Harryho Poslední Novinky

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry
tato rubrika je doplňována průběžně celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)
Novinky z minulého čísla zde
Novinky z předminulého čísla zde

Upozornění čtenářům našeho listu:
Od 1.dubna
zavádíme Povinné Předplatné pro všechny čtenáře našeho listu. K tomuto smutnému kroku nás vede vyděračská politika papírnických monopolů a naší tiskárny (inkoustové). Režijní náklady na papír a inkoust neustále rostou. Věříme, že náš krok pochopíte.Od 1.dubna vždy, když si budete chtít přečíst náš list, klikněte na obrázek Harryho v záhlaví našeho listu. Objeví se vám okno IPB banky s naším účtem. Pomocí svého elektronického podpisu (parlament jej právě přidělil každému občanu ČR, najděte si jej na jeho webu) vložíte na náš účet 50 haléřů (zaváděcí cena) a tím si předplatíte přečtení denního vydání. Kdo tak neučiní, tomu Harry i se svými nowinami zmizí z obrazovky za kopečky. Můžete si však také předplatit četbu podplacením Harryho. V tom případě pořiďte v prodejně potřeb pro zvířata U Šípů pytlík krmení Jappy Nutrition Complete (0,5 kg) a jdouce okolo našeho plotu, opatrně jej vhoďte za plot tak, aby vás Harry viděl (ale nemohl kousnout) a mohl si vás poznamenat. V tom případě máte předplaceno na 1 měsíc. Děkujeme za pochopení.

V redakci :

V Chotěboři a okolí : 

S chotěbořským básníkem Lubošem Radilem (jenž v blízké době vydá další sbírku s názvem Proroci) jednal 4.4. Harryho pán o zřízení stálé literární stránky našeho listu.

V úterý 4.dubna večer se přes Chotěboř přehnaly tři pořádné frontální bouřky s přívalovými dešti velké vydatnosti, ta poslední dokonce s kroupami centimetrové velikosti. Po bouřce jich bylo v centru města tak 2 cm a vydržely delší dobu. Fotky budou v rubrice Fotonovinky. Ve středu poránu je klidno, docela teplo 12,5 stupně, po roztrhání mlhy bude asi pěkně.

Čekali jsme větší honičku o to, kdo bude 25000. čtenář našeho listu. Proběhlo to poklidně v úterý v časném dopoledni a trefovali se jen tři čtenáři, dva z Chotěboře a jeden z Hlinska. Podrobnosti přineseme v článku.

Články do našeho listu, které jste nám v březnu poslali budeme nyní postupně umisťovat. Omlouváme se za zpoždění, způsobené neúčastí Harryho pána na práci redakce v druhé půli března (Harry byl na všechno sám).

Perfektní fór jsme se dočetli 4.4. v Novinách Vysočiny. Pamatujete se ještě, jak se v roce 1997 přistěhovalo 20 Rómů do bývalé školy v Heřmani (obec Jeřišno)? Nyní se ukázalo, že školu pro ně tehdy koupila jejich radnice z Českého Meziříčí, aby měli kde bydlet. V loňském roce jim ji prodala za 2 Kč (slovy dvě Koruny české), načež oni ji střelili obecnímu úřadu v Jeřišně za 500 tisíc (slovy půl milionu Kč). Zdá se vám to jako aprílový žert redakce? Nu, není to žert, byl to kšeft jako bejk. Aprílově působí i věta z článku, že obecní úřad v Jeřišně dal nyní budovu opravit a dodavatelská firma má nejvíc práce s okny...

Paní MUDr. Barbora Nejedlá, o jejímž pracovním úrazu píšeme níže, již ordinuje, ač musí chodit o berlích. Znovu jí přejeme brzké uzdravení. Její obětavost je skutečně obdivuhodná. Každý jiný na jejím místě by ležel doma a čekal, až se vše zahojí...

Všem čtenářům, kteří nám nyní píší do redakce, případně posílají své příspěvky, se omlouváme, že dostatečně rychle nereagujeme a většinou ani neodpovídáme.
Druhá polovina března je totiž tradičně pro Harryho pána nejvíce pracovně zatíženým obdobím roku.
Pokud se nám to nepodaří dříve, rozhodně vám odpovíme po prvním dubnu (už aby tu byl !).

Kuriózní a jistě velmi nepříjemný pracovní úraz potkal známou chotěbořskou lékařku MUDr. Barboru Nejedlou, která přijela navštívit 90 letou pacientku. Paní doktorka se náhle shýbla, aby pohladila štěně tam pobíhající. V témže okamžiku zakopla dcera pacientky, jdoucí za ní, tak nešťastně, že v pádu narazila prudce hlavou do kolena lékařky. Koleno to odneslo velmi zle, paní doktorku odvezli na ortopedii s křížovým vazem, vytrženým z úponu.

bnejedla.jpg (3957 bytes)

Na našem archívním snímku z letošní hokejové sezóny vidíte paní doktorku po skončení utkání (je totiž lékařkou chotěbořských mužstev). Přejeme jí brzké uzdravení, bude nyní mnoha chotěbořským chybět!

Z různých stran dorazily do redakce výzvy šířené internetem, abychom 30. dubna netankovali benzin na protest proti jeho neustálému zdražování.
Nebudeme tankovat, nemáme totiž auto. Stále se ukazuje, že ho vůbec nepotřebujeme. Nemusíme tak krmit penězi benzinové giganty i stát, který jim svými daněmi pomáhá hnát ceny ke 30 Kč.
Zkuste si někdy spočítat, kolik peněz navíc byste rázem měli v domácnosti, nebýt auta v garáži, a co by se za to dalo pořídit.
V každém případě doporučujeme našim čtenářům zachovat se dle výzvy. Avšak pochybujeme, zda to bude něco platné.

pivslav1.jpg (7205 bytes)

Níže píšeme stručně o Pivních slavnostech v Panském domě. Na tomto záběru se hosté stojící na stolech těší na erotické vystoupení tří dívek... Další fotky najdete v rubrice Drby z vrby.

Otázka pro starostu města ing. Zdeňka Stejskala: Je reálné v letošním roce těch 5 milionů, co jste dnes schválili, prostavět?
Odpověď: "Já věřím, že ano. Dokončujeme majetkoprávní jednání s HC Chotěboř. Projekční práce na takovou typizovanou stavbu, jako je zastřešení ZS, nebudou trvat dlouho. Pak se bude moci začít stavět."

Na zastřešení Zimního stadionu schválilo v pondělí městské zastupitelstvo plných 5 milionů Kč, pro letošní rok, ačkoli v původním návrhu bylo 2,3 mil. Překvapivě hladce schválilo celý navržený rozpočet. Jak je už obvyklé mnohem více diskuzí bylo kolem prodeje městských pozemků a dalších majetkových záležitostí. Podrobnosti přineseme ve zvláštní reportáži.

V naší stálé rubrice Odkazy na www stránky v Chotěboři najdete další chotěbořské  firmy, které právě vstoupily na internet. Je to Mgr. Jan Smejkal, překladatelské služby z a do němčiny a M&V Technik s.r.o., výrobce manipulátorů. Jsme rádi, že firmy nám samy dávají vědět a vyzýváme ostatní firmy a jednotlivce, nezapomínejte na nás, jakmile uvedete své stránky v život, ihned vaši adresu zveřejníme a zajistíme vám tak první čtenáře!

V tichosti vstoupil ve středu 15.3. v platnost nový Tiskový zákon, okolo jehož znění byl před časem velký humbuk. Ujišťujeme naše čtenáře, že i nadále má každý u nás kdykoli volné místo na svou odpověď, zpřesnění či doplnění, jestliže se cítí dotčen fakty v našem listě uvedenými. Právo na odpověď totiž nový zákon zavádí, ale my jej ctíme od založení našeho listu.

Ve sloupci Odkazů, rubrika Podnikatelské, najdete na naší hlavní stránce nové užitečné odkazy na Obchodní rejstřík, Rejstřík úpadců a Evidenci znalců a tlumočníků.

V pondělí 20.3. ráno: plno sněhu, klidno, mínus 4,5 stupně, ale teplota pozvolna stoupá, poránu je už těsně nad nulou.

Pivní slavnosti v Panském domě proběhly úspěšně, kupodivu tam bylo i mnoho žen a dívek, naopak nebylo volné místečko, a překvapeníčka pro pány, nu... To bylo třeba vidět. Rozjaření výherci si nesli domů půllitry, ubrusy, ale i plechovky s Prazdrojem. Máme fotky, těšte se.

V pátek 17.3. ráno tu drobně ale hustě chumelí, sněhu je už 20 cm, dva stupně pod nulou. Žádné sněhové přeháňky, jak hlásí v rádiu, ale souvisle zataženo a padá furt. To je ale nadělení! Harry se raduje, už se zase může krmit sněhem, voda je nezajímavá.

Překvapení: Chotěbořské hokejové áčko skončilo nakonec přece jen třetí v 1.Vč lize! Rozhodly vzájemné výsledky minitabulky Chotěboř-Moravská Třebová -Nové Město. Novou tabulku uvedeme v rubrice Výsledky HC Chotěboř ve finále 1.východočeské hokejové ligy, jen co ji obdržíme.

Městské zastupitelstvo bude zasedat v pondělí 20.3. od 15 h v KD Junior. Mimo jiné se bude schvalovat rozpočet města na rok 2000.

Jak pokračuje věc zastřešení Zimního stadionu? Probíhají jednání vyjednavačů obou stran o způsobu provedení a majetkoprávních věcech i do budoucna. Dohodnutý návrh pak musí potvrdit městské zastupitelstvo a Valná hromada HC.

Hrozně se tu činí, máme na mysli počasí. Středa 15.3. byl aprílový den, chvíli svítilo sluníčko, chvíli chumelilo. Ve čtvrtek ráno 5 cm mokrého sněhu, skoro dva nad nulou, po 7. hodině začala vánice a teplota klesla na mínus jeden. Stále se mete, raději sem nejezděte.

Sdělení firmy Aicom Havl. Brod:
Vazeni zakaznici
Ve stredu dne 15.3.2000 v dobe dobe od 11:30 do 12:30 probehne planovana udrzba technickeho zarizeni na nasem internetovem uzlu. Omlovame se za pripadne nekolikaminutove vypadky pripojeni do internetu a telefonniho pripojeni na cislo I2000 v teto dobe.
Miroslav Fenyk, Aicom Havlickuv Brod

Zima nás nechce opustit, za velkého větru v noci na středu 15.3. napadl sněhový poprašek, ráno máme mínus dva a půl a zamrznul nám zámek u branky, muselo tedy sprchnout.

Čtrnáctiletá, o níž jsme vás již dříve informovali, že přišla do poněkud jiného stavu, než je v tom věku zvykem, mezitím dospěla do patnácti a nyní povila k radosti příbuzenstva a své základní školy chlapečka jménem Josef. Gratulujeme jí, všem Josefům a také hodné tetě, která bude mít Josífka v pěstounské péči a pobere příslušné sociální dávky. Dobrý to precedens...

Vypadá to, že se trhá pytel s poskytovateli připojení na internet zdarma. Dalším, který poskytuje připojení i v Chotěboři, je Contactel, jenž koupil 13.3. síť CESNET, má uzel i v Havl. Brodě a je tedy přístupný za místní hovorné v tarifu I2000 i z Chotěboře. Podrobnosti v našem článku Jak jsme vlastně v Chotěboři připojeni na internet?
(Zprávu přinášíme z důvodů objektivního zpravodajství, nikoli jako snahu o poškození dosavadních poskytovatelů.)

Na sportovní stránce začínáme zveřejňovat hodnocení uplynulé sezóny v různých sportech, konkrétně to jsou junioři HC Chotěboř, brzy bude hodnocení od žáků. Rozhovor s předsedou TJ Chotěboř Pavlem Hejtmánkem již máme, ale odjel se svými studenty na hory, takže ho nemůže autorizovat. Zveřejníme ho tedy po jeho návratu za týden.

Další várka vlny z Harryho vyčesané srsti došla od šikovné paní spřádačky  zpracovaná, takže Harryho panička bude moci pomalu (zima už je pryč) doplést svetr pro Harryho pána (o svetru jsme psali již dříve), kde se nedostávalo na jednu přednici a rukávy. Foto brzo přineseme.

Když je řeč o Harryho srsti, je po uplynulé zimě, kdy byl při velké chuti k jídlu, dlouhá již přes 10 cm. To bude na jaře stříhání!

V těchto dnech oslavuje životní jubileum - padesátku - současný chotěbořský radní, první polistopadový tajemník a poté starosta města Chotěboře, dnes jednatel první stavební s.r.o. STAVBA Havl. Brod a autorizovaný stavitel, kdysi bigbítový kytarista a zpěvák, Jirka Pavlásek.

pavlasek3.jpg (5486 bytes)

V čísle 6 našeho listu, v prosinci 1998, jsme zveřejnili rozhovor s Jirkou, v němž mj. vylíčil své životní osudy (jako student vysoké školy byl uvězněn a vyloučen ze studia za nesouhlas s okupací Československa v roce 1968). I dnes je to zajímavé čtení, doporučujeme vám si rozhovor přečíst. Jirkovi přejeme všechno nejlepší, životní pohodu, rodinné štěstí a hodně zdraví a elánu do další veřejné práce, k níž se vrátil po minulých komunálních volbách. Drž se, Jiříku!

Kouzelný mail jsme dostali od školáka Jakuba:
"Dobrý den pane Poděbratský. Moc se mi líbý vaše stránky na Internetu. S pozdravem Jakub"
Milý Jakube, děkujeme, nám se zase moc líbil Tvůj mail. Jsi šikovný, že ho umíš napsat a poslat. Jen si příště víc dávej bacha na tu zatracenou češtinu... A klidně piš přímo Harrymu, on číst umí.

Připojení na internet už i v Chotěboři zadarmo. Do sítě World Online (dříve CZ-COM) je možno se i v Chotěboři připojit bez měsíčních poplatků, za telefon po dobu připojení však budete i nadále platit nehorázné částky Telecomu (tarif Internet 2000 je sice levnější než běžné hovory, ale jen večer, a stejně je to nemravné, účtovat si přenos dat a přenos hlasu prakticky stejnými tarify). Síť má uzel v Havlíčkově Brodě, ale jednotné přípojné telefonní číslo platí i pro UTO Chotěboř a Ledeč.

Tak už to v Čechách a na Moravě chodí: Ministerstvo školství jedním vrzem povolilo Obchodní akademii v Chotěboři zavést další studijní obor na její Vyšší odborné škole (totiž řízení a zabezpečení jakosti - potřebný to obor pro vstup do EU, jde o zavádění ISO norem) a zároveň jí znemožnilo ho skutečně zavést, nepovolením zvýšit kapacitu školy oproti současnosti. Tomu se říká, že koza zůstala hladová a vlk zůstal celý??? V situaci, kdy spousta maturantů je nezaměstnaná a 30 by jich tu mohlo studovat nový obor, je to rozhodnutí pozoruhodně krátkozraké...

Dostali jsme od internetové divize Sdružení "Děkujeme, odejděte!" zprávu, že "priloha s nazvem "Situace 2000" vyjde v tydeniku RESPEKT v pondeli
6.3. Vice informaci je na http://respekt.inway.cz/".

Velmi milé maily nám došly od budoucí paničky bobtailíka Arnošta, Luďky Šťastné z Českých Budějic. Děkujeme a přejeme hodně radosti ze štěněte.

A opět připadlo trochu sněhu, ze soboty na neděli 5.3., k ránu sice byly -4 stupně, ve dne se drží teplota okolo nuly.

Kontaktní centrum Oblastní Charity je otevřeno od 1.března ve 2.patře budovy Sdružení ambulantních lékařů (bývalá poliklinika). V pondělí a středu od 10 do 11.30 a od 12.30 do 14 hodin lze získat informace o působení Charity, např. o pomoci maminkám v nouzi nebo možnostech adopce na dálku.

Takto v těchto dnech propaguje náš list internetová MF idnes:

Co najdete na webu?

Chotěbořský Courier Harry
Bobtail Harry Vám nese nowiny pro Chotěboř a okolí (regionální noviny)

otevřít web

Náš počítač správně zaznamenal přestupný 29.únor. Se značkou Triline jsme spokojeni. Po 4 létech neustálé práce již pomalu dosluhuje, do roka musíme pořídit nový, asi opět Triline.

Po skončení hokejové sezóny je čas také na jiné sporty, přivítali jsme nabídku předsedy TJ Pavla Hejtmánka na rozhovor, který uveřejníme kolem 10.3.

Stále vám dlužíme několik slíbených článků a hodně nových fotek. Máme to všechno už v počítači, ale kde vzít čas na úpravu do HTML na internet? Dočkáte se postupně v březnu.

Již podruhé tu napadl v noci na čtvrtek 2.3. sníh na zcela holou krajinu. Je ho tak 3 cm, ranní teplota mínus jeden stupeň ukazuje, že dlouho nevydrží.

Akce Miss Aerobic Tour v Chotěboři se zúčastnilo na 700 lidí! Dne 5. března můžete v rekonstruované sokolovně vidět Aerobik Show X, začátek v 9.30 h.

28.2. se zúčastnila 18letá Romana Musilová, dcera ing. Nadi Musilové z odboru život. prostředí MěÚ, soutěže "Miss Hradecka", kde zvítězila a ještě získala titul Miss Press. Gratulujeme! Na její fotografie se můžete podívat na stránkách uměleckého fotografa Jadrana Šetlíka. Soutěže se účastnilo 150 dívek, ve finále 15, soutěžily v rozhovoru, volné disciplíně, módní přehlídce a promenádě v plavkách.

Kandidáti na senátora, zmínění níže, se zviditelňují. Zatímco Milan Bičík uspořádal tiskovku, na níž prohlásil, že není zvyklý slibovat, co nemůže splnit, tak Miroslav Šlouf zavítal do TJ Jiskra Havl. Brod a sehnal sponzora pro její fotbalový oddíl, shlédl závody v moderní gymnastice, pochválil co se dalo a slíbil TJ v rámci svých možností pomoc. Petr Pithart zase pořádal ve ždírecké pile setkání senátorů a státních úřadníků o vstupu zahraničních firem do podnikání v ČR a pochválil rakouskou firmu, která pilu vlastní.

Jsou již známi kandidáti na senátora za volební obvod Chrudim + Havl. Brod. Za KDU-ČSL kandiduje dosavadní senátor Petr Pithart, za KSČM havlíčkobrodský učitel Milan Bičík (neuspěl v posledních parlamentních volbách, tak to zkouší zde), za ČSSD Zemanův poradce Miroslav Šlouf. Posledně jmenovaný byl nyní ministrem vnitra Grulichem obviněn z pokusů o ovlivňování personální politiky ministerstva vnitra. O Šloufovi je známo, že byl vyšším komunistickým funkcionářem. V KSČ byl ostatně kdysi před r.1969 i Pithart, takže milí voliči, máme skutečně na výběr! Kohopak postaví ODS? Prý člena rady TV Petra Štěpánka, který se od předešlých kandidátů liší dlouhými vlasy a mladistvým vzhledem.

V sobotu 26.2. v Nové Vsi u Chotěboře rokovala okresní konference sociálních demokratů. Volil se nový okresní výbor a jeho předseda. Tím se stal 28 letý Zdeněk Chlad z Ledče n.S. Do 9 členného okresního výboru byl zvolen i bývalý předseda Jiří Nekvapil a chotěbořský předseda Milan Stránský.

Městské nebo řemeslné trhy, osvobozené od poplatků pro prodejce a povolené na náměstí, se letos budou konat 19.5., 25.8., 20.10. a 15.12. Trhy pořádá Obecní živnostenský úřad spolu s Městskou policií.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet