Harry vyčmuchal (a jeho pán
vyfotil)
Drby z vrby
(stálá rubrika internetového listu Chotěbořský Courier Harry)
aneb šprochy z chotěbořské společnosti
(trocha bulváru neuškodí)
Nejnovější drby vždy nahoře
Dvakrát J.P., radní Jiří Pavlásek (vpravo) a Harryho pán, si přesně
10 let poté, co spolu obnovili v Chotěboři sociální demokracii (bylo to 10.12.1989 v
18 hodin), přiťukli na tento okamžik společné bláhovosti a na další léta ČSSD,
ale bez nich (Jirka Pavlásek je v ODS a tedy smluvně-opozičně vázán, Harryho pán je
opět nestranníkem a tedy nevázaný).
Foto Jiří Uttendorfský, který byl u toho.
Horolezec Honza Cakl je zvyklý mít volné nebe nad hlavou. Proto mu klenba moravského sklípku v Panském domě, kde se počátkem prosince zúčastnil schůzky emeritního zastupitelstva (z let 1990-94, schází se pravidelně), moc nevyhovovala. Snímek pořízen krátce poté, co se bouchl do hlavy.
Exklusivní zpráva a fotka pro vás: Anička Halamová (vpravo), narozená ve výroční den 17.11.1999, Adélka Halamová (vlevo), narozená ve výroční den 21.8. Uprostřed šťastní rodiče Dita a Pavel Halamovi z Chotěboře, kteří jak vidno umí jubilejní dětičky. Že by v tom měli pokračovat, že? Výročí je přece ještě dost... (viz zpráva v Novinkách z Chotěboře)
Tento snímek ulovil Harryho pán, když nahlédl do kanceláře Jirky Uttendorfského, městského zastupitele a jednoho z ředitelů firmy Aucon. Jak vidno, Jirka má v Německu vlastní pivo značky Uttendorf. Kolik pobírá na dividendách odmítl sdělit s poukazem, že Harryho pán též neříká, kolik dostává od Poděbradky. Láhev od piva Uttendorf již byla prázdná.
Pepa Doležal, hokejový činovník HC Chotěboř, nám předvedl nový dres chotěbořských hokejistů. Vévodí mu u levého ramena pták se znakem ždírecké firmy D&S, rovněž v pase jsou emblémy DaSu. Na prsou je znak HC Chotěboř. Proč hlavní sponzor hokeje v Chotěboři je ze Ždírce n.D.? Asi proto, že v Chotěboři nemají peníze?
V Panském domě lze občas zastihnout známé osobnosti. 25. října večer vyfotil Harryho pán pražského herce Ladislava Potměšila (vpravo), který s kolegou projížděl Chotěboří a zastavili se ve výčepu na občerstvení. Pan Potměšil měl pro fotografování pochopení, takže fotek máme povícero (mj. se dal vyfotit s Leošem Krumlem, ředitelem TS Chotěboř):
Leoš při fotografování říkal: "Tak tohle mi manželka neuvěří". Doufáme, že uvěřila, pokud ne, ať se sem koukne.
Na podzimním trhu na chotěbořském náměstí 16.10. nechyběl s tradičními cukrovinkami chotěbořský prodavač Luboš Remar, jenž provozuje v současné době také Hospůdku na zimáku.
Círa Bouda (vpravo) se těsně před svým odletem zpět do Seattlu, USA, sešel na obědě se spolumajitelem Panského domu Pavlem Halamou a jeho manželkou Ditou, kosmetičkou a majitelkou kosmetického salonu. Letmý pohled na paní Ditu prozrazuje, že Pavel Halama bude v listopadu podruhé šťastným otcem.
Čtrnáct dní v Chotěboři uteklo Círovi Boudovi jako voda, takže se poslední dny loučil s mnoha přáteli. Na levém snímku je vpravo s Jirkou Voldánem, na pravém je Círa vlevo s Jirkou Uttendorfským a dr. Myjavcem.
S Harryho pánem se Círa Bouda (vlevo) rozloučil pivním přípitkem,
zvaným "kameny" podle charakteristického kamenného zvuku, jenž vznikne,
když se půllitry plzeňského srazí tlustými dny. Přípitek jsme ho naučili hned po
příletu do Chotěboře. Doufáme, že jej v Seattlu rozšíří. (Teorie Harryho pána
říká, že při "kamenech" vzniká též ultrazvuk, jenž rozbíjí kameny v
ledvinách, kteréžto pak spláchnuty plzeňským zmizí ze scény.)
Círo a Duláku, zdravíme vás oba do dalekého Seattlu, koukejte se ozvat!
Z náročného jednání chotěbořského městského zastupitelstva se jeho členové i účastníci odcházejí relaxovat různým způsobem. Mnozí pospíchají domů nebo na pivo, jiní se věnují svým oblíbeným sportům. Zde vlevo jsme zastihli při billiardovém čtyřutkání zleva ředitele Technických služeb Leoše Krumla a zastupitele Jiřího Uttendorfského a Jiřího Pavláska. Odpočívají, zatímco čtvrtý hráč utkání, tajemník MÚ Jiří Fišera, se snaží u billiardového stolu urvat body. Na pravém snímku je situace opačná, odpočívá Jirka Fišera.
Velkým fofrem vyběhl z posuvných dveří červené zóny příletové haly ryzyňského letiště Jirka Voldán, vracející se z kanadského Quebecu, a usmíval se, když konečně uviděl známou tvář (na levém snímku), ačkoli na vozíku se zavazadly jedno (zapomenuté společností Air France při přestupu v Paříži) chybělo. Na pravém snímku jej vidíte o čtvrthodinku později s Harryho pánem, jak si připíjejí Jackem Danielsem (za asistence dvou plzní) na šťastný návrat z dalekých cest a na to, že mu Air France doveze zpožděné zavazadlo až domů, o čemž jej před chvilkou ujistila úřadnice v kanceláři zmíněné letecké společnosti.
Takto to vyzerá, když dva inženýři opravují za tmy tmoucí auto. Vzadu Jirka Uttendorfský třímá v levé ruce hever a pravou rukou osahává místo, kde by podle brožury (jíž drží jeho mladý kolega) mělo být opěrné místo na zvednutí auta. Oba pánové osvědčují starou počítačovou zkušenost, která říká: Je-li nouze nejvyšší, je nevyšší čas nahlédnout do brožury. Z toho plyne poučení: Koupíte-li si nové auto, koukněte se nejdříve, kde má opěrné body pro hever a kde (pro jistotu) má hák na uchycení vlečného lana. Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit! (Stalo se při návratu rodiny Uttendorfských ze soutěže Miss léto 99 v Pardubicích, kterou jejich dcera vyhrála, o čemž píšeme v článku na hlavní stránce.)
Zpěvem přivítal 3.září narození své dcery Elišky známý chotěbořský restauratér Luboš Remar (vpravo) ve venkovních prostorách hospůdky Na zimáku (ten den byl asi poslední hezký večer, kdy se dalo sedět venku), kterou provozuje se svým švagrem. Udržet notu mu pomáhal Pepa Pleskač z Dobkova, známý expert přes silnice, ryby, lesní zvěř a zpěv národních písní. Přejeme Elišce, ať roste do zdraví a krásy, k čemuž má nejlepší předpoklady - je narozená ve znamení Panny.
Projednou také něco z našeho domova. Tu mám hned drby dva: Můj pán se nechal v červnu, kdy byl nemocen, obrůst šedivým fousem, takže mu říkám Matěj Kuděj, zlý dědek z Vysočiny. Jeho vnouček Vojta oslavil v srpnu páté narozeniny, je tedy o rok starší než já. Jak vidno, útlý a veselý vnouček je postavou spíše po mamince než po dědečkovi. V puse mu nevypadává zub, ale žvejkačka.
Už před časem jsem se tu zmínil o dokonalé fyzické kondici majitele pohostinství Niklovna Zdeňka Nikla. Tady předvádí na prknech své zahradní restaurace, že i přes svou subtilní postavu zápasníka a znalce bojových umění dokáže dát dlaně na zem. Podotýkám, že chvilku před cvaknutím spouště foťáku měl obě dlaně celou plochou na zemi, ale digiťákem lze těžko přesně stanovit okamžik, kdy se má fotit.
Dvě tuny kozího sýra vám klidně přivezu, volá pan Pleskač, majitel (mimo jiné) kozí farmy a výrobny skvělého sýra, ke společnosti sešlé pod širým nebem v hospůdce na zimním stadionu. Vpravo se tomu směje Vilém Doležálek, který stejně jako můj pán už sýra ochutnal, a potvrdí vám jeho kvalitu.
Tak to vypadá, když se chotěbořští podnikatelé sejdou na
půllitránek dobrého piva na Zimním stadionu.
Zleva Nokia, Siemens, Sony a Panasonic. Pivo zleva Plzeň, Plzeň, Plzeň a Rebel.
Mezi články v tomto čísle našeho listu najdete vzpomínání mého pána na první přistání lidí na Měsíci. Tady vám nesu snímek, jak to přesně po třiceti letech oslavil se svými přáteli v zahradní restauraci Niklovna. Můj pán vzadu drží velkou fotku astronauta na Měsíci, který tomu slavení přihlížel.
Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránku CHnet