harryanow2.gif (5686 bytes) 

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

číslo 72

harry.jpg (9789 bytes)

červen 2004

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 71 četlo: 6630


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
od firmy AICOM Havl. Brod

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit i v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény jméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info

Cenové akce a soutěže
OVD Jednota

Minulé Novinky  |   Předminulé Novinky
Archiv vydání
  |   inzerce.harry.cz

www.festivalfantazie.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina
Chotěbořské Echo v PDF:
2003: č.2
č.3 č.4 č.5 č.6 č.7 č.8 č.9 č.10
2004: č.1 č.2 č.3 č.4 č.5
Chotěbořské weby   |  Město Chotěboř
Portál CH net  |  Chotěboř.info
Kultur.programy  |  Kino | Mapa ulic Chotěboře

KinoCafé a Filmový klub Velký voči Chotěboř
Narodili se  |  Volební rubrika
ODS Chotěboř  |  ČSSD Chotěboř
Kam zajít - Chotěboř

Chotěboř - zeměpisná poloha, nadmořské výšky
Sportovní strana
Fotbal   |  Hokej  |   Bundesliga

Zimní stadion města Chotěboře
Volejbal  |  Volejbal juniorů | Ping-pong
Atletika TJ CHSAtletika SKŠachy Kámen Chotěboř

Chotěbořské Jídelní lístky:

PD Halama  PD Veselý  Hotel Harmonie (Borek)
Na růžku  Modrá hvězda  Pizza až do domu 

4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)

Radniční okénko Chotěboře
radnice.harry.cz

Okénko Městské policie Chotěboř

Okénko
Městské policie

mpolicie.harry.cz

ikonddnv.gif (4769 bytes)

 

20 let skupiny Kyvadlo
Pavel Štefka
(Fotky jsou dole pod článkem)

Chotěbořské KYVADLO slavilo v sobotu v Chlumci nad Cidlinou 20 let

 Chotěbořská hudební skupina Kyvadlo vznikla v roce 1984. S příchodem bratrů Štefkových na kytarové posty v roce 1985 se začal hrát “zdravý tvrdší bigbít” . Pavel a Bohouš Štefkovi hrají v kapele doposud. Druhý služebně nejstarší je zpěvák Jarda Kučera z Poličky. Basu hraje 4 roky Pavel Cimpl z Benátek a letos nastoupil za bicí Honza Jaško z Havlíčkova Brodu.
V současné době každý náštěvník vystoupení této kapely , uvidí a uslyší, jak to vypadá, když všichni táhnou za jeden provaz, rozumí si a chápou věci stejně. Většinu skladeb tvoří repertoár Kabátů. Nějak to kapele sedlo a lidi říkají, že se jim to líbí a chodí jich víc a víc. Chtějí se prostě bavit a s Kyvadlem jim to jde dobře.
Kyvadlo je kapela naprosto soběstačná, se svoji dopravou, profi světelným parkem , ale hlavně u běžných kapel naprosto nevídanou hudební aparaturou, která jen umocní nevšední zážitky posluchačů. Po letech pochopili “jak to uvařit, aby to lidem chutnalo, nepřejedlo a zároveň dostali chuť na další”.
To vše se potvrdilo opět v sobotu, kdy k prasknutí naplněná Chlumecká sokolovna prožila s Kyvadlem nevšední večer. Nejenže se hrálo, ale při videoprojekci i vzpomínalo na 20 let života kapely. K velké radosti nejstarších členů kapely se musí konstatovat, že i na černobílých fotografijích publikum radostně rozpoznávalo právě účinkující hudebníky. Jo, jo, letí to... Takže Kyvadlu do dalších let hodně zdraví a sil!!!

Další zajímavosti o KYVADLE

Světelný park má na starosti Tomáš Karlík, Zvuk Martin Pelikán. Všichni jsou právoplatnými členy kapely a na světlech a hlavně zvuku si dáváme obzvlášť záležet. Zvuk jsme budovali 20 let a až teď jsem spokojen, malinko se musím usmívat když slyším některé profi kapely. Internetové stránky stále ještě připravujeme, vlastně není čas, protože každý pátek a sobotu v týdnu hrajem a organizačně to je malá továrna.
Tady je studijní, že současnou popularitu jsme si nevydobyli reklamou na bilbordech,   v rádiu nebo samochválou v opilecké pýše v restauracích,  ale trpělivou mravenčí prací hlavně poslední 4 roky. Postupně jsme oslovili naší muzikou víc a víc lidí a začali se o nás zajímat pořadatelé. Ti pořádají kulturní akce z jasně zištných důvodů.
Tady za tím se skrývá odpověď , proč některé kapely nehrajou a my jo. Když se na zábavě s kapelou začnou lidi nudit, přestane je to bavit a příště nejdou.Pořadatelé o kapelu na kterou nechoděj lidi nemaj zájem. A to může zpívat třeba anglicky... Zkusili jsme hrát i pro 8.000 lidí na motosrazu v Chlumci a je to neopakovatelný zážitek, když všichni maj ruce nad hlavou a jejich zpěv je intenzivnější než naše muzika.
Náš rádius je okruh do 150 km. Stačí to, jinak by se musely dělat tancovačky i ve středu. Chotěbořáci nás znají, statečně plní sál v Olešné, jezdí i do Oudoleně, pravidelně v Brzkově. Nejbližší je 5.6.pouť ve Vepřové, 19.6.pouť v Havlíčkově Borové.
Proč Chotěbořská kapela neslaví 20 let v Chotěboří? A kultura v Chotěboři?
To je úplně samostatné téma na článek o několika stránkách. Je zajímavé sledovat chování lidí jako davu třeba v Poličce, Humpolci, Černé Hoře (tam hrajeme na pivních slavnostech) anebo v Chlumci. Ale to už je úplně jiný společenský obor.

Jen tak pro doplnění rozpis koncertů - je plno do konce roku:
28.5 - Červený Kostelec (motosraz)
29.5 - Polička  (pokračování 20-letých oslav -videoprojekce)
4.6. - Krakovany
5.6. - Vepřová pouť
11.6.- Hradec Králové Stříbrňák - (motosraz)
12.6. - Strašov
18.6. - Pastviny (motosraz)
19.6. - Havlíčkova Borová pouť
25.6. - Netřebice
26.6. - Polička - pivní slavnosti!!!

kyvadlo011.jpg (53479 bytes)

Zleva zvrchu to jsou muzikanti  Jarda Kučera zpěv, Bohouš Štefka kytara, Pavel Štefka kytara, Honza Jaško bicí, Pavel Cimpl basa.
Dole zleva pomocná technika Tomáš Vampola, Patrik a David Sklenářovi, zvukař Martin Pelikán, osvětlovač Tomáš Karlík, pomocný osvětlovač Jirka Krédl,  zvukový technik Honza Misař.

kyvadlo030.jpg (35612 bytes)

kyvadlo033.jpg (42434 bytes)


*

Další Novinky, z května 2004, najdete v odkaze Minulé Novinky níže

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera (max. 67, pokud to nefunguje zadejte ještě písmeno b, např. 67b). Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete. Od února 2004 pak mají starší novinky adesu http://www.harry.cz/harry/rubriky/hotnewsXX.htm, kde XX je číslo od 68 výše.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet