Libor "Círa" Bouda a Honza "Dulák"
Dočekal přijeli ze Seattlu
Američané v Chotěboři
40 jejich kamarádů přišlo zavzpomínat na rušné mládí
Až z dalekého města Boeingů, námořního přístavu křižníků, letadlových lodí a atomových ponorek Seattlu (stát Washington - neplést s Washingtonem D.C.), dorazili do rodné Chotěboře dva kamarádi, dnes již Američané, kteří přijeli navštívit po letech Evropu a zavzpomínat na svá mladá léta.
Na snímku uprostřed Libor "Círa" Bouda, vpravo Honza "Dulák" Dočekal, ve společnosti chotěbořského podnikatele Ivoše Krátkého (vlevo). Libor je v USA již 9,5 roku, pracuje jako specialista na vysokotlaká potrubí u firmy, která dělá pro americké námořnictvo opravy vojenských lodí. Honza je v Seattlu 15 let a má tam vlastní restauraci. Dodejme, že nedaleko Seattlu je Redmont, hlavní město softwarové firmy Microsoft a sídlo Billa Gatese. Seattle je známý továrnou na Boeingy, která má zde největší výrobní halu na světě.
Oba Američané ve snaze setkat se s kamarády z mládí nechali po městě vyvěsit plakátky, na nichž pozvali všechny na přátelské setkání do kavárny Panského domu, kam pozvali i bývalou country kapelu, na kterou před léty rádi chodili. Zleva: Pepa Šimon, kytarista kapely, Círa, Dulák a vpravo proslulý kytarista a zpěvák beatových a rockových chotěbořských kapel Jarda Mrkvička.
Tuto bývalou country kapelu asi poznáte, i když není úplná (chybí Vláďa Stehno s houslemi), hrávala před léty dosti často. Zleva Jarda Hrůza (kapelník), Pepa Šimon, Mirek "Jessie" Ficek a zcela vpravo Jarda Bílek. Vzadu sedícího kytaristu - nováčka bohužel neznám (pokud ho znáte, mailněte mi prosím). Kapela hrála celý večer jako zamlada a notně přispěla k dobré náladě. Později se přesunula stranou a vyklidila místo na taneček, hojně po půlnoci využívané.
Oba američtí hosté se setkali s řadou kamarádů z mládí, některá setkání jsou zachycena fotoaparátem. Zde zleva Venda Doležal, Círa, Petr Zoubek, Vlasta "Rony" Ronovský, Dulák a Pavel Halama.
Libor Círa Bouda (vlevo) se dal vyfotit také s Harryho pánem, ale fotograf, jehož raději nejmenujeme (odchycen jako kolemjdoucí), se v rozjaření jakžtakž trefil až napotřetí (jednou uřízl hlavy, podruhé nohy, ještě že to jde na digiťáku hned zkontrolovat). Nahoře tedy uvádíme výřez z třetí fotky.
Další setkání po létech. Dulák s Círou uprostřed (a Pavlem Halamou vpravo) se sešli se známým chotěbořským rockovým baskytaristou Lubošem "Zeze" Zezulákem (druhý vlevo) a jeho manželkou.
Pohled trochu zdálky zachycuje však jen polovinu kavárny, ve 20 hodin ještě poloprázdné. Brzo se však rychle zaplnila. Oba Američané jsou zde v bílých tílkách, Dulák vzadu v čele stolu, Círa vpravo vedle Vendy Doležala.
Dulák v bílém uprostřed mezi kamarády z mládí. Zleva Zdeněk Šimoňák, Jarda "Veliký" Tošovský, Dulák stále téměř vážný, Vláďa Stehno a Pepa "Haufír" Dvořák.
Círa se dobře cítil v přítomnosti lepých servírek, vlevo Pavla, vpravo Ingrid, ...
... Dulák zase viditelně potěšen, když ho přišly pozdravit spolužačky ze školy. To dokonce vyloudil i úsměv na tváři.
Círa ve společnosti svých spolužáků (vlevo), uprostřed "Fíďa" Fidler, vpravo Zdeněk Aubus..
Harryho pán pořídil 60 fotek, těžko vybrat pro internet (mnohé jsou ovšem nepoužitelné, nikoli však pro nekvalitu). Tak aspoň těchto několik. Hosty večírku upozorňujeme, že všechny fotky jsou k vidění v počítači Panského domu a Pavel Halama vám je jistě rád ukáže.
Takováto setkání po létech jsou vždycky příjemná. Na rozdíl od srazů školních a pomaturitních se zde setkávají přátelé a kamarádi. Tím je atmosféra takového večírku dokonalejší. Díky vám, Honzo a Libore, za příležitost k setkání dávných kamarádů, přejeme šťastnou cestu za oceán a těšíme se na spojení po internetu.