harryanow2.gif (5686 bytes)

Radiové datové připojení naší redakce na internet je od
  aiclogo.gif (3308 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)

Novinky z minulého čísla zde
Novinky z předminulého čísla zde

 

Naši Hlasovací Anketu najdete dole na konci této stránky

Všem čtenářům přejeme vše nejlepší v Novém roce 2001 !
Harryho přání najdete zde

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků). Portál je koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

 

Upozorňujeme firmy, přátele a známé, kteří jsou s námi v telefonickém kontaktu, že vzhledem k totální nepotřebnosti Českého Telecomu pro naše účely neužíváme již jejich klasický telefon. Volejte tudíž z mobilu na 0603-584732, z klasického telefonu vytáčejte 0603-5847328.

 

V redakci:

 

V Chotěboři a okolí:

*

Všem čtenářům přejeme veselého Silvestra a úspěšný vstup do nového století (tisíciletí se nám zdá přece jen trochu nadnesené). Sejdeme se zde 2. ledna 2001 s novým Chotěbořským Courierem !

Tiskové zprávy krizového výboru ČT z 30. a 31.12.

Konečně nám tu přišla sněhová nadílka! Od podvečera 29.12. do poledne 30.12. napadlo 15 cm kyprého sněhu.

Rada pro sdělovací prostředky
dosud nerozhodla, zda bobtail Harry smí vydat naše nowiny, když pán není doma. Proto naše nowiny dne 28.12. nevyšly. Chotěbořský Courier se omlouvá.

Harryho pán si na chvilku (ale opravdu jen na chviličku) představil, že jsme podřízeni Hodačovi. Pak byste místo našich nowin viděli černé obdélníky.
Harry ovšem protestuje, aby byl dáván do jakékoli souvislosti s oním Mrvou.

Harryho pán se obrací s naléhavou žádostí na orgány ČR, aby účinně pomohly obnovit poslušnost psa Harryho tím, že učiní přítrž protizákonnému jednání všemi vhodnými prostředky.

V pohodě a bez ohledu na lopotění zjevně neschopného pana Hodače sledujeme na internetu vysílání vzbouřených redaktorů ČT,  vy můžete též sledovat zde (také záznamy dřívějších zpráv) nebo přímo na jejich webu zde. Podporu jim lze vyjádřit na adrese ctprotest@seznam.cz.

E-mail redakce Chotěbořského Couriera Radě pro Českou televizi: Když už jste tak neuvěřitelně zpackali kauzu výměny ředitele ČTV, postavte se k tomu čelem, odvolejte evidentně nejhoršího dosud vámi jmenovaného ředitele a odstupte ze svých funkcí.
Nejste schopni zajistit koncesionářům kvalitní veřejně právní televizi v souladu s ústavní svobodou slova. Neohánějte se špatným zákonem a ještě horšími rozhodnutími těch, co vás jmenovali. Vaše snahy o ovládnutí ČTV sekretariáty politických stran jsou příliš průhledné. Dokažte, že jsou ještě ve vás poslední zbytky demokratického smýšlení a odstupte.

Průzkum MF Dnes: Kdo má podle vás pravdu ve sporu o Českou televizi?
wpe2.jpg (10793 bytes)

Výzva čtenářům: Zasílejte protestní e-maily Radě České televize, která celou situaci způsobila. Adresa je radact@czech-tv.cz

Ceska televize -- vec verejna Česká televize - věc veřejná, Prohlášení 2000 slov v roce 2000

Více informací ke snahám stranicky znormalizovat ČT najdete na naší hlavní straně

jpdsweb.gif (22745 bytes)

Stále nám přicházejí maily s vánočními pozdravy a novoročním přáním. Děkujeme a později zveřejníme.

Zbrusu nové webové stránky má Základní škola Chotěboř, Smetanova ul. Za oznámení děkujeme paní ředitelce Ugrinové.

Na webu je nová stránka o Chotěboři, Chotěbořský rozcestník Martina Pešouta.

Nové stránky má Komorní orchestr mladých z Chotěboře. Nyní jej najdete zde, za zprávu děkujeme paní Jarmile Nedbalové.

První vánoční a novoroční přání (která zveřejníme)
jsme dostali od spisovatelky Marty Urbanové, Richarda Macků, Huberta Macků, skautského časopisu VIA LUBETINA a od paní Michaely Neffové, vedoucí rubriky Zvířetník v Neviditelném psovi. Děkujeme a oplácíme.

Podle zprávy TV Nova má ministr obrany již dva dny na stole analýzu havárie dvou Migů ve vojenské muniční základně Chotěboř-Bílek. Takže až pan ministr bude mít čas si to přečíst a poté utrousí něco k novinářům, tak se snad něco dozvíme.

Již tradičně na Nový rok odpoledne pořádá SK Chotěboř 2,5 km dlouhý Novoroční běh. Odstartuje ve 14 hodin u Zimního stadionu a je určen pro každého, neboť je možné jej odběhnout i odchodit, podle svých sil. Běžet či jít  mohou rodiče i s dětmi, běžet mohou i psi, pokud budou na vodítku. Muži a dorostenci z SK poběží pět kilometrů. V průběhu roku 2001 uspořádá SK ještě dalších 14 běhů.

Napsal nám Jiří Kučera:
16. 12. 2000  proběhl v Pivním baru "U hráze" vánoční turnaj ve stolním fotbale. Účast hráčů nakonec překonala očekávání a turnaje se zúčastnilo 15 dvojic, které svedli nelítostné a lité boje o ceny v přibližné hodnotě okolo 5. tisíc Kč, které věnovali majitelé Pivního baru. Zajímavostí byla i jedna dámská dvojice, "Kačenky", která se nakonec umístila na pěkném 11. místě, o jedno místo před jedinou smíšenou dvojicí "Kačeři". Vítězství si nakonec vybojovala dvojice "Název" za což byli odměněni dvěma dárkovými baleními Jacka Danielse. Druhé místo obsadila dvojka "Pěkná práce", kteří vypadali na favorita soutěže. Třetí místo vybojoval tým Šachťor a tím odsunul jednu ze dvou vojenských dvojic FC Bílek na čtvrté místo. Podle původního slibu byl odměněn každý účastník soutěže a tak spokojenost s vydařenou sobotou panovala v Pivním baru až do nedělního rána. Za účast děkujeme a těšíme se, že opět navštívíte naši provozovnu.

Stále tu pěkně mrzne, v noci se teplota pohybuje kolem 9 pod nulou, ve dne stále pod nulou.

V noci z úterý na středu 20.12. zde poklesla teplota na 7 pod nulou, před sedmou ráno ještě o 4 desetinky níže. Snížku stále jen poprašek. Harry v dobrém kožichu spal samozřejmě venku, jen hlavu si položil na deku.

Sobotní poprašek tu vydržel jen pár hodin a nový se objevil až v úterý ráno. Zato teplota se trvale usídlila v noci dva pod nulou, ve dne těsně pod nulou.

Velmi opožděný první sníh tu přišel v sobotu 16.12. v 11.05 h. Byla tu krátká chumelenice, jejím výsledkem pouze slabý poprašek mokrých vloček, teplota se totiž držela a drží těsně nad nulou.

Harry nedočkavě vyhlíží zimu a sníh, do něhož tak rád strká hlavu. Leč zima nejde, ve dne tu máme minimálně 8 nad nulou, večer 13.12. tu je 6,2 stupně, rozumí se Celsiova. Prý se dočkáme závěrem týdne...

V SMS dopravené do našeho redakčního mobilu se praví:
"Ahoj, jsem Ježíšek. Byl jsi hodný? Nemluvil jsi sprostě? Nekradeš? Netuneluješ? Nepodvádíš?
Tak už se to kurva nauč! Já ti dárky věčně nosit nebudu!"
Takže zase utřeme nos.

Ve věci heroinu (popsané níže) byl zadržen nejmenovaný majitel nejmenované dovozní firmy, spolumajitelé dopravní firmy a majitel velkoskladu. Více podrobností nebylo oznámeno. Podle našich údajů je jeden zadržený z Chotěboře.

Podle sdělení ČT1 odhalili celníci v Havlíčkově Brodě přes 70 kg heroinu v zásilce levného textilu z Turecka, dopravené kamionem s pardubickou SPZ do Brodu Havlíčkova k proclení. Kamion stojí v areálu brodských hasičů a je zkoumán a střežen policií, která uvalila přísné embargo na informace, takže komu byla zásilka určena, se jen tak nedozvíme. Zato nám sdělila, že hodnota zásilky heroinu je 70 milionů korun.

O víkendu byl odcizen ze staveniště myčky vozidel benzinové pumpy u nádraží dvouosý sklápěcí přívěs za traktor v ceně 40 tisíc. Zdalipak má zloděj ten traktor již také ukradený?

Nemáme tu naštěstí jen zloděje, ale také dobrodince. Vyšší odborná škola (Obchodní akademie) věnuje výtěžek ze svého plesu 1.12. zdejšímu stacionáři pro tělesně a mentálně postižené děti. Jeho auto Škoda 1203 je již v dezolátním stavu a nutně je třeba koupit nové. Počin VOŠ musíme jen ocenit!

Jak vypadá moderní osobní webová stránka se můžete přesvědčit na stránkách Jirky "Jima" Císaře ml. Doporučujeme k prohlédnutí nejen těm, kteří se k něčemu podobnému chystají, ale i zájemcům o hudbu a MIDI a samozřejmě jeho spolužákům z gymplu, kteří tam mají také svůj koutek.. Již tradiční Zvěřinové hody můžete opět navštívit ve čtvrtek 14.12. v Panském domě. Podrobnosti včetně jídelního lístku se dočtete zde.

Ve středu 13.12. má Gymnázium v Chotěboři od 15 h otevřené dveře pro žáky 5. a 9. tříd základních škol.

V pondělí 11.12. otevřeli s velkou slávou 4,5 km obchvat Golčova Jeníkova s dvěma mosty za 200 melounů. Opět jedno město čeká přeměna na město mrtvé odříznutím od projíždějících. Jeníkovská radnice a kupodivu i někteří podnikatelé jsou ale toho názoru, že kdo si k nim bude chtít odbočit z objezdu, ten si odbočí. Kéž by!

Na Vánoce bude zabíjačka. Kdosi odcizil v noci ze čtvrtka na pátek 8.12. v Libici n.D. z tamního kravína nikoli krávy, o ty teď zájem není, ale dvě prasata.

Redakční poznámka: 2.12.
Aerobiková sobota v chotěbořské sokolovně byla zajisté velmi úspěšná,
což lidé bydlící v okolí a všichni projíždějící autem jistě poznali. Ulice mnohde obložené auty z cizích okresů po obou stranách a mnozí řidiči zde bydlící a zvyklí parkovat před svým domem neměli v sobotu šanci. A přece stačilo tak málo: pořadatelé měli požádat Městskou polici, aby zde posílala přijíždějcí vozidla na nedaleká parkoviště u Zimního stadionu, která zela prázdnotou. Ono je třeba počítat předem s tím, že i aerobik milující řidičky a řidiči jsou jinak líní na krok a budou se snažit zaparkovat k Sokolovně co nejblíže...

Vánoční TURNAJ DVOJIC VE STOLNÍM FOTBALE pořádá Pivní bar “U hráze” (u školy v Buttulově ulici), v sobotu 16.12.2000 od 15 hod. Přihlášky u obsluhy Pivního baru. Pořadatel sděluje, že každý účastník turnaje bude odměněn, obzvláště ti úspěšní!

Vánoční trhy na chotěbořském náměstí budou vždy v pátek 8. a 15.12. od 8 do 17 hodin. Dne 08.12.2000 od 16.30 hodin vystoupí na náměstí u kašny smíšený pěvecký sbor Doubravan s programem Vánoční písně a koledy.

V roce 2001 se budou konat "Městské trhy" v těchto termínech:

Májové trhy v pátek 18.5.2001
Letní trhy v pátek 17.8.2001
Posvícenské řemeslné trhy v pátek 19.10.2001 - pouze pro výrobce řemesel
Vánoční trhy v pátek 7. a 14.12.2001
(Za tyto dvě zprávy o trzích děkujeme vedoucímu Obecního Živnostenského úřadu Františku Šimonovi. Úřad má organizaci městských trhů na starosti.)

Smysl pro humor (kterého je stále málo) prokázala na svých stránkách firma Elektro HR z Chotěboře. Nabízí Hands Free sadu pro mobily v ceně 8 Kč a není to omyl. Podivejte se zde.

V Chotěboři jsme měli druhou mrazivou noc tohoto podzimu, brzo ráno 28.11. tu bylo 1,5 stupně pod nulou, ráno pak mínus dva..
Harry má již silný kožich, takže spaní venku mu nevadí.

Počítačový vir navidad.exe pronikl mailem do některých chotěbořských firem. K nám však nikoli.

Na CD-ROM Podoubraví (viz vpravo) se trochu podílel také Harryho pán. Namluvil komentář k videoprocházce, jejímž autorem je Tom Jindra.

Náš tip na vánoční dárek pro vaše blízké i pro partnery v podnikání:
V těchto dnech uvádí chotěbořská počítačová firma JCS computer na trh multimediální CD-ROM titul “Podoubraví”. Jedná se o ojedinělý projekt tohoto typu zaměřený na region horního toku řeky Doubravy, který vznikl ve spolupráci se Sdružením obcí Podoubraví.

cdp.JPG (74280 bytes)

CD obsahuje komentovanou videoprocházku, stovky fotografií, turistické mapy, informace o přírodě a obcích, prezentace firem z regionu, užitečné odkazy a mnoho dalších informací. Zpracování celého CD je velmi zdařilé, proto by nemělo chybět v žádné domácnosti nebo firmě, která vlastní PC.

Právě v tento čas je to dobrý tip na vánoční dárek. CD je k dostání za 289,- Kč v prodejně JCS Computer, ve vybraných prodejnách regionu, nebo je možné si je objednat se slevou za 230 Kč na internetových stránkách www.jcscomp.cz

Je tu nová vlna počítačových virů, které k vám mohou docestovat e-mailem. Kontrolujte si tedy pečlivěji své došlé maily, zda v nich jako příloha (Attachment) není náhodou soubor s příponou exe nebo vbs. Takové soubory nikdy nespouštějte, i kdyby vám je poslali nejlepší přátelé a jejich název zněl sebelákavěji! Ihned smazat, to je nutnost. Vánoční trhy na chotěbořském náměstí budou vždy v pátek 8. a 15.12. od 8 do 17 hodin.

1. ročník Aerobic Soutěže pořádá úspěšný Sportovní klub Buttula v sobotu 2.12. od 9.30 h v Sokolovně Chotěboř. Bude se tam soutěžit v kategoriích dětí, mládeže a dospělých a také o titul Miss Sympatie. Moderuje Petr Palovčík z České televize a možná přijde i čert...

Městské zastupitelstvo na svém posledním zasedání schválilo 20 milionů na zastřešení Zimního stadionu v roce 2001, 8 milionů v témže roce na rekultivaci staré skládky odpadu a 5 milionů Kč na kanalizaci Bílek - Chotěboř. Z rozhodnutí Městské rady jsou první a poslední jmenované akce nyní ve fázi výběrového řízení na dodavatele projektové dokumentace.

Zároveň zastupitelstvo uložilo nadále prosazovat záměr začlenění Chotěboře a okolního regionu do Pardubického kraje z důvodu tradiční správní spádovosti.

Harryho ANKETA

Těšíte se na Vánoce?
Ano
Ne
Jsou mi lhostejné

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát:
line1.gif (286 bytes)
 

Odesílá:

E-mail:

Mail Harrymu:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet