/ číslo 78 (prosinec II 2004)    
   počet čtenářů za tento měsíc: 

Harryho 
Poslední 
Novinky

 Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí    
 Stálá rubrika listu
Chotěbořský Courier Harry    


  Hlavní strana 

Chotěboř  

  Radniční okénko | Okénko MP | Další odkazyJídelní lístkySport | CHnet | Inzerce

  Město Chotěboř |Chotěbořské weby | Chotěboř.info | Kultura | Kino | Chotěbořské Echo |Velký Voči | Mapa ulic | Ulice

 

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí, 
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení

Harryho Aktuální odkazy

Potřebujete relaxovat, zasmát se? Zkuste tuto stránku plyšových medvídků, co umí vyskočit když upadnou...
Máte psa? A máte s ním potíže?
Navštivte tedy Poradnu pro problémové psy (a jejich pány) Rudolfa Desenského.
Moji páni však tento web nenavštěvují, protože já jsem pes zcela bezproblémový (jen pro ně ovšem :o))
Snímky z Marsu od roverů Spirit a Opportunity, uvolněné pro tisk, snímky nezpracované a panoramata a snímky 3D.
Snímky Marsu pořizované družicí Mars Express, zvláštní tím, že jsou pořízeny nikoli shora, ale "zešikma".
Máte rádi matematiku? Nebo nemáte, ale musíte ji zvládnout? Přehled matematiky na internetu najdete zde.
Web souboru Bambini di Praga: http://www.bambini.cz/bambini.phpMinulé Novinky

Předminulé Novinky
*

Harryho Archív
(včetně Harryho Novinek)

NAVRCHOLU.cz
tapeta: Železné hory (bmp 3.5 MB)     |   Harryho příspěvek do projektu YOUR SKY Jakuba Danielky    |    hokej.harry.cz
Ing. Hana Drahošová, certifikovaná účetní, člen Komory účetních,
n a b í z í  vedení podvojného účetnictví (i nevýdělečné org.), 
vedení daňové evidence, kompletní vedení mzdové agendy, zastupování na úřadech, 
kompletní zpracování daňových přiznání, účetní a daňové poradenství.

Několikaleté zkušenosti v oblasti účetnictví a daní. 
Pojištění odpovědnosti za škody je samozřejmostí.

Kontakt:
tel: 777 723 157, e-mail:
drahosovahana@tiscali.cz

Ing. Hana Stehnová
daňový poradce
č. 1054
www.stehno.cz


Harryho Poslední Novinky je nejlépe číst denně po 9:30 h, kdy jsou obvykle již umístěny nejnovější zprávy.

Nově otevřená restaurace ULITA (vedle DISKONTU) má telefon 720 136 559 a nové internetové stránky na adrese
http://ulita.chotebor.info (Zde najdete Jídelní lístek. Je tam i pozvánka na Silvestra 2004.)

*

Všem čtenářům
přejeme v roce 2005
pevné zdraví,
samé štěstí a pohodu
a vůbec všechno nejlepší!

Bobtail Harry a jeho pán,
vydavatelé
Chotěbořského Couriera


***
Výherní listina Velké vánoční soutěže Jednota OVD Havl. Brod je zde

Internetový list z Malediv (Dhivehi Observer) se zpravodajstvím o zemětřesení a fotkaminajdete zde.
BBC přinášízpravodajství a video zde.

Přejeme Vám veselého Silvestra! Přežijte ho ve zdraví a nezapomeňte, že přežít ve zdraví
by měla i naše domácí zvířata! Tak opatrně s petardami a rachejtlemi v ulicích města!

Komorní orchestr mladých se vrátil z úspěšného koncertu v Římě

  Ve čtvrtek 30.12.2004 se vrátil Komorní orchestr mladých s dirigentkou Věrou Fialovou z úspěšného zájezdu do Říma, kde koncertoval v rámci mezinárodního festivalu Velká duchovní hudba. O jejich úspěšném vystoupení a dalším programu cesty vám zítra přineseme na hlavní straně novoročního čísla našeho listu článek Jarmily Nedbalové, hospodářky, cellistky a dokumentaristky orchestru. Budou v něm další fotografie.
(31.12.)

Nové obsazení Městského úřadu 

Srážka aut a dvě těžká zranění

  Nová struktura Městského úřadu v Chotěboři, čísla dveří a telefonní linky všech pracovníků, to vše již najdete na webu města v sekci Městský úřad. Doporučujeme k nahlédnutí především všem, kdo chtějí po Novém roce úřad navštívit, protože nová struktura přinesla nejen nové obsazení některých funkcí, ale mnozí zaměstnanci mají i jiné kanceláře a telefony.
(30.12.)

  Ve středu 29.12. se v podvečer srazila u ACHP na silnici mezi Chotěboří a Bílkem dvě osobní auta. Při srážce vozů byly těžce zraněny dvě osoby, další tři byly zraněny lehce. Jeden z řidičů byl ve vozidle zaklíněn, takže jej musela jednotka profihasičů vystříhávat. Hasiči také zajistili oba vozy proti požáru a úniku kapalin a místo nehody uklidili. Na místě asistovala hlídka Městské policie, která odkláněla provoz a postarala se o psa, jenž byl v autě s lehce zraněnými, než se jeho majitel vrátil z ošetření.
(30.12.)

Armáda bude v Bílku ještě rok Kutálela auto 

Psi nemají rádi ohňostroje a petardy

  Podle informací, které naše redakce získala od dobře informovaného příslušníka Armády ČR, zůstane vojenská posádka v muničním skladu v Bílku u Chotěboře ještě celý rok 2005, takže neodejde k 1.1.2005, jak nedávno uvedly některé noviny, jejichž zprávu jsme převzali i my. Celý rok totiž ještě potrvá odvoz munice. Ten spolu s hlídáním objektů zajistí profesionální posádka, protože základní vojenská služba již byla zrušena. Je tedy ještě rok čas na úvahy o dalším využití areálu. 
(
30.12.)

  Šestatřicetiletá řidička z Chotěboře nezvládla v úterý 28.12. řízení svého vozu cestou domů v levotočivé zatáčce na mokré silnici nad Dolní Krupou. Její auto Škoda 105 vyjelo z vozovky do pole, kde se několikrát otočilo. Řidička utrpěla středně těžké zranění. Auto má značně poškozenou karosérii.
(30.12.)

  Ví to asi každý majitel čtyřnohého přítele a téměř každý se snaží svého psa ochránit před hlukem z petard, píše dnešní vydání listu HB in (já ale nenávidím jejich blýskání). Veterináři říkají, že bychom měli psa zabavit a odpoutat jeho pozornost. „Pokuste se tvářit jako že nic, nedávejte na vědomí, že i vám to vadí,“ nabádá veterinář Bohuslav Vlček z Havlíčkova Brodu. Pes prý tak zapomene na hrozící nebezpečí a je s ním mnohem jednodušší práce. Takzvané fobie se dají léčit i medikamenty, které se ale musí nasadit dříve než se objeví popisované projevy. „Psí duše je velmi složitá, má poměrně dobrou paměť, a v případě nějakých negativních zážitků si hodně věcí uchovává v mysli,“ dodává veterinář Vlček. To ovšem spoustu sobců, kterým jde jen o vlastní zábavu, nezajímá, dodávám já, pes... 
(29.12.)

Strážníci monitorují pyrotechniku a psy Odpovědi na ožehavé otázky 

Vyhláška jen na pohyb psů

  Ve středu 29.12. se strážníci MP zaměřili na soustavné monitorování pohybu lidí kolem subjektů, kde je možnost zakoupit zábavnou pyrotechniku. Pokud byl zaznamenán prodej těchto petard, tak bylo vždy zjištěno, že pyrotechnika byla pořízena lidmi staršími 18ti let. Nicméně i tyto osoby byly hlídkou MP upozorněny na správné zásady použití těchto výrobků. Také byla provedena kontrola romských občanů v ulici Dlouhá. Pokračujeme v monitorování skládky Lapíkov, aby nedocházelo k nepovolenému pohybu osob a také pravidelně hlídkujeme na sídlištích a dalších místech, zda nedochází k porušování norem týkajících se používáním již zmíněné pyrotechniky. Neustáváme ani v kontrolování osob jdoucích se svými psy a samozřejmě nenecháváme bez dohledu střed města a jeho dopravní problematiku. 
Mgr. Jiří Novotný
(
29.12.)

  Pod tímto názvem otisklo prosincové číslo Chotěbořského Echa obsáhlý článek místostarosty Milana Linharta. Abyste nemuseli čekat na uvedení Echa na webu, poskytl nám pan místostarosta text článku i pro naše noviny, za což mu děkujeme. Text najdete v naší rubrice Radniční okénko. Pan místostarosta odpovídá na dotazy týkající se Městského úřadu, městské policie a pultu centrální ochrany, infocentra, muzea a kina, školní jídelny, bytové výstavby, rekonstrukce ulic a chodníků, skládky, sběrného dvora, průmyslové zóny, letního sportovního areálu, hokeje, pečovatelské služby a zdravotnictví, jeslí a místních částí.
(28.12.)

  Uvádím na pravou míru toto: Dne 1.10.2004 nabyla účinnost Obecně závazná vyhláška města Chotěboř č. 10/2004, kterou se upravují pravidla pro pohyb psů na veřejných prostranstvích města a evidence chovatelů psů. V ten moment byla zrušena Obecně závazná vyhláška č. 2/2004 o veřejném pořádku, zajištění čistoty veřejných prostranstvích a ochraně životního prostředí a veřejné zeleně ze dne 19.1.2004, kde byl mimo jiné i čl. 3 nazvaný Pyrotechnické výrobky. Více tuto problematiku nehodlám komentovat. 
Mgr. Jiří Novotný, ředitel MP Chotěboř
(28.12.)

Starosta o investicích Novotný: Bouchat lze do 22 h 

Mladí muzikanti do Říma

  Chotěboř bude mít v příštím roce na investice asi 25 milionů korun. Zaplatí z nich některé rekonstrukce a větší opravy. Zastupitelé vyškrtali akce za více než 60 milionů a na příští rok schválili vyrovnaný rozpočet. „Nezahrnuli do něj však potřebné částky na přestavbu kina nebo školní jídelny, na něž má město schválenou dotaci státu,“ říká v dnešním regionálním vydání MF Dnes starosta Tomáš Škaryd. „Pokud se dohodneme s ministerstvem financí na dotacích, asi si otevřeme úvěr.“ Rekonstrukce málo využívaného kina na víceúčelové kulturní zařízení by stála 13 milionů. Školní jídelna je za hranicí životnosti. Přestavba a nové vybavení by stály 20 milionů, město má větší část dostat od státu. Celý článek si přečtěte zde.
(28.12.)

  Jak uvádí v dnešních Novinách Havlíčkobrodska ředitel zdejší Městské policie Jiří Novotný, "vyhláška města nezakazuje hru se zábavní pyrotechnikou na území města, pouze omezuje tuto zábavu do 22 hodin večer. Po 22. hodině by již docházelo k rušení nočního klidu." Podle jeho informací se městská policie věnuje kontrolám, kdy zjišťuje, zda se v rukách dětí neocitla zábavní pyrotechnika II. a vyšší třídy, což je v rozporu se zákonem. Přistiženým strážníci pyrotechniku zabaví a zjišťují, kdo tak nebezpečnou věc dětem prodal. Jak dále ředitel MP uvádí k oznámení v Harryho Novinkách od nejmenovaného autora, "jde autorovi dopisu o jistý způsob, jak se zviditelnit, a obsahu zprávy nepřikládá velkou důležitost a váhu. Až na detaily, kdy autor dopisu uvádí naprosto zkreslené údaje." Celý článek si přečtěte zde.
(28.12.)

  V neděli 26.12. odjel Komorní orchestr mladých z Chotěboře koncertovat do Říma. Tažení na "Svaté město" velí dirigentka orchestru paní Věra Fialová. Koncert se uskuteční v úterý 28.12. večer v  kostele Ss. Biagio e Carlo ai Catinari na Piazza B. Cairoli. Orchestr byl pozván Vyslanectvím ČR ve Vatikánu. Podrobnosti a program koncertu uvádí Jan Pavlas ve svém webu InfoBar.
(27.12.)

Nominace na Sportovce 04 Nová struktura MěÚ v Echu 

MěÚ 31.12. uzavřen

  Nominace na nejlepší sportovce Chotěboře v šesti kategoriích zveřejnila Sportovní komise Rady města. Nominaci podávaly jednotlivé sportovní kluby a oddíly, některé nenominovaly ve všech kategorích, ale jen v některých. Nominace uvádíme zde, nejlepší sportovce vyhlásí komise v lednu 2005. Na Diskuzním fóru o chotěbořském fotbalu (odkaz je na naší stránce Fotbal) již probíhá živá diskuze k nominacím fotbalistů.
(27.12.)

  Prosincové číslo Chotěbořského Echa přínáší uprostřed dvoustranu s informacemi o nové organizační struktuře Městského úřadu od 1.1.2005. Úřad bude mít 7 odborů, dva úřady (Stavební a živnostenský), tři samostatná oddělení a Městskou policii. Po Novém roce by měla být na webu města internetová mutace Echa, pak vás na ni upozorníme. Na stránce Městského úřadu na webu města zatím nová struktura uvedena není.
(27.12.)

  Městský úřad v Chotěboři upozorňuje touto cestou všechny občany, že dne 31.12.2004 bude z důvodu čerpání dovolené celý úřad pro veřejnost uzavřen.
(27.12.)

*

O Hudbě Praha v Chotěboři Faraon hraje v Losenici 

Pozdrav vzdáleným rodákům

  Na hlavní straně našeho listu najdete nový článek - recenzi na koncert a vystoupení Hudby Praha
17.12. v chotěbořské sokolovně od Michala Janáčka.
(25.12.)

  V Chotěboři se o svátcích neděje takřka nic, ale v sobotu 25. prosince je od 20 h vánoční zábava ve Velké Losenici, kde v areálu U pily zahraje chotěbořská skupina Faraon.
(25.12.)

  V těchto svátečních dnech myslíme také na naše rodáky a krajany, kteří tu s námi nejsou, zvláště na ty, co jsou v cizině, a posíláme všem pozdravy.
Ještě před Štědrým dnem nám tu přišlo silné oteplení a dnes 25.12. před polednem dosahuje teplota k + 4 stupňům Celsia.
(25.12.)

Svatá Anna: dělo se činilo Vánoční pohlednice 

Podoubraví bude mít Metropolitní síť

  V uplynulých mrazivých dnech probíhalo částečné zasněžování sjezdovky na Svaté Anně technickým sněhem - viz foto níže. Nyní leží na svahu 5-10 cm přírodního i technického sněhu. Pokud nebude vánoční obleva příliš výrazná a slibované ochlazení se skutečně dostaví, mohlo by se v Chotěboři začít lyžovat ještě během vánočních prázdnin. Sledujte snih.chotebor.info
(24.12.)

  Vám, kteří jse sem nakoukli i přesto, že dnes je Štědrý den, posíláme vánoční pozdravy, které jsme našli na internetu. Zde je multi- mediální pohlednice č. 1 a zde pohlednice č.2. Pokud se vám líbily, další najdete zde.
Krásné vánoce!

(24.12.)

  V úterý 21. prosince zasedala valná hromada Svazku obcí Podoubraví, která mj. schválila rozpočet Svazku na rok 2005. Z jeho výdajové položky vyplývá, že Svazek v příštím roce objedná projektovou dokumentaci na Metropolitní síť Podoubraví za 400 tisíc Kč. Je to první krok k jejímu vybudování. Celkové výdaje Svazku budou 430 tisíc a protože příjmy budou vyšší, Svazku zbyde 205 tisíc jako rezerva. Mezi výdaji je také příspěvek na soutěž Miss Podoubraví ve výší 15 tisíc Kč.
(23.12.)

Romanova Vánoční píseň 

Petardy a pyrotechnika

  Roman Juránek nám jako každý rok poslal PF (díky Romane) a k němu přiložil svou nahrávku vánoční písně Bílé vánoce. Neodolali jsme a nahrávku poskytujeme i vám, kteří máte v PC přehrávač mp3. Nahrávka má 1,20 MB a stáhnout si ji můžete zde.
Roman k ní připsal: "Zdravím Vás a přeji Vám vše nejlepší o těchto Vánocích a v Novém Roce 2005. V příloze Vám zasílám tzv. "Christmas song", který jsem pro Vás vlastoručně nahrál a nazpíval s myšlénkou na vše nejlepší pro Vás a Vaše blízké. Ať tklivá melodie této písně vytrhne Vás ( i Vaše nejbližší ) z pracovního tempa a dá Vám zavzpomínat na chvíle, kdy Vánoce byly pro Vás svátky nejradostnějšími. Nemyslete již na to, že v pondělí musíte opět do práce dodělat uzávěrku či jiné resty! Ponořte se do Vánoční nálady, na vše se již vykašlete a jděte domů, ke svým blízkým! Ke stromečku!"

(23.12.)

 

Na doporučení redakce
autor tohoto příspěvku
jeho text stáhl,
protože uznal, že se mýlil
a nevěděl, že vyhláška města
č. 2/2004 byla zrušena
a její část o zábavné pyrotechnice
již tedy neplatí.
(29.12.)

Rada města řádně zasedala: Ohňostroj bude za 50 tisíc 

Krádež počítače

  V pondělí 20.12. zasedla řádně Rada města Chotěboře a schválila řadu usnesení, která si budete moci v kompletu přečíst zde. My pro vás vyjímáme: Rada města jmenuje paní Blanku Nikodemovou, bytem Bílek 75, Chotěboř, předsedkyní sociální komise Rady města Chotěboř, na základě doporučení sociální komise. Rada města bere na vědomí přijetí finančních darů ve výši Kč 49 500,-- na základě usnesení RM č. 625 z 29.11.2004. Prostředky budou použity na pořádání ohňostroje dne 1.1.2004. V návaznosti na přijetí a použití darů bude provedena změna rozpisu rozpočtu. Rada města projednala a schvaluje smlouvu o dílo na technické provedení ohňostroje dne 1.1.2005 na náměstí T.G.Masaryka v Chotěboři, uzavřenou s paní Danou Niklovou. Rada města schvaluje dohodu o splátkách splatného dluhu se společností AGROSPOL Počátky, s.r.o. v předloženém znění.
(22.12.)

  Podle oznámení mluvčí Policie ČR v pondělí 20. 12. v době okolo 13.30 dosud neznámý pachatel odcizil z neuzamčené kanceláře v objektu firmy UNSTAV v Chotěboři notebook. Majiteli způsobil škodu v hodnotě nejméně 40 000 Kč.
(22.12.)

Stačilo přeladit kousek vedle Přituhlo jen nakrátko 

Firemní turnaj

  Před několika dny jsem se tu zmínil, že máme opět problémy s odesíláním souborů do našich novin. Vyvolalo to krátkou diskuzi o příčinách toho v našem Diskuzním fóru. Kdyby se můj pán vykašlal na diskutování a hned zavolal našemu providerovi, stalo by se to, co se stalo, když tak konečně včera učinil. Majitel firmy, která nás připojuje radiem, osobně zkontroloval situaci a během půl hodinky to vyřešil z Brodu na dálku. Stačilo trochu přeladit náš kanál v pásmu 2,4 GHz a hned to zase šlape jak malované. Takže měl pravdu můj pán, když tvrdil, že v Chotěboři začíná být radiově husto, takže nás někdo rušil svým signálem...
(21.12.)

  V úterý ráno v 7 hodin, kdy bývá mráz největší, nám teploměr ukázal -9,4 stupně Celsiova, což je zatím největší letos naměřený mráz (to nám zase ukazuje paměť Max-Min teploměru). Ale na Štědrý den už má prý být zase nad nulou... Škoda.
(21.12.)

  Pozor, něco pro zaměstnance těchto firem: Nate, Tenez, GCE, Interlignum, CHS Služby, Plechtechnik, Zedníci Novotný a Plynaři. Vaši kolegové budou opět hrát již 4. ročník turnaje chotěbořských firem v hokeji, v pondělí 27.12. po celý den. Podrobnosti jsou na naší stránce hokej.harry.cz.
(21.12.)

Úspěšná výstava Vánoční Echo ZŠ Smetanova má renovovaný web

  Téměř šest stovek malých roztomilých ušáků se v sobotu sešlo v Chotěboři na největší celostátní výstavě zakrslých králíků. Chlupáči šampióni se zde utkali o několik titulů a řada dalších zde také čekala na své nové majitele. Tento druh králíků je v posledních letech velice oblíbený, a že tato obliba mezi lidmi rozhodně neupadá, svědčila nejen divácká účast, ale hlavně účast vystavovatelů. „Jsou to jak mazlíci, tak jsou oblíbeni i po té chovatelské stránce, protože jsou velmi krásní,“ říká Jindřich Šíp, nadšený chovatel a pořadatel výstavy, v dnešním regionálním vydání MF Dnes, kde si celý článek přečtěte zde.
(20.12.)

  V úterý 21.12. vychází vánoční číslo Chotěbořského ECHA. Naleznete v něm podrobný přehled vánočních akcí, rozhovor se šéfredaktorem Stanislavem Pavlíčkem a se zastupitelem Michalem Jakešem, zástupcem ředitele Gymnázia. V rozsáhlém článku „Odpovědi na některé ožehavé otázky“ se dozvíte, co se letos na radnici událo a proč. Nepřehlédněte anketní lístek, na kterém se můžete vyjádřit k prvnímu ročníku ECHA v jeho nové podobě.Dále se v ECHU dozvíte něco o novém složení Rady kraje a naleznete i dvě nové rubriky: odpovědi na dotazy čtenářů a první díl seriálu o obecní samosprávě.  (20.12.)

  Od pátku 17. 12. 2004 jsou k nahlédnutí na adrese www.sch.cz nově upravené
stránky ZŠ ve Smetanově ulici. Navštivte nás. Vaše "Smetanka". (autor článku a foto Mgr. Dagmar Fialová)
(19.12.)

Opatrně! Podařený večer v sokolovně 

Že by sprejer?

  Chodci opatrně! Jen co napadne sníh, už se množí nehody. Jednou z nich byl lehký střet osobního vozidla s chodkyní, která vstoupila do vozovky na přechodu na náměstí. Na místě korigovali provoz strážníci. Zda z nějaké strany došlo k zavinění budou řešit kolegové z dopravky.
Jiří Novotný, ředitel Městské policie.
(18.12.)

  Včera večer v sokolovně v Chotěboři vystoupila skupina HUDBA PRAHA. Jako předskokan se představily "žáby" z Chotěboře CZECH FROGS, které se určitě líbily. Koncert Hudby Praha se lehce protáhl do druhého dne. Zazněly písně prastaré, staré, novější i nové. V sále panovala skvělá nálada a návštěvníci koncertu odcházeli spokojeni. Děkujeme všem. 
Komár.
Harryho pozn.: Od Martina Koláře a Michala Stehno jsme dostali fotky, které uvádíme na zvláštní stránce zde.
(18.12.)

  Ve čtvrtek dostala hlídka Městské policie Chotěboř zprávu z jedné chotěbořské drogerie, že tam mají zloděje. Strážníci na místě prolustrovali mladistvou osobu, která odcizila autolak. Po prošetření důležitých indicií ve spolupráci s obvodním oddělení PČR byla věc vyřešena na místě v blokovém řízení.
Protože se blíží vánoční čas, zaměřují se také strážníci na namátkové kontroly v okolí chotěbořských lesů a monitorují, zda si někdo neoprávněně odnáší nějaký jehličnan domů.
Byly zpřísněny kontroly v ulici Dlouhá, kde v současné často době dochází k volnému pobíhání psů. Jedná se hlavně o bílého psa (zvaného Marcela) a štěně ovčáka. Již několikanásobně byli jejich romští majitelé osloveni a několikanásobně sankcionováni.
(17.12.)

Vánoční turnaj v malé kopané Armáda odchází z Bílku o Silvestru

  SOU technické Chotěboř pořádá každoročně několik sportovních akcí pro mládež. V úterý 14.12.uspořádalo SOU již VIII: ročník turnaje v malé kopané pro žáky Základních škol regionu Chotěboř a Havl.Brod. Zúčastnilo se 8 družstev ZŠ,které byly rozděleny do dvou skupin. Po kvalifikačních utkáních se mezi sebou utkala vždy dvě družstva,která se umístila ve skupinách na stejných místech.Celkem se zúčastnilo turnaje 80 hráčů. Výsledky turnaje: O 1. a 2. místo ZŠ Krucemburk - ZŠ Havlíčkova Borová 4:1. O 3. a 4. místo ZŠ Maleč - ZŠ Habry 9:1. O 5 a 6 místo ZŠ Smetanova Chotěboř - ZŠ Buttulova Chotěboř 4:0. O 7.a 8. místo ZŠ Ždírec - ZŠ Vilémov- 5:1. Vítěz turnaje, družstvo ZŠ Krucemburk, vyhrálo zcela zaslouženě,protože zvítězilo ve všech zápasech. K vysoké sportovní i společenské úrovni turnaje přispěli samotní hráči,kteří bojovali čestně za svoji školu a perfektní příprava ze strany organizátorů - učitelů a žáků SOU pod vedením učitele Tv Františka Dobrého. Věříme,že turnaj přispěl k propagaci sportu mezi mládeží našeho regionu. Mgr.M.Dostál,zástupce ředitele SOU  
(17.12.)

  Činnost armády v muničním skladišti na Bílku v katastru Chotěboře k 31. 12. skončí. Budoucnost areálu ale není jasná. Areál skrývá stavby od rozsáhlých skladovacích prostor až po ubytovací objekty a také železniční vlečku. Bylo by škoda nechat uprostřed lesů dobře udržované objekty s parkovou úpravou zpustnout, uvažuje vedení města "Je to pro nás ale zatím velký otazník," řekl listu Právo starosta Tomáš Škaryd a pokračoval: "Než bychom řekli ano, areál převezmeme, museli bychom vědět, co všechno by vlastnictví obnášelo. Proto jednáme se specializovanými firmami, které by nám pomohly se zpracováním záměru." Protože mnohé skladovací objekty jsou lehké hangárové stavby, nechtějí se Chotěbořští ukvapit. Podle Škaryda by areál mohl být využit jak na průmyslovou zónu, tak na turistické středisko. Muniční skladiště v Bílku se stalo známým v roce 2000, když se do jeho areálu zřítily dvě stíhačky MIG. Psali jsme o tom tenkrát zde ,řadu fotografií přinesl článek "Migy v psinci" zde.
(17.12.)

Řádil tu zloděj Pavel opět zabojoval

  Podle zprávy Policie ČR se tu v době od 14. do 15. prosince neznámý pachatel vloupal do vozidla VW Transporter, zaparkovaného v ulici Březová (to je ta s mateřskou školkou). Z vozidla odcizil autorádio s CD přehrávačem v hodnotě 5000 Kč. Ve stejné době došlo k vloupání do dalšího vozidla Toyota, zaparkovaného v sousední ulici Dlouhá (to je ta na Kozinci). Neznámý pachatel po odstranění skleněné výplně okna vnikl do vozidla, ukradl přímočarou pilu, akušroubovák a tři pneukladiva. Majiteli vznikla škoda 85 000 Kč. Poškozením vozidel vznikla majitelům škoda 4 000 Kč.
(17.12.)

  Snímkem se ještě vracíme k naší zprávě (6.12.) z Mistrovství ČR v MSK Moravia Cup 2004, kde se Pavlu Halamovi (vpravo) podařilo obhájit loňské 1. místo. Tím se mu podařilo za celý rok  v TOP TENU (muži absolutní) nejúspěšněj -
ších bojovníků MSK v ČR umístit na pěkném 3. místě (sčítají se umístění v kumite - boji všech závodníků za celý rok).
(17.12.)

Pozvání na Novoroční ohňostrojPozvánka na výstavu

  Chotěbořští podnikatelé ve spolupráci s městem Chotěboř si Vás dovolují pozvat na 
Novoroční ohňostroj dne 1. ledna 2005 v 0:30 hodin
.
Na akci se finančně podílejí a vše nejlepší v novém roce srdečně přejí:
Pavel Halama - Panský dům, AUCON s.r.o., Statek Doubravka s.r.o., ALKA Holding s.r.o., Design Chotěboř s.r.o., UN STAV s.r.o. Chotěboř, Prodejna K+K, M&V Technik s.r.o. Chotěboř, Jednota OVD Havlíčkův Brod, NATE a.s. Chotěboř, Elektro Dvořák, NELLY, Oční optika - Wolfgang Fibinger, Interlignum a.s.
Sponzor technického provedení ohňostroje je Pivnice - Hospůdka Niklovna - Dana Niklová.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

(16.12.)

  Ahoj Harry, dovoluji si tě informovat o jedné celostátní akci, která se koná v příštích dnech v našem městě, a to o Celostátní výstavě zakrslých králíků
Výstava se koná v prostorách firmy Chovprodej, Sokolohradská ulice, Chotěboř (bývalá pekárna), pro veřejnost je otevřena v pátek 17. 12. 2004 od 16.00 do 21.00 hod a v sobotu 18. 12. 2004 od 8.00 do 15.00 hod. Tebe bohužel uvítat nemůžeme, neboť pejsci mají vstup zapovězen, ale pošli páníčka a ostatní chotěbořáky, vždyť tu bude k vidění na 580 zakrslých králíčků v 55 barvách a formách což jistě stojí za shlédnutí. Vstupné je přívětivé a pokud se někdo bojí, že ho cesta na Sokolohradskou, skoro na konec Chotěboře, moc vysílí, občerstvení je také pro každého zajištěno.
Standa Šíp
(16.12.)

Zastupitelstvo města řádně zasedlo 13.12.Připomínáme

  Dne 13.12. se konalo řádné zasedání Zastupitelstva města, které přijalo řadu usnesení, jež si můžete komplet přečíst zde. My pro vás vyjímáme: Zastupitelstvo projednalo plánované příjmy a výdaje organizační složky města Chotěboř Městské jesle na rok 2005 a doporučuje radě města snížit v období od 1.1. do 31.8.2005 měsíční poplatek za jedno dítě na 1.000 Kč. Dále bere na vědomí předložený návrh rozpočtu města na rok 2005 a ukládá jej vyvěsit na úřední desce v upraveném znění se stavem k 31.12.2004. Zastupitelstvo neschvaluje podmínky prodeje městských bytů podle přílohy č. 8 usnesení městského zastupitelstva ze dne 14. 6. 1999 pro prodej bytových jednotek v domě č.p. 800 v ul. Houbova Chotěboř a ukládá předložit návrh nových podmínek. Souhlasí se snížením finančního příspěvku na stavbu účelové komunikace k řadovým garážím v ul. U Střelnice v Chotěboři od nabyvatelů pozemků uvedených v příloze č. 7 na 3000 Kč na pozemek na jednu garáž. Schvaluje obecně závaznou vyhlášku města Chotěboř č. 11/2004, kterou se mění a doplňuje vyhláška města č. 6/01, kterou se stanoví systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění využívání a odstraňování komunálního odpadu a stavebního odpadu, vznikajícího na území města Chotěboře v předloženém znění. Dále Zastupitelstvo přijalo velké množství usnesení k majtekovým záležitostem města a ke změnám v jeho rozpočtu.
(15.12.)

  Legenda české hudební scény, skupina Hudba Praha, hraje v pátek 17. prosince v chotěbořské sokolovně. 
Na koncertu a taneční zábavě by měl zaznít průřez celou tvorbou kapely. Hostem pořadu bude chotěbořská 
dívčí skupina Czech Frogs. 
Začátek koncertu je ve 20 hodin. Podrobnosti o Hudbě Praha jsem tu napsal níže, 3.12.

(15.12.)

Z tiskové zprávy skautů o Betlémském světleMilan Linhart: Nové CD Komorního orchestru mladých

  Jak jsme přinesli zprávu níže, rozvoz Betlémského světla 22.12. po trati Havlíčkův Brod - Chotěboř - Pardubice letos opět organizují skauti z Chotěboře. Na rozdíl od minulých let však tentokrát nepoveze po této trati Betlémské světlo pravidelný vlak, ale vlak mimořádný, historický motoráček Hurvínek,(foto zde). K vláčku si bude mezi 7:35 a 7:45 možné nejen dojít pro Betlémské světlo (s vlastní donesenou svíčkou či jinou svítilnou), ale bude možné se s ním svézt i do kterékoliv z vyjmenovaných stanic a zpět se vrátit některým z pravidelných vlaků ČD. Ve zvláštním motoráčku pojedou též postavy spjaté s adventním časem (Mikuláš, Lucky...), rytíř a trubač – zajímavou formou podají cestujícím informace nejen sami o sobě, ale i o celém adventu. Děti při cestě historickým vlakem obdrží malou pozornost. V řadě měst na trase proběhnou v této souvislosti doprovodné akce. Např. v Chotěboři na náměstí T.G.M. to bude 22. prosince v 16 hodin oficiální přivítání světla z Betléma. Součástí programu bude vystoupení šermířů nebo divadlo o původu tradice rozvážení Betlémského světla v podání ochotnického souboru SCHOD. Vše vyvrcholí slavnostním zažehnutím ohně plamenem Betlémského světla, na kterém se budou podílet všichni, kteří mají se Světlem a jeho rozvozem něco společného. Betlémské světlo si bude moci “přípálit” a odnést z indiánského tee-pee (které bude stát přímo uprostřed chotěbořského náměstí) každý kdo přijde. Program pak uzavře od 17:30 koncert písničkáře Marka “Merfa” Fajfra v sále ZUŠ.
(15.12.)

  Dnes jsem si našel chvilku času, abych si v klidu poslechl nové CD Komorního orchestru mladých, jehož slavnostního křtu jsme s panem starostou měli tu čest se v neděli zúčastnit. Musím všem sdělit, že úžas se mísil s dojetím, když jsem si uvědomil, že ty nádherné skladby nehraje profesionální symfonický orchestr, ale děti od nás z Chotěboře! Přitom některé skladby jsou záznamem z živých koncertů v Jáchymově a na Velehradě. Pro ty, kdo vážnou hudbu moc nemusí, mám radostné sdělení, že na CD najdou i zpěv v podání komorního sboru Limbora a Pavla Vančury, člena opery Divadla F.X.Šaldy z Liberce. CD je vánočně laděno, obsahuje hlavně pastorely a velký blok vánočních koled. Proto mohu všem zájemcům jenom doporučit, aby si pospíšili do ředitelny ZUŠ na náměstí, případně jiným způsobem kontaktovali Jana Pavlase, v jehož AudioStudiu nahrávka vznikla. CD prý si u něj můžete objednat i e-mailem: pavlas.jan@infobar.cz. Paní dirigentce Věře Fialové blahopřeji a celému orchestru přeji šťastnou cesu do Říma, kde budou Chotěboř mezi svátky reprezentovat. Právě ono zmiňované CD bylo nutné pro posouzení kvality orchestru, aby mohli za spolupráce našeho velvyslance ve VatikánuPavla Jajtnera v Římě vystoupit. Je to velmi prestižní záležitost a zdaleka ne každý zájemce je vybrán a pozván. Jedná se tedy o velký úspěch chotěbořské kultury, ZUŠ a především orchestru samotného. My, co budeme doma, si jejich vánoční melodie můžeme nadělit alespoň pod stromeček. Milan Linhart.
(14.12.)
Další novinky z první poloviny měsíce jsou zde na zvláštní stránce 


Harryho Redakční Systém HARES
© 2004 JP Data Systems Chotěboř

Minulé Novinky |Předminulé Novinky | Harryho Archív (včetně starších Novinek)

Minulé Harryho Novinky 77 četlo: 13 695