harryanow2.gif (5686 bytes)

Radiové datové připojení naší redakce na internet je od
  aiclogo.gif (3308 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)

Novinky z minulého čísla zde
Novinky z předminulého čísla zde

 

Naši Hlasovací Anketu najdete dole na konci této stránky

Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků). Portál je koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

 

Upozorňujeme firmy, přátele a známé, kteří jsou s námi v telefonickém kontaktu, že vzhledem k totální nepotřebnosti Českého Telecomu pro naše účely neužíváme již jejich klasický telefon. Volejte tudíž z mobilu na 0603-584732, z klasického telefonu vytáčejte 0603-5847328.

VOLEBNÍ STRÁNKU Chotěbořského Couriera najdete zde. Jsou na ní kandidáti z Chotěboře, kandidátky volebních stran, volební programy, kandidáti do Senátu, volební ankety a další odkazy k listopadovým volbám.

 

V redakci:

 

V Chotěboři a okolí:

-
Smysl pro humor (kterého je stále málo) prokázala na svých stránkách firma Elektro HR z Chotěboře. Nabízí Hands Free sadu pro mobily v ceně 8 Kč a není to omyl. Podivejte se zde.

V Chotěboři jsme měli druhou mrazivou noc tohoto podzimu, brzo ráno 28.11. tu bylo 1,5 stupně pod nulou, ráno pak mínus dva..
Harry má již silný kožich, takže spaní venku mu nevadí.

Počítačový vir navidad.exe pronikl mailem do některých chotěbořských firem. K nám však nikoli.

Na CD-ROM Podoubraví (viz vpravo) se trochu podílel také Harryho pán. Namluvil komentář k videoprocházce, jejímž autorem je Tom Jindra.

Náš tip na vánoční dárek pro vaše blízké i pro partnery v podnikání:
V těchto dnech uvádí chotěbořská počítačová firma JCS computer na trh multimediální CD-ROM titul “Podoubraví”. Jedná se o ojedinělý projekt tohoto typu zaměřený na region horního toku řeky Doubravy, který vznikl ve spolupráci se Sdružením obcí Podoubraví.

cdp.JPG (74280 bytes)

CD obsahuje komentovanou videoprocházku, stovky fotografií, turistické mapy, informace o přírodě a obcích, prezentace firem z regionu, užitečné odkazy a mnoho dalších informací. Zpracování celého CD je velmi zdařilé, proto by nemělo chybět v žádné domácnosti nebo firmě, která vlastní PC.

Právě v tento čas je to dobrý tip na vánoční dárek. CD je k dostání za 289,- Kč v prodejně JCS Computer, ve vybraných prodejnách regionu, nebo je možné si je objednat se slevou za 230 Kč na internetových stránkách www.jcscomp.cz

jpdsweb.gif (22745 bytes)

Je tu nová vlna počítačových virů, které k vám mohou docestovat e-mailem. Kontrolujte si tedy pečlivěji své došlé maily, zda v nich jako příloha (Attachment) není náhodou soubor s příponou exe nebo vbs. Takové soubory nikdy nespouštějte, i kdyby vám je poslali nejlepší přátelé a jejich název zněl sebelákavěji! Ihned smazat, to je nutnost. Vánoční trhy na chotěbořském náměstí budou vždy v pátek 8. a 15.12. od 8 do 17 hodin.

1. ročník Aerobic Soutěže pořádá úspěšný Sportovní klub Buttula v sobotu 2.12. od 9.30 h v Sokolovně Chotěboř. Bude se tam soutěžit v kategoriích dětí, mládeže a dospělých a také o titul Miss Sympatie. Moderuje Petr Palovčík z České televize a možná přijde i čert...

Městské zastupitelstvo na svém posledním zasedání schválilo 20 milionů na zastřešení Zimního stadionu v roce 2001, 8 milionů v témže roce na rekultivaci staré skládky odpadu a 5 milionů Kč na kanalizaci Bílek - Chotěboř. Z rozhodnutí Městské rady jsou první a poslední jmenované akce nyní ve fázi výběrového řízení na dodavatele projektové dokumentace.

Zároveň zastupitelstvo uložilo nadále prosazovat záměr začlenění Chotěboře a okolního regionu do Pardubického kraje z důvodu tradiční správní spádovosti.

Na chotěbořském internetovém portálu CHnet, který také naše redakce obhospodařuje, jsme vám nově přichystali možnost objednat si vstupenky na sport nebo koncert u TicketPro pomocí internetu. Najdete tam také adresy i-obchodů na předvánoční nákupy a nové stránky pro ženy.

Další chotěbořskou firmu jsme našli nově na internetu, je to ALKA HOLDING s.r.o., vyrábějící nábytek. Samozřejmě ji zařazujeme do našeho Adresáře chotěbořských webů.

V noci se soboty na neděli 19.11. jsme tu měli první mráz, mínus tři stupně stupnice pana Celsia. V neděli večer je naopak plus tři.

V úterý 21.11. si můžete pochutnat na Zvěřinových hodech v Panském domě. Jídelní lístek najdete na jejich stránkách, je tam i telefon na zamluvení stolu či dobrůtek nebo obojího.

Josef Kučera z Chotěboře je prozatím na druhém místě 12 kolové střelecké ligy Českomoravské vysočiny. V sobotu 18.11. se uzavře její první třetina na střelnici firmy Sanima v Brodě Havlíčkově. Soutěží 40 střelců ve dvou disciplínách, velkorážné a sportovní pistoli. Držíme palce!

Chytré hlavy ve firmě České Dráhy se s novým státním svátkem 17.11. vyrovnaly novátorským způsobem: Ve čtvrtek jezdí osobní doprava jako v pátek, ve svátek v pátek dopoledne jezdí jako v sobotu, odpoledne jako v neděli. Jak to asi udělají v pátek přesně v poledne? V sobotu naštěstí jedou "až na výjimky" jako v sobotu, v neděli jako v neděli.

Předsedové byli nebo telefony byly?
Opět jsme se pobavili, tentokrát nad půvabnou dvojsmyslnou větou v Novinách Vysočiny, které ve středu 15.11. citují městského tajemníka z Brodu Havlíčkova, že prý Český Telecom nezajistil pro volební komise řádné telefonické spojení.
Načež k tomu otiskují vyjádření telekominického pracovníka Lišky z Pardubic: "Předsedové volebních komisí měli telefony v jiné místnosti nebo ve skříni a zvonění nemohli slyšet, nebo byli dokonce v takovém stavu, že ani nemohli komunikovat."
Skutečně je tam slovo "byli" s měkkým íčkem, takže to by znamenalo, že někteří předsedové byli pod obraz a namol !!!
Pokud ovšem redaktor neumí moc česky a měl tam dát ypsilon tvrdé, byly by namol zase ty telefony ve skříni.
Tak čtenáři, a vyber si !

V noci na volební neděli ve 3 h ráno vloupal se oknem 37 letý muž z Chotěboře nejprve do fotbalové šatny, kde hledal, hledal, leč nic k ukradnutí nenašel. Proto pokračoval do kanceláře a zároveň klubovny, kde vše vyházel na podlahu, avšak lup stále žádný. Navíc shodil víčko skleněného sportovního poháru, to se rozbilo a přiběhl správce stadionu, který jej zadržel a předal policii. Muž byl obviněn z pokusu o trestný čin krádeže. Krást se nemá ani když se nic neukradne!

Historický stolní kalendář Chotěboř 2001 - Ohlédnutí za minulostí si můžete koupit v pondělí 20.11. od 13 do 17 h v Panském domě, kde bude firma Kunc z H.B. kalendář se sto let starými fotkami předvádět zájemcům. Nadále je v prodeji v Papírnictví U školy na náměstí v Chotěboři.

Zlatou Jánského plaketu čestného dárce krve převzal spolu s mnoha dalšími i Chotěbořák Pavel Ninger na slavnostím podvečeru v Havlíčkově Brodě.

Devět členů krajského zastupitelstva v Jihlavě je z našeho okresu, z toho je 7 členů městského zastupitelstva v Brodě Havlíčkově. To se jim to bude dvojitě zastupovat! Z Chotěboře nikdo. Volební výsledky a přehledy za Chotěboř máme na hlavní straně našeho listu.

Zákon schválnosti? Zrovna v době, kdy spousta našich čtenářů dychtila po výsledcích voleb a startovala naše noviny (pondělí poránu a pak celý den), se přihodilo, že Chotěbořský Courier nebyl k nalezení. Ano, ztratil se z internetu (lépe řečeno, naše doména byla vymazána z DNS, tedy speciálního serveru, kde jsou uloženy počítačové adresy všech českých domén). Jak k tomu mohlo dojít?
Pondělní ráno si zvolil správce českých domén, firma s příhodným názvem CZ.NIC, k vyrovnání svých účtů s neplatiči poplatků za doménu. Tisíce jich odstřihla popsaným způsobem od internetu a patrně desítky dalších, kteří zaplaceno měli, omylem taktéž. Mezi nimi i nás.
Nejprve jsme hledali, proč se na noviny nelze dostat a spletlo nás, že na několik telefonických dotazů uvádějí naši příbuzní a známí, že jim noviny fungují. Proto jsme nejprve neprávem podezřívali našeho providera a jeho síť (za což se znovu omlouváme), ale pak se ukázalo, že ti, kdo naše noviny viděli, viděli vlastně jejich zrcadla v pevných discích svých počítačů. Pátrání se tedy rozběhlo správným směrem. Firmu CZ.NIC jsme pak bombardovali maily, faxem a telefonem (to poslední nepříliš úspěšně - firma spravující tisíce a tisíce domén má jednu telefonní linku, na kterou se nedovoláte). V pondělí večer konečně přišel mail, že v úterý odpoledne bude doména znovu umístěna do DNS, jestliže máme skutečně zaplaceno. Měli jsme, takže nás můžete znovu denně číst. Škoda, měli jsme připravené volební zpravodajství. Dali jsme ho alespoň na adresu www.chnet.cz, jejíž návštěvu vám doporučujeme nejen když právě naše noviny nejsou k mání, ale i ke každodenímu kontaktu s internetem.

O malý skandál těsně před volbami se zasloužila ČSSD s přispěním Novin Vysočiny. Ve čtvrtek 9.11. uvedly Noviny Vysočiny placený inzerát, obsahující urážlivé výroky na Petra Pitharta, podepsaný jménem Miroslav Šlouf. Napadený se důrazně ohradil a v pátek uveřejnil v témže listě článek, v němž označil za původce "havlíčkobrodské okresní sociální demokraty". Níže pod tímto článkem Šlouf opět opakuje, že předvolební kampaň vedl "slušně, bez ran pod pás"."Snad proto jsem jich sám tolik obdržel", stěžuje si dále. A aby legrace byla úplná, o několik centimetrů níže je uvedena omluva redakce Novin Vysočiny, kterou stojí za to citovat: "Omlouváme se kandidátovi do Senátu Miroslavu Šloufovi za uvedení jeho jména pod včerejším článkem "Pan Kamkoliv", autorem včerejšího článku, který byl placenou inzercí, jak ostatně označovala linka VOLBY 2000, byl pan Zdeněk Chlád z Havlíčkova Brodu."
Tím se Noviny Vysočiny pokusily zamlžit podstatu věci: Urážlivý článek byl placenou inzercí ČSSD a autorství na sebe (jak jinak) musel vzít okresní předseda Zdeněk Chlád, který ovšem není z Brodu Havlíčkova, ale z Ledče n.S.
Celé nám to připomíná starý vtip o říjnové revoluci, která byla v listopadu a vedl ji Lenin, co se jmenoval Uljanov. Ukazuje se, že Harryho pán měl pravdu, když před časem napsal v naší rubrice GHP, že Šlouf si může dovolit vést kampaň slušně, neboť na věci neslušné má své lidi. Každopádně jsme se díky Novinám Vysočiny zase jednou pobavili.
Jako bonbónek na závěr pak působí, že o dva listy dále je v uvedených novinách uveden další placený inzerát ČSSD, v němž si socdem stěžuje, že proti jeho kandidátovi je vedena negativní mediální kampaň a dokládá to jakýmisi grafy.  

Pokud se vám zdálo, že s naší Anketou o nekázni pilotů nad Chotěboří není něco v pořádku, měli jste pravdu. Ačkoli jsme proti předchozím anketám učinili opatření, aby nebylo možné hlasovat víckrát z jednoho počítače, přesto jsme zjistili další manipulace ve prospěch odpovědi NE. Poté, co neznámý škodolibec již poněkolikáté posunul počet těchto odpovědí, tentokrát dokonce o 20, vrátili jsme mu to zpět a anketu zastavili, takže již další odpovědi nepřijímá. Nyní dumáme nad tím, že mu to asi muselo dát velmi mnoho práce, a nad tím, proč je ochoten toto dělat. O celém problému přineseme podrobný článek na hlavní straně, kde vám vysvětlíme, co asi musel dotyčný všechno absolvovat, aby dokázal změnit anketu ve prospěch svého (?) názoru. Je to smutné...

Starostovi města Chotěboře Zdeňku Stejskalovi bylo uděleno státní vyznamenání - Čestná medaile Hasičského záchranného sboru České republiky. Vyznamenání převzal od vrchního požárního rady ČR plk. Štěpána za zásluhu na rozvoji zázemí pro požární techniku v Chotěboři a na zřízení městské hasičské jednotky s přihlédnutím jeho podpory plošného pokrytí okresu Havlíčkův Brod hasičskými sbory (uvádí Cesta Vysočiny).

Vstupenky na koncert skupiny Arakain 18.11. v Oudoleni (pořádá chotěbořská agentura JH Rock) lze zakoupit od 13.11. ve Fotoateliéru Myška, na náměstí.

SK Buttula Chotěboř pořádá 11.11. od 9.30 h ve Sportovní hale XI. Aerobic Show.

Nejprve jsme se s mým pánem zlobili na Noviny Vysočiny, že použily náš článek o setkání starostů s důstojníky letectva, který exkluzívně pro nás napsal Tom Jindra, aniž uvedly náš list jako zdroj. To se jaksi nedělá... Ale pak jim to vylepšil pan vedoucí šéfredaktor Marek Hovorka, jak o tom píšeme vpravo. Takže zase dobrý, Noviny Vysočiny!

Oblíbené Švejkovské hody jsou opět v Panském domě v úterý 7.11. Jídelní lístek najdete zde.

První hokej letošní sezóny na domácím ledě vyhrála Chotěboř v neděli 5.11. nad Kutnou Horou. Podrobnosti na sportovní straně, v rubrice Hokej 2000/2001, přinášíme vždy hned po utkání, tj asi v 19.30 h.

V neděli 5.11. od 14 h pořádal senátor Pithart Dětský den na blíže neurčeném místě v Chotěboři.

Dobrý voják Švejk se v hostinci U Palivce vyslovil k optickým klamům, které se podle zástupce velitele čáslavského letiště vyskytují nad Chotěboří. Vyslechl to tam šéfredaktor Novin Vysočiny Marek Hovorka a vy si o tom můžete přečíst jeho zprávu na naší hlavní straně.

Konalo se druhé setkání starostů s důstojníky letectva:
"Přes Chotěboř vůbec nelétáme! Kdo něco vidí, vidí optický klam!"

Armáda popírá jakoukoli nekázeň pilotů - jsme asi slepí a hluší ! Čtěte svědectví účastníka o neuvěřitelných tvrzeních důstojníků.

Harryho pán má problém, který nazval Záhada nočního trička. Přečtěte si v rubrice Glosy Harryho Pána.

Už jste viděli tu televizní reklamu, kde bobtail jako já, je přivázán ke spodní bedně ve stohu beden, takže když zděšený zatáhne, bedny se na něj hroutí? Můj pán jen ucedil: "Hovada!" a já nevím proč, když tam žádný bodavý hmyz přece nebyl. Ještě dodal: "Za mých mladých let hloupé děti přivazovaly ke kočkám plechovky." Oba přejeme autorovi reklamy, aby mu všechny ty bedny spadly na tu jeho bednu! Ale kde zůstala etika reklamy?

3.11. je v sokolovně v Hlinsku od 18 h půlkulatý stůl 5 kandidátů na senátora. Aby nalákali posluchače, každý příchozí dostane los a může vyhrát barevnou TV, kožich či kancelářské křeslo. Bude tam také módní přehlídka kožichů. To je všechno moc pěkné, ale zdalipak se ten, co bude zvolen, zaslouží později o to, aby si lidi mohli ten kožich koupit? Také by bylo zajímavo zjistit, zda ceny věnovaly hlinecké firmy snažící si udělat u budoucího senátora očko nebo se snad sami kandidáti plácli přes kapsu?

Chotěbořští hokejisté začínají 1.11. svoji účast v I. východočeské lize utkáním se Světlou n.S., hraje se v Havlíčkově Brodě v Kotlině od 18 h. Doma hrají poprvé v neděli 5.11. od 17 h s Kutnou Horou. Zpravodajství a rozlosování najdete na naší sportovní stránce.

Veřejné bruslení na Zimním stadioně je každou středu od 15 hodin a každou sobotu a neděli od 14 hodin, vždy v délce dvě hodiny.

Pro jubilejních 40 000 na počitadle našich čtenářů si v pohodě doklikal 30.10. o půl jedenácté večer ing. Zdeněk Janča z Chotěboře (autor řady kreslených vtipů), nikým neohrožován. Připomínáme, že Zdeněk má svou webovou stránku, takže jej nemusíme představovat. Gratulujeme mu a děkujeme za čtenářskou přízeň.

1.11. otevírá zbrusu novou Lékárnu U Havlíčka Dr. Alena Myjavcová, manželka známého zubaře Vladimíra, jenž má v témže domě s K. Havlíčkem Borovským na fasádě ordinaci. Dům je na křižovatce za Obchodní akademií, jen co by kamenem dohodil od bývalé polikliniky (nyní Sdružení ambulantních lékařů). Otevřeno bude prozatím ve všední den od 7 do 17 hodin.

Ohňostroj k uvítání nového Milénia v Chotěboři bude! Opět jako loni a zda bude ještě velkolepější, záleží na tom, kolik se podaří sdružit prostředků. Sdělil nám to městský radní Milan Stránský. Firmy i občané se vyzývají, aby na ohňostroj přispěli. Obracejte se s nabídkami na starostu města.

Harryho pán se zúčastnil 26.10. exkurze do Plzeňského Prazdroje (bodejť by tam chyběl!), kterou pořádaly firmy Panský dům - Pavel Halama a Plzeňská pivnice - Jiří Voldán pro své zaměstnance a vybrané hosty.

prazdroj.jpg (12189 bytes)

Harryho pána pochopitelně nejvíce zajímalo řízení výroby počítači, zde vidíte ovládání varny. Dlužno dodat, že ve varně nebylo človíčka, u počítačů rovněž! Z exkurze přineseme fotky ve zvláštním článku.

Levá strana ulice od sochy Ignáta Herrmanna dolů do města se začíná zaplňovat novými domy. První v řadě se dokončuje dům firmy Hošek a synové, vpravo pod ním je rozestavěný dům firmy Zelenina Trtík.

hosek.jpg (9298 bytes)

Firma Hošek a synové hodlá novou budovu otevřít 1. listopadu, takže zde probíhají poslední dokončovací práce. Bude tam prodejna elektro, servis chlazení, cestovní kancelář a Kampelička.

Tisková oprava: Na žádost předsedy TJ CHS Pavla Hejtmánka uvádíme na pravou míru informace z minulého čísla Novinek, že město převzalo sportovní halu a tenisové kurty. Není tomu tak, v případě sportovní haly byla uzavřena smlouva o smlouvě budoucí, v případě tenisových kurtů šlo o převod nikoli kurtů (jak bylo uvedeno ve zprávě ze zasedání zastupitelstva v Chotěboř. Echu), ale chodníku před kurty na město.

Pozorně jsme četli s mým pánem informace z městské rady v posledním Chotěbořském Echu. Zaujala nás na str. 2 zpráva tohoto plného znění: "MR projednala žádost o prodej části pozemku v k.ú. Chotěboř. Ukládá projednat prodej pozemku v zastupitelstvu." Že vám to vůbec nic neříká? Nevadí, nám taky ne! Ale chvilku jsme na to čuměli, jestli tam není aspoň něco mezi řádky. Nebylo.

Poněkud překvapivou zprávu z Chotěboře přinesla v pátek 27.10. MF Dnes ve své regionální příloze Českomoravská vrchovina. V centru Chotěboře (na Koubku) má stát domov pokojného stáří válečných veteránů. Raději si to celé přečtěte v původním znění zde. Kde je v Chotěboři Koubek můžete vidět zde (je tam označen písmenem K).

Zdejší básník a literát Petr Musílek získal nedávno zvláštní cenu Obce spisovatelů a Pražského magistrátu za svůj soubor pohádek. Gratulujeme!

Poněkud opožděně k nám dorazila zpráva o změně v městském zastupitelstvu. Po odstoupivším MUDr. Jozefu Anderovi se stal členem zastupitelstva první náhradník z téže volební strany (Unie svobody) ing. Ladislav Němec (Chotěbořské strojírny Služby a.s.), známý propagátor začlenění odpadního tepla z CHS Služby do energetické koncepce města. Akciová spol. CHSS předložila nedávno městu návrh na založení Sdružení Město & CHSS & GAZ de France za účelem dodávek tepla do města. Městská rada na to reagovala tak, že uložila své energetické komisi (jejímž je ing. Němec předsedou) zpracovat energetickou koncepci města.

Předběžná zpráva o výsledku experimentu: Svetr z vlny z Harryho srsti je hotov (viz snímky vpravo). Je tlustý a tedy zimní.
Dostal ho k nadcházejícím narozeninám Harryho pán jako společný dárek od Harryho a jeho paní. Protože narozeniny ještě neměl a zima zaplaťbůh dosud není, uvidíte ho na obdarovaném poněkud později.
Sbírání srsti na vlnu trvalo dva roky a stejně tedy i pletení svetru. Zajímavé je, že o svetr Harry již nejevil žádný velký čmuchací zájem, oproti zájmu v době, kdy přicházela v půlročních intervalech jednotlivá klubka hotové vlny. Tenkrát asi skutečně z nich cítil sebe.
O tom jsme uveřejnili tehdy článek Jak dal Harry svým pánům první vlnu na svetr.

harrysvetr1.jpg (21302 bytes)

harrysvetr2.jpg (14666 bytes)

Harryho ANKETA

Jsou armádní piloti nad Chotěboří neukáznění?
Ano, často
Jen někteří
Ne
Nezajímá mne to
Výsledky minulých anket
najdete zde
Zde můžete Harrymu psát:
line1.gif (286 bytes)
 

Odesílá:

E-mail:

Mail Harrymu:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet