družstvo je nositelem titulu
Nejlepší sportovci Chotěboře 1999

starší dorostenci
Oblastní přebor 1999 - 2000

Je konec června a myslím , že je tak akorát čas na zprávu o naší další činnosti ve volejbale žáků a dorostenců.Po skončení halových soutěží jsme přešli na venkovní kurty a příprava dále pokračuje venku.

11.6.2000 se v Hradci Králové konaly výběry dorostenců do nové oblastní reprezantace. Z Chotěboře se zúčastnili čtyři z pěti nominovaných(Karel Horák měl zlomený prst na noze).V Hradci tedy byli Jakub Danielka, Jakub Starý, Petr Chalupa,Zdeněk Špinar.Po celodenních testech byli z 40 přítomných vybráni do nejlepší patnáctky tři naši hráči- pouze J. Starý zústal v pozici náhradníka na postu blokaře ostatní tři jsou ve výběru.
Je to poprvé co se tři hráči Chtěboře dostali takto daleko, v minulosti tam byl jen náš odchovanec Lukáš Vajrych jako hráč H. Brodu. Přejeme klukům mnoho úspěchů a ostatním to dáváme jako další impuls v treninku.

V neděli 4.6. jsme byli pořádateli Okresního přeboru žáků ve volejbale- výsledky se již objevily v denním tisku atak jen krátce-žáci Chotěboře byli trenérem rozděleni do dvou družstev "A" "B".Turnaje se zúčastnilo 5 družstev a tady je konečná tabulka
1) Ždírec n. D.,2)Chotěboř"A", 3)Havl. Brod 4)Přibyslav , 5)Chotěboř "B"

Příprava družstev se nyní prolíná , protože někteří loňští žáci přecházejí do dorostu a tak trenujeme společně.I v těchto pářácích se trenuje -buď na kurtech nebo na přehradě(posledně jsme hráli bosí fotbálek skoro až do krve). Treninků se učastní stále stejná sestava i když některým prý komplikuje situaci alergie (alergie nebo nechuť?). Na příští sezonu to vypadá opět na družstvo žáků v Lize Vysočiny a družstva dorostenců mladšího i staršího v Oblastním přeboru.

Chotěboř - Humpolec 2 : 0 (25:22,27:25)

Na celý turnaj jsme jeli s tím , že ho celý vyhrajeme. Bohužel už v Chotěboři se objevily první komplikace- Zdenek Špinar má naštípnutý palec u nohy z rozcvičovacího fotbálku na treninku.Přesto jsme začali velmi dobře-sestava-Chalupa,Smejkal,Danielka,Každan,Haubert,a Starý soupeře v prvním setu přehrála. Ve druhém setu jsme byli také lepší až do chvíle než si Jakub Danielka podvrtl kotník a museli jsme improvizovat Honzou Duškem na
středu sítě.Zápas jsme přesto vyhráli.

Chotěboř - Pelhřimov 1 : 2
Dáňovo zranění nebylo tak vážné , přesto nám přítomný primář ortopedie v
Pelhřimově p. MUDr Běhounek nedoporučoval další hraní. Na první set tedy
nastoupila sestava bez Dáni a prohrála 25 : 21,druhý set to Jakub vyzkoušel
a výsledkem byl set v náš prospěch 25 : 22,Na tie-break se ale kotník
nenechal přemluvit ,silně Jakuba bolel a tak soupeř vyhrál 15 : 10.

Soupeř s nejmenším výškovým průměrem nám kladl problémy svoji typickou hrou
bez chyb.Přesto jsme poslední zápas sezony vyhráli.

19.3. 2000  8. kolo, pořadatel Pelhřimov

VIII. kolo LIGY VYSOČINY se konalo dne 19.3.2000 v Pelhřimově za účasti 4družstev: Chotěboř, Humpolec, Pelhřimov, Nový Rychnov nedostavila se Polná,volno měl Havlíčkův Brod.

napínavý tie-break rozhodl velmi šťastný balon od Karla Horáka zahraný v
tísni, který spadl soupeři přesně do rohu a pro nás znamenal zisk 14. bodu.
Sety 25 : 21, 24 : 26,15 : 12

Chotěboř - Pelhřimov 0 : 2
V tomto zápase nechal trenér zahrát celou lavičku a zkoušel jak to bude v
příští sezoně vypadat i když nebudou hrát chlapci přestupující do
dorostenecké kategorie.Proto nelze porážku brát příliš vážně.

volno měl Humpolec ,nedostavila se Polná
přijela pouze tato družstva-Havl. Brod,Pelhřimov,Nový Rychnov.

CHOTĚBOŘ - HAVL. BROD 1:2
V prvním setu nastoupila základní sestava-Chalupa
M.,Danielka,Špinar.Hájek,Haubert,Starý,tito hráči soupeře úplně rozebrali a nenechali ho ani se rozehrát. Na druhý set nastoupila pozměněná sestava a to se ukázalo jako chyba. Hráči ve druhém setu nechali soupeře rozehrát a získat ztracené sebevědomí. Rozjetého soupeře jsme nezastavili ani ve třetím setu (25:14,22:25,12:15)

CHOTĚBOŘ - NOVÝ RYCHNOV 1:2
Průběh tohoto zápasu byl úplně stejný jako předcházející, pouze soupeř hrál v pěti.
Porážky tolik nemrzí z dúvodu , že si zahráli všichni hráči našeho družstva,výsledky v kategorii žáků nejsou zatím prioritou,tou je parta a šíře kádru.Přesto někteří hráči nesplnili očekávání.Asi si dotyční domyslí o koho jde? (25:12,23:25,11:15)

CHOTĚBOŘ - PELHŘIMOV 2:1
V tomto zápase jsme stále nechali hrát všechny hráče , i ty nejmladší (Jonáš,Zvolánek). Soupeře jsme pustili do hry pouze ve druhém setu , ale utkání celkově zvládli v pohodě. (25:12,23:25,15:11)

Tabulku pošlu příště.

19.2.2000   6. kolo pořadatel PELHŘIMOV

volno měla Chotěboř
Protože jsme měli volno tak se pro nás pouze upraví tabulka.
nedostavil se Humpolec

5. kolo 30.1.2000 v Polné

Páté kolo  LIGY VYSOČINY žáků ve volejbale proběhlo v neděli 30.1. v Polné. Tohoto turnaje se zúčastnila tato družstva:Chotěboř,Havl.Brod,Pelhřimov,Humpolec a pořádající Polná(volno
> Chotěboř.Soustředěná, kompaktní ,motivovaná no prostě soupeř se mohl jenom
> dívat.Poprvé jsme ho porazili-sety25:20,25:18.
> a vzorné fandění.Za Chotěboř hráli Danielka,Starý,Horák,Chalupa
> M.,Kárník,Dušek,Smejkal,Špinar,Haubert,Každan a Hájek.

4.kolo 16.1.2000 v Chotěboři

Dne 16. 1. se ve sportovní hale TJ CHS uskutečnilo IV. kolo Ligy Vysočiny žáků. Protože v Chotěboři je k dispozici pouze jeden kurt hrálo se jen za účasti pěti družstev (volno měla Polná). Výsledky celého turnaje jsou v tabulce dole, já se zaměřím jen na naše výsledky.

První zápas CHOTĚBOŘ vs Havlíčkův Brod      2:1
Náš tradiční okresní rival přijel do naší haly vyhrát a oplatit nám porážku z minulého kola.Na hřišti to byl pěkný volejbal,první set vyhrála Chotěboř 25 :20,druhý set získal soupeř 21 :25,rozhodnutí padlo v tie-breaku kde jsme
byli štastnější v koncovce15:13.

Druhý zápas CHOTĚBOŘ vs Pelhřimov     2 :0
Pelhřimov je družstvo s nejmladším věkovým průměrem a tak se zápas vyvíjel vcelku jednoznačně v náš prospěch.Kromě tradičních hráčů si v našem týmu odbyli ptemiéru i dva nováčci Jirka Jonáš a Kuba Zvolánek. Do týmu výborně zapadli a splnili očekávání,pokud jim vydrží chuť do volejbalu určitě mají velkou šanci stát se dobrými hráči.Sety 25:21, 25:18.

Třetí zápas CHOTĚBOŘ :Nový Rychnov  1 : 2
Vedoucí celek této soutěže přijel bez svého nejlepšího hráče a tak se nabízela velká možnost ho poprvé porazit. Začali jsme výborně a první set vyhráli 25 : 21,ve druhém setu mírně oměněná sestava neudržela nervozitu pod kontrolou a svými chybami soupeři set darovala 23:25. Tie-break byl
pokračováním druhého setu 10 : 15.

Čtvrtý náš zápas CHOTĚBOŘ - Humpolec  2 : 1
rozhodoval o celkovém vítězi turnaje(při vítězství obou družstev 2:0 by byl vítěz i vítězem turnaje), dále byl i soubojem někdejších spoluhráčů dnes v rolích trenérů (Hejtmánek, Mandl). Důležitost zápasu se na nás projevila v
prvním setu , který jsme svými chybami prohráli 22:25, zlepšenou precizní hrou jsme vývoj zápasu otočili (25.21) a v nervy drásající koncovce třetího setu uhráli těsné vítězství 15:13.

Za CHOTĚBOŘ nastoupili
Jakub Danielka-kapitán- na síti byl výborný ,trochu slabší je ve hře v poli(pohyb),největší slabinou je podání
Martin Chalupa-nechci ho chválit, ale hrál velmi dobře ,je třeba zlepšit taktické myšlení ve hře při nahrávání
Zdenek Špinar-začal na středu kde si své odehrál , na kůle je třeba zlepšit koordinaci pohybu při útoku i obraně
Jan Haubert-hrál dobře, je třeba zlepšit práci paže při útoku a podání ,a fyzickou kondici
Karel Horák- hrál i když dobíral antibiotika , je na něm vidět každý odtrenovaný měsíc, rezervy má v koordinaci pohybu a při podání
Lukáš Smejkal-hrál hůř než v minulém kole kdy byl náš nejlepší hráč,rezervy má hlavně v dodržování pokynů trenérů a ve své hlavě- musí si srovnat v kolika sortech chce být hvězda, protože pomalu si musí vybrat své priority-na volejbal má předpoklady výborné.
Dan Každan-svojí pílí při tréninku se propracoval do základní sestavy i při svém mládí- jen tak pokračuj!
Kuba Kárník-má drobné nedostatky v technice nahrávky ,v taktice a v pohybu, ale je oblíben v kolektivu
Kuba Hájek-příjemně překvapuje při každém kole zlepšováním své hry ,jen tak dál!
Jirka Jonáš i Kuba Zvolánek naši benjamínci si zaslouží pochvalu za vzorně odvedenou práci zapisovatelů i za chuť do volejbalu. Omluveni byli nemocní Honza Dušek a Kuba Starý, naopak bez omluvy jsou zatím bří Pavlové.

6.Pelhřimov 14 2 12 7:24 16

Příští turnaj- neděle 30.1.2000 od 8.30hod-pořadatel Polná (neučastní se N.Rychnov)

3.kolo 19.12.1999 v Novém Rychnově

První zápas jsme hráli s Havlíčkovým Brodem - kluci překvapili a po velmi dobré hře vyhráli 2:0 (25:20, 25:19)

Druhý zápas byl s Pelhřimovem a vyhráli jsme 2:1 (19:25, 25:18, 15:8) na první set jsme nechali hrát kluky z lavičky

Třetí zápas byl s naším prokletím Humpolcem - hrají jen v obraně a dokážou vrátit neuvěřitelné míče no a my uděláme chyby na kterých prohrajeme - úplně stejně vypadal i tento zápas prohráli jsme 1:2 (25:21, 23:25, 5:15)

Čtvrtý zápas byl přesnou kopií třetího náš soupeř Polná hraje stejně jako Humpolec a tato hra nám dělá velké potíže - 0:2 (21:25, 25:27)

Pátý zápas s favoritem z Nového Rychnova jsme nezačali zle, jenže za stavu 10:12 se nám zranil Kuba Starý a celá naše hra se rozložila 0:2 (14:25, 12:25)

Doufejme , že se nám bude více dařit v roce 2000

21.11. 2.kolo Ligy Vysočiny v Pelhřimově

Účastnilo se 6 družstev - naše výsledky:

Chotěboř - Pelhřimov         2:0
Nasazením a bojovností jsme soupeře zcela přehráli.

Chotěboř - Humpolec         1:2
První set jsme soupeře jednoznačně přehráli a ve druhém setu jsme hru podcenili a pro srandičky některých našich hráčů ho prohráli. Prohraný set nás poznamenal na psychice i v tie-breaku , který jsme prohráli 15:13.

Chotěboř - Polná               0:2
Po prohře s Humpolcem jsme nenašli herní jistotu a po vlastních chybách zbytečně prohráli.

Chotěboř - Havlíčkův Brod   0:2
Hledání herní jistoty pokračovalo i v tomto zápase.

Chotěboř - Nový Rychnov    0:2
Naše martyrium pokračovalo i v tomto zápase.

Z dobře začatého turnaje jsme si vlastní nesoustředěností vytvořili názorný příklad a poučení jak se dá prohrát i s výrazně slabšími soupeři.

v Hradci Králové

Zasáhli jsme i do soutěží v rámci celé republiky - Český pohár žáků - což je nejvyšší žákovská soutěž na území ČR. Naše výsledky ve skupině :

Chotěboř - Malšovice  0:2, Česká Třebová 0:2, Česká Lípa A 0:2, VK Č.Budějovice 0:2

Výsledky ve skupině nás poslaly do dodatečné kvalifikace.

Chotěboř - Česká Lípa B  1:2, VK Ústí n.Labem 1:2

Do soutěže Český pohár jsme sice nepostoupili ale podle mínění přítomných trenérů a odborníků z jiných ligových oddílů jsme zaplatili nováčkovskou daň z naší nezkušenosti, přesto jsme sklidili uznání za naši hru a byli jsme ujištěni, že v případě další práce s námi budou muset počítat. Důkazem tohoto je pozvání jako prvních náhradníků do "extraligy" žáků.

Za předvedenou hru zaslouží pochvalu všichni hráči i přesto, že nebyli schopni podat své maximální výkony. Nelze se tomu divit, hráli proti velmi slavným volejbalovým klubům s naprosto jiným zázemím a podporou ze svých regionů a měst.

7.11. První turnaj Ligy Vysočiny v Humpolci
za účasti pěti družstev - naše výsledky

Chotěboř - Havlíčkův Brod      2:1
V tomto zápase jsme poprvé porazili našeho okresního rivala, s hrou i výsledkem jsme mohli být spokojeni.

Chotěboř - Humpolec             0:2
Po vyhraném zápase s Havl.Brodem si naši hráči asi mysleli, že vše půjde samo a doslova se nechali upinkat.

Chotěboř - Polná                    2:1
Zápas probíhal z naší strany velmi nervózně , šanci dostali i hráči mimo zákaldní šestku a zvýšenou bojovností dokázali zvítězit.

Chotěboř - Nový Rychnov        0:2
V nejlepším utkání turnaje jsme sice prohráli ale předvedená hra i nasazení nás potěšila a naznačila naše možnosti v dalších měsících.

Pavel Hejtmánek

4. turnaj 12.12.1999 Chotěboř

Poslední turnaj, který měl rozhodnout o umístění dorosteneckého družstva v základní části oblastního přeboru se konal v hale TJ Chotěboř 12.prosince 1999. Nemoci a zranění přetrvávaly v kádru již delší dobu, ale tentokrát se situace opravdu vyhrotila. Jirka Kočí měl v sádře kotník (na několik týdnů), Petr Chalupa a Jakub Hubner - chřipky. Někteří další (Mrtka a Špinar) plnili rodinné povinnosti na horách. Tvrdším “náturám” se podařilo nemoce rozchodit, ale přesto byl tým značně oslaben. Nakonec se sešla tato sestava :

Vajrych, Chalupa Petr, Kopecký, Veselý, Hubner, Tezner a kádr doplnili z žákovského družstva Jakub Starý, Karel Horák a nakonec i Martin Chalupa.

První zápas hrála Chotěboř s Havl.Brodem. Oproti minulým zápasům byla vidět celková snaha a tak se zápas stal jednoznačnou záležitostí domácích borců. V průběhu dopoledne dorazil telefonát z Broumova, který oznamoval, že se tamní družstvo pro poruchu vozidla do Chotěboře nedostaví a tak se turnaj nečekaně zkrátil.

Druhý zápas s dosud posledním Osíkem byl pro mimořádně dobře hrající domácí lahůdkou. Jak se hraje v dorostu si vyzkoušeli i mladí blokaři Starý a Horák. Nutno říci, že při dobré tréningové morálce mohou být zanedlouho oporami na svých postech.

Při neúčasti Broumova se trenéři dohodli na sehrání dalších mimosoutěžních zápasů. Při této příležitosti ochutnal dorostenecké boje i nahrávač z družstva žáků Martin Chalupa. Bylo vidět že svou hrou překvapil nejen ostatní spoluhráče a soupeře, ale také sám sebe. Při svém mládí překvapil nejen dobrou technikou hry ale především taktickým pojetím.

Jednoznačným úspěchem v tomto závěrečném turnaji se chlapci probojovali do finále oblastního přeboru, kterého se zúčastní družstva CHOTĚBOŘ, NÁCHOD a HAVLÍČKůV BROD.

Výsledky soutěžních zápasů:

Chotěboř - Havl. Brod 2:0

Chotěboř - Osík 2:0

Havl. Brod - Osík 2:0

Pavel Vajrych

3.turnaj 14.11.1999 Havlíčkův Brod

Třetí turnaj oblastního přeboru s konal v hale Jiskry Havlíčkův Brod. Po důrazném připomenutí výsledků z předchozího turnaje se chotěbořští chlapci zřejmě lépe vyspali a na jejich výkonu to bylo ihned znát. První zápas s Havl.Brodem sice po vyrovnaném průběhu nakonec nedotáhli k vítěznému konci, ale další zápasy po zvýšené bojovnosti a s troškou příslovečného štěstí již ano. Do bojů zasáhl i další nováček v družstvu - Kamil Bystroň. Dík patří i Vítkovi Kopeckému, který i přes střevní onemocnění nenechal spoluhráče ve štychu a s úspěchem si vyzkoušel hru libera. Středoví hráči Vajrych a Chalupa získávají na svých postech další zkušenosti a herní jistotu. Při neúčasti zraněného nahrávače Krále stále více zkušeností na tomto postu získává Aleš Veselý. Velmi solidní výkon předvedl kapitán a tahoun družstva Kuba Hubner. Jeho útoky na síti stále ohrožovaly soupeře. I ostatní hráči by se při poctivém tréninku měli dostat na vyšší úroveň výkonnosti.

Sestava: Hubner Jakub, Vajrych Lukáš, Kopecký Vítek, Chalupa Petr, Veselý Aleš, Kočí Jiří, Špinar Zdeněk, Mrtka Michal, Bystroň Kamil

Výsledky: CHOTĚBOŘ - HAVL.BROD 0:2, OSÍK 2:1, HRONOV 2:1

Ostatní: HAVL.BROD - HRONOV 2:0, HRONOV - OSÍK 2:1, OSÍK - HAVL.BROD 0:2

Výkon předvedený na turnaji v Havlíčkově Brodě je dobrým příslibem do dalších bojů.

2.turnaj 31.10.1999 Osík u Litomyšle

Dne 31.10.199 se uskutečnil druhý turnaj v Osíku u Litomyšle. Zde družstvo ukázalo jak je možno zahrát, pokud se nechce a není zájem. Tento den chlapcům nesvědčil a vyloženě se nepovedl. Špatné rozcvičení, herní nesoustředěnost, oslabení o zraněného nahrávače Krále - to vše byly hlavní příčiny herního propadu. Navíc nováčkovskou daň zaplatili i nově zařazení hráči Tezner a Mrtka, jim však nelze připisovat vinu za neúspěch.

Sestava: Hubner Jakub, Vajrych Lukáš, Kopecký Vítek, Chalupa Petr, Veselý Aleš, Kočí Jiří, Tezner Jan, Mrtka Michal

Výsledky: CHOTĚBOŘ - NÁCHOD 0:2, OSÍK 2:1, NÁCHOD 0:2 (vložený zápas), HAVL.BROD 0:2

Ostatní: OSÍK - HAVL.BROD 0:2, OSÍK - NÁCHOD 2:1, NÁCHOD - HAVL.BROD 2:0

1.turnaj 3.10.1999 Hronov

Družstvo starších dorostenců zahájilo sezónu 1999-2000 ve východočeském oblastním přeboru prvním mistrovským turnajem, který se uskutečnil 3.10.1999 v Hronově (NA). Svoji mistrovskou premiéru na palubovce odehráli i mladíci Danielka a Špinar, kteří hrají i za žákovské družstvo. Je nutno dodat, že svoji hrou mile překvapili. Celé družstvo zahrálo v bojovném duchu a při větším štěstí mohly být výsledky ještě lepší. Celkově byl výkon příslibem toho, že družstvo může porážet i papírově silnější soupeře.

Sestava : Hubner Jakub, Kopecký Vítek, Král Michal, Chalupa Petr, Veselý Aleš, Danielka Jakub, Špinar Zdeněk

Výsledky : CHOTĚBOŘ - BROUMOV 2:1, NÁCHOD 0:2, HRONOV 1:2, HRONOV 2:1 (vložený zápas)

Ostatní: HRONOV - NÁCHOD 1:2, HRONOV - BROUMOV 2:0, NÁCHOD - BROUMOV 2:0

Pavel Vajrych a Pavel Chalupa

19.10.

Mládežnický volejbal v Chotěboři v sezoně 1999/2000

Vážení čtenáři ,

dovolte mi abych Vás, stejně jako v loňském roce, informoval o situaci a aktivitách v mládežnických složkách volejbalového oddílu TJ CHS .

Náš oddíl má v současné sobě tři mládežnická družstva, která hrají pravidelné soutěže.

Družstvo žáků:

Žáci jsou vedeni trenerem Hejtmánkem a členy družstva jsou tito hráči:

Danielka Jakub, Starý Jakub, Smejkal Lukáš, Špinar Zdeněk, Dušek Jan , Chalupa Martin, Kárník Jakub, Haubert Jan, Horák Karel, Koutek Jarda, Hájek Jakub, Každan Daniel, družstvo dále doplňují i velmi mladí kluci např.: Jonáš Jiří, Pavel Jakub, Zvolánek Jakub, Šustr Michal.

V tomto složení se chystáme na letošní ročník LIGY VYSOČINY, do kterého jsou přihlášena tato družstva: Chotěboř, Pelhřimov, Humpolec, Havl. Brod, Jihlava, Polná, Nový Rychnov.

Předpokládáme, že v letošním roce již nebudeme platit nováčkovskou daň a chtěli bychom se poprat o medailové umístění.

Dále jsme se dostali do nejvyšší žákovské soutěže ČESKÉHO POHÁRU:

do kvalifikace se přihlásilo 20 družstev, která se utkají ve 4 skupinách o16 postupových míst. V naší skupině máme tato družstva České Budějovice, Malšovice (HK), Česká Třebová, Česká Lípa. Soutěže se účastní družstva např:Ústí n.l.,Příbram,Olymp Praha,Vítkovice,Liberec, Brno,Slavia Praha, atd. Kvalifikační turnaj se koná 13.-14.11 v Hradci Králové.

Věříme, že budeme vzorně reprezentovat Chtěboř i na této nejvyšší úrovni.