Zpět na sportovní stránku

Volejbal starších a mladších dorostenců, nová zpráva vždy nahoře

1. ročník Ligy Vysočiny dorostu

4.3.2001 - Chotěboř dvěma tie-breaky zakončila své účinkování v Lize Vysočiny

V neděli 4.3. se v chotěbořské Sportovní hale 6. kolo Ligy Vysočiny dorostenců. Přijela družstva Havlíčkova Brodu a Velkého Meziříčí nedostavil se Nový Rychnov.
Výsledky turnaje:

Chotěboř - Havlíčkův Brod 1:2 (25:23, 17:25, 9:15),
Chotěboř - Velké Meziříčí 1:2 (25:23, 18:25, 11:15),
Chotěboř - Nový Rychnov 2:0 kontumačně,

Velké Meziříčí - Havlíčkův Brod 2:0 (25:20, 25:17),
Velké Meziříčí - Nový Rychnov 2:0 kontumačně,
Havlíčkův Brod - Nový Rychnov 2:0 kontumačně.

Hodnocení turnaje:

Turnaj byl poznamenán neúčastí Nového Rychnova – ten se nedostavil již na druhý turnaj i když se nyní telefonicky omlouval .

I přes tuto kaňku se hrál velmi dobrý volejbal, Broďáci přivezli i tři hráče z ligového áčka a Velmez udělal totéž.

Velké Meziříčí se bez porážky stalo vítězem letošního ročníku Ligy Vysočiny.

Chotěboř po prvním vyhraném setu udělala více chyb v koncovkách dalších setů a prohrála na vlastní chyby. Situace se přesně opakovala i ve druhém zápase. Nemáme dostatek herních zkušeností na uhrání koncovek setů. Ty se však dají získat pouze v těžkých zápasech. V dresu domácích zahráli velmi dobře Tezner, Chalupa P., Haubert a Veselý.

Sestava Chotěboře: Danielka, Veselý, Tezner, Hübner, Chalupa, Horák, Haubert, Mrtka

28.1.2001 - Čtvrté kolo Ligy Vysočiny starších dorostenců ve volejbalu
se konalo v neděli 28.1. ve Velkém Meziříčí za účasti družstev Přibyslavi, Chotěboře, Telče a pořádajícího V. Meziříčí.

Telč - Přibyslav 0 : 2 (-22,-22)
V. Meziříčí - Chotěboř 2 : 1 (-10, 13, 17)
Chotěboř - Telč 2 : 1 ( 8, -24, 10)
V. Meziříčí - Přibyslav 2 : 0 ( 14, 16)
Chotěboř - Přibyslav 2 : 1 ( -21, 14, 8)

7) Nový Rychnov 3 1 2 4:2 5b

V prvním zápase hrála Přibyslav s Telčí a bez problémů potvrdila roli favorita i když její hra postrádala lehkost s jakou se předvedla v minulých turnajích. Ve druhém zápase se odehrálo předčasné finále turnaje mezi Chotěboří a Velkým Meziříčím. Obě družstva hrála s velkým nasazením a úroveň hry doslova elektrizovala atmosféru v hale. První set měl nečekaný průběh kdy jednoznačně dominovala přesná hra hostí (výborně hráli Hübner, Špinar a Veselý). Ve druhém setu se karta obrátila a domácí zaslouženě srovnali stav setů. V tie-breaku se rozpoutala opravdová volejbalová bitva nejvyšší kvality. Ani jeden ze soupeřů si nevytvořil výraznější náskok až se to podařilo hostům na 14: 12. Špatný příjem a blok domácích, potom smeč hostů do autu znamenali vyrovnání. Do stavu 17:17 nikdo neudělal chybu až nejlepší hráč hostů Hübner pokazil servis a domácí nabídnutou šanci využili v mečbol.

V dalším zápase porazila Chotěboř Telč i s náhradníky v sestavě – po zranění se vrátili Tezner a Mrtka, Danielku nahradil Chalupa P. a Kopeckého Haubert. Škoda jen jednoho prohraného setu. Čtvrtý zápas byl jednoznačnou záležitostí domácích když u Přibyslavi zaslouží pochvalu jen Pátek a Nejedlý. V okresním derby se prosadila Chotěboř, ale až po prostřídání do optimální sestavy po prvním prohraném setu (nastydlého Chalupu nahradil Starý a na liberu hrál velmi dobře Haubert).V posledním zápase V.M. porazilo Telč 2:0.

Dobronín – Chotěboř 0 : 2 ( -23, -24 )

H. Brod – Chotěboř 1 : 2 ( 18, -22, -10 )

Chotěboř – Telč 2:0

Nám doposud neznámý soupeř, který nás nijak nepřekvapil a ve druhém setu dostal příležitost i věkem žák J. Hájek.

Chotěboř – H. Brod 2:1

Nejlepší zápas dne. Velmi výrazně převyšoval svou úrovní ostatní zápasy. Koncovku vyrovnaného prvního setu pro sebe rozhodli Brodští, v dalších setech se projevila větší vůle vyhrát na straně domácích.( Chotěboř- Hübner, Danielka, Chalupa, Špinar, Veselý, Horák, Mrtka, Kárník, Hájek H. Brod- Vavřička, Sommer, Tomášek, Gryč, Stejskal, Reynelt )

Chotěboř – Dobronín 2:0

Proti soupeři, kterému se hra nedaří nastoupili věkem žáci Kárník na nahrávce a Hájek na smeči od začátku zápasu. I přes výraznou nervozitu se jim hra celkem dařila a zaslouží pochvalu. Jen tak dál.

19.11.
Začal první ročník Ligy Vysočiny dorostenců ve volejbale

V neděli 19.11.2000 se v Novém Rychnově konal první turnaj Ligy Vysočiny dorostenců.
Hrát se bude 7 turnajů a na každý se sejdou čtyři družstva a tři budou mít volno.

V Chotěboři by podle předběžného rozpisu měla hrát 14.1.2001 družstva Dobronína, Přibyslavi a Telče.

Do Nového Rychnova tedy přijela družstva Přibyslavi, Chotěboře, Dobronína a domácí N. Rychnov.

N. Rychnov- Chotěboř 2 : 0

Na turnaji se hrál velmi dobrý volejbal, nejlepší úroveň měl zápas Chotěboře a Přibyslavi. Po prvním setu, který vyhrála Chotěboř 25:22 především zásluhou své důrazné a bezchybné hry se ve druhém setu podobným projevem prosadila Přibyslav, rozhodující tie-break se stal kořistí Přibyslavi kde se projevily herní zkušenosti některých hráčů ze hry s mužským áčkem tohoto oddílu. Trenér Chotěboře k tomu dodal: ”Výborné utkání , hrané s plným nasazením, některé herní fáze odpovídaly hře mužských družstev v oblastním přeboru. pochvalu si zaslouží obě družstva u nás zahráli výborně Danielka, Starý, Veselý a Každan u soupeře především Pátek, Nejedlý, kteří uplatnili svoje zkušenosti z kategorie mužů, překvapivě i bývalý fotbalista Mach. Ten by na sobě mohl pracovat a Přibyslav může mít nahrávače.. Ostatní zápasy svojí úrovní mírně zaostávaly.”

Tabulka:

1) Přibyslav 3 3 0  6b 6:2
2) N. Rychnov 3 2 1  5b 4:2
3) Chotěboř 3 1 2  4b 3:5
4) Dobronín 3 0 3  3b 2:6

Liga Vysočiny dorostu

Volejbalový dorost se mimo mistrovských soutěží (oblastní přebor mladší i starší) účastní ještě soutěže “Liga Vysočiny”.

Do soutěže se v sezóně 2000 – 2001 přihlásilo celkem sedm družstev : Nový Rychnov, Chotěboř, Dobronín, Přibyslav, Telč, Velké Meziříčí a Havlíčkův Brod.
Každé mužstvo pořádá jeden turnaj (celkem tedy 7 turnajů vždy o čtyřech aktivních účastnících, tři ostatní mají pauzu)

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránku sportu * Zpět na stránku CHnet