Mužstvo A vedou trenéři Vl. Halamka, F. Křehlík a P. Brzek, vedoucí mužstva K. Kasal. Juniory vedou trenéři V. Hospodka, J. Souček, vedoucí Kadlec. Starší Žáky vedou trenéři L. Souček, M. Ressl, vedoucí Burýšek a Kadlec. Mladší Žáky vedou trenéři Nepokoj a Koubek, vedoucí Bukáček. Elévy trénují Plutnar a Eis, Přípravku trénují pánové Chudoba a J. Coufal.

Příští utkání mužů: (první kolo finál.skup.)
Ne 5.1. v 17 h: Nové Město - Chotěboř A, Jičín - Staré Jesenčany, Dvůr Králové - Moravská Třebová, Vrchlabí - Litomyšl

So 4.1.2003 v 9 h.: Skuteč - Chotěboř
Elévové, přípravka:
Ne 29.12. v 9 h.: Chotěboř - Kutná Hora
Ne 5.1. v 9 h: Chotěboř - Litomyšl

Výsledek utkání Áčka doma přinášíme vždy týž večer co nejdříve. Výsledek utkání venku, pokud se dovoláme, ještě týž večer nebo až druhý den.
Výsledky z dalších stadionů nám obětavě shání a volá Honza Rychlý.

Tuto stránku četlo od 26.10.2002 čtenářů:

Zde přinášíme vždy výsledky nejnovějšího týdne, starší referáty jsou zde

I. krajská liga žáků 22.12.

Výsledky byly zveřejněny až po Novém roce, v sobotu 4.1. Výsledek Chotěboře nám nikdo neoznámil, přebíráme ho z novin Pardubicka.
I. KL žáků - Pardubický kraj - 10. kolo:
Světlá nad Sázavou - Choceň 0:20 a 1:23, Chotěboř - Moravská Třebová 3:0 a 3:5, Polička - Skuteč 13:0 a 3:4, Hlinsko - Chrudim 2:4 a 4:2, Litomyšl - Kutná Hora 13:1 a 4:4.

Junioři HC Chotěboř postoupili do 2. části

Do finalové části ligy juniorů postoupila ze skupiny Jih tato mužstva: Chrudim, Choceň, Světlá, Chotěboř.
Ze Severu postoupili: Náchod, N. Město, Jaroměř a Jičín.
Postup našich juniorů považujeme za úspěch.
Začínáme tuto sobotu v Náchodě.V pátek 10.1. pak hostíme Chrudim.
Z hokejové sekce se to pracně shání a noviny výsledky nezveřejňují vůbec!
Josef Boháč, HC Chotěboř

I. krajská liga juniorů - skupina Jih - 18. kolo: Třebechovice - Havlíčkův Brod B 1:10, Kutná Hora - Hlinsko 3:7, Chrudim - Polička 8:1, Chotěboř - Skuteč 15:1, Choceň - Litomyšl 4:2.
Dohrávky: Havlíčkův Brod B - Polička 10:5, Třebechovice - Polička 3:7, Hlinsko - Skuteč 7:1, Hlinsko - Choceň 0:6, Litomyšl - Třebechovice 10:2, Hlinsko - Chrudim 3:13.

Konečné pořadí I. části KL juniorů, skupina Jih:
1. Chrudim (220:35) 36, 2. Havlíčkův Brod B (111:53) 28, 3. Choceň (94:42) 27, 4. Chotěboř (90:81) 23,
5. Litomyšl (96:57) 21, 6. Hlinsko (78:96) 15, 7. Polička (70:89) 14, 8. Třebechovice (50:121) 9, 9. Kutná Hora (37:123) 5, 10. Skuteč (15:164) 2.

Konečné pořadí I. části KL juniorů, skupina Sever:
1. Náchod (116:39) 33 bodů, 2. Nové Město (90:52) 32, 3. Jičín (103:56) 29, 4. Dvůr Králové (92:61) 28,
5. Vrchlabí (103:59) 27, 6. Nová Paka (90:68) 21, 7. Jaroměř (57:71) 16, 8. Trutnov (58:70) 15, 9. Hronov (61:104) 11, 10. Lomnice (43:119) 5, 11. Opočno (26:140) 3.

Turnaj firem vyhrála firma Jaroslav Novotný

Tradiční vánoční Turnaj firem na chotěbořském Zimním stadionu vyhráli zedníci J.Novotného!

Rozlosování 2. části I.Vč ligy dospělých - finálové skupiny

I. kolo (neděle 5. 1.): Jičín - Staré Jesenčany, Dvůr Králové - M. Třebová, Vrchlabí - Litomyšl, Nové Město - Chotěboř.
II. kolo (středa 8. 1.): Staré Jesenčany - Chotěboř, Litomyšl - Nové Město, M. Třebová - Vrchlabí, Jičín - Dvůr Králové.
III. kolo (neděle 12. 1.): Dvůr Králové - Staré Jesenčany, Vrchlabí - Jičín, Nové Město - M. Třebová, Chotěboř - Litomyšl.
IV. kolo (středa 15. 1.): Staré Jesenčany - Litomyšl, M. Třebová - Chotěboř, Jičín - Nové Město, Dvůr Králové - Vrchlabí.
V. kolo (neděle 19. 1.): Vrchlabí - Staré Jesenčany, Nové Město - Dvůr Králové, Chotěboř - Jičín, Litomyšl - M. Třebová.
VI. kolo (středa 22. 1.): Staré Jesenčany - M. Třebová, Jičín - Litomyšl, Dvůr Králové - Chotěboř, Vrchlabí - Nové Město.
VII. kolo (neděle 26. 1.): Nové Město - Staré Jesenčany, Chotěboř - Vrchlabí, Litomyšl - Dvůr Králové, M. Třebová - Jičín.
VIII. kolo (neděle 2. 2.): Staré Jesenčany - Jičín, M. Třebová - Dvůr Králové, Litomyšl - Vrchlabí, Chotěboř - Nové Město.
IX. kolo (středa 5. 2.): Chotěboř - Staré Jesenčany, Nové Město - Litomyšl, Vrchlabí - M. Třebová, Dvůr Králové - Jičín.
X. kolo (neděle 9. 2.): Staré Jesenčany - Dvůr Králové, Jičín - Vrchlabí, M. Třebová - Nové Město, Litomyšl - Chotěboř.
XI. kolo (středa 12. 2.): Litomyšl - Staré Jesenčany, Chotěboř - M. Třebová, Nové Město - Jičín, Vrchlabí - Dvůr Králové.
XII. kolo (neděle 16. 2.): Staré Jesenčany - Vrchlabí, Dvůr Králové - Nové Město,Jičín - Chotěboř, M. Třebová - Litomyšl.
XIII. kolo (středa 19. 2.): M. Třebová - Staré Jesenčany, Litomyšl - Jičín, Chotěboř - Dvůr Králové, Nové Město - Vrchlabí.
XIV. kolo (neděle 23. 2.): Staré Jesenčany - Nové Město, Vrchlabí - Chotěboř, Dvůr Králové - Litomyšl, Jičín - M. Třebová.

Fanoušci NHL, víte že máte web o NHL v češtině? Jeho adresa je pochopitelně www.nhl.cz a pro nás je zajímavé, že jedním z redaktorů webu je Pavel "P.B.K." Krupička z nedalekých Klouzov, jenž je též sportovním dopisovatelem našich novin. Odkaz jsme trvale umístili na této stránce nahoře.O vánočních svátcích se hrají na ZS Chotěboř tři turnaje: ve  Čt 26.12. Turnaj starších žáků;  v So 28. 12. Turnaj chotěbořských firem; v Po 30.12. Turnaj mladších žáků. Začátky všech turnajů jsou v 8.00 hod.
Pro informaci: Turnaj chotěbořských firem se hraje již třetím rokem. Hraje se o skleněný putovní pohár. Hlavními organizátory jsou hokejoví nadšenci z GCE Chotěboř. Mužstva jsou složena ze zaměstnanců jednotlivých firem. Letošní ročník bude mít pět účastníků: GCE, TENEZ, Interlignum, Plynaři a Jaroslav Novotný (stavební firma). Jelikož má většina hráčů na sobě pouze částečnou výstroj, hraje se s některými omezeními hlavně ve střelbě a hře tělem.

Petr Cakl, HC Chotěboř.
Příznivce hokejové Bundesligy Chotěbořska upozorňujeme, že díky Petru Caklovi z HC Chotěboř máme na stránce Bundesligy všechny dosavadní výsledky a program pro vánoční svátky.

Další program 1. krajské ligy

FINÁLOVÁ SKUPINA - neděle 5. ledna: Jičín - Staré Jesenčany, Dvůr Králové - Moravská Třebová, Vrchlabí - Litomyšl, Nové Město - Chotěboř, vše od 17.00. Mužstva, která skončila na 1. až 4. místě ve skupinách Sever a Jih, se dvoukolově utkají o přeborníka kraje s právem postupu do kvalifikace o II. celostátní ligu.

SKUPINA O UDRŽENÍ - neděle 5. ledna: Jaroměř - Kutná Hora, Nová Paka - Hlinsko, Trutnov - Choceň, Třebechovice - Havlíčkův Brod B vše 17.00. Mužstva, která skončila na 5. až 8. místě ve skupinách Sever a Jih, se dvoukolově utkají o zachování příslušnosti v I. krajské lize. Sestupuje tým, jenž se umístí na poslední příčce.

Všechna mužstva vstupují do 2. části soutěže s nulovými hodnotami bodů i skóre.

20., 21. a 22.12.: Mužstvo HC Chotěboř A vyhrálo 1. část, do finále jdou také Litomyšl, Mor. Třebová a Jesenčany. Světlá neuspěla. Sever vyhrál Jičín.

A - mužstvo: (14. kolo, poslední v zákl. skupině Jih)
So 21.12.: HC Chotěboř A - Kutná Hora
4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky: Nepokoj, Souček, Kraučuk, M. Kubát.
Chotěboř: Radek Novotný (51. Kejř) - A. Vomela, Koubek, Fibikar, Heřmánek, Nepokoj, Mrtka - Křehlík, O. Marek, Musílek - Souček, Slavík, Švec - M. Kubát, Kraučuk, Řehoř - D. Kubát, P. Marek.

Domácí měli před tímto zápasem tříbodový náskok na druhou Litomyšl, což jim zajišťovalo první místo ve skupině. Trenéři dali tudíž příležitost některým mladým hráčům, kteří pravidelně nenastupují v základní sestavě. Proti poslednímu celku otevřel střelecký účet obránce Nepokoj a v první třetině se do černého ještě trefili Souček s Kraučukem. Ve druhé dvacetiminutovce se sice kutnohorští hokejisté zlepšili, ale Chotěboř kontrolovala dění na ledě a dramatickou zápletku nepřipustila. K čestnému úspěchu se hosté dostali až v poslední třetině, výhru domácích barev však zpečetil čtvrtým gólem M. Kubát. "Rozloučili jsme se s diváky povinným vítězstvím, k němuž nám tentokrát stačil průměrný výkon," zhodnotil poslední letošní vystoupení trenér domácích Vladimír Halamka.

Zbývající utkání kola se hrála v neděli 22.12. večer. Havlíčkův Brod B/Světlá - Mor. Třebová A 2:3 (0: 2, 1: 0, 1: 1), Choceň - Litomyšl A 5:7, Hlinsko - St. Jesenčany 3:3

SKUPINA JIH - 14. KOLO:

Choceň - Litomyšl 5:7 (3:1, 1:2, 1:4). Branky: O. Šeda, Šedivý, Fikejz, Zavřel, Držmíšek - Dospěl 3, Kvasnička 2, Voleský, Pešina. Rozhodčí: Chlaň - Mrázek, Kučera. Vyloučení: 5:6, navíc Držmíšek 5 minut + do konce, H. Bartheldi (oba Choceň) 10 minut. Využití: 1:4. Diváků: 600. V průměrném utkání Litomyšl dotahovala dvoubrankový rozdíl. O svém vítězství rozhodla až při pětiminutové přesilovce v závěru třetí třetiny, kdy výsledek dvěma góly otočila ve svůj prospěch. Sedmý úspěch hosté přidali při choceňské power play.
Hlinsko - Staré Jesenčany 3:3 (1:1, 1:2, 1:0). Branky: Popelka 2, Volný - Heřman 2, Kusý. Rozhodčí: Kučera - Jansa, Prchal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváků: 260. Hosté potřebovali bod k definitivnímu postupu do finálové skupiny. Ve vyrovnaném utkání po dvou třetinách o gól vedli, domácí vyrovnali v 57. minutě po akci Volného.
Havlíčkův Brod B - Moravská Třebová 2:3 (0:2, 1:0, 1:1).Branky: Stejskal, Žák - Kobza, P. Muselík, Moravec. Rozhodčí: Padevět - P. Kubelka, J. Kubelka. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváků: 180. Domácí sice podali nejlepší letošní výkon, ale v první třetině se do černého trefili jen hosté. Brodský celek dokázal dvakrát snížit, ale vyrovnat se mu nepodařilo ani v závěrečné power play.
Chotěboř - Kutná Hora 4:1 (3:0, 0:0, 1:1). Branky: Nepokoj, Souček, Kraučuk, M. Kubát - další fakta nehlášena. Domácí měli vítězství ve skupině zajištěno již před tímto zápasem. K úspěchu nad posledním týmem tabulky jim před zhruba pěti sty diváky stačil pouze průměrný výkon.

SKUPINA SEVER - 14. KOLO:

Vrchlabí - Nové Město 4:2 (0:0, 0:2, 4:0). Branky: Kucharčík, Cerman, Syrůček, Munzar - Verner, Hercig. Rozhodčí: Svoboda - Kynčl, Rozsypal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváků: 950. V prvních dvou třetinách měli navrch hráči Nového Města. V poslední dvacetiminutovce ale Vrchlabští čtyřmi brankami utkání zvrátili a potěšili tak téměř tisícovku diváků.
Trutnov - Jičín 5:7 (3:1, 2:2, 0:4). Branky: R. Vlček, Hartl, Dittrich, Sáblík, Vácha - Paulů 2, Novák 2, Haken, France, Pěnkava. Rozhodčí: Prchal - Pošvář, Hodr. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:4, oslabení: 1:0. V brankově bohatém zápase dlouho překvapivě tahali za delší konec domácí hráči, kteří již vedli 4:1. Silný tým hostů ale v poslední třetině zápas otočil.
Dvůr Králové - Nová Paka 7:2 (1:1, 3:1, 3:0). Branky: Němeček 3, Říčař 2, Chlup, Rutrle - Bora, Musil. Rozhodčí: Havelka - B. Řezníček, M. Řezníček. Vyloučení: 9:7, navíc Kolner (Nová Paka) 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváků: 610. Hokejisté Dvora Králové se pomaleji rozehrávali. Od druhé třetiny ale hosty zcela přehráli a potvrdili tak jasný postup do finálové skupiny.
Jaroměř - Třebechovice 2:4 (1:0, 1:2, 0:2). Branky: M. Podzimek, Lédr - Podzimek 2, Horký, Hloušek. Rozhodčí: Prchal - Schrefel, Ježek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:4. Diváků: 320. Domácím nestačilo k bodovému zisku ani dvoubrankové vedení. Špatným výkonem vydatně pomohli třebechovickému týmu k prvnímu vítězství v soutěži. Hosté vstřelili všechny góly v přesilových hrách.

8. Třebech. 14 1 1 12 31 :86 3

Junioři: (18. kolo, poslední v zákl. skupině Jih)

Hokejové zprávy od Josefa Boháče:
Na žádost Kutné Hory hrajeme místo v neděli již v sobotu od 18 hodin. Ve středu čekáme Choceň v dramatickém boji, půjde jí o to, aby se dostala do postupové čtyřky. Můj tip na čtyřku je Chotěboř, Litomyšl, Jesenčany a rozhodne se mezi M. Třebovou a HBB, ale spíše postoupí MT.
Utkání žákovského turnaje 8. tříd (viz také níže) jsou v Chotěboři takto: V So 13:30 h. HB - Kadaň , 3x 15 min čist,času, pak Kadaň -Zvolen. V neděli již od 7:30 h HB -Zvolen. Ostatní utkání  jsou v Kotlině. Naše Aréna uvidí špičky žákovských soutěží. Mezi svátky je zde turnaj podnikových týmů, TENEZ obhajuje loňské prvenství, dále se dojednává přátelák s druholigovým Pelhřimovem na 29.12. v 17 hod.

Vánoční turnaj žáků 8.tříd v ledním hokeji. Ve dnech 21., 22. a 23. 12. 2002 se koná mezinárodní turnaj města Havlíčkův Brod žáků 8.tříd v ledním hokeji na zimních stadionech v Havlíčkově brodě a v Chotěboři.Turnaje se zúčastní hokejová družstva z České republiky a Slovenska,která ukáží kvalitu této nejvyšší žákovské kategorie v jednotlivých regionech obou zemí.Zástupci jednotlivých regionů jsou:HC Vágner plast Kladno, SK Kadaň, KLM Vajgar J.Hradec, HC Slezan Opava, HKM Zvolen a domácí HC Rebel Havlíčkův Brod.Turnaj začíná 21.12.2002 v nové hokejové aréně v Chotěboři ve 13.30.hod.zápasem HC Rebel Havl.Brod a SK Kadaň. Začátek utkání v Havl.Brodě 22. a 23.12.2002 vždy od 8°°hodin.Vyhodnocení se uskuteční na zimním stadioně v Havl.Brodě 23.12.2002 v 15°°hodin. Na Vaši účast se těší hráči a pořadatelé.