harryanow2.gif (5686 bytes) 

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

číslo 72

harry.jpg (9789 bytes)

červen 2004

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 71 četlo: 6630


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
od firmy AICOM Havl. Brod

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit i v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény jméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info

Cenové akce a soutěže
OVD Jednota

Minulé Novinky  |   Předminulé Novinky
Archiv vydání
  |   inzerce.harry.cz

www.festivalfantazie.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina
Chotěbořské Echo v PDF:
2003: č.2
č.3 č.4 č.5 č.6 č.7 č.8 č.9 č.10
2004: č.1 č.2 č.3 č.4 č.5
Chotěbořské weby   |  Město Chotěboř
Portál CH net  |  Chotěboř.info
Kultur.programy  |  Kino | Mapa ulic Chotěboře

KinoCafé a Filmový klub Velký voči Chotěboř
Narodili se  |  Volební rubrika
ODS Chotěboř  |  ČSSD Chotěboř
Kam zajít - Chotěboř

Chotěboř - zeměpisná poloha, nadmořské výšky
Sportovní strana
Fotbal   |  Hokej  |   Bundesliga

Zimní stadion města Chotěboře
Volejbal  |  Volejbal juniorů | Ping-pong
Atletika TJ CHSAtletika SKŠachy Kámen Chotěboř

Chotěbořské Jídelní lístky:

PD Halama  PD Veselý  Hotel Harmonie (Borek)
Na růžku  Modrá hvězda  Pizza až do domu 

4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Radniční okénko Chotěboře
radnice.harry.cz

Okénko Městské policie Chotěboř

Okénko
Městské policie

mpolicie.harry.cz

ikonddnv.gif (4769 bytes)

harry@.gif (1498 bytes)

harrynovinky.JPG (5772 bytes)

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí,
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení

Snímky roverů Spirit a Opportunity z Marsu, uvolněné pro tisk, snímky nezpracované a panoramata a snímky 3D: http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/images.html

Fotografie z návštěvy prezidenta Klause v Chotěboři 12.5.2004 jsou zde, oficiální fotografie jsou zde (Chotěboř) a zde (Chotěboř, Panský dům)

Fotbalové EURO 2004: http://www.euro2004.com/ | http://euro.idnes.cz | Utkání on-line sledujte ZDE

Volby do Evropského parlamentu konané na území České republiky ve dnech 11.-12.06.2004

Přehled výsledků v územním celku Chotěboř (oficiální zdroj - www.volby.cz): účast voličů 30,55%
1. ODS - 27,87%, 2. KSČM - 22,50%, 3. KDU-ČSL - 15,57%, 4. ČSSD - 8,50%, 5. SNK-ED - 7,82%, 6. Nezávislí - 7,34%

Přehled výsledků ve městě Chotěboři. Zde jsou Výsledky voleb v obvodu Chotěboř (14 okrsků). (oficiální zdroj: místní volební komise) účast voličů: 28,2%
1. ODS - 33,74%, 2. KSČM - 20,19%, 3. KDU-ČSL - 11,72%, 4. ČSSD - 8,79%, 5. SNK-ED - 8,38%, 6. Nezávislí - 6,91%

Redakce Chotěbořského Couriera prodá levně nadbytečné součásti pro PC: procesor Celeron 1,7GHz-400 MHz-socket 478-včetně chladícího boxu pro Pentium 4 a grafickou kartu ATI Radeon 7500-64MB DDR-DVI-TV out. Za polovinu ceny nových součástek. Obojí je do 30.11. ještě v záruce. Tel. 603 584 732, mail je uveden výše vlevo.

Festival Fantazie 2004, Chotěboř, 2. - 11.7.2004
podrobnosti na www.festivalfantazie.cz

Festival Fantazie Avalcon (2.-11.7.2004) = 3 programové linie: tradiční setkání fanoušků literární fantastiky
Avalcon (fantastická literatura, besedy se spisovateli a redaktory časopisů, jednotlivé literární světy, prodej a burza knih, autogramiády, workshopy a psaní povídek, literatura na internetu, ...)
Futurologický kongres (trendy v technologiích a společnosti: internet, počítače, biotechnologie, nanotechnologie, lékařství, komunikace, chemický průmysl, školství, politologie, ...)
Fantastická Fakta (Atlantida, záhady, pyramidy, UFO, paranormální jevy, mytologie ...)
speciální program (koncerty, výstavy obrazů, Miss Avalcon, divadlo, ...)

Festival Fantazie Spektrum (2.-11.7.2004) = 3 programové linie: přehlídka filmové dlouhometrážní i krátkometrážní tvorby, besedy s herci a lidmi z filmového světa, přednášky odborníků a fanoušků.
nejnovější filmy a předpremiéry, starší a klasické filmy, soutěžní snímky, krátké filmy
programové bloky k filmům a seriálům s přednáškami a besedami - Pán Prstenů, Matrix, Star Trek, Star Wars, Stargate SG-1, Babylon 5, Harry Potter, Xena, Duna, Manga&Anime, ...)

Festival Fantazie GameStar (3.-10.7.2004) = 4 programové linie: volné hraní i nejrůznější turnaje pro začátečníky i pokročilé.
PC herna s 2x8 x 4x4 PC v síti a s projekcí obrazu, ...
stolní hry (Mage Knight, Warhammer, Proroctví, Osadníci z Katanu, LOTR, Carcassonne, ...)
herna karetních sběratelských her (Magic the Gathering, MiddleEarth, Harry Potter, LOTR, ...)
sportovní hry (Capture the Flag, Dance Dance Revolution, Famfrpál, ...)

Festival Literární Vysočina (9.-11.7.2004) = 1 speciální programová linie s programem pro spisovatele, redaktory, vydavatele, čtenáře nefantastické literatury - přednášky, prezentace, besedy, autorská čtení, literární dílny, ...

Dnes máme výročí

Dnes je to právě 6 let, co jsme se s mým pánem dohodli o vydávání Chotěbořského Couriera a vydali nulté číslo. Na jeho mizernou grafickou úroveň se můžete podívat v naší rubrice Archiv vydání, stejně jako na další stará čísla novin (ale tehdy jsme se to teprve učili). V současné době úroveň našich novin stagnuje na zavedené podobě, ale na obzoru se již rýsuje zlepšení: Můj pán i já odejdeme v prvním čtvrtletí příštího roku do důchodu (já do toho psího) a bude tedy na noviny více času... Při této příležitosti děkujeme všem čtenářům za stálou přízeň a zvláště zdravíme těch několik desítek, co nás čtou už celých 6 roků. A ještě malé povzdechnutí: úroveň současné internetové konektivity v Chotěboři se nám co se týče rychlosti a kvality jeví jako horší než tehdy, v letech 97 a 98, kdy tu internet pomalu ale jistě začínal...
(30.6.)

Jednání o novém lyžařském vleku

V pondělí 28. června dopoledne se uskutečnila další jednání týkající se pořízení nového lyžařského vleku do areálu u Svaté Anny. Tentokrát byli pozváni zástupci firmy Moment ze Zlína, kteří vyrábí lyžařské vleky pro kratší a střední svahy (dva vleky této firmy už pět let jezdí v Hlinsku). Areál opět dostal velmi dobré hodnocení s téměř ideálními předpoklady pro další rozvoj. Po tom, co se zástupci výrobce vleku seznámili se samotným areálem i se záměry lyžařského oddílu, pokračovala jednání na městském úřadě s panem místostarostou. Ten přislíbil snahu města o to, aby nový vlek v Chotěboři byl co nejdříve. Jako první možnost však vidí příští rok. I letos se tak pravděpodobně bude jezdit na vleku, který má již nyní spíše muzejní hodnotu. I nadále se však pokračuje v přípravných pracích. Snahou lyžařského oddílu je zpracování alespoň projektové dokumentace k budoucí stavbě, dořešení majetkoprávních vztahů. Zájem vybudovat nový lyžařský vlek co nejdříve potvrzují již započaté zemní práce. Richard Macků 
(30.6.)

Rada města zasedala:

V pondělí 28.6. zasedla řádně Rada města Chotěboře a přijala řadu usnesení, která si můžete všechna přečíst na webu města zde. Nás zaujala tato: Rada města posoudila nabídky oslovených firem na převzetí pultu centralizované ochrany a zajištění bezpečnostních služeb ve městě. Rada města schvaluje uzavření smlouvy na převzetí PCO s firmou DALIS BS s.r.o. Jihlava a ukládá starostovi města provedení nezbytných kroků souvisejících s ukončení činnosti PCO v rámci Městské policie Chotěboř. Rada města projednala komisí vybraného uchazeče pro realizaci stavby “Technická infrastruktura pro průmyslovou zónu, Chotěboř”, firmu STAVAK spol. s r.o., Havl. Brod. Rada města souhlasí se zadáním stavby vybrané firmě a zároveň souhlasí se zněním smlouvy o dílo pro realizaci průmyslové zóny. Rada města projednala a souhlasí se smýcením pruhu smíšeného lesa cca 150x12 m na pozemku parc. č. 2804/1 v k. ú. Chotěboř za účelem vybudování technické infrastruktury pro průmyslovou zónu. Rada města zplnomocňuje místostarostu města Ing. Milana Linharta k vypsání výběrového řízení na provozovatele pečovatelské služby tak, aby proběhlo do 3.9.2004 a potřebné smlouvy byly předloženy zastupitelstvu 13.9.2004. Rada města bere na vědomí výsledky personálně - organizačního auditu Městského úřadu Chotěboř a ukládá realizovat předložené návrhy dle závěrečné zprávy. Rada města bere na vědomí rezignaci p. Jaroslava Lebrušky na mandát člena Zastupitelstva města Chotěboř a dále vzdání se mandátu prvního náhradníka z kandidátní listiny téže volební strany p. Otakara Bačkovského podané dne 28.6.2004 starostovi města. Rada města ukládá starostovi města předat osvědčení o zvolení druhému náhradníkovi z téže volební strany p. Adolfu Müllerovi, bytem Příjemky 6.
(29.6.)

 

 

Oficiální stanovisko k uzavření Městského plicního střediska

Hlavním důvodem zrušení Městského plicního střediska je malý počet lékařů s atestací tuberkulóza a respirační nemoci v okolí Chotěboře. Dalším důvodem je nedostatečné spádové území ordinace v Chotěboři. Zdravotní pojišťovny mají spočítáno, že ideální počet obyvatel ve spádovém území je kolem 40 až 50 tisíc lidí, aby plicní lékař mohl pracovat na plný úvazek. Spádové území Chotěboře však má pouze 22 tisíc obyvatel. Navíc, hodně pacientů z okolí Ždírce nad Doubravou začalojezdit k soukromému lékaři do Hlinska a pacienti z okolí Golčova Jeníkova jezdí do Čáslavi. Pacienti z Habrů již delší dobu jezdí do Havlíčkova Brodu. Tím se původní obvod ordinace v Chotěboři ještě více zmenšil a provoz plicního střediska se stal ztrátovým.
MUDr. Josková dala v červenci 2003 městu výpověď z pracovního poměru a odešla pracovat jinam. Během uplynulého roku jsme oslovili celkem 8 plicních lékařů z regionu od Humpolce po Chrudim. Nikdo se však nerozhodl do Chotěboře nastoupit, a to ani na zkrácený úvazek na několik dní v týdnu. Pouze MUDr. Bezecný z Třebíče nám, navzdory svému důchodovému věku, nabídl krátkodobou výpomoc, za kterou mu touto cestou děkuji. Do výběrového řízení, které na uvolněné místo plicního lékaře v Chotěboři vypsal na žádost města krajský úřad, se nikdo nepřihlásil. Pracovní smlouva pana primáře končí 30. června. Zdravotnické zařízení bez lékaře nesplňuje podmínky registrace, proto musí být uzavřeno.
O dalším postupu bude pacienty informovat obvodní lékař. Nejspíš se přihlásí k některému z lékařů v Havlíčkově Brodě, který si pak z krajského úřadu vyžádá jejich zdravotní dokumentaci. Ta bude z Chotěboře do Jihlavy postupně odvážena od 12. července. Sestřičky zůstávají zaměstnány do konce srpna. Kalmetizace pak bude pokračovat tady v Chotěboři, ale již pod garancí MUDr. Velecké z Havlíčkova Brodu. Jednáme se sdružením SAL o provozování kalmetizace v budově polikliniky.
Uzavření plicního střediska nás netěší, přináší občanům i městu samotnému problémy navíc. Spádová oblast je však malá a jednou to asi přijít muselo.
Ing. Milan Linhart, místostarosta 

(29.6.)

JPoděkování veřejnosti od Dechového orchestru mladých

dechorchml.jpg (40819 bytes)

Letní volejbalový Bezděkov

Zatím jsme co do počasí léto neokusili, ale jeho příchod je tradičně spojen s volejbalovými turnaji v Bezděkově u Chotěboře. O tomto víkendu jste se zde mohli setkat s kláním neregistrovaných šestek (dvě ženy a čtyři muži, v sobotu) a šestým ročníkem deblových mixů (v neděli). Výsledky ze soboty: Semifinále: Grund Žďár - deník Vysočina 2:1 (24, - 18, 13), Větrníci (Bezděkov + Chotěboř) - Škrovádi (Hradec Králové) 2: 0 (21, 21). Finále: Větrníci - Grund 2:0 (19, 14). Výsledky z neděle: 1. Semerák - Jůzová (Praha), 2. Kerbr - Jiránková (Přibyslav - Chotěboř), 3. Leoš a Radka Pořízovi (H. Brod).
(28.6.)


Dechový orchestr mladých při Základní umělecké škole Chotěboř s dirigenty Aloisem Štěrbou a Milanem Mocem děkuje touto cestou všem svým příznivcům a posluchačům za návštěvu koncertu ve středu 23.6. v místním kině. Orchestr byl potěšen vynikající atmosférou, která v kinosále panovala navzdory technickým problémům, se kterými bylo nutno se vypořádat. Není obvyklé, aby jakýkoli orchestr včetně sólistů dohrával náročnou skladbu do nečekané tmy najednou panující na jevišti i v hledišti, protože elektrika to prostě “nevydržela”. Není obvyklé, aby dirigenti balancovali nad rozhraním jeviště a propastí hlediště, protože jeviště je pro účinkující těleso je malé a jeden chybný úkrok vzad by mohl mít nepříjemné následky. Není obvyklé, a je to prostě škoda pro chotěbořskou kulturu, že si její amatérští i profesionální nositelé musejí již několik let klást neustále otázku, kdy bude v našem městě důstojný kulturní stánek, který si chotěbořští určitě zaslouží. Je jedno, bude-li to opět dobytá nedobytná nyní krásná sokolovna nebo přistavěné a upravené kino. Ať již je tomu jak chce, je v každém případě skvělé, že při onom středečním vystoupení panovala výborná nálada a že chotěbořská mladá dechovka předvedla atraktivní repertoár různých žánrů k potěše tentokrát téměř zaplněného kina. Ještě jednou upřímně děkujeme všem našim posluchačům za celoroční přízeň, přejeme jim hezké prázdniny, pěknou dovolenou a slunné léto. Těšíme se na shledanou v další koncertní sezóně 2004/2005 s novým zajímavým programem. Milan Moc  (28.8.)

Mikeš se jmenuje...

penzion v Dolním Sokolovci, který vám nabídne občerstvení a odpočinutí při procházce, či projížďce okolím údolí Doubravy. Se svými nejbližšími jsem jeho pohostinnost vyzkoušel a mohu Vám ji doporučit. (Vezměte děti, na farmě se jim určitě budou líbit kravičky...)
Pavel Fiala 
(27.6.)

Vyšlo Chotěbořské Echo č. 6

V pátek se na stáncích objevilo Chotěbořské Echo č. 6, v němž mj. najdete rozhovor s členkou Zastupitelstva města Markétou Valtrovou, harmonogram přistavení kontejnerů, rozhovor s učitelem Jaromírem Hruškou, stálé rubriky, letní soutěž a značné množství drobných zpráv a článků. Za dva týdny bude toto číslo Echa na intenetu, na což vás zde upozorníme.  (26.6.)

U HEJTMANA KRAJE VYSOČINA…

měli ve čtvrtek 24. června letošního roku dostaveníčko mladí, nadějní a určitě velmi pilní studenti a žáci, zkrátka mladí lidé. O setkání hovoří níže uvedený příspěvek Jany Tomáškové. Nezúčastnily se ho však pouze studentky chotěbořského gymnázia, ale i další Chotěbořáci. Jistě po zásluze byli pozváni  vítězové krajské soutěže a třetí v soutěži celostátní (!!) – žáci Základní umělecké školy v Chotěboři - Michaela Ryšavá (klavír), Tereza Piskačová a Jan Pavlas (oba housle). O jejich úspěchu v komorní hře se Harry již před několika dny zmiňoval a informoval i o dalším úspěchu. A asi proto, že by se (ve své kategorii) třetí nejlepší mládežnická dechovka v naší zemi (!!) - Dechový orchestr mladých při ZUŠ Chotěboř - na krajské “hejtmanství” nevešla, zastupovali ji její členové Kateřina Halamová (příčná flétna) a Josef Málek (trubka). Přijmout pozvání pana hejtmana bylo jistě ctí i pro jejich kantory oceněných hudebníků. Pro nás, kteří o setkání všech mladých a talentovaných studentů nejrůznějších škol a oborů máme pouze zprostředkované zprávy, bude zajímavá také ta, že Chotěboř se jistě ve srovnání se stejně velkými i většími sídly na Vysočině v onen zmíněný čtvrtek neztratila! (O úspěších ZUŠ Chotěboř aktuálně informuje web ZUŠ zde (včetně fotografií).
Pavel Fiala 
(27.6.)

V Čertově stolku místo fotbalu prase

Zatímco v chotěbořských pohostinstvích se za značné účasti hostů promítá fotbal z EURO 2004 na plátno (Velký Voči, Panský dům Halama, Modrá hvězda) nebo se sleduje na televizních obrazovkách (Na Růžku, Niklovna, Cheops, Zimní stadion aj.), v restauraci Čertův stolek je situace jiná: "Při minulých zápasech seděli u televize asi čtyři lidé, kteří tady běžně sledují i ostatní pořady," řekl její majitel Petr Tringl. "Navíc v neděli pečeme prase, takže předpokládám, že všichni hosté budou venku, a televizi ani pouštět nebudeme. To, že fotbalové šílenství je republikovou záležitostí, my nepotvrzujeme," dodal. (26.6.)

studentky.jpg (19075 bytes)

<<< Dvě studentky z Chotěboře oceněny

Ve čtvrtek 24.6.2004 se předávaly na Krajském úřadě v Jihlavě ceny hejtmana Vysočiny nejúspěšnějším žákům a studentům z krajských soutěží a přehlídek. Slavnostního aktu se zúčastnil hejtman kraje František Dohnal, radní kraje Tomáš Hermann a Zdeněk Ludvík, vedoucí odboru školství mládeže a sportu. Mezi oceněné se zařadily chotěbořské studentky Pavlína Niklová a Věra Neuwirtová ze třetího ročníku gymnázia Chotěboř. Jsou autorky SOČ (středoškolská odborná činnost) s názvem “ Skolióza” v oboru zdravotnictví. Jejich SOČ má přínos nejen v oblasti přednášek, ale jejím výsledkem je snaha upozornit na tuto deformitu, kterou v dnešní době trpí vysoké procento dospívajících dětí. Ve své práci se snažily upozornit na zastaralé způsoby léčby skolióz, podařilo se jim zachytit příčiny, vývoj a historii léčby a účinnost léčebných metod skolióz. Poděkování patři i jejich pomocníkům, např. podklady získávaly konzultacemi s odborníky (MUDr. Luboš Kratochvíl, MUDr.Aleš Bílek), pomáhaly jim profesorky z gymnázia Mgr. Eva Jirsová a Mgr. Marcela Chalupová. Dále spolupracovaly s dětskou léčebnou v Košumberku a Brněnskou fakultní nemocnicí, provedly několik anket mezi lékaři i občany Chotěboře. Na krajském kole v Třebíči získaly 1. místo a v celostátním kole v Táboře velmi pěkné 5. místo. Nad prací strávily mnoho času a jejich ocenění Cenou hejtmana kraje Vysočina je víc než zasloužené. Blahopřejeme k tak dobré reprezentaci města Chotěboře.
Jana Tomášková
(25.6.)

Literární Vysočina

Festival Literární Vysočina se pro všechny příznivce literatury a poezie koná letos v ZUŠ Chotěboř od 9. do 11.7. Podrobný program najdete na webu festivalu Literární vysočina zde.
Marta Urbanová
(25.6.)

Jak dopadla akce KAPKA v Chotěboři

Pred casem jsem Vas informoval o humanitarni akci Kapka, do ktere se v patek 18. cervna zapojili take skauti z Chotebore. Naplni akce bylo nejen nashromazdit financni prostredky, ale take informovat o cinnosti Nadace pro transplantace kostni drene. Po cely den skauti umyvali u benzinovych stanic predni skla aut a prispevky, ktere za to obdrzeli, shromazdovali do pokladnicek. Jejich obsah byl v pondeli secten na Mestskem urade v Chotebori. Celkova castka cinila 7 935,50 korun. Je to o nekolik set vice nez v lonskem roce. Tajnym snem vsech zucastnenych skautu bylo letos "sestrelit" padesatku - to se bohuzel nepodarilo, celkova castka za sest rocniku totiz cini "jen" 48 582,20. Dekujeme vsem, kteri prispeli jakoukoliv castkou i tem, kteri nas byli ochotni alespon vyslechnout. Tem zbyvajicim prejme, aby meli pristi rok o trochu vic trpelivosti i shovivavosti.
Richard Macku, Junak Chotebor

(25.6.)

Starosta o plicním středisku

Tuto organizační složku města ukončíme podle rozhodnutí zastupitelů k 1. září 2004. Pro hlasovaly dvě třetiny zastupitelstva, žádná jiná varianta totiž nebyla. Bylo to trochu politické rozhodnutí. Lékař bude ordinovat do konce letošního června, pak tam ještě budou sestřičky likvidovat dokumentaci, která se bude předávat na krajský úřad. Byť jsme téměř celý rok jednali postupně s osmi lékaři, žádného se nepodařilo získat. Zájem nikdo neměl, ale věřím, že do budoucna se nějaký zájemce o plicní ordinaci najde. Pro město to tedy není konečné rozhodnutí. Ta ordinace by tu měla být, ovšem my ji chceme privátní, ne pod městem. Od září budou pacienti jezdit jinam, mohou si vybrat Hlinsko či Havlíčkův Brod. Paní doktorka z Brodu bude ale v Chotěboři dál provozovat kalmetizaci - očkování proti tuberkulóze. Zaměstnala by sestřičku, která to tady ve městě dělala dosud. Prostor ve středisku by měla pronajatý od města. Využití pro budovu plicního střediska budeme samozřejmě hledat, zatím nic konkrétního nemáme. Je to starý objekt, který by asi potřeboval zásadní rekonstrukci.
Tomáš Škaryd, starosta Chotěboře
(23.6.)

Dětský den v Bílku

V sobotu 26.6.2004 se koná od 13 hodin Dětský den na Bílku v areálu Pod Skalkou. Od 15 hodin diskotéka.
(22.6.)

První soukromý astronaut

Už jste asi zaslechli, že v pondělí nakoukl do vesmíru (za hranici 100 km) první soukromý astronaut, jenž se tam nakrátko dostal na prvním (též soukromém) raketoplánu. Pokusy už probíhaly dříve, ale teprve nyní je vzaly sdělovací prostředky na vědomí. Web firmy Scaled Composites, která usiluje o splnění podmínky na X-Cenu 10 milionů dolarů (3 lidi nad 100 km s opakováním do 2 týdnů), najdete zde.
(22.6.)

Turnaj o Růžový pohár

Sedmého ročníku soutěže volejbalových družstev, tradičně pořádaného městskou organizací ČSSD, se v sobotu zúčastnilo třináct celků. Vítězem se stal tým Votomtoje, druzí byli Větrníci a třetí Hrrr na ně. Růžový pohár Chotěboře předával člen čtvrtého družstva Žlutá pohoda, starosta Chotěboře Tomáš Škaryd.
(22.6.)

Vilémov oslaví 885 let

Obec Vilémov si připomene 885. výročí založení. Vyvrcholením slavností bude setkání obcí České republiky ve Vilémově 5. července. Pravá vesnická zábava pod taktovkou Vilémovských boubelek, včetně koncertů, výstav, prohlídek pamětihodností, divadelního představení, fotbalového klání a tancovačky bude probíhat od 10.00 hodin až do půlnoci. U příležitosti obou významných událostí vydala obec knihu, která bude slavnostně pokřtěna ve středu 23. června ve vilémovském zámku.
(22.6.)

Zastupitelstvo zasedalo

V pondělí 21.6. zasedlo řádně Zastupitelstvo města Chotěboře a přijalo řadu usnesení, která si všechna můžete přečíst na webu města zde. My vybíráme: Zastupitelstvo mimo jiné zrušilo Městské plicní středisko od 1.9.2004, ordinace lékaře bude ukončena 30.6.2004. Dále souhlasilo se záměrem sloučení Městského muzea Chotěboř a Městského kina Družba, s přičleněním informačního centra. Schválilo též záměr prodeje bytových jednotek v domě čp. 800, podílů na společných částech domu čp. 800 na pozemku číslo parcelní 688 a podílů pozemku číslo parcelní 688 o výměře 556 m2 v katastrálním území Chotěboř. Vyhlásilo výběrové řízení na poskytnutí půjčky z Fondu rozvoje bydlení s termínem uzávěrky přijímání žádostí 31.7.2004. Schválilo podmínky prodeje domu čp. 384 a pozemků číslo parcelní 720 a 721 v katastrálním území Chotěboř, odhadní cena je 587.340 Kč, nejvýhodnější nabídce, minimálně za cenu odhadní, s uzávěrkou přijímání obálek do 27. 8. 2004. Schválilo neinvestiční příspěvek na činnost neziskových zájmových organizací v oblasti tělovýchovy z položky dotace ostatní sporty pro rok 2004 v následující výši: TJ CHS, oddíl stolního tenisu na činnost oddílů dětí a mládeže 3.621 Kč a na zajištění jednotlivých sportovních akcí 4.000 Kč, celkem stolní tenis 7.621 Kč, oddíl atletiky TURBO na činnost oddílů dětí a mládeže 3.848 Kč a na zajištění jednotlivých sportovních akcí 5.000 Kč, celkem atletika TURBO 8.848 Kč, šachový oddíl na zajištění jednotlivých sportovních akcí 4.000 Kč, ASPV na činnost oddílů dětí a mládeže 26.255 Kč, oddíl volejbalu na činnost oddílů dětí a mládeže chlapci 10.412 Kč, na činnost oddílů dětí a mládeže dívky 3.169 Kč, a na zajištění jednotlivých sportovních akcí 9.000 Kč, celkem volejbal 22.581 Kč, celkem TJ CHS 69.305 Kč. Schválilo převedení projektu na “Areál pro sport a rekreaci” ze společného regionálního operačního programu do projektů nadregionálního významu v operačním programu MMR, což bude znamenat navýšení hodnoty díla o 15 až 20 milionů Kč. Konečně Zastupitelstvo zvolilo předsedou finančního výboru ing. Jiřího Císaře a místopředsedou finančního výboru p. Pavla Halamu.
(22.6.)

Průmyslová zóna přece jen bude

Při výjezdu z Chotěboře na Ždírec nad Doubravou bude na okraji města průmyslová zóna. Město připraví asi pět hektarů pozemků na místě nynějšího lesa, stavební povolení už má. Nyní se zpracovává materiál pro Phare, kam poputuje žádost o dotaci na inženýrské sítě. Celkem se náklady i s kácením vyšplhají k dvanácti milionům korun. Dřevo z lesa poslouží jako štěpka pro bystřickou kotelnu na biomasu. Zóna se vyhne tůňkám, kde žijí chránění živočichové.
(19.6.)

Noví manažeři kvality

V pátek převzalo 20 studentů Vyšší odborné školy, oboru řízení jakosti, v chotěbořské staré radnici diplomy o úspěšném absolvování školy. Někteří z nich také certifikáty manažerů kvality. Jako jediná škola v ČR umožňuje VOŠ při Obchodní akademii Chotěboř složení náročné zkoušky, která je pak opravňuje k označení manažer kvality. Certifikáty předával Pavel Ryšánek (na snímku je vlevo, s ministrem pro místní rozvoj Pavlem Němcem), ředitel Národního informačního střediska pro podporu jakosti, jenž kdysi pracoval v bývalých Chotěbořských strojírnách a v minulých létech se podílel na zřízení tohoto oboru studia v Chotěboři. Ing. Ryšánek je též členem Rady ČR pro jakost.
(19.6.)

Nohejbal v Klouzovech

V sobotu 26. června se uskuteční na kurtech v Klouzovech
nohejbalový turnaj dvojic. Začátek v 8:30 hodin. Srdečně zvou pořadatelé.

(19.6.)

Muzeum má novou adresu webu

Městské muzeum Chotěboř oznamuje novou adresu svých webových stránek:
www.muzeum-chotebor.org.
(18.6.)

Totožnost mrtvého zjištěna

Jak oznámila Policie ČR, totožnost mrtvého muže, který byl nalezen 6. června v lese několik stovek metrů od silnice mezi Chotěboří a Bílkem, prokázala až pitva. Tělo bylo totiž ve značném stupni rozkladu. Je jím nade vší pochybnost pohřešovaný dvaasedmdesátiletý obyvatel Chotěboře, který odešel z domu loni dopoledne na Štědrý den a po kterém marně pátrala policie i dobrovolníci. Cizí zavinění jeho úmrtí nebylo zjištěno. Zprávu o nálezu pozůstatků muže jsme přinesli 8.6.
(18.6.)

Ještě několik volných míst

nabízejí Základní škola Habry, Dodge City Chotěboř a Šachový klub KÁMEN, které pořádají 10. letní dětský tábor 31.července - 13.srpna 2004 v krásném prostředí borových lesů v Mlýnku u Velin. UBYTOVÁNÍ v chatkách,   STRAVA plná penze, DOPRAVA autobusem. PROGRAM: celotáborová hra,   tábornické dovednosti, lesní bojovky, noční hry, … POJIŠTĚNÍ: Generali Pojišťovna,a.s., Praha. CENA: 2 999 Kč. PŘIHLÁŠKY: Radmila Bielčiková,Na Chmelnici 1595, CHOTĚBOŘ, tel: 569 623 836, 721 837 930, e-mail: [email protected].
(17.6.)

29. Memoriál Karla Ptáčka

Za spolupráce FC Chotěboř a SOU technického Chotěboř byl ve středu 9.6. uspořádán 29. ročník memoriálu K. Ptáčka v kopané za účasti 4 družstev. Vítězem turnaje se stalo SOU technické Třemošnice, na druhém místě se umístilo SOU technické Chotěboř, na třetím místě se umístil loňský vítěz Gymnázium Havlíčkův Brod. Další podrobnosti jsou v naší rubrice Fotbal.
(18.6.)

Premiéra se odkládá

Ve středu 23.6.2004 měla být v kině premiéra nové divadelní pohádky divadelního souboru SCHOD.  Bohužel z technických důvodů bude premiéra až na podzim.
(16.6.)

Závěrečný koncert DOM a koncerty žáků ZUŠ

Dechový orchestr mladých (DOM) při Základní umělecké škole Chotěboř zve přátelé hezké muziky na svůj závěrečný koncert sezóny, který se po různých změnách termínů a míst konání uskuteční s konečnou platností ve středu 23.června od 18 hodin v chotěbořském kině. Mladí hudebníci předvedou v zajímavém programu mimo jiné i skladby úspěšně interpretované v nedávno proběhlém ústředním kole celostátní soutěže dechových orchestrů ZUŠ, kde orchestr obsadil výborné 3.místo. Dechový orchestr mladých budou střídavě řídit jeho vedoucí Alois Štěrba a ředitel školy Milan Moc. Kromě výše uvedeného vystoupení DOM pořádá ZUŠ Chotěboř před koncem školního roku též dva slavnostní koncerty absolventů hudebního oboru školy, které se budou konat ve čtvrtek 17.června od 17 a od 18,30 hodin v koncertním sále školy. O týden později, 24.června, se tamtéž od 18 hodin koná závěrečný koncert ostatních žáků hudebního oboru. Základní umělecká škola přeje touto cestou svým žákům hezké prázdniny a zároveň děkuje všem příznivcům za zájem, podporu a spolupráci v rámci končícího školního roku.
Milan Moc, ředitel školy. 

(16.6.)

Výstava v Obchodní akademii

V rámci projektu Zmizelí sousedé a Anna Franková - odkaz pro současnost připravilo 9 studentů Obchodní akademie pod vedením učitele Petra Adama rozsáhlou výstavu věnovanou tématům: židé, holocaust, Anna Franková. Dne 14.6. tuto výstavu zahájil starosta města Tomáš Škaryd. Putovní výstavu Anna Franková – odkaz pro současnost (začala svou pouť v roce 1996 v Tokiu) sestavilo Muzeum Anny Frankové v Amsterodamu. Na 30 panelech jsou zde vystaveny informace o životě Anny Frankové. Jako doplněk zde je expozice Zmizelí sousedé, do tohoto projektu jsou zapojení i chotěbořští studenti.. Studenti chtějí kontaktovat co největší počet potomků zmizelých židů z Chotěboře, zapsat jejich životní příběh a získat další materiály a fotodokumentaci k projektu. Město Chotěboř tuto jejich iniciativu vítá, referentka na OŠKaS se také zapojila do této akce. Některé informace již byly objeveny v městské kronice, určitě se dají další materiály získat v městském muzeu, ozvali se i pamětníci. Také časopis Chotěbořské ECHO zveřejnil dvakrát výzvu o pomoc, kde budeme výsledky bádání průběžně uveřejňovat. Výstava je otevřena denně od 8 do 16 hodin. Jana Tomášková.
(16.6.)

Severní ulice: město koupí 3 byty

Podle informace místostarosty by měla stavět bytový dům v Severní ulici komerční firma. Původně jej chtělo s pomocí státní dotace stavět samo město, ale dotaci nezískalo. "Zatím s dotyčnou firmou jednáme. Město by poskytlo pozemek a koupilo by si asi tři byty. Vytápění by zajišťovala městská kotelna," řekl Milan Linhart. Celkem by vzniklo 18 nových bytů. Dům by byl prostorově umístěn podle původní studie. "Územní řízení už proběhlo a nabylo právní moci," dodal místostarosta.
(16.6.)

Rada města zasedala: Plicní středisko končí, město hledá provozovatele Pečovatelské služby

V pondělí 14.6. zasedla řádně Rada města Chotěboře a přijala řadu usnesení, která si můžete všechna přečíst na webu města zde. Nás zaujala tato: Rada města projednala a schvaluje převedení 40 000 Kč z rezervního fondu do fondu investic v rozpočtu příspěvkové organizace Školní jídelna Chotěboř, Smetanova 603. Prostředky budou použity na úpravu stravovacího systému. Rada města předkládá zastupitelstvu města ke schválení následující podmínky prodeje domu čp. 384 a pozemku parc. č. 720 a 721 v k.ú. Chotěboř: odhadní cena 587 340 Kč, nejvýhodnější nabídce, minimálně za cenu odhadní, s uzávěrkou přijímání obálek do 27.8.2004. Rada města schválila smlouvu o dílo mezi Městem Chotěboř a Ing. arch. Karlem Röhrichem na vypracování architektonické studie “Dostavba víceúčelové haly zimního stadionu města Chotěboř”. Rada města doporučuje zastupitelstvu města zrušit organizační složku Městské plicní středisko s účinností od 1.9.2004, ordinace lékaře bude ukončena 30.6.2004. Rada města navrhuje zastupitelstvu města vypsat výběrové řízení na provozovatele Pečovatelské služby pro město Chotěboř a jeho místní části a ukládá informovat stávající klienty o připravovaném záměru města. Rada města souhlasí s poskytnutím finančního příspěvku ve výší 20.000 Kč městu Ledeč nad Sázavou na odstranění následků živelné pohromy.  (15.6.)

rychlykoya.jpg (29587 bytes)

*

<<< To je úlovek!

Všichni čtenáři - rybáři, co na to říkáte? Honza Rychlý z Chotěboře chytil tohoto krásného zlatého kapra Koya, nikoli ovšem v Chotěboři. Jak vidíte v levé části fotky, kapr mu již splnil první přání. Poté, co splnil i zbývající dvě, jej šťastný rybář pustil zpět do vody. Doporučujeme vaší pozornosti nový výrobek Honzovy firmy Nowel CZ, stojan na dva rybářské pruty, je uveden na webových stránkách firmy zde.
(15.6.)

Závěr Hudebních slavností byl v Chotěboři

Průběh závěrečného koncertu Hudebních slavností, který se konal v chotěbořském kostele, líčí místostarosta Milan Linhart v naší rubrice Radniční okénko a fotkami doprovází Jana Tomášková.
(15.6.)

Městské muzeum pořádá

V městském muzeu je od 4. června otevřena výstava Petra Mináře pod názvem Obrazy a plastiky, a potrvá do 27. června. Od úterý do neděle si ji mohou zájemci prohlédnout od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Další akcí, pořádanou Městským muzeem v Chotěboři, bude pořad k životnímu jubileu akademického malíře Miloslava Pečinky. Ve středu v 19 h se v sále místní Základní umělecké školy uskuteční program, kde vystoupí kromě Miloslava Pečinky například i básník Petr Musílek nebo žáci hudebního oboru školy.
(15.6.)

Červnové Radniční okénko

Stálá rubrika našeho listu Radniční okénko otevírá své červnové vydání informací místostarosty o postupném budování Informačního střediska města pro turisty a občany.
(11.6.)

Těžká nehoda na silnici

Dva lidé byli v sobotu těžce zraněni na silnici mezi Sobiňovem a Ždírcem. Jednadvacetiletý řidič vozu Škoda 120 přejel do protisměru a vedle silnice narazil do stromu. Utrpěl poranění obličeje a stehenní kosti. Jeho třiadvacetiletý spolujezdec je v péči anesteziologů havlíčkobrodské nemocnice.
(14.6.)

Speciální programy Festivalu fantazie

V tomto článku (CON: FESTIVAL FANTAZIE 2004 - Speciální program) v Neviditelném psu popisuje Vašek Pravda speciální programy letošního Festivalu fantazie, který se koná v Chotěboři od 2. do 11. července.
(14.6.)

Nový starosta Malče

Od června má obec Maleč nového starostu. Stal se jím dosavadní člen zastupitelstva Karel Musílek (39). Bývalý starosta Vlastimil Ježek na svoji funkci rezignoval ze zdravotních důvodů a zůstal členem malečského zastupitelstva.
(11.6.)

Tornáda v Čechách a na Moravě

Zdá se, že krom nebezpečí terorismu nám 21. století přinese další nebezpečný fenomén do našich končin, tornádo. Tornáda tu byla už dříve, ale neduživá, takže panovalo uspokojení: od amerického středozápadu jsme daleko. Avšak čerstvý případ z Litovle varuje: Tornáda velkých rozměrů budou i u nás. I Český hydro meteorologický ústav zřídil speciální web o tornádech u nás. Není to uspokojivé čtení...
(11.6.)

Bohuslav Šilhán v Japonsku

Když jsem se dozvěděla, že náš spoluobčan a sportovec Bohuslav Šilhán (*1922) pojede ve dnech 26.května do 6. června 2004 na 12. Mistrovství světa veteránů ve stolním tenise až do Japonska, musel mi slíbit, že mi po návratu přijde sdělit svoje zážitky nejen sportovní. Hned druhý den po příletu, tj. 7..června jsme si o jeho cestě popovídali. Turnaj se konal v Yokohamě, je to město, které má 4. mil. obyvatel a leží nedaleko Tokia. Pan Šilhán musel uletět 13.000 km tam (trasa Praha – Paříž - Hongkong – Tokio a autobusem do Yokohamy) a stejně dlouhou trasu zpět (Tokio – Londýn - Praha). Na turnaji se sešlo celkem 2.487 účastníků ze 47 států v různých kategoriích. Pan Šilhán startoval v kategorii nad 80 let (50 účastníků). Umístil se na 9. -16. místě, z toho jako Evropan na 5. místě. On sám to považuje za jeden ze svých největších sportovních úspěchů. K tomuto solidnímu umístění se musel probojovat přes vyřazovací skupiny, ve kterých převládali sportovci z Japonska a ostatních asijských zemí(Indie, Čína, Tchaiwan, atd). Japonsko je pro nás exotickou zemí. Zajímal mne proto pohled obyčejného člověka na jejich život, protože naši sportovci měli během mistrovství možnost podívat se na kulturní památky, projít si město, podívat se, jak žijí obyčejní lidé. Dozvěděla jsem se, že např. pana Šilhána zaujala čistota ulic. Přitom zde nemají žádné odpadkové nádoby, ale pouze pytle. Do nich si každý den občan připraví před svůj dům odpadky a do 9 hodin ráno jsou pytle odvezeny. Pracovní dobu mají v Japonci od 9 -17 hodin, průměrné platy v přepočtu na naše mají mnohem větší, ale zase mají dost drahé bydlení. Byla jsem zvědavá na ceny v obchodech - ty jsou opravdu různé, je rozdíl mezi obědem v restauraci a bufetem, ceny v marketech se také liší. Ale prý se dalo v přepočtu na naše koruny nasnídat cca za 50,- Kč a oběd pořídit do 100,- Kč a jídlo nebyly jen ryby. Japonci jsou národem ochotným, pracovitým a kladou velký důraz na vzdělání. Hodně jich mluví anglicky. Zde pan Šilhán konstatoval, jak je mu líto, že tento jazyk nezná. Proto doporučuje všem mladým, aby se jazykově vzdělávali, když chtějí vyrazit do světa. Gratulujeme panu Šilhánovi k jeho výkonům na mistrovství světa a přeje mu hodně vitalitiy a zdraví při jeho sportování.
Jana Tomášková 
 
Pozn.red.: Zde najdete foto a tabulku postupu pana Šilhána z MS veteránů (též odkaz na infoweb Mistrovství a výsledky všech kategorií), zde je zpráva o MS veteránů (anglicky).

(11.6.)

Zájezd na Concertino Praga

Základní umělecká škola (ZUŠ) Chotěboř pořádá v sobotu 19. června zájezd na koncert vítězů mezinárodní rozhlasové soutěže mladých interpretů Concertino Praga do pražského Rudolfina. Letošní ročník je věnován oborům housle, violoncello a klavír. Vynikající mladé sólisty z Německa, Ruska , Chorvatska a České republiky doprovází Severočeská filharmonie Teplice za řízení dirigenta Petra Vronského. Na programu jsou skladby A.Dvořáka, M.Ravela, C.Francka, S.Prokofjeva, P.I.Čajkovského a M.Brucha. Moderátorem je Jiří Vejvoda.. Koncert natáčí ČT 2 a přímým přenosem vysílá Český rozhlas 3 – stanice Vltava. Odjezd od budovy ZUŠ Chotěboř (náměstí - bývalá radnice) je v 16 hodin. Vstupenky jsou k dispozici na ředitelství ZUŠ Chotěboř. Případné dotazy volejte na telefonní čísla 569 624 350, 605 875 105 nebo zasílejte na adresu [email protected]. Milan Moc.
(9.6.)

DETTO v Lípě pod lípou

Milý pejsku Harry, chtěla bych Tě poprosit, zda bys mohl zveřejnit na svych internetovych novinach upoutávku na jeden hudebni festival, který pořádá můj kamarad Pavel "Růža" Růžička (basista chotěbořské kapely DETTO). Festival s názvem "COUNTRY & BLUEGRASS" se koná v sobotu 19. června 2004 od 15.00 hodin v příjemném prostředí zahrádky restaurace Na Ružku v Lípě u Havlíčkova Brodu. Hrát budou kapely: FUTRÁL Pardubice, KITCHEN BAND Jihlava, NOVÁ SEKCE Praha, SLIZÁCI & POVALEČI Praha, KOVADLINA Luka nad Jihlavou, DETTO Chotěboř, BURIZON Praha, BRZDAŘI Kutná Hora, DRIVE Brno. Děkuji moc, přeji krásný a pohodový den. Tereza Boháčová, Chotěboř.
(10.6.)
Harryho pozn.: Tedy "Milý pejsku Harry", to už mi dlouho nikdo nenapsal. Díky Terezo. Ať se festival vydaří!

Velký Voči promítají v sobotu

Vynikající a skutečně velmi zábavná komedie Woodyho Allena Všechno co jste kdy chtěli vědět o sexu (a báli se zeptat) z roku 1972 se ve Filmovém Klubu VELKÝ VOČI v budově kina Družba v Chotěboři promítá v sobotu 12. června 2004 od 18.30 hod. Prodej vstupenek bude před představením od 18.00 hod. Po skončení filmu si pro filmové i hudební fanoušky Filmový klub VELKÝ VOČI připravil další hudební ochutnávku – tentokrát to bude koncert skupiny DENUDACE z Havlíčkova Brodu. Koncert začne ve vestibulu kina zhruba ve 20.30 hod. KinoCafé VELKÝ VOČI je v budově kina Družba otevřeno již od 16.00 hod. I tentokrát budou vstupenky na filmové představení slosovatelné a výherci si jako tradičně odnesou kvalitní odměny. Další podrobnosti jsou na www.velkyvoci.cz.
(10.6.)

Faraon děkuje sponzorům a oznamuje další vystoupení

Chotěbořská rocková kapela Faraon děkuje touto cestou sponzorům koncertu a taneční zábavy 28.5. v hotelu U zámku v Chotěboři: Jirkovi Uttendorfskému a Vilému Doležálkovi (CAMONA) a Luboši Kopeckému (CHEOPS). Zároveň kapela oznamuje svým příznivcům další vystoupení: 10.6. Praha - Spořilov, 11.6. Žďár nad Sázavou, 19.6. Sázava, 23.7. Velká Losenice - pouť.
(9.6.)

Mrtvý muž v lese

Mrtvolu muže našel v neděli odpoledne náhodný kolemjdoucí v houštině asi tři sta metrů od silnice druhé třídy spojující Chotěboř se Ždírcem nad Doubravou. „Totožnost muže neznáme, tělo bylo ve značném stadiu rozkladu,“ řekla Jana Mazourová, mluvčí havlíčkobrodských policistů. Příčinu ani dobu smrti nebyl na místě schopen určit ani přivolaný lékař. Byla nařízena soudní piva. Věc tedy nadále zůstává v šetření policie.
(8.6.)

HC Chotěboř nabízí

HOKEJOVÝ   KLUB  CHOTĚBOŘ NABÍZÍ  PROSTORY  K PRONAJMUTÍ:  MÍSTNOST   7,10  x  4,80m + KUCHYNKA  + WC + SPRCHOVÝ KOUT. VOLNÝ  OD 1. 7. 2004.  INFORMACE  NA ZIMNÍM  STADIONĚ, TEL. 569 624 858.
(9.6.)

Oznámení o době a místě konání voleb do Evropského parlamentu najdete na webu města Chotěboře zde
(8.6.)

Omluva čtenářům

Omlouváme se všem, kdo četl naše sdělení o šestitýdenním přerušení vydávání našeho listu. Můj pán i já jsme netušili, že jeho plánované léčení bude na poslední chvíli odloženo, a to asi o dva měsíce. Takže od nedělního večera 6.6. obnovujeme všechny naše internetové aktivity a můžete nám zase mailovat své příspěvky. V létě pak včas oznámím, až se bude můj pán chystat k odjezdu. Děkujeme za pochopení.
(6.6.)

Chotěbořské Echo č. 5 již na webu

Chotěbořské ECHO č.5/2004 (3MB) v  PDF formátu (pro program Acrobat Reader, který též najdete na CD přiloženém k některému z počítačových časopisů, např. Computer) je již na webu. Jeho papírové vydání vyšlo 28.5. V tomto Echu jsou fotografie z návštěvy prezidenta Klause v Chotěboři.
(6.6.)

Rada města zasedala

V pondělí 31.5. zasedla řádně Rada města Chotěboře a přijala řadu usnesení, které si můžete přečíst na webu města zde. Nás zaujala tato: Rada města bere na vědomí zápis Krajské hygienické stanice kraje Vysočina z kontroly ve sportovní hale a ukládá investice, které jsou potřebné k odstranění nedostatků, zahrnout do návrhu rozpočtu na rok 2005. Rada města se seznámila s návrhem na zřízení informačního střediska pro turisty i občany města a ukládá uzavřít se Studiem Pixel dohodu o spolupráci s informačním střediskem, které bude využívat prostory v budově MěÚ. Rada města nesouhlasí se smýcením modřínů na pozemku č. parc. 624/1 v ul. V Drážkách z důvodu jejich vysoké ekologické a estetické hodnoty. Rada města souhlasí s úplným uzavřením místní komunikace U Stadionu v úseku od ulice Železnohorské po ulici Svojsíkovu, která těsně přiléhá k budově zimního stadionu. Uzavření bude provedeno odstranitelnými betonovými květináči.
(6.6.)

Extrémně vzácný přírodní úkaz

V úterý dopoledne můžete uvidět přechod Venuše přes kotouč Slunce. VAROVÁNÍ: Nedívejte se do Slunce dalekohledem, ani přímo! Musíte mít patřičné filtry, dalekohledem je lépe Slunce promítat na bílou plochu (papír). Podrobnosti o úkazu a jeho pozorování najdete zde. Úkaz uvidíme znovu až v roce 2012. Přechod Venuše přes Slunce je dnes pozorovatelný po 122 letech. Nejlépe na internetu zde. Další webové kamery, sledující přechod jsou zde a také zde. Úkaz začíná asi v 7:19 a končí ve 13:23.
(7.6.)

Oficiální fotografie z návštěvy prezidenta v Chotěboři

Oficiální fotografie z návštěvy prezidenta Klause v Chotěboři jsou vystaveny ve dvou souborech na webu Krajského úřadu: zde (Chotěboř) a zde (Panský dům). Odkazy máme také výše. Autorem fotografií je Luboš Pavlíček.
(6.6.)

Trocha statistiky a zhodnocení soutěže 2003-2004 pro tým A pingpongu

Zhodnocení pingpongové sezóny týmu mužů Chotěboř A (hráli Divizimůžů Vysočiny) přináší naše rubrika Ping-pong. Níže na této stránce Novinek najdete článek téhož autora (Ondřeje Pravdy) o turnaji v míčovém sedmiboji 6. Chotěbořská koule 2004.
(1.6.)


Hudební slavnosti

Závěrečný slavnostní koncert cyklu. Pátek, 11.června, 19.30 hod, kostel sv. Jakuba. Pořádá Město Chotěboř ve spolupráci s farností Chotěboř za podpory Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Smíšený pěvecký sbor Doubravan: Missa Brevis, Schola Gregoriana Pragensis, umělecký vedoucí David Eben: Liturgický rok v gregoriánském chorálu. Vstupné dobrovolné, výtěžek bude použit na opravy kostela sv. Jakuba. Koncertu se zúčastní osobnosti veřejného a společenského života města i obou spolupořádajících krajů.
(1.6.)

Městská policie cyklistům

Městská policie Jihlava vyhlašuje první ročník soutěže Cyklista vysočiny 2004, který se uskuteční v průběhu měsíců červen až září. Tato soutěž si klade za cíl zvýšit bezpečnost cyklistů v silničním provozu a seznámit účastníky s cyklotrasami našeho regionu. Jedním ze spolupořadatelů této soutěže je i Městská policie Chotěboř. V průběhu konání akce se totiž lze do 31.7.2004 zaregistrovat u okénka ve vestibulu MÚ Chotěboř. Samotný proces registrace spočívá ve vyplnění přihlášky a vydání kartičky k zápisu získaných bodů z cyklovýletů do měst regionu. Více však na internetových stránkách www.cyklistavysociny.cz nebo na telefonním čísle 567 167 500.
(1.6.)

KAPKA v Chotěboři

I v Chotěboři se skauti letos opět zapojí do této skautské humanitární akce. Bude tomu tak již po šesté – Chotěboř tedy nechyběla u žádného z ročníků, kdy se Kapka v České republice konala. V pátek 18 června můžete skauty z chotěbořských středisek Doubravka a Via potkat u čerpací stanice EuroOil v Havlíčkově ulici a u čerpací stanice paní Adamové u nádraží. Předpokládáme, že se Kapky v letošním roce zúčastní asi 10 starších skautů a skautek. Udělalo by nám radost, kdyby nás řidiči alespoň vyslechli. Smyslem akce není jen vybrat finanční prostředky, ale také informovat o činnosti Nadace i o Junáku samotném. V předchozích letech se několikrát stalo, že nás někteří řidiči nejen nechtěli vyslechnout, ale někdy nám i vynadali. Jiní jsou však laskaví a leckdy promrzlým “umývačům skel” nabídnou třeba čaj. V loňském roce chotěbořští skauti oslovili asi 270 řidičů, z nichž asi jen dvacet odmítlo přispět. Ostatní věnovali nadaci od dvaceti až do dvouset korun. Hodně z nich pochopilo, že umytí skla je v tomto případě jen malou protislužbou, a proto přispívali i bez umytí skla. Našli se však i takoví lidé, kteří se vymlouvali na to, že Nadaci nepřispějí, protože prší, protože si sklo umyli zrovna včera, nebo protože je to služební auto... Spolu se zástupcem městkého úřadu sečetli skauti obsah zapečetěných pokladniček, který činil Kč 7550,50. To je asi o 2 tisíce méně než v roce 2002 - od prvního ročníku akce se vybraná částka neustále zvyšovala, ke snížení došlo až právě v loňském roce. Nebylo to způsobeno menší vstřícností oslovených řidičů, ale spíše jejich celkově menším počtem. I tak nás všechny tato částka velmi potěšila. Za pět uskutečněných ročníků jsme dohromady vybrali přes 40 tisíc korun a letos bychom rádi "sestřelili padesátku".
http://doubravka.crolink.cz
http://via.skaut.org

Hlavní koordinátor Kapky v Chotěboři: Zdeněk Karas, [email protected]

Richard Macků, [email protected]
(1.6.)

Změna termínu koncertu DOM

Základní umělecká škola Chotěboř oznamuje, že koncertní vystoupení Dechového orchestru mladých, plánované původně na 21.6., se uskuteční v městském kině o den později, v úterý 22.června a to – pozor, další změna – již od 17,30 hodin. Těšíme se na setkání se zájemci o hezkou a příjemnou hudbu, kterým bychom rádi předvedli nejlepší skladby našeho současného repertoáru. Milan Moc, ředitel ZUŠ Chotěboř.
(1.6.)

David Eben je...

... nejen příslušníkem známé rodiny Ebenů z Prahy (otec Petr - renomovaný skladetel vážné zejména duchovní hudby, bratr Marek - herec divadla Ypsilon a jedna z nejpopulárnějších tváří české televizní obrazovky, spolu s
Kryštofem tvoří ti tři asi nejzvláštnější skupinu české populární hudby... www.bratriebenove.cz  David Eben je především uměleckým vedoucím souboru Schola Gregoriana Pragensis. www.scholagregoriana.cz Liturgický rok v gregoriánském chorálu zazní již za 10 dní, v pátek 11.6.2004 od 19.30 hodin (vstupné dobrovolné) v chotěbořském kostele Sv. Jakuba staršího. Předcházet mu bude Missa Brevis soudobého skladatele Zdeňka Lukáše v interpretaci smíšeného pěveckého sboru Doubravan. www.doubravan.infobar.cz Ten s vděčností přijal pozvání města Chotěboře a uvede tak závěrečný koncert Hudebních slavností 2004 - dvouměsíčního cyklu koncertů krásné hudby konaných v kraji Vysočina a v Jihomoravském kraji.
Koncert pořádá město Chotěboř a další informace o něm je možno získat na www.chotěbor.info.cz a také na www.infobar.cz   Na shledání s Vámi a se Scholou Gregorianou Pragensis se těší DOUBRAVAN
.
Pavel Fiala.
(1.6.)


6. Chotěbořská koule 2004
Pro Chotěbořského Couriera Ondřej Pravda
článek jsme přemístili na samostatnou stránku


20 let skupiny Kyvadlo
Pavel Štefka
článek jsme přemístili na samostatnou stránku


*

Další Novinky, z května 2004, najdete v odkaze Minulé Novinky níže

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera (max. 67, pokud to nefunguje zadejte ještě písmeno b, např. 67b). Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete. Od února 2004 pak mají starší novinky adesu http://www.harry.cz/harry/rubriky/hotnewsXX.htm, kde XX je číslo od 68 výše.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet