6. Litomyšl 6 1 16 62:119 13
7. Třebechovice 3 1 20 65:165 7
20. a 23.2.2001 - závěr ligy

Úterý 20.2.2001  HC Chotěboř - HC Jaroměř 4:5 (0:4, 1:0, 3:1)
Sestava:  Šidlák - J. Musílek, Drdla, Meloun, Šimoňák, Novotný, Ruč - Tunheber, Souček, Černý, Krédl, P. Musílek, Drahoš, Cakl, Diviš, Ondráček. Branky: Krédl, Cakl, Ruč, Souček

Domácí první třetinu zaspali  a tak to vypadalo na pěkný debakl. Ve druhé části však přidali a postupně si vytvářeli převahu. Když na začátku poslední třetiny favorizovaní hosté vstřelili pátou branku zdálo se být rozhodnuto. Ale ani tento stav chotěbořské nezlomil, ještě víc se do soupeře zakousli, vynutili si místy drtivou převahu , ale vyrovnat se jim nepodařilo ani při závěrečné minutové   hře bez brankáře.

Pátek 23.2.2001  HC Chotěboř - HC Trutnov  0:2 ( 0:0, 0:1, 0:1)

Sestava: Šidlák - J. Musílek, Drdla, Meloun, Šimoňák- Ruč, Souček, Černý, Krédl,
P. Musílek, Cakl, Diviš, Salaquarda, Marek

Poslední utkání sezóny v přímém souboji o konečnou čtvrtou příčku se Chotěboři příliš nepovedlo. Po vyrovnané první třetině si domácí sice vytvořili mírnou převahu, ale střelecky se vůbec neprosadili a tak přišel v závěru druhé části trest z ojedinělého protiútoku hostí. Zvrat ve skóre nepřinesla ani závěrečná power play, naopak trutnovští při ní pečetili svoje vítězství.

16. a 17.2.2001

Pátek 16.2.2001
HC Chotěboř  - HC Třebechovice 9:2 (3:1, 0:1, 6:0)
Sestava: Šidlák  - J. Musílek, Kudláček, Ruč, Šimoňák,  Kavalír, Novotný - Tunheber, Souček, Černý,   Krédl, P. Musílek, Drahoš, Salaquarda, Cakl, Marek, Ondráček, Meloun
Branky: P. Musílek 4x, Krédl 2x, Souček, Černý, Marek

Domácí začali dobře a brzy šli do dvoubrankového vedení. Pod dojmem snadného náskoku však polevili a hosté toho dokázali využít. Chotěbořští si naštěstí včas uvědomili nebezpečí a ve třetí části zodpovědným výkonem soupeře jasně přehráli. Dobře zahrál druhý útok , ve složení Krédl, Drahoš, P. Musílek.

Sobota 17.2.2001
HC Litomyšl -  HC Chotěboř  4:1 ( 2:0, 2:0, 0:1)
Sestava: Šidlák  -  Kudláček, Meloun, Ruč, Šimoňák, Kavalír, Drdla - Tunheber, Souček, Černý,  Krédl, P. Musílek, Drahoš, Salaquarda, Cakl, Marek, Diviš
 Branka: P. Musílek

Litomyšl byla první  polovinu zápasu lepší a vytvořila si čtyřbrankový náskok, což rozhodlo. Hosté se potom přidali, vynutili si mírnou převahu, ale na zvrat to nestačilo. U Chtěboře vynikl nad průměr snad jen P. Musílek, ostatním se příliš nedařilo.

Pořadí po 23. (předposledním) kole:
1.N. Město, 2.H. Brod "B", 3.Jaroměř, 4.Trutnov, 5.Chotěboř, 6.Litomyšl, 7. Třebechovice

Chotěboř hraje poslední zápas sezóny v pátek 23. 2. 2001 v 19, 00 hod. doma proti Trutnovu, v přímém souboji o čtvrté místo.

9. a 10.2.2001

Pátek 9.2.2001
HC Chotěboř - HC Jaroměř - nehráno
V Jaroměři mají chřipkovou epidemii a tak bylo utkání po vzájemné dohodě přesunuto na úterý 20.2.2001 od 19. 00 hod.

Sobota  10.2.2001
HC Rebel Havl. Brod "B" - HC Chotěboř  6:1 (5:1, 0:0, 1:0)
Sestava : Sestava:  Šidlák ( Pelouch) - J. Musílek,  Kudláček, Drdla, Šimoňák, Novotný, Ruč
 -  Meloun, Souček, Černý, Krédl, P. Musílek, Drahoš, Salaquarda, Marek
Branka - Chotěboř: Černý

Také na Chotěboř dolehla chřipka, ze základního kádru chyběla v podstatě jedna pětka a ani někteří další hráči nebyli zcela fit. Domácí rozhodli utkání již v první třetině, kdy měli jasnou převahu. Hostující trenéři potom udělali v sestavě několik korektur, hra se celkem vyrovnala, ale na  jasném vítězství brodské rezervy se nic nezměnilo.

3.2.2001

Junioři Chotěboře měli v pátek volno a v sobotu  přivítali  na svém ledě favorizované Nové Město.

Sobota 3.2.2001
HC Chotěboř - Sp. Nové  Město n/Metují  2:2 (1:2, 0:0, 1:1)

Sestava:  Šidlák - J. Musílek,   Kudláček, Drdla, Meloun, Šimoňák, Dvořák - Tunheber, Souček, Černý, Krédl, P. Musílek, Diviš, Drahoš, Cakl, Ondráček
Branky: Krédl, P.Musílek

Úroveň první třetiny poznamenala hustá chumelenice,  ve které se překvapivě více prosazovali "haloví" hosté. Ve druhé části sněhu přece jen ubylo, hra   se vyrovnala a obě mužstva  měla několik dobrých přiležitostí, ale bez gólového efektu. Do posledního dějství  vstoupili  domácí s odhodláním zvrátit nepříznivý stav a vytvořili si mírnou převahu, kterou zužitkoval  v osmé minutě parádním sólem P. Musílek a stanovil tak konečný výsledek a zisk cenného bodu proti prvnímu mužstvu tabulky. Domácí mužstvo je nutno pochválit za diciplinovaný výkon.

26. a 27.1.2001

Chotěbořským  juniorům se o víkendu nadmíru dařilo, když vyhráli oba zápasy, a získali cenné čtyři body do tabulky.

Pátek 26.1.2001
      Chotěboř - Litomyšl  7:2 (2:0, 2:2, 3:0)
Sestava:Šidlák - J. Musílek, Kudláček, Ruč, Novotný, Šimoňák, Drdla, Dvořák - Tunheber, Souček, Černý, P. Musílek, Diviš, Krédl, Cakl, Salaquarda, Drahoš Marek, Kavalír
Branky: Souček 2x, Krédl 2x, Tunheber, Salaquarda, Černý
Domácí si vytvořili od začátku převahu,  kterou v první části   korunovali dvěma brankami. Situace se nepatrně zkomplikovala v polovině utkání, kdy hosté snížili na 2:1, ale chotěbořští ještě zvýšili tempo a dovedli utkání bez problémů do vítězného konce. V bojovném kolektivu si zaslouží pochvalu především jistý Šidlák v brance a útočníci Krédl a P. Musílek.

Sobota 27.1.2001
     Trutnov -  Chotěboř 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Sestava: stejná
Branky: Krédl 2x, P. Musílek, Diviš
Lepší vstup do utkání si Chotěboř ani nemohla přát, neboť v páté minutě vedla zásluhou Diviše a  P. Musílka 2:0. Trutnov  potom značně přitvrdil hru, vytvořil si několik velice dobrých příležitostí, ale Šidlák v brance hostí dokazoval, že na tento víkend naladil skvělou formu. I ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil, domácí se sice snažili, ale ale proti pozorné obranné hře hostí se nedokázali prosadit. Naopak chotěbořští  neustále hrozili nebezpečnými protiútoky a jeden z nich proměnil v třetí branku  při samostatném nájezdu hbitý Krédl. Když si tentýž hráč na začátku třetí časti stejný kousek zopakoval, bylo o osudu utkání vpodstatě rozhodnuto. Pochvalu zaslouží celé mužstvo hlavně za to, jak se vyrovnalo  s tvrdou, místy až  záludnou hrou domácích. Tímto vítězstvím se Chotěboř v tabulce posunula na čtvrté místo právě před Trutnov.

19. a 20.1.2001

Pátek 19.1.2001
HC Chotěboř  - HC Rebel Havl. Brod "B" 0:3 (0:1,  0:1. 0:1)

Sestava- Chotěboř: Šidlák, Pešek  - J. Musílek, Kudláček, Ruč, Šimoňák, Drdla, Kavalír, Novotný, Meloun, P. Musílek, Tunheber, Souček, Krédl, Černý,  Salaquarda, Marek, Ondráček, Diviš

V okresním derby měli hosté první dvě třetiny mírně navrch, lépe bruslili a po zásluze si vytvořili dvoubrankový náskok.Domácí  junioři ve třetí části přidali, vytvořili si několik dobrých příležitostí, ale proti výbornému brankáři hostí se nedokázali prosadit. Zato světelští pět minut před koncem dokonale využili jednu z mála příležitostí a pečetili tak konečný výsledek. V domácím mužstvu vynikali nad  ostatní bratři Musílkové, hosté zahráli jako kolektiv,  s bezchybným brankářem Ficbaurem v čele.

Sobota 20.1.2001
HC Třebechovice  -  HC Chotěboř 2:5 (0:2. 1:1, 1:2)

Sestava - Chotěboř: stejná, chyběli marodi Souček, Ondráček a Marek
Branky: Diviš 2x, Černý, Tunheber,Kudláček
V důležitém utkání si Chotěboř od začátku vytvořila  převahu a v polovině utkání vedla o tři branky. Potom však přišlo  přílišné uspokojení s vývojem utkání a domácí snížili v páté minutě závěrečné části na 3 : 2. Až toto varování hosty opět probralo, zvýšili obrátky a v závěrečné desetiminutovce pečetili

7. Třebechovice 2 0 11 33:86 4

V tabulce nejsou započítána poslední dvě kola, neboť výsledky jsou v novinách zveřejňovány s týdenním zpožděním.

12. a 13.1.2001

Pátek 12.1.2001

Sp. Nové Město nad Metují - HC Chotěboř 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)

Sestava: Pešek,  Šidlák  - J. Musílek, Kudláček, Ruč, Novotný, Meloun, Šimoňák,
P. Musílek, Tunheber, Souček, Krédl, Cakl, Černý,  Salaquarda, Marek, Ondráček

Branky : Souček, Černý

Chotěboř začala  proti prvnímu celku tabulky dobře, za celou první třetinu nepustila soupeře do vážnější šance, naopak se podařilo těsně před odchodem do šaten skórovat Součkovi. I po přestávce byl obraz hry dlouho stejný, domácí sice   v 25 minutě vyrovnali, ale v zápětí Černý opět zvýšil na 2:1 pro hosty. Rozhodující moment nastal mezi 33 a 38 minutou, kdy Nové Město třikrát skórovalo. Ve zbytku utkání se chotěbořští ještě pokoušeli o zvrat, vytvořili si mírnou převahu, ale bez úspěchu.

Sobota 13.1.2001

HC Jaroměř - HC Chotěboř 13:6 ( 2:3, 6:1, 5:2)

Branky:Souček 2x, Kudláček, Šimoňák, Ondráček, P. Musílek

Hrál se oboustranně útočný hokej, o čemž svědčí počet nastřílených branek. Ještě v polovině utkání vedla Chotěboř 3:2, ale potom nastala stejná situace jako v pátek, domácí během deseti minut 6x skórovali a zdálo se být rozhodnuto. Hosté se ale s porážkou nechtěli smířit a od začátku třetí části si vynutili převahu, kterou korunovali i gólově a tak 10 minut před koncem byl stav 8:6. Domácím se potom podařilo vstřelit devátou branku, což už chotěbořské definitivně zlomilo a tak si nakonec odvezli pěknou nakládačku.

5.1.2001

HC Chotěboř - HC Trutnov 1:3 (0:0, 1:2,0:1)

Po dobře odehrané první třetině, kdy herní převaze domácích chybělo jen gólové vyjádření, přišel herní útlum a zbytečná stráta dvou bodů s průměrným soupeřem.
Právě neproměňování střeleckých příležitostí je v součastnosti největším problémem Chotěbořských juniorů. Bojovní hosté využili na rozdíl od domácích téměř všechny příležitosti a po zásluze zvítězili.

15. a 16.12.2000

HC Chotěboř- Třebechovice p.Orebem 8:2 (4:0; 2:0; 2:0)
Branky:Cakl 2x, Černý 2x, Tunheber 2x, Meloun, Krédl
Sestava:Šidlák, Pešek  - J. Musílek, Kudláček, Ruč, Kavalír, Novotný, Šimoňák, Černý, Tunheber, Cakl, P. Musílek, Drahoš, Salaquarda, Marek, Meloun, Ondráček, Drdla, Diviš

Od začátku bylo utkání jasnou záležitostí domácích, mnoho šancí ještě zůstalo nevyužito.

Jiskra Litomyšl-HC Chotěboř 5:4 (2:3; 0:1; 3:0)
Branky:Souček2x, Krédl,Černý
Sestava stejná, bez Ondráčka, navíc Souček
Padesát minut hrála Chotěboř pěkný hokej a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla prohrát. Domácím se však podařil v posledních deseti minutách třemi brankami dokonalý obrat.

Junioři sehrají své další utkání až 5.ledna 2001.

8. a 9.12.2000

Chotěbořští junioři měli o víkendu za soupeře první dva celky tabulky a vedli si proti nim celkem dobře, když Jaroměři sebrali oba body a ve Světlé, kde hraje svoje zápasy H. Brod “B”, se o úspěch prali až do konce.

HC Chotěboř – HC Jaroměř 5:4 (0:2; 1:1; 4:1)
Sestava:
Šidlák - J. Musílek, Kudláček, Ruč, Kavalír, Novotný, Šimoňák, Černý, Tunheber, Souček, Cakl, P. Musílek, Drahoš, Salaquarda, Marek, Meloun

Střelci branek: Kudláček 2x, Souček, Meloun, Novotný

Domácí měli v úvodní třetině po debaklu 13:2 v prvním vzájemném zápase v Jaroměři ze soupeře přílišný respekt a tak šli hosté celkem snadno do dvoubrankového vedení. Ve druhém dějství se však chotěbořští do soupeře zakousli, začalo se jim dařit i střelecky a výsledkem jejich snahy bylo překvapivé, ale naprosto zasloužené vítězství. V bojovném kolektivu zaslouží pochvalu za svůj výkon především obránci J. Musílek a Kudláček a z útočníků Souček a Cakl.

HC Rebel Havl. Brod “B” – HC Chotěboř 3:1 (1:0; 1:0; 1:1 )

Sestava: Stejná, bez Ruče, navíc Drdla a Diviš

Střelci branek: Drdla

Ve Světlé se hrál první třetinu na obou stranách ospalý hokej, vůbec to nevypadalo, že se hraje okresní derby a tak nebylo mnoho k vidění. Přesto se domácí z ojedinělé akce ujali vedení. Ve druhém dějství se tempo přece jen zvedlo, hosté se snažili o vyrovnání, což se jim i podařilo, ale došlo ke kuriózní situaci, když branka nebyla uznána pro administrativní chybu, neboť střelec branky Novotný měl v zápise uvedené jiné číslo, než měl na dresu. A tak to byli opět domácí, kterým se podařilo skórovat. Ve třetí části obě mužstva ještě přidala na tempu, konečně se hrál hokej odpovídající derby a obránci Drdlovi se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Další akce obou týmů ale již ke gólu nevedly a tak konečnou podobu dostal výsledek až v závěrečné minutě, kdy Chotěboř odvolala gólmana a domácí pečetili do prázdné branky. Jedničkami na obou stranách byli brankáři.

2.12.2000

Chotěbořští junioři měli v pátek volno, a tak hráli pouze v sobotu doma s Novým Městem.

HC Chotěboř – sp.Nové Město n. Metují 0:2 (0:1;0:0; 0:1)

Sestava- Chotěboř: Šidlák - J. Musílek, Kudláček, Ruč, Kavalír, Šimoňák, Drdla,P. Musílek, Tunheber, Souček, Krédl, Cakl, Černý, Salaquarda, Marek, Ondráček, Novotný, Meloun

Hosté byli v první třetině šťastnější, když využili jediné zaváhání domácí obrany a z dorážky otevřeli skóre. Domácí potom přidali, vytvořili si mírnou převahu, ale skórovat se jim nepodařilo ani z nejvyloženějších šancí. I ve třetí části byl obraz hry stejný, a tak se o výsledku definitivně rozhodlo až minutu před koncem, kdy vyrobil kiks při rozehrávce jinak výborný brankář Šidlák. U Chotěboře lze pochválit hru obraných řad, útočníci se již několik zápasů trápí střelecky.

24. a 25.11.2000

Pátek 24.11.2000

HC Chotěboř – HC Litomyšl 4:1 (2:0;1:1; 1:0)

Sestava- Chotěboř: Šidlák - J. Musílek, Kudláček, Ruč, Kavalír, Dvořák, Drdla, P. Musílek, Souček, Krédl, Cakl, Černý, Drahoš, Salaquarda, Marek, Ondráček, Meloun

Střelci branek - Chotěboř : Drahoš, Černý, Drdla, P. Musílek

Chotěbořští měli od začátku převahu, dali v první třetině dva góly a zdálo se, že utkání pro ně bude snadnou záležitostí. Potom však neproměnili několik střeleckých příležitostí a na jejich hole se vkradla herní nervozita. Škoda neproměněných příležitostí, výsledek mohl být ještě přesvědčivější.

Sobota 5.11 2000

HC Trutnov – HC Chotěboř 3:1 (1:0; 0:0; 2:1)

Sestava- Chotěboř: Stejná, bez Drahoše a Ondráčka, chytal Pešek

Střelci branek- Chotěboř : Marek

Po celkem vyrovnané první třetině, kdy sudí uznal Trutnovu gól z jasného postavení (či spíš ležení) střelce v brankovišti, přišel ve druhé třetině místy až drtivý tlak Chotěboře, který trval v podstatě až do konce zápasu. Ale střeleckou smůlu a neschopnost, která sedí na mužstvu od začátku sezóny se hráčům nepodařilo protrhnout ani z těch nejvyloženějších příležitostí. Není potom divu, že domácí v polovině třetí třetiny skórovati z brejku podruhé. Hosté se konečně prosadili střelecky tři minuty před koncem, ale když se nadechovali k závěrečnému náporu, přišla chyba na útočné modré a domácí z dalšího brejku pečetili výsledek. I přes tři obdržené branky lze pochválit Peška v brance a celé mužstvo za herní projev, nikoli však už za bezradnou koncovku.

17. a 18.11.2000

sobota 18.11.2000
HC Třebechovice - HC Chotěboř 4:7 (1:3; 2:1; 1:3)

Chotěbořští borci, nabuzení  pátečním velmi dobrým výkonem,neponechali  nic náhodě a získali první vítězství.
Další zápasy sehrají junioři v pátek 24.11.2000 doma v 19.00 proti Litomyšli a v sobotu 25.11.2000  zajíždějí do Trutnova.

pátek 17.11.2000
HC Chotěboř - HC Rebel Havl. Brod "B" 0:1 (0:0; 0:1; 0:0)

Chotěbořští junioři sehráli s favoritem soutěže zcela vyrovnanou partii a jenom neproměňování vyložených šancí zabránilo
spravedlivé remíze. Utkání sledovalo na zápasech juniorů dlouho nevídaných 200 diváků.

11. a 12.11.2000

Junioři HC Chotěboř začali I. VČ ligu dvěma prohrami, v Novém Městě n.Met. 5:1 (1:0, 4:0, 0:1).
a v Jaroměři 13:2 (5:0, 3:1, 5:1).