Nejlepší sportovec roku 2000
v kategorii dospělých

Zdeněk Vojáček

člen Sportovně střeleckého klubu

V roce 2000 nastřílel dvakrát 595 bodů a jednou 593 bodů, čímž se vklínil mezi reprezentanty a v celostátním žebříčku zaujal 8.-11. místo. Český střelecký svaz mu udělil titul "Mistr české střelecké ligy". Postoupil do mistrovství republiky v jednotlivcích i jako člen družstva.

v kategorii mládeže

Jan Horák

člen klubu Biatlon

V republikovém žebříčku Českého poháru letního biatlonu (nejvyšší soutěž pro mládež) obsadil 5. místo. Na mistrovství republiky pak 4. místo v závodě štafet, 5. místo ve vytrvalostním závodě a 6. místo v rychlostním závodě. V Českém poháru získal v jednotlivých závodech 4. a 5. místo.

Nejlepší trenér-cvičitel roku 2000

členka Asociace sportu pro všechny
TJ CHS Chotěboř

Je cvičitelkou malých dětí s rodiči již po 27 let. Takovouto práci, která se nedá srovnávat s výsledky v jiných výkonnostních sportech, je třeba též ocenit.

Bohužel, mužská část družstva se nedostavila, takže vám můžeme představit jen děvčata.

Nejlepší družstvo roku 2000

družstvo dospělých
klubu Biatlon
Margaret Kolmašová, Jiřina Obrová, Jana Kroniková-Knobová, Martin Doležal, Pavel Hotař, Petr Palán a Jan Uher

V Českém poháru letního biatlonu získali 3. místo v kategorii dospělých. V jednotlivých závodech tohoto poháru pak dvakrát l. místo a dvakrát 3. místo. Na mistrovství republiky dosáhli dvakrát 4. místo. V jednotlivcích vyhráli 1 zlatou, 4 stříbrné a 5 bronzových medailí. Celkově získali 3. místo v biatlonové špičce republiky. Jana Kroniková - Knobová a Rita Kolmašová jsou držitelkami mistrovské třídy, Jiřina Obrová držitelkou 1. výkonnostní třídy v biatlonu.

družstvo starších žáků
oddílu kopané
TJ CHS

Kolektiv 20 chlapců hraje krajskou soutěž mládeže, kde v roce 2000 získali 2. místo. V podzimní části soutěže 2000/2001 dokonce vedou tabulku o 3 body. Pokud se jim na jaře zadaří, postoupí do druhé nejvyšší mládežnické soutěže. Trenérem je Jan Odvářka. Výsledky, tabulku a sestavu  starších žáků najdete na webových stránkách Chotěbořského fotbalu.

Z nominovaných sportovců byli nejlepší vybráni tajným hlasováním členů sportovní komise Rady města Chotěboře (předseda komise   Jaromír Bělohlávek)

Pořadí na dalších místech:

Kategorie dospělých

2. místo
Jana Kroniková - Knobová
klub Biatlon

V republikovém žebříčku Českého poháru letního biatlonu obsadila v kategorii žen 19-30 let celkové 4. místo. V oblastním žebříčku drží 1. místo. Na mistrovství ČR v letním biatlonu získala 4. místo a 7. místo ve vytrvalostním a rychlostním závodě jednotlivců.

3. místo
Josef Stehno
oddíl kopané TJ CHS

Je hráčskou legendou chotěbořské kopané, v níž působí 20 let. V A mužstvu odehrál 15 sezón, byli i v krajském přeboru. Dnes hraje za B mužstvo, které je po podzimní části na 1.místě Okresního přeboru.

Na snímku Josef Stehno (vlevo) přebírá pohár od ligového fotbalisty Chotěbořáka Michala Lesáka

Kategorie mládeže

2. místo
Aleš Janovský
oddíl stolního tenisu TJ CHS

V roce 2000 byl na 2. místě okresního přeboru juniorů. Je členem družstva, které je na 2. místě v okrese a probojovalo se do divizní soutěže.

3. místo
Zdeněk Špinar
oddíl volejbalu TJ CHS

V poslední sezóně je členem oblastního výběru mladších dorostenců (je mu 14 let). V současné době se o něho zajímají extraligová dorostenecká družstva, např. Aero Odolena Voda nebo Dukla Liberec.

Kategorie družstev dospělých

2. místo
družstvo veteránů stolního tenisu
Bohuslav Šilhán, Milan Nevole, Vilém Opolka, Miloš Guhl

V republikové Velké ceně veteránů je Šilhán na 4. místě, Nevole na 13., Opolka na 6. a Guhl na 16. místě.

3. místo
oddíl orientačního běhu SK Chotěboř

Družstvo složené ze 4 mužů a 3 žen (jména bohužel oddíl neuvedl) získalo v silné konkurenci 3. místo v oblastním žebříčku dvanácti závodů.

Kategorie družstev mládeže

2. místo
družstvo dorostenek volejbalu TJ CHS

Trenérkou je Irena Stará. V roce 2000 postoupilo družstvo z okresního přeboru výše. Oddíl volejbalu uvádí, že je jediným ženským a dívčím kolektivem, který hraje soutěž v Chotěboři (podle informací z jiných sporovních klubů včšak tomu tak není - Harryho pozn.)

3. místo
kolektiv dívek aerobic SK Buttula

12 členné družstvo. Vedoucí Jarka Křivská. V roce 2000 postoupilo do celostátního kola Master Class. Čtyři členky (Kosinová, Kolářová, Schwarzová a Blažková) získaly tituly Miss junior nebo Miss Sympatie na různých soutěžích.

Kategorie trenér-cvičitel

2. místo
Pavel Hejtmánek
trenér družstev mládeže oddílu volejbalu TJ CHS

V roce 2000 trénoval žáky, kteří skončili na 3. místě Ligy Vysočiny a postoupili do Českého poháru, nejvyšší soutěže v republice. Trénuje též dorostence, kteří získali 3. místo v Oblastním přeboru. Je držitelem 1. třídy rozhodčiho s právem rozhodování ve II. lize.

3. místo
Jaroslava Křivská
cvičitelka a trenérka aerobicu SK Buttula

Trénuje a cvičí děvčata 8 let. Dovedla své svěřenkyně mimo jiné na 1. a 3. místo v soutěži Master Class Hradec Králové a na první 3 místa v soutěži Miss Aerobic Tour v Chotěboři. 10 dívek postoupilo do celostátního kola v Olomouci.