Harryho Novinky budou nyní svižnější.
Radiové datové připojení naší redakce na internet
zajišťuje
Aicom - Aleš Bacík
aiclogo.gif (3308 bytes)
Harryho Poslední Novinky
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry
tato rubrika je doplňována průběžně celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)
Novinky z minulého čísla zde
Novinky z předminulého čísla zde
Nezapomeňte, že na hlavní stránce pod rubrikou Nejnovější články najdete nové rubriky,
Harrymu zavonělo na internetu a Co dnes četl Harry u snídaně.
Také připomínáme novou Literární přílohu našeho listu

Zkoušíme WAP verzi Novinek pro mobily. Byly by to ovšem pouze Novinky stručné, program kina a přehled kulturních pořadů v Chotěboři. Zatím je na adrese www.harry.cz/wap pouze info okénko. Nemáte-li mobil s možností WAPu, podívejte se zde na simulaci, jak by to vypadalo na Nokii 7110. Jsou tam též podrobnosti.

V redakci:

V Chotěboři a okolí:

29000 na počitadle našich čtenářů sestřelil 31.5. večer ing. Zdeněk Janča z Chotěboře. Gratulujeme a připomínáme, že má svůj web na adrese www.mujweb.cz/www/zjanca
Zdá se, že do 2. výročí našeho listu (3.7.) stihneme 30000.
Senátor Pithart reaguje v Cestě Vysočiny z 30.5. na článek Jiřího Nekvapila, před týdnem cupujícího senátora na kusy (viz glosu Harryho pána zde). Ve své odpovědi (jinými slovy) říká, že Nekvapil si vymýšlí, uvádí, že je to Šloufův spolupracovník (Harryho pán se tedy nemýlil) a píše: "Dnes u nás stojí proti sobě nikoli levice a pravice, ale slušní a neslušní lidé." Zlatá slova! V závěru píše: "Stojím o Vaše hlasy", (Nekvapil tvrdil opak), " a snažím se je nezklamat." Bodejď by ne, dodávám (já, pes), v sázce je senátorské křeslo. Že by si to Šlouf s Nekvapilem neuvědomovali?

Rádi oznamujeme, že nové webové stránky má  chotěbořská firma AUCON s.r.o., která poskytla před dvěma lety naší redakci v prvním půlroce vydávání novin významnou pomoc - zapůjčovala digitální fotoaparát. Má adresu www.aucon.cz . Doporučujeme podívat se, volby z menu se tam přepínají na jakémsi ovladači, podobném dálkovému ovládání televizoru (autorem stránek je Harryho pán).

Do Brodu Havlíčkova se vrátí Letecká záchranná služba! Jak nám píše náš 25 tisící čtenář Mirek Stehno, našel ve Zdravotnických novinách č. 21 z 26.5. tuto zprávu: "Síť letecké záchranné služby by se měla během roku 2001 rozšířit o další dvě střediska - v Havlíčkově Brodě a Přerově. Velitel vzdušných sil Armády ČR Ladislav Klíma to řekl 19.května během své návštěvy mezinárodního veletrhu Integrovaného záchranného systému "Air Ambulance Show" v Hradci Králové. Nyní jsou střediska letecké záchranky v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Plzni, Olomouci, Jihlavě, Českých Budějopvicích, Ústí nad Labem a Liberci."

1.června zahajuje v Chotěboři zkušební provoz Středisko Rychlé zdravotnické pomoci. Bude pracovat v nově postavené budově nedaleko bývalé polikliniky nepřetržitě, je vybaveno speciálním sanitním autem s potřebným vybavením. Řidiči a záchranáři jsou speciálně vyškoleni. Výjezdy budou na podkladě tísňového volání na čísle 155. Ve stejné budově bude nyní umístěna také Lékařská služba první pomoci, jejíž lékaři se budou podílet na výjezdech nebo vypomáhat při záchranných akcích při náhlém ohrožení života nebo náhlých poruchách zdraví v prostoru celého Chotěbořska. Tel. do Střediska je 624933.

Víte, že v Chotěboři je čajovna? Najdete ji kousek pod náměstím v ateliéru Elefant (majitelka Irena Rudolfová). 

Městské zastupitelstvo schválilo převod sportovní haly TJ do majetku města. Hala vyžaduje různé opravy, které bude město financovat. Město se tak stane majitelem a provozovatelem největších sportovních areálů, Zimního stadionu a Sportovní haly, které bude HC Chotěboř a TJ Chotěboř pronajímat. (O Zimním stadionu viz níže.).

Několik čtenářů si postěžovalo, že se jim naše hlavní stránka načítá dlouho. Víme o tom, že se příliš rozrostla (70 KB bez grafiky), od červnového čísla to upravíme. Zatím jsme ji rozdělili na více částí, které by se vám měly natahovat postupně.

Letošní jaro, co je vlastně létem, způsobilo také přemnožení klíšťat. Harry chytá jedno za druhým a jeho panička má denně co likvidovat. Mnohou verbež se jí daří likvidovat ještě když leze po Harryho srsti.

Nezapomeňte v neděli 28.5. po obědě zajít k hasičárně na Dětský den, pořádají ho naši hasiči a KD Junior a bude tam mnoho zajímavého pro děti i dospělé.

Druhý certifikát jakosti čepování Plzeňského Prazdroje máme v Chotěboři. Ve čtvrtek 25.5. jej převzal od obchodního ředitele PP Jiří Voldán pro svou Plzeňskou pivnici. Má číslo 194 (Plzeňské se čepuje v 10 tisících provozovnách). Jako zajímavost uveďme, že certifikát č.193 převzala téhož dne spol. I.Euro Plus z Chotěboře pro svou pivnici ve Světlé n.S. (Členem společnosti je Pavel Halama z Panského domu, který již Certifikát č.69 má.) Na našem okrese jsou to jediné 3 Certifikáty! Zajisté je to tedy úspěch chotěbořských pohostinských podnikatelů. Fotky přineseme ve zvláštním článku.

Záležitost zastřešení Zimního stadionu, na které zastupitelstvo uvolnilo na letošek 5 milionů, se pomalu hýbe. Městské zastupitelstvo 10.5. schválilo bezúplatný převod ZS na město (včetně veškerého majetku a pozemků po areálem) od HC Chotěboř. Městská rada pak schválila návrh smlouvy na pronájem ZS původnímu majiteli a složení komise pro výběr zhotovitele architektonické studie ZS. Komisi uložila výběr urychleně provést. Jde to tedy ztěžka (starosta původně tvrdil, že se v květnu bude stavět, ale nutné papírování kolem převodu ZS na město se protáhlo), ale jde to!  Zde se podívejte, že v Chrudimi už studii zastřešení mají.

Budou zde rybí hody! Hospůdka Na Zimáku pro vás připravila na tuto sobotu 27.5. od 15 hodin rybí lahůdky na dřevěném uhlí. Budou kapříci, pstruzi i jiné čerstvé rybky. Příležitost pro rybáře, co letos ještě dohromady nic neulovili.

Opět jsme se jednou koukli, kdo z Chotěboře či okolí přibyl na internet. Našli jsme firmy Camona, Profimix, Voňková Marie - Vizovické pečivo, časopis DTX mag ze Ždírce n.D. a Tomýkovy stránky studenta Toma Mrtky ze SPŠE v Pardubicích, který jest ovšem rodilým Chotěbořákem. Odkazy na jejich stránky najdete v našem adesáři.

Možná, že jsme se sekli, když jsme níže obvinili studenta FEL ČVUT z hackerského útoku proti našemu listu. Připustíme-li značný podíl náhody, mohl se studentův počítač zakousnout právě v okamžiku, kdy volal náš list. Ta část programu, která volání generovala, však zůstala v činnosti až do restartu jeho počítače, po 40 minutách (?), čímž nám posunula počitadlo o 1000. Mohlo to tak být (ale nemuselo)... Podle sdělení pana Bílého z FEL ČVUT tomu jejich záznamy nasvědčují. Proto se FEL omlouváme. Stalo se to však týž den, kdy se nám kdosi pokusil propašovat do počítače mailem virus, proto nás napadlo, že se hacker činí dále.

Potěšující hokejovou zprávu, která nám nyní přišla mailem, citujeme:
Příznivé  zprávy přivezli ve čtvrtek 18.5.2000 ze semináře východočeského hokejového svazu zástupci HC Chotěboř Josef Doležal a Honza Rychlý. Junioři HC Chotěboř, kteří obsadili v minulém ročníku druhé východočeské ligy 2. místo,  postupují společně s vítězem této skupiny  Litomyšlí do první východočeské ligy.  Mužstvo již  zahájilo přípravu na příští sezónu a tak mají hráči i trenéři   při náročných trénincích o motivaci navíc, neboť rozhodně nechtějí ve vyšší soutěži hrát druhé housle.
Petr Cakl - trenér.

V levém sloupci hlavní stránky najdete odkaz na přehled kulturních programů v celé ČR.

Ještě ke zprávě níže vlevo:
Poštovní server email.cz nám oznámil, že schránku se jménem pritelx zrušil.
Její uživatel se prohřešil proti podmínkám registrace u email.cz, protože ze své schránky šířil počítačový virus.

Pozvánka pro naše čtenáře:

Ve čtvrtek 25.května 2000 ve 20 h
pořádá naše redakce spolu s firmou DELTA PLUS CZ
v Pivním baru U hráze (vedle školy v Buttulově ul.)


Křest nové básnické sbírky Luboše Radila PROROCI


Za přítomnosti autora, který právě vydává svou sedmou sbírku, knihu pokřtíme a vyslechneme jeho slova. Zájemci si ji budou moci na místě koupit za 50 Kč.
Luboš Radil: "Vítáni budou všichni s citem v srdci pro poezii, ale i zvědaví nováčci v této oblasti." (Ukázky z této sbírky najdete v naší Literární příloze)

Ke zprávě z redakce níže vlevo: Téhož dne se náš list stal terčem poněkud naivního hackerského útoku kandidáta na hackera z Fakulty elektrotechniky ČVUT v Praze (server ns.felk.cvut.cz). Študent patrně sestrojil prográmek (ručně by to dělal jen šílenec), který neustále volal hlavní stránku našeho listu mezi 18:41:30 až 19:22:38 (těch volání bylo více než tisíc, pak ho to přestalo bavit). Vzhledem k určité lenosti sítí byla max. frekvence volání jen 40 x za minutu, čímž počitadlo čtenářů poskočilo z necelých 28000 na necelých 29000. To by byl dobrý fór, ovšem v uvedené době byl náš list zcela nepřístupný pro ostatní čtenáře. Co tím chtěl básník říci, můžeme jen tušit... Zkouší si svou variantu programu pro zahlcení serverů, která se před časem objevila v cizině? Počitadlo jsme o tu tisícovku opravili zpět.

S křížkem po funuse přišel anonym, skrývající se za "unikátní a nápaditou" mailovou adresou pritelx@email.cz, když nám 17. května, tedy dva týdny po řádění  počítačového viru pro zvědavé dámy ILOVEYOU, poslal mail s 60 kilobajtovou přílohou typu exe a textem: "Chotěbořské zastupitelstvo jak ho neznáte". To bychom museli být hodně padlí na hlavu, abychom takový soubor otevřeli (my bychom ho neotevřeli ani před 4. květnem).
To si ten anonym myslí, že jsme stejně blbí jako on? Nejsme, příště si vymysli něco lepšího, příteli x ! (minimálně se nauč vbs a posílej pak maily děvčatům)
Neznámému děkujeme, protože jsme nevěděli, co v tomto okénku V redakci zrovna napsat, aby se zaplnilo prázdné místo. Nu, teď je už zaplněné.

Ve čtvrtek 18.května oslavuje kulaté 40. narozeniny náš stálý dopisovatel o ledním hokeji žactva Bohouš Baumgartner. Člověk, jenž postavil dům, zasadil strom a zplodil dva syny, který před 20 lety začínal spolu s Harryho pánem s programovatelnou kalkulačkou, dnes pochopitelně počítačový znalec, povoláním programátor NC strojů v a.s. NATE, hokejový činovník, domácí kutil a zahrádkář, milovník dobrého plzeňského a dobrý kamarád, na něhož je spolehnutí.

baugis.jpg (3727 bytes)

Milý Bohouši, přejeme Ti všechno nejlepší a hodně zdraví i štěstí, děkujeme za Tvou propagaci žákovského hokeje a spolupráci s naším listem, a také přejeme, aby i z Tvého mladšího syna (na snímku vpravo) vyrostl stejně zdatný hokejista, jako je ten starší.

Pro zájemce o bobtaila Harryho tu máme v seriálu článků Jak si žije pes Harry článek nový, Jak se stříhá bobtail, kde můžete vidět Harryho před a po ostříhání a hromadu chlupů, co z něj byla.

Hezký a vtipný mail dostal Harry od Milana Vosáhla z Edmontonu v Kanadě. Jde o téhož pána, který již delší dobu distribuuje Neviditelného psa Ondřeje Neffa po e-mailu. Děkujeme a pozdravujeme pana Vosáhla, který je nyní na návštěvě v Česku!

Blahopřejný mail k mistrům světa v hokeji dostal Harry od svého slovenského kamaráda bobtaila Zigyho z Nitry a jeho paní Evy. Děkujeme a gratulujeme též!

Pozdrav z dovolené nám prostřednictvím internetové kavárny Internet Cafe Hersonissos na Krétě poslal Honza Adamec s manželkou. (To je ten pilot, co má na svědomí skvělé letecké snímky pro naši redakci.) Děkujeme, pozdravujeme též a přejeme příjemný zbytek dovolené a šťastný návrat do vlasti.

Pokud se nám milí čtenáři ozvete též, budeme rádi a vaše pozdravy zveřejníme.

Časopis chotěbořského sci-fi klubu Avalon s názvem Zbraně Avalonu byl vyhlášen Akademií SF, fantasy a horroru nejlepším fanzinem roku 1999. Zmíněná akademie se skládá z několika desítek spisovatelů a recenzentů těchto žánrů a každoročně udílí ceny. Časopis, který vychází zhruba čtvrtletně, je možno zakoupit. Kontakt na Avalon hledejte v KD Junior nebo: Ladislav Pátek, Žitná 1461, 583 01 Chotěboř, tel. 0453 / 62 32 73, tov@autogen.cz .

Oblíbená Zahradní restaurace Niklovna je opět otevřena, od sobotního odpoledne 13.května. Vchody jsou i letos z obou stran, pivo Gambrinus i Prazdroj chuti výtečné, obsluhují vzorně oba majitelé osobně (hospůdka Niklovna je i nadále v provozu). Při letošním letním jaru zde tedy bude radost posedět zvláště večer pod hvězdami. Otevřeno je od 14 hodin denně.

Švejkovské hody, které před časem vzbudily velkou pozornost (nic nezbylo, všechno do mrtě snězeno a vypito), zopakuje opět restaurace Panský dům, ve čtvrtek 18.5. Po celý den dostanete zde mnoho staročeských lahůdek k jídlu i pití dle speciálního jídelního lístku a k tomu jako pozornost podniku panáka před jídlem a dezert po jídle. Stoly možno rezervovat na tel. 624 229 (předvolba Chotěboře je 0453). Dva dny předtím, v úterý 16.5. jsou v téže restauraci Drůbeží hody všeho druhu.

V uplynulém týdnu od 8.5. se tu nic zvláštního nedělo. Pravda, zasedalo městské zastupitelstvo, ale Harryho pán se tam nedostal, takže víme jen z doslechu mimo jiné, že bývalý ředitel Městské bytové správy rozeslal členům zastupitelstva dopis s šesti otázkami na svou obhajobu a našel již zastánce mezi komunisty, kteří se zajímali, proč byl vlastně městskou radou sesazen. Jinak tu panuje  překrásné počasí, v pátek se citelně ochladilo, ale obloha je stále modrá a slunce pálí, prostě léto. V pátek tu na fotbalovém stadioně byla atrakce - své kousky tu předvádělo autorodeo (to fotbalovému oddílu TJ ani trenérovi nevadilo, z toho jsou prachy). Časově to ale kolidovalo s hokejem, mnoho lidí sledovalo náš postup do finále doma, takže návštěva byla menší.

Harry je ostříhán! Malý prádelní koš chlupů z něj byl. Je o dva kg lehčí a tím nebezpečnější, skáče vysoko. Fotky budou v rubrice Ze života psa Harryho.

Dva nesouhlasné ohlasy na náš rozhovor s předsedou TJ Chotěboř Pavlem Hejtmánkem jsme dostali od čtenářů. První protestoval proti jeho výroku, že jediný ženský sport v Chotěboři má volejbal TJ Chotěboř, druhý se zase ohradil proti jeho výroku, že tenisový oddíl nemá vedení. Ověřovali jsme tedy, jak je to: Ano, v oddílu orientačního běhu SK Chotěboř soutěží aktivně i ženský oddíl. Ano, tenisový oddíl TJ Chotěboř má vedení, předsedou je Josef Špitálník. Tím uvádíme věc na pravou míru za Pavla Hejmánka, který patrně neměl v době, kdy nám poskytl rozhovor, ty správné informace.

Velmi nás potěšilo, že jsme do redakce nedostali žádný virus ILOVEYOU. Svědčí to o tom, že naši čtenáři a přátelé, kteří nás mají ve sých poštovních adresářích, nepodlehli vábničce a soubor s virem neotevřeli.
Virus ILOVEYOU se ovšem v Chotěboři objevil, máme několik zpráv o jeho doručení na chotěbořské adresy. Zda dotyční podlehli sugestivnímu vábení, či nikoli, ovšem nevíme.

Několik chotěbořských občanů pozorovalo v sobotu 6.5. ve 13:51 h neobvyklý světelný jev na severovýchodní obloze. Nedá se říci, že to bylo UFO, byla to jen časově krátká intenzívní světlená stopa měnící barvy. Podle rádia i zpráv na internetu to bylo pozorováno v celých Čechách. Patrně šlo o zánik posledního stupně některé rakety, v němž ještě zbylo trochu paliva, anebo to byl tzv. denní bolid. Podrobnosti a foto  najdete v tomto článku.

Pozor na počítačový virus ILoveYou ! Šíří se e-mailem jako příloha k dopisu.
Nespouštějte žádný neznámý exe soubor, který dostanete poštou!
Nevýhoda tohoto viru je, že je tam napsané I Love You, takže si to každý určitě otevře, aby zjistil, kdo ho vlastně miluje.

Co dělat, když v mailové schránce objevíte zprávu s předmětem ILOVEYOU

1. Okamžitě zprávu odstraňte, neotvírejte ji, když už ji otevřete, neotvírejte přílohu Love-Letter-For-You.txt s příponou .vbs
2. Smažte zprávu i ze složky Odstraněná pošta (Deleted Items).
Detaily zde

Tento prodloužený víkend 5.-8. května stráví Harryho pán na Festivalu fantazie Avalcon 2000. Přijďte se také podívat do KD Junior, program je nabitý. Souběžně běží řada programů, přehled je vyvěšen před KD Junior.

Můj šikovný pán opět vymazal (při inovaci našeho počítače o novou grafickou kartu a instalaci nového poštovního programu) adresář s vašimi adresami.
Prosíme vás, kteří nám píštete, napište co nejdříve krátký mail, abychom měli vaši adresu.
Děkujeme.

Chotěbořská bluesrocková skupina Shout vystoupí v pátek 5.5. večer na Avalconu 2000 v KD Junior.

3.května slaví zaoblené jubileum (44) člen městského zastupitelstva, spolumajitel firmy AUCON s.r.o., ing. a mikroelektronik, bigbíťák, rocker, kytarista a zpěvák, počítačový mág, chovatel obřího psa a čerstvý zahrádkář Jirka "Utty" Uttendorfský, v autě někde na slovenských silnicích, kam ho pozdravujeme a přejeme mu všechno nejlepší, štěstí a zdraví.
Jako malý dárek jsme mu připravili (vpravo) ukázku, jak bude jednou vypadat jeho pamětní deska na zdi sídla nadnárodního koncernu AUCON Europe Inc.:

utty2404.jpg (5920 bytes)

utty2404b.jpg (14155 bytes)


Zakladateli
Aucon Eu Inc.
a
jedinému
pokořiteli
Windows 2020
vděčná
Evropská Unie

Na hlavní stránce jsme uvedli do provozu vyhledávač v dosavadním obsahu našeho listu. Takže např. chcete-li najít všechny naše články, kde se mluví o hokeji, zadáte slovo hokej a klepnete na tlačítko Hledej. Chcete-li najít sebe, zadejte jméno nebo název kolektivu.

Harryho čeká vzhledem k počasí brzké ostříhání. Pořizujeme poslední chlupaté fotky pro jeho album. Délka jeho chlupů dosáhla již 15 cm.

Alca.jpg (2139 bytes)

Na chotěbořské obloze můžete již v těchto dnech vidět první dva nové podzvukové letouny L-159 Alca české výroby, které jsou
na čáslavském vojenském letišti (4. základna taktického letectva) v běžném  provozu od 10. dubna. Poznáte je podle rovných křídel a velkého hluku.

V neděli o Čarodějnicích tu máme další rekordní teplotu: Ve 13 hodin je na našem teploměru 25 stupňů, ve 14 h bylo 26, letní modrá obloha s mraky a obvyklý vítr. Navečer přišla bouřka a déšť, ochladilo se. Ve 20.30 h neprší a venku slyšet zábavnou pyrotechniku. Mračí se to ale silně. Nakonec z toho ale nic nebylo a večer ohňů byl poklidný (co se týče počasí). O prvním máji již tak teplo není, 22,5 stupně, ale opět letní obloha a větřík.

Jak jste si možná všimli nahoře, naše redakce je připojena na internet radiem, pevnou linkou 64 Kb/s. Na rychlosti spojení je to patřičně znát. Loučíme se tedy po 3 letech s Telecomem slovy básníka:
Sbohem a šáteček. Bylo to krásné a bylo toho dost (těch peněz, co jste z nás vycucali).
Sbohem a už nikdy nashledanou !

Na stránkách Chotěbořského Echa č.4 se objevila báseň Blahopřání Jiřím a povídka Jiří, obě podepsané iniciálami J.P. Znovu upozorňujeme naše čtenáře, že pod značkou J.P. se v Echu neskrývá Harryho pán a nemá tedy s těmito výtvory nic společného.

Bývalá pekárna v Chotěboři je prodána. Podle sdělení Standy Šípa z firmy Chovprodej - Jindřich Šíp ji koupila jejich firma (od pekáren Delta, které zdejší pekárnu zrušily, aby lépe využily tu v Brodě Havlíčkově, a proto nemají zájem, aby zde pekárna fungovala) a zřídí v něm výrobu krmných směsí. Firma děkuje za pomoc panu Douchovi z realitní kanceláře Vysočina za pomoc při získávání objektu.
Harryho pozn.: Křupavé rohlíky jsme s mým pánem nejedli ani nepamatujeme a asi hned tak jíst nebudeme (jestli jsou někde k dostání jiné než gumové, napište nám to). Sbohem nadějím. Ale krmení pro němé tváře je taky potřebné, ne?

Nahlédněte k sousedům: zdirec-ikona.gif (908 bytes) (klepněte na ikonu)

Městská rada projednala převod Zimního stadionu na město a uložila zadat architektovi zpracování studie zastřešení včetně tribun a příslušenství (jako je časomíra či osvětlení). Architekt bude vybrán dle zákona o zadávání veřejných zakázek.

Kino je možné si pronajmout k veřejné akci. Městská rada stanovila cenu 800 Kč a podmínky pro pronajímatele. Školy, KD Junior a jiné organizace to mají zdarma, budou-li pořádat akci pro děti nebo mládež.

Takto propaguje v těchto dnech MF idnes chotěbořskou info stránku CHnet :
(Znáte tuto stránku? Je koncipována tak, aby vám sloužila denně jako vstup na internet)

Co najdete na webu?
CHnet-městský info systém Chotěboř
Městský informační internetový systém a zároveň portál pro vstup na internet
otevřít web
Za úterý povelikonoční naše počitadlo zaznamenalo 245 čtenářů! Děkujeme všem za čtenářskou přízeň, vrátili jste nás do dob minulých komunálních voleb, kdy tento denní počet čtenářů byl běžný.

O Pomlázce odpoledne bylo ještě 21 stupňů, ale večer začala teplota rychle klesat, až na 13 stupňů. V úterý ráno tu drobně prší, je zataženo a 12,5 stupně. To není dobré pro právě rozkvetlé stromy...

Už nám kvete zahrada.

jaro.jpg (16913 bytes)

Veselejší je pohled koncem dubna z okna naší redakce, už to všechno kvete.
Jak jsme prožili velikonoce, najdete v článku na hlavní straně.

Nevídaný to pohled: Nákupní fronta za kapitalizmu!
(Tedy za toho českého.)

fronta.jpg (14846 bytes)

Snímek pořízen před velikonoci, z nákladního auta, před nímž čekalo asi 30 lidí, se prodávala chlazená drůbež.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet