Harryho Novinky budou nyní svižnější.
Radiové datové připojení naší redakce na internet
zajišťuje
Aicom - Aleš Bacík
aiclogo.gif (3308 bytes)
Harryho Poslední Novinky

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry
tato rubrika je doplňována průběžně celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)
Novinky z minulého čísla zde
Novinky z předminulého čísla zde
Pro unavené čtenáře je tady Úplně poslední stránka internetu
Nezapomeňte, že na hlavní stránce pod rubrikou Nejnovější články najdete nové rubriky,
Harrymu zavonělo na internetu a Co dnes četl Harry u snídaně.
Také připomínáme novou Literární přílohu našeho listu

V redakci:

V Chotěboři a okolí:

Jak jste si možná všimli nahoře, naše redakce je připojena na internet radiem, pevnou linkou 64 Kb/s. Na rychlosti spojení je to patřičně znát. Loučíme se tedy po 3 letech s Telecomem slovy básníka:
Sbohem a šáteček. Bylo to krásné a bylo toho dost (těch peněz, co jste z nás vycucali).
Sbohem a už nikdy nashledanou !

Na stránkách Chotěbořského Echa č.4 se objevila báseň Blahopřání Jiřím a povídka Jiří, obě podepsané iniciálami J.P. Znovu upozorňujeme naše čtenáře, že pod značkou J.P. se v Echu neskrývá Harryho pán a nemá tedy s těmito výtvory nic společného.

Bývalá pekárna v Chotěboři je prodána. Podle sdělení Standy Šípa z firmy Chovprodej - Jindřich Šíp ji koupila jejich firma (od pekáren Delta, které zdejší pekárnu zrušily, aby lépe využily tu v Brodě Havlíčkově, a proto nemají zájem, aby zde pekárna fungovala) a zřídí v něm výrobu krmných směsí. Firma děkuje za pomoc panu Douchovi z realitní kanceláře Vysočina za pomoc při získávání objektu.
Harryho pozn.: Křupavé rohlíky jsme s mým pánem nejedli ani nepamatujeme a asi hned tak jíst nebudeme (jestli jsou někde k dostání jiné než gumové, napište nám to). Sbohem nadějím. Ale krmení pro němé tváře je taky potřebné, ne?

Nahlédněte k sousedům: zdirec-ikona.gif (908 bytes) (klepněte na ikonu)

Městská rada projednala převod Zimního stadionu na město a uložila zadat architektovi zpracování studie zastřešení včetně tribun a příslušenství (jako je časomíra či osvětlení). Architekt bude vybrán dle zákona o zadávání veřejných zakázek.

Kino je možné si pronajmout k veřejné akci. Městská rada stanovila cenu 800 Kč a podmínky pro pronajímatele. Školy, KD Junior a jiné organizace to mají zdarma, budou-li pořádat akci pro děti nebo mládež.

Takto propaguje v těchto dnech MF idnes chotěbořskou info stránku CHnet :
(Znáte tuto stránku? Je koncipována tak, aby vám sloužila denně jako vstup na internet)

Co najdete na webu?
CHnet-městský info systém Chotěboř
Městský informační internetový systém a zároveň portál pro vstup na internet
otevřít web
Za úterý povelikonoční naše počitadlo zaznamenalo 245 čtenářů! Děkujeme všem za čtenářskou přízeň, vrátili jste nás do dob minulých komunálních voleb, kdy tento denní počet čtenářů byl běžný.

O Pomlázce odpoledne bylo ještě 21 stupňů, ale večer začala teplota rychle klesat, až na 13 stupňů. V úterý ráno tu drobně prší, je zataženo a 12,5 stupně. To není dobré pro právě rozkvetlé stromy...

Už nám kvete zahrada.

jaro.jpg (16913 bytes)

Veselejší je pohled z okna naší redakce, už to všechno kvete.
Jak jsme prožili velikonoce, najdete v článku na hlavní straně.

Nevídaný to pohled: Nákupní fronta za kapitalizmu!
(Tedy za toho českého.)

fronta.jpg (14846 bytes)

Snímek pořízen před velikonoci, z nákladního auta, před nímž čekalo asi 30 lidí, se prodávala chlazená drůbež.

Další velikonoční pozdravy nám zaslali Mgr. Jana Chržová, Roman Roun, Standa Šíp a Mirek Stehno. Děkujeme!

26000. čtenářem našeho listu byl Tomáš Bačkovský z Chotěboře, toho času na doktorandském studiu na Univerzitě Pardubice. Zdravíme ho, děkujeme za čtenářskou přízeň a přejeme úspěšné zakončení študií.

V sobotu 22.dubna ráno rozkvetly v Chotěboři třešně, o týden dříve, než je obvyklé. V neděli za krásného ale větrného počasí rozkvetla u nás višeň a hrušeň. Pomlázkové ráno je opět pěkné, vítr však sílí.

Přiletěli čápi
a poránu je možné je zahlédnout vysoko nad městem.

Pro všechny, kdo se o Velikonocích chystají do Chotěboře:
Je tu krásně, odpoledne nad dvacet stupňů, klidno, jen obloha je špinavá a letadla není vůbec vidět....

Zvláštní večer jsme zažili v Chotěboři ve středu 19.4.
V celém městě se totiž nerozsvítilo veřejné osvětlení (v domech naštěstí elektřina jde, i když na druhou stranu, kdyby nešla ani tam... Chotěboři totiž stále chybí do 10 tisíc obyvatel asi 50 nových občánků...). Bylo by to skvělé pro astronomické pozorování, ale jako napotvoru je zataženo. Z okna je kouzelný pohled do města. Tma jako v p..... (v Neffově románu Tma). Pozdě večer se některé ulice přece jen rozjasnily, co bylo pak, nevíme, šli jsme spát.

Přesně 14 dní poté, co jsme uvítali 25 tisícího čtenáře, je tu již 26 tisící.
Nevíme, kdo to byl v úterý 18.4. v 17 hodin, víme jen (podle záznamů sledovacího serveru Navrcholu.cz), že přišel ze serveru kolej.upce.cz, jenž patří Univerzitě Pardubice. Patrně nějaký chotěbořák tam studující. Prosíme ho, aby se nám ozval mailem.

První velikonoční pozdrav dorazil do redakce od Mgr. Huberta Macků:

easter.jpg (6623 bytes)

Děkujeme a přejeme též !

Nejen sportovci šíří dobré jméno Chotěboře. Slávu své škole, čest svým schopnostem a potěšení rodičům a učitelům dělají také studenti a žáci svými výkony v různých vědomostních soutěžích. Harryho pán, kdysi učitel M+F a v té době člen Jednoty čs. matematiků a fyziků, sleduje každoročně výkony chotěbořských studentů v matematických a fyzikálních olympiádách.

On i Harry jsou velmi rádi, že mohou zde jmenovat
úspěšné žáky / studenty, kteří získali 1. místo:
- v okresním kole Pythagoriády 7. tříd ZŠ a sekund gymnázií Lucie Motlová a Jiří Tůma, oba z Gymnázia Chotěboř,
- v okresním kole matematické olympiády v téže kategorii Michal Šemík ze ZŠ Smetanova ul.

Rádi jmenujeme i ty, kteří v těchto soutěžích získali další přední místa:
již jmenovaný Michal Šemík v Pythagoriádě 3.místo, Jan Stratil z Gymnázia Chotěboř 2. místo a Jiří Polívka ze ZŠ Smetanova 3. místo v okr.kole matematické olympiády pro 6.tř. ZŠ a primy gymnázií, Adam Ander zase získal 2. místo v téže soutěži pro 8.tř. ZŠ a tercie gymnázií.
Soutěže se konaly 6. a 12.dubna. Škoda jen, že nemůžeme obdobně jmenovat úspěšné chotěbořské v olympiádách fyzikálních.
Všem jmenovaným gratulujeme a vítězům na 1. místech vzkazujeme, že se příští týden dočkají malého překvapení od naší redakce a firmy JP Data Systems.

Nevěříme svým očím: V úterý 18.4. v 10:15 máme na teploměru 22,4 stupně! V 11 hodin již teplota klesla na 20,5. Odpoledne pošmourno, žádné velké teplo.

Na Harryho přišlo jaro.

harryjaro.jpg (12061 bytes)

Neustále loudí na paničce a málo žere.
(U Harryho pána je tomu opačně.)
(Tedy, mám na mysli, že nemá jaro, nikoli to, co si myslíte vy !)

 

 

 

Finále soutěže Miss Vysočina ve Žďáru n. S. dopadlo pro náš okres bledě, obě zástupkyně okresu, Romana Musilová z Chotěboře a Dagmar Bláhová z Brodu Havlíčkova, nezískaly žádný z rozdělovaných titulů.
Misskou Vysočiny se stala Kateřina Šilhavá z Třebíče, 1. vícemiskou je Barbora Zuchová z Kunštátu (odtamtud pocházel rod Jiříka z Poděbrad) a 2.vícemiskou je Ivana Kadlecová z Nového Města na Moravě (Harryho pán je přesvědčen, že šlo o převlečeného Ivana Kadlece z Chotěboře, známého žertéře Arnolda).
Rozdělovaly se ještě další tituly, aby se dostalo na více kandidátek. Sama Miss Šilhavá dostala ještě od čtenářů Cesty Vysočiny titul Miss Tip. Eva Prokopová z Jihlavy má Miss Press od novinářů (my nehlasovali!) a Miss Sympatie dostala od domácího publika pochopitelně domácí Renata Vaculíková.
Přesto gratulujeme Romaně Musilové k postupu do finále. Krátce předtím se stala Miss Hradecko, a to není špatné, že? Ostatně, jak to chodí na Missích soutěžích je dobře známo.

Pokud přijmete názor, že do okolí Chotěboře patří i planeta Mars, podívejte se na následující foto:

moc2_msss_m08_polar1_i1.jpg (15121 bytes)

Snímek z okraje jižní polární čepičky Marsu pořídila sonda Mars Global Surveyor a má rozlišení 12 metrů. Neuvěřitelné!
Foto NASA/Malin Space Science Systems

Čtenáři se táží, proč naše počitadlo ukazuje o 5 tisíc více než vedlejší počitadlo Toplist. Příčina je jednoduchá: Na server Toplist se dostane impuls málokdy, prostě vás mnohdy jako čtenáře vůbec nezaregistruje. A to je prosím sledovací server a má automaticky registrovat každého čtenáře! Schválně si všimněte, kolikrát se vám ikonka Toplistu nezobrazí, když vyvoláte hlavičku našeho listu...

V sobotu jsme tu měli krásný jarní den s modrou oblohou a 17 stupni, neděle rovněž pěkná, ale o dost chladnější.

V pátek 14.4. v 17 hodin byl pro veřejnost otevřen nový Pivní bar U hráze ve Sladovnické ulici (poblíž školy v Buttulově ulici). Bar laděný do irského pubu (ale ne zas moc) poskytuje hostům příjemné posezení ve zcela novém zařízení, podává se točený Gambrinus 10 a 12, lahvový Prazdroj 12, pro fajnšmekry je tu irské pivo Guiness v plechovkách, pro dámské návštěvy italská káva Giovannini. Chcete-li se pobavit i mimo stůl, máte zde šipky, fotbal a další zábavní techniku. Ochotná a rychlá obsluha je samozřejmostí. Otevřeno je denně od 13 do 05 hodin ráno. Fotky jsou v rubrikách Drby z vrby a Fotonovinky.

Na sportovní stránce našeho listu obnovujeme zpravodajství o fotbale chotěbořského áčka a přibývají tam články od našich dopisovatelů. Nezapomeňte tam nahlédnout.

Harryho pán je nyní méně pohyblivý  (no, více nebyl nikdy) a kulhá poté, co mu Harry dupnul svými 40 kg na palec u nohy, kterýžto si pak ještě dorazil o hranu dveří. Šikula, že? Horší je, že je mu teď každá bota těsná...

Halelujá!!! Všechny školy u nás budou připojeny na internet pevnou linkou jako v Evropské unii a každý student bude mít svůj e-mail!!! Toto není apríl, to tvrdil ministr školství na ČT 2, podrobnosti najdete zde.

Jak se dozvídáme z Cesty Vysočiny, okresního to týdeníku (do záhlaví si však vetkl, že je regionální), Miroslav Šlouf dosazený Milošem Zemanem za kandidáta ČSSD do senátních voleb v našem okrese (a poslušnými činovníky ČSSD posléze schválený přes odpor 30% delegátů, mezi nimiž byli i všichni chotěbořští), uspořádal nedávno tiskovou besedu. Pro redakci CV řekl, že se nenechá zastrašit ani znechutit (tato slova redakcí CV vytisknuta titulky málem palcovými na první straně) kampaní, rozpoutanou proti němu "některými médii", která ovšem bude žalovat. Nu, pokud média psala o jeho minulosti (v KSČ) a současnosti (cesta do Iráku či rejdy na vnitru např.), těžko to nazývat kampaní, to jsou fakta. Pak se ovšem média nemusejí nechat od pana Šloufa zastrašit nebo znechutit, že?

Sabina Slonková v MF Dnes 12.4. píše:
"Miroslav Šlouf, šéf poradců premiéra Zemana. V politice začínal v roce 1974 jako předseda obvodního výboru SSM Prahy 3. Později to "dotáhl" až na předsedu národního výboru Prahy 7 a poslance KSČ v České národní radě. Do ČSSD vstoupil v roce 1994. "Odešel jsem ze strany rudé do strany červené." Miloš Zeman si jej oblíbil díky jeho nápadu na volební autobus Zemák. "Mohu s klidným svědomím říci, že působím především jako politický poradce," řekl Šlouf v Českém rozhlase."

Prohlédli jsme si zase jednou webové stránky chotěbořských firem (viz náš adresář) a zjistili, že řada firem své stránky v poslední době změnila k lepšímu, jakoby jim už došlo, že je důležité býti na internetu, ale správně a úplně. Změny jsou nejen grafické, ale i obsahové. Doporučujeme prohlédnout.

S chotěbořským básníkem Lubošem Radilem (jenž v blízké době vydá další sbírku s názvem Proroci) jednal 4.4. Harryho pán o zřízení stálé literární stránky v našem listě.
Vede též jednání o stránce ekonomické, do níž by přispíval známý ředitel jedné velké chotěbořské firmy.
V této souvislosti připomínáme všem psaní chtivým čtenářům, že u nás mají vždy volný prostor ke zveřejnění svých dílek a děl. To se týká i mladých autorů, kteří zatím píší do šuplíku.

Co myslíte, je tato fotka z Chotěboře, nebo se tu ta cedule teprve objeví?:

cedulepsi.jpg (24419 bytes)
Harryho pozn.: Já to dodržuju !
Pozn. Harryho pána: Já nikoli, on chodí sám!
Foto nám zaslal Mirek Stehno, náš 25000. čtenář. Děkujeme.

Po pěkném středečním odpoledni (13 stupňů) se večer začalo ochlazovat k nule a ve čtvrtek ráno tu máme 2 pod nulou, sníh zatím žádný. V 8:30 h je už nula.

SOU technické Chotěboř má své nové webové stránky zde. Zařazujeme je do našeho chotěbořského adresáře.

V úterý 4.dubna večer se přes Chotěboř přehnaly tři pořádné frontální bouřky s přívalovými dešti velké vydatnosti, ta poslední dokonce s kroupami centimetrové velikosti. Po bouřce jich bylo v centru města tak 2 cm a vydržely delší dobu. Fotky budou v rubrice Fotonovinky. Ve středu poránu je klidno, docela teplo 12,5 stupně, po roztrhání mlhy bude asi pěkně.

Čekali jsme větší honičku o to, kdo bude 25000. čtenář našeho listu. Proběhlo to poklidně v úterý v časném dopoledni a trefovali se jen tři čtenáři, dva z Chotěboře a jeden z Hlinska. Podrobnosti přineseme v článku.

Články do našeho listu, které jste nám v březnu poslali budeme nyní postupně umisťovat. Omlouváme se za zpoždění, způsobené neúčastí Harryho pána na práci redakce v druhé půli března (Harry byl na všechno sám).

Perfektní fór jsme se dočetli 4.4. v Novinách Vysočiny. Pamatujete se ještě, jak se v roce 1997 přistěhovalo 20 Rómů do bývalé školy v Heřmani (obec Jeřišno)? Nyní se ukázalo, že školu pro ně tehdy koupila jejich radnice z Českého Meziříčí, aby měli kde bydlet. V loňském roce jim ji prodala za 2 Kč (slovy dvě Koruny české), načež oni ji střelili obecnímu úřadu v Jeřišně za 500 tisíc (slovy půl milionu Kč). Zdá se vám to jako aprílový žert redakce? Nu, není to žert, byl to kšeft jako bejk. Aprílově působí i věta z článku, že obecní úřad v Jeřišně dal nyní budovu opravit a dodavatelská firma má nejvíc práce s okny...

Paní MUDr. Barbora Nejedlá, o jejímž pracovním úrazu píšeme níže, již ordinuje, ač musí chodit o berlích. Znovu jí přejeme brzké uzdravení. Její obětavost je skutečně obdivuhodná. Každý jiný na jejím místě by ležel doma a čekal, až se vše zahojí...

Všem čtenářům, kteří nám nyní píší do redakce, případně posílají své příspěvky, se omlouváme, že dostatečně rychle nereagujeme a většinou ani neodpovídáme.
Druhá polovina března je totiž tradičně pro Harryho pána nejvíce pracovně zatíženým obdobím roku.
Pokud se nám to nepodaří dříve, rozhodně vám odpovíme po prvním dubnu (už aby tu byl !).

Kuriózní a jistě velmi nepříjemný pracovní úraz potkal známou chotěbořskou lékařku MUDr. Barboru Nejedlou, která přijela navštívit 90 letou pacientku. Paní doktorka se náhle shýbla, aby pohladila štěně tam pobíhající. V témže okamžiku zakopla dcera pacientky, jdoucí za ní, tak nešťastně, že v pádu narazila prudce hlavou do kolena lékařky. Koleno to odneslo velmi zle, paní doktorku odvezli na ortopedii s křížovým vazem, vytrženým z úponu.

bnejedla.jpg (3957 bytes)

Na našem archívním snímku z letošní hokejové sezóny vidíte paní doktorku po skončení utkání (je totiž lékařkou chotěbořských mužstev). Přejeme jí brzké uzdravení, bude nyní mnoha chotěbořským chybět!

Z různých stran dorazily do redakce výzvy šířené internetem, abychom 30. dubna netankovali benzin na protest proti jeho neustálému zdražování.
Nebudeme tankovat, nemáme totiž auto. Stále se ukazuje, že ho vůbec nepotřebujeme. Nemusíme tak krmit penězi benzinové giganty i stát, který jim svými daněmi pomáhá hnát ceny ke 30 Kč.
Zkuste si někdy spočítat, kolik peněz navíc byste rázem měli v domácnosti, nebýt auta v garáži, a co by se za to dalo pořídit.
V každém případě doporučujeme našim čtenářům zachovat se dle výzvy. Avšak pochybujeme, zda to bude něco platné.

pivslav1.jpg (7205 bytes)

Níže píšeme stručně o Pivních slavnostech v Panském domě. Na tomto záběru se hosté stojící na stolech těší na erotické vystoupení tří dívek... Další fotky najdete v rubrice Drby z vrby.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet