zprávy hledejte dole,
přebor se již nehraje

Po skončení naší halové sezóny si dovolím napsat malé vyhodnocení a shrnutí.

Hodnocení sezóny 2000-2001 dorostenci

Sezóna začala naším soustředěním na Seči, které se ,alespoň podle mého názoru, velmi vydařilo a letos by jsme ho měli zopakovat. Prospělo nám herně i fyzicky a mnozí hráči z něho těžili celou sezónu. Utužila se parta a někteří nejmenovaní silně překvapili trenéry i spoluhráče, viď doktore. Naše účast na turnaji v Dřevěnici byla výborným zakončením soustředění a herní zkušeností pro všechny zúčastněné.

Tréninky pokračovaly i po soustředění a na podzim jste si zahráli v okrese mužů je což dobrý začátek do sezóny a rozehrání. Protože nám ještě chybí zkušenosti moc jsme toho zatím nevyhráli. To přijde!

Halová sezóna pro nás znamenala Ligu Vysočiny a Oblastní přebor mladšího i staršího dorostu.

LIGA VYSOČINY- 7 družstev účast na turnajích v N. Rychnově, Vel. Meziříčí, a dvakrát v Chotěboři. Soutěž to byla k vyhrání, ale narazili jsme na velmi dobré Mezříčáky a překvapila i Přibyslav. Z důvodu neúčasti H.B. na posledním turnaji jsme nakonec třetí. Projevili se naše chyby – nevyrovnanost psychiky a nedostatek vůle po vítězství. Přesto jsme hráli i krásné zápasy. Výhodou ale je že si v této soutěži mohou zahrát všichni a nemusíme hrát jen se 7 hráči základu.

OBLASTNÍ PŘEBOR-

mladší- narazili jsme na velmi silnou skupinu s pozdějším vítězem a mezříčem a vypadli jsme hned v základní skupině. Škoda!

starší – V základní skupině jsme skončili na druhém místě za H. Brodem. Naše výkony se houpali jak na houpačce ( výborné zápasy s Brodem a na druhé straně Chrudim) Velmi jsme se soustředili na kvalifikaci. Bohužel tam s námi nejel Kuba Hübner a to se ukázalo rozhodující. Výkony svazovala přílišná nervozita a nezkušenost. Podařilo se dohodnout výměnu  s Brodem a čekala nás finálová skupina.

Ve finále jsme začali v Chrudimi výborně – vítězství nad Hronovem. Pak ale “průjem s Chrudimí a pak porážka od Semil. Druhé kolo v Hronově dopadlo nad očekávání – vítězství nad Hronovem a i Chrudimí kazila jen porážka od Semil. Třetí kolo v Semilech zamotalo situaci- porážka od domácích nepřekvapila, porážka od Hronova mrzela a výhra nad Chrudimí v tie-breaku byla slabou náplastí. Závěr doma v Chotěboři byla mrtvice. Vítězství nad Hronovem zdánlivě vše vyřešilo, ale porážka od Chrudimi nás dostala do kolen. Povinné vítězství nad ml. dorostem Semil nic neřešilo. Nakonec jsme se štěstím skončili na druhém místě. Na příští sezónu se pokusíme zajistit dorosteneckou ligu, což by byl historický úspěch neboť je to druhá nejvyšší soutěž v ČR .

Pavel Hejtmánek.

Základní kádr družstva staršího dorostu: Stojící zleva :asistent trenéra Pavel Vajrych, Petr Chalupa, Jakub Hubner, Zdeněk Špinar, Jakub Starý, Karel Horák, Vítek Kopecký a trenér Pavel Hejtmánek. Vpředu zleva: Michal Mrtka, Aleš Veselý, Jan Haubert, Jakub Danielka a Jan Tezner

Vyrovnaný turnaj na závěr Vč Oblastního přeboru

Na poslední turnaj Vč oblastního dorostenců do Chotěboře přijela družstva Chrudimi, Hronova a Semil. Již jistý vítěz Semily přijely s mladšími dorostenci a tak se turnaj velmi vyrovnal.
Výsledky turnaje:
Chotěboř : Hronov 2 : 0 (25:23, 25:20)
Chrudim : Semily 2 : 0 (25:23, 28:26)
Semily : Hronov 0 : 2 (17:25, 18:25)
Chotěboř : Chrudim 2 : 1 (25:19, 17:25, 16:14)
4) Chrudim 12 2 10 7:21 14b
Hned v prvním zápase “ pravdy” na sebe narazila družstva bojující o druhé místo. Po boji vyhrála Chotěboř nad Hronovem 2 : 0. Druhý zápas přinesl velké překvapení když poslední Chrudim porazila první Semily 2 : 0. Potom porazil Hronov Semily 2 : 0 a před Chotěboří stála nutnost porazit Chrudim i Semily. Zápas domácích s Chrudimí byl záležitostí nervů. První set patřil jasně Chotěboři ( 25:19). Ve druhém setu začali hráči Hronova velmi hlasitě povzbuzovat hostující hráče a nervy byly na pochodu. Druhý set získali hosté 25:17. V tie-breaku to byla loterie se šťastným koncem pro domácí 16:14.
Projevila se naše největší slabina a tou je velká psychická labilita. Musíme na ní zapracovat před další sezónou.” říká trenér domácích. V dalších zápasech se již žádné překvapení nekonalo.

18.3.2001
Semily jsou již jistým vítězem, Chotěboř bojuje o druhé místo

Třetí kolo finálové skupiny Oblastního přeboru ve volejbale starších dorostenců se hrálo v neděli 18. 3. ve sportovní hale  TJ Semily.Nikoli na palubovce ale na taraflexu se sešla družstva Chrudimi, Hronova, Chotěboře a Semil.

Sestava Chotěboře:

Veselý, Hübner, Špinar, Chalupa P., Starý, Tezner, Mrtka, Chalupa M.

Chotěbořský trenér je s výsledkem tohoto kola nespokojen a okomentoval hru svých svěřenců takto:
“V prvním zápase jsme předvedli velmi nevyrovnaný výkon. První set jsme byli velmi nepozorní a tak jsme nechali soupeři uhrát set především vlastními chybami. Od druhého setu se hrál jiný volejbal, přesto jsme uhráli koncovku tie-breaku se štěstím. Bohužel druhý zápas s Hronovem byla katastrofa. Zaostávali jsme ve všech herních činnostech a velmi se projevila neúčast čtyř hráčů ( Danielka, Horák, Kopecký a Haubert). Částečnou pochvalu zaslouží
jen Kuba Starý na bloku a Aleš Veselý na nahrávce. Na liberu nezahrál Michal , který podléhá příliš svojí nervozitě. V posledním zápase nás již jistě postupující družstvo Semil zatlačilo velmi kvalitním skákaným podáním. V této činnosti velmi zaostáváme. Musíme zlepšit i psychickou odolnost a chybí nám i vůle vítězit. To bude hlavní úkol na trénincích před posledním turnajem. Poslední turnaj finálové části oblastního přeboru se hraje 1. 4. v Chotěboři a o druhé místo se chceme ještě poprat. Doufáme i v pomoc diváků a zejména našich fanynek.

11.2.2001 Chotěboř si upevnila druhé místo v Oblastním přeboru staršího dorostu

V neděli 11.2. se hrál druhý turnaj finálové skupiny Oblastního přeboru staršího dorostu v Hronově.Pro rozhodcovské povinnosti P. Hejtmánka v NL. mužů, vedl Chotěbořáky P. Vajrych.

4) Chrudim 6 1 5 3:11 7b
I před druhým turnajem jsme se potýkali s problémem chřipky. Většina našich hráčů byla nachlazená a tak ještě v pátek na tréninku jsme nevěděli kdo bude v neděli k dispozici. Nakonec jelo 9 hráčů – Hübner, Kopecký, Danielka, Špinar, Veselý, Chalupa, Tezner, Mrtka a Kárník. V prvním zápase proti Semilům trenér šetřil nemocného Hübnera a tak dostal příležitost Tezner na smeči. Hra byla mírně rozháraná, výsledek ukazuje na zlepšení ve druhém setu.
Na druhý velmi důležitý zápas Kuba již nastoupil a první set se nám podařilo vyhrát šťastným balonem v koncovce , když Vítek K. zasmečoval “rouru” do autu a soupeř ji ještě tečoval. Ve druhém setu se doplatilo na neukázněnost našich hráčů, kteří po vyhraném setu začali zbytečně moc riskovat na servisu. Rozhodující třetí set byla bitva se šťastným koncem pro naše kluky.

Třetí zápas s naším rivalem z Chrudimi byl opět hroznou podívanou, ale šťastnější byli tentokráte Chotěbořští hráči.

Velkou pochvalu zaslouží Kuba Hübner, který ač silně nachlazen jel s námi a zahrál pro kolektiv. Dále Kuba Kárník, který hrál výborně na liberu i nahrávce a Danielka se snad začal trefovat do útoku na středu sítě. Pochvalu zaslouží i Petr Chalupa, který obětavě přijel na zápas z rodinné dovolené v Krkonoších. I další hráči se postupně zlepšují, škoda je Starouše, který s námi nyní trénuje velmi málo – snad na dalších turnajích už chybět nebude.

Třetí finálové kolo se bude hrát 18.3.2001 v Semilech a závěrečné pak v neděli 1.4.2001 na domácí půdě v hale v Chotěboři.

4.2.2001 Chotěboř má z Chrudimi trauma

V oblastním přeboru staršího dorostu jsme sice nepostoupili z baráže, ale místo nám přepustil H.Brod B, takže hrajeme finálovou skupinu místo něj.
Po téměř pětitýdenní pauze pokračoval Oblastní přebor staršího dorostu prvním turnajem finálové skupiny v Chrudimi.
Kvůli chřipkové epidemii a pololetním prázdninám měli všichni zúčastnění problémy se složením optimálních sestav.

4) Chrudim 3 1 2 2:5 4b
V prvním zápase si Hronov snadno poradil s Chrudimí. Ve druhém zápase nastoupila Chotěboř proti Hronovu, Semily přijely později. Chotěbořáci využili nekompletnosti soupeře a po boji vyhráli 26:24 a 25:23. Bohužel tento úspěch nepotvrdili proti Semilům a prohráli zaslouženě. Suverénní Semily si potom poradily i s Hronovem. Následoval zápas Chotěboře s Chrudimí. Pro trenéry Chotěboře skoro infarktový zápas. Naši borci podcenili první set a prohráli 25:21. Druhý set vydřeli 25:20 a následoval tie-break. Po hrozném začátku 0:3 následovala naše série na 6:4 a soupeř vzal “time”. Potom se projevila silná taktická nedisciplinovanost a slabé sebevědomí našich hráčů. Náš nejlepší hráč chtěl vše uhrát sám a v závěru už mu chyběly síly, výsledek 15:8 hovoří za vše. Škoda je, že nám chyběl druhý blokař a museli jsme improvizovat v sestavě. Snad to bude za týden lepší i když nám budou chybět někteří hráči z důvodu rodinných rekreací o jarních prázdninách. Doufám, že najdeme řešení jak to zvládnout.

Zprávy o mladším dorostu hledejte dole.
17.12.2000 - baráž o postup do finálové skupiny

Chotěboři se baráž nepovedla,
ale:

V neděli 17.12. se hrála baráž o postup do finálové skupiny v Oblastním přeboru staršího dorostu. Podle rozpisu se hrála v Hronově. Vzhledem ke značné vzdálenosti jsme vyjeli dřív a cestu zvládli v pohodě. Naši sestavu poznamenala zranění a bohužel i dovolené (rekreace s rodiči v Rakousku ).

Hned v prvním zápase jsme narazili na domácího favorita Hronov a sehráli velmi dobrý a vyrovnaný zápas, bohužel jsme neuhráli koncovku v tie- breaku.

Chotěboř : Hronov 1 : 2 (21:25,25:22, 9:15)

Ve druhém zápase jsme narazili na Malšovice, které nečekaně prohrály s Chrudimí. Vyměnili jsme libera, na smeč postavili P. Chalupu, a na libera se vrátil Kopecký.

Chotěboř : Malšovice 0 : 2 (21:25, 20:25)

Před třetím zápasem se ještě dalo postoupit v případě jednoznačného vítězství nad Chrudimí. Chrudim vyhrála nad Malšovicemi a prohrála s Hronovem, přes to do zápasu nastoupila daleko více koncentrovaná a s větší chutí, na nás se podepsali dvě prohry v předcházejících zápasech. Nedokázali jsme zopakovat výkon ze skupiny a prohráli po vlastních chybách.

Chotěboř : Chrudim 0 : 2 (18:25,20:25)

“Porazila nás především vlastní žalostná úspěšnost na smeči z hlavního kůlu, kde se v prvním zápase neprosadil Vítek Kopecký a v dalších dvou zápasech se nedařilo ani P. Chalupovi. Ani ostatní hráči se nevyvarovali chyb (podání) a nepřesností (pole). Mrzí nás i přístup některých hráčů, kteří s námi neodjeli, protože jeli raději na lyže s rodiči. Tímto se znehodnotila celoroční pravidelná práce trenérů a poctivě trénujících jednotlivců. Věříme ale, že nás tento letošní neúspěch nezlomí a v dalším roce se bude dařit lépe. Přejeme Všem hráčům, trenérům i funkcionářům volejbalu hodně štěstí a pevné zdraví v dalším tisíciletí.”

4)Chotěboř 3 0 3         1:6 3b

V neděli 26.11.2000 se v Chotěbořské hale konalo poslední kolo v základní skupině Oblastního přeboru mladšího dorostu.
Zprávu z tohoto 3. kola najdete níže.

4.kolo - 3.12.

V neděli 3.12. turnajem v Chotěbořské Sportovní hale skončila základní skupina A oblastního přeboru staršího dorostu.
Vítěz této skupiny postupuje přímo do finálové skupiny, družstva na druhém a třetím místě musí do baráže se družstvy ze skupiny B o dvě postupová místa do finálové skupiny. Tato baráž se hraje 17. 12. v Hronově.

Výsledky turnaje v Chotěboři:

Chrudim – Chotěboř 0 : 2 ( 23 : 25 , 19 : 25 )
Chrudim – H. Brod 1 : 2 ( 22 : 25 , 25 : 18 , 11 : 15 )
Chrudim – Osice 2 : 1 ( 25 : 21 , 18 : 25 , 15 : 12 )
Chotěboř – H. Brod  2 : 1 ( 23 : 25 , 25 : 17 , 15 : 11 )
Chotěboř – Osice 2 : 0 ( 25 : 22 , 25 : 19 )

H. Brod – Osice 2 : 0 ( 25 : 21 , 25 : 20 )

Hodnocení hry Havlíčkova Brodu
již jistě postupující se na turnaj dostavil pouze se šesti hráči a tak dostal příležitost Michal Sommer na nahrávce, jinak se složení družstva moc nelišilo od běžné sestavy.

Hodnocení hry Chotěboře

protože nás silně pronásleduje marodka měli jsme obavy z naší hry (Špinar-zápal plic, Chalupa P.-antibiotika, Tezner –výron v kotníku,Mrtka –výron v kotníku). Nakonec nám pomohli zmrtvýchvstalí Hübner a Kopecký.

První zápas s Osicemi byl sice nervózní, ale dotlačili jsme ho k vítězství, to nás uklidnilo a následující zápas s Chrudimí se nám povedl - jasné vítězství. V posledním zápase s H.Brodem se hrál dobrý volejbal v prvním setu. Ve druhé a třetím setu se projevila únava u soupeře a u nás zahráli dobře smečaři.

Hodnocení jednotlivců

Danielka – kapitán, na bloku nadprůměrný , rezervy jsou v útočné fázi (ne rovně před sebe a nepodbíhat)

Starý- hráč s neuvěřitelnými možnostmi, kterých zatím nevyužívá-blok nadprůměrný rezervy v útok (malá razance )

Veselý-nahrávač s citem pro balon a rychlýma nohama velmi se zlepšuje v taktice hry.

Horák – stabilní prvek základní šestky, velmi se zlepšuje na útoku rezervy jsou v blokování a podání

Hübner- zkušený hráč, na kterém je vidět tréninkový výpadek (VŠ), trefuje smeč příliš nízko

Kopecký- libero a smečař, velmi dobrý příjem a pohyblivost v poli jinak je znát, že toho s námi moc nenatrénoval

Každan – smečař zapůjčený ze žáků, velmi příjemně překvapil již podruhé – jen tak dál

Chalupa M. –nahrávač ze žáků, při hře s dorostem se ukazují některé technické i taktické nedostatky poctivým tréninkem se to dá dohnat

Kárník- nahrávač ze žáků příští rok jde do dorostu, v neděli velmi příjemně překvapil v zápase s H. Brodem (poctivá práce na tréninku se vyplácí)

3.kolo - 12.11.

V neděli 12.11.2000 se v malé obci OSICE na Královéhradecku konalo třetí kolo Ob.P. staršího dorostu za účasti Chotěboře , H. Brodu, Chrudimi a Osic.

Chotěboř – H. Brod 1 : 2 ( 18 : 25 , 25 : 20 , 12 : 15 ) ,

vyrovnaný zápas, po prohraném prvním setu se Chotěbořáci výrazně zlepšili bohužel tie-break byl kořistí Broďáků díky lepší koncovce

Chotěboř –Chrudim 1 : 2 ( 25 : 14 , 22 : 25 , 12 : 15 )
Excelentně zahraný první set byl ukázkou možností jaký volejbal je Chotěboř schopná předvádět, dvě zbytečná ulití a Petr se dvakrát namazal na jednoblok tím se soupeř chytil a v tie-breaku nás svým anti-volejbalem donutil udělat více chyb.

Chotěboř – Osice 2 : 0 ( 25 : 16 , 25 : 20 )
v posledním zápase turnaje, po menší promluvě do duší jsme soupeře přehráli po všech stránkách.

H. Brod – Chrudim 1 : 2 ( 25 : 22 , 21 : 25 , 14 : 16 )
tento zápas měl stejný scénář jako Chrudimský s Chotěboří. Broďáci v prvním setu dominovali, ve druhém po změně v sestavě se soupeř chytil a tie-break uplácal svým anti-volejbalem.

Havl. Brod – Osice 2 : 1 ( 25 : 19 , 20 : 25 , 15 : 12 )
vítěz zkoušel nové tváře a musel se snažit až v tie-breaku.

Chrudim – Osice 2 : 0 ( 25 : 22 , 25 : 15 )

Chotěboř: Starý, Danielka, Veselý, Tezner, Chalupa P., Horák, Kopecký, Haubert

Nejlepší hráč Tezner Jan. Dařilo se J. Starému na bloku, své si uhráli i Veselý, Danielka, rezervy jsou u Špinara, Horáka i Chalupy, Kopecký na liberu byl velkou posilou, zranění nedovolilo plné nasazení Hauberta.

3 ) Chotěboř 12 0 12 3 : 24 12b

Družstvo Chotěboře bude hrát o celkové páté místo s družstvem, které skončí na 3.místě ve skupině B ve dvou dvojzápasech a to 25.2.2001 na hřišti soupeře a 25.3.2001 v Chotěboři.

Na posledním turnaji nás potkala velká marodka – Zdeněk má zápal plic, Hanz angínu, Mrtis nohu v sádře. Proto jsme na výpomoc přibrali žáky – Dan, Jakub, Kárníček.

Celý průběh skupiny ukázal jasně jeden problém. Na prvním turnaji jsme ještě hráli vyrovnané souboje, ale postupně nám soupeři utíkali výkonností. Co je příčinou?

Jako trenér si myslím na dvě věci

1) slabá psychická odolnost – při nepříznivém průběhu setu není ( až na Zdenka a Dáňu ) ve družstvu vůle se o výsledek poprat, máme samé hodné a tiché hráče.

2 ) na výkonnostní růst je potřeba trénovat nejméně 3 krát týdně ( lépe i víc), pokud možno ještě doplňovat individuálním tréninkem v posilovně a výklusy na fyzičku. Pokud se trénuje 2 krát v týdnu stačí to na udržení výkonnosti, jednou v týdnu je naprosto nedostačující. Jsem přesvědčen, že v Brodě i ve Vel. Mezu se trénuje vícekrát než u nás a jinou intenzitou. Intenzitu ovlivňuje trenér i hráčský přístup, počet tréninků je však věcí pouze hráčů.

P.Hejtmánek

2. kolo - 22.10.

V neděli 22.10.2000 se v Chrudimi uskutečnilo druhé kolo Oblastního přeboru starších dorostenců

Výsledky Chotěboře :
Chotěboř – Chrudim 1 : 2 (16 : 25 , 25 : 18 , 12:15 )
bylo to první utkání turnaje a nám ranní zápasy nejdou-v prvním setu jsme dobře začali, ale velmi nás poškodil rozhodčí, tři zcela opačně odpískané míče ( i podle mínění ostatních trenérů včetně Chrudimského ) rozhodly první set. Ve druhém jsme se naštvali a soupeř neměl šanci. Tie - break rozhodly naše nepřesnosti.

Chotěboř – Havlíčkův Brod 0 : 2 ( 22 : 25 , 24 : 26 )
Nejlepší zápas turnaje, zcela vyrovnaný z obou stran rozhodly v koncovkách větší zkušenosti broďáků hrajících i v lize.

Chotěboř – Osice 2 : 0 (25 : 14 , 25 : 16 )
Jasná záležitost, soupeře jsme přehráli po všech stránkách.

Ostatní zápasy :
Havlíčkův Brod – Chrudim 2 : 0
H. Brod – Osice 2 : 0
Chrudim – Osice 0 : 2 ( největší překvapení turnaje )

2.kolo - 4.11.

V neděli 4.11.2000 se v Chotěboři konalo druhé kolo Ob.P. mladšího dorostu za účasti Chotěboře , H. Brodu a Velkého Meziříčí.

Chotěboř – H. Brod 0 : 2 ( 18 : 25 , 21 : 25 ) , 0 : 2 ( 22 : 25 , 21 : 25 )

vyrovnané zápasy ale broďáci mají lepší koncovky

Chotěboř – Velké Meziříčí 0 : 2 ( 17 : 25 , 22 : 25 ) , 0 : 2 ( 21 : 25 , 18 : 25 )

taktika soupeře nedělat chyby slavila úspěch, my jich udělali víc

H. Brod – V. Meziříčí 2 : 0 ( 25 : 15 , 25 : 21 ) , 2 : 1 ( 18 : 25 , 25 : 23 , 15 : 12 )

u broďáků se projevila větší herní zkušenost Melouna a Trnky

Chotěboř: Starý, Danielka, Veselý, Tezner, Chalupa P., Horák, Mrtka, Haubert, Chalupa M.

Havl. Brod: Trnka, Meloun, Kříž, Gryč, Vavřička, Sommer, Pleskač, Mifek

Tabulka 2.kola

1) H. Brod 8 0 16b 16:5

2) V. Mez 4 4 12b 11:8

3) Chotěboř 0 8 8b 2:16

1.kolo - 8.10.

V neděli 8.10. se hrálo 1. kolo oblastního přeboru starších dorostenců v Chotěboři.

Výsledky zápasů:

Chotěboř - Osice 2:0
dobrý začátek
Chotěboř - Chrudim 2:0 (25:21,26:24)
strhující druhý set kdy jsme prohrávali už 24:22 a ještě dokázali vyhrát – asi nejlepší zápas turnaje
Chotěboř - Havl. Brod  0:2 (21:25,20:25)
po zápase s Chrudimí jsme polevili v koncentraci a zaslouženě po vlastních chybách prohráli

Za Chotěboř hráli:

Hübner Jakub - opora ze starších hráčů, velmi dobrý na síti, rezervy má na příjmu

Chalupa Petr - střídá výborné okamžiky se slabšími, potřebuje zvýšit koncentraci na hru, při další práci může být oporou

Starý Jakub - konečně začal smečovat, potřebuje zvýšit fyzickou kondici a sílu paží,zaslouží pochvalu

Horák Karel - za poslední půl rok se neuvěřitelně zlepšil-chodí pravidelně na tréninky a bere volejbal vážně, jen tak dál

Špinar Zdeněk - na svůj věk výborný , potřebuje na sobě dál pracovat – rozběh časování a razance, síla

Veselý Aleš - nahrávač, začíná o hře přemýšlet takticky je třeba více dirigovat hru družstva, pokud udrží nastoupený trend bude výborný

Tezner Jan - po delší přestávce se k volejbalu opět vrátil-to je dobře-má výborné předpoklady jen na sobě pracovat soustavně

Haubert Jan - i přes drobné zranění hrál dobře, je třeba rameno doléčit, protože za týden na něho budeme spoléhat na smeči. V poslední době se velmi zlepšil.

Kárník Jakub - věkem ještě žák, poctivec a dobrý parťák, je třeba zlepšit fyzičku a techniku i taktiku nahrávání

Chalupa Martin - věkem ještě žák, technicky výborný, ale má problémy s fyzičkou a sílou což se projevuje i na kloubní pohyblivosti, doléčit zranění a bude posilou

Danielka Jakub - kapitán , hráč s velkými předpoklady,ale má problémy se zraněním –fyzičkou a sílou. Je třeba posilovat svaly kolem páteře.

Mrtka Michal - libero, snaživý, pohyblivý hráč velmi nám pomohl v poli a na příjmu, jeho zásluhou se zlepšil i výkon Jakuba Starého,který si po odehrání na síti odpočine.

1. kolo - 15.10.

Mladší dorostenci brodské Jiskry umí hrát tie-breaky.

V neděli 15. 10. proběhl v Chotěboři první turnaj Oblastního přeboru mladších dorostenců. Ve skupině “B” hrají družstva Chotěboře, Havlíčkova Brodu a Velkého Meziříčí. Hraje se dvoukolově každý s každým.

Výsledky:
Chotěboř – Vel. Mez 0 : 2 ( 12:25, 18:25 ) , 0 : 2 ( 16:25, 19:25 )
Havl. Brod – V. Mez 2 : 1 ( 25:21, 19:25, 15:12 ), 2 : 1 ( 18:25, 25:21, 15:11 )
Chotěboř – Havl. Brod 1 : 2 ( 22: 25, 25:21, 12:15 ), 1 : 2 ( 25:20, 18:25, 13:15 )

Chotěboři se dařilo jen proti H.Brodu i když v koncovkách tie-breaků byl soupeř šťastnější, proti Meziříčí to bylo o poznání slabší, snad příště.

Tabulka

1. Havl. Brod   8b. 4 - 0 ( 8:4 )
  2. Vel. Mez.     6b. 2 - 2 ( 6:4 )
  3. Chotěboř     4b. 0 - 4 ( 2:8 )

Tato mistrovská soutěž je rozdělena do dvou skupin , jejichž složení je následující:

skupina A : Jiskra Havlíčkův Brod, Spartak Velké Meziříčí, TJ Chotěboř

skupina B: TJ Osice, Sokol Česká Třebová, Jiskra Ústí n.Orlicí

Ve skupině A budou v základní části odehrány 3 turnaje . Hracím dnem jsou neděle.

1. kolo 15.10.2000 pořádá  Havl.Brod (hraje se v Chotěboři, hala v H.B.je v rekonstrukci)
  2. kolo 5.11.2000 Chotěboř
  3. kolo 26.11.2000 Vel.Meziříčí(hraje se ale opět v Chotěboři)

První dva ze skupin postupují do finálové skupiny, která se bude hrát čtyřkolově ve dnech 25.2.2000, 11.a 25.3.2001 a 8.4.2001.

Kádr družstva mladších dorostenců je shodný se staršími dorostenci s výjímkou Jakuba Hubnera, který je již nad věkovou hranicí pro mladší dorost.

skupina A :
Jiskra Havlíčkův Brod,
TJ Osice, Chrudim, TJ Chotěboř

skupina B: VK Hronov, TJ Semily, Malšovice

1. kolo 8.10. 2000 pořádá  Havl.Brod (hraje se v Chotěboři, hala v H.B.je v rekonstrukci)
  2. kolo 22.10.2000 Chrudim
  3. kolo 12.11.2000 Osice
  4. kolo 3.12.2000 Chotěboř

Vítězové skupin postupují přímo do finálové skupiny, která bude po baráži ostatních doplněna dvěma dalšími družstvy. Baráž pořádá druhé družstvo sk.B. Finále bude rovněž čtyřkolové v termínech 4.a 18.2.2001, 18.3.2001 a 1.4.2001.