Harryho Novinky jsou nyní svižnější.
Radiové datové připojení naší redakce na internet je od
Aicom - Aleš Bacík
aiclogo.gif (3308 bytes)
Harryho Poslední Novinky
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry
tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)
Novinky z minulého čísla zde
Novinky z předminulého čísla zde
Naši Hlasovací Anketu č.2 najdete dole na konci této stránky, aby vám tato stránka šla rychleji natahovat. (Jsou tam i výsledky Ankety minulé)
NOVINKA: Zcela dole zde najdete okno, kde můžete přímo napsat Harrymu.

Nezapomeňte, že na hlavní stránce pod rubrikou Nejnovější články najdete nové rubriky, Harrymu zavonělo na internetu a Co dnes četl Harry u snídaně. Také připomínáme Literární přílohu našeho listu.
NOVINKA: Kniha Čtenářů Harryho Nowin: (můžete se zapsat se nebo jen Knihu pročítat)
(Prosíme, chcete-li však o něčem Harrymu psát, použijte k tomu raději formulář zcela dole na této stránce.)

V redakci:

V Chotěboři a okolí:

Ve středu 28.6. v 9:43 jsme zaznamenali 31000.čtenáře. Byl jím Tomáš Mrtka z Chotěboře, student SPŠE v Pardubicích, připojený na síť CHnet ve firmě AUCON, kde je na brigádě. Tomášovu stránku najdete v našich Odkazech. Zdravíme ho! Zjistili jsme také, kdo byl 30000. čtenář dne 14.6., ale ten si nepřeje být jmenován, neboť se jubilantem stal v pracovní době. Rovněž je to Chotěbořák.

Naše čtenáře v zahraničí bude zajímat, že po zcela letním jaře, kdy v první a druhý letní den byly rekordní teploty (viz níže vlevo) přišlo ochlazení a nyní tu máme od 23.6. stále pod 16 stupňů Celsia (v noci pod 10) a klepeme se zimou (Harry ovšem nikoli, už mu zase vyrostly chlupy na 5 cm).

Pokud jste si v neděli a pondělí 25. a 26.6. všimli, že se něco děje na komíně Chotěbořských strojíren Služeb, a jste zvědaví, co to bylo, pak nahlédněte do našich Fotonovinek 2000, kde najdete odpověď.

Čirou náhodou vyčmuchal Harry na internetu, že ve Vietnamu kdysi padl jmenovec jeho pána, Anthony John Podebradsky z USA.
Jeho jméno se nachází na panelu 39E, řádek 052 památníku Veterans Memorial Wall ve Washingtonu D.C. Je to dost smutné...

Když jsme u těch příjmení, podívejte se na této stránce, kolik je lidí vašeho příjmení v ČR. Příjmení Harryho pána má jen 107 mužů, beztak jsou všichni příbuzní... V četnosti je toto příjmení až na 7813.místě.

Z červnového Chotěbořského Echa se dozvídáme, že městská rada schválila návrh smluv o dílo na projektovou dokumentaci a na zhotovení 25 bytových jednotek v Severní ulici a také na poskytnutí manažerských a konzultačních služeb v této věci. Jak už je ve zprávách z městské rady zvykem, nedozvíme se, s kým se smlouvy uzavírají, můžeme tedy jen hádat...

Dále se v Echu dozvídáme, že byla ustavena městská povodňová komise a štáb v čele se starostou. Pokud je vám divné proč, když je Chotěboř na kopci, pak jste zapomněli na místní část Bílek, která je povodněmi pravidelně ohrožována, což zapomněl pisatel zprávy podotknout...

No a do třetice z Echa, je tam článek První lidé na Měsíci, jehož autor trochu zaspal (letos je to 31. výročí, slavili jsme před rokem), což by nevadilo, kdyby tam nebyly chybné údaje a formulace, nad nimiž Harryho pánovi (který u toho tenkrát byl), vstával jeho šedivý vlas, takže asi o tom napíše do redakce Echa, neb je tam už možno psát mailem (echo@chotebor.cz , pokud byste tam někdy chtěli psát taky).

A ještě jedna smutná zpráva z Echa: ve věku 103 let zemřela 3.6. nejstarší občanka města, paní Marie Smrčková.

Ve čtvrtek 22.6. v 16 h tu bylo krátce 34 stupňů Celsia (jinak 31 - 33). Ve 22 h bylo ještě 24 stupňů, ve 23 h pak 21,2 stupně. V pátek ráno je již jen 14,7.

Ve středu 21.6. v 16 h jsme naměřili 31,1 stupně Celsia. Tak to je letos vydařený první letní den (až moc)! V noci na čtvrtek (23 h) bylo 22,5 stupně.

Strucne o vysledku humanitarni akce Kapka nadeje v Chotebori: zucastnilo se 7 lidi u 2 cerpacich stanic, vydelek 7385,20 Kc byl v utery 20. cervna odeslan na konto Nadace pro transplantace kostni drene.
Vice informaci o prubehu akce v Chotebori si muzete precist v nasem strediskovem casopise CESTA-VIA LUBETINA:http://freeweb.coco.cz/cesta
clanek o kapce:http://freeweb.coco.cz/cesta/kn2000.htm
Za 5. oddil skautu zdravi Richard Macku.

Nový autor se objevuje v naší Literární příloze. Je jím Kladeňák Jirka Slapnička, jemuž uvádíme Verše s prologem. Jaký má vztah k Chotěboři, dozvíte se v Galerii našich autorů.

Novou psí rubriku jsme zavedli od 17.6. Jmenuje se Na všech čtyřech aneb Kousky naší Bekky, její autor Mirek Stehno v ní bude popisovat své příhody s rottwailerkou, která je Harryho nepravou sestřenicí. Doporučujeme všem, kdo rádi čtou o psích vylomeninách.

II. DĚTSKÝ KARNEVAL se koná v neděli 25.6.2000 v  "HOTELU  U ZÁMKU" v Chotěboři od 14.00 do 17.00 hodin (při zájmu návštěvníků i déle), pořadá ho Nadační fond   ČTYŘLÍSTEK a  RC Energy Třebíč, hlavní sponzor Čokoládovny NESTLÉ Praha, program slibuje bohatou tombolu, soutěže, hry, hudbu, tanec, vstupné je dobrovolné.

Zdařilé snímky velké bouře nad Železnými horami a Malečským údolím nám poslal Mirek Stehno. V úterý 13.6. večer tu byla bouře veliká a také uhodilo přímo v Chotěboři. Pokochejte se Mirkovými digitálními fotkami, které pořídil z okna: (snímky jsou zmenšeny na 40% původní velikosti)

boure3.jpg (2365 bytes)

 

14.6. jsme poprvé zaznamenali čtenáře z Brazílie. Pokud rozumí česky, zdravíme ho na tu dálku!

Již 27. chotěbořskou firmu jsme našli na internetu, je to TeS, s.r.o. Odkaz na její stránky najdete v našich Odkazech .

 

boure1.jpg (2747 bytes)

boure2.jpg (2976 bytes)

Pokud se divíte, že nám počitadlo čtenářů poskočilo zpět, ubrali jsme těch 70, které naklikala čtenářka lačnící 30 tisíc. (Vyhlásili jsme, že 30000. čtenář bude ten, kdo docílí 30070, bohužel se nikdo neozval. Poté jsme upravili počitadlo.)

Ve čtvrtek 15.6. pobýval v Chotěboři senátor Pithart.
Dopoledne navštívil Chotěbořské strojírny Služby, po obědě besedoval se starostou a pozvanými podnikateli v Panském domě.

dyn.jpg (5248 bytes)

V těchto dnech vzpomínáme na Harryho předchůdce čau čau Dyna. Je tomu právě pět roků, co Dyn odešel do psího nebe ve věku 13 let, večer se uložil ke spánku na obvyklém místě a ráno se již neprobudil...
Pěkný pes se zlatou srstí a lví hřívou okolo hlavy, díky svým předkům poněkud většího vzrůstu než je u čauvíků obvyklé, s modrým jazykem, byl skvělý hlídač a dobrý přítel všech nás doma. Vzpomínáme... 

Nepravou 30000.čtenářkou byla 13.06. v 00:47 našeho času Monika Ritterová z Fort Walton Beach na Floridě v USA. Jak už to bývá, pro 30000 si doklikala, a to tentokrát dost (klikání jí trvalo 36 minut). Posunula tak počitadlo o 70, proto jí nemůžeme jubilejní číslo uznat.
Prosíme proto čtenáře z Olomouce (olomouc.vol.cz), který nás četl v 01:12 a byl 30001, aby se nám ozval!

Chotěbořští fotbalisté uzavřeli 11.6. v Chroustovicích sezónu a skončili na potupném sedmém (!) místě remízou 3:3. Dlužno dodat, že se na tom ostudně podepsal rozhodčí (jakýsi Kudým), když si klidně ukončil zápas přes protesty diváků i hostí o 6 minut dříve (!) hned poté, co Chotěboř vyrovnala a vzniklo nebezpečí, že dá ještě gól.
Neuvěřitelné poměry panují ve fotbale (a to byla I.B třída, divíte se, že to tak vypadá i na Euru 2000?). Je to ještě sport??? Podrobnosti na sportovní stránce.

Čas dovolených nastává a my to poznáme v denních záznamech našich čtenářů. 10.6. se tam objevila adresa z Turecka, předtím Velká Británie a Švédsko. USA tam nacházíme denně a z různých míst. Když se na dovolené dostanete k internetu, pošlete nám pár řádek! (Pokud si to budete přát, vaše jméno nezveřejníme.)

czechfrogs.jpg (18810 bytes)

Na snímku je chotěbořská dívčí rocková skupina Czech Frogs s moderátorem programu Rebel proti drogám, v sobotu 10.6. v havlíčkobrodské Kotlině. Akci plnou soutěží pořádal Měšťanský pivovar H. Brod a HC Rebel.

Na hlavní stránce v pravém sloupci uvádíme novinku, on-line počasí v meteostanici Přibyslav.

První dárek k nadcházejícímu druhému výročí našeho listu jsme dostali mailem od paní dr. Jeřábkové z Českého národního střediska ISSN. Oznamuje, že nám bylo přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1213-0834. Tím jsme se stali oficiálním periodickým listem. Děkujeme a máme velkou radost!

Nové články na hlavní stránce budou přibývat v průběhu června. Máme také nové fotky do rubrik Fotonovinky a Drby z vrby, umístíme je tam v týdnu od 5. do 9.6.

Oznámení Lékařské služby první pomoci:
Od data přesunutí Lékařské služby první pomoci (tzv. pohotovost) do budovy Rychlé Záchranné Služby, což má být od 10.7.2000, bude tato k dispozici na chotěbořském telefonním čísle 626 666 .

Přišlo mailem a rádi zveřejňujeme:
V neděli 11.6.2000 od 9.oo hodin pořádá ZKO č.181 Českého kynologického svazu Chotěboř na fotbalovém hřišti v Malči klubovou výstavu německých ovčáků (přihlášeno 80 zvířat). Objektivita hodnocení zajištěna slovenským rozhodčím, pro vítěze připraveny pěkné poháry. Občerstvení pevné i tekuté zajištěno, vstupné pro dospělé 20,- Kč, děti zdrama. Přijďte se podívat na klubové šampiony, přijďte se podívat na správné soužití zvířete s člověkem.

Sportovní akce ohlášené na červen:
So 10.6., Soutěž o pohár starosty SDH Klouzovy v požárním útoku.
Pořádají hasiči Klouzovy od 12 hodin na louce za čekárnou. Soutěží i družstva žen.
So 17.6., 7.roč. nohejbalového turnaje Integrovaného záchran. systému, pořádají hasiči Chotěboř, od 8 h kvalifikace, od 13 h finálové zápasy, na volejbalových kurtech u stadionu v Chotěboři.
So 24.6., 3.roč. veřejného volejbalového turnaje O růžový pohár, pořádá MO ČSSD Chotěboř na volejbalových kurtech, občerstvení a hudba zajištěny, smíšená družstva mužů a žen přihlašte na tel. 0603-290 080 nebo 623 080 (Milan Stránský).

Ty čtenáře, co jsou připojeni zdarma přes WorldOnline upozorňujeme, že nyní tam mohou za brouzdání internetem dostat ceny (čím víc zaplatíte za telefon, tím víc bodů a lepší ceny) - viz zde. Komentář k tomuto podbízení je zase zde.

Akciová společnost NATE Chotěboř má od 1. června nového ředitele. Je jím podle našich informací pan ing. Papoušek (bude představen osazenstvu firmy v pondělí 5.6.). Nemyslete si však, že jej (či jiného potentáta) na jejich webu najdete. V rubrice Kdo je kdo (která by zajisté byla zajímavá) totiž už rok svítí neblaze proslulý nápis This page is under construction (a webmaster se raději nepředstavuje), rubrika Aktuality je rok zcela prázdná. I prázdná stránka však přináší informaci, na to nezapomeňme...

Velmi úspěšně proběhl Dětský den v režii místních hasičů a KD Junior, kterým za to patří dík. Jedna perlička z akce: Čtyři mladé dámy se tam tak rozjařily, že šikovné kamarádce, která již u hasičů je, podepsaly přihlášky do SDH. Nyní zpytují svědomí, obávají se manželů, členských příspěvků a hasičského výcviku.

Upravili jsme poněkud hlavní stránku, aby se vám lépe natahovala. Napište, jestli to pomohlo. (My to nepoznáme, už nejsme připojeni telefonem.) Je na ní novinka, hlasovací ANKETA, kde budeme pravidelně zjišťovat vaše názory na různé otázky a vy můžete hned vidět výsledek hlasování. První otázku na Zimní stadion berte tedy cvičně. Z jednoho počítače můžete hlasovat jen jednou. Anketu mohou vidět jen ti, kdo užívají MSIE 4 a vyšší a Netscape 4 a vyšší (je to JavaScript). Anketa je i v záhlaví této stránky.

Tak jsme si mysleli, že se armádní piloti z Čáslavi umravnili, poslední dobou přes Chotěboř pouze přelétali do výcvikového prostoru mezi Přibyslaví a Žďárem nebo zpět. Z omylu nás vyvedl výtečník, který přiletěl s MIGem 21 ve středu 31.5. ve 20:30 na severní okraj města a v době, kdy právě všechny malé děti usnuly, začal tu cvičit kolmé stoupání a kolmý sestup, což mu trvalo čtvrt hodiny s bouřlivým zvukovým doprovodem. Pak obletěl Chotěboř a odtáhnul na Čáslav.
Je skutečně obdivuhodné, jaký (s prominutím) bordel mají v Čáslavi na letišti, když na radarech ignorují, kde právě jejich výtečník je a co dělá (že by dostal rozkaz cvičit na letitém stroji nebezpečné manévry nad městem, o tom lze pochybovat). Když už nepomáhá, že starosta má telefon, na který si může stěžovat, divíme se, že rodiče malých dětí, politické strany a různé spolky, to dosud nechávají bez povšimnutí.

29000 na počitadle našich čtenářů sestřelil 31.5. večer ing. Zdeněk Janča z Chotěboře. Gratulujeme a připomínáme, že má svůj web na adrese www.mujweb.cz/www/zjanca
Zdá se, že do 2. výročí našeho listu (3.7.) stihneme 30000.
Senátor Pithart reaguje v Cestě Vysočiny z 30.5. na článek Jiřího Nekvapila, před týdnem cupujícího senátora na kusy (viz glosu Harryho pána zde). Ve své odpovědi (jinými slovy) říká, že Nekvapil si vymýšlí, uvádí, že je to Šloufův spolupracovník (Harryho pán se tedy nemýlil) a píše: "Dnes u nás stojí proti sobě nikoli levice a pravice, ale slušní a neslušní lidé." Zlatá slova! V závěru píše: "Stojím o Vaše hlasy", (Nekvapil tvrdil opak), " a snažím se je nezklamat." Bodejď by ne, dodávám (já, pes), v sázce je senátorské křeslo. Že by si to Šlouf s Nekvapilem neuvědomovali?

Rádi oznamujeme, že nové webové stránky má  chotěbořská firma AUCON s.r.o., která poskytla před dvěma lety naší redakci v prvním půlroce vydávání novin významnou pomoc - zapůjčovala digitální fotoaparát. Má adresu www.aucon.cz . Doporučujeme podívat se, volby z menu se tam přepínají na jakémsi ovladači, podobném dálkovému ovládání televizoru (autorem stránek je Harryho pán).

Několik čtenářů si postěžovalo, že se jim naše hlavní stránka načítá dlouho. Víme o tom, že se příliš rozrostla (70 KB bez grafiky), od červnového čísla to upravíme. Zatím jsme ji rozdělili na více částí, které by se vám měly natahovat postupně.

Do Brodu Havlíčkova se vrátí Letecká záchranná služba! Jak nám píše náš 25 tisící čtenář Mirek Stehno, našel ve Zdravotnických novinách č. 21 z 26.5. tuto zprávu: "Síť letecké záchranné služby by se měla během roku 2001 rozšířit o další dvě střediska - v Havlíčkově Brodě a Přerově. Velitel vzdušných sil Armády ČR Ladislav Klíma to řekl 19.května během své návštěvy mezinárodního veletrhu Integrovaného záchranného systému "Air Ambulance Show" v Hradci Králové. Nyní jsou střediska letecké záchranky v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Plzni, Olomouci, Jihlavě, Českých Budějopvicích, Ústí nad Labem a Liberci."

1.června zahajuje v Chotěboři zkušební provoz Středisko Rychlé zdravotnické pomoci. Bude pracovat v nově postavené budově nedaleko bývalé polikliniky nepřetržitě, je vybaveno speciálním sanitním autem s potřebným vybavením. Řidiči a záchranáři jsou speciálně vyškoleni. Výjezdy budou na podkladě tísňového volání na čísle 155. Ve stejné budově bude nyní umístěna také Lékařská služba první pomoci, jejíž lékaři se budou podílet na výjezdech nebo vypomáhat při záchranných akcích při náhlém ohrožení života nebo náhlých poruchách zdraví v prostoru celého Chotěbořska. Tel. do Střediska je 624933.

Víte, že v Chotěboři je čajovna? Najdete ji kousek pod náměstím v ateliéru Elefant (majitelka Irena Rudolfová). 

Městské zastupitelstvo schválilo převod sportovní haly TJ do majetku města. Hala vyžaduje různé opravy, které bude město financovat. Město se tak stane majitelem a provozovatelem největších sportovních areálů, Zimního stadionu a Sportovní haly, které bude HC Chotěboř a TJ Chotěboř pronajímat. (O Zimním stadionu viz níže.).

Letošní jaro, co je vlastně létem, způsobilo také přemnožení klíšťat. Harry chytá jedno za druhým a jeho panička má denně co likvidovat. Mnohou verbež se jí daří likvidovat ještě když leze po Harryho srsti.

Druhý certifikát jakosti čepování Plzeňského Prazdroje máme v Chotěboři. Ve čtvrtek 25.5. jej převzal od obchodního ředitele PP Jiří Voldán pro svou Plzeňskou pivnici. Má číslo 194 (Plzeňské se čepuje v 10 tisících provozovnách). Jako zajímavost uveďme, že certifikát č.193 převzala téhož dne spol. I.Euro Plus z Chotěboře pro svou pivnici ve Světlé n.S. (Členem společnosti je Pavel Halama z Panského domu, který již Certifikát č.69 má.) Na našem okrese jsou to jediné 3 Certifikáty! Zajisté je to tedy úspěch chotěbořských pohostinských podnikatelů. Fotky přineseme ve zvláštním článku.

Zkoušíme WAP verzi Novinek pro mobily. Byly by to ovšem pouze Novinky stručné, program kina a přehled kulturních pořadů v Chotěboři. Zatím je na adrese www.harry.cz/wap pouze info okénko. Nemáte-li mobil s možností WAPu, podívejte se zde na simulaci, jak by to vypadalo na Nokii 7110.

Anketu uvidíte, jen pokud máte MSIE 4 a vyšší nebo Netscape 4 a vyšší:

Minulá anketa: Má zastřešení Zimního stadionu skluz?
Ano, dost - 60% (30)
Trochu - 24% (12)
Stihnou to - 16% (8)
Celkem 50 hlasujících

Zde můžete Harrymu psát:
line1.gif (286 bytes)

QUICKMAIL

Odesílá:

E-mail:

Mail Harrymu:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet