Harryho Novinky jsou nyní svižnější.
Radiové datové připojení naší redakce na internet je od
Aicom - Aleš Bacík
aiclogo.gif (3308 bytes)
Harryho Poslední Novinky
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry
tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)
Novinky z minulého čísla zde
Novinky z předminulého čísla zde
Naši Hlasovací Anketu č.2 najdete dole na konci této stránky, aby vám tato stránka šla rychleji natahovat. (Jsou tam i výsledky Ankety minulé)

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků). Portál je koncipován jako startovací stránka pro váš přístup, z níž se dostanete kamkoli dále.

Upozorňujeme firmy, přátele a známé, kteří jsou s námi v telefonickém kontaktu, že vzhledem k totální nepotřebnosti Českého Telecomu pro naše účely neužíváme již jejich klasický telefon. Volejte tudíž z mobilu na 0603-584732, z klasického telefonu vytáčejte 0603-5847328 (normal tarif).

Odkazy na XXVII. olympijské hry Sydney 2000 najdete na stránce CHnet (vpravo, rubrika Aktuality).

V redakci:

Novinky z Chotěboře a okolí najdete níže.

Předběžná zpráva o výsledku experimentu: Svetr z vlny z Harryho srsti je hotov (viz snímky vpravo). Je tlustý a tedy zimní.
Dostal ho k nadcházejícím narozeninám Harryho pán jako společný dárek od Harryho a jeho paní. Protože narozeniny ještě neměl a zima zaplaťbůh dosud není, uvidíte ho na obdarovaném poněkud později.
Sbírání srsti na vlnu trvalo dva roky a stejně tedy i pletení svetru. Zajímavé je, že o svetr Harry již nejevil žádný velký čmuchací zájem, oproti zájmu v době, kdy přicházela v půlročních intervalech jednotlivá klubka hotové vlny. Tenkrát asi skutečně z nich cítil sebe.
O tom jsme uveřejnili tehdy článek Jak dal Harry svým pánům první vlnu na svetr.

harrysvetr1.jpg (21302 bytes)

harrysvetr2.jpg (14666 bytes)

V redakci:

V Chotěboři a okolí:

Připomínáme, že tuto sobotu, 30.9. od 18 h se koná v kulturním domě v Nové Vsi BIGFEST 2000, setkání chotěbořských bigbeatových kapel 60.-80.let. Předprodej vstupenek je v restauraci Na Růžku. Podrobnosti máme v článku na hlavní straně.

Již platný zákon o ochraně osobních dat zakazuje přebírat údaje z matrik a úředních záznamů, např. pro oznámení o narozených a zemřelých. My žádné takové údaje nepoužíváme, takže i nadále občas uvedeme blahopřání k životnímu jubileu. Naopak vyzýváme firmy, kolektivy spolupracovníků i jednotlivce, posílejte nám k zveřejnění své gratulace, máte to zdarma!

V noci z 19. na 20.9. zmizelo v Chotěboři Na výsluní zaparkované nákladní auto Renault s přívěsem a nářadím. Škoda činí 600 tisíc Kč (v pořizovací hodnotě přes milion). Já to furt říkám, že nejlepší hlídač je pes... Poškozeni jsou dva živnostníci provádějící prořezy a podvrty vozovek, kteří přišli téměř o veškerý svůj majetek a speciální nářadí. Nebyli pojištěni, firma musí začít znovu od nuly...

Po více než desetileté odmlce byla obnovena činnost chotěbořského ochotnického divadla SCHOD. Zatím neuvažuje o divadle, ale na rozjezd připravuje vystoupení na vánoční výstavě v Městském muzeu. Zájemci o amatérské divadlo se mohou hlásit na tel. 624 348.

Úspěšné Švejkovské hody se budou v Panském domě opakovat. V úterý 26.9. budou mít hosté možnost ochutnat jídla ze speciálního jídelního lístku, jenž bude v pondělí uveřejněn na webu Panského domu (kde ale nyní najdete každý den jak denní tak i stálý jídelní lístek).

Nový počítač můj pán přece jen dostal (viz také zprávu níže) k blížícím se narozeninám, od rodiny své brněnské dcery.

pcdort.jpg (17759 bytes)

Na jeho monitoru se skví internetová adresa mých stránek. Po fotografování byl počítač rozkrájen a sněden, i na mne se dostal ten kousek, co je na něm napsáno www.harry.cz.

Po dlouhé době se dozvídáme tři zprávy o chystaném zastřešení zimního stadionu. První zpráva, z městské rady, mluví o tom, že rada projednala připomínky HC Chotěboř k postupu při přípravě projektové dokumentace na zastřešení a trvá na svém usnesení č. 152/2000 a ukládá vyzvat dodavatele projektu, aby dokončil zpracování se zadanými parametry. Druhá zpráva, z dobře informovaných zdrojů praví, že HC navrhl, že převezme veškeré starosti s výstavbou na svá bedra, když mu na to město poskytne jistý nemalý peníz. Třetí zprávu nám poskytl nejmenovaný zdroj, že hokejová sezóna bude ukončena 28. února, stadion ihned uzavřen (včetně hospůdky) a stavba ihned zahájena. Rádi otiskneme jakékoli oficiální vyjádření k přípravám zastřešení, veřejnost to jistě zajímá. Že ve Dvoře Královém budou mít zastřešeno již v listopadu najdete zde.

V lokalitě budoucího sídliště rodinných domků Morákovský (potok) se budou prodávat stavební parcely. Záměr prodeje osmi stavebních míst schválilo městské zastupitelstvo, oznámení tedy bude vyvěšeno na 30 dní na úředních deskách.

Hasičský záchranný sbor v Chotěboři vyjížděl v létě k 70 nežádoucím událostem, z nich bylo 29 dopravních nehod, 21 technických zásahů a 16 požárů (z toho dva požáry rodinných domů v Libici n.D. a Chlumu). Smutné je, že dvakrát musela záchranná jednotka vyjet na oznámení, které se ukázalo jako falešné. Blbá sranda, že...

Můj pán získal za jakési softwarové práce milionovou bankovku.

milion.jpg (26378 bytes)

Ihned běžel za čtvrtinu její hodnoty zakoupit počítač svých snů, likvidátor Pentia,  dvouprocesorový Apple PowerMac G4 a k němu úžasný 22 palcový Apple Cinema Display. Leč běda, nechtěli mu ji rozměnit, takže naše noviny píšu pořád na starém (a dobrém) Triline Gamma. Takže někdy příště...

80 let poté, co v Panském domě bydlel Jaroslav Hašek, schválilo městské zastupitelstvo pojmenování Haškova ulice pro doposud bezejmennou novou spojku mezi Západní ulicí a ulicí U obory, vzniklou po zástavbě prostoru rodinnými domy za prodejnou firmy MP spol (za Družstevní ulicí).

Sídliště rodinných domků na polích za chotěbořskými jatkami přece jen bude. Městské zastupitelstvo schválilo nákup 7,6 ha pozemků od 4 majitelů za 13,3 milionu Kč (175 Kč za čtverečný metr) z rozpočtu příštího roku. Po zástavbě prostoru mezi silnicemi na Svinný a na Klouzovy tak bude uzavřen kruhový charakter města a obě silnice budou propojeny.

Chotěbořské tenisové kurty převezme od TJ CHS podle rozhodnutí městského zastupitelstva město Chotěboř a bude je TJ nadále pronajímat. Po zimním stadionu a sportovní hale je to tedy již třetí sportovní areál, který město přebírá na svá bedra.

Blíží se volby do Senátu a krajských zastupitelstev. Chystáme jako vždy volební rubriku, a tak vyzýváme chotěbořské volební strany, aby nám zaslaly mailem, poštou nebo na disketě (v obálce ji vhoďte do pošt.schránky na našem plotě) kandidátky a případné další materiály ke zveřejnění. Čtyřkoalice nám již kandidátku poslala.

Na internetu jsme objevili stránku (je jen jedna) další chotěbořské firmy, totiž Feroplastu. Najdete ji samozřejmě na adrese www.feroplast.cz a my ji zařazujeme do našeho adresáře Chotěbořského internetu.

Abonentní koncertní sezónu 2000/2001 začal zdejší Kruh přátel hudby ve čtvrtek 21.9. koncertem Antonín Dvořák a jeho žáci v klasické operetě. Program sezóny na celý rok najdete na naší hlavní straně v levém sloupci rubrik.

Dřevořezby Chotěbořáka Jaromíra Veselého jsou nyní vystaveny v Městském muzeu společně s obrazy akademického malíře Miloslava Pečinky a oděvy a kresbami Dagmar Teplé a klobouky Barbory Jelínkové. Mirek Veselý je znám jako šéf zdejší firmy PRORYS, zabývající se počítačovou grafikou.

Obchodní akademie v Chotěboři si přece jen vydobyla na neochotném ministerstvu školství pro své Vyšší odborné studim nový studijní obor, řízení a zabezpečování jakosti. Tento obor, který se nikde jinde nevyučuje, má své kořeny v Chotěboři. Kdysi totiž působil v Chotěbořských strojírnách ing. Pavel Ryšánek, který se později stal šéfem Sdružení pro udělování ceny Czech Made a nyní je výkonným ředitelem České společnosti pro jakost. Při zavádění nového oboru se angažoval, stejně jako senátor Pithart. Oba se zúčastnili zahájení výuky.

35000.čtenář se ozval a můžeme prozradit, že to byl Jirka Císař ml., zvaný Jim, klávesista skupiny Těžká pohoda. Zdravíme ho a jsme rádi, že to byl právě on, náš stálý čtenář.

35000.čtenáře jsme přivítali v úterý 19.9. v 19:32 h. Byl to někdo z Chotěboře, z firemního serveru, takže raději nebudeme prozrazovat odkud. Budeme však rádi, když nám napíše.

Maxirohlík dostal Harry (známý milovník rohlíků) od majitelek prodejny potravin Dagmar & Dagmar u nás Na Skřivánku. Že byl opravdu mohutný, vidíte ve srovnání s rohlíkem normálním.

maxirohlik.jpg (31487 bytes)  maxirohlik2.jpg (24310 bytes)

Oběma Dášenkám za dar děkujeme, i za to, že v tvrdé konkurenci ještě prodejnu drží a my nemusíme chodit nakupovat do města.

Sdružení ambulantních lékařů Chotěboř s.r.o. oznamuje, že v pondělí 25.9.2000 od 7.30 hodin bude na poliklinice 
zahájen provoz kožního oddělení (MUDr.Čaloudová).
Dalšími ordinačními dny budou následující pondělky a pátky, počínaje pondělím 2.10.2000. Předpokládaný konec ordinační doby (bude stanoven dle zájmu pacientů) je v 15.30 hodin.
Kožní oddělení je umístěno v nově rekonstruovaných prostorách bývalé Pohotovostní služby (ta nyní sídlí v nedaleké nové budově Rychlé záchranné pomoci).

Letecký modelářský den pořádal 17.9. Sokol Libice n.D. (tam bychom to rozhodně nečekali, co dělají chotěbořští modeláři a aeroklub?). Modeláři ze širokého okolí předvedli větroně, motorové modely a dokonce souboje.

V sobotu 16. září byly vysvěceny nové zvony v kapli Povýšení sv. Kříže v Chotěboři. Kaple se tak dočkala díky sbírce mezi chotěbořskými občany, firmami a institucemi (sebráno 300 tisíc Kč, z toho město věnovalo 115 tisíc) dvou nových zvonů o hmotnosti 220 a 150 kg, o které přišla v obou světových válkách.

V pátek 15. září v 18 h začaly pietním aktem na památku zesnulých skautů a poté v 19 h shromážděním na náměstí oslavy 80 let skautingu v Chotěboři, o jejichž programu píše na naší hlavní straně Richard Macků.

Redakce našeho listu odprodá levně (protože jsme opustili služby Telecomu):
1 telefonní záznamník Panasonic KX-T1000B i s mikrokazetou,
1 telefon bezdrátový s dosahem do 30 m,
1 držák stolní otočný a výsuvný na telefon.
Prostě to už neprotřebujeme a někomu by to mohlo posloužit.
Zájemci volejte na náš mobil 0603 - 584 732 z mobilu, z normálního telefonu pak 0603 - 584 7328.

V těchto dnech se dožívá životního jubilea, 40 let, pplk. Mgr. Josef Bačkovský, ředitel okresní Policie ČR v Havl. Brodě.

bac40.jpg (6674 bytes)

Jubilant, bydlící nedaleko Chotěboře, před časem pracoval jako šéf   oddělení Policie v Chotěboři.
Dá se říci, že v policejních řadách začínal jako řadový strážník a propracoval se až do funkce v okrese nejvyšší.

Přitom získal vysokoškolské vzdělání, zúčastnil se mnoha zásahů proti pachatelům trestných činů a zvítězil v řadě střeleckých sportovních soutěží. Tak si představujeme správného policejního ředitele! 
Přejeme Ti Josefe hodně zdraví a štěstí do dalších let a pevnou ruku jak při vedení okresní policie, tak i při střelbách z Tvých oblíbených zbraní.
Zajímavý rozhovor s Josefem Bačkovským jsme přinesli již v 2. čísle našeho listu před dvěma roky, v srpnu 1998. Můžete si ho přečíst z našeho archívu zde.
(Foto naším redakčním digiťákem: Olin Tichý.)

Harryho panička dokončuje dlouho očekávaný svetr z vlny z Harryho srsti. Protože bylo před časem rozhodnuto, že svetr bude na Harryho pána, trvalo dva roky, než se vyčesalo potřebné množství srsti. Fotky svetru s krátkým povídáním brzo přineseme, zatím se můžete podívat na starší článek Jak dal Harry svým pánům první vlnu.

Každoroční loučení s prázdninami, 3. rockový a bluesový festival The End of Holiday, se koná v sobotu 2.9.od 18 h., tentokrát v hotelu U zámku, za přislíbené účasti 8 kapel. Pozor, kdo přijde do 20 h, zaplatí 60 Kč, kdo po 20.h, zaplatí 80 Kč vstupného. Z Chotěboře hrají Shout, Těžká pohoda a Czech Frogs. Dále hrají Blues Messengers, Traffic Jam, Blues.ex, www.harakiri.cz a Nohy na ramena. Akci pořádá Mgr. Lenka Bártová a Shout. O průběhu přineseme článek a fotky na hlavní straně listu.

Senátor Petr Pithart zve všechny zájemce o procházku s ním po Doubravce tuto neděli 3.9. Výlet začíná v 15.15 h na železniční zastávce v Bílku a skončí u Herrmannova mlýna na Doubravce asi o dvě hodiny později.

Harryho pán se zvolna zotavuje poté, co mu pan MUDr. Vilém Klíma, chirurg chotěbořský, odstranil nehet na palci u nohy. Panu doktorovi děkují Harry i jeho pán za skvělý a nebolestivý zákrok a sestřičkám za vzorné ošetření při převazech. Od 28.8. je palec zaléván řepíčkovým odvarem, Harryho pán sám si však na zalití musí ještě počkat. Rozhodující však je, že si už může konečně na chvíli sednout k počítači a naše noviny denně umístit na internet, což Harry neumí.

Zimní stadion v Chotěboři ohlašuje záměr začít s bruslením v polovině října. Střecha se začne stavět až v příštím roce, aby se mohla odehrát sezóna. Na stadion ještě letos přibude nová časomíra.

České dráhy oznamují výluku ve stanici Chotěboř, a to v pondělí 4.9. od 6 h do  středy 6.9., 18 h, nepřetržitě. Ve čtvrtek 7.9. a v pátek 8.9. pak vždy od 6 do 18 hodin. Zajištěna je náhradní autobusová doprava.

V době, kdy jsme noviny nevydávali (důvod uveden vlevo), potkávaly vážné  nepříjemnosti chotěbořské podnikatele, řidiče:

Nejprve v úterý 15.8.
chotěbořský 57 letý podnikatel vyjel s nákladním vozem Mazda mezi Novou Vsí a Chotěboří do protisměru, kde srazil 10 letou cyklistku z Nové Vsi, sjel do příkopu a převrátil se. Dívka byla těžce zraněna, podnikatel obviněn z ublížení na zdraví.

Ve čtvrtek 17.8. jiný chotěbořský podnikatel, doplatil na svou oblibu v rychlé jízdě v Opel Omega a při předjíždění nákladní Avie se mezi Novým Ranskem a Českou Bělou srazil s protijedoucím Fordem, jenž zajisté též nejel krokem. Řidič Fordu utrpěl těžké zranění, Chotěbořák zraněn lehce, obě auta po srážce shořela, takže škoda je milion a 400 tisíc.

Harryho Anketu uvidíte, jen pokud máte MSIE 4 a vyšší nebo Netscape 4 a vyšší:

Výsledky minulých anket
najdete zde

 

Zde můžete Harrymu psát:
line1.gif (286 bytes)

QUICKMAIL

Odesílá:

E-mail:

Mail Harrymu:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet