, jehož odkoupení senátor loni zprostředkoval od švýcarských pošt. Kolem poledne pak zavítá do Dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře Nejlepším sportovcem Chotěboře 2001 v kategorii dospělých byl vyhlášen brankář FC Chotěboř Rostislav Fiala a A-mužstvo FC Chotěboř vyhrálo v kategorii nejlepší družstvo dospělých. 
Další nejlepší sportovce vám ještě dnes oznámíme. 
Pokud tu marně hledáte nejlepší sportovce Chotěboře, vyhlášené v sobotu, pak nás omluvte. Můj pán totiž proseděl čas, který měl strávit na vyhlášení, u počítače, v marné snaze oživit důležitou databázi, do níž celou sobotu ládoval data a při zálohování mu to odešlo do háje. Pánbůhví, jak to udělá, když ta data teď po neděli nutně potřebuje...
Nejlepší sportovce vám samozřejmě přineseme, jen co seženeme jak vyhlášení dopadlo. První již jsou výše vpravo.
V Havlíčkově Brodě se konala Valná hromada Okresního fotbalového svazu, jejíž hlavním obsahem bylo vyznamenání řady fotbalových činovníků a hráčů u příležitosti 100. výročí založení fotbalového svazu v Čechách. Za přítomnosti předsedy ČMFS Jana Obsta byli z řad chotěbořských funkcionářů odměněni Vladimír Ackermann, Vladimír Houfek, Václav Vepřovský a ing.Pavel Štindl. K tomuto jim blahopřeje výbor FC Chotěboř a naše redakce se připojuje.. Ždírec n.D. - Chotěboř 2:0 (2:0). To je výsledek zimního fotbalu s kompletním divizním mužstvem Dekory v neděli 20. ledna. Zápas s mužstvem, které startuje o 3 soutěže výše, byl zcela vyrovnaný. Ždíreckým chyběly do kompletního kádru sice hvězdy mužstva Dvořák a Kovárník, ale to výkon   Chotěboře nijak nesnižuje. Podrobnosti čtěte zde.
Pokud budete zanedlouho podávat daňové přiznání (do 1.4.), tak pozor, jsou nové tiskopisy, které si vyzvedněte na Finančním úřadě. Jste-li podnikatel, pak jde o tiskopis B, vzor č.8. Jste li zaměstnanec a máte další příjmy ke zdanění, jde o tiskopis A, vzor č.5. Nové tiskopisy jsou upraveny podle změn postupech účtování pro účetní jednotky účtující v soustavě jednoduchého účetnictví, platných od 1.1. Tiskopis přiznání k dani z příjmů fyzických osob je upraven tak, aby rozdíl mezi příjmy a výdaji ovlivňujících základ daně, zjistitelný z peněžního deníku, mohl být upraven na dílčí základ daně z podnikání a z jiné samostatné výdělečné činnosti.  Protože jde o změnu většího rozsahu, doporučuje Finanční úřad poplatníkům seznámit se včas s novým tiskopisem a s pokyny k jeho vyplnění. O změnách v dani z příjmů a v silniční dani čtěte zde.
Obavy mého pána, vyjádřené v jeho glose o zdražení jízdného ČD pro náhodné cestující dole na této stránce (obává se tam, že se to ujme), se naplňují: Rada města Havl. Brod schválila zdražení jízdného MHD o jednu korunu pro takzvané příležitostné cestující. Ještě že v Chotěboři MHD nemáme... Podle Novin Vysočiny nezaznamenali na Vysočině více objednaných svateb na magické dny 2.2.2002 a 22.2.2002. Jedinou výjimkou potvrzující pravidlo je Chotěboř! "Druhého února máme tři svatby, což je dost vysoký počet. V zimě bývají většinou třeba jen tři svatby do měsíce a teď jsou v jeden den," říká matrikářka Městského úřadu Božena Klofáčová. Termín oddavků přizpůsobila radnice přání snoubenců, obvykle se zde totiž obřady konají druhou a třetí sobotu v měsíci. Ale numeroložka Zdeňka Nováková si nemyslí, že by svatební datum ověnčené dvojkami bylo právě nejšťastnější. Podrobnosti čtěte zde. Rádi vyřizujeme vzkaz pro jubilanta Frantu Dobrého od jeho kamaráda z USA: "Harryku casto si ctu na tvych strankach, co se jako cini v mem byvalem pusobisti, a tak bych te poprosil zda bys tomu 60 letymu jubilantovi Frantovi Dobrymu opozdene ale zato uprimne popral hlavne pevne zdravi, oba ho potrebujeme. Ztratil jsem kontakt pred 18 lety, to to ale leti, prozili jsme spolu prijemne chvile, je na co vzpominat. Predem dekuji, Milan Jakubec."
V těchto dnech mají všude hasiči plno práce s odstraňováním ledových převisů na střechách a nejinak je tomu i v Chotěboři. Přesto doporučuji koukat občas nahoru, zda nejdete zrovna pod ledovým krápníkem. Jenže to zas můžete uklouznout, takže si moc nepolepšíte...
HC Chotěboř, mužstvo dospělých, postoupilo po 4. kole ve středu 16.1. do čela tabulky finálové skupiny I.Vč hokejové ligy! Podrobnosti na naší hokejové stránce.
Seriál kulečníkových turnajů Mistrovství Českomoravské vysočiny 2002 (kulečníkem proti drogám) již běží v Panském domě v Chotěboři, info najdete zde.
Jestli jste šli v minulých dvou týdnech okolo nás, asi jste se divili, že na vás neštěkám. Měl jsem nějaké menší problémy, ale nyní mi to zase štěká jedna radost... Píseň Soudruh tajemník z níže oznamovaného CD, Roman Juránek & Olivia Newton - John: Grease, si již můžete přehrát. Na této stránce si zvolte v menu možnost "Mp3 ke stažení". Musíte ale mít v počítači přehravač mp3. Legenda chotěbořské kopané, Franta Dobrý, slaví 16.1. šedesátku. Obávaný kanonýr, postrach obran v krajských i okresních soutěžích a dlouholetý funkcionář zdejšího fotbalu, má své pevné místo v srdcích fanoušků. Přání pevného zdraví a spokojenosti posílají hráči a činovníci FC Chotěboř. A připojuje se i naše redakce!
Před Vánoci věnovala firma Aucon s naší redakcí zdejší Základní umělecké škole k jejím padesátinám komplet připojení na internet. Podávám zprávu, co je už hotovo: Modem zabudován, software instalován, připojení nakonfigurováno, e-mailová schránka funguje. Webový prostor vytvořen, obsluha zaškolena. Zbývá tedy jediné (a nejpracnější): vytvořit webové stránky ZUŠ tak, aby byly pěkné. Můj pán na tom maká... Mezi chotěbořské kapely a muzikanty , kteří již mají své CD, se překvapivě zařadil nedávno také známý podnikatel ing. Roman Juránek (A-Z Parket). Na jeho CD je poněkud exkluzívní výběr 19 převzatých písní v nástrojovém i vokálním podání samotného interpreta, jenž se tak zařadil mezi takové muzikanty, jako jsou Mike Oldfield, J.M. Jarre, či Tomáš Zrna. On ale navíc i zpívá! Jak nám multiinstrumentalista přislíbil, umístí ukázky na web, takže vám pak dáme vědět... Multimediální kavárna Modrá hvězda zveřejnila své další programy pro leden: hledejte v rubrice Akce na této jejich stránce.

Připomínáme, že v So 19.1. od 17 h je v hotelu U zámku vyhlášení nejlepších sportovců Chotěboře!
Můj pán zveřejňuje na naší hlavní straně 2. část článku Jak Chotěboř o doménu přišla. Tentokrát již jmenuje firmu ASYS Kolín, která to vše způsobila a popisuje podrobně její postup. Přímo do článku můžete jít zde. Od 1.1. vstoupily do právní subjektivity dvě zdejší základní školy, ZŠ Smetanova a ZŠ Buttulova. Rozhovor s oběma ředitelkami o výhodách tohoto začlenění přinášejí Noviny Vysočiny zde. Country večer s chotěbořskou skupinou Dostavník se koná v sobotu 19.1. od 20 h v restauraci U nádraží v Chotěboři.
A už se tu zase kradlo, jak na běžícím pásu. Poté, co před Silvestrem ukradl neznámý lump před bytovkami na sídlišti Chmelnice známý červený vůz Avia známého zdejšího podnikatele a majitele hudební agentury, další vůz zmizel v noci na 9.1. z parkoviště  ve Smetanově ulici v Chotěboři. Majitelce byl ukraden Opel Vectra s modrou metalízou za 60 tisíc korun. Téže noci se neznámý poberta vloupal do novinového stánku Na Růžku, odkud ukradl cigarety různých značek, telefonní karty a finanční hotovost, vše za 56,5 tisíce. A pak že se tu nekrade!

Rada města Chotěboře uvolnila 12 tisíc Kč na opravu pomníku židovských obětí, poničeného vloni neznámým vandalem. Podrobnosti uvádějí MF idnes zde nebo MF Dnes zde.

Dětský domov v Nové Vsi u Chotěboře má své internetové stránky (odkaz je výše vedle Čtyřlístku). Stránky vytvořili pánové Pavlíček ze Ždírce a Nevole z Chotěboře (společníci firmy Advanced-Internet.cz) a nutno jim za tento ušlechtilý čin poděkovat i veřejně. Věříme, že tento čin přispěje k většímu povědomí o existenci a činnosti DD Nová Ves, jako je tomu i v případě Čtyřlístku. V pondělí 7.1. letos poprvé zasedla Rada města Chotěboře, její usnesení jako vždy jsou zde. Též jako vždy z nich vybíráme ta zajímavá: Rada navrhla zastupitelstvu přijmout novou vyhlášku města o poplatcích za odvoz odpadu a popelnice, která nahradí tu předešlou, schválenou nedávno, v prosinci minulého roku. Bohužel se neuvádí, v čem se navrhují změny, to si musíme počkat až na Zastupitelstvo 21.1. Dále Rada schválila nájemní smlouvu, jíž pronajímá letní stadion. Místo 9.2. se bude oddávat 2.2. Mapa cyklotrasy Podoubraví se bude prodávat v Chotěboři za 50 Kč. A velmi zajímavé je poslední usnesení toho dne: Rada města ukládá doložit provozovatelům výherních hracích přístrojů použití části výtěžku z VHP na veřejně prospěšný účel: zastřešení zimního stadionu. Tradiční zimní fotbalový turnaj zahájí na škvárovém hřišti v Chotěboři 26. ledna. Bojovat se bude opět ve dvou pětičlenných skupinách, ve skupině A se utkají Přibyslav, Věžnice, Lípa B, Kámen a chotěbořský dorost. V béčku změří síly Staré Ransko, Žďár nad Sázavou B, Havlíčkova Borová, Víska a domácí áčko. Finále je na programu 10.3., o konečné umístění si to rozdají i týmy z dalších míst v základních skupinách. Hrát se bude v sobotu i v neděli vždy od 10 a 13 h za řízení jednoho kvalifikovaného rozhodčího.
Článek Jak město Chotěboř o doménu přišlo, první jeho část, najdete již na naší hlavní straně nebo přímo zde. Technické služby města Chotěboře zasluhují pochvalu za to, že uvedly na letáku, který jsme dostali do všech domácností, webové adresy, kde najdeme příslušné Vyhlášky města. Avšak pochvalu si nezaslouží druhá strana letáku, nazvaná Organizační pokyny. Ty jsou uvedeny v poněkud nejasné formě, již několik čtenářů si nám postesklo, že se v nich těžko orientují. I moji páni do toho chvíli brejlili, než zjistili, kolik vlastně budou platit. Čtenáři se také podivují nad tím, že mají vyplňovat údaje o poplatnících, tedy o osobách s trvalým bydlištěm. "To je další sčítání lidu", uvedl jeden z nich a podivil se, že si Technické služby nevytáhnou trvale bydlící z evidence Městského úřadu. "Na lidi není spolehnutí, co když tam někoho nevyplní," napsal nám jiný čtenář. Novou vyhlášku města o poplatcích za odpad najdete zde, novou vyhlášku města o systému sběru odpadu zase zde.
Můj pán mi slíbil, že v pátek dokončí sběr informací k článku Jak Chotěboř o doménu přišla. O víkendu by měl vyjít na naší hlavní straně, takže se konečně dozvíte, proč se web města musel přestěhovat na novou adresu www.chotebor.com. Poprvé v této zimě byl v okrese Havlíčkův Brod vyhlášen 2.1. kalamitní stav. Padal sníh a vanul ostrý vítr, způsobující až dvoumetrové závěje. I na Chotěbořsku byla situace kritická a mnohé úseky neprůjezdné. Silničáři, ale i České dráhy, museli nasadit sněhové frézy. Večer se vyjasnilo, dopoledne 3.1. vítr utichá, ale zase mrzne. Ve 13 hodin tu máme mínus deset Celsia! V 16 hodin byla sněhová kalamita v našem okrese odvolána, silničáři to zvládli. V noci na pátek tu však máme mínus 19 stupňů... Multimediální kavárna Modrá hvězda zveřejnila své programy pro leden: hledejte v rubrice Akce na této jejich stránce.

Nestihli jste Vánoční výstavu v Městském muzeu?
Do této neděle máte ještě šanci se dojít do zámku podívat.
Pro ty z vás, kteří mají internet v práci a měli přes Vánoce dovolenou, ponechám v těchto Novinkách ještě nějaký čas ty z druhé půle prosince, které jste si nemohli přečíst. Najdete je tedy níže. Hodinu a půl po prvním novorozenci roku 2002 v ČR Vojtěchovi Ostatnickém z Chrtíče u Golčova Jeníkova se narodila v havlíčkobrodské porodnici další holčička, Barbora Giňová z Chotěboře, která je tedy prvním chotěbořským občánkem v roce 2002.
Ohňostroj v 0:30 h na Nový rok byl na chotěbořském náměstí. Zasloužilo se o to několik chotěbořských firem a město Chotěboř, které sdružily potřebné prostředky.

Policie varuje:řidiči, přes Českomoravskou vrchovinu nejezděte. Na Pelhřimovsku byla sněhová kalamita vyhlášena 2.1. v 6 h, v 6.45  na Žďársku, v 7.15 na Jihlavsku a v 8 h kalamitu vyhlásily také okresy Havlíčkův Brod a Třebíč.

Do Nového roku vám přejeme vše nejlepší, viz naše PF pro vás zde.

Novinky v chotěbořském internetu: Našli jsme stránky Aeroklubu Chotěboř, bohužel ještě nedokončené. Stránky sci-fi klubu Avalon a jím organizovaných akcí (Avalcon, Eurocon 2002) mají novou adresu. Vše jsme zanesli do našeho adresáře Chotěbořské weby (odkaz výše vpravo). O internetových stránkách našich sousedů, města Hlinska, píší pochvalně Noviny Vysočiny zde. Stránky jsou to opravdu pěkné (tamní městský úřad zaměstnává na to informatika) a stojí za podívání, avšak list se dopouští u nás časté chyby - neuvádí adresu stránky, o které píše. To my neděláme, takže odkaz do Hlinska máte zde.

V prvním týdnu Nového roku si můžete více zabruslit, hokejisté mají přestávku, takže veřejné bruslení na Zimním stadionu je pětkrát. Přehled najdete zde.

Novou knihu Chotěboř asi mnozí dostali pod stromeček a mnozí měli o Vánocích čas podrobněji do této pěkné publikace nahlédnout. Stejně jako můj pán a já. Kniha zaslouží pochvalu autorům i vydavateli. Škoda, že se v ní nachází přece jen jedna vada na kráse. V kapitole Významní rodáci a osobnosti Chotěbořska, kterou napsal Václav Tuček, se uvádějí mezi historickými osobnostmi i čtyři žijící básníci a spisovatelé, dva žijící malíři a jeden žijící bývalý osvětový pracovník. To se v obdobných publikacích nedělá, nehledě k tomu, že vzniká otázka, proč jsou uváděni především umělci, když už bylo nutno jmenovat žijící. Zaznamenali jsme mezi našimi čtenáři obdobné záporné ohlasy a názory. Významnost osoby by se měla skutečně hodnotit až když své působení dovrší. A naši čtenáři se ptají: Jak to, že to vydavateli (město Chotěboř) uniklo? Co na to Rada města?
Glosa Harryho pána: Půvabným termínem obohacují náš život od Nového roku České Dráhy (jeho účinek již tak půvabný není). Jde o termín "náhodný cestující". To je darebák, jenž si vzpomněl bůhvíproč najednou cestovat zrovna s ČD a je třeba jej za to potrestat jízdným zvýšeným až o 60 %. Jestli se to ujme, potěš nás pánbůh. Přijdete k holiči, on vás ostříhá a poté zvolá: "Milý pane, už jste tu půl roku nebyl, jste náhodný vlasatec a tedy máte přirážku 50%!". Půjdete po náměstí, dostanete žízeň a stavíte se na jedno pivo, načež číšník vás upozorní, že jste náhodný pijan a tedy žádných Kč 17, ale s přirážkou pro náhodného to bude 27,20. Půjdete na úřad přihlásit psa a dozvíte se, že jako náhodný psí pán to nebudete mít za čtyři stovky, ale za šest. Poklepe vám na rameno kolemjdoucí: "Před chvilkou jsem vám náhodou ukradl z kapsy peněženku, byla v ní stovka, tak prosím ještě šedesát doplatit!" Takže Vy čtenáři, co teď náhodou čtete tyto stránky, máte to s přirážkou! Jo kdybyste nebyli náhodní čtenáři, to by byla jiná...
Až nyní o Vánocích se můj pán dostal k tomu, aby převedl do přijatelného formátu zvukový záznam jeho povídání v rádiu Praha v pořadu Dobré jitro z Chotěboře dne 16.11.2001. Záznam má pouze 180 KB ve formátu wma (pro Windows Media Player - tento program je součástí MS Internet Exploreru od verze 5.0) a můžete si jej otevřít zde. Nominace na titul Sportovec Chotěboře roku 2001 přinášíme v článku předsedy sportovní komise Rady města Jaromíra Bělohlávka na naší hlavní straně nebo přímo zde.
Starosta města Chotěboře uvádí v právě vyšlém Chotěbořském Echu záměry města na rok 2002: "Zastupitelstvo města svůj závazek splní a zimní stadion bude zastřešen do podzimních voleb roku 2002. Příští rok se v oblasti investiční výstavby ponese v duchu dokončení stavby zastřešení zimního stadionu, vestavby městského úřadu, dokončení tlakové kanalizace z Bílku. Dále nám půjde především o zachování podpory sportu, spolkové a zájmové činnosti a o rozšíření nabídky kulturních akcí. Předpokládá se, že pro zajištění vyrovnaného rozpočtu bude nutné přijmout půjčku ve výši téměř 10 milionů Kč."

Turnaj podniků v hokeji se koná na ZS Chotěboř ve Čt 27.12. od 8 do 16 hodin.

Chodníky, přiléhající k místním komunikacím, je povinen udržovat majitel sousedící nemovitosti. Údržba musí být provedena do 7 hodin ráno, v případě nutnosti i několikrát denně. Je zakázán posyp škvárou nebo chemickými prostředky včetně soli. To jsou pasáže z vyhlášky města, na které upozorňují Technické služby.

Pokud chcete číst starší Harryho Novinky, volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Harryho ANKETA

 

 

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát (formulář již funguje!)

Jméno:

(nebojte se podepsat !)

E-mail:

Mail pro Harryho:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet