harryanow2.gif (5686 bytes)

Radiové datové připojení naší redakce na internet je od
  aiclogo.gif (3308 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)

příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

tato rubrika je doplňována po celý měsíc, až do vydání nového čísla
(nejnovější novinky vždy nahoře, občas i s fotkou)

Novinky z minulého čísla zde
Novinky z předminulého čísla zde

 

Naši Hlasovací Anketu najdete dole na konci této stránky


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků). Portál je koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

 

Upozorňujeme firmy, přátele a známé, kteří jsou s námi v telefonickém kontaktu, že vzhledem k totální nepotřebnosti Českého Telecomu pro naše účely neužíváme již jejich klasický telefon. Volejte tudíž z mobilu na 0603-584732, z klasického telefonu vytáčejte 0603-5847328.

 

V redakci:

 

V Chotěboři a okolí:

*

Pomozte Čtyřlístku ! Výzva Nadačního fondu Čtyřlístek
a redakce Chotěbořského Couriera Chotěbořákům doma i v cizině

Dary již překročily 100 000 Kč, je však třeba půl milionu
Další dárci se přidávají, jejich seznam uvádíme v článku

O co lehčí chřipka padla na mého pána, o to déle se ho drží. Týden už uplynul a na jeho zdraví to moc vidět není. Přesto 1. března vydáme nové číslo novin. V sobotu 3.3. je v Chotěboři opět Miss Aerobik Tour. Od 10 h akci rozjede ve sportovní hale populární moderátor Petr Salava, lektorky Gabriela Čermáková (Miss aerobik 2000), Lenka Szárazová (I. vicemiss) a Pavla Koblížková (II. vicemiss) budou hodnotit tři disciplíny: Miss aerobik sympatie, Miss aerobik Junior a MiniMiss aerobik.
A je tu další člen klubu našich jubilejních čtenářů: číslo 49000 na našem počitadle čtenářů sestřelil v pátek popoledni rodák chotěbořský, nyní pražák, pan ing. Petr Zikl. Zdravíme ho a děkujeme za pravidelné čtení. Nyní jde už do tuhého, do 14 dnů očekáváme 50000. čtenáře.

Mého pána skolila přece jenom chřipka (naštěstí lehká), takže provoz našich novin budě několik dní omezený. Nebude obnovována rubrika Co dnes Harry četl u snídaně, Harryho novinky budou jen ty důležité, sport (hokej) zůstane zachován. Já totiž musím především lítat v tom fantastickém sněhu a nemám čas na jiné věci. No a můj pán si hoví pod peřinou.

Nejezděte do Chotěboře a na havlíčkobrodsko. Během čtvrtečního (22.2.) odpoledne, večera a noci tu napadlo ve vánici 40 cm sněhu a v pátek 23.2. poránu dále hustě chumelí. Od čvrtečních 16 hodin je na silnicích našeho okresu vyhlášen kalamitní stav. Díky tomu, že v pátek k ránu nechumelilo, stačili silničáři protáhnout silnice a lidi ráno mohli dojet do práce. Jenže dopoledne už zase padá... O tom, co se tu činilo, se dočtete zde více.

Od soboty 24.2. již neplatí zákaz návštěv v nemocnicích našeho okresu. Chřipka totiž ustoupila (nemocných je pod 5% obyvatelstva okresu).

První půjčovna DVD disků v Chotěboři
Při této příležitosti jsme pro Vás připravili společně s redakcí Chotěbořského Couriera následující anketu.
Prosíme o odpověď v anketě pouze čtenáře, žijící v Chotěboři či okolí.

Anketa JCS computer
o DVD

Prosíme, vyberte si odpověď stiskem tlačítka s černým trojúhelníčkem.
Služby půjčovny DVD:


Poté, co zvolíte svou odpověď, uvidíte výsledky. Kdykoli později se na ně můžete podívat když znovu zvolíte odpověď, která se pochopitelně již nezapočítá.

Sdělení Harryho pána: Stále dostáváme do redakce maily, ale i dopisy se známkou (sic!), s žádostí o štěňata bobtaila. Pravda, jsou od vzdálených čtenářů, takže hlavně ty upozorňujeme, co je napsáno v Harryho virtuálním pelíšku: Harryho máme jen pro radost, nikoli pro chovné účely, a na výstavy nejezdíme. A už vůbec nemáme chovnou stanici. Přesto každému rádi odpovídáme, kde si bobtaila opatřit, a Harry kvůli tomu občas olízne i poštovní známku.. Nad Vysočinou svítá? Mám na mysli hotel Vysočina na chotěbořském náměstí. Také k nám se dostaly zprávy o tom, že byl prodán a můj čich mi říká, pokud jste zaslechli, že jej koupil chotěbořský podnikatel v oboru pohostinství, je tomu tak.

19.2. zasedala Rada města, usnesení si můžete přečíst zde. Zaujalo nás, že rada vytáhla do boje proti toulavým psům, napálila totiž firmě Interlignum pokutu 5 tisíc za to, že její hlídací pes se podhrabal ven a napadl malého pejska, kterého jeho paní právě okolo venčila. Za pozornost také stojí, že firma AUREX si stěžovala proti Správě silnic na špatnou zimní údržbu (dle našich informací šlo o úsek mezi Růžkem a hasičárnou).

O víkendu se tu kradlo, tentokrát neznámý zloděj odsosal naftu z nádrží čtyř nákladních aut zdejšího autodopravce. Škoda činí přes 11 tisíc.

Sčítací komisaře čekejte od úterý 20. února. Jejich seznam uvádíme zde. Domů je pustit nemusíte a vyplněné sčítací archy můžete v zalepené neoznačené obálce odevzdat na Městském úřadě, kde je nesmějí otevřít, ale jsou povinni je předat přímo Českému Statistickému Úřadu. Nikdo nemá oprávnění kontrolovat cestou od vás do ČSÚ, zda máte archy správně vyplněny.

Víkend 17. a 18.2. nám přinesl ochlazení a nedělní večer vánici, v níž bylo více větru než sněhu. Teploty klesly po téměř jarním počasí opět pod nulu i ve dne, v pondělí ráno tu máme 4,5 stupně pod nulou a sněhový poprašek.

Jak vidíte, vrátili jsme grafickou úpravu našich stránek zpět na světle šedou, čtenáři, kteří nás čtou prohlížečem NetScape si stěžovali, že některé části stránek nejsou pro ně čitelné. I když s námi Mirek Beneš, autor rubriky Vjedecko - Technický Rejpal, nesouhlasí, stále tvrdíme, že prohlížeče MSIE (Internet Explorer) jsou lepší, zvláště verze 5.0 a 5.5, a navíc zadarmo! Víte, že se na chotěbořském Zimním stadioně hraje také hokejová liga amatérů? V čele je zatím Libice před Vilémovem a Bezděkovem, podrobnosti se dočtete zde. V sobotu 17.2. se tam hraje od 16.30 semifinále Vilémov - Bezděkov a od 20.30 pak Libice - Klouzovy.

"Obavy z nějaké záporné reakce občanů, které ve městě navštívíme, určitě se sestrou nemáme," řekl sčítací komisař a student Karel Anderle z Chotěboře. "Jinak bychom funkci komisařů ani nemohli přijmout. Informační brožurka je dobře napsaná, a tak jsme přesvědčeni, že všechna úskalí zvládneme." Podrobněji se dočtete zde.

Od pátku 16.2. se můžete dozvědět, kdo je vaším sčítacím komisařem v kontroverzním sčítání lidu. Je to vyvěšeno na úředních deskách Městského úřadu, v Chotěboři tedy hned za hlavními dveřmi budovy a také ve vývěsce MÚ u obchodního domu Doubravka. Seznam uvádíme také v našem listě zde.

V půli února se nám tu vyvinulo zajímavé počasí. Obloha jako vymetená, v noci září hvězdy, ráno je 3 pod nulou a po poledni dnes v pátek 16.2. má být 11 nad nulou (Celsia!). Je proto nyní možnost pozorovat večer přelety Mezinárodní kosmické stanice nad naší republikou. Její aktuální pozici najdete zde.

Harryho pán prosí někoho z Chotěboře, kdo používá k prohlížení internetu prohlížeč NetScape, aby mu umožnil prohlédnout si naše stránky v tomto prohlížeči. Potřebujeme zjistit, co všechno z našich stránek neumí NetScape zobrazit, abychom mohli zjednat nápravu. Ochotné čtenáře prosíme, ozvěte se mailem nebo telefonem 0603-584732. Předem děkujeme.

48000. čtenáře zaznamenalo naše počitadlo v úterý 13.2. někdy mezi 15.30 až 16. h. Ozve se nám?

V prodejně   elektroniky v Chotěboři kradl neznámý pachatel v pondělí 13.2. dopoledne. Z otevřeného proskleného prodejního pultu odnesl mobilní telefon Nokia 6210 v hodnotě 15 500 korun. Uměl si vybrat! (Pozn.: Harryho pána: Nokia 6210 se dá koupit dosti levněji, ale to musíte jinam než v Chotěboři, čistě namátkou např. http://www.profitech-dc.cz/ nebo blíže v Pardubkách www.skrblik.cz , v obou případech o 1600 levněji. Nakupujte na internetu!)

V Panském domě v Chotěboři jsou ve čtvrtek 15.2. Vepřové hody. Zájemci si mohou zde prohlédnout jídelníček a případně telefonem objednat jídla i místa.

Kapitáni téměř všech velkých chotěbořských průmyslových společností (nebo jejich zástupci) se sešli 12.2. večer v podzemním salonku Panského domu v Chotěboři. Z toho, že mezi ně přišel předseda TJ CHS Pavel Hejtmánek soudíme, že jednali o pomoci této sportovní organizaci. Porady se nezúčastnil nikdo z a.s. NATE.

Neznámý pachatel odcizil v noci z pátku na sobotu 10.2. z oploceného pozemku u hotelu Harmonie na Borku stavební materiál. Poškozenému majiteli zmizelo sto čtyřicet kusů vlnitého plechu a tři sta cihel v celkové hodnotě 36 tisíc korun.

Všem čtenářům, kteří používají na čtení našeho listu prohlížeč NetScape a kteří tím pádem mají potíže uvidět obsah šedých obdélníků na našich stránkách, oznamujeme že se tímto problémem zabýváme. Přesto bychom jim doporučili přejít na MSIE (Internet Explorer), protože NetScape v posledních letech zaostává.

Dostali jsme mail od Lenky Sukdolákové z Kalifornie, USA:
Ahoj Harry, zdravim Te a Tveho pana do Chotebore a diky za milou odpoved.
Jinak ziju porad v jednom poklusu, tretim rokem tady chodim do skoly a nekdy je to vazne blazinec, ale bavi me to.
Ted jsem si vzpomnela, ze moje dve byvale spoluzacky z ekonomky jsou z Chotebore a Bilku - Marcela Cernikova a Renata Novotna. Obe uz se provdaly, a tak je treba ode me muzes v Tvem platku pozdravit.
Z brehu Pacifiku Ti mava  Lenka73@yahoo.com

Jitka Smejkalová z Chotěboře získala 2. místo v soutěži Dívka roku 2001 v Humpolci. Ve čtvrtfinále soutěže bylo 16 dívek z Vysočiny, Jindřichova Hradce a Hradce Králové. První tři dívky postoupily do semifinále na přelomu března a dubna.

Bohuslav Šilhán, stále aktivní stolní tenista Chotěboře, oslavil 8.2. své 79. narozeniny. Blahopřejeme a přejeme pevné zdraví do dalšího sportování! Pana Šilhána můžete vidět v článku o vyhlášení nejlepších sportovců Chotěboře za rok 2000. V roce 1999 byl nejlepším sportovcem, odkaz na vyhlášení 99 je na naší sportovní straně.

"O odpojení od Jihlavy usilujeme více než rok. Severovýchod okresu je jednoznačně pro připojení k Pardubicím a petici podporují starostové Chotěboře, Golčova Jeníkova, Ždírce nad Doubravou a jednadvaceti dalších obcí," uvedl místostarosta Chotěboře Stanislav Motyčka v MF Dnes 9.2. Podrobněji zde.

1.2. se konalo v Chotěboři zasedání Sdružení měst a obcí Podoubraví, které se připojilo k petici za oddělení okresu Havlíčkův Brod od Jihlavského kraje a jeho připojení k Pardubickému kraji. Sdružení má své webové stránky zde.

5.2. se konalo 3. zasedání Rady města Chotěboře. Usnesení z něj můžete najít na stránkách města. Mimo jiné se tam dozvíte, že Rada schválila projektovou dokumentaci na zastřešení Zimního stadionu (pohled na halu přineseme zanedlouho) a že se 16.6. bude na náměstí konat exhibice plážového volejbalu místní TJ CHS. Dále se dozvíte, že město dá 6 neplatičů nájemného k soudu a budou soudně vypovězeni z městských bytů. Rada nespokojena s nečinnosti kulturní komise jí uložila sejít se, navrhnout změny v členech a nastínit hlavní problémy města v kulturní oblasti. Hudebním skupinám pak na žádost ředitele ZUŠ Rada umožnila zkoušet v budově ZUŠ.

Hotel Vysočina a sokolovna v Chotěboři jsou dva objekty, na něž se soustřeďuje pozornost zdejší veřejnosti. Zatímco hotel beznadějně chátrá, sokolovna je již delší dobu v rekonstrukci, ale veřejně využívaná není. K mé poněkud ostré  poznámce pod článkem Zimní Rock session Na Nádraží (týkala se pronájmu sokolovny) jsme dostali poněkud rozhořčenou reakci Vaška Pravdy, nejen našim čtenářům známého organizátora Avalconů v Chotěboři. Jeho pojednání o současném stavu sokolovny pojaté jako obhajoba pronajímatele (já jsem však hafnul spíše na majitele sokolovny) uvedeme v plném znění, ale Vašek nám položil některé otázky, na něž musí můj pán zjistit přesné odpovědi. Vaškův článek uvedeme tedy v příštích dnech, současně s článkem mého pána, který vyjádří stanovisko naší redakce. Sledujte tedy naši hlavní stranu. (Prozatím Vaška Pravdu ujišťuji, že mi nikdo špatnou či otrávenou kost nepodstrčil, moji páni mne krmí chutnými kanadskými granulemi od Šípů, www.chovprodej.cz .) V soutěžním pořadu TV Nova Natoč to! vyhrála Petra Dospělová z Chotěboře se svými přáteli klipem "Hlavou proti zdi" 1. místo a tedy TV kameru. Gratulujeme! Bylo to k vidění v pondělí 5.2. večer, i když pořad byl natočen dříve. Kdyby v této soutěži rozhodovaly místo hlasivek doprovodu soutěžícího hlasy od diváků, měla by to Petra asi těžší, další dva videoklipy byly téměř rovnocenné. Naštěstí měla Petra s sebou mladé muže (Žemličku, Mudruňku,...), kteří dokázali uřvat 105 decibelů. Kdepak, zdravý vzduch nám tady dělá silné plíce a jak bylo vidět i silné lebky. Mirek Hospodka s boulí na hlavě to měl ale asi těžké.
47 000 na našem počitadle čtenářů sestřelil Zbyněk Mrkvička ml. z Chotěboře, který v nám zaslaném mailu též sebevědomě tvrdí, že 50 tisíc sestřelí právě on. Nu, nebude na to jistě sám, kdo se o to pokusí, podle našich odhadů to bude v půli března.

Ve středu 31.1. šel můj pán na slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Chotěboře pořídit fotky, takže se ti z vás, kteří nemohli v 17 hodin přijít do kina, mohou s vyhlášenými sportovci seznámit v  článku na hlavní straně.

Článek o vyhlášení nejlepších sportovců Chotěboře za rok 2000 přinášejí Noviny Vysočiny zde.

Zima tu trochu přitvrdila. Ve středu 31.1. napadlo asi 4 cm sněhu, ve čtvrtek 1.2. tu bylo 5 pod nulou, po poledni 1 pod nulou. Koncem týdne je tu ale zase nad nulou.

Město Chotěboř začíná zveřejňovat na svých stránkách také usnesení Zastupitelstva města. To letošní první se konalo v pondělí 29. ledna a vy si můžete přečíst, co se tam projednalo.

O stoupajícím počtu lidí a firem v Chotěboři připojených na internet svědčí nejen to, že se počitadlo čtenářů točí dvakrát rychleji než dříve, ale i to, že nám čím dál častěji docházejí maily s oznámením, že zase někdo další z Chotěboře má na internetu své webové stránky (kde jsou ty časy, když jsme prohledávali stovky odkazů na "Chotěboř", abychom našli novou adresu!). Samozřejmě odkaz na ně dáváme ihned do naší rubriky Chotěbořské weby a děláme to rádi a zdarma. Ale přátelé, když nám budete chtít napsat, věřte, nejsme ani žádný ouřad, ani slovutné médium, dokonce ani ombudsman, není tedy třeba žádat, navrhovat, ani dávat na vědomí (stačí použít to dnes zapomínané slůvko "prosím" a hned mi a mému pánovi bude veseleji). Jo a kontrolujte si na svých stránkách pravopis, nevypadá to dobře, když jsou tam vynechaná písmenka či dokonce hrubky. (Pospíchej pomalu!)

Diskuze nad zamýšlenou průmyslovou zónou poblíž rybníků Kacíře se rozvíjí na naší hlavní straně, kde na toto téma máme již 3 články. Proto i Harryho Anketa, kterou najdete zde zcela dole nebo na hlavní straně, je věnována také tomuto tématu. Vyjádřete svůj názor!

Tři významná výročí oslavíme v Chotěboři letos v létě. Před 670 lety, v srpnu 1331, král Jan Lucemburský povýšil Chotěboř na město. Ochotníci si tento rok připomínají sto šedesát pět let od vzniku místního divadelního spolku. A třetím oslavencem jsou železničáři, kteří plánují slavnost ke sto třiceti letům vzniku železniční trati Havlíčkův Brod - Chotěboř - Rosice nad Labem.

V soutěži "Dívka roku 2001" konané v pátek v Humpolci skončila jako stříbrná Miss Jitka Smejkalová z Chotěboře. Podrobnosti zde.

Smutné oznámení TJ Sokol Víska: 23. ledna tohoto roku opustil navždy naše řady funkcionář a dlouholetý předseda místního TJ Sokol Jaroslav Fajman. Nesmazatelně je zapsán do historie v tělovýchovné jednotě, jako chlapec začínal ještě před válkou cvičit v Sokole a po roce 1945 se stal jedním z hlavních organizátorů sokolského dění a sportovního života v obci. Byl cvičitelem žactva, dorostu i dospělých. Vedl nácviky na slety i spartakiády a sám se většiny z nich osobně zúčastnil. V roce 1962 stál u založení fotbalového oddílu, ve kterém byl jedním z jeho prvních hráčů. Po skončení aktivní činnosti zůstal až do konce života organizátorem a sponzorem fotbalu ve Vísce. Třicet let byl náčelníkem Sokola a více jak dvacet let předsedou TJ. Tvořivou práci pro Sokol vykonával až do smrti. Čest jeho památce! TJ Sokol Víska.

Přípravný výbor pro oslavy 130 let železnice v Chotěboři oznamuje termín oslav: 15. a 16. září 2001. Budou různé programy, z Chotěboře do Pardubic pojedou historické lokomotivy, na vlečce do Bílku bude výstava historických strojů (možná si pamatujete na tu před 20 lety). Oslavy vám počátkem září připomeneme.

misshoral.jpg (45294 bytes)

Chotěbořská kráska a studentka Romana Musilová (19) opět zabodovala a získala titul Top model - Miss Horal v 10. ročníku této soutěže, tentokrát na téma Vodní svět, v hotelu Horal ve Špindlerově mlýně. V čele porotců byli Miroslav Donutil a Karel Vágner. Romaně naměřili míry 89-60-88, hmotnost 53 kg a výšku 170 cm.
O jejích dřívějších úspěších (Miss Hradecko před rokem a účast ve finále Miss Vysočiny) jsme psali vloni zjara v článku Romana ve finále Miss Vysočiny. Jsou tam i její fotky od známého pražského umělce Jadrana Šetlíka (odkazy na jeho galerii a další fotky Romany v tehdejším našem článku už dnes bohužel nefungují).

Harryho ANKETA

Jaký je Váš názor na průmyslovou zónu U Kacířů?

Jsem pro
Jsem proti
Je mi to jedno

Výsledky minulých anket
najdete zde

Zde můžete Harrymu psát:
line1.gif (286 bytes)
 

Odesílá:

E-mail:

Mail Harrymu:

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet