harryanow2.gif (5686 bytes)

hpn.jpg (10254 bytes)
Co vyčmuchal bobtail Harry v Chotěboři a okolí
příloha internetového listu Chotěbořský Courier Harry

clogo4.gif (959 bytes)

 

číslo 65

harry.jpg (9789 bytes)

listopad 2003
I. část

Počet čtenářů těchto Novinek
od začátku měsíce:

Novinky 64 četlo: 5472


Nezapomeňte, že na adrese www.chnet.cz najdete chotěbořský internetový portál CHnet s odkazy na internet ve světě, v Česku, v našem okrese i v Chotěboři samé (např. stránky všech Chotěbořáků).
Portál je též koncipován jako startovací stránka pro váš přístup na internet.

Radiové datové připojení
redakce na internet je od
aiclogo.gif (3308 bytes)

Výhodné telefonní služby
od firmy AICOM Havl. Brod

eizologo.GIF (1605 bytes)

Myslete na svůj zrak!
Špičkové LCD monitory EIZO
BALZÁM NA VAŠE OČI
nyní můžete koupit i v Chotěboři

eizoL465.GIF (3349 bytes)

Chcete být na internetu? Máme pro vás velmi levnou možnost umístit své informace, webové stránky či odkaz na ně do vámi zvolené domény jméno.chotebor.info, která je snadno zapamatovatelná. Podrobnosti, zaváděcí ceny a seznam již funkčních domén najdete na www.chotebor.info

Cenové akce a soutěže
OVD Jednota

Minulé Novinky  |   Předminulé Novinky
Archiv vydání
  |   inzerce.harry.cz


www.festivalfantazie.cz
Databáze akcí v kraji Vysočina

Chotěboř - zeměpisná poloha, nadmořské výšky
Chotěbořské weby   |  Město Chotěboř
Portál CH net  |  Chotěboř.info
Kultur.programy  |  Kino | Mapa ulic Chotěboře

KinoCafé a Filmový klub Velký voči Chotěboř
Narodili se  |  Volební rubrika
ODS Chotěboř  |  ČSSD Chotěboř

Kam zajít - Chotěboř | Letiště Chotěboř
Chotěbořské Echo v PDF:

č.2
č.3 č.4 č.5 č.6 č.7 č.8
Sportovní strana
Fotbal   |  Hokej  |   Bundesliga

Zimní stadion města Chotěboře
Volejbal  |   Ping-pong
Atletika TJ CHS  |  Atletika SK

Chotěbořské Jídelní lístky:

PD Halama  PD Veselý  Hotel Harmonie (Borek)
Na růžku  Modrá hvězda 
Pizza až do domu 

4listek2m.GIF (1282 bytes)4listtitulm.GIF (2449 bytes)

radnice3m.JPG (9671 bytes)

ikonddnv.gif (4769 bytes)

harrynovinky.JPG (5772 bytes)

Bobtail Harry Vám nese Novinky z Chotěboře a okolí,
Novinky v redakci, Vývěsku pro oznámení

Vánoční soutěž Jednoty Havlíčkův Brod bude denně losována v Chotěboři

Celkem 100 cen čeká na zákazníky Jednoty Havlíčkův Brod ve Vánoční spotřebitelské soutěži, která začne 19.11. Každý den můžete vyhrát, denně budou vylosováni 3 zákazníci z došlých kupónů o 1 litr Fernet Stocku. Výhra bude denně zveřejněna na www.jednotahb.cz a v internetovém listě Chotěbořský Courier. Celkové slosování o 100 cen proběhne dne 19. 12. 2003 v Chotěboři. Slosovány budou všechny doručené kupony které budou potvrzeny razítkem prodejny o min. nákupu ve výši 500 Kč a opatřeny ústřižkem od pokladny. Výherci budou vyrozuměni telefonicky, výherní listina bude zveřejněna na www.jednotahb.cz a Chotěbořském Courieru.   Kupony zasílejte na adresu: Jednota OVD, PO BOX 42, 583 01 Chotěboř do 19. 12. 2003.
Kupony soutěže najdete v info letáku, který bude roznášen do schránek 18. a 19.11. Leták si už dnes můžete prohlédnout na webu Jednoty zde.

II. část Novinek (od 15.11. do 30.11.) je zde.

Jeden rok nového vedení města

Právě uplynul 1 rok od ustavujícího zasedání nového Zastupitelstva města a zvolení starosty, místostarosty a členů Rady. Přečtěte si znovu po roce reportáž Harryho pána a zkuste si vlastní zhodnocení prvního roku za pomoci tehdejších Volebních programů jednotlivých volebních stran. Požádal jsem mého pána, zda by něco takového (z pohledu člověka, jenž se 8 let pohyboval v komunální politice) hodil do počítače, že bych to uveřejnil, tak uvidíme...
(13.11.)

Ošklivá nevěsta s věnem?

"Věno chce každý, nevěstu nikdo", tak zní nadpis článku v dnešních Novinách Havlíčkobrodska, kde se popisuje jednání starostů Svazku obcí Podoubraví o Lékařské službě první pomoci, na němž vystoupil chotěbořský místostarosta Milan Linhart. Mimo jiné tam autorka Štěpánka Saadouni uvádí: "Jak zjistili při jednání valné hromady starostové obcí sdružených ve Svazku obcí Podoubraví (SVOP), situace ordinace LSPP, kterou v Chotěboři provozuje městský úřad, poněkud připomíná osud slušně zajištěné, leč nepohledné slečny. Jejího věna by chtěl užít kde který nápadník, ale obrazně řečeno, uvázat si ji na krk oficiálním sňatkem nechce nikdo." Celý článek si přečtěte zde.
(14.11.)

Smějí vařit už jen rok

Rekonstrukci školní kuchyně zahrnuli zastupitelé Malče do kapitoly výdajů v nově sestavovaném rozpočtovém provizoriu pro rok 2004. Stará kuchyně v budově základní školy nevyhovuje novým hygienickým normám, ale obci se podařilo získat od hygieniků výjimku s tím, že dosavadní provoz jídelny umožní jen do roku 2004. Jak sdělil starosta Vlastimil Ježek, obec požádala o státní dotaci, protože rekonstrukce bude jednou z největších výdajových položek nového rozpočtu.
(15.11.)

Filmový klub Velký Voči začíná

Dobrá zpráva pro příznivce dobrých filmů

Jak se dočtete zde vpravo, po dlouhých a náročných přípravách bude tuto neděli zahájen provoz nového Filmového klubu Velký voči v chotěbořském kině Družba. První snahy dvojice filmových nadšenců a zároveň podnikatelů Michaela Jindry a Davida Kouby o vznik filmového klubu a s ním související kinokavárny se datují od začátku letošního roku. Po rekonstrukci části vstupního vestibulu kina se v létě podařilo s omezeným provozem otevřít Kinocafé Velký voči. To divákům nabízí například přenosy sportovních utkání, záznamy hudebních koncertů i samotné filmové projekce. V plném provozu a po konečných stavebních zásazích je Kinocafé v plném provozu od října."Otevření si vyžádalo značné stavební úpravy. Tam, kde je teď kavárna, byl dříve ve vestibulu kina bufet, musela se udělat nová příčka podle návrhu architekta" prohlásil Michael Jindra. Budeme se zájmem sledovat sympatické snahy dvojice bývalých spolužáků o další oživení kulturního života v Chotěboři. Nahoře na této stránce uvádíme trvalý odkaz na jejich podnik, takže se i z naší stránky kdykoli dostanete na chystaný program Kinocafé i Filmového klubu.
(12.11.)


Pietní akt ke Dni veteránů

Naše speciální rubrika Radniční okénko přináší tentokrát zprávu a fotky od Jany Tomáškové z pietního aktu ke Dni veteránů 11.11. u Pomníku padlých na "starém hřbitově" u Kaple v Chotěboři. 
(11.11.)

Konečně je to tady! Filmový klub Velký Voči přichystal svoje premiérové představení, které se uskuteční
v sále kina Družba v Chotěboři v neděli 16.11.2003 od 18:30 hod.

ČERNÁ KOČKA, BÍLÝ KOCOUR
Německo / Francie / Jugoslávie, 1998
kultovní snímek od režiséra Emira Kusturici

Vždycky je čas na skvělé dovádění

Okouzlující a radostná mafiánská komedie o penězích, svatbách, pohřbech, jednoznačných citech a vášních, na konci světa, kde platí rázovité zákony. Originální a živelný film plný radosti, oslav, domácího zvířectva, čistých citů, nespoutaného řádění a okouzlujících lidiček, kteří vás ošulí se stejnou grácií, jako pohostí při svatební hostině, či zcela klidně a bez výčitek uloží vaši mrtvolu k ledu, když se zrovna pohřeb nehodí do krámu.

Vstup je možný pro každého,
nemusíte vlastnit žádnou průkazku ani být členem jakéhokoli klubu či spolku.

Jako doprovodný program svého premiérového promítání Filmový klub Velký Voči připravil koncert mladé chotěbořské hudební skupiny The Chocolate Cucumbers, která se představí po krátké koncertní přestávce s přepracovaným repertoárem. Jejich vystoupení se uskuteční po skončení filmu (zhruba ve 21.00 hod.) ve vstupním vestibulu kina.

Další promítání klubového filmu se uskuteční v neděli 21.12.2003 – jaký film bude uveden, se dozvíte na tomto místě a na internetu na adrese WWW.VELKYVOCI.CZ.

Těšíme se na setkání s Vámi na premiéře
Filmového Klubu Velký Voči!

Nový článek: Hokejové dvacetiletí

Na hlavní straně našeho listu uvádíme článek Hokejové dvacetiletí 1983 - 2003, o němž píšeme vpravo. 
(11.11.)


SnakeBite nahráli maxisingl

Demo nahrála zdejší rocková skupina SnakeBite (Karel Fejtl, Jan Jaško, Lukáš Mrkvička, Zbyněk Mrkvička) mezi 2. až 9. listopadem 2003 ve studiu B&B Audio v Jámách u Žďáru nad Sázavou. Čtyři písně maxisinglu, nazvaného Mad About You, si můžete stáhnout odtud.
(10.11.)

70 let hokeje v Chotěboři, 20 let umělé ledové plochy

V těchto dnech je to 20 let, co byl v Chotěboři slavnostně otevřen nový zimní stadion s umělou ledovou plochou, postavený za pomoci města a místních podniků hokejovými nadšenci v tzv. Akci Z, tedy svépomocí. Duší celé stavby byl tehdejší ředitel ZS Jarda Kaňkovský. Zároveň si v těchto dnech připomínáme 70 let od založení hokeje v Chotěboři. Jak jsme se dozvěděli, vzhledem k tomu, že zdejší Zimní stadion, vloni zastřešený, není ještě dokončen podle představ, nepočítá HC Chotěboř s žádnými oslavami a nechává je na dobu za 5 let, tedy na 75. výročí. Vydává však vzpomínkové stránky z pera činovníků Zdeňka Drahoše a Josefa Boháče.
(8.11.)

Rekreoval se v Obolcích

Z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody obvinil policejní rada 39letého muže z Táborska, který se počátkem července letošního roku vloupal do rekreační chaty v Obolcích (okrajová část Chotěboře) a zde dva dny pobýval. Odcizením věcí a potravin vznikla majitelce škoda v celkové výši nejméně 400 Kč. Dalším šetřením bylo zjištěno, že jmenovaný muž se v době od konce května do počátku června vloupal do rekreační chaty v katastru obce Sobiňov, kterou prohledal a odcizil zde potraviny a drobné věci. Majitelce vznikla škoda v celkové výši 2.200 Kč.
(11.11.)

Po zatmění tu bylo krásně

Neobvykle hezké bezvětrné počasí nám zavládlo v neděli 9.11. Po poledni teplota vystoupila na 9 stupňů Celsiových a úplně jasná obloha vylákala mnoho lidí k procházkám. Tu a tam také bylo slyšet zahradní sekačky opozdilých údržbářů trávníků, kteří rovněž využili pěkného počasí. Pokud jste v noci na dnešek neviděli úplné zatmění Měsíce, podívejte se třeba tady.
(9.11.)

Byli na honu, pak odstřelili zákon

Jak známo, máme v Havlíčkově Brodě dva místní poslance PS Parlamentu. O jednom z nich, místopředsedovi zemědělského výboru parlamentu Petru Zgarbovi (ČSSD), píše nelichotivě dnešní MD Dnes v článku Byli na honu, pak odstřelili zákon: "Byli si zastřílet na bažanty. Den poté poslanci Petr Zgarba a Jan Grůza hlasovali proti přijetí klíčového zákona o ochraně přírody. Vládní koalice, jíž jsou oba členy, tak tento týden o jediný hlas neprosadila svůj nejdůležitější ekologický zákon roku. Bez něho nemůže Česko čerpat peníze z fondů EU." Dále MF Dnes popisuje tzv. mysliveckou lobby a její působení v Parlamentu. Celý článek si přečtěte zde.
(8.11.)

Senátor Pithart navštíví firmu Lacman

V pondělí navštíví v rámci pracovní návštěvy svého volebního obvodu předseda Senátu Petr Pithart provozovnu chotěbořské firmy Lacman s.r.o. ve Vísce (firma tam má velkoobchod spojovacím materiálem). Vy ji můžete navštívit též, ovšem na jejích internetových stránkách zde. Firma je též známa jako hlavní sponzor každoročních cyklomaratonů LACMAN VYSOČINA ROAD ve Ždírci nad Doubravou.
(8.11.)

Starosta o zvýšení městských poplatků

Listopadové vydání naší rubriky Radniční okénko přináší vyjádření starosty města Tomáše Škaryda ke zvýšeným městským poplatkům, které nedávno odhlasovalo Zastupitelstvo města.  (7.11.)

Klamavé inzeráty

Že u nás máme klamavou reklamu je dobře známo. Méně se už ví o klamavých inzerátech, na které by mohl neinformovaný čtenář snadno nejen naletět, ale pořádně doplatit. Jeden takový varovný případ popisuje dnes čtenář v Novinách Havlíčkobrodska zde. Doporučujeme k přečtení.
(6.11.)

Ždírec vydá seznam obchodů a služeb

Ždírec n.D. připravuje k vydání kompletní seznam místních prodejen a služeb jak ve městě, tak jeho místních částech. Seznam by měl být pravidelně obnovován. V tištěné podobě bude občanům dostupný jednou až dvakrát ročně. Jeho aktualizovanou podobu bude zároveň město pravidelně zveřejňovat na internetových stránkách města. Podle místostarosty Jiřího Pavlíčka je hlavním cílem města informovat občany o dostupných službách a zároveň podporovat místní podnikatele. Seznam bude obsahovat pouze prodejny a služby určené občanům Ždírce, nebude zveřejňovat seznamy firem zaměřených na velkoobchodní činnost a služby určené pouze vybraným firmám. Základní údaje o nabízených službách občanům mohou provozovatelé zaslat emailem na adresu mesto@zdirec.cz, město je v seznamu zveřejní zdarma.
(6.11.)

Záchranná služba otevře dveře

Den otevřených dveří ve všech třech střediscích, Havlíčkově Brodě, Chotěboři a Ledči nad Sázavou, připravilo na pondělí 17. listopadu ředitelství Zdravotnické záchranné služby (ZZS). Zájemci z řad veřejnosti, kteří se zajímají o práci ZZS, mohou navštívit některé ze středisek v době od 9 do 15 hodin. Seznámí se tak částečně s nelehkou prací zaměstnanců ZZS, kteří každodenně, mnohdy v těžkých podmínkách, zachraňují zdraví a někdy i životy ostatních.
(6.11.)

Starosta o strategii rozvoje města

Ve středečním regionálním vydání Práva poskytl starosta města Tomáš Škaryd rozhovor o stategii rozvoje města, která se nyní zpracovává. Mj. tam uvádí: "Přehodnotili jsme také záměr usilovat o silného zahraničního investora. Podpoříme raději drobné a střední podnikání tím, že nabídneme pozemky místním firmám. Podle nás to bude větší záruka stability, než vazba na jeden velký podnik." Celý rozhovor si přečtěte zde.
(5.11.)

Budeme tu mít první Miss Podoubraví

Miss Podoubraví bude titul pro nejhezčí, nejmilejší a nejchytřejší dvanácti až patnáctiletou dívku, kterou vybere odborná porota v dubnu příštího roku. Slečny, které mají trvalé bydliště v mikroregionu Podoubraví, se ale musí písemně přihlásit nejpozději   do 15. ledna 2004 v chotěbořském Junioru. Soutěž pořádá DDM Junior Chotěboř ve spolupráci se Svazkem obcí Podoubraví. Její propozice budou umístěny na internetových stránkách obou institucí. Tam také dívky nebo jejich rodiče najdou podrobnosti včetně přihlašovacího formuláře. Na uvedených webech však ještě přihlášku ani info nenajdete (proč?), zato přihláška je na webu Ždírce zde.
(5.11.)

Vilémov bude slavit 6.11.

Slavnostní předání cen v celostátní soutěži obcí zařazených do Programu obnovy venkova nazvané Vesnice roku se uskuteční ve čtvrtek 6. listopadu ve vítězném Vilémově u Golčova Jeníkova na Chotěbořsku. Druhou cenu získala Dýšina z Plzeňska a třetí Deštná v Orlických horách. Vilémovští získali cennou trofej - absolutní prvenství - v konkurenci 219 obcí z třinácti krajů republiky. Program oslav začne Slavnostní mší o půl desáté v kostele sv. Václava ve Vilémově. Obyvatelé a hosté se mohou těšit na kulturní program a slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, odpoledne pak přítomné překvapí svou zdravicí vilémovské ženy. Kromě zástupců vlády a Svazu města a obcí přijedou také představitelé oceněných obcí.
(5.11.)

Nové Radniční okénko

Listopadové vydání naší rubriky Radniční okénko zahajujeme stanoviskem místostarosty Milana Linharta k článku Michala Janáčka na hlavní straně našeho listu, v němž kritizoval malou informovanost a nízkou účast na chotěbořských kulturních akcích. Místostarosta tam uvádí též jednu překvapivou skutečnost z průzkumu názorů občanů na další rozvoj města v oblasti kultury.  
(5.11.)

Rada města řádně zasedla 3.11.

Pondělí 3.11. byl den řádného zasedání Rady města Chotěboře. Její kompletní usnesení si můžete přečíst zde. My pro vás jako obvykle vybíráme ta, která považujeme za zajímavá: Rada města schvaluje záměr prodeje nepotřebných strojů Š 706 AKV, Dozer S-170 a A31 NK z majetku Technických služeb. Rada města bere na vědomí potřebu nákupu strojů a zařízení pro činnost městem zřizované Technické a lesní správy s.r.o. a ukládá zahrnout do návrhu rozpočtu finanční rezervu na rok 2004 ve výši Kč 1,000.000,-- na jejich pořízení. Rada města podporuje projekt občanského sdružení Sdružení pro péči o duševně nemocné FOKUS Vysočina se sídlem v Havlíčkově Brodě s názvem “Stacionář pro mentálně, tělesně postižené a duševně nemocné – Chotěboř” a ukládá na financování tohoto projektu vyčlenit v návrhu rozpočtu města Chotěboře na rok 2004 požadovanou částku ve výši Kč 320 000,-. Rada města schválila cenu časopisu Chotěbořské Echo na Kč 10,-- za jeden výtisk, předplatné Kč 9,50, výtisk s jízdními řády pro předplatitele zdarma. Rada města se seznámila s regulační studií “Areál pro sport a rekreaci”, kterou zpracovala firma Design s.r.o. Ukládá shromáždit připomínky dotčených odborů a pracovníků MěÚ a připravit zadání projektu pro územní řízení tak, aby územní rozhodnutí bylo k dispozici do konce února 2004.
(4.11.)

Dva nové články máme na hlavní straně

Dnes přinášíme na hlavní straně našeho listu dva nové články. V prvním referuje Michal Janáček o Literárním večeru Zory Šimůnkové za účasti písničkáře Marcela Kříže a místního hudebníka Pavla Kovačky ml. a pokládá otázku, jak je to s kulturou v Chotěboři a její propagací. V druhém článku informuje Eliška Pavlíková o Týdnu knihoven 2003 v Chotěboři a doprovází to řadou fotografií. Na jedné z nich můžete vidět zdejší tři literáty pěkně pohromadě.
(4.11.)

Chotěbořské Echo č.8 je už na internetu

Říjnové vydání Chotěbořského Echa je jako vždy po 14 dnech od vydání papírového čísla vydáno též na internetu, kde si ho ve formátu PDF (Acrobat Reader) můžete stáhnout z webových stránek města zde: Echo č.8 (1MB). Formát PDF má tu výhodu, že přenáší přesnou kopii časopisu i s fotografiemi. Říjnové vydání má 28 stran a stahovat budete 1 MB. Nemáte-li program Acrobat Reader (nebo jiný, který umí číst PDF), stáhněte si jej z odkazu na hlavní straně webu města.
(4.11.)

Literární Vysočina má web

Literární Vysočina Chotěboř je volné sdružení organizací, jedinců a jejich aktivit, majících souvislost se zdejším regionem a literární tvorbou ve všech formách. Literární Vysočina vznikla jako důsledek prvního literárního festivalu v roce 2003 a protože se jí hranice regionu zdají těsné, láká do svých řad a ke spolupráci píšící autory, ale i zájemce jiných uměleckých profesí, jejichž výstupy již přesáhly pouhou radost z krásného dobrodružství, kterým je tvorba. Hosting pro nové webové stránky Literární Vysočině poskytl zdejší sci-fi klub Avalon a najdete je na adrese http://www.literarni.vysocina.cz/. My adresu zařazujeme do našeho stálého adresáře Chotěbořské weby.
(4.11.)

Web města má nový lay-out

Nový modernější vzhled mají po pěti letech webové stránky města Chotěboře. Jsou také přehlednější a rychlejší. Autorem je městský informatik ing. Václav Kovačka, který je též webmasterem stránek. Najdete tam i nadále přehled plánovaných kulturních akcí a program kina.

Z nové vyhlášky o odpadech

Zastupitelé města projednali minulou středu nové vyhlášky o místních poplatcích, mimo jiné i poplatek za sběr a svoz komunálního odpadu. Ten by se podle starosty Tomáše Škaryda zvedat neměl, platit ale nebudou některé úlevy: „I zastupitelé cítí, že město musí být dobrým hospodářem, jestli si chce našetřit na rekultivaci skládky Lapíkov. Takže materiál navržený radou hladce schválili. Chtěli jsme do platby více zainteresovat děti.“ Jestliže dosud byly osvobozeny všechny děti do patnácti let, nyní to v rodině bude jen třetí a každé další dítě mladší osmnácti let. Ostatní děti zaplatí poloviční sazbu z ročního poplatku 350 korun. Padesátiprocentní poplatek zaplatí také majitelé rekreačních objektů a důchodci nad 75 let.  (4.11.)

Proč zanikne Marieves

Od 1.1.2004 úředně zanikne zdejší osada Marieves a stane se součástí obce Příjemky. O úředním zániku této osady rozhodli na posledním zasedání chotěbořští zastupitelé. Jak nám vysvětlil místostarosta Milan Linhart, rozhodli o osudu Marievsi přímo její obyvatelé a zastupitelé jednali na základě jejich vlastního přání. Marieves je osada tvořená 28 popisnými čísly, od sousední obce Příjemky ji není možné téměř rozeznat. V historických souvislostech existovala kdysi samostatná obec jménem Marieves, ale později byla tato malá osada úředně součástí obce Počátky, zatím co obec Příjemky, k níž bude od nového roku Marieves patřit, byla součástí správního území města Chotěboře. Osada s názvem Marieves vznikla před více než deseti lety na popud jednoho zdejšího rodáka, který kdysi emigroval do Kanady s zastesklo se mu po slovanských kořenech. Proto se při návštěvě staré vlasti zasloužil o znovuobnovení původního názvu osady Marieves patřící tehdy již k Příjemkám. Tím ovšem způsobil místním obyvatelům neuvěřitelné administrativní zmatky. Obyvatelé Marievsi, dříve Příjemek, měli velké potíže při jednání na úřadech. Velmi se totiž různily údaje v jejich osobních dokladech. Někdy měli tito občané zapsané místo bydliště Příjemky, na jiných dokladech zase Marieves. Některé úřady to akceptovaly, jiné měly k tak rozdílným informacím výhrady. Proto se občané Marievsi rozhodli s těmito zmatky skoncovat a požádali městský úřad v Chotěboři, aby Marives mohla být z katastrální mapy opět vymazána.
(3.11.)

Chotěbořáci na kulturu nechodí

O posledním říjnovém víkendu se tu konala již tradiční poklidná sešlost Avalcon Speciál, pořádaná zdejším SFK Avalon. Jaké to na ní bylo, se dočtete jednak z pera samého hlavního organizátora Vaška Pravdy zde, druhak z pera jednoho ze stovky účastníků Jana Pechance v článku CON: Avalcon speciál. Vašek Pravda považuje účast stovky lidí (včetně pořadatelů) na tomto "komorním conu" za nízkou, ale co by měli říkat pořadatelé (klub AUT) pátečního (31.10.) večera, kdy se v sále ZUŠ konal literární pořad Zory Šimůnkové “Co dělá slunce”, jehož se (pořadatele nepočítaje) účastnilo pouhých pět posluchačů?!.
(3.11.)

Fotbal skončil, ale běží hokej, pingpong a ovšem i běžci

Tento víkend skončily podzimní fotbalové soutěže (viz naši stránku Fotbal, naplno se však rozeběhly soutěže hokejové (viz naši stránku Hokej) a soutěže stolního tenisu (viz naši stránku Ping-pong). V obou sportech se zde činí množství mužstev a družstev (stolní tenisté si je např. označují písmeny A až H !). I v dalších měsících budou stále aktivní běžci TURBO TJ CHS Chotěboř (viz naši stránku Atletika TJ CHS).
(3.11.)

Nový vedoucí odboru školství vybrán z osmi uchazečů

Níže jsme uvedli, že mimořádná Rada města vybrala 29.10. nového vedoucího odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu, bývalého starostu Zdeňka Stejskala. "Z osmi uchazečů vyhovovalo podmínkám šest lidí. Rada nakonec rozhodovala mezi panem Stejskalem a vedoucím učitelem SOUT Miroslavem Boháčem," řekl k tomu starosta Chotěboře Tomáš Škaryd.  (1.11.)

Chotěboř už šetří na novou skládku

Skládka odpadů v Lapíkově bude v roce 2010 plná a Chotěboř pak bude muset založit novou a starou rekultivovat. To bude stát velký peníz, který nám nikdo nedá. Podrobnosti o tom uvádí místostarosta Milan Linhart v naší rubrice Radniční okénko. (31.10.)

Starosta k zachování Lékařské služby první pomoci v Chotěboři

Jak uvádíme níže, Zastupitelstvo města schválilo, že v roce 2004 budou mít obyvatelé Chotěboře lékaře První pomoci v místě. K tomu uvedl starosta Tomáš Škaryd: "Bylo to schváleno většinou hlasů, mně ani místostarostovi se však takové řešení moc nezamlouvá. Na Pohotovost v Chotěboři se totiž musejí nemocní sami dopravit. Byli bychom raději, kdyby centrální pohotovost byla v Havlíčkově Brodě, ale výjezdová. O tom jsme před časem jednali s brodskou firmou Baukomplex, jež by LSPP zajišťovala pro naše město, Ledeč i Brod. Služba by byla výjezdová na rozdíl od chotěbořské a fungovat měla celou noc, nejen do dvaadvaceti hodin. My bychom pak do Brodu posílali příspěvek, který máme na LSPP z kraje. Pohotovost by se tak nemusela více doplácet. Mezi zastupiteli však převážil názor, že je lepší mít lékaře v místě, byť se za ním člověk musí sám dopravit. Na dofinancování LSPP vyčlení město z rozpočtu 200 tisíc korun. LSPP je ale pro město zatěžující záležitost, na bedrech by to měl mít někdo jiný. Provoz ordinace LSPP zatěžuje město nejen finančně, ale především administrativně. Městský úřad musí vést veškerou evidenci týkající se činnosti ordinace, přitom nemá příslušného zaměstnance školeného v administrativě oboru zdravotnictví. Bereme to jako dočasnou zátěž, chceme znovu jednat se Sdružením ambulantních lékařů na poliklinice, aby si ji převzali," dodal starosta s tím, že se Sdružením město jednalo už dvakrát, ale zatím bezvýsledně. 
(1.11.)

II. část Novinek (od 15.11. do 30.11.) je zde.

Starší Novinky, z října 2003, najdete v odkaze Minulé Novinky níže.

Pokud chcete číst starší , volte některý odkaz vpravo:

Minulé Novinky

Předminulé Novinky

Archiv vydání

Potřebujete-li hledat ve starých novinkách, zadejte adresu http://www.harry.cz/harry/rubriky/novinkyredXX.htm , kde XX je číslo vydání Chotěbořského Couriera. Čím menší číslo zadáte, tím starší novinky dostanete.

Zpět na hlavní stránku Chotěbořského Couriera * Zpět na stránky CHnet