So 21.6.od 12:15 a 14:15

Ves.Žďár - Chotěboř B
Ne 22.6. od 16:30

Tuto stránku četlo od 13.3.2003 čtenářů:
Výsledky nám ochotně sdělují Jan Bělovský st., trenéři a vedoucí mužstev. Přehled výsledků jednotlivých soutěží poskytuje KFS Vysočina. Děkujeme.
Nové foto mužstva A a jeho nových posil najdete zde

Nové vydání této fotbalové stránky pro sezónu 2003/2004
zde najdete od soboty 9. srpna

Představujeme FC Chotěboř B

FC Chotěboř B bude v nastávající sezóně hrát v této sestavě:

Brankáři: Vlastimil Fiala, David Hospodka, Petr Doležal
Obránci: Jiří Mudruňka, Josef Stehno, Rostislav Mudruňka, Roman Hruška, Josef Holas, Jakub Zvolánek.
Záložníci: Petr Křivohlavý, Petr Žemlička, Michal Sobotka, Petr Vítek, Jaromír Nejedlý, Petr Drápalík, Lukáš Zvolánek, Zdeněk Zvolánek.
Útočníci: Petr Holub, Jiří Haltuf, Josef Krulík.
Hráči mezi A a B: Roman Vítek, Kamil Křivský, Miloš Moravec.
Trenér: František Hruška, asistent trenéra Zdeněk Zvolánek st., předseda oddílu: Vladimír Houfek.
Příchody: nikdo
Odchody: nikdo
Cíl: Stabilizovat kádr a vytvořit zásobárnu pro A - tým. Hrát v lepší polovině tabulky.

Fotbal začne 9. a 10. srpna

V neděli 10.8. začne krajský přebor ve fotbale, v němž letos startují Havlíčkův Brod, Ledeč, Světlá a Chotěboř. Naše mužstvo FC Chotěboř A začíná v 17 h v Bystřici n.P., doma jej uvidíme 17.8. od 16,30 v utkání s Hartvíkovicemi. Los krajského přeboru najdete zde. Béčko FC Chotěboř, které bude hrát opět I.B třídu, začíná o den dříve v 10 h na hřišti v Novém Městě s SFK Vrchovina B. Rozlosování Béčka najdete zde. Divizní Ždírec začíná rovněž v sobotu 9.8. doma s FC Vysočina Jihlava B,los najdete zde. Zde najdete Schválené změny termínů utkání a hřišť pro podzimní část SR 2003/2004.

Přípravná utkání Áčka

V pátek 1.8.:  Valy - FC Chotěboř A 1:2 (Tůma, Bílek).
V sobotu 2.8. dopoledne: Prachovice - Chotěboř 2:1 (Polák).
V sobotu 2.8. odpoledne: Heřmanův Městec - Chotěboř 1:0 (gól padl z pokutového kopu).

Fotbalisté se připravují

Dvacítka fotbalistů FC Chotěboř A absolvuje o víkendu 1.8. - 3.8. soustředění v Břehách u Přelouče. Jak nám sdělil trenér Žejdlík, je zaměřeno na sehrání mužstva. "Čekají nás čtyři zápasy ve třech dnech, v nichž by se mužstvo mělo dostat do herní pohody. Chybět nám budou Pfeffer, který se zotavuje po operaci kolena a Benák, jenž měl zraněné zápěstí. Neodjedou ani Pátek s Turkem, s nimiž však na první mistrovské utkání krajského přeboru v Bystřici počítám."

Sezóna skončila tento víkend rekordem:
Na Áčko přišlo 700 diváků !

So 21.6.: Áčko i poslední utkání v 1.A třídě vyhrálo a postupuje
FC Chotěboř A - Sapeli Janovice  2:0  (1:0)
Branky: 20. Doležal, 80. Moravec. Rozhodčí: Mach. ŽK: 1: 3. Diváci: 600 (podle Novin Havlíčkobrodska).
Chotěboř: Fiala - Pátek, Polák, Blažek, Hospodka - Doležal, (30. Křivský), Tůma, Sysel, Provazník - Andres (60. Moravec), Bílek (60. Pfeffer).
Hrálo se pohodové utkání, v němž obě mužstva předvedla dobrý fotbal. Domácí začali lépe a po nastřelené tyči šli do vedení, když akci Poláka úspěšně zakončoval Doležal. Hosté měli dvě dobré příležitosti ke skórování, ale gólmana Fialu překonat nedokázali. Po změně stran pojistil výhru hostitelů druhým gólem střídající Moravec. Chotěboř si tak udržela jarní neporazitelnost a v příští sezóně bude hrát krajský přebor. Trenér Žejdlík chválí všechny hráče, z jednotlivců potom Pátka a Blažka.

26. kolo:
"A" skupina I. A třídy byla už před posledním kolem rozhodnuta, proto se pouze dohrávalo. I přesto ale nebyla nouze o dramatické okamžiky. I když už prakticky o nic nešlo, měli rozhodčí plné ruce práce. V Rozsochách se hrálo hodně nervózní utkání a rozhodčí Nádvorník musel dvakrát sáhnout pro červenou kartu.
V Chotěboři zaznamenali návštěvnický rekord. Na rozlučku s I. A třídou se přišlo podívat 700 fanoušků již jasného postupujícího. (Údaj o 700 diváků uvádí oficiální zpráva KFS.) Spokojené publikum vidělo vítězství domácích nad do té doby druhými Janovicemi v poměru 2:0.
Bilance 26. kola I. A třídy, skupiny A: 3 ­ 1 ­ 3.
HABRY ­ VELKÁ BÍTEŠ 2:3 (1:1) Oběma soupeřům v zápase už o nic nešlo, proto fotbalisté zapomněli na jakoukoli taktiku. I přesto, že v utkání padlo pět branek, nejlepšími hráči na trávníku byli oba gólmani Miřátský a Šula. V utkání bohatém na góly si nakonec připsali body hosté, kteří zaslouženě zvítězili. Branky: Michal, Toma J. ­ Bureš 2, Budín. Rozhodčí: Martenek, 95 diváků.
JIŘICE ­ LÍPA 1:4 (0:3) Domácí obrana vyrobila v prvním poločase velké množství hrubých chyb a hosté trestali. Do poločasu si vypracovali tříbrankový náskok, který už nepustili z rukou. Dvacet minut před koncem pouze kosmeticky upravil výsledek Beránek. Branky: Beránek ­ Krpálek 2, Kotěra (p), Kučírek Mir. Rozhodčí: Krejčí, 100 diváků.
ČEJOV ­ SVRATKA 4:0 (2:0) Oba týmy dohrávaly soutěž pouze z povinnosti, proto se hrál bezstarostný fotbal. Domácí svého v tabulce lépe postaveného soupeře zaskočili a hned v první půli mu nasázeli dvě branky. Po přestávce přidali další dvě a úspěšně se rozloučili se svými diváky. Branky: Vodrážka V., Vodrážka M., Čihák, Pektor. Rozhodčí: Karas.
NOVÁ VES ­ DOUBRAVNÍK 3:1 (2:0) Zápas v Nové Vsi příliš fotbalové krásy nepobral. Hlavně ve druhém poločase byla hra velmi neurovnaná. V tom prvním měli více ze hry domácí, kteří se také po zásluze dostali do dvoubrankového vedení. Po přestávce si už svůj náskok pouze pohlídali. Branky: Novotný 2, Nečas M. ­ Illek. Rozhodčí: Petřivý, 160 diváků.
ROZSOCHY ­ VĚŽNICE 1:1 (0:1) Hosté se v Rozsochách představili ve velmi dobrém světle a svojí hrou dokázali domácí fotbalisty zaskočit. Výsledkem byla vedoucí branka Věžnice. O přestávce přizpůsobil domácí kouč strategii hře soupeře a přineslo to své ovoce. Oba týmy si spravedlivě rozdělily body za remízu. Nerozhodně skončil i kartový souboj v červených. Na domácí straně nedohrál Velen u hostů Valenta. Branky: Vališ (p) ­ Valenta. ČK: Velen ­ Valenta. Rozhodčí: Nádvorník, 120 diváků.
CHOTĚBOŘ ­ JANOVICE 2:0 (1:0) Postupující tým se loučil s I. A třídou před návštěvou, kterou mu může závidět i leckterý ligový celek. Sedm set diváků vidělo vyrovnané a velmi kvalitní utkání. Domácí, i když s nimi hosté drželi dlouho krok, nakonec zaslouženě vyhráli. Branky: Doležal, Moravec. Rozhodčí: Mach, 700 diváků.
BUDÍKOV ­ SPEŘICE 1:5 (0:3) Zápas v Budíkově byl jednoznačnou záležitostí hostů. Domácí zaostávali ve všech řadách. Speřice se postupně propracovali až k vedení 0:5. Domácí si poslední gólový zápis v sezoně připsali na konto jedenáct minut před koncem. Branky: Novák ­ Jančík 3, Vlček 2. Rozhodčí: Šimák, 100 diváků.

Veselý Žďár - FC Chotěboř B  2:1 (1:1)
Branky: 14. Novotný, 78. Halík - 65. Nepokoj. Rozhodčí: Parkan. ŽK: 1: 1, ČK: 0: 1 (81. Turek). Diváci: 180.
Chotěboř B: Štefánek - J. Mudruňka (46. Nepokoj), Stehno, Turek, R. Mudruňka - K. Křivský, Sobotka, Křivohlavý - Nejedlý, Holub (63. K. Křivský), Haltuf.
V zápase, v němž oběma mužstvům už o nic nešlo, byly v prvním poločase k vidění šance na obou stranách. Po čtvrthodině se radovali domácí, když Novotný překonal Štefánka a otevřel skóre. Po obrátce soupeř vyrovnal a převzal na chvíli iniciativu, ale další góly nepřidal. Domácí chvilkovou krizi ustáli a naopak zásluhou Halíka strhli v závěru vítězství na svou stranu. Luboš Jiráček, předseda oddílu Veselého Žďáru: "Jsme rádi, že jsme se rozloučili vítězstvím a soutěž zachránili, s výkony v některých zápasech v průběhu jara však spokojeni rozhodně být nemůžeme. Karel Mrtka, trenér Chotěboře B: "Pokračovali jsme v černé sérii z posledních zápasů a s loučením se sezónou rozhodně spokojeni být nemůžeme."

Podrobnosti na webu Béčka

26. kolo:
V posledním kole se rozhodovalo o tom, kdo poputuje do okresního přeboru. Do té doby poslední Plačkov měl už pouze teoretickou šanci na záchranu. Na třinácté Rovečné totiž ztrácel tři body. V existenčním zápase se na hřišti Plačkova srazily právě tyto dva týmy. Domácí fotbalisté ale neunesli tíhu situace a svému soupeři vysoko podlehli. Poslední kolo soutěže přineslo mimo jiné ještě derby dvou Herálců. I když se říká, že derby nemá favorita, tentokrát fotbalisté z Havlíčkobrodska potvrdili svou převahu a zvítězili.
Bilance 26. kola I. B třídy, skupiny A: 5 ­ 0 ­ 2.
HERÁLEC (ZR) ­ HERÁLEC (HB) 2:3 (1:1) Herálecké derby přineslo vynikající fotbal. První půle byla ještě vyrovnaná a oba týmy vstřelily po jedné brance. Po přestávce se ale projevila větší techničtější vyspělost hostí. Fotbalisté z Havlíčkobrodska se po trávníku lépe pohybovali a zaslouženě se ujali vedení. Domácím se podařilo dostat hosty pod tlak až v závěrečných pěti minutách. Přineslo jim to pouze snížení na konečných 2:3. Branky: Kuča, Beneš V. ­ Koželuh, Hrala, Bernard. Rozhodčí: Šenigl, 420 diváků.
PŘIBYSLAV ­ VRCHOVINA B 2:1 (1:0) Přibyslav měla po celý zápas jasnou převahu, kterou vyjádřila v prvním poločase jednou brankou. V 60. minutě přidal Křesťan druhou branku domácích. Přibyslavi se po~dařilo vytvořit si do konce utkání ještě dvě gólové šance, ale ani jednu z nich nevyužila. Naopak hosté zásluhou Šustáčka snížili. Branky: Kasal, Křesťan ­ Šustáček. Rozhodčí: Mutl, 250 diváků.
VESELÝ ŽĎÁR ­ CHOTĚBOŘ B 2:1 (1:0) V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ale skóre se měnilo pouze na jedné straně. Domácí se ujali vedení díky Novotnému. Hostům se podařilo po přestávce ještě vyrovnat, ale to byla poslední radost, kterou v utkání zažili. Zápas totiž dohrávali v deseti, když musel trávník předčasně opustit Meruňka. Deset minut před koncem navíc podruhé inkasovali a odjeli s prázdnou. Branky: Novotný, Halík ­ nehlášeno. ČK: Meruňka (Chotěboř). Rozhodčí: Parkan, 80 diváků.
LUKAVEC ­ LUČICE 4:1 (2:0) V souboji dvou sousedů v tabulce měli stálou převahu domácí. První branku vstřelili hned v 8. minutě a o necelou čtvrthodinu později už vedli o dvě branky. Další dva zásahy přidal Lukavec ještě ve druhé půli a o vítězi už nebylo pochyb. Hosté snižovali až v samotném závěru. Branky: Mišoň P. 2, Vender T., Holejšovský ­ Stojan (p). Rozhodčí: Dobrovolný, 100 diváků.
RADOSTÍN ­ BOHDALOV 3:1 (1:1) Domácí favorita utkání zaskočili. Ještě do poločasu se hrál sice vyrovnaný zápas, ale po něm už ovládli trávník domácí. Bohdalovským, kterým už o nic nešlo, vstřelil Radostín ve druhé půli dvě branky a rozloučil se s domácím publikem zaslouženou výhrou. Branky: Fabík A., Kovář, Prokop ­ Landsmann. Rozhodčí: Hitzger.
DOBRONÍN ­ OKROUHLICE 2:0 (0:0) Favorit utkání rozhodl o zisku bodů až ve druhém poločase. Za výhru mohou domácí děkovat hlavně svému střelci Kalců, který zaznamenal oba střelecké úspěchy Dobronína. Branky: Kalců 2. Rozhodčí: Příkazský.
PLAČKOV ­ ROVEČNÉ 1:5 (0:2) V existenčním zápase domácí propadli ve všech směrech. Hosté byli lepší a zaslouženě vyhráli. Fotbalisté Plačkova navíc neunesli tíhu okamžiku psychicky. V době, kdy už bylo jasné, že zápas prohrají, dostali Vašák a Mottl červené karty a Plačkov dohrával pouze v deseti lidech. Branky: Voda M. ­ Bednář 2, Havránek 2, Hofírek. ČK: Vašák, Mottl (oba Plačkov). Rozhodčí: Halásek, 50 diváků.

Branka: Moravec.
Chotěboř: Janovský - Šemík, Zvolánek, Vopršal, Bílek - Ronovský, Odvářka, Novotný, Aubus - Moravec, Marek, střídali: Čáp, Bárta.
Domácí vedli brzy už 3: 0 a v dalším průběhu kontrolovali vývoj zápasu.

Krajský přebor staršího dorostu:
ŽĎÁR N. S. ­ JIHLAVA B 1:3 (0:2), Nobicht ­ Karol 2, Tulis. BEDŘICHOV ­ CHOTĚBOŘ 6:1 (4:1), Bratršovský 2, Flekal 2, Kubík, Sedlák ­ Moravec. BYSTŘICE N. P. ­ OKŘÍŠKY 6:0 (3:0), Špatka 2, Štěpánek, Sedláček, Kučera, Hlaváč. VRCHOVINA ­ MĚŘÍN 7:0 (2:0), Hladík 2, Mrkos, Poul, Ťok, Sochor, vlastní. VELKÉ MEZIŘÍČÍ ­ HAVLÍČKŮV BROD 0:2 (0:0), Šťastný, Zadina.

Bedřichov - Chotěboř mladší  1:0 (0:0)
Chotěboř: Dušek - Šemík, Somerauer, Odvářka, Jan Hlaváček - Novák, Čáp, Novotný, Hospodka - Kníže, Bárta, střídali: Kocourek, Bílek, Sobotka).
V naprosto vyrovnaném zápase byli nakonec šťastnější domácí dorostenci.

Krajský přebor mladšího dorostu:

ŽĎÁR N. S. ­ JIHLAVA B 0:7 (0:2), Kříž 2, Horváth 2, Padrnos, Jirák, Hořínek. BEDŘICHOV ­ CHOTĚBOŘ 1:0 (0:0), Straka. BYSTŘICE N. P. ­ OKŘÍŠKY 0:2 (0:1), Pacl, Krul. VRCHOVINA ­ MĚŘÍN 7:0 (3:0), Smetana 2, Mužátko 2, Šustáček, Mičánek, Tulis. VELKÉ MEZIŘÍČÍ ­ HAVLÍČKŮV BROD 1:1 (0:0), Komínek ­ Teplan.

Žáci v Meziříčí vyhráli, starší skončili devátí, mladší osmí
CHOTĚBOŘ starší ­ VELKÉ MEZIŘÍČÍ 5:1 (3:1)
Branky: Kocourek 2, Dražil, Langer, Somerauer.
Chotěboř: Sobotka - Nykl, Somerauer, Dražil, Vajrych - Hromádka (65. Novotný), Langer, Kučera - Mergl (55. Hruška), Kocourek (60. Linhart), Šmíd.
Domácím se derniéra povedla, chlapci podali velmi dobrý výkon, který okořenili pěti brankami. Soupeř se dostal ke slovu pouze jednou, poté už nestačil.

Krajský přebor starších žáků:
PELHŘIMOV ­ JIHLAVA B 0:0. MORAVSKÉ BUDĚJOVICE ­ ŽĎÁR N. S. 3:5 (1:1), Veselý 2, Čermák ­ Čejka 2, Mašek 2, Kosek. NÁMĚŠŤ N. O. ­ BEDŘICHOV 2:1 (1:1), Plesar, vlastní ­ Grepl. HFK TŘEBÍČ B ­ HUMPOLEC 4:1 (3:0), Polovčík 2, Hodějovský, Dvořák ­ Paťha. CHOTĚBOŘ ­ VELKÉ MEZIŘÍČÍ 5:1 (3:1), Kocourek 2, Langr 2, Hospodka. ­ nehlášeno. VRCHOVINA ­ BYSTŘICE N. P. 1:1 (1:0), Skryja ­ Bílek.

CHOTĚBOŘ ­ VELKÉ MEZIŘÍČÍ 1:0 (0:0)
Branka: Novotný.
Chotěboř: Doležal (31. Pavlas) - Linhart, Klimeš, Somerauer, Neuvirt - Štěrba, Novotný, Janáček - Jelínek, Hruška, Nožka.
Hostitelé sice nastoupili bez čtveřice fotbalistů základní sestavy a na hře to bylo vidět, přesto dokázali zabojovat a v nastaveném čase rozhodli o těsném vítězství.

Krajský přebor mladších žáků:

PELHŘIMOV ­ JIHLAVA B 1:8 (1:4), Jirsa ­ Mareš 3, Kučera 2, Kozák 2, Vacek. MORAVSKÉ BUDĚJOVICE ­ ŽĎÁR N. S. 5:1 (3:1), Pařízek 2, Trnka 2, Busta ­ Filipi. NÁMĚŠŤ N. O. ­ BEDŘICHOV 1:4 (0:4), Budzinský ­ Mátl 2, Kolman 2. HFK TŘEBÍČ B ­ HUMPOLEC 3:2 (1:1), Brůzl 2, Švejcar ­ Štěpán, Daniel. CHOTĚBOŘ ­ VELKÉ MEZIŘÍČÍ 1:0 (0:0), Novotný. VRCHOVINA ­ BYSTŘICE N. P. 4:1 (2:1), Vašek, Šandera, Sklenář, Slavíček ­ Prášil.