harryanow2.gif (5855 bytes)
 
Radiové datové připojení naší  redakce na internet je od
       aiclogo.gif (3308 bytes)

 

   hpn.jpg (10254 bytes)

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)


Novinky z minulého čísla zde
Novinky z předminulého čísla zde

Naši Hlasovací Anketu najdete dole na konci této stránky
, aby vám tato stránka šla rychleji natahovat. (Jsou tam i výsledky Ankety minulé)


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je koncipován jako startovací stránka pro váš přístup, z níž se dostanete kamkoli dále.

Upozorňujeme firmy, přátele a známé, kteří jsou s námi v telefonickém kontaktu, že vzhledem k totální nepotřebnosti Českého Telecomu pro naše účely neužíváme již jejich klasický telefon. Volejte tudíž z mobilu na 0603-584732, z klasického telefonu vytáčejte 0603-5847328 (normal tarif).

VOLEBNÍ STRÁNKU Chotěbořského Couriera najdete zde. Jsou na ní kandidáti z Chotěboře, kandidátky volebních stran, volební programy, kandidáti do Senátu, volební ankety a další odkazy k listopadovým volbám.

V redakci:

V Chotěboři a okolí:

Pro jubilejních 40 000 na počitadle našich čtenářů si v pohodě doklikal 30.10. o půl jedenácté večer ing. Zdeněk Janča z Chotěboře (autor řady kreslených vtipů), nikým neohrožován. Připomínáme, že Zdeněk má svou webovou stránku, takže jej nemusíme představovat. Gratulujeme mu a děkujeme za čtenářskou přízeň.

1.11. otevírá zbrusu novou Lékárnu U Havlíčka Dr. Alena Myjavcová, manželka známého zubaře Vladimíra, jenž má v témže domě s K. Havlíčkem Borovským na fasádě ordinaci. Dům je na křižovatce za Obchodní akademií, jen co by kamenem dohodil od bývalé polikliniky (nyní Sdružení ambulantních lékařů). Otevřeno bude prozatím ve všední den od 7 do 17 hodin.

Ohňostroj k uvítání nového Milénia v Chotěboři bude! Opět jako loni a zda bude ještě velkolepější, záleží na tom, kolik se podaří sdružit prostředků. Sdělil nám to městský radní Milan Stránský. Firmy i občané se vyzývají, aby na ohňostroj přispěli. Obracejte se s nabídkami na starostu města.

jpdsweb.gif (22745 bytes)

Harryho pán se zúčastnil 26.10. exkurze do Plzeňského Prazdroje (bodejť by tam chyběl!), kterou pořádaly firmy Panský dům - Pavel Halama a Plzeňská pivnice - Jiří Voldán pro své zaměstnance a vybrané hosty.

prazdroj.jpg (12189 bytes)

Harryho pána pochopitelně nejvíce zajímalo řízení výroby počítači, zde vidíte ovládání varny. Dlužno dodat, že ve varně nebylo človíčka, u počítačů rovněž! Z exkurze přineseme fotky ve zvláštním článku.

Levá strana ulice od sochy Ignáta Herrmanna dolů do města se začíná zaplňovat novými domy. První v řadě se dokončuje dům firmy Hošek a synové, vpravo pod ním je rozestavěný dům firmy Zelenina Trtík.

hosek.jpg (9298 bytes)

Firma Hošek a synové hodlá novou budovu otevřít 1. listopadu, takže zde probíhají poslední dokončovací práce. Bude tam prodejna elektro, servis chlazení, cestovní kancelář a Kampelička.

Tisková oprava: Na žádost předsedy TJ CHS Pavla Hejtmánka uvádíme na pravou míru informace z minulého čísla Novinek, že město převzalo sportovní halu a tenisové kurty. Není tomu tak, v případě sportovní haly byla uzavřena smlouva o smlouvě budoucí, v případě tenisových kurtů šlo o převod nikoli kurtů (jak bylo uvedeno ve zprávě ze zasedání zastupitelstva v Chotěboř. Echu), ale chodníku před kurty na město.

Pozorně jsme četli s mým pánem informace z městské rady v posledním Chotěbořském Echu. Zaujala nás na str. 2 zpráva tohoto plného znění: "MR projednala žádost o prodej části pozemku v k.ú. Chotěboř. Ukládá projednat prodej pozemku v zastupitelstvu." Že vám to vůbec nic neříká? Nevadí, nám taky ne! Ale chvilku jsme na to čuměli, jestli tam není aspoň něco mezi řádky. Nebylo.

Poněkud překvapivou zprávu z Chotěboře přinesla v pátek 27.10. MF Dnes ve své regionální příloze Českomoravská vrchovina. V centru Chotěboře (na Koubku) má stát domov pokojného stáří válečných veteránů. Raději si to celé přečtěte v původním znění zde. Kde je v Chotěboři Koubek můžete vidět zde (je tam označen písmenem K).

Zdejší básník a literát Petr Musílek získal nedávno zvláštní cenu Obce spisovatelů a Pražského magistrátu za svůj soubor pohádek. Gratulujeme!

Poněkud opožděně k nám dorazila zpráva o změně v městském zastupitelstvu. Po odstoupivším MUDr. Jozefu Anderovi se stal členem zastupitelstva první náhradník z téže volební strany (Unie svobody) ing. Ladislav Němec (Chotěbořské strojírny Služby a.s.), známý propagátor začlenění odpadního tepla z CHS Služby do energetické koncepce města. Akciová spol. CHSS předložila nedávno městu návrh na založení Sdružení Město & CHSS & GAZ de France za účelem dodávek tepla do města. Městská rada na to reagovala tak, že uložila své energetické komisi (jejímž je ing. Němec předsedou) zpracovat energetickou koncepci města.

Jak jste si asi všimli, máme naše Ankety v novém provedení. Má to dva důvody: Jednak je uvidí všichni čtenáři bez ohledu na jejich prohlížeč, druhak se nové ankety již nedají záměrně ovlivňovat (takový případ jsme totiž zjistili).

Jiří Korn měl kulečníkovou exhibici v Chotěboři

korn1.jpg (9498 bytes)

V Billiard Centru Panského domu hrál Jiří Korn celý pondělní večer s vehemencí jemu vlastní a s chotěbořskými soupeři. O exhibici přineseme zvláštní článek.

Mezi firmy, které mají svoji webovou stránku na internetu, se zařadila OMA s.r.o. z Malče. Jejich stránku naleznete zde.

Na Zimním stadioně se přes víkend již leduje, noční teploty poklesly v Chotěboři na 2 stupně. Naše Sportovní strana se již těší na hokejová utkání, na serveru CHnet obnovíme rubriku Veřejné bruslení, jakmile se s ním začne.

A ještě jedna zpráva o ZS: V pátek 20.10. po obědě podepsali zástupci HC Chotěboř a města Chotěboř darovací smlouvu o předání Zimního stadionu městu a vzápětí po tom nájemní smlouvu, jíž město stadion pronajalo HC Chotěboř. Jako vždy, když se ve městě děje něco důležitého, nedali nám o tom vědět, takže historický okamžik není zachycen na fotografii.

39000 na počitadle našich čtenářů našel v pátek 20.10. poránu "Karel" z Přibyslavi. Gratulujeme a zdravíme ho!

Ohavné a obludné betonové roury se objevily na náměstí a tržnici jako plakátovací plochy. Zjistili jsme, že je to dočasné řešení pro předvolební kampaň. Zaplaťpánbůh, ale to uvidíme o každých dalších volbách, městská rado? Nestálo by za to, zamyslet se nad definitivním řešením stálých i dočasných plakátovacích ploch?

roury2.jpg (29648 bytes)

Foto nám zaslal Mirek Stehno

Tři zajímavé stránky z Chotěboře jsme našli na webu. Jsou to dynamické a pěkné stránky kavárny ALPA a další virtuální obchod ELEKTRA HR. Noční život v Chotěboři pak hledejte v tančírně ČOKO.

CD-ROM "Podoubraví" připravuje na vánoční trh firma JCS Computer Chotěboř a může tam být i reklama vaší firmy. Podrobnosti uvádíme v článku na hlavní straně.

Nezapomeňte, že tento pátek, 20.10., jsou na náměstí řemeslné trhy (zpráva je níže).

Kdo myslíte že sestřelil 38000 na počitadle našich čtenářů, tentokrát přímo a bez klikání?
Jistě, byl to opět Mirek Stehno z Chotěboře. Jeho klika mu zase pomohla ke sklenici dvanáctileté kanadské Club Classic, kterou to zapili s Harryho pánem. Já jsem dostal kost, ale ne pravou, byla sušenková!

Vzkazuje nám kandidát do krajského zastupitelstva (viz naši Volební stránku) ing. Milan Linhart:
Ve čtvrtek 19.10. dopoledne mezi 9. a 10. hodinou bude v Chotěboři na náměstí k vidění nezvyklé monstrum
na kolech, 4 a půl metru vysoký Double Decker až z Londýna. Přiveze kandidáty Čtyřkoalice, bohužel beze mne, z rodinných důvodů se nemohu na domácí půdě zúčastnit. Vůz je dosti starý, ale jinak znamenitý, dle tvrzení řidičů má lepší motor i podvozek než naše Karosy. Raritou je řízení vpravo a dveře na levé straně, musí tedy zastavovat v protisměru. Všichni jsou zváni k prohlídce, jen Harryho asi dovnitř nepustí, protože plaché koaly by před ním utekly na střechu. Autobus prý dokonce bude vozit děti z jedné mateřské školky po Chotěboři, z té výšky to bude náramná podívaná. Je totiž skoro o metr vyšší než běžný patrový zájezdový autobus a v prudkých zatáčkách se vršek naklání, až to šimrá v žaludku. A víte, proč si naši koaliční medvídci vybrali jako dopravní prostředek právě tento bus? Protože:
a) pochází z konzervativní Anglie,

b) má řízení vpravo (přestože náš senátor Pithart chodí rovně),
c) chceme občany pozvat o jedno podlaží politiky výš.
Pokud si však chtěl Harry zaštěkat při nudných projevech našich leaderů, musím ho zklamat, projev asi nebude. Kandidáti se budou potulovat po náměstí, hovořit s občany a rozdávat drobné dárečky. Na autobusu bude vylepené obludárium s fotkami všech padesáti nešťastníků, takže Harry třeba některého  podle fotky vyčenichá. S pozdravem Milan Linhart.  

Zato v pátek 13.10. rekord padl, díky tomu, že odkaz na náš list uvedl Ondřej Neff v Neviditelném psovi, jsme měli 1116 čtenářů, což asi hned tak nepřekonáme.

Přes tři stovky to ve čtvrtek nebylo, rekord byl vyrovnán a četlo nás znovu 292 čtenářů.

I ve středu 11.10. padl čtenářský rekord, četlo nás již 292 čtenářů. Bude to ve čtvrtek přes tři stovky?

Čtenářský rekord v počtu čtenářů našeho listu za den z listopadu 1998 (252 čtenářů) padl v úterý 10.10., kdy nás četlo 285 čtenářů, jistě díky pádu dvou Migů do vojenské muniční základny v Bílku. To první nás těší, to druhé však nikoli...

Počasí je tu vskutku překrásné po celý víkend, nyní v neděli odpoledne nám teploměr ukazuje 18,6 stupně, sluníčko svítí, ale je silnější vítr.

Na Zimním stadionu v Chotěboři byla již instalována nová časomíra, stará byla vlastní výroby chotěbořských nadšenců a vydržela skoro 17 let pracovat. Přineseme o tom článek s fotkami. Ledová plocha, původně plánovaná na polovinu října, se zatím nekoná z důvodu příliš teplého počasí.

Na hlavní straně přinášíme celý seriál článků k havárii Migů v Bílku.
Dozvíte se tam, že v den havárie měla být na základně u psů školní exkurze, že přes Bílek letěly dvě dvojice MiGů tři minuty za sebou, jeden ze strojů kroužil nad havárií, že havarované stroje nepřetržitě klesaly již od Poličky a další neoznámené skutečnosti.

Dozvíte se, jak TV Nova natáčela v Chotěboři nespokojenost občanů a co o ní píší Noviny Vysočiny.

V Bílku u Chotěboře se dva Migy 21 nesrazily, ale přímým letem zamířily do země, do vojenského prostoru s muničním skladem ! Přinášíme na hlavní straně další informace i foto.
Najdete tam i odkazy na články v prvním a druhém čísle našeho listu, v nichž jsme před více než dvěma lety popisovali nekázeň vojenských pilotů nad Chotěboří a psali jsme o speciálním telefonním čísle, které dostali starostové obcí Podoubraví, aby mohli na letiště Čáslav kdykoli zavolat a nekázeň nahlásit.

Zvláště čtenářům ze zahraničí oznamujeme, že již máme zaregistrovanou doménu
www.bobtailharry.com ,
takže nás najdete i na této adrese, v cizině lépe přístupné.

Město Chotěboř zve širokou veřejnost na Posvícenské řemeslné trhy, které pořádá v pátek 20.10.2000 na náměstí T.G.Masaryka od 8.00 do 17.00 hodin.
Účast přislíbili výrobci a prodejci řemesel : dětských a pracovních oděvů, batiky, umělého kamene, upomínkových předmětů, tradičního pečiva, medoviny, svící a výrobků z medu, dřevěných výrobků, zpracování skla nad plamenem, léčivé kosmetiky, dekorativních čarodějnic, uměleckého kovářství, výrobků z keramiky ... Dále bude možno zakoupit tradiční cukrovinky.Hospůdka Niklovna přislíbila zajistit občerstvení, včetně grilování dvou selat. Odpoledne od 15.30 vystoupí na Náměstí T.G.Masaryka u kašny dechová hudba "Chotěbořská kapela".Těšíme se na Vaši účast. Obecní Živnostenský úřad, pořadatel akce.

Panský dům - Pavel Halama, Chotěboř, vás zve na kulečníkovou exhibici Jiřího Korna v pondělí 23.10. od 19 h v Billiard Centru Panského domu. Vystoupení Jiřího Korna je součástí seriálu 15 turnajů "Mistrovství Českomoravské vysočiny BALL 8", který začíná v neděli 15.10. ve 13 hodin v Panském domě. Seriál bude pokračovat každou následující neděli od 13 hodin střídavě v různých billiardových hernách. Podrobný rozpis turnajů a popis cen pro vítěze přinášíme v článku na hlavní straně.

36000 na našem počitadle čtenářů sestřelil v sobotu 7.10. těsně před polednem náš spolupracovník Mirek Stehno z Chotěboře, jenž nám vede rubriku Na všech čtyřech. Díval se, zda jsme už zařadili jeho nové příspěvky o psích vylomeninách. Rottwailerku Bekky v novém provedení tam ještě nenašel, zato zjistil, že je opět jubilejním čtenářem. Zdravíme ho a sdělujeme, že už se dočká!

Už je v provozu naše Volební rubrika na hlavní stránce. Postupně tam uvedeme kandidátky, hlasovací ankety, kandidáty z Chotěboře a další materiály.

Na internetu jsou dvě nové chotěbořské stránky, třídní stránka Sexty Gymnázia a firemní stránka Jiří Pešout, vodoinstalace. Najdete je v našem adresáři Chotěbořského internetu.

Na hudebním setkání BIGFEST 2000, o němž píšeme vedle, oslavil úderem půlnoci 1.10. se svými přáteli Harryho pán právě začínající narozeniny. Všem gratulantům a skupině Titan, která mu zahrála Let It Be od Beatles, znovu děkujeme.

Marta Urbanová, zdejší spisovatelka a básnířka, bude svou novou básnickou sbírku Vizitka nepokoje podepisovat tuto sobotu 7.10. od 11 hodin na Veleautogramiádě autorů Podzimního knižního trhu v Havlíčkově Brodě. Ukázky ze sbírky chystáme pro naši Literární stránku.

Na starý zlodějský trik doplatila prodavačka jednoho chotěbořského obchodu s hadry (rozuměj: textilem), když se dvěma muži nechala odlákat od prodejního pultu, z něhož poté třetí výtečník ukradl její peněženku s 6600 Kč.

V sobotu 30.9. se po pěti letech opět konalo setkání chotěbořských bigbeatových a rockových muzikantů z 60.-80.let. V kulturním domě v Nové Vsi se sešlo na večeru BIGFEST 2000 asi 250 pamětníků i mladých zájemců, kteří si znovu poslechli dnes již legendární skupiny Nautilus, Atlantik a Tonic. Z Havlíčkova Brodu přijelo seskupení stejně legendárních Mercury a Music Q. Vystoupení historických skupin doplnily dvě skupiny současné, Fuga (Žďár n.S.) a Titan. Fotky a podrobnosti přineseme v článku na hlavní straně.

Předběžná zpráva o výsledku experimentu: Svetr z vlny z Harryho srsti je hotov (viz snímky vpravo). Je tlustý a tedy zimní.
Dostal ho k nadcházejícím narozeninám Harryho pán jako společný dárek od Harryho a jeho paní. Protože narozeniny ještě neměl a zima zaplaťbůh dosud není, uvidíte ho na obdarovaném poněkud později.
Sbírání srsti na vlnu trvalo dva roky a stejně tedy i pletení svetru. Zajímavé je, že o svetr Harry již nejevil žádný velký čmuchací zájem, oproti zájmu v době, kdy přicházela v půlročních intervalech jednotlivá klubka hotové vlny. Tenkrát asi skutečně z nich cítil sebe.
O tom jsme uveřejnili tehdy článek Jak dal Harry svým pánům první vlnu na svetr.

harrysvetr1.jpg (21302 bytes)

harrysvetr2.jpg (14666 bytes)

Nový počítač můj pán přece jen dostal (viz také zprávu níže) k blížícím se narozeninám, od rodiny své brněnské dcery.

pcdort.jpg (17759 bytes)

Na jeho monitoru se skví internetová adresa mých stránek. Po fotografování byl počítač rozkrájen a sněden, i na mne se dostal ten kousek, co je na něm napsáno www.harry.cz.

Po dlouhé době se dozvídáme tři zprávy o chystaném zastřešení zimního stadionu. První zpráva, z městské rady, mluví o tom, že rada projednala připomínky HC Chotěboř k postupu při přípravě projektové dokumentace na zastřešení a trvá na svém usnesení č. 152/2000 a ukládá vyzvat dodavatele projektu, aby dokončil zpracování se zadanými parametry. Druhá zpráva, z dobře informovaných zdrojů praví, že HC navrhl, že převezme veškeré starosti s výstavbou na svá bedra, když mu na to město poskytne jistý nemalý peníz. Třetí zprávu nám poskytl nejmenovaný zdroj, že hokejová sezóna bude ukončena 28. února, stadion ihned uzavřen (včetně hospůdky) a stavba ihned zahájena. Rádi otiskneme jakékoli oficiální vyjádření k přípravám zastřešení, veřejnost to jistě zajímá. Že ve Dvoře Královém budou mít zastřešeno již v listopadu najdete zde.

V lokalitě budoucího sídliště rodinných domků Morákovský (potok) se budou prodávat stavební parcely. Záměr prodeje osmi stavebních míst schválilo městské zastupitelstvo, oznámení tedy bude vyvěšeno na 30 dní na úředních deskách.

Hasičský záchranný sbor v Chotěboři vyjížděl v létě k 70 nežádoucím událostem, z nich bylo 29 dopravních nehod, 21 technických zásahů a 16 požárů (z toho dva požáry rodinných domů v Libici n.D. a Chlumu). Smutné je, že dvakrát musela záchranná jednotka vyjet na oznámení, které se ukázalo jako falešné. Blbá sranda, že...

Můj pán získal za jakési softwarové práce milionovou bankovku.

milion.jpg (26378 bytes)

Ihned běžel za čtvrtinu její hodnoty zakoupit počítač svých snů, likvidátor Pentia,  dvouprocesorový Apple PowerMac G4 a k němu úžasný 22 palcový Apple Cinema Display. Leč běda, nechtěli mu ji rozměnit, takže naše noviny píšu pořád na starém (a dobrém) Triline Gamma. Takže někdy příště...

80 let poté, co v Panském domě bydlel Jaroslav Hašek, schválilo městské zastupitelstvo pojmenování Haškova ulice pro doposud bezejmennou novou spojku mezi Západní ulicí a ulicí U obory, vzniklou po zástavbě prostoru rodinnými domy za prodejnou firmy MP spol (za Družstevní ulicí).

Sídliště rodinných domků na polích za chotěbořskými jatkami přece jen bude. Městské zastupitelstvo schválilo nákup 7,6 ha pozemků od 4 majitelů za 13,3 milionu Kč (175 Kč za čtverečný metr) z rozpočtu příštího roku. Po zástavbě prostoru mezi silnicemi na Svinný a na Klouzovy tak bude uzavřen kruhový charakter města a obě silnice budou propojeny.

 

Harryho ANKETA

Jsou armádní piloti nad Chotěboří neukáznění?
Ano, často
Jen někteří
Ne
Nezajímá mne to

Výsledky minulých anket
najdete zde

 

Zde můžete Harrymu psát:
line1.gif (286 bytes)

QUICKMAIL

Odesílá:

E-mail:

Mail Harrymu:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet